M. van Keulen Bestemd voor de gehele burgerij verlaat BEVERWIJK KRIJGT CULTUREEL Gasbedrijf ANNEX CREATIEF CENTRUM Twee moties verworpen Na drie uur debatteren ALTERNATIEVE HULP IN PAND AAN DE POPULIERENLAAN In proeftijd een kritische begeleiding OVERBODIG^ I Ds. Goudsmit in Marktberichten Beverwijkse raad unaniem St. Odulphuskerk Stichtingsbestuur voor startsubsidie EASY 7 6 BEGINNEN ANONIEM fa» k *4 VRIJDAG 12 NOVEMBER 1971 IJMHIDER COURANT Stemmen Ook voor arbeiders Dameskapsalon NOOY (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Zonder hoofde lijke stemming is de raad van Bever wijk donderdagavond akkoord ge gaan met het voorstel van B. en W. om aan de Stichting Eksperimenteel Advies Sentrum IJmond (EASY) een subsidie toe te kennen van 6.500, waarbij men aannam, dat de gemeen te Heemskerk de helft van dit bedrag voor haar rekening zal nemen. Wet houder P. J. Schipperus (SCP) deelde mee, dat men voor dit centrum een pand op het oog heeft, niet aan Schans of Alkmaarderweg, zoals aan vankelijk in de bedoeling lag, maar aan de Populierenlaan, namelijk de dienstwoning van de gemeente die behoort bij het gebouw, dat thans nog in gebruik is bij het Sociaal Werk- voorzieningsschap ,,De Tunnel”. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Drie volle uren heeft de gemeenteraad onder voor zitterschap van burgemeester J. G. S. Bruinsma donderdagavond gedebat teerd over het voorstel betreffende de realisering, het beheer en de subsi diëring van een cultureel centrum annex creatief centrum. Het voorstel werd met overgrote meerderheid van stemmen aangenomen. Oppositie ertegen kwam voornamelijk van de zijde van de CPN-, PPR- en D’66- fractieleden, die de mening toegedaan waren, dat er meer-vergeten zaken zijn in de gemeente, dan een cultureel-creatief centrum. „Stel de behande ling van deze zaak uit. Het is echt niet urgent” zo was hun advies en in die termen luidde ook een uit die hoek ingediende motie. Vier leden van de PvdA hadden geen bezwaar tegen het centrum wel echter wilden zij de financiële consequenties eerst uitdrukkelijk bestuderen aan de hand van het donderdag enkele uren voor de vergadering verschenen meerjarenplan. Dienaangaande werd door dit viertal daarom een motie ingediend. Beide moties werden verworpen. Geld beter besteden MODEPRUIKJES i vanaf 59,— vele modellen, ook in gemêleerde I tinten. W- y 1 O me en het (Van een onzer verslaggevers) druggebruikers, rle ambtenaar even daarna zijn trok (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK In het stichtingsbestuur voor het cultureel annex creatief centrum zijn donderdagavond gekozen: mevrouw A. de Hen (P.v.d.A.), mr. A. Th. L. Hoek stra (SCP) en drs. A. J. Eiff (VVD) als re presentanten van de Beverwijkse gemeen teraad. Verder de heren L. C. A. van Kuijk (Hoogovens), J. den Ouden en drs. C. J. v. d. Aart (BSCR), drs. P. N. Tromp (Open bare Bibliotheek Beverwijk-Heemskerk), mr. S. Tjalsma (Micro Theater), M. Q. M. Schouten (Stichting Tentoonstellingen) en mevrouw C. C. H. Ebbinge WubbenDe Graaf (overige belangstellenden voor het Cultureel Centrum). Vertegenwoordigers van de gemeentera den van Heemskerk en Uitgeest en even tueel Castricum zullen nog benoemd moe ten worden. Niettemin diende spreker een motie in, waarin voorgesteld werd het besluit dat nu ter tafel lag uit te stellen tot de raad meer inzicht heeft in de inhoud van het meerjarenplan. De P.v.d.A.