Spookwagen ramde LICHTJESFESTIJN IN DE IJMOND personenauto MET OVERVLOED VAN SNOEP Moeders mee Voorzitter de kou in EHBO-Velsen neemt afscheid Receptie voor Acht kampioenen bij Voetgangsters gewond bij oversteken W. Prins zilveren jubilaris kui jubilarissen „Fauna Felisena tl 1 tb DUIZENDEN KINDEREN OP DE BEEN Havenberichten Carillonklanken over IJmuiden VOGELTENTOONSTELLING IN IN DE VISHAL PATRONAATSGEBOUW Douaneman Drie gewonden bij slippartij en botsing Totopremie gehuldigd in „Velserduin” M. l W 1 99 In Velsen kroepoek Kloppartijen kolen,olie,gas? (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Volgens de heer D. Gnodde, voorzitter van de tentoonstel lingscommissie van „Fauna Felisena”, de vereniging voor vogelliefhebbers in IJmuiden en omstreken, behoren de leden van deze vereniging op vele tentoonstellingen tot de meest gevreesde inzenders. Zij hebben overal im mers reeds talrijke prijzen verworven, waarvan een groot aantal als kam pioen, zodat hij meermalen de verzuchting „Daar heb je ze weer!” heeft horen slaken, wanneer de Velsenaren met hun vogels zich ergens voor een expositie kwamen melden. Daarom verheugde het hem donderdagavond in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg bijzonder nu de heer G. Krap uit Den Helder eens tot algemeen kampioen te mogen uitroepen, omdat de keuringscommissie hem met zijn fraaie Goud Isabel 90+ punten had toegekend, hetgeen later het hoogste aantal bleek te zijn. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND De koeien van Sintere- maarten hebben hun staarten dit jaar weer gedragen en kinderen die het met hun fraaie gekleurde feestver lichting gisteravond huis aan huis kwamen zingen, mochten weer met rijke buit huiswaarts keren, zowel in Velsen, als in Beverwijk en Heems kerk. Toen het nog lang niet donker was zaten veel kinderen al met ver langen uit te kijken naar het vallen van de avond, waarop het moment zou komen dat de kaarsjes in hun lampions konden worden ontstoken. Na het vallen van de duisternis duur de het niet lang of de dichtbevolkte woonwijken waren doortrokken met kinderkoortjes. gers van handel en industrie, die hun gelukwensen, veelal vergezeld van geschenken, kwamen aanbieden. IJMUIDEN Bij de post douane en accijnzen in IJmuiden vierde de heer W. Prins, assistent A, donder dag zijn zilveren ambtsjubileum, waarvoor tijdens de in gebouw Vel serduin aan de Oosterduinweg in IJmuiden grote belangstelling was. Niet alleen van collega’s, maar ook van familie en van vertegenwoordi- VRIJDAG 12 NOVEMBER 19H IJMUTDER COURANT t I A (Van een onzer verslaggevers) De politie stelt een onderzoek in. IJMUIDEN. in ADVERTENTIE kcnnemerlaan 151). telefoon 10745’ IJmuiden Scheveningen. Donderdag werd in Scheveningen aangevoerd: 200 kisten wij ting, 1000 kisten gul, 100 kisten varia. (Van een onzer verslaggevers) Zes jubilarissen De heer Prins kan terugzien op een goe de en prettige periode waarin hij goed werk verrichtte. Daarom mocht de heer Fraterman namens de minister en de in specteur de „blauwe wimpel” in de be kende gele enveloppe aanbieden. Namens de post werd vervolgens het traditionele cadeau, een fraaie verrekijker, overhandigd en ontving mevrouw Prins bloemen. MAAR IN IEDER GEVAL Wethouder Roessingh erkende vervol gens gaarne dat er bij het gemeentebe stuur grote waardering bestaat voor vere nigingen als „Fauna Felisena”, omdat de leden hiervan in een tijd van toenemende (Van een onzer verslaggevers) lang bezig zijn