Heringaan voer blijft dalen Klimop-kleuters gingen als St. Maarten naar bejaarden ERASMUS Prins Qruun de Eerste MEDISCHE VERZORGING MET HET WEEKEINDE B Valdelis Sadat: geen vrede vóór Israëlische terugtocht Erdal koopt VERENIGINGSNIEUWS Groothandel laat Marktberichten tv-uitzendingen beginnen Met liedjes en presentjes Oudejaarsavond: 450 treinen rijden niet zich gelden in produktschap Handelaar wil FAMILIE-DRUKWERK VRIJDAG 12 NOVEMBER 1971 11 10 Verplichte losplaatsen Hoe vers „Tridens” VELSEN RIXEL drukker! VAN zo’n K ■a PROBLEEM: Baanvak Amsterdam- Den Haag gesloten IJsselmeervissers OPLOSSING „De Boekmeter” V elsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk V elsen-N oord Wijk aan Zee SR" ADVERTENTIE bij boekhandel „In Heidepyk”, toneel, Fryske ADVERTENTIE 20 ge- u. 20-22.30 u. ONDERTROUWD: u. WWW» 149, wijkverpleging, HEEMSKERK Het Kruis: De Vele standaardmodellen in monster boek thuis te bekijken. Ook naar eigen ontwerp. Oosterduinweg 29 IJmuiden telef. 1 47 68. renarts Th. Winkel, Van Tuyllweg 17, Velsen-Zuid, tel. 02550-11236. V(an onze correspondent) bella Kcal. Per 1 december aanstaande wordt het EEG-visserijbeleid eindelijk effectief en dan zullen zeevissoorten naar grootte en versheidklassen moeten worden ingedeeld. Op de veilingen voelt men zich ten aan- GEBOORTE VERLOVING HUWELIJK OVERLEDEN: P. Prins, 81 jr., echtgenote van A. Krab, Sirenestraat 20, IJmuiden. Kruis: bellen Aan de bloemenveiling ’t Centrum gol den op woensdag 10 november de navol gende noteringen. Bloemen: anjer 20-45; trosanjei- 160-240; anthurium 90-265; chry sant 60-145; chrysant (jaarrond) 70-165; chrysant (per stuk) 28-46; fresia 90-460; gerbera 20-45; iris (Prof. Blaauw) 240-360; symphony 390-405; lelie (per tak) 40-180; nerine 50-140; cirspa 20; orchidee 40-360; roos 20-55, roos (per tak) 10-15; babyroos 12-50; tulp 22-46. Planten: achmea 480- 600; begonia 50-260; coleus 50; cyclamen 120-500; poinsettia 150-265; hedera 60-95; hertshoorn 180-320; potchrysant 40-60; st. paulia 40-95; vriesia 180-320. L. Nieuwstraat 243 IJmuiden, tel. 13144 De spoorwegen verwachten vrijdag vóór Kerstmis een drukke dag met een piek tussen 13 en 15 uur. Op Eerste Kerstdag rijden de treinen volgens het spoorboekje en ook de Twee de Kerstdag is voor de reizigersdienst een normale zondag. Topvervoer verwachten de Nederlandse Spoorwegen weer op 3 januari. (Van een onzer verslaggevers) en 'ord brd nus '69; N.- nog. Tel. lur. ede, )pel 500; 1 ’67 lags aan? ruit- Ken- pstr. n ta- echts apijt ling- Wij- ■Nrd. met de edd.- itweg 84. Zaterdag 10 uur tot zondag 9 uur J. J. van Mons jou, Rijksstraatweg 16, Heems kerk, tel. 32240; zondag 9 tot 24 uur R. Kloek, Jean Monnetstraat 288. Heems kerk. tel. 34555. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. - Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit-Gele- en Groene Kruis. Weekend- N.V. des uur. Hoofdstraat 234 Santpoort tel. 378371 Een boek is een fantastisch cadeau, ook voor jezelf. Ideaal voor sinter klazen bovendien je geeft een heel persoonlijk geschenk. Maar hoe vind je uit die duizen den boeken nu dat ene, dat precies raak is Je ziet door de titels het boek niet meer I CAIRO (Reuter) President Sadat van Egypte heeft gisteren gezegd dat er geen vrede in het Midden-Oosten kan zijn zolang Israel zijn expansie-politiek voort zet. i o.a. naar edd.