-fractievoorzitter F. R. W. Kaebisch sloot zich hierbij volkomen aan, onderstreepte de motie zelfs met enkele praktijkvoorbeelden aan de hand van fi nanciële ervaringen. Mevrouw T. G. van Oostveen-van Mee- gen (P.P.R.) stelde vast, dat men in Be verwijk blij moet zijn, dat een groep hoofdzakelijk jongeren bereid is om zich intensief voor dit doel in te spannen. De heer C. Berghuis (C.P.N.) was aan vankelijk nogal bevreesd geweest v oor een enigszins „kabouterachtige” aanpak en Mao-invloeden, maar gesprekken met on der meer de coördinator van het project hadden bewerkstelligd, dat hij nu volledig achter het voorstel van B. en W. kon staan, vooral nu hij had gehoord dat van een zeer grote middelbare school in Be verwijk zeventien percent van de leerlin gen drugs zou gebruiken. Ook de heer Berghuis benadrukte het belang van de anonimiteit. Winkeldiefstal. Een inwoonster van Heemskerk is betrapt bij een winkeldief stal in een supermarkt in haar woonplaats. De vrouw had koffie en rookwerk meege nomen zonder te betalen. wwwwwwwww\n/wwwwvwwwwwt/wv In te trekken het in 1968 genomen besluit tot het beschikbaar stellen van een subsidie-ineens, groot 900.000. Algemeen ging de raad akkoord met het in het leven roepen van een stichting voor de bouw en het beheer van het centrum en de benoeming van leden in het algemeen bestuur van die stichting een en ander onder dankzegging jegens de te ontbinden commissie cultureel centrum- sporthal en de commissie cultureel cen trum. Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden-O. - Telefoon 15 0 20 MVWWVWVWWWWWWWVWVWMfWWWWVWWf De. motie van de heer Berghuis werd verworpen met alleen de stemmen van de C.P.N. (2), P.P.R. (1) en D’66 (1) vóór. De motie van de heer Vermeulen on dertekend door 3 P.v.d.A.-leden werd ver worpen met 19 tegen 8 stemmen. De volgende voorstellen werden vervol gens aangenomen met de stemmen tegen Van 4 P.v.d.A.-leden (Van Dijk, Vermeu len, Kaebisch en Jansen jr.), 2 C.P.N.- Akkoord te gaan met het plan kostenraming voor het cultureel annex creatief centrum. Akkoord te gaan met het subsidiëren van het nadelig saldo onder de gestelde voorwaarden. De heer Menist attendeerde onder meer nog op taak en funktie van de kerkelijke overheid vroeger en nu. Wendde men zich vroeger eerder tot de kerkelijke instanties, door een accentverschuiving zou men daar thans ook minder gemakkelijk bin nen lopen, waardoor de groep Van mensen op drift ook daarom groter is geworden. Dit raadslid vond het verder nog van groot belang, dat EASY-mensen in nood zal kunnen opvangen op de avonden en in de weekeinden, wanneer alle deuren van de officiële hulpverlenende instanties ge sloten zijn. leden (Berghuis en Van Tilburg), vrouw Van Oostveen (P.P.R.) en Reijkers (D’66). Van het nemen van een overhaast be sluit is geen sprake, oordeelde de heer Hermes. „Het duurt nu al lang genoeg, daardoor is het plan ook duurder gewor den.” De heer M. F. Menist (P.v.d.A.) vond de voordracht van B. en W. misleidend, om dat de proefperiode al per 1 juli zou zijn ingegaan. Overigens was hij het van harte met het voorstel eens. Naar zijn mening zou zo’n centrum al niet meer zo experi menteel zijn, omdat dergelijke voorzienin gen elders in het land al duidelijk hun nut hebben bewezen en ook de dringende behoefte eraan hebben aangetoond WIJK AAN ZEE. Tijdens een litur gische viering rond het thema „De bijbel” in de St. Odulphuskerk op zaterdagavond 13 november om kwart over zeven wordt gepreekt door ds. A. Goudsmit-Aalbers van de Hervormde gemeente in Wijk aan Zee. Als uitgangspunt bij deze viering is gekozen de gedachte „Woorden van men sen, woorden van God”. Het jongerenkoor onder leiding van pater Van de Peet zingt speciale liederen. Pater J. den Ouden gaat voor in de dienst. Voor de maand december heeft de