Ba is Kamerdebat steun oorlogsslachtoffers VVD en DS ’70 lieten drs. Voogd in de steek Niet te zout voor dieet Wetsontwerp op bedreigde diersoorten Kc jac Aanklacht van verraad in 1941 kwam te laat BETALEN!” „MINDER ZOUT IN DE RIJN? Geroofde baby terug bij de moeder Wij willen tonen dat kraken niet iets is van langharig tuig” J on Ds. B. Nijholt namens Haagse kraakgroep: Jan Wolkers vangt No mil autodief ge^ w Frankrijk bereid tot opslag kalitnijnafval Echtpaar dood bij auto-ongeluk In Peru gegijzelde Nederlander vrij Rechtshulp na aanhouding I fATEF ZATERDAG 13 NOVEMBER 1971 2 14l Rover in arrest 99 KETTINGBOTSINGEN VO< cv Pressie op bewindsman E ft Miljoen beschikbaar (Vervolg van pagina 1) de de ADVERTENTIE De baby terug bij de moeder. dent Biesheuvel heeft dit vrijdagavond meegedeeld. en ENKA te Arnhem. WWD1271 Het meisje had pas in oktober haar rijbewijs gehaald en reed in een nieuwe wagen. De politie vermoedt dat zij nog te weinig rij-ervaring had en ziet daarin de oorzaak van het ongeluk. WIERINGERWERF. De 52-jarige K. Veeringa en zijn 48-jarjge vrouw uit Gro ningen zijn vrijdagmiddag op de rijksweg naar de Afsluitdijk bij Wieringerwerf om het leven gekomen, toen de door hun 19- jarige dochter bestuurde auto met grote snelheid tegen een brugleuning botste. De dochter werd zeer ernstig gewond. jfocufi Het embleem van de Apollo 14. Deze week bij elk Shell station, dat in het teken van de Apolio-actie staat. Gratis bij 20 liter benzine of 2 liter Shellina Premix. Elke week een nieuwe. Verzamel ze alle tien en plak ze op de gratis verzamelaffiche. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Een opwindend debat in de Tweede Kamer zoals de afgelopen week over de begroting van CRM, kan aanlei ding zjjn voor verschillende politieke ana lyses. Zo kan men de invloed van pres siegroepen of belangengroepen op de be sluitvorming in het parlement onder de loep nemen of het optreden van de drie nieuwe bewindslieden (Engels, Vonhoff en mevrouw Van Veenendaal) uiteenrafelen, waarbij dan aangetoond kan worden, dat de heer Vonhoff ook al is hij staats secretaris eigenlijk de sterke man op het departement is. En men kan ook in het algemeen de felle strijd tussen oppositie en coalitie nader gaan bekijken. Het gezin dat in het gekraakte pand huisvesting kreeg. De krakers wijzen erop, dat er per 1 oktober van dit jaar 12 657 woningzoeken den in Den Haag waren ingeschreven. Daarin zjjn niet begrepen de woning zoekenden die wegens hun jeugdige leef tijd niet voor inschrijving in aanmerking komen. In Den Haag zouden op dit mo ment rond 1600 panden leegstaan. Om negen uur begonnen de krakers aan een grote vergadering, waar het woning- als bij Justitie in aanvankelijk niet volgen procedure, Eigen huis bouwen. B. en W. van Papen- drecht hebben een stuk grond bestemd voor doe-het-zelvers die daar hun eigen huis kunnen bouwen, als zij vóór maart 1972 een bouwplan hebben dat aan de normale welstandseisen voldoet. De C met ie dichter de ove: te wei daarva opstelk wensen maakte delijk door d teerd. i schau moeten den ge Nu gratis Apollo-stickers bij Shell. A MET! doordril gen. G< als ato< serde c ververs PAI ren ve werke beth v burgh, in 195' Met Franse van D< veiling Magino wordt j De lii Franse de bom Of de grens, mand. nenviel liggen linie w; gevestij Het v ministe verkopt geen k deelte Volge op elk veer tv ,.BR1 mende extra neer d daarvo kan ki In h gramm waarm leden dat zi aandee NAVO gulden deel ir miljoei De 1 dit toi wordt tegreei schuil! miljoei zogeno pese hoofd! beslott volgen eerder k R WES’ duitse overeer daardoi bereikt C.D.U.