E Routine van Haarlem KNAU-trainer Kees Koppelaar: moet doorslag geven draafde kwart miljoen bijeen J Ster-hengst Henri Buitenzorg Robben verloor MET PEE IN HUN LIJF” HAARLEM-DE GRAAFSCHAP Telstar in de Meer tegen Ajax Bob Hewitt en Gerald Battrick in tennis-finale Twee winnaars in toto Rokado met vier Nederlandse wielrenners Gratieverzoek Schreur afgewezen Kolonel kreeg dertig maanden Willy v. d. Kuylen waarschijnlijk tegen Vitesse 11 ■f B I ZATERDAG 20 NOVEMBER 1971 Hechte groep Late start Argumenten Uit de toon Trammelant Verkoop iii f 1 K- (Van onze sportredactie) KEES KOPPELAAR (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE ende dl taal wal i en vat vam, za; teel ver- eum gal i wel n aij lagen bij de) we con- e dat e: Voorzit- iten ah 'ikkelinj ordvoet- tundiget rdoor ia 11,7 per- fwijkei het wei fervoor- inwezig na wa- net éét „Ik ga er beslist wat aan doen'", zegt de Zaandamse bondstrainer Kees Koppelaar (32). Hij heeft in 1970 de resultaten gezien van een drie jaar lange training met zijn talentrijke pupillen en is terecht bevreesd, dat zijn hechte groep de motivatie om keihard verder te gaan op de ingeslagen weg, verliest. De Udense sprintster Wilma van den Berg trouwde vrijdagmiddag met Paul van Gooi, student econo mie te Rotterdam. Het huwelijk werd in Uden ingezegend. Maar op die dosis restenergie mag van Henri’s eigenaar maar heel spaarzaam een beroep worden gedaan. „Het is nog een jong paard, we moeten voorzichtig met hem zijn. Daarom ook ben ik dit jaar niet op de uitnodiging om in Amerika aan de wereldkampioenschappen deel te nemen ingegaan. Hij was er nog niet rijp voor. Als hij de winter goed doorkomt (lees in vorm blijft), gaan we het misschien vol gend jaar proberen.” Tot de krachtmeting in het Deense Aarhus (de Europese kampioenschappen) liet Meinardi zich echter wel verleiden. Maar dat paste in het schema, dat voor de hengst is opgesteld. Meinardi: „Dit kon hij ook aan. Dat bewees dat spurtje op het die een bij de igen mei ging van ting vat lier blij- gemeld e op hel vacht uil erhande- ■rikaar.s 'elegrap: lit grote schortinl over t« lirectec rof. v.i aakt bij istijgin; kneme» niet 1) rde di teel. Di aal bit- ■middel rhandelt i gevol; s laatste en moei *ous. aan di aaf wi in tw# appegt- dronge: at 3 ai Istellitj fhanke- richtii; ikkelini ijzen ei gebot- toe zijt e tegen- mdpun: hij nie liet at ield aj middel; om zi ie dalin- bijvoor- Lijempf 1 en Si- terug e» ing van oduktie- istte het iveel als j taande- md van over het nieuwe 1, Oren en Leid en ander n in elk snel met door te n aantel 1 herstel ■gen met g met i aternatie Piet Meinardi valt ook in ander opzicht een beetje uit de toon. Bij hem op het tafeltje liggen geen verscheurde totobiljet- jes. Hij speelt nooit. „Van paarden weet ik alles af, maar dèar" hij wist op de totalisatorloketjes „doe ik nooit aan mee. Ik zou niet eens weten hoe bet moet. Ik heb alleen zuivere liefde voor het paard.” „De late start van de voorbereidingen elk jaar is één van de redenen geweest om me wel eens af te vragen: heeft het nog wel zin? Er zijn te veel commissies in de KNAU die inspraak willen. Het wordt gedaan door mensen, die het een erebaan tje vinden, maar het is een hondebaan. Je hebt ze nodig. Talent is er genoeg in Nederland. Er is echter één groot pro bleem: de atleten lijden aan een chro nisch tijdgebrek.” illllllllllllll Meinardi voelde