H Dit jaar mag alles in wintersportmode de Ouderwetse meubelen meest verkocht VROUWELIJKHEDEN fll® H I1 om BJKLB 18 NIETS IS MAAR EEN NYLON-PAK TE GEK IS WEL HET WARMST I lil |||f yj lllf E» 7.X' ZATERDAG 13 NOVEMBER 1971 Erbij (Van een medewerkster) Si Ee Julie (Van onze correspondent) Overgooiers Koop-club Crèche-op-wielen OI John Must druk siel colle naut 100S dat milj in d denl zit v Genè1 Wall! heerli ding signa' pel v feite het ji van plaat: die t mein: nedei dat niet van sprei verh; die 1 heer: reed: myst van nis De skimode voor het komende winterseizoen wordt beheerst door de zogenoemde „total look”. Met andere woorden een garderobe, die wat kleur en snit betreft ge heel op elkaar is afgestemd. Niet meer de helling af in het zo dege lijke poplin jack, maar gekleed in een nylon skipak, vrolijk van kleur, licht in gewicht en ons opti maal beschermend tegen snerpen de windvlagen en ijzige koude. B WW - J vooral meen E MEESTE mensen kopen ouderwetse, alge- gangbare woning inrichtingen. Daarna komen in volgorde van voorkeur de opper- vlakkig-romantische types, het meer op prestige gericht interieur in een „gemakkelijke”, niet, te dure, prijsklasse en pas daarna de modernere soorten. 1 w O ite wb ■J Total look: mooi maar kostbaar. WWW troosten om de juiste stijl en kwaliteit J K Deze week is in de Utrechtse Jaar beurs de internationale meubel beurs gehouden. Er was o.a. dit aan- bouwbankstel te zien. tot toonzalen en warenhuizen het gun stigst beoordeeld. Een zaak voor com plete woninginrichting verkiest men, door de bank genomen, boven een zaak die uitsluitend meubelen brengt. DE BELANGRIJKSTE koopmotieven bij de aankoop van woningtextiel zijn: slijtage (43 percent), verhuizing (25 percent) en huwelijk (10 percent). Zo als een vroeger rapport al heeft uitge wezen, schat de verbruiker de gemid delde levensduur van bankstellen en fauteuils op ongeveer 9,5 jaar. Van zachte vloerbedekking op gemiddeld 7 jaar, overgordijnen 10 jaar en vitrages 6 jaar. dellen even warm, behaaglijk en sterk zijn als de duurdere. Zij missen alleen de vele zakjes, extra ritssluitingen en elastisch blijvende manchetten. Maar of dat liftabonnement nu per se in een vakje op je mouw gefriemeld moet worden blijft toch wel een omstreden zaak. De meest praktische plaats is nog steeds gewoon aan een touwtje om je hals. Wilde het met dat dieet toch niet zo lukken, dan is en blijft er die ver trouwde anorak of parka, die door zijn lengte veel en mild verdoezelt. Eigenlijk kan en mag alles dit sei zoen op de hopelijk besneeuwde pistes van onze Europese landen. Corduroy, blue jeans, Mao-pakken van doorge stikte katoen, ruiten en bloemen, plas tic valhelmen en skihoeden, niets is te gek, niets is te dol. Je kunt zelfs verschijnen in een ouwe overall. Maar dan moet je toch wel erg mooi zijn, of erg goed skiën. Een combinatie lijkt nauwelijks mogelijk, al klinkt een der gelijke uitspraak wel discriminerend. „INTERVIEWS zijn domme conver saties tussen vreemdelingen die elkaar niets te zeggen hebben. Voor mij dus geen interviews, ik ben beroemd en gelukkig.” Deze ferme uitspraak wordt toegeschreven aan de mooie filmster Julie Christie. Toch liet ze zich on langs, in gezelschap van „grote liefde” Warren Beatty, uitgebreid fotograferen 11 pla' rek var Wet DIT CONSTATEERT de sectie socio logische en sociaal-spychologische re search van het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf, de EIM in Den Haag na een landelijk onderzoek. Ouderen, bewoners van het platteland en kopers die scherp letten op de prijs, hebben de meeste belang stelling voor ouderwets-gangbare, op- pervlakkig-romantische op prestige ge richte wooninrichtingen. Op het s bisscl gestie navo] 1288, De de m een geble oorsf deze bouv mom vroe; De ziens Vrot tisch met die „aan in 1- het der feeë: blijk NI ten, foor ken zo r cha: geU VOO' „eei VOO’, poo* is r, dan Sal ech bes dril