Slaapzaal brandweerkazerne wordt eindelijk verbeterd BEKEND BLIJSPEL EN JUBILEUMSTUK Complex met noodlokalen uitgebreid KRUISBERGSCHOOL IN ZEEWIJK OFFICIEEL GEOPEND Door aangepaste niveaubouw opgenomen in duinlandschap Regionale kleindiers how I. j Dit cursusjaar meer leerlingen verwacht I i I „Hobsons dochters” Bestuur D’66 samengesteld VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND B I a. een AANKOMEND VERKOPER b. een LEERLING VERKOPER II iSS at IN KLEINE RUIMTE SLIEPEN 21 MAN Havenberichten Kb Ook zondag in „Zomerlust” „Aquarius”-casco binnengesleept in IJmuiden 4 IN DE VISHAL s® J 4 JATERDAG 20 NOVEMBER 1971 f i I i i ■li V eisen -IJ muiden Rolkennis (Van een onzer verslaggevers) ■M VELSEN Ter gelegenheid van het tweede lustrum van de christe lijke toneelvereniging „Entre Nous” uit IJmuiden heeft het bestuur daar van Harold Brighouse’s bekende blij spel „Hobsons dochters” tot jubi leumstuk gepromoveerd, zodat hier van vrijdagavond in de Velsense Stadsschouwburg de feestvoorstel- ling werd gegeven. Alleen de keuze van het theater met zijn „echte” to- neelaccommodatie moet voor spelers en publiek reeds een verheugende omstandigheid zijn geweest, omdat beide categorieën anders steeds op kleinere zalen zijn aangewezen. IM SI II IJMUIDEN Vrijdagavond vond de officiële opening plaats van de protestants-christelijke Kruisbergbasisschool in Zeewijk, welke door wet houder M. Roessingh „prachtig, ideaal en welhaast volmaakt” werd ge noemd. De gemeentearchitect H. Peters is er door zijn ontwerp wonderwel in geslaagd deze kleine zevenklassige school in een harmonisch geheel op te nemen in het duinlandschap van dit stadsdeel. De idelen van de scholen zijn namelijk op verschillende niveaus gebouwd, hetgeten zoals gezegd niet alleen aan de buitenkant een aardig effect geeft, maar ook bijzondere consequenties met zich meebrengt voor het interieur. Door deze niveau bouw „moest” de architect uitvoerig gebruik maken van trappetjes en ver hogingen, waardoor het gebouw niet de sfeer uitademt van een echt ouder wets schoolgebouw, zoals velen zich dit nog kunnen herinneren, maar meer van een ludieke ruimte, welke de basis kan vormen voor spelend onder wijs. V elsen-N oord Gewonde sportvisser op „Potvis” terug naar IJmuiden 41 1S ■F IJMUIDER COURANT zich OM*? •A ,r s' Mi Harnis, (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) de JAN VAN DAM. (Van een onzer verslaggevers) aan Heeft U interesse komt U dan even langs (behalve op maandag) of bel of schrijf even naar De heer Gouda memoreerde het overlij den van de heer J. A. Westerhoven, die vorig jaar de eerste tentoonstelling van de vereniging opende. Het organiseren van de tentoonstelling heeft de nodige activiteiten gevergd en de voorzitter sprak zijn dank uit aan het adres van allen die er aan hadden meege werkt; zonder de medewerking van ge meentebesturen en diverse bedrijven was een zo mooi resultaat niet mogelijk ge weest. In deze tijd, waarbij alles in steeds sneller tempo moet gebeuren, is het goed ZATERDAG 20 NOVEMBER De Mei, Geelvinckstraat. 20 uur disco theek (alle leeftijden). De Schouw, Bleijenhoeveiaan. 20 uur to neelavond door Rederijkerskamer Kenne- merland. stoutenbeek Breestraat 84 - Beverwijk - Telefoon (02510) 2 5141 worm centrum dag in totaal 1167 kisten, 944 kleine kisten vis, 250 kg tong en 83 stuks kabeljauw aan gevoerd. De aanvoer bestond uit 7 kisten en 13 kleine kisten schelvis, 12 kisten en 96 kleine kisten wijting, 658 kisten gul, 11 koolvis, 42 keine kisten pilchards, 286 kisten en 738 kleine kisten haring, 153 kis ten makreel en 55 kleine kisten makreel, 8 kisten schol en 32 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: gr. tong 8.04, grm. tong 9.45, kim. tong 7.39, tong I 7.43, II 6.91. Per 50 kg: tarbot 