HEEMSKERK KENT GEEN PLAN VOOR NIEUW HOOGOVENBEDRIJF Maar vinger ligt aan de pols Woningbouw in „De Die levert 130 goedkopere huurwoningen op Autowrak m brand snsaasE «FX w O Waterland op „Arbeid Adelt” hield bazar Weinig zekerheid over Tweede tennispark slecht in Assumburg is dringend nodig Bazaar in Nog 650 mensen zoeken woning P. van Gijzel van PEN morgen jubilaris IN DE VISHAL Prinses Beatrix in bestuur van Provinciaal Kwaliteit water i in vijvers Jeugdhuis Marconistraat Jeugd Fonds BEEBES Spreekuur KVP-Velsen Loonmatiging voor bescherming milieu damteam tegen de Belgen Havenberichten „Roestvrij” SM» Kifi w*” «WW Bi BURGERLIJKE STAND 99 Kort IJmondnieuws Giftige stoffen Prof. Heertje VELSEN IJMUTDER COURANT WOENSDAG 17 NOVEMBER 1971 ft - IK:. a InI (Van eer. onzer verslaggevers) en (Van een onzer verslaggevers) de ADVERTENTIE VELSEN. Het afdelingsbestuur en de fractie in de gemeenteraad van Velsen van de Katholieke Volkspartij houdt op maandag in de week waarin de vergade ring van de gemeenteraad wordt gehou den van 19 tot 20 uur voor inwoners van de gemeente Velsen spreekuur ten stad- huize in Velsen. Het eerstkomend spreek uur wordt gehouden op maandag 22 no vember en voorts iedere derde maandag na deze datum. De hoge kosten, zegt hij verder, die voor de ondernemingen meestal verbon den zijn aan het tegengaan van de ver ontreiniging van het milieu, maken het weinig waarschijnlijk dat het bedrijfsle ven uit eigen beweging tot een krachtige bestrijding van de vervuiling zal komen. In de komende jaren zal daarom het overleg tussen werkgeversorganisaties en vakbewegingen over de hoogte van de lonen mede dienen te worden beheerst door een planning van de investeringen in milieubeheer, want beide hebben eenzelf de belang bij een goed milieu. Gestolen. Een bewoner van De Lu- meystraat deed aangifte dat van zijn per sonenauto twee wieldoppen en twee sier randen zijn gestolen. BEVERWIJK. Op een braakliggend terrein aan de Van Harencarspelstraat is dinsdagmiddag om ongeveer half een het wrak van een bestelwagen door kinderen in brand gestoken. De auto, die met afval gevuld was, brandde geheel uit. De brand weer zorgde er voor, dat de zaak niet uit de hand liep.. Dinsdag aangekomen Leixoes: Walenbureh. G (Van een onzer verslaggevers) Aanleg en onderhoud van Licht- en Krachtinstallaties KRUISBERGLAAN 2 - IJMUIDEN Telefoon 0 2550 1 22 32 De heer Van Gijzel, die thans als chef van de afdeling Schakelstations van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord- Holland werkzaam is, zal op zijn jubileum- dag door de directie op het hoofdkantoor in Bloemendaal worden gehuldigd. Hij recipieert tussen 6.30 uur en 18.00 uur in gebouw „De Haven”, Schipbroekerweg 6 in Santpoort-Noord. Overigens gaan er per jaar in Heems kerk heel wat kilo’s van deze giftige stoffen de grond in. Voor de onkruidbe- strijding op de wegen wordt er 40 kilo gram gebruikt en de bestrijding van het onkruid tussen de beplantingen vergt 35 kilogram. Dit alles wordt uitgevoerd door de plantsoenendienst. De metingen door de Dienst voor de hygiëne van het milieu toonden aan, dat de kwaliteit van het water in Heemskerk uit recreatief oogpunt bezien slecht is. Het Hoogheemraadschap is belast met het kwaliteitsbeheer van het oppervlaktewa ter. Deze instelling is verzocht periodiek metingen te verrichten en zo nodig en waar mogelijk de