Wrakstukken bij Umuider Scherper controle op wegenbelasting staatsgreep Thailand m Inbrekers Echtpaar en aangehouden 2 kinderen Michels vermist Reünie van krijgt ex-NSB’ers en ex-SS’ers nog 2 weken Comité Leefbaarheid Noordzeekanaalgebied vraagt G.S. openbare hoorzitting Nieuw o verleg regering en Stichting KLM verkoopt twee DC-8’s zuidpier I a Overwinningen - anders ontslag Marokkaan na schot politie overleden HET WEER Straks ook heffing voor stilstaande auto's Griep in Madrid Hoofdkwartier van Portugees leger verbrand Acties tegen vroeg werk bakkers op zondagavond AGENDA pagina 15 Verder in de krant I I I DONDERDAG 18 NOVEMBER 1971 62e JAARGANG NUMMER 14 Het woord is aan... J Frisdrankprifs I Starfighter nr. 142 neergestort I Verschijnt dagelijks, beh. zon- en feestdagen. Abonnement, bij vooruitbetaling, per jaar f 80,per kwartaal 20,10, franco per post 21,75, per maand 6,90. Losse nummers 35 cent. Postgiro 129288 Postbus 18. Plus 4 Gouden A&K-vijfjes cadeau, om 1 van de laatste 5 Gouden Garderobes van elk 500 gulden te kunnen winnen, bij A&K. B enzineaccijns The Coach House BAR BODEGA Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon administratie 1 54 37 en 164 50. Voor bezorging van 18.30 tot 19 uur tel. 1 05 19. Redactie tel. 1 53 89, na kantoortijd tel. 1 07 09. Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Hoofdredactie: Jos. L. Lodewjjks E. Koning hazenberg SaarSlwgSaSBnBSSJBS Vri] koud *crg leuke mantel met col-bontkraag - kost slechts 198 gld. 1 J Umuider Courant WAARIN OPGENOMEN DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR IJMUIDEN We ber r 1 I (Zie verder pagina 2) (Van. een onzer verslaggevers) het (Van onze correspondent) dusver (Van onze redacteur in Barcelona) ADVERTENTIES de Autobedrijf KONING N.V. official dealer 3,25 2,25 2,15 mmmheerlijk Telefoon 1 64 79 Directie: Mr. H. C. van der Mije, H. P. Stuurman H. van Looy, onderdirecteur Het volmaakte staatsbestel is slechts datgene wat de minste gebreken vertoont. Deze krant bestaat uit vierentwintig pagina’s Morgen in de etalage van A K: G.S. verzoekt het comité een openbare hoorzitting uit te schrijven. Haarlem-centrum-Schalkwijk, Hoorn, Beverwijk, Alkmaar. BARCELONA. Rinus Michels loopt op zijn laatste trainers-benen bij FC Barcelona. Na de afgang tegen Atletico de Bilbao, een van de hekkesluiters van de Liga, verleden zondag, werd het wel duidelijk dat hij niet lang meer te hand haven was. Michels, die tegenover de pers niet verborg dat hij bijzonder on tevreden was over de manier waarop de ploeg was opgetreden, heeft, naar wij uit zeer betrouwbare bron vernamen, reeds dezelfde zondagavond zijn ont slag aan het bestuur van FC Barcelona aangeboden. Dit werd echter niet aan genomen. De agent heeft het schot gelost toen hij bij onenigheden in een café worstelend met de Marokkaan op de grond lag. Vier getuigen hebben verklaard dat het de bedoeling van de agent was in de lucht te schieten. Het is de 142-ste Starfighter, die de West- duitse luchtmacht verloor. Het voorstel van de vijf regeringsfrac ties om de benzineprijs met nog eens een cent te verhogen om de verhoging van de opcenten te kunnen terugschroeven met 45 miljoen gulden vond de staatssecretaris om dezelfde redenen „niet ongevaarlijk”. Hij liet het oordeel echter aan de Kamer over. De staatssecretaris had geen overwegen de bezwaren tegen het voorstel-Van Dijk (V.V.D.) om de accijnsheffing op frisdran ken in twee gedeelten te laten ingaan. Op verpakt drinkwater za’ geen accijns wor den geheven. DEN HAAG. De regering heeft de Stichting van de Arbeid uitgenodigd op korte termijn het overleg voort te zetten, dat op 23 september is gevoerd over een ombuiging van de loon- en prijsontwikke ling in 1972 en volgende jaren. Er moet nog een datum voor dit nieuwe overleg worden vastgesteld. BANGKOK. (Reuter