li turgische werkgroep een viering in voor bereiding, welke zal aansluiten bij de adventsactie van de Nederlandse kerk voor Latijns-Amerika. Mevrouw J. H. Vos-Muller (S.C.P.) meldde, dat de fraktie van de samenwer kende Christelijke partijen n a uitvoerig beraad en met enige aarzeling met het voorstel akkoord zou gaan. Eigenlijk had men liever de behandeling van het voor stel uitgesteld, omdat de omvang van het werk, zoals dit in het voorstel staat om schreven zo veelomvattend is, dat men nauwelijks kon bevroeden waar het nu precies om gaat en wat men nu precies wil. Men vroeg evenwel nu geen uitstel, omdat men zo spoedig mogelijk een in ventarisatie wil van de nood, waarin het adviescentrum zou kunnen voorzien. De fraktie zou de taken graag duidelijk afge bakend zien en een tweede wens was een deskundige voorlichting. Voorts achtte men het gewenst, dat de werkcommissie van EASY maandelijks contact opneemt met de wethouder om de gang van zaken te bespreken. Tenslotte bracht mevrouw Vos naar voren, dat haar fraktie het noodzakelijk vindt, dat degene die het centrum straks gaat „runnen” een gekwa lificeerde beroepskracht is. Te besluiten, dat in het op de gemeen tebegroting wegens subsidie aan het Cultureel Centrum te ramen bedrag in ieder geval zal worden opgenomen het bedrag voor rente en aflossing van de door het bestuur te sluiten geldlening onder voorwaarden Van groot belang achtte dit raadslid de anonimiteit waarin men zich tot het cen trum kan wenden. „Overal moet men zodra men binnen is naam en adres opgeven en dat weerhoudt velen om bij de hulpverlenende instanties binnen te stappen.” BEVERWIJK. Een groep zich so- 11 i ciaal-culturele werkers noemende jon- 11 gelui verspreidde aan het begin van de 11 donderdagavond gehouden openbare I I raadsvergadering een aantal pamfletten l| 'onder de raadsleden en bezoekers. Op I I deze wijze wilden zij kenbaar maken I hun verontrusting met betrekking tot het creatief centrum, dat in het cultu- |l ree! centrum onderdak zal krijgen. Zij 11 I zien dit ais een concurrentie van hun I; I werk in de vrijetijdscentra in de nabij- I; I heid en achten het overbodig. In dit l| I licht bezien stelden zij vast, dat het I I culturele centrum dan zal dienen voor I een kleine groep „cultuurzoekers” en |l [daardoor financieel onverantwoord zal|l I blijken te zijn. I] t/VUVWlAJWWlA/WMWWWVWWWWWWVWWUVWVVVVWWVWWWIAnAA 1 wacht, toe! BEVERWIJK. De noteringen van woensdag 10 november aan de groente veiling in Kennemerland waren: andijvie 12-41; bloemkool 22-82; bospeen 48-81; breekpeen 8-25; boerenkool 16-23; groene kool 10-22; selderij knollen 15-31; prei 18- 39; rode kool 9-18; snijbonen 360-420; sla 7-12; spinazie 18-120; spruiten 25-85; to maten 42-110; uien 10-25; waspeen 22-45; witlof 120-160. De heer J. W. G. Reijkers (D’66) was het van harte met het voorstel van B. en W. e ens en de heer II. M. Janssen jr. (P.v.d.A.) drong er op aan spoedig met het eigenlijke werk te beginnen. Na al deze positieve geluiden viel er voor wethouder Schipperus weinig meer te verdedigen aan het voorstel. Hij kon alleen nog de noodzaak benadrukken om nieuwe vormen van directe hulpverlening te vinden. De behoefte daaraan zou zeker niet alleen bij de jongeren bestaan, zodat men het accent ook niet zou moeten leggen op een adviescentrum voor in hoofdzaak jongeren in nood. In antwoord op de raadsleden die voor al deskundigheid een voorwaarde vonden, zei de heer Schipperus, dat niet de EASY- medewerkers over alle en elke deskundig heid behoeven te beschikken, omdat zij naar deskundigen kunnen verwijzen. Maar daarvoor heeft