- tweg 84. nw. >nd. ang ipel uto len, it 8 rad prijs. des, iere iale 150. erk, end iten? steu- :e. 1 14,60. edd.- tweg 34. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Lange, Plantinga, Reddingius, De Rui ter, Rolink, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door M. Plantinga, Noorderwijkweg 1, Bever wijk, tel. 23340. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondag morgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door J.H. M. Rolink, Duinvlietstraat 2, In een toespraak bij de opening van het nieuwe parlement, zei hij: „Er kan geen verzoening zijn tussen expansie en vrede. Zolang Israel expansie wenst, kan er geen vrede zijn”. Volgens de Egyptische president heeft Egypte sedert de juni-oorlog van 1967 alles gedaan om tot een vreedzame oplos sing te komen, inbegrepen een Arabisch- Israelische wapenstilstand op Amerikaans initaitef, volledige samenwerking met de VN-bemiddelaar Gunnar Jarring en Sa- dats eigen initiatief om tot heropening van het Suez-kanaal te komen als Israel zich gedeeltelijk uit de Sinaï terugtrekt. „Als Israel zich niet terugtrekt, zullen de Egyptische troepen het Suezkanaal moeten oversteken teneinde de Egyptische soevereiniteit over de Sinaï te bevestigen”. belle men 008 te vernemen irme rijg- lieve :kers IJm. UTRECHT. Op oudejaarsavond na 21 uur wordt de reizigersdienst van de Ne derlandse Spoorwegen sterk beperkt. On geveer 450 reizigerstreinen zullen niet rij den. De PTT stopt om 18 uur al het postvervoer en aangezien Van Gend en Loos het die dag laat afweten zal ook het goederenvervoer per trein sterk beperkt zjjn. De baanvakken Leeuwarden (Gronin gen)Zwolle, AmsterdamDen Haag en RoosendaalVlissingen zijn die nacht zelfs gesloten, hetgeen de Nederlandse Spoorwegen zelf een opvallende gebeurte nis noemen. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Vanaf het begin van de teelt 1971 tot en met 3 november van dit jaar bedroeg de aanvoer van gezouten haring 186.904 kantjes. In de overeenkom stige periode van 1970 bestond de aanvoer uit 196.331 kantjes. Ook de aanvoer van verse haring was minder. Wat de andere belangrijke vissoorten betreft, was de aanvoer in oktober van dit jaar minder dan in oktober 1970, met uitzondering van kabeljauw. tie. Iru- jjor ’67, 67, 69, 40 sm. SANTPOORT. Arts. A. J. Th. van Wely, Hoofdstraat 268, Santpoort-Noor'i tel. 023-378510. Apotheek: Santpoortst Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 149, Santpoort- Zuid, tel. 023-378249. Voor verloskundige tandarts en dierenarts zie onder IJmui den. Hannie Medische verzorging (Van onze correspondent) AMERSFOORT. De n.v. parfumerie- fabriek Valdelis, Schiedam, wordt opgeno men in het Erdal-concern. Erdal zal alle aandelen Valdelis overnemen tegen beta ling in contanten, zonder gevolgen voor het personeel. Bij Valdelis in Schiedam werken circa 70 personeelsleden. De o nderneming is producent van een aantal cosmetische produkten. zien van de nieuwe werkwijze ietwat onzeker en de directies hebben daarom verzocht enige oefening te mogen houden. Daarvoor zijn nu twee data vastgesteld: op woensdag 17 november zal een oefe ning in sorteren naar maat worden ge houden en een week later wordt de inde ling naar versheid beoefend. De te beoordelen uiterlijke elementen zijn, volgens het beoordelingsschema voor de versheid: huid, ogen, kieuwen, spier weefsel, kleur langs de wervelkolom