Kamer van Koophandel wil snelle aanleg Rijksweg 6 Bijeenkomst over sport in Beverwijk Nieuw bestuur Derde loop van de Lionsclub Geld voor vier uitvinders Buit van circa achthonderd gulden VGVP-jubilaris J. Schoo bij KPAB Alarm verjoeg inbrekers „Oversteekplaats in Lange Nieuwstraat levensgevaarlijk WINTER- KOLLEKTtE I Centrale Verwarming.. oo. me Wereldbekend Aroma Goede ideeën ten behoeve Heemstede bleef baas over SMS Verontrusting over vertraging fusie IJmondgemeenten Steunpilaar laboratorium van Hoogovens 1 gehuldigd VRIJDAG 12 NOVEMBER 1971 CPN neemt initiatief SS PallMi Herenmode •1 DODELIJK ONGEVAL IJMUIDEN VOOR HAARLEMSE RECHTBANK Voor heren die altijd zo moeilijk kunnen slagen, hebben wij in onze afdeling maatkonfektie in kostuums een uitgebreide stalenkollektie o.a. origineel Engelse stoffen die wij U desgewenst vrijblijvend tonen. Kom eens langs of bel even 02550-12348 Leef met plezier Rook de échte Pall Mall Export Wereldbekend aroma Pall Mall Export Koningstraat 14 Beverwijk Tel. 02510-26059 NOORDHOLLANDSE VERWARMINGS UNIE Voorhaven Inbraak in Uitgeest BRANDENBURG” - VELSEN-NOORD Bij Van Gel der Papier Velsen vierde donderdag de heer J. Schoo zijn vijfentwintig jarig dienstverband met een ont vangst in het directiekantoor en later m het bedrijfslaboratorium. brief aan minister drees (Van een onzer verslaggevers) tXrORT ADVERTENTIE 9 (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE ADVERTENTIE unie Marktplein/hk Lange Nieuwstraat IJmuiden Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud. Ook stuurde de Karner een telegram aan de Tweede Kamer over het uitstel van de beslissing over de samenvoeging der drie IJmondgemeenten. Volgens inge- van justitie, mr. Van der Valk Bouman had het over „een gevaarlijk punt, waar het zoveelste ongeluk gebeurd is.” (Van een onzer verslaggevèrs) HAARLEM. Iedereen in de rechtzaal was het er gisteren over eens: de over steekplaats op de Lange Nieuwstraat in IJmuiden bü de Scheldestraat is levensge vaarlijk. „Onnatuurlijk, deze weg als auto baan, met oversteekplaatsen erin” zei mr. Van Wijk. Een getuige kwalificeerde het als „een vreselijk punt” en ook de officier Dat ongeluk speelde zich af op 15 juli. Verdachte, een 27-jarige Rotterdamse ver koper, reed met een wagen die technisch niet in orde was (de remmen hadden een afwijking naar rechts) en met een te hoge snelheid op de oversteekplaats een bejaar de vrouw aan, die dermate ernstig werd gewond dat ze overleed. Verdachte gaf het toe. Zijn enige verweer was dat het in derdaad een moeilijk kruispunt is „Maar we kunnen niet bij elke oversteekplaats een stoplicht zetten” zei de president, mr. Cokart. De officier was verheugd dat verdachte niet wilde verdoezelen wat er gebeurd was. De snelheid vond hij niet eens zo erg de weg kan inderdaad als snelweg, als „Auto bahn” zoals mr. Van Wijk uitriep, aange merkt worden. Wel kwalijk vond hij het feit dat de wagen niet in orde was en dat verdachte daarvan op de hoogte was voor hij instapte. Hij vond dat de man niet zulke risico’s had moeten nemen, voegde eraan toe dat automobilisten in het algemeen toch veel te weinig op oversteekplaatsen letten. Zijn eis: zes weken en een jaar ont zegging. Samenspel in het verkeer, tussen de auto mobilist en de voetganger, daar had mr. Van Wijk het ook over. Maar hij vond wel dat voor een vrouw van 75 dat samenspel wat moeilijk wordt. Hij vroeg zich af of de defecten aan de wagen wel ter zake doend voor het ongeval waren. De auto had goed geremd, met een remspoor van 17 meter. Mr. Van Wijk meende op grond hiervan dat er toch niet van grof geweld en hoogst roekeloos kan worden gesproken. Uitspraak 25 november. (Van een medewerker) HILLEGOM. Voor de derde klas van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie zege vierde Heemstede gisteravond in de Tres- longsporthal te Hillegom na aantrekkelij ke strijd