- van be inform! naar opmerk jet-Uni volledig in overeenstemming met de hui dige wensen van de sociale organisaties die zich inspannen voor de oorlogsslacht offers. Voor drs. Voogd, die altijd gezegd heeft er geen partij-politieke kwestie van te wil len maken, omdat daarvoor de zaak van de oorlogsslachtoffers te precair is, moet het een klap in het gezicht zijn geweest, toen hij ontdekte dat dr. Baruch, zonder hem in te lichten, namens de regeringspartijen een eigen motie wilde indienen. De kans was groot, dat drs. Voogd, wanneer hij te voren was ingelicht, ook deze motie had ondertekend, omdat er hoe dan ook voor een verbetering wordt gepleit van de re geling voor de oorlogsslachtoffers, waarbij de kans dat de regering overstag zal gaan, veel groter is geworden doordat de gehele Kamer er steun aan zal geven. De regeringspartijen hebben getoond niet zo fijngevoelig te zijn. WD en DS’70 heb ben hun oude strijdmaker Voogd in zijn opposiltiehoek laten zitten. De VVD-woord- voerder dr. Van Dijk kan men dat nog het minst kwalijk nemen. Het is vooi het eerst dat hij zich met de CRM-begroting bemoeit, nu de werkelijke deskundigen Vonhoff en mevrouw Dettmeljer niet meer in de fractie zitten. Maar dr. Baruch (DS’70) moet als lid van de Commissie van Advies inzake bijstand aan vervolgden de hele voorgeschiedenis kennen en juist hij had moeten weten, dat het negeren van drs. Voogd niet is zoals het behoort. DEN HAAG. Elke seconde brengt het Rijnwater 340 kilogram zout ons land binnen. Daarvan is 120 kilogram afkomstig uit de Franse kalimijnen in de Elzas. Ook Duitse industrieën lozen kalizouten in de Rijn. Als de andere landen langs de rivier willen dat het zout uit de El- zasse kalimijnen wordt opgeslagen, dan heeft Frankrijk laten weten dat zij moeten meebetalen aan de kosten, die 2 per ton zouden bedragen. Ne derland is bereid een bijdrage te le veren, heeft premier Biesheuvel ver klaard. Frankrijk zou zelf de helft willen betalen. Eerste maanlanding op LP. Het historische overzicht van hoogtepunten uit de ruimte- vaart-historie tot en met de maanlanding van de Apollo 11. Met het originele televisie- commentaar van Henk Ter- lingen. En dat op een Philips LP voor slechts ƒ4,98. Bij Shell, zo lang de voorraad strekt. Ook heeft het kabinet besloten tot in diening van een koninklijk Besluit, waar van het de bedoeling is de uitheemse dieren, die in ons land in toenemende mate voor commerciële doeleinden wor den ingevoerd en in gevangenschap wor den gehouden, een betere bescherming te geven. Tot dusver was alleen mishande ling strafbaar. Straks kunnen voorschrif ten worden gegeven voor een behoorlijke verzorging en behandeling van deze uit heemse dieren. Het is ook mogelijk de strijd tussen op positie en coalitie in één bijzonder geval te bekijken, waartoe de debatten deze week zeker aanleiding hebben gegeven. Wij doe len hier op de discussie rond de oorlogs slachtoffers, die eindigde in twee moties. Tot twee keer toe heeft het PvdA-Ka- merlid drs. Voogd in de vorige kabinets periode een motie ingediend, die de steun ’'■reeg van de meerderheid van de Kamer, doordat de WD en DS’70 (de laatste bij de tweede keer) het volledig eens waren met drs. Voogd. In deze moties werd een speciale pensioenregeling gevraagd voor hen. die tijdens de oorlog waren vervolgd wegens geloof, ras of levensovertuiging, hetgeen betekende dat het voornamelijk bleek ons, dat hij overtuigd was van de juistheid van de bestaande regeling en te vens dat hij de emotionele kant van de zaak niet aanvoelde. Alleen interesseerde hem de vraag, of het financieel en admi nistratief voordeliger of nadeliger zou wor den voor betrokken slachtoffers. zou gelden voor de joodse Nederlanders, die als gevolg van de oorlog geheel of ge deeltelijk lichamelijk of geestelijk inva lide zouden moeten zijn. Het is interessant na te gaan waarom in dertijd staatssecretaris Van de Poel wei gerde de aangenomen moties uit te voeren. Zijn motieven waren o.a.: Er is reeds een speciale (later zeer verbeterde) groepsrege ling voor oorlogsslachtoffers ingebouwd in in de Algemene Bijstandswet; een pen sioenregeling betekent ook een