men een ruimte nodig, waarin men dag en nacht kan werken en mensen kan ontvangen. De heer Schipperus deelde nog mee, dat er maandelijks contact zal zijn met het Stichtingsbestuur om na te kunnen gaan hoe EASY zich ontwikkelt. In tweede instantie ging de heer M. A. J. Boelen (S.C.P.) nader in op de nood van de druggebruikers, waarvan het aantal in de noordelijke IJmond zou moeten wor den geschat op twaalfhonderd. Na de risico’s van het druggebruik te hebben geschetst had dit raadslid nog een aan merking op de naam EASY, het Engelse woord voor „gemakkelijk,” wat in dit verband naar zijn mening nergens op slaat. Drs. Eiff (V.V.D.) deelde mede aan geen van de beide ingediende moties behoefte te hebben. C. Berghuis (C.P.N.) achtte de verplaat sing van het Hoogovenschaaktoernooi van Wijk aan Zee naar het Cultureel Centrum een vage zaak, vooral omdat „een aantal andere zaken nog geregeld moet worden.” Dit geeft nog geen volkomen zekerheid. Wat betreft het standpunt van Het Groe ne Huis ten aanzien van het Cultureel Centrum merkte spreker op, dat Het Groene Huis een concurrent ziet in het Creatief Centrum, dat in het Culturele Centrum gevestigd zal worden. Wethouder A. J. Hermes zette uiteen op welke wijze is geconfereerd met Gedepu teerde Staten ten aanzien van het Cultu rele Centrum. Het ligt in de bedoeling alsnog met G.S. in contact te treden teneinde te pogen ook voor het zwembad tot een soortgelijke regeling te komen zoals de heer Kaebisch had gesuggereerd deze avond en waarover hij al eerder dienovereenkomstig had gedebatteerd met betrekking tot het Sportfondsenbad. Voor wat de creativiteitsmogelijkheden in het Culturele Centrum betreft achtte de wethouder, indien daartoe wordt over gegaan overleg met onder meer de buurt huizen noodzakelijk. Deze dienstwoning, die waarschijnlijk in december vrij komt, zou leeg moeten blijven staan, tot de nieuwe sociale werk plaats in Velsen-Noord gereed is, waar schijnlijk in april 1972 en men een nieu we bestemming voor het bijbehorende ge bouw zou hebben gevonden. In dit huis aan de Populierenlaan zou men tijdens de proefperiode van zes maanden die officieel per 1 oktober in is gegaan (bij wijziging van het voorstel aan de raad) kunnen beginnen. Zou het cen trum voor alternatieve hulpverlening zich voorspoedig ontwikkelen en over meer ruimte dienen te beschikken, dan kan worden overwogen het vrijkomende ge bouw van „De Tunnel” verder te benut ten. In het meerjarenplan van de gemeente Beverwijk zijn, zo deelde de wethouder mee, als jaarlijkse lasten ten behoeve van EASY geraamd voor 1972 3250.; voor 1973 f 9000.; voor 1974 12.500. en voor de volgende jaren 25.000. De verdere financiële basis dacht wethouder Schippe rus te kunnen vinden binnen het kader van de subsidiëring van het algemeen maatschappelijk werk (personeelslasten en dergelijke), waarmee het aantrekken van deskundige krachten mogelijk zou worden. Drs. A. J. Eiff (V.V.D.) had in de commissievergadering gepleit voor uitstel, maar sindsdien was hij door meer infor matie van mening veranderd. De fraktie zou nu voor het voorstel van B. en W. stemmen. De heer C. Berghuis (C.P.N.) stelde uitdrukkelijk vast, dat het nu ter tafel liggende voorstel volkomen afwijkt van hetgeen in 1968 aan de orde is geweest. Groot was zijn waardering voor de sa menstellers van het project niettemin zijn veel vragen gerezen. Allereerst of onder de huidige omstandigheden het uit geven van een bedrag groot 6.5 miljoen voor een cultureel centrum wel verant woord is. „Vergelijking met de sporthal gaat niet op. Zeker 95 percent van de burgerij, door sprekers