met een score van 4-2 over SMS. De doelpunten voor Heemstede werden gescoord door Langebach (2), Derlage en De Groot. Beide tegenpunten kwamen op naam van Tersteeg. „Een van de mogelijkheden om een bedrijf geen rode cijfers te bezorgen is het inzenden van goede ideeën”, aldus de heer B. de Heer, onderdirecteur techni sche dienst van Hoogovens. Tijdens een informele bijeenkomst op het hoofdbe- drijfskantoor ontving hij donderdag vier opmerkzame en vindingrijke personeelsle den, die dankzij hun inzendingen met een totaal bedrag van 2.290 werden beloond. „In de praktijk blijkt toch vaak, dat aan met grote nauwkeurigheid geconstru eerde installaties nog veel kan worden verbeterd”. Deze opmerking van de heer De Heer had vooral betrekking op het voorstel van de heer S. Dol uit Heems kerk, hoofdelektromonteur bij de elektro technische onderhoudsdienst van blokwal- serij 3. De heer Dol had voorgesteld om de besturing van het hijslierwerk te wijzigen om extra kosten aan de remmen te beper ken en een betere bediening mogelijk te maken. De heer De Heer overhandigde hem een bedrag van f 1500 en speldde hem tevens de zilveren ID-onderscheiding op. Eveneens drager van dit insigne werd de heer J. W. Spaans uit Schagen, werk zaam als machinemonteur bij de werk tuigkundige dienst ijzer. Voor zijn idee ontving hij een bedrag van 700. Het voorstel van de heer Spaans: bepaalde delen van een hoogoven tijdens de monta ge in de centrale werkplaats beter uit balanceren. Op deze wijze kan de tijd die nodig is voor het verwisselen van een hoogoventop worden bekort en de werk methode wordt tevens vereenvoudigd. Twee inzenders van één idee ontvingen elke een bedrag van f 360. De heren H. voor de ontvangst en de verrassingen waarna het gezelschap een rondgang door de fabriek maakte. Ten huize van de familie Schoo aan de C. Matersweg te Beverwijk mochten nog vele bewijzen van belangstelling worden ervaren, zowel ’s middags als ’s avonds. Onder de bloemstukken was een fleurig exemplaar van de directie. (Van een medewerker) CASTRICUM. De Lionsclub Castri- cumHeemskerk houdt zondag in de om geving van Bakkum zijn derde en laatste in een reeks van drie prestatielopen voor de EHBO. Het wordt ditmaal een gecom bineerde bos- duin- en strandloop. Aan de tweede loop namen zevenhonderd liefheb bers deel. Een aantal dat men ook nu weer hoopt te boeken. De start vindt om half elf plaats bij de uitspanning Johanneshof in Bakkum, waar ruime kleedgelegenheid voorhanden is. Het parcours voert door de bossen en duinen naar het strand en weer terug naar de Johanneshof. Een afstand van acht kilometer. Alleen bij slechte weers omstandigheden zal het strand worden vermeden. Na de binnenkomst ontvangen de deel nemers een persoonlijke oorkonde, waarop hun gemaakte tijden in de drie lopen zijn vermeldt. Deze oorkonde is ontworpen door de calligraaf Ouwejan uit Zaandam. Ook degenen die maar een of twee keer hebben meegedaan, ontvangen de oorkon de. Door het enthousiasme van de deelne mers zijn er bovendien nog enkele fraaie prijzen beschikbaar gesteld voor degenen die zich in deze drie zondagenloop op een bijzondere manier hebben onderscheiden. Harms uit Alkmaar, hoofdconstructie- bainkwerker en H. N. W. van Tunen uit Beverwijk, machinemonteur, beiden werk zaam bij de werktuigkundige dienst ijzer hadden het evenals de heer Spaans op de hoogovens voorzien. Zij hadden voorge steld om een flensverbinding aan te bren gen in de waterleidingen van de slakgra- nulatiespiroeieirs. Bij een storing behoeft dan slechts het defecte leidinggedeelte te worden vervangen, waardoor het aantal aftappen, waarbij de slak niet wordt ge granuleerd, beperkt kan blijven. Het treffen tussen de tweede teams van Renova en DSB in de reserve eerste klas leverde na veel spanning een 3-3 gelijk spel op. Voor Renova scoorden Verhoeven, Scholten en Veldman, terwijl De Bie (2) en Minke raak schoten voor DSB. Het tweede van kampioen Vliegende Vogels bleef door treffers van Bern (2), Neut en Briel met 4-3 de b aas over HFC 2. Kammeyer (2) en Venlet waren bii HFC 2 de schutters. wonnen informatie zou het dit kalender jaar niet eens op de agenda van de Tweede Kamer staan. De heer Droste: „Het is ongelooflijk langzaam zoals die zaak zich ontwikkelt” Hij stelde dat dit de bestuurlijkheid bepaald niet ten goede komt. Veel beslissingen van gewicht moe ten worden uitgesteld totdat men zeker heid heeft over de toekomstige gemeente lijke structuur. Over de voorhaven zei mr. Droste dat het bestuur van de Kamer absoluut nog geen ja of nee kan zeggen over het project. Er zouden nog veel te weinig gegevens zijn. Men kan volgens de Ka mervoorzitter weliswaar rustig wachten op het advies van de commissie Zeeha- venoverleg, maar beter leek het hem zelf een objectief onderzoek naar de voor- en nadelen voor de regio in te laten stellen. Een concreet idee welke werkgroep of welk bureau dit moet doen is er nog niet. In de commissie-vervoer zal men daarover praten. De koopavond kwam nog even ter dis cussie naar aanleiding van het advies aan Heemstede met de proef te stoppen tot het eind van dit jaar. Mr Droste vroeg zich af of een koopavond mogelijk meer belangstelling zou kriieen als die gekop peld zou worden aan een sluiting zater dagmiddag. Ondervoorzitter Coenen van den Oosterhoff daarentegen meende dat er mogelijk meer eensgezindheid te krij gen is voor het enkele avonden open blijven tot zeven uur, zodat mensen die overdag werken toch inkopen kunnen doen De begroting van de Kamer werd na enige discussie goedgekeurd (Van een onzer verslaggevers) UITGEEST. Tijdens afwezigheid van de bewoners is in de nacht van donderdag op vrijdag tegen het midder nachtelijk uur ingebroken in een woning aan de Geesterweg. De inbrekers hebben een stereo-recorder, enkele sieraden en een bedrag aan geld van naar schatting acht honderd gulden ontvreemd. De bewoners waren naar een bruiloft en keerden kort na twaalven terug. Zij ontdekten, dat alles overhoop was ge haald. Uit een wandmeubel in de huiska mer werd een stereo-recorder vermist als mede een fles met een inhoud van circa zevenhonderd gulden aan rijksdaalders, guldens, kwartjes en dubbeltjes. Uit een geldkistje, dat met de sleutel nog in het slot ook in het meubel stond, werd voor vijftig gulden aan bankpapier gestolen. Op de slaapkamer werden en passant een gouden ring, een gouden hangertje en de inhoud van een zogenoemd fotopotje ten bedrage van vijftig gulden meegeno men. De technische recherche uit Amsterdam heeft de zaak in onderzoek. Electrotechnisch Bureau HAARLEM. De Kamer van Koop handel heeft gisteravond besloten de mi nister van Verkeer en Waterstaat een brief te sturen waarin men de ernstige verontrusting kenbaar maakt over de ver traging die de aanleg van rijksweg 6 tussen Velsertunnel en Spieringweg op nieuw ondervindt. Naar de mening van de voorzitter van de Kamer mr. J. C. Droste, is het een ernstige zaak, dat zelfs het wegdek nog niet is aanbesteed, terwijl minister Bakker destiids had toegezegd dat in 1972 minstens één rijbaan al in gebruik genomen zou kunnen worden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Katholieke Paeda- gogische Academie aan de Baanstraat heeft een nieuw bestuur, dat wordt ge vormd door de dames M. Spee-Harmsen uit Haarlem en G. Helwig-Sormani uit Overveen alsmede de heren G. Kok uit O verveen, L. H. Stuifbergen uit Beverwijk, B. Machielse en B. H. C. Kriek uit Heems kerk. De heer Kok fungeert als voorzitter. Het nieuwe bestuur is benoemd conform de thans geldende statuten van de „Ver eniging tot bevordering van het Katholiek Bijzonder Onderwijs in het bisdom Haar lem”, onder welke vereniging de KPAB ressorteert, en krachtens het mandaat van de dekens van het bisdom. In de benoemingsbrief