zich bij de geboorte van Henri direct tot hem aangetrokken. Hij kan zelf niet verklaren waarom. Want, uitgezonderd zijn fabelachtige ver richtingen in de draverspiste, is Henri bepaald geen uitzonderlijk paard. Hij is lief, maar dat zijn er meer. Bepaalde karaktertrek) es spreken zelfs minder in zijn voordeel. Henri is bijvoorbeeld ont zaglijk lui. Meinardi: „Je kan met een revolver naar het entrainement van Wage- naar Henri is bij deze pikeur in trai ning gaan en dan mag je ieder paard doodschieten dat luier is dan hij. Die vind je niet.” Maar ook de negatieve kanten verhaalt zijn eigenaar met vertedering In z’n stem. HILVERSUM Het vruchtvlles van de merry Progusta brak door. Het veulen kon nu ieder moment komen. Piet Meinardi prevelde wat aanmoedigingswoordjes. Ondanks het feit, dat het beslist niet zijn eerste geboorte was, was hjj toch wat ge spannen. Het was immers de eersteling van stoeterij Buitenzorg en toen gebeurde het. De poreuze voorbeentjes verschenen uit het lichaam van de moeder. Piet Mei nardi greep ze en trok het jong naar buiten. Nog nahijgend van de enorme inspanning lag het veulen achter de moeder. Het was nog nat. Maar paardenkenner bij uitstek Piet Meinardi zag het al. „Dit wordt een hele grote”, luidde zijn profetie. Zijn naam: Henri Buitenzorg. DEN HAAG Het bestuur van de Ne derlandse Basketbalbond (NBB) heeft af wijzend beschikt over een gratieverzoek van Gerhard Schreur, speler van lands kampioen Levi’s/Flamingo’s. Schreur, die zowel de Nederlandse als de Amerikaanse nationaliteit bezit, werd enige tjjd geleden voor 25 wedstrijden geschorst, waarvan 10 voorwaardelijk, wegens herhaald slaan van een tegenstander tijdens en na de wedstrijd tegen Haarlem Cardinals. Schreur heeft er inmiddels 12 wedstrijden van zijn schorsing opzitten. LIMA Een gewezen kolonel van de Peruaanse politie is vrijdag in Lima tot 30 maanden gevangenisstraf ver oordeeld in verband met het optreden valt de politie bij een internationale voetbalwedstrijd, dat leidde tot de dood van minstens 300 mensen. Kolonel Jor ge Azambuja gaf op 24 mei 1964 tijdens een wedstrijd tussen de elftallen van Peru en Argentinië de politie op dracht traangas te gebruiken tegen een rumoerige menigte. De politie loste een salvo waardoor de menigte in pa niek raakte en op de vlucht sloeg. Bij deze wilde vlucht kwamen ongeveer 300 mensen om het leven. Azambuja werd veroordeeld omdat hij de politie bevel had gegeven met traangas in te grijpen. aandacht igen die apers de opleve- oor 550 leevaller e beurs, aeer kar worden hiermee andere d Maar sat van ine dat Dit is in ver- Maar er zijn meer argumenten. Bij het vaststellen van de limieten is men uitge gaan van de wereldranglijst. Daarmee maak je het jezelf makkelijker dan het is. Als je mijn specialiteit neemt: de wereld ranglijst op de 1500 meter is samenge- Ineens nuchter vervolgt hij: „Het heeft daarnaast ook zijn voordelen. Hij heeft nog nooit iets kapotgemaakt.” LONDEN In het tennistoernooi om de Dewar-beker, dat wordt gehouden in de Londense Albert Hall, hebben de Zuid- Afrikaan Bob Hewitt en de Brit Battrick de finale bereikt die vandaag wordt ge speeld door respectievelijk de Brit John Paish en de Fransman Georges Goven te verslaan. EINDHOVEN. Naar alle waarschijn lijkheid zal Willy van der Kuylen, één van de meest onfortuinlijke Nederlandse voetballers in dit seizoen, zondag door zijn