en organen van de vis. Wat de consistentie betreft, moeten spierweefsel, wervelkolom, buikvlies, huid, kieuwen en buik worden gekeurd. De beoordelingswijze is, zoals men in deze krant heeft kunnen lezen, onder leiding van deskundigen van het Instituut voor visprodukten TNO in IJmuiden, en kele malen beoefend. De beoordelingscij- fers zijn 3, 2, 1 en een dikke 0. Stap eens binnen ERASMUS, waar u de boekmeter ziet. U kiest in enkele seconden feilloos uw ideale boek I naar buiten was getreden. Prins Qruun ae Eerste zegde toe er naar te streven een waardige opvolger te zijn. In het kort schetste hij de plannen voor de komende carnavalsfeesten. Buiten de carnavalsdagen in de Pro gress staat er evenals vorig jaar een kindercarnavalsoptocht op het pro gramma. Het ligt in de bedoeling de kinderen na de optocht een pro gramma in de Dr. Prinsenhal aan te bieden. Ook zijn dit keer weer be zoeken aan het bejaardentehuis St. Agnes en het centrum voor alleen staanden in het programma opge nomen. Op de volgende bestuursvergadering zullen bezwaren, naar voren gebracht door de heer M. Woning, namens de 129 tellende leden van de Algemene Vereni ging van IJsselmeervissers, in behandeling worden genomen. Het gaat hier om het Ijsselmeer en de zo genoemde randmeren. Ook het Ketel meer en Vossemeer, die sterk worden vervuild door het doorstromende IJssel- water. Door de overheid worden alle me ren gelijkgesteld; de vissers moeten kiezen en de overheid neemt daartoe meedogen loos alle middelen ter hand, volgens de heer Woning. Van de 192 vergunninghouders die er nu nog zijn, wordt eerst het deel dat de randmeren bevist aan banden gelegd met verbodsbepalingen, die een redelijk be staan onmogelijk maken. Voor het andere deel van de 192 wordt ook van alles gezocht om ze het leven zuur te maken, zo niet onmogelijk. De betrokkenen weten niet meer wat te doen, wat ze moeten kiezen. „De macht hebbers in het visserijbeleid beslissen en daarmee basta”, zegt de verbitterde heer Woning, die eraan toevoegt, dat kennelijk de dictatuur niet alleen ten aanzien van het IJsselmeer en de randmeren heerst, maar ook voor de Noordzeevisserij. Het resultaat: lege vissershavens een steeds kleiner wordende vissersvloot, kwijnende visstocks, afslagen, een handel die niet voldoende aanvoer krijgt. Dit, terwijl in andere EEG-landen van alles gedaan wordt om de capaciteit van de vissersvlo ten op te voeren door middel van ruime subsidies. Voorzitter Van Dijk zei de door de heer Woning aangevoerde bezwaren te zullen bestuderen, maar voegde er meteen aan toe dat het niet juist zou zijn telkens kwesties opnieuw ter sprake te brengen als van ministeriële zijde reeds is beloofd dat die zullen worden onderzocht. Drs. D. van Dijk, die de gistermiddag in Rijswijk gehouden bestuursvergadering van het Produktschap voor vis en vispro dukten leidde, heeft voorts medegedeeld dat het schap is uitgenodigd voor een bespreking op het ministerie van Land bouw en visserij. Onderwerp is: de in december te houden buitengewone verga dering van de Noordoostatlantische Visse- rijcommissie in Moskou over de in 1972 te nemen maatregelen ter bescherming van de haringstand in de Noordzee. De voor bespreking voor deze belangrijke interna tionale bijeenkomst is volgende week maandag ten departemente, waar het schap met een zes man sterke delegatie zal verschijnen. Op voorstel