kwaliteit van het op pervlaktewater te verbeteren. Tot 5 november 1971 zijn 19 klachten bij de gemeente binnengekomen betref fende milieuverontreiniging. Deze klach- In dit sportkeder is het tevens interes sant te melden, dat de verhoging van de huur van sport- en gymnastiekzalen de sportverenigingen circa f 6200 meer aan huur gaan betalen. Hiervan is ongeveer f 4400 subsidiabel met de verordening voor de ieugdsport. De verhoging van het uit te betalen subsidiebedrag kan hierbij worden becijferd op f 2200. HAARLEM. Bij de negentiende dam- interlandwedstrijd tussen de ploegen van België en Nederland, die zondag 21 no vember in Hasselt wordt gehouden, is het Nederlandse team samengesteld uit ver tegenwoordigers van alle provincies. De ploeg bestaat uit: J. Goudt (Amster dam), J. Riesenkamp (Rotterdam), B. Wig- gers (Enschede), T. van Beek (Bennekom), P. Lacroix (Eindhoven), J. Pander (Drach ten), A. Lekkerkerker (Bilthoven), H. Ot ten (Eindhoven), drs. Th. van der Hoek (Groningen), C .Rijk (Ovezande). België: H. Verpoest, O. Verpoest, A. Sla- by, J. Lafourcade, M. Gregoire, R. Klein- mann, W. van Bouwel, J. Demesmaecker, H. Wolters en J. Vandormael. Heemskerk heeft reeds contacten met het Centraal bureau voor keuringen ge legd om het onderzoek ook in Heemskerk te laten verrichten. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Volgens het college van B. en W. is tot op dit moment geen plan bekend om in IJmuiden een tien miljoen ton staal producerend Hoogovenbedrijf te stichten „Zodra een dergelijk plan gelanceerd zou worden, zullen wij daarmee echter in elk geval in een vroeg stadium ge confronteerd worden”. Dit deelt het college mee naar aanleiding van vra gen van raadsleden over de begroting 1972. De raad Heemskerk nam vorig jaar tijdens de begrotingsdebatten een motie aan, waarin het college werd verzocht een opdracht te verstrekken aan de Zaanse Commissie voor de hygiëne van het milieu in de IJmond om een rapport samen te stellen in zake de gevolgen van het milieu in de IJmond van een tien miljoen ton staal producerend Hoogovenbedrijf. Burgemeester en Wethouders hebben geen uitvoering kunnen geven aan de gevraagde vorm van de nota om de doodeenvoudige reden, dat er een dergelijk vestigingsplan niet bestaat. ten betroffen: een over stank van Hoogo vens, een over stank van de Linoleumfa- briek te Krommenie, een over stank van de HMS te Uitgeest, een over rook en stank van de Beverwijkse vuilnisbelt, een over glasscherven op het strand van het Noorderbad, twee over stank van centrale verwarming van buren, een over stank in een trappenhal van een flat, waar kinde ren hadden geplast, twee over rook en stank van verbranding van tuinafval, drie over lawaai en stof van Bevaria aan de BEVALLEN: A. J. de Rijck-Broek z., Platanenstraat 42, IJmuiden; J. C. ZandbergenVermeu len z., Hagelingerweg 52, Santpoort; G. J. I. WoltermanBakker d., Langevlak 19, IJmuiden; C. TuijnLeijenaar z., Wijker- IJMUIDEN In IJmuiden werden don derdag door twintig vaartuigen aange voerd: 448 kisten en 591 kleine kisten schelvis. 122 kisten en 44 kleine kisten wijting, 661 kisten gul, 1149 kisten koolvis, 209 kisten en 894 kleine kisten haring, 524 kisten makreel, 291 kleine kisten makreel, 55 kleine kisten pilchards, 220 kisten schol, 240 kisten haai, 42 kisten varia, 85 stuks stijve kabeljauwen. 14.800 kg tong. Totaal 1875 kleine kisten en 3725 kisten. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 8.22-7.97, gr. tong 7.69-7.21, grm. tong 8.18-7.98 kim. tong 5.84-5.60 tong 1 5.20- 4.84, tong 2 4.92-4.77. Per 50 kg: tarbot 312-127. griet 206-106, schartong 65, gr. gul 83-54, mid. gul 78-50. kl. gul 52-35, koolvis 1 49-45, koolvis 2 29-17, gr. schelvis 110, grm. schelvis 66, kim. schelvis 66-61, schelvis 1 75-57, wij ting 67-32, schar 55-35, gr. schol 77-65, schol 1 74-67, schol 2 75-64, schol 3 65-56, poontjes 38-31, haring 58-37.60, makreel 86-19, pilchards 24-22.80, heek 184, haai 89-26. Per 125 kg: gr. kabeljauw 198-162, mid. kabeljauw 164-146, leng 126-106, gr. zwarte koolvis 176, mid. zwarte koolvis 132-104. Per 10 stuks: gr. kabeljauw 122-106, mid. kabeljauw 92-630. Besommingen KW 41 42.500, 141 46.600, 159 12.400 109 648; TX 8 10.400, 10 12.400, 19 13.900, 20 16.200, 34 14.700, 94 16.500; VL 103 1.185, 121 22.900, 153 16.600; UK 94 9.300, 148 2.100, 245 510; YE 25 1.560; VD 89 en 15 8.500, 44 en 75 2.200; WR 137 644. SCHEVENINGEN Woensdagmorgen werden in Scheveningen aangevoerd en geveild: 50 kisten en 50 premielasten wij ting, 250 kisten gul, 350 kisten schol, 20 premiekisten makreel, 7500 kilogram tong en 40 kisten varia. URK In Urk werden maandag, door 72 vaartuigen aangevoerd (in kilogrammen) en geveild (in guldens): 92.000 tong, 4.44- 7.60; 14.000 tarbot, 2.51-8; 1400 griet, 1.90- 3.14; 120.000 schol, 1-1.40; 15.000 kabeljauw, 0.51-1.39; 4000 wijting, 0.54-0.87; 1800 schar, 0.47-1.01. Van 8 tot en met 13 november is in Urk 272.326 kilogram Noordzeevis, ter waarde van 659.889,58 aangevoerd. De belangstelling voor deze tak van sport is dermate groot, dat de plaatselijke tennisvereniging, ondanks de uitbreiding tot zes banen, opnieuw een ledenstop heeft moeten instellen. Een ledental van meer dan 500 voor één tennisvereniging stuit op bezwaren. Reden genoeg voor het gemeentebestuur in de toekomst te wer ken naar een tenniscomplex in het sport en recreatiepark Assumburg. waar dan een nieuwe vereniging kan bloeien. Het college is niet van plan een actie tot het testen van uitlaatgassen van auto’s en brommers te animeren. Man acht de huidige voorlichting over het meewerken aan het tegengaan van het milieubederf voldoende. Overigens is voor het testen van uitlaatgassen van auto’s en bromfiet sen een kostbare apnaratuur nodig, waar over de garagebedrijven niet de beschik king hebben. Bovendien kan tegen nalati- gen niet worden opgetreden, aldus B. en W Indien het nodig mocht blijken willen B. en W. aanvullende algemene bepalin gen vast stellen aangaande het gebruik van kunstmest en bestrijdingsmiddelen voor nuts- en of siertuinen. Deze handel is geregeld in de meststoffenwet van 1947 en de bestrijdingsmiddelenwet van 1962. Bovendien houdt het Hoogheemraadschap nauwlettend in het oog, dat er geen giftige stoffen in het water geraken. HEEMSKERK. Een post op de ge meentebegroting voor het komend jaar, groot f 15.000 voor activiteiten van de vormingsinstituten, heeft geleid tot de vraag welke activiteiten dit betreft. B. en W. antwoorden hierop dat het geraamde bedrag bedoeld is voor eventuele subsidië ring van het vormingswerk voor jongeren van 17 tot 25 jaar: het zogenoemde jong- volwassenwerk. HAARLEM Prinses Beatrix heeft het lidmaatschap van het bestuur van het Na tionaal Jeugd Fonds aanvaard. Dit fonds richt