dankt mgr. dr. J. J. M. Stieger, vicaris-generaal, de nieuw benoemde bestuursleden, dat zij de functie hebben willen aanvaarden tot bevordering van een gunstige toekomst voor de Pae- dagogische Academie. Service en storingen binnen 24 uur. De heer Schoo, die vergezeld was van echtgenote, vier kinderen en zijn vader, die een veertigjarig dienstverband bij dit bedrijf heeft volgemaaKt in de haven dienst, werd ontvangen door dr. ir. L. G. Groen, die, ofschoon reeds benoemd tot bedrijfsdirecteur in Apeldoorn, nog als adjunctbedrijfsdirecteur fungeerde. Voorts waren aanwezig de heren J. H. Creemers en P. C. Nijssen, respectievelijk chef kwa liteitsdienst en ploegleider. De heer Groen herinnerde in zijn toe spraak aan de komst van de jubilaris in de vroegere cellulosefabriek, die in mei 1958 werd gesaneerd, om direct daarna de functie van laboratoriumbediende toege wezen te krijgen. Een speciale groet richt te hij tot de heer Schoo sr. Grote waardering en dank had de heer Groen voor de jubi'aris wegens zijn nauwkeurig werken en de betrouwbaar heid van zijn „getallen’ bij de laboratori umonderzoeken, waarvoor hij een zeer goede reputatie geniet. Het bedrijf maakt tevens van zijn kennis gebruik bij de opleiding van jonge mensen in het hout- stofonderzoek. Namens de Raad van Bestuur van het concern en met dank voor de goede verdiensten ontving de heer Schoo schrif telijke gelukwensen en een geschenk on der couvert, terwijl mevrouw Schoo een ingelijste foto van haai man tijdens zijn werk en bloemen kreeg aangeboden. In het bedrijfslaboratorium herinnerde ook de heer Creemers aan de tijd in de C.F. doorgebracht en die van de overgang naar onderzoek van houtstof en papier, waarin de jubilaris een zekere bekwaam heid aan de dag legt. Met waardering van de prettige ver standhouding onder het laboratoriumper- soneel werd een enveloppe met inhoud aangeboden, waarna mejuffrouw J Hau- mersen als een van de oudste laboranten mevrouw Schoo een bloemstuk overhan digde. Met enkele woorden dankte de jubilaris BEVERWIJK. In de nacht van woensdag op donderdag hebben onbeken den getracht in te breken bij Autorama aan de Parallelweg. Door het in werking treden van de alarminstallatie zijn de insluipers echter op de vlucht gejaagd. Zij hebben zich toegang verschaft door het doorzagen van enkele scharnierpen- nen. Door hun overhaaste vlucht zijn de inbrekers er niet in geslaagd iets mee te nemen. De zaalvoetbalcompetitie wordt maan dagavond in de sporthallen van Bever wijk (zeven uur) en Hillegom (half acht) voortgezet. Van links naar rechts de heren Van Tunen, Dol, Harms en Spaans, die het ontvangstbewijs van hun beloning tekenen. - (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. „De voorzieningen voor de sport im Beverwijk raken achter op. Ondanks de bouw van de sporthal moet vastgesteld worden dat het beleid van het gemeentebestuur van Beverwijk onvoldoende rekening houdt met de be langen van de sport, en de eisen welke de verschillende takken van sport stellen” aldus de plaatselijke afdeling van de C.P.N. „Dit komt onder meer tot uiting in het onbespeelbaar raken van sportterreinen, waarvan er door een onjuist beleid van jaren er toch al veel te weinig zijn, alsmede in de stijging van de huren voor de diverse accommodaties. Nu worden de Beverwijkse sportvereni gingen en hun bestuurders weer gecon fronteerd met een gemeentebegroting voor het jaar 1972, waarin de belangen van de sport nog verder in de knel komen. Dit kan zo niet doorgaan” - meent het afde lingsbestuur. Daarom belegt dit plaatselijk C.P.N.- bestuur een bijeenkomst op zaterdagmor gen 13 november in „De Slof” waarvoor bestuurders van alle sportverenigingen in Beverwijk worden uitgenodigd. De bedoe ling is te overleggen wat er nodig is om tot een verbetering van de huidige situatie te komen.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9