van de heer W. Gouda, in het produktschapsbestuur voor de Neder landse Zeevisgroothandel, zal per 1 de cember aanstaande met de inwerking treding van de Producentenorganisatie alleen op de bestaande veilingen vis mogen worden aangevoerd. Zulks ter voorkoming van ontduiking van de bepa lingen ten aanzien van handelsnormen en kwaliteitseisen, zoals gesteld door de EEG en ter controle door AID en produkt schap. De veilplicht voor een aantal basispro- dukten komt op genoemde datum te ver vallen en hiervoor komt in de plaats het verplicht lossen op de veiling. De financiering van het produktschap zal alleen mogelijk blijven wanneer door alle sectoren de heffingen worden betaald. Bij ontduiking hiervan is de handel niet langer bereid zijn aandeel in deze heffin gen te betalen, aldus de heer Gouda. Deze aangelegenheid is door het pro duktschap aan het ministerie voorgelegd. De begroting van het produktschap voor 1972 kan niet worden ingediend al vorens het ministerie zijn standpunt over deze kwestie heeft bepaald. VELSEN. Heldere kinderstemmen weerklonken donderdagochtend in de re creatiezaal van het bejaardentehuis „De Moerberg” in de Zuiderkruisstraat, waar de kleuters van de kleuterschool „Klim op” hun St. Maartenliedjes zongen voor de bewoners van het tehuis en er hun gulle gaven kwamen aanbieden. Het betrof een initiatief van de leidsters en de oudercommissie van de school. De kleuters hebben de laatste weken hard geknipt en geplakt en heerlijk gewerkt met klei om voor de oudjes bijzonder aardige presentjes te maken. Het resultaat was een keur van leuke bloemenvaasjes waarin kleurige papieren bloemen prijk ten. Ook de ouders van de peuters waren bij dit initiatief betrokken en hadden hun kinderen wat fruit meegegeven voor de bejaarden. Directeur J. Feenstra van „De Moer berg” ontving de kinderen hartelijk en liet ze allemaal op het podium plaatsne men en geanimeerd door de leidsters zon gen ze het hoogste lied, terwijl de kleine solisten zomaar voor een echte microfoon mochten zingen. De Moerbergbewoners waren zichtbaar verrast door de leuke geste toen de kinde ren hun fruit en hun vaasjes persoonlijk gingen overhandigen. Zo hebben de Klimop-kleuters een nieuwe impuls gegeven aan St. Maarten en inplaats van te ontvangen, hebben zij gegeven, waardoor deze jaarlijkse terug kerende dag zowel voor de kinderen als voor de oudjes meer reliëf kreeg. C. P. M. van Duivenvoorde, Kuikensweg 147, Beverwijk en M. Musse, Terrasweg 19, Santpoort; A. P. Westerwal, Bellatrixstraat 3, IJmuiden, en W. Blok, Vechtstraat 85, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Vechtstraat 85; J. R. Twiss, Nicolaas Beetslaan 18, Driehuis en H. J. Ales, Nicolaas Beetslaan 18, Drie huis; J. J. Zijlstra, Westerhoevelaan 9, Santpoort, en G. van Dijk, .Westerhoeve laan 9, Santpoort; P. Duin, Waalstraat 90, IJmuiden, en L. van der Gaag, Lierstraat 24, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Lierstraat 24; W. J. F. H. de Keijzer, Lange Nieuwstraat 656, IJmuiden, en A. J. E. Krabbendam, Lange Nieuwstraat 656, IJmuiden; H. P. van Slooten, Plutostraat 23, IJmuiden, en H. M. Jacobs, Spaarnrijkstraat 25, Haar lem, t.a. IJmuiden, Plutostraat 23; R. A. Engelhart, Sieraadstraat 6. IJmuiden, en P. A. Jansen, Voermanstraat 42, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Stolstraat 8; G. W. C. Snij ders, Schoonoortstraat 