trainer Kurt Linder opgesteld kunnen worden in het PSV-elftal voor de compe titiewedstrijd tegen Vitesse in Arnhem. Het ging niet door, maar in Milaan kwamen zelfs zwakkere lopers tot schitte rende tijden. En dan noemen ze Papendal een kweekvijver van goede tijden. Goede tijden worden meestal gekweekt; vaak in gemaakte, geënsceneerde races”. Kees Koppelaar is nu vijf jaar clubtrai- ner van het Amsterdamse AV’23 („Kun je nagaan hoe conflictloos ik werk”, zegt hij ironisch lachend), heeft een volledige baan als leraar L.O. op het Haarlemse Sancta Maria („Daar heb ik het erg naar mijn zin, er heerst een fijne sfeer”), „doet” FC Utrecht en geeft daarnaast in verhouding bijzonder veel energie aan de KNAU. De bezwaren die hij tegen de Unie en vooral haar ingewikkelde struc tuur heeft, zijn dan ook niet overwegend. Het werk met zijn vrij vaste trainings- kern vormt de ware uitdaging. „Toch wil ik strijdbaar zijn en blijven”, zegt hij. „Ik heb een aantal concrete ideeën over hoe het zou moeten en ik wil wel eens zien of het beter gaat als mijn plannen verwe zenlijkt kunnen worden. Een aantal zaken is verkeerd. Zo beginnen we te laat met het opvangen van de jeugd. En wat dit jaar nog meer geldt dan andere jaren: de training en voorbereiding voor München had al lang op gang moeten zijn.” Nu vijfeneenhalf jaar later is Piet Mei nardi een vermogend man. Zijn hengst draafde al bijna een kwart miljoen gul den bij elkaar. En hij is nog steeds niet op zijn top. Voor Piet Meinardi tellen al die guldens echter nauwelijks. „Henri is mij veel liever dan de centen. Het lijkt wat afgezaagd, maar ik meen het: geld maakt mij niet gelukkig. Als ik dood ga, moet er nog precies één dubbeltje op mijn kist liggen. Dan weet ik dat ik echt heb geleefd.” De tanige Groninger meent het oprecht. Dat valt op te maken uit de serieuze trekken, die zijn gezicht tekenen, bij de uitspraak. Hij gedraagt zich dan ook heel anders dan de meeste andere paardeneige- naars. Hij loopt niet te koop met de prestaties van Henri. Integendeel, rustig aan zijn tafeltje zittend, achter een kopje koffie, laat hij alles maar over zich heen gaan. Alleen als Henri in de baan is, staat hij op. Dan verdringt een glimlach even de harde trekken op zijn gezicht. „Het doet me iedere keer wat, als ik hem zie lopen. Hij is een stuk van mijn leven.” Henri kwam op zijn tweede jaar in het bezit van de Groninger. Hij kocht hem van zijn bazen, de gebroeders Snetselaar, eigenaars van de stoeterij Buitenzorg. Als bedrijfsleider had hij tot die tijd een verkoop tegen kunnen gaan: hij vroeg niet minder dan 20.000 gulden voor Henri. Toen één van de Snetselaars bij hem aan de bel trok hoe het nu verder moest voor dat bedrag trapte er immers nie mand in stelde de Groninger heel een voudig: „Hij is het waard”. ,Zou jij hem dan willen hebben?”, was daarop de vraag. En dat wou Piet Meinardi. Zo kon hij contact houden met wat hij eens zijn liefste speelgoed noemde. Hij plaatste Henri bij de Wagenaars. „Junior was de pikeur die ik moest heb ben. Geen ander mocht er achter”, zegt hij zeer gedecideerd. „Hij weet hoe je met zulke paarden om moet gaan.” De door Meinardi zo vroeg voorspelde successenregen heeft niet lang op zich laten wachten. Als twee-, drie-, vier- en nu als vijfjarige toonde Henri steeds zijn aparte klasse. Wanneer de andere dravers niet meer kunnen, heeft hij altijd nog wel