205189, griet 173, gr. gul 9170, mid. gul 7463, kl. gul 65 45, koolvis I 41, schelvis I 7251, wijting 8158, schar 9075, bot 34, gr. schol 94, schol I 78, II 77, III 71, haring 58.40—34.40, makreel 7517.60, pilchards 2622-80, haai 60. Het is eveneens de bedoeling in de Kruisbergschool tijdelijk twee klassen van een nieuw kleuterschooltje te vestigen. Dit om twee redenen. Allereerst zijn de plannen voor de bouw van een protes- tants-christelijke kleuterschool in Zeewijk in een vergevorderd stadium, maar ziet het er naar uit dat voorlopig nog niet tot bouwen kan worden overgegaan. Daar naast wil het bestuur van de Vereniging DOOR DE HEVIG verbolgen papa Hob son onmiddellijk de deur gewezen, begint het jonge paar daarop prompt een con currerende schoenenzaak, waardoor Henry zijn eigen winkel ziet verlopen en hij volkomen ontgoocheld vertroosting zoekt bij de whiskeyfles. Inmiddels heeft zich bij Williams een merkwaardige metamor fose voltrokken, want onder Maggie’s energieke leiding weet hij zich zowaar te ontplooien als een gewiekst zakenman, welke carrière aan het slot triomfantelijk met een verdiend compagnonschap wordt bekroond. hierin namelijk verheugen over het bezit van drie charmante dochters, welk trio hij meent stevig in de hand te hebben. Maar al spoedig blijkt juist het omgekeer de het geval te zijn, waarbij vooral Maggie als de oudste hem voor een wel haast verbijsterend fait accompli komt plaatsen. OOK HET BLIJSPEL is voor een der gelijke gelegenheid een passende keuze gebleken, want het is niet alleen amusant van inhoud, maar voor amateurs boven dien plezierig en betrekkelijk eenvoudig te spelen. Henry Horatio Hobson mag zich zaaltje staan éénentwintig bedden zij aan zij, waardoor er voor het personeel een onaanvaardbare situatie is ontstaan. IJMUIDEN Schipper Gerrit Hoek heeft het geklaard: vanmorgen omstreeks halfacht verscheen zijn „Albatros” KW 87 met op sleeptouw de op de Noordzee uit gebrande boomkotter „Aquarius” KW 173 voor de pieren van IJmuiden. Veel meer dan een geblakerd casco is er van de „Aquarius” niet overgebleven. Wat hiermee gaat gebeuren, zal na een onder zoek door de reder, de heer W. Schaap in Katwijk aan Zee, worden beslist. HET IS HAAR immers al geruime tijd duidelijk geworden dat de goede reputatie v.an Hobsons maatschoenmakerij voorna melijk is te danken aan de capaciteiten van William Mossop, de knecht, wiens grote vakbekwaamheid echter door zijn nogal slome en stupide houding nimmer aan het daglicht is getreden. Daarom besluit Maggie zich eens over hem te gaan ontfermen, waarbij zij eerst zijn verloving met Ada Figgins abrupt verbreekt, om William vervolgens volledig te overdonde ren en hem kordaat in haar eigen huwe- lijksboot te sleuren. GEEN WONDER dus dat hij door An- nemiek van der Pijl-van der Linden en Cees Visser, die de energieke Maggie en haar enigszins timide echtgenoot juist verrassend goed wisten aan te geven, volledig van het toneel werd weggespeeld, zoals dit heet. De rol van Jim Heeler vond in Tjeerd Smith evenmin een sterke vertolker, maar daartegenover konden toch weer diverse geslaagde typeringen worden opgemerkt. Zoals de aan de kant gezette verloofde van Johanna de Vries- Verkamman, de lichtelijk gechargeerde Timothy van Jan Kosten en de veeleisen de klant van Nel van der Ketterij-Anker. Wil van Wolferen-Thiele en Gré Bakker- Verschoor waren voorts de charmante zusjes, terwijl Wim Verschoor, Henk van Bruggen en Theo van der Linden zich nog in enige kleinere rollen lieten zien. Op een enkele uitzondering na droegen zij aldus de plezierige verantwoording voor een geslaagde jubileumvoorstelling, welke ook door het publiek met veel genoegen werd bekeken. hetgeen bepaald niet ideaal genoemd mag worden. Het kleine leerlingenaantal maakte