Duizenden kinderen AL MEER DAN 100 ROOFOVERVALLEN hebben al kunstgebit D TAART VOOR GESTRAFTE MILITAIREN m HI-FI Zacht water maakt hart ongezond Gezagscrisis in leger niet bagatelliseren Stereo Show Ivoren Kruis luidt noodklok Vrijdag bij rovers in trek Voorzitter militaire vereniging St. Martinus Liefdesbrief voor mr. Vonhoff voor Eis 2 jaar na doodsteken PROF. DR. J. P. ROOS, HOOGLERAAR CARDIOLOGIE: jongeman Se de ka Atphenaar Opnieuw overleg over zoute Rijn TV-uitzending over abortus niet strafbaar Regering mengt zich niet in Over raffinaderij bij Ternaaien nog geen beslissing Meer geld vluchtelingen beleid Vondelpark VVDM CALCIUM ZATERDAG 20 NOVEMBER 1971 ZA'j Snoepen w. Jack Wasl als i pres: EERSTE IJMUIDER MARKIEZEN FABRIEK KvanVEELEN markiezen/zonnescwermen RgiLUiKeW/LUXAFLCX JALOUZIEËN KRUISWEG 47-49 HAARLEM TEL 023-320244 i BI i (Van onze correspondent) ADVERTENTIE ADVERTENTIE tfVWWt rwwvt in Restaurant DE UITKIJK, nabij het Openluchttheater te Bloemendaal, aan het grote parkeerterrein bij de Uitkijk toren, In de afgelopen jaren zijn, aldus prof. Roos, in verschillende landen studies verricht waaruit is gebleken dat de sterfte aan hart-vaatziekten hoger was in gebieden met zacht drinkwater dan in gebieden met hard drinkwater. Uit een studie, verricht in 16 verschillende Olie- en gasvondst. De Gas Council-Amoco groep heeft vrijdag melding gemaakt van een belangrijke olie- en gasvondst in de Noordzee, 216 kilometer ten oos ten van Aberdeen (Schotland). Onder zoekingen hebben aangetoond dat per dag 4.000 barrel (1 barrel is 159 liter) olie met een densiteit van 40 graden om hoog komt en twee miljoen kubieke voet gas. Twee jaar geleden is in hetzelfde gebied ook een vondst gedaan, maar die put was veel kleiner. op woensdag 24 november ’s avonds vanaf 19.30 uur; donderdag 25 novem ber ’s middags van 14.0017.00 uur; ’s avonds vanaf 19.30 uur DEN HAAG. Het Openbaar Ministerie is van oordeel, dat de NVSH geen straf baar feit heeft gepleegd door de uitzen ding van een abortus op de televisie. Mi nister Van Agt (Justitie) acht dit oordeel verantwoord. Minister-president Biesheuvel heeft dit vrijdagavond meegedeeld na afloop van de wekelijkse kabinetsvergadering. Hij ci teerde het antwoord van minister Van Agt en van minister Engels (CRM) op vragen van het SGP-Kamerlid Abma. In het ant woord wordt voorts gesteld, dat er „on voldoende aanwijzingen” zijn om te ver moeden, dat met de bedoelde ingreep een strafbaar feit is gepleegd. UTRECHT. Duizenden jongens meisjes van De zake liebr dere dem< meld Yort, DEN HAAG. Premier Biesheuvel heeft vrijdagavond gezegd dat een defi nitieve beselissing van de Belgische rege ring om een olieraffinaderij bij Ternaaien te vestigen nog niet is genomen. Volgens eerdere berichten was die beslissing wél genomen. Premier Biesheuvel zei te verwachten dat de Belgische regering bij haar be slissing „rekening zal houden met de be zorgdheid van Nederland” over deze ves tiging vlak bij de Nederlandse grens. Het kabinet heeft zich vrijdag met deze kwestie bezig gehouden en er was voort durend contact tussen de Belgische en Nederlandse regering, zowel op ambtelijk als ministerieel niveau, aldus de bewinds man. UMUDn MAASTRICHT. Vertegenwoordigen van pedagogische academies in Zuid-Lim- burg en de Maastrichtse vereniging van studenten voor kunstinstituten, hebben vrijdagavond in Maastricht aan staatsse cretaris Vonhoff van CRM een „liefdes brief” overhandigd. Hierin spreken zij hun afkeuring uit over het huidige CRM-be- leid. Zoutloos. In antwoord op vragen hebben B. en W. van Rotterdam het gemeente raadslid prof. Christiaanse (PCG) laten weten dat het Rotterdams drinkwater geen gevaar betekent voor patiënten die en zoutloos of zoutarm dieet hebben. streken van Engeland en Wales, kwam