wat kracht over. Wagenaar Sr. verklaart het heel simpel: „Hij heeft gewoon iets meer dan een ander. Vergelijk het maar met een reservetankje.” Hoewel hij er zelf sterk aan twijfelt is Koppelaars positie vrij sterk. Hij is één van de drie oefenmeesters, die de Olympi sche selectie centraal gaat trainen en zijn talent is niet alleen binnen de KNAU erkend. Koppelaar is de gewaardeerde looptrainer van FC Utrecht. Nog belang- rijker is, dat zijn eerlijkheid en de daarmee verband houdende openlijke kri tiek geaccepteerd wordt. In moeilijke kwesties is hij vaak de woordvoerder geweest van de bondstrainers. „Al ben je meestal een eenling, wanneer je bepaalde zaken wil-verbeteren”, zegt hij met spijt, steld aan de hand van vier wedstrijden (Van onze sportredactie) ZAANDAM Het is voor de Nederlandse atletiek niet te hopen, dat de Olympische limieten de nekslag betekenen van een gunstige ontwikkeling, die zich in 1970 gemanifesteerd heeft in een aantal tot de verbeelding spre kende prestaties. Toch is die kans niet helemaal uitgesloten. Een enkele topatleet heeft al laten weten, dat het een zinloze zaak wordt de jacht te openen op NOC-tijden, die niet binnen de mogelijkheden liggen. Én zoals de zaak er nu voorstaat krijgt de Nederlandse atletiekequipe voor München een uiterst bescheiden omvang. In overleg met de KNAU heeft het NOC een aantal limieten uitgevaardigd, die aanzienlijk scherper liggen dan de eisen van de internationale atletiekfederatie. de IAAF. Een van de vele frappante voorbeelden: het Nederlands record hoogspringen staat op 2.07 meter, de IAAF-limiet is 2.15 meter en in haar consequente strengheid heeft het NOC de eis tot 2.18 meter opgeschroefd. Onredelijk? In de gedachtengang van Bram Leeuwenhoek, chef d’équipe voor München, zeker niet. Een echec als dat van Helsinki moet koste wat het kost vermeden worden. In München zullen de Nederlandse afgevaardigden kans moeten maken op een finaleplaats. Die opzet be antwoordt echter geenszins aan de reali teit, dat de opbouw van de Nederlandse atletiek trapsgewijs plaatsvindt. Voor München zullen enkele treden overgesla gen moeten worden. laatste rechte eind, waarmee hij de hele Europese top achter zich liet.” Niets is te goed voor Henri. Dat blijkt uit alles. De wijze waarop zijn eigenaar en de Wagenaars over hem spreken, bij voorbeeld, duidt op een band met een heel lief familielid. Maar één ding moet de pupil toch ontzegd worden. Het begrip van zijn mannelijkheid.” Henri is als driejarige goedgekeurd voor dekhengst, „maar ik durf het niet aan hem bij een merry te laten. Hij is name lijk zo’n rare. Als hij in de gaten krijgt, wat de vrouwtjes voor hem kunnen beteke nen, heb je kans dat hij geen stap meer wil verzetten. We laten hem dan ook maar voorlopig in het ongewisse. Als hij uitgedraafd is, is het nog vroeg genoeg. Gecontracteerd zijn: Rolf Wolfshohl, Hennes Junkermann, Dieter Puschel, Karl Heinz Kunde, Karl Heinz Muddemann, Albert Fritz, Wilfried Peffgen en Winfried Bölke (W.-Dld), Lucien Aimar en Gilbert Bellone (Fr.), Gerben Karstens, Wim Schepers en Harrie Jansen (Ned.), Louis Pfenninger (Zwit.) en Roger Gilson (Lux.) voor de wegploeg en Dieter Kemper, Wolfgang Schulze, Sigi Renz, Klaus Bug- dahl, Bernd Rasing, Siegfried Müller (W.