het noodzakelijk deze moeilijke combinatie te creëren. De heer Langeraar rekent er niettemin op dat nog dit cursus jaar een derde leerkracht kan worden aangetrokken. zich een pauze te gunnen en dat hoeft niet altijd voor de „kijkkast” te zijn; een hobby uitleven, zoals de inzenders van deze tentoonstelling doen, is een prima rustpunt in het gejaagde leven. Er zit meer aan vast dan men zo oppervlakkig zou denken. Zo kan men zich bijvoorbeeld verdiepen in leven, voortplanting en erfe lijkheid van kleindieren. Binnenkort zal er een bespreking met gemeentelijke instanties zijn over een eventuele toestemming voor het houden van konijnen bij woningen van woning stichtingen en -verenigingen. Daar zullen uiteraard strenge voorwaarden aan wor den verbonden met betrekking tot de bouw van hokken en de hygiëne. De voorzitter ging daarna over tot de uitreiking van de belangrijkste prijzen. Het beste dier van de show is een Rex van Gert Twaalfhoven uit Uitgeest; een ijzergrauwe Vlaamse Reus ingezonden door de heer D. Houweling uit Haarlem, is het beste exemplaar van SZ-Kenne- merland op de tentoonstelling; beste sier- duif is van de heer Bastiaansen uit Aals meer. Ook zondag is de tentoonstelling open. i Wegens reorganisatie van onze tapijt-afdeling zoeken wij op korte termijn ca. 18 - 22 jaar. te beginnen op de koperafdeling. Voor jonge mensen die het hele tapijtvak willen beheersen ligt hier de kans. Naast een goed salaris, garanderen wij een gedegen op leiding en goede toekomstmogelijkheden. Wel zoeken wij mensen met een gezonde werklust en voor de zaak willen inzetten. Dit soort onderwijs wordt op de Kruis bergschool reeds aan 28 jongens en meis jes gegeven in de zogenoemde speel-leer- kias van mevrouw D. Baas-Strijker. De nieuwe school heeft slechts twee leerkrachten. Het schoolhoofd, de heer J. D. Langeraar, geeft in een 2-3-4-5-combi- natie onderwijs aan achttien kinderen, VELSEN. De huisvesting van brandweer laat zeer te wensen over. Voor al wat de slaapgelegenheid betreft is het in de huidige brandweerkazerne een be nauwde zaak; in een daarvoor veel te klein EEN BIJZONDER grappig gegeven dus, dat door het jubilerend ensemble onder regie van Lub Bakker bepaald pittig werd gespeeld. Het was alleen jammer dat de regisseur Cor Voogt jn de belangrijke rol van Hobson zich had veroorloofd met een dergelijke slechte tekstkennis op de plan ken te komen, dat het tempo bij zijn aanwezigheid telkens hopeloos werd ver traagd. De duidelijk hoorbare assistenten- tie van de souffleur heeft hier geen enkele verandering in kunnen aanbren gen. ZONDAG 21 NOVEMBER De Mei, Geelvinckstraat. 14.30-17.30 uur instuif en disco (13-15 jaar), 19.30-22.30 uur disco (16 jaar en ouder). ZATERDAG 20 NOVEMBER W. F. Vissershuis, Rijnstraat 4, IJmuiden, 19.30-21 uur tentoonstelling „Pottenbakken en boetseren”. R.-K. kerk Santpoort, 19 uur eucharistie viering jubileum pastoor J. H. van Om bergen. Jeugdcentrum IJmuiden, in oude PEN- centrale, Kanaalstraat, 20 uur Johnny Bridge Selection. ZONDAG 21 NOVEMBER W. F. Visserhuis, Rijnstraat 4, IJmuiden, 15-17 uur en 19.3O-;21uur tentoonstelling „Pottenbakken en boetseren”. R.-K. kerk Santpoort, 9.30 uur eucharis tieviering pastoor J. H. van Ombergen; 14 uur, in gymnastieklokaal aan de Terrasweg receptie. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 9.50-13 uur zaalhandbalcompetitie, 13-17 uur badmintoncompetitie B.C. Velsen. Velserbad, Briniostraat, 10.30 12 uur en 13.15-16.30 uur gemengd zwemmen, 9-10.30 uur VZV, 12-13.15 uur CSB. MAANDAG 22 NOVEMBER W. F. Visserhuis, Rijnstraat 4, IJmuiden, 9.30-21 uur tentoonstelling „Pottenbakken en boetseren”. Aquariumvereniging Velsen, 20 uur in oude PEN-centrale, Kanaalstraat, IJmui den, ledenavond. NCV-Bond, afd. IJmuiden-West, 20 uur vergadering in Herv. Wijkgebouw, Radar- straat. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden. 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen, 8 tot 16.15 uur schoolzwemmen, 16.15 tot 16.45 uur zwemlessen. 18 tot 21 uur zwemvereniging Kennemer Staten, 21 tot 22.30 uur zwem vereniging r.k. Velsen. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden. 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg, Velsen-noord, 14.30 tot 17.30 uur; Parochiezaal onder Pe truskerk Venusstraat, IJmuiden, 5 tot 18 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-zuid, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Willemsbeekweg IJmuiden-oost, jeugd- en tienerbibliotheek, 15.30 tot 17.30 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplanitsoen, 19.30 tot 20.45 uur bibliotheek en inlichtin gencentrum van de Ned. Vereniging voor Seksuele Hervorming. Cultureel Centrum. Moerbergplantsoen, 19.45 uur bridgeclub De Jump. Boksclub De Ring, in Ossendorpschooi, Wijk aan Zeeérweg, van 9.30 tot 20.00 uur trainen. IJmuider Harmonie, 18.30-20.00 uur jeugd-, tamboer- en trompetterskorps en tnajorettenpeloton in MMS Tolsduinerlaan. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmuiden, 16-17.30 uur tennis, 18.30-21 uur Exercitia, 21-23 uur Full Speed. IJMUIDEN. De „Potvis”, die vanmor gen met sportvissers aan boord was uit gevaren, is om half elf zaterdagmorgen weer in IJmuiden teruggekeerd. Een van de sportvissers gleed op het dek uit en de schipper besloot de onfortuinlijke man on der betere medische behandeling dan op het sportvissersvaartuig mogelijk was te stellén. De „Potvis” is later op de dag weer naar zee gegaan. Om veiligheid en hygiëne voor het brandweerkorps te garanderen zoeken B. en W. op korte termijn naar een voorlopige bevredigende oplossing. Zij stellen daartoe j de gemeenteraad voor een krediet van 142.000,- beschikbaar te stellen en een wijziging aan te brengen in de begroting met betrekking op de verbetering van de accommodatie brandweerkazerne. Omdat de verwezenlijking van de plan- nep voor de bouw van een nieuwe kazerne met dienstgebouw nog geruime tijd zal vergen, willen B. en W. een voorlopige op lossing voor het ruimtegebrek, waarvoor zij voorstellen twee mobiele schoollokalen aan te kopen teneinde deze in de nabijheid van de brandweerkazerne op te stellen. Een der lokalen zal dan worden ingericht als leslokaal, het andere zal dienen als kan toorruimte. Door het overbrengen van de admini stratie- en de lesruimte kunnen in het hoofdgeboüw huisvesting en slaapgelegen heid enigszins verbeterd worden. Het door B. en W. gevraagde krediet be helst de aankoop van de twee mobiele lo kalen, alsmede de daarvoor benodigde in ventaris. Al deze maatregelen zijn noodza kelijk geworden door de sterke uitbreiding van het brandweerkorps en het groter aan tal voertuigen waarover men de beschik king heeft, sinds de bouw van de oudé kazerne in 1957. Wanneer in de toekomst de bouw van de nieuwe kazerne voltooid is kunnen de mo biele schoollokalen worden benut voor het opvangen van tijdelijke lesruimte elders in de gemeente. De wijzigingen ter verbetering van de huisvesting in het tegenwoordige hoofdge bouw kunnen door de brandweer in eigen beheer worden aangebracht. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Flixborough; Japan Pine, Baton Rouge; Bodil Schmidt, Emden; Internos, Bremen; Alexander Conway, Teesport; Pra River, Tokoradi; Seinne Llyod, Bremerhaven; Rijnstroom, Shoreham; Trident. Amsterdam, Bremen; Arrow, Bremen, IJmuiden; Ulstein, Christobal; Libertas, Mon- pieller; Mandam, Rotterdam; Leprachaum, Dor drecht, Zaandam; Free-Enterprise, Dover; Coral, Hondsdijke; Sir William Walker, Shoreham; Fr. van Seumeren, Hamburg. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Berty Mi chaels, Bilbao, IJmuiden; Zugdidi, Zwarte Zee; Brinda, Londen, IJmuiden; Stavros T, Rotter- dma; Greenfisch, Noordzee, IJmuiden; Vossum, Antwerpen, Velsen; Banana, Bremen; Bremer- vlagge, Bremen; Henriette R. Gothenburg; Mor- Bihan, Antwerpen; Altait, Helsinki; Palamedes, Barbados: Fem, Stettin, Zaandam; Bulk Explo rer, Bremen; Salon, Ebsjerg; Codan Proctor, Hull; Kalcharl, Harnis, Flixborough; Stability, Cardiff; Bodil Schmidt, Flixborough, Foreland. Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Kaethe Mac, Nykobing: Asynja, Rotterdam; Mynias, Rotterdam; Ursula Schulte, Tubarau; Ibis, Ha- mina; Jane Caroline Haslitt, Shoreham. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Fletching, Leith; Theogennitor, Bremerhaven. SANTPOORT. In „Zomerlust” de Hoofdstraat in Santpoort-Noord, heeft de heer L. E. Gouda, voorzitter van de Sportfokkers vereniging Zuid -Kennemer- land de regionale tentoonstelling „Kenne- merland Show 1971” geopend. De nieuwe Kruisbergschool is op een harmonische wijze in het duinland schap van Zeewijk opgenomen. Bij de officiële opening gaven veel sprekers blijk van hun grote waardering van deze door aannemer P. Zwart uit IJmuiden gebouwde school. Wethouder Roessingh sprak, zoals gezegd, van „wel haast volmaakt”, omdat volgens Hem „het volmaakte op deze aarde niet bereikbaar is”. Daarnaast verwacht hij in de toe komst grote veranderingen in het onder wijs, waarbij hij hoopte dat het schoolge bouw toch functioneel zou kunnen blij ven. Met de beste wensen voor de toekomst bood wethouder Roessingh tenslotte het schoolbestuur en het onderwijzend perso neel een bak met planten aan. Verder spraken nog de rijksonderwijs- inspecteur drs. J. Moojjaarts, de heer R. Stouthamer names de Protestants-Christe- lijke Schoolbesturen Bond, aannemer Zwart jr., alsmede schoolhoofd Langeraar en de voorzitter van het bestuur, J. Tan gen Per 125 kg: kabeljauw 114, gr. zwarte koolvis 138108, mid. zwarte koolvis 106— 94. Per 10 stuks: gr. kabeljauw 170132, mid. kabeljauw 11292. Per 40 kg: sprot 82. Besommingen: KW 153 3.730; SCH 162 12.900; VL 90 20.692, 131 21.142; IJM 18 14.600; UK 194 2.290; VD 15 en 89 10.700; TM 24 346; WR 137 820. SCHEVENINGEN Zaterdag werden in Scheveningen aangevoerd en geveild: 30 kleine kisten wijting, 250 kisten gul, 200 kisten schol en 4400 kilogram tong. Nu staat de slaapzaal in de oude brandweerkazerne nog overvol, om dat er in de kleine ruimte éénentwin tig bedden moeten staan. voor Christelijk Nationaal Schoolonder wijs uit IJmuiden-Oost waaronder beide scholen ressorteren, ervaringen opdoen met een samenwerking tussen kleuter- en basisschool, dit om een overbrugging voor de kinderen te vergemakkelijken. Zoals gezegd is de nieuwe Kruisberg school speels en ruim van opzet. Centraal ligt de gemeenschapsruimte, welke allerlei mogelijkheden biedt voor activiteiten waarbij de gehele school is betrokken, het onderbrengen van de bibliotheek, project onderwijs enzovoorts. Een wandschilde ring in de aula laat in felle kleuren een grote „levensboom” zien, waar twee kin deren met opgeheven armen op af rennen. Rijksinspecteur drs. R. Mooijaarts merkte in zijn toespraak op dat door dit „kunst werk” het esthetisch gevoel van de kinde ren met succes zou kunnen worden ont wikkeld. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In de gehouden be stuursvergadering van D’66 voor de IJ- mond is het bestuur als volgt samenge steld: ir. B Heller (Santpoort), voorzitter; H. K. Wilmink (Heemskerk), secretaris; G. H. E. van het Groenewoud (Heemskerk), penningmeester; H. Bos (Beverwijk), lid; H. Manche (Heemserk) lid. Het secretari aat is gevestigd Verhammestraat 20, Heemskerk, tel. 02510-33409. .ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5