zich in het bijzonder op de problema tiek van de leef- en speelruimte voor de jeugd en door actieve deelname aan het werk en bezorgdheid van het fonds wil prinses Beatrix uitdrukking geven aan haar betrokkenheid en bezorgdheid ten aanzien van de ontplooiingsmogelijkheden van de jonge mensen in onze samenle ving. Zij is met het bestuur van het Na tionaal Jeugd Fonds van mening, dat dit probleem in toenemende mate aandacht zal mqeten krijgen. Het N.J.F. werd drie jaar geleden opge richt vanuit het Club- en Buurthuiswerk, maar heeft door deelneming vanuit de we reld van het speeltuinwerk, de kleuterbe- geleiding en dergelijke inmiddels een bre dere basis gekregen. Het fonds tracht door het stimuleren van nieuwe en soms expe rimentele activiteiten een bijdrage op het gebied van leef- en speelruimte voor de jeugd te geven. Het bureau is gevestigd in Utrecht, voorzitter van het fonds is de heer Jacq. de Smit. HEEMSKERK. In het sport- recreatiepark Assumburg zal naar de me ning van het gemeentebestuur een tennis complex moeten worden aangelegd. DEN HAAG. Prof. dr. A. Heertje, hoogleraar aan de universiteit van Am sterdam heeft een pre-advies voor de komende jaarvergadering van de vereni ging voor de staathuishoudkunde gepleit voor een permanente loonmatiging ten behoeve van de financiering van de uit gaven voor het beschermen van het mi lieu, in het kader van een algemene inkomenspolitiek. Op dit moment staan 650 personen als woningzoekende ingeschreven, tot 1 no vember van dit jaar konden aan 116 woningzoekenden woonruimten worden toegewezen. Ongeveer 85 percent van de 650 ingeschreven personen is gelet op het inkomen gebonden aan een woning in de goedkopere huursector, tot f 200 per maand. SANTPOORT Donderdag 18 november zal het 25 jaai geleden zijn, dat de heer P. van Gijzel (Huis te Wissenlaan 27) in Santpoort-Noord in overheidsdienst trad. HEEMSKERK. Als gevolg van woningbouw in plan ,.De Die” waarvan het merendeel bewoond gaat worden door eigen inwoners, kunnen ongeveer 130 huurwoningen worden vrijgemaakt. De huurprijzen var deze woningen liggen voor ongeveer zestig percent in de goed kopere huursector. Dit delen burgemeester en wethouders mee naar aanleiding van vragen over de woningbouw en de woningnood welke zijn gesteld naar aanleiding van de inge diende begroting over het komend jaar. Dit jaarlijks vraag en antwoordspel tus sen raadsleden en het college van burge meester en wethouders heeft 83 rijk geva rieerde vragen opgeleverd. Het gemeentebestuur van Heemskerk verwacht, dat als men in de nota spreekt over een 10 miljoen ton staal producerend Hoogovenbedrijf en de daaruit voortvloei ende milieuhygiënische inclusief de medische consequenties, het duidelijk is, dat ten mimma’e een dergeii.ik staaifa- bricageplan bekend moet zijn. „Hoewel in perspublicaties en dergelijke in verband met de Hoogoven-problemen rondom de vestiging van een staalbedrijf op de Maas vlakte ais alternatief wei eens uitbreiding van de Hoogoven-vestiging te IJmuiden tot een 10 miljoen ton staal producerend bedrijf is genoemd, is tot op dit moment geen definitief plan daartoe bekend” zo schrijven B. en W„ die concluderen, dat de vinger aan de pols ligt, maar een opdracht, zoals in de nota van de gemeen teraad vervat, in dit stadium niet oppor tuun zou zijn geweest. Op het landgoed Waterland in Velsen is dinsdag van tien uur 's