doe doo spr cite He Meyi schn is ee „lith moo Hij dus HE opz vis het got zgr wa zijl tin hei bis 1 voi L; van grot hori uit i van naa: bru: ma; lag pla; nier 33 Dii 250 Skibroeken haast nog strakker dan vorig jaar. te genoeg voor de verdere ski-gardero- be. In onze noordelijk gelegen provin cies blijft de vraag bestaan naar poplin en gabardine, maar het overige gedeel te van ons skiënde landje lijkt nu toch wel overtuigd van de voordelen, die lycra, nylon en diolen ons bieden. De prijzen variëren van honderd tot vijfhonderd gulden en er moet van gezegd worden, dat de goedkopere mo- De broeken zijn dit jaar strak en nauw en vallen (net als in het vorige seizoen) over de schoen, waardoor het silhouet nog slanker wordt. Bij de jacks zijn er de blousons, die kort en nauw tot in de slanke taille vallen. Ze staan beeldig, al wordt het wachten bij de lift vaak een bibberige zaak. Echt iets voor de vlugge door- skiër is dan ook de fijne trui-anorak van Kneissl met ingebreide rug en stretchvoorpanden, die kort en hip om de smalle heupen valt. „SAMEN KOPEN, samen sparen” is het (gemeenschappelijk) motto van de zogenoemde koopclubs in Amerika. Er zijn op het ogenblik enkele duizenden koopclubs in de Verenigde Staten en hoewel ze gevarieerd van opzet zijn hebben ze allemaal hetzelfde doel voor ogen: de steeds stijgende prijzen een halt toe te roepen, en de beste kwali teit te krijgen voor het beschikbare huishoudgeld. Het maandblad McCall’s citeert enkele voorbeelden van de niet onbelangrijke prijskortingen die prijsbewuste gezin nen weten te krijgen doordat ze geza menlijk „in het groot” hun blikwaren, zuidvruchten en andere voedingsmid delen inkopen. De leden van zulke consumentenclubs moeten elke maand voor een bepaalde datum hun bood schappenlijstje inleveren bij de vrouw of man die als inkoper fungeert. En die inkopers mogen dan best een iet wat diktatoriale inslag hebben: zodra de geleverde producten eens een keer niet van optimale kwaliteit zijn, stapt de hele club zonder pardon over haar een andere leverancier. OVER JULIE (nieuwste film: „Le Messaged”) wordt in de filmwereld on der meer gezegd: „Vroeger hadden we Garbo, Dietrich, Harlow en Monroe. Nu hebben we Julie Christie.” En de schrijver Alberto Moravia moet haar gekarakteriseerd hebben als „de vol- maakste vertegenwoordigster van het In het duurdere genre (van twee- tot vijfhonderd gulden) zegevieren echter de perfect strakgesneden pasvorm (die helaas ook aan onze lichamelijke vor men strenge eisen stelt) en de werke lijk beeldige kleuren. Nieuw is de kleur aluminium-grijs, geïnspireerd op het astronautenpak van onze maanrei- zigers, waarin men zich uiteraard niet anders dan flitsend en met supersoni sche snelheden verplaatsen kan (geïm porteerd door ANBA). NIEUWE modekansen voor de over gooiers die dit najaar uit katoen, flu weel en grove ribfluweel stoffen wordt gemaakt. Details: grote opgestikte zak ken, forse ritssluitingen in het voor pand, brede bretelachtige schouderban den die met gespen of grote knopen aan het bovenstuk worden bevestigd. Er worden effen, geruite of gebloemde overhemdbloesjes onder gedragen. op de stad Washington heeft „crèche op wielen.” Dit mobiele Luchtig, maar in de sneeuw niet al te praktisch. Niet alleen liggen de prijzen tame lijk hoog, maar ook wordt het combi neren met het materiaal uit voorgaan de jaren een moeilijke zaak. En boven dien vormt Hollandse blonde Annie na 14 dagen helpaarse total look gewoon een afschrikwekkend geheel. Geen ode dus voor d’elegante total look, maar wel voor een belangrijk onderdeel daarvan, het reeds eerder genoemde praktische nylonpak. Het is er in ver schillende uitvoeringen: broek en jack, of uit één stuk. De prijzen van al deze jacks lopen zeer uiteen (van 39,50 tot en met 250) en zijn vaak afhankelijk van de exclusiviteit en geraffineerdheid van het model. „WAARSCHIJNLIJK is het tot dit