De Graafschap blokkeerde tevergeefs HAARLEM HAD WEER TE VEEL KANSEN NODIG: 1-0 Kundige Utrechtenaren pakten zeer schotloos FC Twente doeltreffend m PSV gaf bij Vitesse opnieuw winst in slotfase uit handen Dijkstra als laatste man in defensie tegen Lierse „angels" Piet v. d. Berg en Nieuwenhuys ■nn wMI wm» "■□Q- H100 Kil I T elstar-reserves Eerste divisie in cijfers Geen deelnemers met dertien goed sloegen na rust toe: 4-1 na vergadering in ziekenhuis Radovic door UEFA geschorst Haarlem-secretaris 15 14 2 Sporthuis PIM JANSSEN f' MAANDAG 22 NOVEMBER 1971 Injecties Geen voldoende Zelfvertrouwen 7 8 DFCWlltem It ALLES op sportgebied en... niet duur! Haarlem Kinderhuisvest 37 Telefoon 0 23 - 31 0135 daar slaagt u ALTIJD voor uw sportieve geschenken. 1 l CMrtwBH’eCZw. AZ*^Volewyck»r« 5 ff 1 F? - wSii (Van onze sportredactie) Het doelpunt van Beer Wentink. Doelman Oosterhout zal het schot van de voet van de rechtsback niet meer kunnen stoppen. (Van onze sportredactie) r) VI. 1-1 (0-0). ADVERTENTIE Ook met de avondverkoop geopend I DEN HAAG HAARLEM Ook na de ontmoe ting met koploper Haarlem bleef trai ner Piet de Visser bij zijn eerder ge lanceerde mening: „Haarlem' is het degelijkste team in de eerste divisie. Het speelt misschien niet het beste voetbal in deze afdeling, maar het zal klasse- over is uit- Vooral Groot- laatste eugdig 3 even id een ■assing achter eigen 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 vers, in het Enschedese doel. Een door deze onverwachte treffer duidelijk ge schrokken FC Twente drong nog verder op, waardoor FC Utrecht via Groenendijk en Bonsink tot twee keer toe nog een riant uitzicht kreeg op een tweede doel punt. Maar in deze periode van Twentse overmacht raakte de Utrechtse defensie nooit in paniek. In de slotminuten viel FC Twente, dat in Willy van de Kerkhof en Achterberg twee uiterst zwakke schakels had, aan met de moed der wanhoop. Maar zonder succes. De tweede nederlaag stond al ver voor het einde vast. Scheidsrechter Corver, 15.500 toeschou wers. 16 16 16 17 16 16 17 17 16 16 17 16 16 16 16 16 16 16 16 10 10 10 7 8 8 6 7 6 6 6 5 4 4 5 4 5 3 3 2 2 5 4 3 7 4 3 6 4 4 3 3 5 7 6 4 5 3 6 5 6 5 2 2 3 3 5 5 4 6 6 7 7 6 5 6 7 7 8 7 8 8 9 kon vlak verdiende 25 24 23 21 20 19 18 18 16 15 15 15 15 14 14 13 13 12 11 10 9 21- 8 22- 10 23- 11 18-12 17- 18 18- 13 15- 11 23-19 20- 22 21- 19 20-19 19- 15 20- 24 20-21 19-26 17-19 16- 19 11-19 11-22 11- 20 12- 27 ~esul- keer ok in wlust e sel veedi 15-11 rd de st het 7-15. com- rlinge et te- is in nheid, 1 wel P het thuis VOOI srloot. :n op iegra- vrij FSC een 1! 12 S S 4 4 4 ipmaal er het tegen e Mo- :eld in lies of Mlian- i 11-4 vijfde lp die in het verden afge- ig zich kwam sselin- 1 een ndzege doelde op de gelegenheid om het doel van Lelieveld te raken, die Meijers werd gebo den. Maar Meijers schoot naast. Daartegen over stonden zeker vijf kansen van Haarlem in de eerste helft, waaronder een mogelijkheid voor de als linksback uitste kend acterende Sjef van Duffelen. Dat was niet helemaal waar. Met name Piet van den Berg verzette bergen werk. Het is duidelijk, dat hij hoe langer hoe meer leert te profiteren van de mogelijk heden, die een plaats op het middenveld biedt. Nieuwenhuys, die nog altijd niet in Haarlem woont, slaagde er minder in zich aan de voortdurende dekking te onttrek ken. uit drie wedstrijden. Na het teleurstellen de gelijke spel tegen DWS en de weinig imponerende overwinning op MVV ver speelde FC Twente gistermiddag tegen FC Utrecht zowaar beide punten: 0-1. Na de thuisnederlaag tegen Ajax op de ope ningsdag van deze competitie betekende dit de tweede nederlaag van dit seizoen. Een bittere ontgoocheling voor de 15.000 Twentse supporters en trainer Kees Rij vers, die dit keer niet aarzelde de ploeg in totaliteit te kapittelen voor deze volstrekt onnodige nederlaag. h ech- wed- riezen. tegen