geweest om de vele tien tallen prijzen toe te kennen, waarvan de volgende kampioenen: IJMUIDEN. i- Door de gladheid op de Heerenduinweg begon vrijdagmorgen een personenauto, bestuurd door een zestigja rige vrouw uit IJmuiden, te glijden. De automobiliste trapte op haar rem, waar door de wagen kantelde. De bestuurster brak waarschijnlijk een schouderblad en werd naar het Zeeweg Ziekenhuis ge bracht. Op de kruising EenhoornstraatSatur- nusstaat ontstond ’s middags een botsing tussen twee personenauto’s. Volgens het politierapport zou een 64-jarige boekhou der geen voorrang verleend hebben. Een 34-jarige automobiliste kreeg een hersenschudding en een passagiere werd gewond aan haar linkerknie. Beide vrou wen zijn overgebracht naar het Zeeweg Ziekenhuis. Een negenjarig meisje stak in de Zan- derstraat vrijdagmorgen plotseling de weg over. Het kind werd door een 30-jarige automobiliste aangereden, waardoor zij een gekneusd rechterbeen kreeg. Uit dit kampioenslijstje blijkt dat Vel sen niet geheel ten om echte bij de vogel liefhebbers een uitstekende reputatie ge niet, omdat hier opnieuw vrijwel alle titels zijn terecht gekomen. Terwijl de tentoonstelling toch verder inzendingen bevat uit Beverwijk, Zwanenburg, Heems kerk, Haarlem en Santpoort. van Goudvries-IJvries N.V. uit IJmuiden zul len donderdag 18 november aanstaande worden gehuldigd. Het zijn de heren A. van der Vrind, J. Iskes, P. Kemper L. Sil- beyn en B. Zwanenburg die vijfentwintig jaren bij deze bedrijven werken. Eveneens zal worden gehuldigd de heer J. Laurent, die zijn veertig jarig jubileum viert. Op de genoemde datum wordt in hotel Royal aan de Kennemerlaan van vier tot half zes 's middags een receptie gehouden. De heer Prins bleek de langste tijd bij de douanerecherche te zijn geweest op deze post, waarin nog verscheidene roem ruchte daden bij illegale invoeren werden verricht. Er moest wel eens van de wa pens gebruik worden gemaakt en bij vechtpartijen met smokkelaars is zelfs een horloge gesneuveld. Ook heeft de jubilaris vrij lang op de douaneboot gevaren maar daarna zocht en vond hij zijn taak aan de wal. De vele overige prijzen zullen nog op een speciale feestavond worden uitgereikt, terwijl de tentoonstelling verder voor het publiek nog als volgt is geopend: vrijdag en zaterdag van 10 tot 22 en zondag van 10 tot 19 uur. Het programma van de beiaardbespeling door Hein de Ligt op zaterdag van 16 tot 17 uur op het stadhuiscarillon te IJmuiden, luidt: 1. Trumpet voluntary, van Jer. Clarke; 2a. Herfstliedje, van C. M. von Weber; b. Daar was een sneeuwwit vo geltje; c De wind, van C. J. Geerlings; d. Ik zeg adieu; e. Des winters als het regent; 3. Rondino, van J. H. Kersbergen; 4. Im provisatie, van H. de Ligt; 5. Ballade, van W. Créman; 6a. Believe me if; b. London derry air; c. Beautiful dreamer; 7a Bar carolle, van J. Offenbach; b. Standchen, van Fr. Schubert; c. Frans liedje, van P. Tsjaikowski; 8. Toccata, van Addie de Jong. DEN HAAG. De premie in toto 11 is ten deel gevallen aan de houder van for mulier N 0375389. Deze winnaar ontvangt aan prijs en premie een bedrag van 240.493,20 bruto. Het bekende vertederende St. Maar tentafereeltje, dat gisteravond huis aan huis te zien was: kindertjes met verlichte lampions. IJMUIDEN. Donderdag werden IJmuiden aangevoerd, door 28 schepen: 16 kisten en 499 kleine kisten schelvis, 128 kisten en 9 kleine kisten wijting, 1583 kis ten gul, 617 kisten koolvis, 73 kisten en 18 kleine kisten