morgens tot vier uur ’s middags een bazaar ge houden door de Algemeen Neder landse Vrouwen Vereniging „Tessel- schade-Arbeid Adelt”. Het betrof hier een grote verkoop van veel ge borduurde kinderkleertjes, lapjes, schortjes, pannelappen, zelfgemaak te popies. kapstokjes. puzzeltjes en andere produkten, welke door allerlei mensen als een soort hobby of huis vlijt worden gemaakt. „Arbeid Adelt” zal met de netto-opbrengst een deel van haar activiteiten financieren, zo als het beschikbaar stellen van bij dragen in de studiekosten voor jonge Dit vormingswerk stelt zich ten doel, uitgaande van de aan mens en maat schappij onverbrekelijk verbonden veran deringsprocessen, jonge mensen diverse mogelijkheden te bieden, zoals: Hun persoonlijk welzijn te bevorderen zowel in hun individuele als maatschap pelijke omstandigheden; en bezig te zijn met de samenlevingsstructuren. Daardoor kunnen zij deelnemen in en een constructieve bijdrage leveren aan de veranderingsprocessen in de samenleving. Het rijk subsidieert vanaf 1 januari 1970 45 percent van de personeelskosten en 40 percent van de overige kosten van dit werk. Van de provincie en de gemeen ten wordt een aanvullende subsidie tot 95 percent van de kosten gevraagd. Het maximum overheidssubsidie mag namelijk de 95 percent van de kosten niet over schrijden. Dit werk heeft zich in het afgelopen jaar gepresenteerd onder de naam „Roest vrij”. Het is B. en W. thans nog niet bekend of deze werksoort zich in de komende jaren zal blijven presenteren. Het schijnt, dat het beraad daarover nog gaande is. (Van een onzer verslaggevers) vuil en afval aan de Hoogdorperweg, vijf over lawaai en stof van Bevaria een de Rijksstraatweg en een over stank (oorzaak onbekend). Naar de hinder, welke Bevaria veroorzaakt, wordt een onderzoek inge steld. De rook en stank aan de Hoogdor perweg worden veroorzaakt door een op slagplaats van oud papier en lompen. Volgens het gemeentebestuur is het technisch niet mogelijk om op korte ter mijn in Heemskerk een onderzoek naar hart- en vaatziekten te houden. De wagens van het Centraal bureau voor keuringen worden omgebouwd om het onderzoek naar hart- en vaatziekten mogelijk te ma ken. Het röntgenologisch borstonderzoek naar tbc is een aflopende zaak. Alle personen boven de 30 jaar ontvangen in Aalsmeer, waar een onderzoek naar hart en vaatziekten reeds wordt gedaan, een oproep. De kosten zijn f 25. IJMUIDEN. De Vrouwenvereniging en de Meisjesvereniging van de Christelijk Gereformeerde Kerk in IJmuiden houden vrijdagmiddag een bazaar in het Jeugdge- bouw naast de kerk aan de Marconistraat. Op de bazaar, die om drie uur begint zullen door de vrouwen en meisjes ver vaardigde goeden worden verkocht. Er zullen onder andere zijn: een poppen kraam, een speelgoedstand. een oliebollen tent en een stand met allerlei hartige hapjes. De opbrengst is voor de Christelijk Gereformeerde Kerk van IJmuiden. Als normen voor toewijzing van een woning hanteert de gemeente Heemskerk: de leeftijd, de inschri'Vingstermijn, het inkomen, de grootte van het gezin, medi sche of sociale indicaties en economische binding aan de gemeente. Bij de toewijzing van woningen voor bejaarden bestaat er een nauw contact met het bestuur van de Sint Agnesstich- ting. Hier geldt, dat bij toewijzing de medische en-of sociale indicaties een rol spelen, terwijl in sommige gevallen wel