DPA en AFP) In Thailand is een staatsgreep gepleegd door maarschalk Kittikatsjorn. De staat van beleg is afgekonriigd en de strijd krachten zijn in staat van alarm gebracht. Volgens Kittikatsjorn bestond het gevaar dat een „vreemd regeringsstelsel zou wor den ingevoerd” fimiiiiiiniiiiiiii miljoen foto's genomen en 86.000 aanhou dingen verricht. Over de eerste tien maanden van dit jaar waren die cijfers respectievelijk ruim 2,5 miljoen en 63.000. Het aantal opgelegde naheffingsaanslagen bedroeg vorig jaar 170.000. De staatssecretaris wees de voorstellen van de oppositie om de benzine-accijns vier cent op te voeren en van de verho ging van de opcenten op de motorrijtuigen belasting af teizien, resoluut van de hand. Het niveau van de benzineprijzen kan volgens hem niet onbemerkt worden opge voerd. Er zouden te grote verschillen ontstaan met de benzineprijzen in België- en Duitsland, hetgeen nadelig voor de schatkist zou uitvallen en de handel in de grensstreken schade zou toebrengen Voorzitter Montal zou liever niet een plaats innemen op de lange lijst van Barcelona-voorzitters die. zodra er iets fout ging, de schuld op hun trainer schoven en onmiddellijk op zoek gingen MÜNCHEN (DPA) De Westduitse luchtmacht heefl weer een Starfighter ver loren Gisteravond stortte een toestel in Beieren neer De piloot kwam daarbij om het leven Bloemstraat 34. Showroom WEERT. Een 23-jarige Marokkaanse gastarbeider uit Maarhr.eze die 12 novem ber In Weert een schel door de longen kreeg tijdens een worsteling met een politieman, is woensdagavond in het zie kenhuis in Weert overleden. Uit het binnenland 2, 17, 19 Buitenlands nieuws 3, 17, 19 Van Dag tot Dag 3 Plaatselijk nieuws 4, 5, 6, 7, 9 Kennemer Kruimels 9 Films 9, 11 Uitwijzer 11 KunstH> 13 Radio en tv13 JVeerrapport 15 Beeldverhalen 15 Economisch nieuws 21 Scheepsberichten 21 Beurs 21 Sport 23 Luidsprekers 4, 22 MADRID (EFE) Meer dan 300.000 be woners van Madrid, ruim tien percent van de bevolking, hebben griep. Dit is vandaag door de gezondheidsautoriteiten in Spaanse hoofdstad bekendgemaakt. Ook uit Oost-Europa komen berichten over een griepepidemie. Ged. Oude Gracht 34 Haarlem Gezellig trefpunt voor iedereen. Geopend tot ’s nachts 2.00 uur. naar een nieuwe man voor de techni sche voorbereiding van de ploeg. Dit heeft in de loop van tien jaar niet minder dan 14 verschillende trainers naar FC Barcelona gebracht, zonder enig zichtbaar resultaat en het heeft de continuïteit van de ploeg ook nooit veel goed gedaan. Malar ook de voorzitter kan niet lang meer de druk van de 60.000 ontevreden leden van de FC Barcelona weerstaan. Daarom heeft Montal woensdag ver klaard dat hij zowel de ploeg als de trainer twee weken de tijd geeft om zich te herstellen. Het ultimatum is waarschijnlijk meer gericht aan het adres van de spelers dan tegen Rinus Michels. Maar Michels zal definitief bij Bar celona weg moeten gaan als hij na deze twee weken geen overwinningen kan tonen. AMSTERDAM. Het Comité Leef baarheid Noordzeekanaalgebied vindt het zeer teleurstellend dat Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland niet van plan zijn, een hoorzitting te houden vóór Provincia le Staten een voorstel over het jnterim- rapport van de Werkgroep Noordzeeka naalgebied” behandelen In een brief aan De in Amsterdam wonende weduwe van de uit de Tweede Wereldoorlog be kende SS’er J. Hartman zegt dat de bij eenkomst zaterdag in elk geval doorgaat. Vorig jaar zou op 14 en 15 november in Donderen een soortgelijke bijeenkomst worden gehouden, welke echter na ver schillende tegenacties riet is doorgegaan. (Van onze luchtvaartredactie) SCHIPHOL. De KLM heeft (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De regering is van plan de toenemende ontduiking van de motorrijtuigenbelasting te lijf te gaan. Staatssecretaris Scholten