makreel, 38 kisten schol, 22 kisten schar, 55 kisten haai, 110 kisten varia, 444 stuks stijve kabeljauwen, 520 kg tong; totaal 526 kleine kisten en 2642 kisten. Prijzen per kilogram, in guldens: heilbot 8.19, tarbot 8.51, gr. tong 7.32-7.18, grm. tong 8.24-8.09, kim. tong 7.24-6.79, tong I 6.63-5.99, tong II 6.53-5.80. Per 50 kg: tarbot 197-168, griet 141-117, schartong 56, gr. gul 72-59, mid. gul 63-55, kl. gul 48-37, koolvis I 49-47, koolvis II 32-26, schelvis 87-67, schelvis I 71-66, wijting 64-38, schar 80-49, gr. schol 114, schol I 110, schol II 102-93. schol III 97-78. poontjes 71, makreel 78-24, hammen 192, heek 172, haai 54-42, lever 50-45, toters 40- 34, radio 70-50. Per 125 kg: gr. kabeljauw 194, mid. kabeljauw 184, leng 110, mid. zwarte kool vis 118-112. Per 10 stuks: gr. kabeljauw 184, mid. kabeljauw 112-84. Per stuk: haai 220. Besommingen van donderdag (in gul dens): KW 39 42.740, 109 420, 177 410, HD 57 3.460. 67 4.710, 94 6.060, 125 8.930, EH 7 2.640, TX 8 6.780, UK 60 2.070, 63 970, 245 1.350, VD 25 1.960, IJM 8 1.370, EB 28 en UK 147 2.310, UK 249 en UK 17 2.730, 54 en 208 4.170, 56 en 200 6.900, 107 en 131 7.240, 143 en 236 7.410, 135 en 145 4.560, 196 en 234 5.760, VD 44 en VD 75 5.020, VD 6 2.640, 24 2.200, VD 46 2 090, ZL 6 550, VD 115 1.840, WR 137 350. IJMUIDEN. vrachtauto in De heer Gnodde maakte dit bekend ter gelegenheid van de opening van een nieu we tentoonstelling, welke ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van „Fauna Felisena” kon worden georganiseerd. Hij toonde zich daarbij bijzonder erkentelijk tegenover de leden, die zelfs vele nachte lijke uren aan de inrichting van deze expositie hebben besteed, terwijl hij tot zijn grote vreugde ook bij het gemeente bestuur van Velsen het nodige begrip voor het streven van deze vereniging heeft mogen ontmoeten. Dit bleek niet alleen uit de aanwezigheid van wethouder M. Roessingh, maar ook uit de toezegging van het gemeentebestuur een deel van een eventueel financieel tekort voor zijn rekening te zullen nemen. Een medede ling, waar door de aanwezigen met een applaus van werd kennisgenomen. De heer D. Greveling, collega, die lange tijd samen met de heer Prins in de recher chedienst was en thans waarnemend dienstgeleider is te Zaandam, haalde over de „oude tijd” van speurwerk, vaak met veel spanning omdat bij nacht en ontij werd „gewerkt” in smokkelaffaires, aar dige herinneringen op. Ook de heer Greveling bleef niet zon der persoonlijk geschenk. Nog vele andere cadeaus en bloemstukken werden de jubi laris aangeboden. De heer L. H. Ketelaar, waarnemend dienstgeleider, begroette de jubilaris, zijn familie, collega’s en oud-collega’s. Wegens een per 1 oktober gewijzigde constellatie in het douanewezen, waar door de post IJmuiden, evenals die van Zaandam, zijn ondergebracht in de in spectie Amsterdam, vertegenwoordigde de heer A. Fraterman, hoofdverificateur te IJmuiden, de betrokken inspecteur en der halve ’s Rijks minister van financiën. De (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Op de Lange Nieuw- straat werd donderdagmiddag ter hoogte van de Dinkelstraat een 78-jarige voet- gangster door een personenauto aangere den. De bejaarde vrouw zou volgens de politie onvoorzichtig de rijbaan hebben overgestoken. De bestuurster van een na derende personenauto kon ondanks krach tig remmen de vrouw niet meer ontwij ken. De voetgangster werd juist even geraakt, waardoor zij vermoedelijk een gebroken schouderblad