43, Velsen-noord, en R. H. van Dorp, Noorderlaan 30, Vel sen-noord, t.a. Velsen-noord, Noorderlaan 30; R. Vermaasen, Herculesstraat 9, IJmui den, en L. Stolk, Terrasweg 60, Santpoort, t.a. Santpoort, Santpoortse Dreef 136; C. A. van Gelder, Lange Nieuwstraat 367, IJmuiden, en D. Mandemaker, de Ruijter- straat 130, IJmuiden, t.a. IJmuiden, de Wetstraat 19; P. P. Zwaan, Jac. v. Heems- kerkstraat 35, IJmuiden, en C. G. Evers, Saturnusstraat 39. IJmuiden, t.a. IJmuiden, Jac. van Heemskerkstraat 65; M. R. Meijer, Walravenstraat 18, Velsen-noord, en J. E. Rijnders, Stratingplantsoen 78 rd., Velsen- noord, t.a. Velsen-noord, Stratingplantsoen 78 rd.; L. H. Bouwens, Lekstraat 46, IJmuiden, en M. Sloot, Lekstr. 46, IJmui den. Aptroot en A. J. de Vries, IJmuiden, Zee weg 200; F. J. Goedhart en A. M. Maas, Enschede, Castorstraat 28; H. J. J. Don ker en J. M. van den Bos, IJmuiden, Kal- verstraat 22; R. Hoff en J. E. van Doorn, Baarderadeel, Britswerd 9; H. van Vuure en M. Post, Heerhugowaard, Rudbeckilaan 43; W. M. Verduin en J. M. Bakker, IJmui den, Lagerstraat 40; E. H. J. Bos en P. Beentjes, Beverwijk, Dongestraat 21; J. L. M. Marechal en M. T. Versélewel de Witt Hamer, IJmuiden, Waalstraat 18; L. Veld man en C. Hardenberg, Haarlem, Pa van der Steurstraat 42. GEHUWD: P. H. J. M. Duivenvoorden en J. G. M. Spanj aart, Santpoort, Kerkweg 37; K. Green en K. Schol, IJmuiden, Gerard Dou- straat 21; C. Bruin en M. Vlietstra, Haar lem, Plataanstraat 45 B; P. Schuijer en A. J. van Vleuten, IJmuiden, Dennekop- De Boekmeter bestaat uit 3 grote lijsten met de 100 meest verkochte titels van de voorafgaande vier weken, overzichtelijk voor u ingedeeld per genre mèt de namen van auteur en uitgever en mèt de Er was alweer een „Tridens”-kwestie. Het Rij ksvisseri j onderzoekingsvaartuig „Tridens” vangt tijdens werkzaamheden ten behoeve van het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek, het Technisch Visserij- onderzoek, TNO etcetera vis en uiteraard is dat soms meer dan voor het eigenlijke onderzoek wordt gebruikt. Die vis wordt verkocht en dit is tot nu toe altijd op regelmatige wijze gebeurd. De combinatie Interpesca had nu be zwaren tegen de wijze waarop ter IJmui- dense veiling vis, ter waarde van drie mille, was verkocht. Deze aanvoer van „Tridens”-vis kan moeilijk marktverstorend hebben gewerkt. Volgens een „notitie” van het produkt schap wordt bevestigd wat reeds uit een door de directeur Visserijen ingesteld on derzoek is gebleken: van onregelmatighe den is ook in het laatste geval geen sprake geweest. In zijn antwoord op de desbetreffende klaagbrief van Interpesca, toont de direc teur Visserijen zich zeer gebelgd over de toon welke klaagster gemeend heeft te moeten aanslaan in een schrijven met overigens onjuiste gegevens. Op de elfde van de elfde om elf minuten over elf donderdag avond heeft in de Progress-sociëteit een carnavaleske plechtigheid plaats gehad. De heer Q. Rozing is benoemd en verheven tot Prins Carnaval Qruun de Eerste. Ook zijn twee hof dames en een nieuwe Raad van Elf gekozen. Ex-prins Johan de Eerste hing zijn opvolger de cape over de schouders en hing hem tevens de ambtsketen om. Hij wenste de nieuwe prins veel sterkte en evenveel suc ces als hijzelf had gehad in het vorige seizoen, waarin de Progress-sociëteit tijdens carnaval voor de eerste maal IJMUIDEN Artsen: Van zaterdagmorgen