iaama in een Fred uitste- raaide irieer- Simo- werd A het >s het matige ie als lieten. (Van onze sportredactie) ENSCHEDE. Voor de buitenwacht is FC Twente waarschijnlijk de meest onbe rekenbare ploeg in de eredivisie van dit moment. Werden recentelijk de per tradi tie toch altijd lastige uitwedstrijden tegen achtereenvolgens NEC, Go Ahead en Fey- enoord in winst omgezet, in de eigen vertrouwde omgeving kwam de Twentse formatie niet verder dan een voor een topploeg schamelijk totaal van 3 punten Slechts Kees Bregman behaalde geen voldoende. In de spits kwam hij er niet aan te pas. Theo van Londen hield hem bekwaam in bedwang Bewakers kregen ook de middenvelders Ton Nieuwenhuys en Piet van den Berg Nieuwenhuys werd van De Graafschap en Piet van den Berg werd op de voet gevolgd door Poules. De Visser wist precies van wie bij Haarlem het gevaar moet komen: „Ik dacht, dat we door Van den Berg en Nieuwenhuys uit te schakelen Haarlem de angels heb ben uitgetrokken.” heren- dstriji Ileybal ;g vat doet in de :n, die geven ot dat voor- s win- wed- Want terecht verweet Rijvers zijn spe lers een gebrek aan inzicht: „Ze hebben in de eerste helft zonder verstand lopen voetballen. Iedereen is toen in de diepte gaan lopen, maar niemand kwam op het idee eens vanuit de tweede lijn te schie ten. Als je de wind en de regen mee hebt, weet toch iedere voetballer dat je van 30, 40 meter moet schieten. Dat is toch het abc van het voetbal. Doordat dat niet gebeurde, vroegen we zelf om moeilijkhe den”. Toch zou het hoogst onbillijk zijn daarmee de overwinning van FC Utrecht te kleineren. Want daarvoor speelden de Utrechters te clever. Vooral in verdedi gend opzicht maakte de Utrechtse equipe waarin organisator Pronk een glansrol vertolkte een uiterst solide indruk. Vanaf het begin hebben de Utrechters begrepen, dat het een bittere noodzaak was de Twentenaren geen meter ruimte te gunnen. Bewust werd daarom het speelveld zo klein mogelijk gehouden en daarbij vormde de buitenspelval een be langrijk tactisch wapen. Daarom overdreef trainer Bert Jacobs later ook niet, toen hij glunderend op merkte: ,,Ik dacht, dat we hier vanmiddag verdiend hebben gewonnen. De hele week hebben we hier op geoefend. Telkens opnieuw heb ik er op gehamerd, dat we vanuit de dekking moesten aanvallen. Het zwaartepunt zou op de verdediging liggen, waarbij de spitsen op het middenveld moesten storen. Die opdracht hebben ze voortreffelijk uitgevoerd”. Het koel en uiterst zakelijk opererende FC Utrecht tilde er daarom ook niet zo zwaar aan, dat de Twentenaren voortdu- :t van Dok- tegen meis- af te i drie 15-12. erang. vijfde rieten allen moei- ver welfde Alk- emak- verdei ARNHÈM. Het cupduel tegen Lierse SK wierp zijn schaduwen bij VitessePSV vooruit. Radovic, die in beide wedstrijden tegen Real Madrid een waarschuwing kreeg, is door de UEFA voor een cupduel geschorst. Linder probeerde nu Jos Dijk stra als laatste verdediger, wat hem goed afging al was hij de schuldige aan het Vitesse-doelpunt. Linder wilde Dijkstra daar echter niet te hard om vallen. „Hij heeft het niet slecht gedaan, al moet een speler negentig minuten geconcentreerd zijn en niet 86.” Een verrassing in Arnhem was de rentree van Van der Kuylen en Hiddink ten koste van Schmidt Hansen en Mulder. Linder: „Mulder is niet in vorm en van Hoekema gaat te weinig uit”. De Munck, die met een aantal Lierse-spelers bij het duel aanwezig was, bleek niet veel wijzer geworden. „Ik wist dat PSV in de vernieling zit en ben dus niet zo geschokt over het matige spel. Trouwens ook bij ons loopt het in de competitie verre van gesmeerd. Het PSV, zoals dat tegen Vitesse speelde zal beslist niet het PSV van woensdag zijn. Ik ben blij als we in Eindhoven met een gelijkspel weg komen. Dan konden we in Lier nog wel eens uit onze slof schieten.” Een compliment dus van de trainer