naar vorenen dat hoe harder het drink water was en hoe meer calcium het bevatte, des te lager de sterfte was aan hart-vaatziekten in de leeftijdsklasse van 45 tot 65 jaar. Ondanks het feit dat er intensief naar gezocht is kon geen sociale of andere factor, gekoppeld aan hard water, verantwoordelijk worden gesteld voor deze mortaliteitsverschil- len. Niet alleen in Engeland en Wales waar bleek dat de extra-sterfte aan hart- vaatziekten, die toegeschreven zouden moeten worden aan zacht water, 20 percent van het totaal bedroeg maar ook in de Verenigde Staten en in Zwe den waren soortgelijke sterfteverschil- len in gebieden met hard of zacht water. De voorzitter van de katholieke vereni ging van militairen beneden de rang van tweede luitenant St. Martinus, de heer H. J. J. Hoogenboom, zei dit vrijdag in Utrecht op een vergadering van de vere nigingsraad van St. Martinus. Op deze bijeenkomst werd uitvoerig ge discussieerd over de brief die de Amers- foortse sergeant A. Dubois eind juli na mens 24 verontruste collega’s aan de mi nister van Defensie heeft geschreven onder meer met het verzoek het militair recht te versterken en de discipline te herstellen en de daarop gevolgde acti viteiten van een „werkgroep” van veront rusten. St. Martinus en ook haar zuster organisaties hebben geen gevolg gegeven aan de uitnodiging van deze werkgroep voor een gesprek op 9 november. De afdeling Amersfoort van de bond stelde daarover op de vergadering een groot aantal vragen. De heer Hoogenboom betoogde, dat de onderofficieren te maken hebben gekre gen met een nieuwe en hooggeschoolde generatie van ondergeschikten die kriti- DEN HAAG Met een mislukte overval donderdagavond op een postkantoor in Zierikzee is in ons land een triest record bereikt: tussen 1 januari van dit jaar en vrijdag zijn niet minder dan 100 maal overvallen gepleegd op banken, PTT- en grenswisselkantoren en geldtransporten. De totale buit bedroeg in dit tijdvak ruim twee miljoen gulden. Ongeveer 20 maal bleef een overval beperkt tot een poging. Inmiddels is dit record al weer overschre den. Eveneens gisteren pleegde een onge veer 35-jarige buitenlander een mislukte overval op postagentschap in Amsterdam. Hij ontkwam. In Geleen pleegde een on geveer 25-jarige jongeman een gewapende overval op een bank: buit 50 mille. Het van N genom kelijke heeft maakt kopers nood g een w< slechte offer het ge fide h: Deze kennis verlen acties schrev verplic ders n begrijj verpik signak tisch d De waarsc waar had ki leen n sche f wonin; kerexf lijk m doend< hoefte worde In d staan exploi woonr geheki Het recht i Er wc prijzei onderl Dez< minim ruimte de aj slachti kopen hoofd, als de zakelij Al deze studies wijzen volgens prof. Roos op een „water-factor” bij hart-vaatzie- ken en, hoewel het probleem niet opge lost is tot nu toe, is het volgens hem op zijn minst suggestief dat een „water- factor” de sterfte aan hart-vaatziekten reëel beïnvloedt. Ongetwijfeld zal naar de mening van prof. Roos op dit gebied nog veel werk, met name veel epidemi ologisch onderzoek, dienen te geschie den alvorens met zekerheid iets kan worden gezegd. In sommige militaire kringen wordt de laatste tijd nogal eens kritiek geuit op de opstelling van St. Martinus omdat hij de zaken op dezelfde manier zou benaderen als de vereniging van dienstplichtige mili tairen en omdat hij ook met de VVDM samenwerkt. Naar aanleiding daarvan zei de heer Hoogenboom, dat de VVDM verwoordt wat er leeft bij 30.000 knapen van gemid deld 20 jaar en dat uiteraard anders doet dan een vereniging als St. Martinus met 7000 leden die gemiddeld tegen de veertig lopen. en 15 jaar hebben reeds een volledig kunstgebit. Van alle 40-jarige Ne derlanders heeft 35 percent geen eigen tanden en kiezen meer en van de 50- jarigen zelfs meer