tien uur tot zondag 24 uur: R. J. Hauer, Gene- stetlaan 4, Driehuis, tel. 14203; P. J. W van der Toorn, Frans Naereboutstraat 70, tel. 14084; J. van Nieuwkerk, Röntgenstraal 1, tel. 14953. Apotheek: ApotheeK Ledeboer, Kenne- merlaan 80, tel. 14229. Verloskundige: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verloskun dige. Bij geen gehoo1 (boodschappendienst) om wie de dienst waarneemt. Wijkverpleegster Het Wit-Gele Voor dienst in het weekeinde 02550-15645. Wijkverpleegster Het Groene zuster C. Maris, Scheiberglaan 754, IJ muiden, tel. 14183; zuster H. Bijnen, Scheiberglaan 326, IJmuiden, tel. 12188. Tandarts: Spreekuut op zaterdag en zondag van 17 tot 17 30 u. C. M. Scher- penhuysen, Prinsesselaan 29, Beverwijk, tel. 02510-24244. HAARLEM. De Arnhemse televisie- handelaar W. G. K. Nijboer wil in decem ber beginnen met de eerste Arnhemse televisie-uitzendingen. Hij is van plan ’s avonds televisieprogramma’s on een vi deo-recorder op te nemen, om ze de volgende morgen te herhalen. Volgens de heer Nijboer zullen de her halingen ontvangen kunnen worden door ongeveer 250 op zijn centrale-antennesys- teem aangesloten televisietoestellen in de binnenstad. De rest van de stad blijft voorlopig nog van de uitzendingen van het eerste Arn hemse televisiestation verstoken omdat, zo deelt de heer Nijboer mee, de centrale antennesystemen van de verschillende wijken nog niet aan elkaar gekoppeld kunnen worden. Kleuters van de Klimopkleuterschool verrasten de bejaarden van het tehuis „De Moerberg" met eigengemaakte presentjes en fruit. VRIJDAG 12 NOVEMBER Fauna Felisena, Patronaatsgebouw, Zee weg, IJmuiden-Oost. Nationale Vogelten- toonstelling 10-22 uur. De Rank, Wilhelminakade, IJmuiden, 19.45 u. Trou. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u; filiaal Spaarn- berg, Wüstelaan 79, Santpoort-Noord, 19- 21.30 u; filiaal Wijkerstraatweg 117, Vel- sen-Noord, 19-21.30 uur. ZATERDAG 13 NOVEMBER Fauna Felisana, Patronaatsgebouw, Zee weg, IJmuiden-Oost, Nationale Vogelten- toonstelling, 10-22 uur. Jeugdcentrum IJmuiden, in gebouw ou de Pencentrale, Kanaalstraat, 20 u. Living Blues. Zee- en Duinwijkclubs, in Zeewijk- school van 9.45 tot 11 uur voor jongens 8- 10 jaar; 11-12.15 uur meisjes 8-10 uur. Bibliotheken openbare leeszaal en bibli otheek, Plein 1945, IJmuiden en de filia len Spaarnberg (Wüstelaan 79) in Sant poort-Noord, Jeugd- en tiernerbibliotheek, Willemsbeekweg, IJmuiden-Oost, filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, zijn open van 10 tot 12.30 uur. Veiserbad, Briniostraat, IJmuiden 6.30-8 u. gemengd zwemmen, 8-9 u. zwemlessen, 9-11.45 u. gemengd zwemmen, 11.45-12.15 u. zwemlessen, 12.15-13.10 u. gemengd zwemmen, 14-15.30 u. gemengd zwemmen, 16.15- 19.15 u. zwemlessen, 19.30-20.40 u. gemengd zwemmen, 20.45-22 uur VZV. Sporthal Zeewijk, 8.30-12 u. instuif, 12- 16 u. BC Velsen, 16-18.30 u. basketbal- competitie, 18.30-23 u. korfbalcompetitie. VRIJDAG 12 NOVEMBER St. Jozefzaal, Arendsweg. 20 u. lezing door ds. G. van Schuppen over kerkelijk leven voor jongeren uit centrumparochies dekenaat Beverwijk. De Grenspost, Soerstraat. spreksgroepen. Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend 20.15- 21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u. ZATERDAG 13 NOVEMBER De Grenspost, 10 u. pretpark (6-9 jaar), 14-16 u. jeugdfilm. 20-22.30 u. discotheek Fire. Het Tolhuis, Soerstraat. 