- Dld) en Piet de Wit (Ned.) voor de baanploeg en voor criteria. iet ends de An- aan di Integra- niet en zich n« i wieke ■enwow breng® van d t gehee blijket aal, wi profile ctiel. D t dusva waarbf kwartaa zerlagini noest a f guide: „atleten trainen nu „Ik ben een beetje een moralist, ik wil het kwaad in de atletiek uitroeien. Ieder een maakt fouten, ik ook. Als er daarna maar een basis voor een gesprek is.” En dat is nu net waar Kees Koppelaar op hoopt wat betreft de limieten. Zijn kans van blagen om de eisen alsnog onge daan te maken, lijkt uitermate klein. En dat terwijl zijn argumenten daarvoor tal rijk zijn en geldig lijken. „Allereerst ben ik het oneens met de gevolgde procedure. Dit jaar voor het eerst hebben de bondstrainers niets te zeggen gehad bij de vaststelling van de limieten. En dan: wat is de reden geweest om de eisen nog scherper te stellen? Wat bieden wij de atleten in totaal aan moge lijkheden om deze nog scherpere limieten te halen? Men heeft gezegd: aan niets zal het ze ontbreken. Maai dan vraag ik op mijn beurt: wat is iets? Tot nu toe alleen centrale training. Over massage en medi sche verzorging heb ik nog niets definitiefs gehoord. Ook daarover zal ik vragen stel len. De zwembond is er in geslaagd via zwembaden, werkgevers etc. allerlei voor zieningen te scheppen, waarom wij dan niet? Strijdbaarheid is voor Koppelaar iets anders dan querulantisme. Hij kiest voor zijn groep pupillen en tracht voor hen de beste condities te scheppen. „De overige trammelant is ver van mijn bed, gelukkig. Je hebt met egocentrische sportmensen te maken, de conflictstof ligt voor het opra pen en om alles goed te laten verlopen heb je een paar kwaliteiten nodig. Je moet goed kunnen luisteren, dingen kun nen vergeten, mensenkennis en eerlijkheid bezitten. Eerst komt de mens, dan de pres tatie. Het beroerde voor de Nederlandse sport is, dat de zinswaarde van een sport man bepaald wordt door zijn prestatie”. In augustus heeft Koppelaar de belang- Van der Kuylen. twee keer topscorer in de eredivisie, is dit seizoen door allerlei fysieke tegenslagen nog nauwelijks aan bod kunnen komen. Donderdagavond speelde hij mee in de oefenpartij in Waalwijk tussen de amateur eerste klas- ser RKC en PSV, die door de Eindhovena ren met 5-1 werd gewonnen. Van der Kuylen scoorde met een prachtig af standsschot het eerste doelpunt. Na de rust viel hij terug, ten gevolge van een beangstigende blessure in de buurt van de lies. Deze blessure bleek echter mee te vallen, zoals een medisch onderzoek vrijdagmorgen in het zieken huis uitwees, ’s Middags trainde Van der Kuylen weer en hij doet dat ook zaterdag, waarna Linder een definitieve beslissing zal nemen. Het mag merkwaardig klinken, maar PSV ziet de uitwedstrijd tegen Vitesse zeker niet zorgeloos tegemoet, omdat het aantal inzinkingen in dit seizoen de spui gaten uitloopt. De wedstrijd in Arnhem zal worden bij gewoond door het complete elftal van Lierse SK en trainer Frans de Munck, die ook in Arnhem als oefen meester werkzaam is geweest. De competitie ligt zondag in België stil in verband met de belangrijke wedstrijd in Lissabon tussen Portugal en België voor de voorronde van het Europees lan- denkampioenschap. Lierse is woensdag in Eindhoven, de tegenstander van PSV, in de derde ronde van het toernooi om de UEFA-cup. Ter voorbereiding op deze ontmoeting trekt PSV zich maandag reeds in een trainingskamp terug. HAARLEM - IJMOND. Het komt er voor Haarlem op aan om juist in deze fase van de competitie door te