opliep. Voor on derzoek is zij overgebracht naar het Zee weg Ziekenhuis. De algemeen kampioen de heer G. Krap uit Den Helder voor de kooi van zijn mooiste vogel in gezelschap van wethouder M. Roessingh en de heer D. Gnodde, nadat hij de medaille in ontvangst had genomen. Slimmeriken en snelle werkers waren er onder de kleintjes, die na de eerste twee regels al ophielden om te kijken of de gulle hand van de bewoner al tevoorschijn kwam, en kregen ze hun lekkers, dan volgde zo vlug mogelijk de volgende klant. Vooral bij de kindervrienden is dit jaar lijks terugkerend kinderfestijntje ook nu weer in goede aarde gevallen. Vtlen had den hun partijtje snoepgoed al klaar staan in de vestibule en het uurtje na het don keren kwamen ze practisch niet meer bij I de voordeur vandaan. Naast snoepgoed werd er toch dit jaar ook weer veel fruit uitgedeeld, maar sui kerwerk bleef voor de gevers toch nog steeds favoriet, misschien omdat het zo lekker uitdeelt. Een huismoeder: „Ik geef ze veel liever een appeltje, voor een paar gulden heb je toch een hele zak, en de kinderen zijn er vaak blijer mee dan met die zoete rommel.” Gevraagd naar de mening van verschil lende kleintjes bleek dat de meeste toch een voorkeur voor snoep hebben. Bij de lampions die werden meegevoerd waren weer in goede aarde gevallen. Velen had- wonderen. Sommige kinderen liepen met een uitgeholde suikerbiet, anderen hadden hun lampion gemaakt van doorschijnende plastic eierrekken. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Seine Lloyd, Genua; Canis, Bergen; Bravo Contender, Immingham; Wiking, Wisbech; Martha Friesec- ke, Londen; Lemwerdersand, Antwerpen; Co rn eta, Bilbao; Jubilation, Greenwich; Mithras, Portugal: Brinda, Poole; Ambience, Goole; Roerdomp, Kolding; Sierra Urbio-n, Hamburg: Windhuk, Bremen; Oldenkerk, Freetown; Bal- tique, Oslo; Sam Ratulangie, Bremerhaven: Gertrud, Hauschildt, Rotterdam; Hille Sasse, Tonnay Charente; Jean E. Londen; Helena Ol- dendorff; Lulea; Voline, Dagenham; Asta, Rot terdam; Neutron, Whitby; Angelika Lehmann, Rotterdam. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Ekenis, Flixborough; Firethorn, Cork; Soren Raek, Esb- jerg; Bonny, Horten; Haithabu, Flixborough; Amstelstroom, Hull; Wien, Antwerpen; La Pa- loka, Londen; M. H. Thamrin, Antwerpen: Nordsee, Stettin; Socrates, San Juan; Boreas, Rotterdam; Canis, Rotterdam; Castor, Helsinki; Zaanstroom, Felixtowe; Martha Friesecke, Lon den; Essi Kristine, Monrovia; Harnis, Flix borough; Ambience, Goole. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Internos, Terneuzen. IJmuiden; Mathilde. Rotterdam, IJ muiden; Dintelborg, Berwick; Wadowice, Cork, IJmuiden; Nagude, Greenwich, IJmuiden. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Carlo Porr, Bilbao, IJmuiden; Brinda, Whitby, IJmuiden; Wiking, Londen, IJmuiden. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). Door dit alles complimenteerde de wet houder Fauna Felisena” met deze be langwekkende tentoonstelling en hij wens te het bestuur dan ook gaarne een druk bezoek. Met de heer Gnodde overhandigde hij daarop de heer Krap het bondskruis en de door de gemeente Velsen beschik baar gestelde zilveren legpenning, nadat hij daarvooi reeds de tentoonstelling met de grootste belangstelling had bekeken. In de grote zaal van het Patronaatsge bouw zijn hiervoor ongeveer vijfhonderd vogels ondergebracht, waar de kenners ongetwijfeld de fraaiste exemplaren onder zullen ontdekken. Geen