fractie hierover benaderd, verklaarde het bedrag van 6,5 miljoen wel heel erg groot te vinden. De sporthal wordt voor 95 percent bevolkt. „Dat zal straks niet het geval zijn met het Creatief Centrum. Bovendien zullen de geraamde 6,5 miljoen ongetwijfeld stij gen tot 8 miljoen en dat geld kan beter aan tal van andere zaken uitgegeven wor den, die dringender nodig zijn.” De geraamde omzet van het restaurant van 750.000 achtte spreker buiten alle proporties. „Dit dient bezien te worden volgens plaatselijke maatstaven. Het beste plaatselijke restaurant kan een omzet van 8000 halen in topweken.” „Voor het cultureel centrum is gere kend op 125 voorstellingen waarvan 70 door amateurverenigingen. Was het maar waar! Het aantal amateurverenigingen ter plaatse kan men tellen op de vingers van één hand. Bovendien staan zij niet te dringen om op te treden in een cultureel centrum ook al door de prijzen.” „De C.P.N. is er voorstander van, dat de gehele burgerij alle evenementen kan vol gen. Nu ziet het er niet naar uit. De fractie kan niet met het voorstel akkoord gaan.” De heer Berghuis diende daarom een motie in waarvan de strekking was, dat de bouw van het centrum voorlopig niet kan doorgaan, daar vele noodzakelij ke voorzieningen nog niet konden worden gerealiseerd als gevolg van het ontbreken van de benodigde financiën. Mevrouw T. G. van Oostveen-van M e e g e n (P.P.R.) trok ook de zaalbezet ting in twijfel. Alkmaar heeft 11 voorstel lingen. De Schouw in Velsen-Noord 4, in Velsen 25 met enkele tientallen amateur verenigingen (er zijn er daar vele) met een bezetting van 10 percent. Echter zijn er nog vele andere voorzieningen nodig, re den waarom spreekster zich niet achter het voorstel kon scharen. De heer J. W. G. Reijkers (D’66) vroeg zich af, of het Cultureel Centrum werkelijk wel die prioriteit moet hebben. „Er zijn nog zo vele andere plannen. Moet daarom een luxe worden doorgedreven, hoe mooi het plan ook is. De burgerij zou het een schande vinden”, zo meende de heer Reijkers. Ook hij vroeg naar een schriftelijke bevestiging van de komst van het Hoogovenschaaktoernooi. Zal de jaarlijkse bijdrage van f 600.000 aan het centrum, niet onthouden worden aan andere zaken? zo vroeg hij zich af. Zo ja, dan zouden er zo veel meer andere zaken gerealiseerd of betaald kunnen worden. Stilstaande bij de „drempelvrees” betwijfelde spreker of er werkelijk wel zo veel drommen mensen zullen verschijnen in het gebouw. „B. en W. spreken van een streekbe- hoefte doch de omliggende gemeenten blijken het daarmee niet eens te zijn. Getuige ook het uitblijven van reacties! Zijn die gemeenten overigens ook ge vraagd in het stichtingsbestuur zitting te nemen?” De heer Reijkers vond dat hier sprake is van een statussymbool. „Stop het in de ijskast en doe met het geld iets anders, iets nuttigs!” De heer J. Logger (V.V.D.) noemde de financiële gevolgen ondraaglijk voor de gemeente. Een door hem ontworpen becij fering van het restaurant had spreker geleerd, dat er een totaal tekort zou zijn van 667.000 bij het gebouw. Wethouder A. J. Hermes kon mede delen, dat de accommodatie van het cen trum volkomen geschikt wordt voor het Hoogovenschaaktoernooi Er is echter nog een aantal andere zaken, dat eerst gere geld moet worden (onderdak deelnemers, hotelaccommodatie - red.). Technisch is het schaaktoernooi hier dus wel mogelijk. Verder is Hoogovens ook genegen ande re evenementen hier te doen plaatsvinden. De regeling van de financiering zoals die is voorgesteld is een gevolg van het overleg met Gedeputeerde Staten. De fi nanciering van het exploitatietekort van f 