stomen. De Graafschap, dat enkele knappe voetballers in zijn elftal stopt, is een sterkere tegen stander dan de vijftiende plaats op de ranglijst doet vermoeden. Toch moet de routine van Haarlem juist in deze wed strijd, tegen een nog niet zo goed inge speelde tegenstander beslissend kunnen zijn en tegen die achtei grond is het niet erg waarschijnlijk dat het elftal dat afge lopen zondag met 1-0 van De Volewijc- kers won ingrijpend gewijzigd zal worden. Trainer Brand geeft zijn opstelling echter niet voor morgen prijs. Haarlem: Polder vaart - Wentink, Hoeben, De Haan, Van Duffelen - Nieuwenhuys, Peijs, Smit (Bregman) - De Goede, Van den Berg, Boszhard. De Graafschap: Oosterhout - Mintjes, Van Londen, Zaayer, Veerman - Van Veen, Van der Ley, De Vries Geutjes, Oosterveld, Meyers. worden toegevoegd. De (vermoedelijke) opstelling van Telstar Van der Meeren - Driesen, André, Van Essen, Bischot - Van Egmond, Bijl, Jonker, Fens - Bond, Man ders (Stout). Bij Ajax is het enige vraagteken wie van het driehoekje Van Dijk, Swart-Rep zal voetballen. Kovacs speelt het drietal op een slimme manier tegen elkaar uit, wat met name door Van Dijk als minder prettig wordt ervaren. Ajax: Stuy - Suur- bier, Blankenburg, Hulshoff, Krol - Nees- kens, Mühren, Haan - Swart, Cruyff, Keizer. De groep, die officieel op 1 januari begint, zal na zijn trainingskamp in An- dalusië of Zuid-Frankrijk deelnemen aan de klassiekers en de kleinere meerdaagse wedstrijden als Parijs-Nice en de Ronde van België. De mogelijkheid zat er in, dat HAARLEM zich tegen koploper HEERENVEEN zou laten „kisten”, maar dat is gelukkig niet gebeurd. Noch de beide Keezen Kist (Sr. én Jr) noch de aan dit beroemde tweetal verwante Teun Kist wisten de roodbroeken te weerhouden de volle winst te grijpen. Daarna werden ook tegen DE VOLE- WIJCKERS zij het bepaald niet in een handomdraai weer twee punten aan het totaal toegevoegd en nu zien weer duizenden voetballiefhebbers in spanning uit naar de zondag te spelen wedstrijd De Geldersen boekten i.l. zondag tegen HVC tot dusver de hoogste score in de le divisie (5 doelpunten!) André v. d. Ley (ex Go Ahead) nam er twee voor zijn reke ning, maar Meyers (ex Wageningen) was de ster van het veld. Het is maar dat men ’t weet! Aanvang half drie. Loketten Sportlaan van 11 uur af geopend. Vroegkomers kunnen zich vermaken bij een (artistieke) voorwedstrijd tussen de vertegenwoordigende elftallen van de Platenmaatschappij BOVEMA uit Heemstede en het Cabaretgezelschap van Herman van Veen, dat vast van plan is een goed nummertje weg te geven. rijkste teleurstelling uit zijn trainerscar- rière moeten verwerken Zijn talentrijkste pupil en zorgenkind Bram Wassenaar drong niet door tot de finale van de Europese kampioenschappen. De algehele mineurstemming drukte te zeer op Wasse naar, die toen nog vierde op de Europese ranglijst stond. Koppelaar was in Helsinki een van de weinigen, die het hoofd niet liet hangen. Zijn contact met de atleten is dermate stimulerend, dat zij in groten getale weer aan het trainen zijn, maar terugkomend op de limieten zegt hij: „Er zijn mensen die met de pèe in hun lijf lopen te trainen. Als ze dit jaar nu maar de kans krijgen op een paar ideale wed strijden uit te komen. Het indoorseizoen valt ook al weg. Er is maar een enkele belangrijke wedstrijd en de limieten voor de Europese kampioenschappen in Greno ble zijn