wonder dat woensdag vijf erkende keurmeesters uren verveling en vervlakking in de gelegen heid worden gesteld een zinvolle hobby te beoefenen. Bovendien komen zij hierdoor in aanraking met levend materiaal, hetgeen ongetwijfeld een zeker2 eerbied voor de natuur zal stimuleren. En dit achtte hij van bijzonder groot belang, vooral nu thans overal zoveel aanslagen op leven en milieu worden gepleegd (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De vereniging voor EHBO afdeling Velsen organiseert zaterdag avond een feestavond ter gelegenheid van het afscheid van haar voorzitter, de heer P. Keks. Leden en oud-leden worden verzocht aanwezig te zijn. Teneinde de avond een feestelijk tintje te geven, zal er worden gekiend om prijzen. De bijeenkomst wordt gehouden in gebouw Velserduin, op het Velserduinplein en begint om 19.45 uur. heer Fraterman had bij dit jubileum geen toelichting kunnen vinden uit de stamlijst van de heer Prins en had deze ook in feite niet nodig. Het was hem ook niet precies bekend waar de jubilaris zijn loopbaan bij de douane was begonnen, zodat deze zelf mocht aanvullen dat hij geboren werd te Usquert en begonnen was als militair in 1946; kort daarna kwam hij langs ver scheidene grensposten als douanier via Venlo in mei 1954 in IJmuiden. een de Casembrootstraat op spookachtige wijze onbestuurd uit rijden gegaan. In Velsen wisten de dappersten ook winst te putten uit een Chinees restaurant. Nauwelijks had de eigenaar opgemerkt dat de kinderscharen aan zijn etablissement voorbij gingen, of de deur zwiepte open en een drietal bengeltjes stapten vastbe raden op de bar af. Na ontvangst van een handvol kroepoek stormden ze naar buiten met de luide uitroep: „Hééé, hier krijg je kroepoekEn de gevolgen lieten niet op zich wachten, in drommen kwamen ze de Chinees van z’n lekkernij verlossen. Bewoners in de buurt van de Frans Halsstraat vinden morgen misschien wel een taaipopje of een snoepje in de brie venbus, want een kereltje van enkele turven hoog, een enorme baal snoep tor send zei. „Dat kan ik nooit allemaal op eten, morgen ga ik maar weer wat in dc bus doen bij de mensen”. Toen tenslotte de zakken practisch ge heel gevuld waren en de kleintjes het welletjes vonden, was het al na achten. Met enige tegenzin maakten zij toen maar een eind aan de lampionnentöcht. Thuis gekomen merkten zij eigenlijk pas dat het buiten toch wel koud was. Algemeen kampioen* G. Krap, Den Hel der; kampioen stammen en vetstof: H. Rutten, Velsen-Noord: kampioen vorm- postuur: D. P. Ledegang, IJmuiden: kam pioen bastaarden: H. Haver, IJmuiden; kampioen stammen-bastaarden: H Korf, IJmuiden; kampioen grasparkieten: W. Vunderink, IJmuiden; kampioen grote parkieten en zebravinken: D. Nap, IJmui den; kampioen Japanse meeuwen: J. Kie- wiet, IJmuiden; kampioen tropen, duiven en kwartels: H. Korf, IJmuiden. Hoofdverificateur A. Fraterman (voor de tafel) biedt de heer Prins een fraaie verrekijker aan. Vanmorgen is Casembrootstraat De wagen was door een 32-jarige chauffeur omstreeks half vier in de ge noemde straat geparkeerd en is daar waarschijnlijk door een vrachtauto aange reden, waardoor de motor is aangeslagen. De vrachtwagen, die in de achteruit-ver- snelling stond, reed vijftien meter terug en ramde een personenauto, welke 180 graden draaide. De wagen hobbelde ver der en kwam een eind verder tegen de muur van een kleuterschool tot stilstand. ■T' IP n

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5