uitkering voor degenen die het financieel niet nodig hebben; het is geen schande, maar een recht een beroep te doen op de Algemene Bijstandswet. Argumenten van drs. Voogd en anderen, dat juist de oorlogsslachtoffers dat heus niet zo voelen als een recht, schoof de staatssecretaris terzijde. In de wandelgan gen van ons parlementsgebouw vernamen we echter, dat staatssecretaris Van de Poel met name na aanvaarding van de tweede motie had willen capituleren, maar daarvan werd weerhouden door zijn voor naamste adviseur, drs. L. Lamers, hoofd van de Directie Biijstandszaken van zijn departement. De heer Lamers bezwoer hem, vol te houden en niet toe te geven aan de wensen van de indieners van de mo ties. In een gesprek met de heer Lamers LIMA. (Peru) De Nederlandse geo loog Daniël Bronkhorst, die vorige week vrijdag samen met twee andere functio narissen van een kopermijn in Peru door stakers gevangen werd genomen, is woensdag door de politie bevrijd. Stakende arbeiders van een kopermijn 400 kilometer ten zuidwesten van Lima, hadden de politie op het mijnterrein over vallen en van hun wapens beroofd. Drie leidende mijnfunctionarissen werden als gijzelaars gevangen genomen.Het waren Bronkhorst, de Canadese mijndirecteur Ukos en de Peruaan Shoot. Woensdag kwam het tot een vuurge vecht tussen de stakers en de politie. Vijf mijnarbeiders werden hierbij gedood; 55 werden gearresteerd. De politie kon daar op de gijzelaars bevrijden. ROTTERDAM. Patiënten die een zoutloos of zoutarm dieet moeten vol gen, behoeven geen ander water te gebruiken dan het huidige produkt van de Rotterdamse drinkwaterleiding, on danks het feit dat het zoutgehalte het record van 550 mg. zout per liter heeft bereikt. Burgemeester en Wethouders van Rotterdam zeggen dit in antwoord aan het raadslid prof. dr. J. H. Chris- tiaanse, die vragen had gesteld naar aanleiding van de verkoop van Noors drinkwater in Rotterdam, waaraan vooral mensen met een zoutarm of zoutloos dieet behoefte zouden hebben. De directeur van de Rotterdamse GG en GD heeft becijferd dat degene die op het ogenblik één liter Rotterdams drinkwater per dag drinkt daarmee ongeveer 250 mg. keukenzout méér consumeert dan anders. Bij een zout arm dieet bedraagt het zoutgehalte van de voeding ongeveer 6 gram per dag. De voeding in een streng zoutarm dieet bevat circa 2 gram keukenzout, dus veel meer dan 250 milligram. DEN HAAG. Op rijksweg 12 (Den HaagUtrechtArnhem) zijn vrijdag avond kop-en-staartbotsingen ontstaan, waarbij tientallen personenauto’s betrok ken raakten. Kort hierna waren er ook kettingbotsingen tussen Voorburg en Noot dorp en tussen Waddinxveen en Woerden. AMSTERDAM. De schrijver-beeld- houwer Jan Wolkers heeft in Amsterdam een lasser aangehouden, die in de van hem op 15 oktober gestolen auto reed. Hij kon de lasser op de Prins Hendrikkade klem- rijden en aan de politie overgeven. Ver dachte bleek in het bezit te zijn van een cylinderrevolver en een afgeknipte nylon kous. Hij is al vele malen met politie en justitie in aanraking geweest. Ook uit het betoog van staatssecretaris mevrouw Van Veenendaal zou men de in vloed van ambtenaar Lamers kunnen ver moeden. Eerst zei zij namelijk, dat ze nog, evenals drs. Voogd, begrip heeft voor de overwegend psychologisch-emotionele be zwaren van betrokkenen tegen de huidige rijksgroepsregeling. Later echter verklaar de zij „wel moeite te hebben om een op zichzelf goede en in de ABW passende voorziening eruit te lichten, vooral ook daarom, omdat ik mij in de paar maanden dat ik deze verantwoordelijkheid draag, zeer in het bijzonder regelmatig heb laten informeren (ongetwijfeld o.a. door drs. Lamers) omtrent de wijze van uitvoering van deze regeling. Ik heb daarbij niet kun nen constateren, dat de psychologische be zwaren tegen de groepsregeling ook wer kelijk belemmerend werken op het claimen van de aanspraken”. Maar wat