gebruik gemaakt wordt van adviezen van wi j k verpleegsters Ten aanzien van bet nieuwbouwplan „De Die” zijn van de in totaal 221 wonin gen er 30 bestemd voor niet-inwoners. die evenwel economisch gebonden zijn aan de gemeente. Naar aanleiding van een desbetreffende vraag delen B en W mede, dat het uiteraard mogelijk is, het bestaande ge meentelijke woningpakket van een cen traal televisie-antennesysteem te voor zien. Gelet op de hieraan verbonden hoge kosten voor de huurders vragen burge meester en wethouders zich af, of het wel verantwoord is hiertoe over te gaan. in IJmuiden: Lizard, NAAM ADRES remansGraafsma d., Marconistraat 26, IJmuiden; A. M. WoningStoker z.( Pla tanenstraat 17, IJmuiden. OVERLEDEN: H. J. Meinders, 79 jaar, weduwnaar van M. Zoonneveld, Kerkweg 76. Santpoort; H. van Boerum, 76 jaar, weduwe van H. Mat- tiesing, Venusstraat 47, IJmuiden; H. B. Mulder, 67 jaar. echtgenote van H. D. Smit, Middenduinerweg 80, Santpoort; G. H. Ro- zemeijner, 67 jaar, echtgenoot van J. Go mes, Groeneweg 26, IJmuiden; N. C. van Kampen, 57 jaar, echtgenoot van W. Ger ritsen, Vechtstraat 39. IJmuiden; J. A. Hagedoorn, 71 jaar, echtgenoot van A. Dui- neveld, Rijnstraat 106, IJmuiden. VOORTHUIZEN Twee Turkse gast arbeiders zijn dinsdag om het leven ge komen bij een verkeersongeluk in Voort- huzen (Gld.). Zij zaten m een personenau to die tegen een stilstaande aanhangwagen reed. De slachtoffers zijn de 24-jarige Osman Canta en de 19-jarige Durmus Avci. Een derde inzittende, eveneens een Turk, liep bij dit ongeluk ernstige ver wondingen op. vrouwen, waardoor deze in staat worden gesteld voor een bepaald be roep (bijvoorbeeld maatschappelijk werkster of fysiotherapeut) te stu deren zonder grote kosten te maken. Daarnaast verstrekt deze vereniging veel giften aan zieken en ouden van dagen en krijgen de vervaardig (st) ers van deze dikwijls met zeer grote pre cisie gemaakte spulleties een vergoe ding. De organisatricen noemden de verkoop dinsdag op Waterland een groot succes Zij hopen dat de bazaar aanstaande donderdag bij mevrouw A Jonatien-Thiele Waranda 12 in Beverwijk een even groot succes zal worden. ■ft maandabonnee f 6,90 ■ft kwartaalabonnee f 20,10 lea, IJmuiden; Kalahari, Antwerpen; Voline, Dagenham; Ore Titan, Puerto Ordaz; Strijbeek, Skoghall; Rijnstroom, Shoreham; Pertinence, Londen, IJmuiden; Que Vadis, Gent, IJmuiden; Marine Electric, Philadelphia; Maria Hadipate- ra, Bangkok; Rüstringen, Londen IJmuiden; Alkes, Rauma; Susan von Bargen, Skutskar: Tor Hollandia, Gothenburg; Servaaskerk, Rot terdam; Charis, Rotterdam. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Memel, Dagenham; Pellworm, oRtterdam; Alert, Whit by; Leventes, Hamburg; Marburg, Antwerpen; Texelstroom, Liverpool; Hondsbosch, Boston: Pierre Vieljeux, Le Havre; Dania. Kopenhagen; Gertüd Hauschild. Hamburg; Warstade, Basse Indre, IJmuiden; Sagaholm Le Havre; Olde- kerk, Rotterdam Woensdag aangekomen in IJmuiden: Allurity, Huil; Palamedes, Rotterdam. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Walen- burgh, Antwerpen; Gaasterland, Recife. Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan.) I RAN in open enveloppe zonder postzegel opsturen naar IJmuider Courant Antwoordnummer 47 - Umuider TE:--- - Daarna^ kunt u mij noteren als Don,i a1 va1 i e' veHanqd wordt. M a «a?

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7