10 u. pretpark (6-12 jaar). De Kelder, Hilbersplein. jeugdsociëteit (13-15 jaar). Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volwassenen 10-12.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 10-12.30 u. VRIJDAG 12 NOVEMBER De Schuilhoek, W. van Velsenstraat. 18.30- 20 u. instuif (lagere school). De Werf, Jan Ligthartstraat. 19-21 instuif (10-13 jaar). De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 19 u. instuif (12-16 jaar). De Zandkraai, Handelstraat. 20.30 u. bar (met informatieavond werkgroep Padoe). De Vlotter, Oosterweg. 20 u. contacta- vond ADO’20. De Lichtboei, Maasstraat. 20 u. kienen volwassenen. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot. A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 19.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk weg 45: volwassenen 19-21 u. ZATERDAG 13 NOVEMBER De Werf, Jan Ligthartstraat. 14-16 u. instuif (6-9 jaar). De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 10.30- 11.30 u. kleuterclub. De Lichtboei, Maasstraat. 10-12 u. strip- totheek, 14-16 u. ontspanningsactiviteiten (6-12 jaar). Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 2 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. dansen m.m.v. groep Kraayeveld. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk weg 45: volwassenen 10-12.30 u.; Ruijs- daelstraat 7: jeugd 10-12.30 u. VRIJDAG 12 NOVEMBER De Mei, Geelvinckstraat. 19.30-21 sport, 21 u. disco. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg; geopend 19-21.30 u. ZATERDAG 13 NOVEMBER De Mei, Geelvinckstraat. ’s Middags dis co (13-15 jaar), 20 u. discotheek (alle leeftijden). Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg: geopend 10-12.30 u. VRIJDAG 12 NOVEMBER Verenigde openbare bibliotheek. Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. ZATERDAG 13 NOVEMBER sen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en zondag door F. J. G. Gulde- mond-Swaab, Hilbersplein 6, Beverwijk, tel. 33169. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Voor zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst in de periode van vrijdag 12 november 17.30 uur tot vrijdag 19 november 17.30 uur: apo theek Kroonenberg, Wijkerbaan 13, Be verwijk, tel. 30815. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Spreekuur iede re vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geeste lijke Volksgezondheid. Moensplein 10, Beverwijk. Stichting Samenwerkende Groene Kruisverenigingen. Weekenddienst: zus ter T. Dijk, Hogeweg 23, Wijk aan Zee. tel. 02517-343. Wit Gele-Kruis. Weekenddienst: zuster Gezinszorg en Gezinshulp. Spreekuur van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het gebouw Baanstraat 37. Bejaardenzorg. Spreekuur iedere dins dagmorgen van 9 tot 10 uur in het gebouw Baanstraat 37. Verloskundige. Waarnemend: mejuf frouw A. M. Bot, Wilgenhoflaan 33, Beverwijk, tel. 24161; eigen praktijk: mejuffrouw J. M. H. van Saase, J. W. van Veenstraat 2, Heemskerk, tel. 32327. i De dieren wordt waargenomen door de die- artsen Guldemond-Swaab, Ten Harm- M. Stein-van Dungen, Luxemburglaan 153, Beverwijk, tel. 31475. Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 10-12.30 u. Bos, IJmuiden, Velserduinweg 185; F. dienst: zuster F. Lieshout, César Franckstraat 41, Heemskerk, tel. 32654.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11