zegt het aantal aanvragen over de psychologische bezwaren? Hoe het ook zij, de nieuwe motie van Voogd zal het weer niet halen, want de motie-Baruch, die na hem door de rege ringspartijen werd ingediend, is vrijwel Rechter. Tot rechter in de rechtbank in Maastricht is benoemd mr. J. C. E. Wortmann, bedrijfsjurist bij de AKZO Belasting ontdoken. Tegen een Apeldoorn- se groentenhandelaar die zijn inkomsten 11.000 te laag had opgegeven aan de belasting, is een boete van 4000 geëist. Tegen een assistent-acountant uit Wad dinxveen, verdacht van medeplichtig heid, vorderde de officier van Justitie 1500 boete. De premier verklaarde na afloop van het wekelijkse kabinetsberaad dat inter nationaal overleg ovei het zoutstorten door de Franse mijnen enig resultaat heeft gehad. Op allerlei niveaus is aan drang uitgeoefend op de Franse regering. Met name een gesprek tussen minister Schmelzer en zijn Franse ambtgenoot Schumann heeft tot resultaat gehad dat de kalimijnen zich enige beperking heb ben opgelegd. En op 22 november zal een conferentie van de Internationale Com missie ter Bescherming van de Rijn wor den gehouden.. Ook in eigen land wordt de waterver vuiling krachtiger aangepakt. De heffing op het lozen van afvalwater wordt ver hoogd van 2 per inwoner-equivalent tot f 5. De ministerraad heeft tot deze verho ging besloten per 1 januari 1972. Voor 1973 wordt gedacht aan een stij ging tot 9 per inwcner-equivalent. De gelden die uit deze heffing beschikbaar komen, zijn merendeels nodig voor bouw van 15 zuiveringsinstallaties. Prins Bernhard in Roemenië. Op uitnodi ging van president Ceausescu van Roe menië brengt prins Bernhard tot 17 no vember een privébezoek aan Roemenië. Adjudant. Luitenant-kolonel der huzaren jhr A. van der Goes is benoemd tot ad judant in gewone dienst van de koningin. Hij volgt luitenant-kolonel H. van Oordt op, die benoemd is tot adjudant in bui tengewone dienst. Jhr. van der Goes was commandant van het in de Duitse Bondsrepubliek gelegerde Nederlandse verkenningsbataljon Seedorf. Gedood uit wraak. Vijf jaar heeft de pro- cureur-generaal bij het gerechtshof Arn hem geëist tegen een 21-jarige fabrieks arbeider uit Deventer, die in de nacht van 3 op 4 december 1970 de dierenarts A. H. Kranevelt te Deventer met enkele messteken om het leven heeft gebracht. Hij had dit gedaan omdat hij wraakge voelens had ten aanzien van de echtge note van de arts. Hij had haar de schuld gegeven van het uitraken van zijn ver kering met het dienstmeisje van de fa milie. Meubileren van leegstaande panden. Het per kwartaal huren van borden „verkocht” van makelaars voor de prijs van 45 gulden. Het suggereren van bewoning door het aanbrengen van vitrage en het af en toe laten branden van lampen. DEN HAAG Minister Van Agt (van Justitie) heeft één miljoen guide:', op zijn begroting beschikbaar gesteld w echts- bijstand aan in verzekering ges .en. Er is een wetsontwerp in voorbereiding, dat er in voorziet, dat een verdachte direct bij zijn inverzekeringstelling recht heeft op een advocaat en dat de politie de plicht krijgt, de verdachte op dit recht te wij zen. De advocatuur zou er voor moeten zorgen, dat er in elk van de 19 arrondis sementen een raadsman op alle 365 dagen van het jaar voor deze rechtshulp be schikbaar is. Zodra de advocatuur deze toezegging kan doen zal het wetsontwerp worden ingediend. Dit is meegedeeld in een driedaagse conferentie van 200 jonge advocaten in het Peeldorp America. Zij besloten tot experimenten over te gaan om tot snelle en goedkope rechtshulp aan particulieren te komen. NIJMEGEN. De in de nacht van donderdag op vrijdag geroofde baby is gezond en wel weer onder de hoede van de 21-jarige moeder uit Nijmegen. Een 32-jarige inwoner van Uden, gewezen vriend van de ongehuwde moeder, is voor de babyroof aangehouden. De twee maan den oude baby werd vrijdagavond aange troffen