dan 50 percent. Aange nomen kan worden dat deze percentages in de naaste toekomst nog belangrijk zullen stijgen. Bijna in geen enkel land ter wereld neemt het tandbederf namelijk zo snel toe als in Nederland (de laatste tien jaar zelfs met ongeveer 50 percent). en elementen in het drinkwater aanwe- zig zijn is kwantitatief gezien calcium de belangrijkste. Zozeer zelfs dat hard w’ater in sommige gebieden een min stens zo belangrijke bron voor calcium is als het voedsel. B. en W. van Amsterdam wijzen de suggestie van de hand als zou er sprake zijn van een machtsstrijd tussen Justitie en gemeentebestuur. De samenwerking ten aanzien van ieders verantwoordelijk heid voor de politie kan zonder meer goed worden genoemd. Het college antwoordt dit op vragen van raadslid van Antwer pen (D’66) naar aanleiding van de ontrui ming van een pand aan het Rapenburg Gevraagd was of er overleg was geweest met het gemeentebestuur. Bij de ontrui ming zouden vernielingen zijn aangericht en de politie zou ook hardhandig zijn opgetreden Het politie-onderzoek in het kraakpand was, aldus B. en W.. het gevolg van de aanhouding op heterdaad van een verdachte van diefstal. De bij de politie bekende oplossingsper centages geven in de afgelopen zes jaar een daling te zien: in 1965 werd 50 percent van de overvallen opgelost, in 1966 90 percent, in 1967 87,5 percent, in 1968 67,7 percent, in 1969 66,6 percent, in 1970 45,6 percent en voor 1971 ligt dit percentage op dit moment rond de 35 percent. Uit de statistieken blijkt, dat er een voorkeur is voor bepaalde dagen in dit geval de vrijdag. Dat is wel logisch, aangezien veel instellingen dan over het meeste geld beschikken. Ruim 80 maal Een onderzoek in Katwijk heeft uitge wezen dat meer dan 33 percent van de schoolkinderen tien keer per dag snoept en 10 percent zelfs 16 keer per dag. Op scher staan tegenover maatschappijstruc turen en die andere opvattingen hebben over gezag. „Dat kunnen we ze niet kwa lijk nemen, want wij zijn hun ouders”, aldus de heer Hoogenboom. Hij verweet overheid en legerleiding, dat op de oplei dingsinstituten onvoldoende aandacht is en wordt besteed aan de leiderschapstrai- ning. PTT-kantoren hebben het vooral te verduren gehad. Bijna 35 maal werd het noodsein gegeven. Maar ook de geldtrans porten bleken in trek te zijn: Er kwa- Een ander belangrijk punt vindt prof. Roos dat hard drinkwater een niet or"anzienli.ike hoeveelheid calcium aan het dieet toevoegt Hoewel veel stoffen Het Ivoren Kruis (vereniging voor tand en mondhygiëne) wijst er met de snoepmaand december voor de deur op dat „suikergoed en marsepein” de belang rijkste veroorzakers van het tandbederf zijn. En het herinnert er ook nog eens aan dat rotte tanden niet alleen een akelig gezicht vormen, maar bovendien het gestel ernstig kunnen aantasten. Kwijnende kinderen die door de huisart sen worden doorgestuurd naar het Utrechtse kinderziekenhuis knappen daar soms volledig op na verwijdering van te rotte elementen uit hun melkgebit. Chro nische etterende ontstekingen blijken vaak de boosdoeners te zijn. Schoolartsen treffen bij kinderen met slechte gebitten nogal eens bloedarmoede aan. Bij navraag blijkt dat de kinderen zich doorgaans zeer eenzijdig voeden. Vlees en verse groente bijvoorbeeld eten zij vanwege hun rotte tanden en kiezen niet meer. Een volledig kunstgebit lost de proble men doorgaans slechts tijdelijk en dan nog slechts voor een deel op. Kaakwallen, waaruit alle elementen verdwenen zijn slin ken namelijk geleidelijk weg. De houvast- mogelijkheden voor een kunstgebit ver minderen daardoor. Wie al op jonge leef tijd een kunstgebit krijgt, moet er daarom rekening mee houden dat hij op den duur last krijgt. Bovendien is en blijft een kunstgebit een lapmiddel. Met een gezond echt gebit kan vanzelfsprekend beter ge kauwd worden. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. De Nederlandse rege ring heeft 20 miljoen gulden extra uitge trokken voor hulp aan de vluchtelingen in India en Pakistan. Dat heeft premier Biesheuvel vrijdagavond verklaard. De to tale Nederlandse hulpverlening komt daarmee op 36 miljoen. Amsterdam. Het lijkt niet juist over te gaan tot centrale ontharding van het leidingwater zulks in belang van huishoudelijke apparaten zonder zich te bezinnen over de vraag wat het eventuele gevolg kan zijn voor de Volksgezondheid. Dit schrijft prof. dr. J. P. Roos, hoogleraar in de cardiologie aan de Vrije Universiteit in Amster dam, in een commentaar over hard of zacht water in het Nederlands Tijd schrift voor geneeskunde. men tot nu toe zeventien meldingen bin nen van dergelijke overvallen. Van de banken kregen de Boerenleenbanken (15 maal), de Algemene Bank Nederland (6 maal) en de Amrobank (5 maal) het meest bezoek. Bij het aantal overvallen zijn niet gere kend de aanslagen op kantoren, pompsta tions, winkeliers en burgers. Het cijfer steekt schril af tegen de voorgaande ja ren. Het vorig jaar telde 46 overvallen (9 pogingen), in 1969 waren het er 48 (12 pogingen), in 1968 31 (11 pogingen), in 1967 8 (4 pogingen), in 1966 10 (1 poging) en in 1965 4 (2 pogingen). De gemiddelde opbrengst per overval is gedaald. Begin dit jaar werden regelmatig bedragen boven de 10.000 buitgemaakt, maar de laatste maanden kwamen de bedragen hier op een enkele uitzondering na niet meer boven. Overigens laat de jaarlijkse buit een nogal wisselende lijn zien: in 1965 Hij deed dit nadat hij dertien glazen bier had gedronken en ruzie had gezocht met vier jongens. Onder de uitroep „Kom maar op jullie alle vier” had hij de tengere Ruud Visser gegrepen en hem direct doodgestoken. De psychiater noemde de Kampenaar gevaarlijk en psychisch gestoord. De ver dachte had al een groot staf rechtelijk verleden achter zich. De rechtbank in. Zwolle had de jongeman eerder veroor deeld tot twee jaar en zes maanden en tbr, na een eis van drie jaar en tbr. Het hof doet 3 december uitspraak. UTRECHT. „Onze vereniging wil het probleem van de gezagscrisis in de krijgs macht, waarmee vooral het middenkader wordt geconfronteerd, niet bagatelliseren. Maar de analyse van de problematiek door de groep-Dubois is volkomen onjuist, evenals de door deze groep voorgestelde oplossing. Wij zijn tegen een oplossing die is gebaseerd op het gezag-en-orde-idee en op intolerantie jegens alles wat jong, kritisch en oppositioneel is en VVDM heet.” werd in de afgelopen jaren een overval gepleegd op vrijdag. Daarna volgen res pectievelijk donderdag (ruim 50), woens dag (40) en dinsdag (ruim 30). Ook voor de misdaad is zondag kennelijk een rust dag: tot op heden tweemaal een overval. Interessant is tenslotte de verdeling, naar provincies. In de laatste zes jaar sloegen overvallers 70 maal hun slag in Noord-Holland, gevolgd door Noord-Bra- bant (40), Zuid-Holland (36), Limburg (31), Utrecht (26) en Gelderland (22). In Zee land (8), Overijssel (6), Drente (4) en Groningen (3) komt een overval nog maar sporadisch voor, de grootste „witte plek” is Friesland, waar tot nu toe zegge en schrijve eenmaal werd toegeslagen. Nederland telt ongeveer 23.000 particu liere banken, spaarbanken en PTT-kanto ren en hun bijkantoren. Daarvan zijn er thans ongeveer 10.000 beveiligde met pantserglas en kluizen. Een delegatie van het hoofdbestuur van de VVDM heeft vrijdagmiddag bij het militaire strafkamp Nieuwer- sluis een taart afgeleverd voor de dienstplichtigen Wim Schul en Hans Dona die daar, sinds de uitspraak van het Hoog militair Gerechtshof woens dag zitten. Ook bracht de VVDM twee enveloppen mee waarin de wedde van beide dienstplichtigen voor de rest