moment een wereld-primeur: Amerikaanse een dagverblijf is uitgerust met wiegjes, badjes, een mini-keuken waar baby voeding kan worden opgewarmd, en een pastelkeurige stoffering. Elke mor gen haalt de wagen een aantal baby’s beneden de tien maanden op om ze aan het eind van de middag weer bij hun (werkende) moeders af te leveren. Onder de jeugdige klantjes zijn baby’s van ongehuwde moeders die hun studie willen afmaken. Een kleuterleidster en een kinderverzorgster nemen overdag de taak van de moeders over. De aanschaf en inrichting van zo’n mobie le crèche is aanmerkelijk goedkoper dan de bouw van een permanent dag verblijf. Ander groot voordeel: de werkende moeders hoeven niet voor dag en dauw houding sterker beïnvloed door recla me. De voornaamste koopmotieven bij de meubelaankoop van betekenis bleek slijtage (28 percent); huwelijk (18 percent), verhuizing 15 percent), koop lust omwille van iets nieuws (14 per cent) en veranderingen in het gezin 6 percent. De voornaamste reden om bij een bepaalde zaak meubelen te kopen zijn: de verwachting er goede kwaliteit te krijgen (20 percent), ruime keuze (18 percent) en goede service in de vorm van voorlichting (14 percent). Al deze pakken tracht men tegen woordig ook anti-slip te maken, aange zien akelige verhalen over geweldige val- en glijpartijen, speciaal bij de après-ski, nog steeds de ronde doen. Naast deze nylonpakken blijft er ruim- En gaan bij stijging van temperatuur de goed weggewerkte ritssluitingen toch nog open, dan schuilt daar achter die „total look” die voor mepige ver rassing borg staat. Want is ons fijne, gewatteerde on- derhemdje rood, groen, blauw of au bergine, dan is dat onverbiddelijk het zelfde geval met de pulli, de trui (geen geslobber in 1971-’72, maar strak en kwiek), het nylonpak, de muts, de wantjes, ja zelfs de plastic skischoen. Moderner ingerichte interieurs, met meubels van overwegend goede kwali teit, hebben de voorkeur van jongeren en vooral van de mensen in de grote stad. Het rondkijken in etalages, win kels of showrooms is de voornaamste kooporiëntatie bij de aanschaf van meubelen. Jonge verbruikers tonen xich door de moeite, die zij zich ge- voor de Hollandse skiënde vrouw toch een wat tobberige aangelegenheid. DE VOORNAAMSTE redenen om bepaalde meubelen te kopen, zijn: ste vigheid en degelijkheid (78 percent), model, vorm, stijl (66 percent), gemak, zitcomfort (65 percent) en kleur bekle ding (64 percent)- De zaak van woning* op pad om hun kinderen in een kin derdagverblijf af te leveren. „Elke stad zou een wagenpark van mobiele crèches moeten hebben,” vindt de (vrouwelijke) directeur van deze op merkelijke baby-service. Een allerliefste mode op de zo stra lende wintersportfolder en in de zo goed bevoorrade wintersport-speciaal- zaken en grote modemagazijnen, maar pak is volgens deze arts een bijzonder nuttig accessoire voor vrouwelijke wa- terskiërs, vooral als ze nog beginnelin gen op de lange latten zijn. door Paris Match. Ze zijn sinds X967 samen en als iemand aan Beatty vraagt of hij getrouwd is schijnt hij on verander lijk te zeggen: „Nee, ik ben verliefd.” EEN STEVIG rubber waterproof pak is een onmisbaar „uniform” voor vrou welijke waterskiërs, aldus de medische rubriek van Ladies’ Home Journal. In het betreffende bericht worden enkele ervaringen geciteerd van een Australi sche vrouwenarts die zegt dat hij vrouwelijke waterskiërs heeft behan deld wegens inwendig letsel van de geslachtsorganen. Zulke (van licht tot ernstig varië rende) verwondingen zouden kunnen ontstaan door de hoge druk van het water bij valpartijen met hoge snel heid. Zwangere vrouwen die gaan wa terskiën kunnen hierdoor een abortus riskeren. Een stevig rubber waterski- Nieuwe stoelmodellen op de inter nationale meubelbeurs. iiu-ichtw-middenstander wordt op praktisch alle aspecten in vergelijking'

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 18