van Financiën heeft opdracht gegeven te gelijk met de verhoging van de op centen per 1 januari de controle te verscherpen. De fraude beloopt on geveer 6 percent van de opbrengst. De staatssecretaris overweegt ook de stilstaande auto’s, zoals wij al be richtten. onder de motorrijtuigenbe lasting te brengen. Niet het rijden, maar het gebruik van de openbare weg zal het criterium van de heffing worden. De daartoe noodzakelijke wetswiiz’F’np' zal echter nog wel even op zich laten wachten Om de fraude tegen te gaan zullen meer foto’s van kentekenplaten worden genomen, waarschijnliik vier miljoen per jaar. Vorig jaar zijn bijna drieëneenhalf LISSABON (AFP). Een grote brand heeft aanzienlijke schade aangericht in het archief van het Portugese legerhoofd- kwartier in Lissabon. De brand brak, vermoedelijk „dooi kortsluiting” uit op de bovenste verdie ping. Na anderhalf uur was de brandweer van de Portugese hoofdstad het vuur meester. Het dak van het gebrouw is ingestort. Ook op de andere verdiepingen is grote schade aangericht. twee straalvliegtuigen van het type DC-8-32 uit de vaart genomen en te koop aangeboden. De toestellen de Albert Plesman en de Suglielmo Marconi behoren tot de eer ste zogenoemde „straight-jets” waarover de KLM in 1960 de beschikking kreeg. Dat het afstoten van de vliegtuigen een gevolg zou zijn van een overcapaciteit van de vloot, wordt door een woordvoerder van de KLM tegengesproken. Hij zei dat het gebeurt in het kader van de vernieu wingsplannen van de maatschappij „Het is een gebruikelijke orocedure. Door nieu we aankopen is onze vloot gedekt en voorzien we in de capaciteitsbehoefte”. aldus de woordvoerdei Twee van dezelfde toestellen als nu te koop zijn aangeboden zijn al enige tijd door de KLM verhuurd aan de Indonesi sche luchtvaartmaatschappij Garuda. Minister Boersma (Sociale Zaken) heeft in een brief aan de Stichting van de Arbeid meegedeeld dat de regering zich volledig wil oriënteren over de inzichten en gedachten van de organisaties in de Stichting van de Arbeid over oplossingen om de inflatoire ontwikkeling te doorbre ken. De ministers van Sociale Zaken, van Economische Zaken, van Financiën, van Landbouw en Visserij, en van Volkshuis vesting en de staatssecretaris van Econo mische Zaken nemen van de zijde van de regering aan het overleg deel. Zoals be kend is, heeft ministei Boersma „infor meel” al gesproken me4 werknemers- en werkgeversgroeperingen Sedert de vaststelling van het streek plan Noordzeekanaalgebied hebben ver scheidene studie- en werkgroepen, alsme de diverse comités en andere groepen uit de bevolking zich met dit streekplan be ziggehouden. Van verschillende zijden wordt wijziging daarvan bepleit. Het zou naar de mening van het comité niet bepaald van een positieve opstelling van Gedeputeerde Staten ten opzichte van ge rechtvaardigde verlangens om inspraak getuigen, wanneer dit college niet bereid zou zijn leden van Provinciale Staten in de gelegenheid te stellen op georganiseer de wijze kennis te nemen van de stand punten van organisaties en groeperingen uit de bevolking over dit vraagstuk J Een deel van de kajuit van het ver gane scheepje lag op de kleine pier, even ten noorden van de Zuidpier. Hoofdagent J. Beerda inspecteert het wrakstuk, terwijl de vinders Arie Verswijveren (geheel links) en Piet Visser (tweede van rechts) toe kijken. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In de nacht van dins dag op woensdag werden door de beman ning van een surveillance-auto van de Velsense politie op het terrein van een machinefabriek aan de Zuidzijde twee mannen aangetroffen, die zich onder een ijzerconstructie hadden verscholen. De politie ontdekte daarhjj dat zij in het be zit waren van een zaklantaarn en enige brepkwerktuigen. Het Aziatische land, ouurland van Cambodja en Laos, wordt sinds 1932 door militairen geregeerd. Een kleine bovenlaag in het land heeft de touwties in handen. De regering van Thailand is fel anti communistisch, maar schijnt nu toch te streven naar een nieuwe verhouding met China. Thailand is een van de belangrijk ste bondgenoten van de Verenigde Staten in de oorlog in Vietnam. Het regime in Bangkok heeft de VS vele bases voor de luchtmacht ter beschikking gesteld. Een fantastisch mooie kollektie BLOEMBOLLEN, STRUIK-en KLIMROZEN zelfbediening ^JJtuIncentrun^M Verwachting van het K.N.M.I. tot vrij dagavond Zwaar bewolkt met regen of buien, maar later ook enkele op klaringen. Minimumtemperatu ren van 5 graden aan zee tot rond 2 graden in het binnenland Maxima omstreeks 6 graden Matige tot krachtige wind tussen west en noord. Mollig-zachte bontgarnering ook vanuit taille langs gehele zoom (rondom). Getailleerd en gerend model met a-symetrische sluiting. Gemaakt van een mooi glad wollen weefsel, in warme bruine kleur. U kunt 'm passen *in de maten 36 t/m 46. GRONINGEN. O» een tot onbekende plaats in Duitsland, vlak bij de Nederlands-Duitse grens wordt zaterdag middag een bijeenkomst gehouden van ex-NSB’ers, Ex-SS’ers en oud-Oostfront- strijders. Naar verluidt komen de meeste deelnemers uit Groningen en Assen. De twee mannen, inwoners van IJmui den van 21 en 17 jaar, werden daarop naar het hoofdbureau van politie overge bracht, waar zij tijdens het verhoor be kenden te hebben ingebroken bij een vis- serijmaatschappij en een machinefabriek aan de Trawlerkade. Bij deze klandestiene bezoeken waren zij er echter niet in ge slaagd enige buit te bemachtigen. Voorts is bij de politie een inbraak aan gegeven bij een perceel aan de Zeeweg in IJmuid-Oost, waarvan de bewoners met vakantie afwezig waren. Hiervoor had men twee glas in loodruitjes vernield, waardoor het mogelijk werd de voordeur te openen. In de woning waren kennelijk de laden en kasten doorzocht, zonder dat tot dusver door de bewoners iets wordt vermist. UTRECHT. De AVG, de katholieke bond van werknemers in de agrarische, voedings- en genotmiddelenbedrijven, zal in een aantal bakkerijen acties gaan voe ren tegen te vroege arbeid op zondag avond. De bakkerij paragraaf uit de ar beidswet van 1919 bepaalt het aanvangs- uur op middernacht. Vooruitlopende op een wetswijziging zijn de bonden akkoord gegaan met een begin van de werkzaam heden om tien uur ’s avonds. Volgens de AVG hebben talrijke ondernemers mis bruik gemaakt van deze bereidwilligheid. IJmuiden. Tel. 15141 Vechtstraat 2. TeL 1101)1 IJMUIDEN. Aan boord van Noorse jachtje, dat zoals gisteren in een deel van onze oplaag nog werd ge meld voor de kust van IJmuiden is vergaan, hebben zich vermoedelijk vier mensen bevonden: de 44-jarige Noorse zeeman Stig Ture-Strömdahl, zijn 42-jari- ge Spaanse vrouw Maria del Carmen Perez-Torres en hun dochtertjes Birgitte Rose-Marie van 14 en Ann Christine van 5 jaar. Op het strand van IJmuiden, even ten noorden van de Zuidpier zijn tal van wrakstukken aangespoeld, alsmede een Ie ren mapje met persoonlijke papieren van de opvarenden. Vanochtend werd aan de kop van de noordpler een mast boven water gezien. Recherche en rijkspolitie te water stellen een onderzoek in. Het zoeken naar de opvarenden had tot het begin van de middag nog geen resul taat gehad. Gisteren bleef tot het vallen van de avond een verkenningsvliegtuig in de lucht. Ook de reddingboot Johanna Louisa” zocht naar overlevenden. (Zie verder pagina 5). Vrijdag zaterdag reklame SLAGROOM AARDBEIENTAARTJE var 3,50 voor ROOMBOTER AMANDELSTAVEN van 2,45 voor GEVULD SPECULAAS per stuk van 2,45 voor BOTER AMANDELSTAVEN pe, stuk2,40 Zoek uw naam in chocolade letters bij Hazenberg, in luxe verpakking In onze winket hebber we een grote sortering marsepeinfiguren.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 1