van de maand f 84 elk. De delegatie kwam niet verder dan de poort van Nieuwersluis. Een verzoek taart en enveloppen aan beiden persoonlijk te overhandigen werd geweigerd. Wel werd alles nauwkeurig op een ont- vangsthriefje geschreven. Zoals be kend is, zitten Wim Schul en Hans Dona in Nieuwersluis wegens een on- krijastuchtelijk geacht artikel in het VVDM-afdelingsblad Alarm 8. vijfeneenhalfjarige leeftijd is nog slechisl 10 percent van de kinderen vrij vat tandbederf. Het aantal aangetaste elemerJ ten bij de andere 90 percent is ongeveer zeven. Om alle gaten bij kind^-en vat lagere en kleuterscholen te vullen, zod den 1600 tandartsen extra nodig zijn. Als de plannen doorgaan begint volgend jaar aan de Nijmeegse universiteit eer. tweejarige cursus, waar curatieve hulp krachten zullen worden opgeleid. Het is de bedoeling, dat in de toekomst bij alle vijf Nederlandse tandheelkundige subfa culteiten een dergelijke opleiding komt De hulpkrachten (meisjes op HAVO-rJ veau) zullen worden ingeschakeld bij de schooltandverzorging en onder leiding van een tandarts onder meer boringen ver richten. Nederland heeft verder bij de Verenig de Naties resoluties ingediend, die andere landen vragen geld beschikbaar te stellen voor de hulp in India en Pakistan en er verder bij die landen op aandringen het politieke klimaat tussen hen beide te ver beteren. De heer Vonhoff was in Maastricht on een sporthal te openen. De protestdemon stratie had een speels karakter. De brief ging vergezeldd van een bos rode rozen en een licht klapje van een als neanderthaler optredende student. „De neanderthaler is het symbool van degeneratie die onze cul tuur gaat doormaken in de periode Von hoff,” aldus de studenten. DEN HAAG. Het kabinet heeft vrij dag opnieuw overleg gepleegd over de instructies voor de Nederlandse delegatie naar de vergadering van de internationale commissie ter bescherming van de Rijn tegen verontreiniging, welke conferentie op 22, 23 en 24 november aanstaande in Bazel wordt gehouden. In deze bijeen komst zal worden gesproken over de zoutbelasting van de Rijn, de lozing van giftige organische stoffen, zware metalen en zuurstof-onttrekkende stoffen en ove rige thermische en radio-actieve verontrei niging. Woningen. In de eerste tien maanden van dit jaar zijn ruim 15.000 woningen meer voltooid dan in dezelfde periode van 1970 Dit blijkt uit voorlopige gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. In oktober van dit jaar werden 13.600 wo ningen voltooid, tegen 10.932 in dezelfde maand van 1970. Voor januari-oktober bedroeg het aantal 106.420, tegen 91.320 in dezelfde pereiode van een jaar gele den. Het Ivoren Kruis heeft niet de illusie dat door doeltreffende voorlichting een einde kan worden gemaakt aan het snoe pen. Wel hoopt de vereniging dat langza merhand het inzicht veld zal wónnen dat kinderen geen snoep krijgen uit liefde maar doorgaans uit gemakzucht. Groot- ouoders geven snoep aan hun kleinkinde ren, omdat zjj niet de fut hebben naar een echt leuk cadeautje te zoeken. Ouders belonen of troosten hun kinderen met snoep, omdat ze geen zin hebben dat met woorden te doen. Doorlopend demonstratie van de nieuwste apparatuur, o.a. 4 kanalen stereo - De nieuwe platenspeler Garrard „Zero 100”. In samenwerking met Tempofoon, im porteur van Sansui - Garrard - Acous tic Research - Shure - Celestion Ditton ARNHEM. De procureur-generaal bij de rechtbank in Arnhem heeft vrijdag tegen een 21-jarige jongeman uit Kampen in beroep twee jaar gevangenisstraf geëist alsmede terbeschikkingstelling van de re gering, omdat de verdachte in de nacht van 30 april op 1 mei de 20-jarige Ruud Visser met een aantal dolksteken had omgebracht Cadeaustelsel. De regering is akkoord ge gaan met een wijziging van de thans geldende regeling