580.000 zal niet van invloed zijn op andere noodzakelijk te realiseren werken. Het gevolg van de hearings is geweest, dat er diverse wijzigingen zijn aange bracht, die de kosten deden stijgen. Doch over het algemeen is het huidige plan niet anders dan dat van 1968 behoudens het Microtheater en de akoestiek. Overigens zijn sinds 1968 de bouwkos ten gestegen met meer dan 50 percent. Het is dus begrijpelijk dat het plan van 4 miljoen in 1968, thans ongeveer 6 miljoen gulden kost. Bovendien kon de gemeente Beverwijk in 1968 zo’n centrum op dat moment niet bouwen. In Bever wijk staan twee buurthuizen op de nomi natie gerealiseerd te worden. Voor een van de twee is de zaak bijna geheel geregeld. Het andere buurthuis kan inge volge het meerjarenplan in 1973 van de grond komen. Een duidelijk meerjaren plan houdt in, dat de financiering sneller tot stand kan komen, dan een plan op kortere termijn. Ten aanzien van het restaurant is een gedegen rapport verschenen. Begrijpelijk, dat men vraagtekens plaatst. De kosten houden echter verband met de personeels sterkte. Daalt de omzet dan zal er ook minder personeel nodig zijn. Er is dus een relatie tussen de beide kosten. De vraag is, of men de norm van de vierkante meter kan halen. Spreker is gebleken, dat hier een norm is gehan teerd, lager dan het landelijk gemiddelde. Volgens deskundigen is een sluitende ex ploitatie mogelijk, mede door het meebe rekenen van de omzet van de zaal en de andere ruimten. De bouwtijd is twee jaar. Het zou verstandig zijn te starten met de bouw in de tweede helft van 1972, dan ook zullen de meerkosten wel meevallen. Hoe langer men wacht, hoe hoger de kosten. Spreker heeft vertrouwen in een bijdrage van de provincie a fonds perdu. De vraag is, of CRM subsidie zal verle nen, wellicht wel in de sector van de creativiteit. Dat het centrum een regionaal karakter moet hebben, is bewezen door het stand punt van Uitgeest en Heemskerk, die willen meewerken. Castricum heeft zich teruggetrokken. Met Uitgeest en Heems kerk wil de wethouder een nader overleg: de brief erheen is onderweg! J. W. G. Reijkers: „Dat betwijfel ik.” Wethouder Hermes: „Ik heb de brief zelf ondertekend, wil de heer Reijkers zijn verdachtmaking terugtrekken?” „Mag ik die brief De heer D. Koger (S.C.P.) noemde het plan een stimulans om actief deel te nemen aan de cultuur. De afwezigheid heeft remmend gewerkt op het culturele leven in de gemeente. Het gebouw is van belang voor de culturele ontwikkeling van de schooljeugd. Zijn fractie is van mening dat het plan na realisering in de nu nog bestaande behoefte zal voorzien. „De S.C.P. is enthousiast, al wordt dit wel iets getemperd door de financiële gevolgen. Die waren er ook voor de sporthal, doch deze staat er en men mag er blij mee zijn. Hetzelfde geldt ook voor het Cultu reel Centrum, zelfs als straks de IJmond- gemeenten samengevoegd mochten wor den.” Met betrekking tot de financiële regeling zei spreker vertrouwen te hebben in het beleid. Voor wat het te kiezen bestuur van de stichting betreft miste spreker een repre sentant van de Stichting Stedelijke Mu ziekschool. De heer K. Vermeulen (P.v.d.A.) sprak eveneens over een getem perd enthousiasme. Hij verklaarde geen voorstander te zijn van het vormen van stichtingen, waardoor het gemeentelijk garantieplafond ontdoken wordt. Zeer stellig wilde de heer Vermeulen weten of de gemeente van het Hoogovenschaak toernooi de toezegging heeft gekregen, dat dit schaakevenement zeer beslist in de toekomst plaats zal hebben in het Cultu reel Centrum. Drs. A. J. Eiff (V.V.D.) deelde mede, dat de meerderheid van zijn