op een adres in Uden dat de man bij zijn arrestatie had opgegeven. De man had vrijdagmiddag de moeder telefonisch laten weten, dat hij met het kind in België was en vandaar uit opbel de. Hij stelde in dat gesprek de vraag of zij de relatie met hem weer wilde aan knopen. Zij zou dan echter moeten afzien van de Groesbeekse jongeman met wie zij eind dit jaar wilde trouwen. De man uit Uden beweert de vader van de baby te zijn. In het telefoongesprek vroeg hij jonge vrouw ’s avonds om zeven uur ken nissen van hem in Uden te bellen om te zeggen of zij al dan niet bij hem wilde terugkomen. Hij zou dan een kwartier later die kennissen bellen om de uitslag te vernemen. De politie werd ingelicht en er posteer de zich een rijkspolitieman bij de telefoon van de kennissen. Tot zijn verbazing stap te de babyrover om kwart over zeven zelf het huis binnen. Hij werd meteen ingere kend. Bij zijn verhoor verklaarde hij dat hij de baby niet naar België maar naar kennissen in zijn woonplaats Uden had gebracht, een echtpaar dat ook een kindje van twee maanden heeft en dat waar schijnlijk geheel te goeder trouw is ge weest. De geroofde baby is inmiddels bij de moeder terug. r Eten in ander land. Prof. dr. E. H. Kampel- macher, die buitengewoon hoogleraar in de yoedingsmiddelen-microbiologie en hygiëne aan de landbouwhogeschool in Wageningen is geworden, heeft in zijn inaugurele rede gezegd dat de moderne kampeergewoonte en de behoefte de na tuur in te trekken niet gepaard gaan met enige kennis bij de toerist van voedsel- bewaring en voedselbereiding. Hij pleitte ervoor dat de toeristenorganisaties naast het verstrekken van inlichtingen over benzine en valuta’s de toeristen ook zul len inlichten over de aard van het voed sel en de voedingsgewoonten in het land dat zij gaan bezoeken. Rapport commissie-De Moor. Het kabinet heeft vrijdag besloten het rapport te publiceren van de commissie-De Moor, die tot opdracht had de toekomstige ont wikkeling van het wetenschappelijk on derwijs in ons land te bestuderen. Kern stuk van het rapport is wel, dat de commissie het hoger onderwijs in drie sectoren wil verdelen, die onder één en hetzelfde bestuur moeten staan: de we tenschappelijke studie, het hoger be roepsonderwijs en de colleges. De laatste studievorm is voor ons land nieuw. Ze is bedoeld voor degenen die zich nog niet m een duidelijke beroepsrichting willen bekwamen, maar die ook geen gerichte wetenschappelijke studie ambiëren, ter wijl ze toch op academisch niveau wil len studeren. De commissie-De Moor stelt verder voor een selectieprocedure te ontwikkelen, die het mogelijk maakt de studenten na een soort gemeenschap pelijke brugperiode naar de meest aan gepaste studiesoort te leiden In Griekenland veroordeeld. Twee Neder landers van 24 jaar zijn vrijdag in Alexandroepolis in Griekenland ver oordeeld tot respectievelijk vier jaar en twee jaar en twee maanden gevangenis straf. Zij werden 28 april door de Griek se douane aangehouden toen zij in het bezit waren van 887 gram opium, af komstig uit Turkije. Gevangenis Groningen. De kritiek op de samenstelling van de commissie van on derzoek naar de oorzaken van de onlus ten in de gevangenis te Groningen is voor het kabinet geen aanleiding deze samenstelling te herzien. Minister-presi- DEN HAAG. De ministerraad heeft vrijdag zijn goedkeuring gehecht aan de indiening bij de Tweede Kamer van een ontwerp van wet op de bedreigde dier soorten. In deze wet zal het verboden worden levende zowel als dode exemplaren van de bedreigde diersoorten onder zich te hebben, te verkopen of te koop aan te bieden. Het is voorraad hebben van uit heemse dieren zal worden gebonden aan een vergunning van de minister van CRM. beleid werd besproken, verantwoording werd afgelegd over de kraak van het pand, de geschiedenis van het huis uit de doeken werd gedaan en het levensverhaal werd verteld van