voor het cadeaustel sel, waardoor het onderscheid tussen branche-eigen en branche-vreemde goe deren, zoals dit tot dusverre voor de de tailhandel geldt, voorlopig zal worden gehandhaafd. De wijziging werd noodza kelijk als gevolg van het in werking tre den van de Vestigingswet detailhandel, die tot tot dusver bestaande wettelijke branche-grenzen zal opheffen. Als gevolg van het thans genomen wijzigings-be- sluit blijven de branche-omschrijvingen, die in de thans nog geldende vestigings- besluiten zijn opgenomen, als maatstaf gehandhaafd. Straaljager. Een onderzoek bij de Konink lijke Luchtmacht heeft aan het licht ge bracht, dat in een klein onderdeel van de straalmotor van een Nederlandse Starfighter een vermoeidheidsbreuk is ontstaan. Het betrof de motor van de Starfighter, die op 20 september bij Texel in de Noordzee stortte. Het man kement betreft een schoepenblad van het compressorcompartement van deze straalmotor. Het afbreken van dit blad heeft een volledige motorstoring teweeg gebracht. De vlieger, eerste luitenant P- Scholten, redde zich met zijn schietstoel. DEN riAAG Minister Geertseni van Binnenlandse Zaken vertrouwt er op, dat het Amsterdamse gemeentebestuur, a besloten wordt tot voortzetting van het I Vondelparkbeleid, alles zal doen om tel voorkomen, dat omwonenden en andere belangstellenden nodeloze overlast onder vinden. In antwoord op vragen van del Kamerleden Baruch, Koningh en Ver woert (allen DS’70) heeft de minister I geantwoord, dat hij, nu hij vertrouwen I heeft in het bestuur van de hoofdstad geen aanleiding ziet zich over deze kwes-1 tie tot Amsterdam te wenden. werden de rovers ƒ900.840 rijker, in 1966 ƒ390.900 in 1967 122.400, in 1968 ƒ594.410, in 1969 ƒ2.185.855 en in 1970 2.073.150. Van vele kanten werd teleurstelling geuit over het uitblijven van een regeling van de werk- en rusttijden. De heer Hoogenboom zei, dat de bonden het ont- werp-AMAR (Algemeen Militair Ambte narenreglement) niet in behandeling zul len nemen als daarin ook niet een hoofd stuk werk- en rusttijden voorkomt. Een vertegenwoordiger van de afdeling Leeu warden stelde: „We worden steeds meer beschouwd als werknemers zonder rech ten”. Algemeen werd op de vergadering ook gepleit voor afschaffing van het militair straf- en tuchtrecht. Wat betreft de zoutkwestie zal het ge sprek vooral gaan over een gedeeltelijke opslag van het zout uit de kalimijnen in de Elzas, dat thans nog in vaste toestand in de Rijn wordt geloosd. Frankrijk heeft zich in principe bereid verklaard ongeveer de helft van het zout op te slaan. Over de financiële kant hiervan zal nu in Bazel worden onderhandeld. Minister-president Biesheuvel merkte op, dat de Nederlandse delegatie „een strakke instructie” heeft meegekregen, vooral ook omdat de regering zeer be zorgd is over de vervuiling van de Rijn. De voorgenomen opslag van het zout noemde hij een eerste stap op de weg naar een vermindering van de zoutlast. Een ministersconferentie over het vraag stuk van de Rijn-verontreiniging noemde hij niet uitgesloten: de mogelijkheid daar toe zou er moeten zijn, aldus de premier. Het voorleggen van dit vraagstuk aan het Hof van Justitie wordt door volkenrechte lijke deskundigen nader bekeken. HAARLEM DEN HAAG DELFT Het is algemeen bekend, besluit prof. Roos zijn artikel, dat het coronairlijden veel meer voorkomt in sterk geïndustri aliseerde landen dan in ontwikkelings landen. Maar al te vaak wordt in dit verband de aandacht gevestigd op het geen in de loon der jaren vooral aan eten en drinken is toegevoegd. Steeds dient men zich er’’*'»- +p realiseren dat ook het verdwiine" van benaalde stof fen uit e‘ i of drirf'-pn een rol zou kunnen snelen bij het veroorzaken van hart- en vaatziekten. «OFW

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2