fractie het voorstel zou steunen. Ook hij had vragen. Allereerst ten aan zien van het exploitatietekort van f 580.000. „Hoe staat het met de goedkeuring van G.S., de subsidie van CRM? Wanneer wordt ermee begonnen. Hoeveel kosten komen er nog bij?” In tweede instantie zei de heer Koger, dat het Culturele Creatieve Centrum be paald niet bestemd is alleen voor de bovenlaag, maar voor alle geledingen van de bevolking. Indien men met de realise ring ervan wacht, komt Beverwijk er nooit meer aan ADVERTENTIE VWVWMfWWWWWWWWWWWWWWWWWVWWWVWIi Gratis naar wens gekapt J. W. G. Reijkers: zien??” A. J. Hermes .Wil die brief halen?” De heer Reijkers woorden in. De heer Menist verweet de heer Boelen, dat hij te zeer de nadruk had gelegd op de hulpverlening aan druggebruikers, slechts een onderdeel van de taak die EASY zich stelt. Met algemene stemmen werd tenslotte het voorstel van B. en W om een start subsidie te verlenen aanvaard. Tot slot zei de wethouder, dat deze streek destijds de taak heeft gekregen, vele huizen te bouwen en om te schake len van landelijk tot stedelijk niveau. „Een dergelijk object als deze avond ter discussie, hoort daarin thuis, zonder een statussymbool te zijn. Hetgeen het ook niet is. De mens heeft meer nodig dan alleen brood. Het gaat niet alleen om het lichamelijk welzijn, doch ook om het geestelijk welzijn, zeer zeker ook voor de jeugd.” (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Op 12 november neemt de heer M. van Keulen afscheid van directie en personeel van het Gasbe drijf Beverwijk en omstreken wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. De heer Van Keulen, autochtone inwo ner van deze gemeente zou, als de indus triële ontwikkeling in onze omgeving niet zulke reusachtige afmetingen had aange nomen, wellicht nog steeds in de tuin bouw werkzaam zijn geweest. Reeds op 14-jarige leeftijd ving hij zijn werkzaam heden aan op de boomkwekerij Van der Kolk op de Creutzberglaan; als 20-jarige jongeman vestigde hij zich als zelfstandig tuinder. De gestadig groeiende vraag naar nieu we woningen in onze gemeente leidde in 1949 tot onteigening van zijn bezittingen waarna de heer Van Keulen in dienst trad van het Gasbedrijf Beverwijk. In de velerlei aspecten van de gasvoorziening heeft de heer Van Keulen een daadwer kelijk aandeel gehad. Laatstelijk was hij werkzaam in de meteropneming. De heer Vermeulen merkte op, dat zijn P.v.d.A.-fractie nog enige moeite heeft met de financiering en het meerja renplan. Wat het plan voor het creatief centrum betreft, de P.v.d.A. staat daar volkomen achter. Het horecarapport acht te hij te goed van opzet om eraan te twijfelen. Er bestond donderdagavond een overweldigende belangstelling voor de openbare raadsvergadering met be trekking tot het cultureel centrum en vele andere niet aan de orde ge komen onderwerpen. Maandagavond half acht wordt de vergadering voort gezet. Dan komen ook de Breestraat- bomen in bespreking. Overigens zullen voldoende verenigin gen willen meedoen. De bezettingsgraad is voldoende, aldus de wethouder. Daarnaast is er een bloeiend muziekle ven in Beverwijk. Dat betekent een laten te behoefte. Trouwens het Culturele Cen trum gaat ervan uit, da', het multi-functi- oneel is: feesten, congressen, vergaderin gen, creativiteit voor de jeugd om er maar enkele van te noemen. Wat betreft het ontbreken van een representant van de muziekschool in het bestuur zal dit bestuur samengesteld moe ten worden uit mensen die het centrum permanent bezetten, dat kan niet gezegd worden van de Muziekschool. s

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7