het echtpaar met zes kinderen, dat namens de krakers het pand toegewezen heeft gekregen. Terwijl de vergadering op de eerste verdieping onder kaarslicht in volle gang was, deden op de tweede verdieping enkele maatschappelijk werksters de kinderen van het gezin in bad, maakten eten voor hen en legden hen in bed. De moeder van het gezin was met behulp van enkele krakers bezig met de inrichting van het huis. Remonstrants dominee B. Nijholt trad op als vertegenwoordiger van de krakers bij de politie. Zittend op de vloer, tussen- theelichtjes, verklaarde hij dat de actie niet in de eerste plaats begonnen is om het huis, maar om te tonen dat er iets schort aan het woningbeleid. „Het is een actie van mensen die dagelijks ervaren welke gevolgen de woningnood kan heb ben op een mensenleven. Vandaar dat er ook artsen, pastoors, predikanten en maatschappelijk werkers aan meedoen. Toen ik ongeveer vier weken geleden werd uitgenodigd op een vergadering van de Sosjale Joenit en hoorde dat men deze actie wilde organiseren, heb ik meteen meegedaan. Er werd toen uitdrukkelijk gesteld dat zonder de steun van een gedegen achterban van de actie zou wor den afgezien. Wij hebben allemaal graag meegedaan, om te laten zien dat het kraken van huizen niet iets is van lang harig tuig, dat niets presteert, maar van mensen die zich betrokken voelen met de nood van anderen.” Dominee Nijholt vindt dat deze actie niet tot deze ene kraak alleen beperkt mag blijven. „We gaan er beslist mee door. We zullen ook steeds een lijst gaan publiceren van alle huizen die er in Den Haag leegstaan.” Het gekraakte pand is van een Ameri kaanse parfummaatschappij. De eigenaars lieten zich gisteravond niet zien. Ze zijn wel van de kraak op de hoogte gesteld. In hun manifest wijzen de krakers erop dat speculanten in onroerende goederen een groot aantal maatregelen hebben ge nomen om het kraken te voorkomen. Men noemt: Gewelddadig optreden, soms zelfs met vuurwapens. (Van onze corespondent) SCHIEDAM. Het ministerie van Jus titie kan oud-hoofdagent Jan van der Ende uit Schiedam niet helpen. Van der Ende is drie maanden te laat om zijn superieur, een gepensioneerde hoofdin specteur van politie in Rotterdam, te ver volgen wegens verraad in de oorlog, aldus heeft het ministerie hem geschreven. Van der Ende werd in 1941 gearresteerd samen met een collega. Na de bevrijding keerden beiden uit het concentratiekamp terug. Zij hebben last van het zogenoemde KZ-syndroom en zijn voor 100 percent invalide verklaard. De arrestatie geschied de omdat men er achter was gekomen dat Van der Ende en zijn collega een derde poging tot liquidatie van de verrader An ton van der Waals zouden ondernemen. Eén van de SD’ers die beide politiemannen meenam, de gepensioneerde politiechef van Westfalen Otto Haubrock, heeft op de band verklaard we’ke hoofdinspecteur van de Rotterdamse politie zijn onderge schikten zou hebben verraden. Van der Enden kwam na bijna een kwart eeuw speuren achter de naam van Haubrock en aan diens bekentenis. Zowel bij de politie Rotterdam wist men goed raad met de te omdat de bijzondere rechtspleging is op geheven en misdrijven waarop levenslang staat, na 18 jaar verjaren. Er werd con tact opgenomen met het ministerie van Justitie. Maar ook daar kon men niet onmiddellijk een antwoord geven. Nu is het antwoord echter gekomen. Het houdt in, dat verraad in de oorlog gepleegd nu onder het militair strafrecht valt en dat geeft een verjaringstermijn van 24 jaar aan, te rekenen van mei 1945 af. De affaire waarover Van der Ende een aan klacht heeft ingediend, zou dus in 1969 zijn verjaard. Voor zeer ernstige gevallen is een apar te regeling genoemd die van start ging op 26 juli 1947 met een verjaringstermijn van ook 24 jaar. Eind juli van dit jaar was ook deze mogelijkheid voor Van der Ende voorbij.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2