helemaal achterlijk. Worden ze ook volgend jaar consequent doorgevoerd, dan krijg je Europese kampioenschappen in Nederland zonder Nederlandse deelne ming. Leuk! Er zijn bovendien geen wed strijden om je te kwalificeren.” Telstar, dat stilletjes naar de zevende plaats in de ere-divisie is opgeklommen, krijgt de komende weken een bijzonder zwaar programma af te werken. Morgen wacht het bijkans onmogelijke karwei om in de Meer tegen Ajax. waar de Velsena- ren vorig jaar met een excellerende Kees de Vries bijzonder goed voetbalden, een punt weg te slepen. De formatie van trainer Rab is ook morgen voor de zo veelste keer gehandicapt, iets wat de Vel- senaren tegen zwakkere tegenstanders nauwelijks parten heeft gespeeld. De Vries (fit genoeg om het in het B-elftal weer te proberen) zal zeker niet meedoen, terwijl ook het opstellen van Co Stout (eveneens een B-elftal-kandidaat) dubieus is.. Vervolgens ^ijn ook nuttige krachten als Jaap Zwaan en Monne de Wit nog niet beschikbaar zodat de Telstar-trainer een selectie van dertien spelers heeft waaraan er vandaag nog enkele zullen onder ideale omstandigheden. Eén daar van was in Milaan. Ik heb mijn best gedaan om er met mijn jongens te komen, maar ik kreeg een startverbod, omdat de Nederlandse kampioenschappen voor de deur stonden. Waarop ik zei: als een atleet niet twee wedstrijden kan lopen achter elkaar is hij nog geen echte topper. BASKETBAL. Op het internationale stu- denten-basketbaltoemooi in Bratislava heeft de Nederlandse ploeg vrijdag met 71-73 (34-44) verloren van Roemenië. Tsjechoslowakjje won met 94-78 (49-37) van Hongarije. Aan het toernooi wordt deelgenomen door teams uit Nederland, Hongarije, Roemenië en Tsjechoslowakije. HVAR In de finale van het toernooi om de Europacup voor landskampioenen waterpolo heeft de Nederlandse kampioen De Robben uit Hilversum vrijdagavond in Hvar met 2-1 verloren van de Joegoslavi- sche kampioen Mladost. De tussenstanden waren 0-0, 1-0, 0-1,1-1. DEN HAAG Uitslag toto no 17 d.d. 13 en 14 november 1971. Aantal deelnemers 704.060. Bruto inleg f 1.672.934. Prijzenbe- drag 707.650,80. Eerste prijs 176.912,70 twee winnaars, die elk bruto 88.456,35 ontvangen. Tweede prijs f 176.912,70, 105 winnaars, die elk bruto 1.685 ont vangen. Derde prijs f 176.912,70, 2.032 win naars, die elk 87 per kolom ontvangen. De premie ten bedrage van 176.912,70 bruto wordt na het verstrijken van de reclametermijn op woensdag 15 december bij loting toegewezen aan een van de eer ste prijswinnaars. Kahl, die voor deze twee jaar ten minste een miljoen mark beschikbaar heeft, hoopt de Westduitse amateurs dui delijk te kunnen maken dat er na de Spelen van München in de professional wielerwereld nog een stuk brood te ver dienen is. DORTMUND Nog zonder ploeglei der is vrijdag de Westduitse fabrieksploeg Rokado in de Dortmundse Westfalen- hal voor het eerst officieel in de open baarheid getreden. Robert Kahl, een 44- jarige fabrikant van stalen meubelen en aanverwante artikelen uit Dortmund, heeft in zijn poging het beroepswielren- nen in West-Duitsland wat verder van de grond te krijgen 22 renners voor twee jaar in dienst genomen. De groep van 22 renners bestaat uit vijftien man voor de weg, bij wie de Nederlanders Gerben Karstens, Harrie Jansen en Wim Schepers en zeven man voor de baan bij wie Piet de Wit.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11