van De Graafschap en dat na een ontmoeting waarin Haarlem wee'- niet geheel uit de verf kwam. Zoals gewoonlijk had het in de door slechts achtendertighonderd toe schouwers bijgewoonde wedstrijd te veel kansen nodig om zich een treffer te verwerven. Pas in de zesentwintigste mi nuut van de tweede helft maakte rechts back Beer Wentink aan alle onzekerheid een einde. Na één van de weinige goed opgezette combinaties (Smit-Nieuwenhys- Wentink) passeerde hij doelman Ooster hout van De Graafschap. Daarbij moet worden opgemerkt dat Wentink een vrij schootsveld had omdat de „Ausputzer” van De Graafschap Veerman op het beslissende moment uitgleed. SCHERMEN. De Nederlandse dames- floretploeg is zondag in Brussel tijdens een internationale landenwedstrijd schermen als vijfde geëindigd van de acht deel nemende equipes. Nederland behaalde drie overwinningen, tegen België B (7-2), Bel gië C (9-0) en Luxemburg (7-2). Frankrijk, dat ongeslagen bleef, werd eerste met zeven overwinningen. Nederland verloor met 2-7 van de Fran^aises, met 3-6 van West-Duitsland (tweede), met 4-5 van België A en met 3-6 van Groot-Brittannië. ARNHEM. Een troost voor de zoveel bekritiseerde achterste linie van PSV was het, nadat de zoveelste desillusie nu bij Vitesse een feit was, dat Linder de beschuldigende vinger niet naar zijn ver dedigers uitstak. „Niet de achterhoede” zei de Eindhovense trainer, „moeten wij de schuld geven, omdat er eenmaal geblun derd werd. De voorhoede heeft mogelijk heden genoeg gehad. Vitesse had maar een halve kans nodig om te scoren. Wij handenvol. Daarom is het gelijkspel ver diend.” Vitesse is na PSV’s openingstreffer door Willy van der Kuylen na bijna een half uur, vooral vlak na rust enkele malen door het oog van de naald gegaan. Gert Bals moest enkele schitterende red dingen verrichten, Van Kerkhof haalde de bal tweemaal van de doellijn en die defensieve successen gaven Vitesse vleu gels. Brom: „Pas toen gingen we brutaler spelen.” PSV, dat, door tegenslag ontmoe digd, zich er toen maar op toelegde de kleine voorsprong vast te houden om in ieder geval weer eens een zege binnen te halen, vertraagde waar het maar kon. De tomeloze inzet van Vitesse in het slotof- fensief deed de Eindhovense opzet misluk ken. Scheidsrechter Boogaerts noteerde Klijn- jan en Pleumeekers, die het met elkaar aan de stok kregen. 3000 toeschouwers. FC Groningen paste zich beter aan bij de winterse omstandigheden in het Oos- terpark dan DWS. De eerste thuiszege is daarmee voor een groot deel verklaard. Jensen bracht de Groningers al na drie minuten aan de leiding. Na rust bouwden Oldenburg, Bos na een knappe solo en opnieuw Oldenburg de zege tot 4-0 uit. Scheidsrechter Weerink, 3500 toeschou wers..De belegering van het doel van Van Zoghel heeft Excelsior niet de verdiende gelijkmaker opgeleverd. Het was integen deel Ruud Geels die na rust vrijwel voortdurend eenzaam stond te posten bij de middenlijn, die Excelsior vijf minuten voor tijd definitief velde. De Eagles kwa men een minuut voor rust aan hun eerste goal, toen Geels van slecht wegwerken van Van Nierop profiteerde en Ter Mors op maat bediende. Daarvoor had Somer op de doellijn een treffer van het beter combinerende Excelsior voorkomen. In het verdere verloop van het duel kon de uitstekende Van Zoghel het alleen wel af. Scheidsrechter Beek, 4000 toeschouwers. Opgezweept door het publiek joegen de Arnhemmers op iedere bal. Drie minuten voor tijd verslikte PSV zich in een van zijn vertragende acties. Jos Dijkstra liet zich de bal door Hofs van de schoen Zondagavond hadden zich bij het hoofdkantoor van de sporttota- lisator in Den Haag nog geen deelnemers gemeld met een foutloze kolom. De cijfers van sporttoto no. 18 zijn: Aantal deelnemers 698.907. Inleg 1.651.585. Prijzenbedrag f 698.620. Ie, 2e, 3e prijs en premie elk 174.655. De Lottocijfers van dit weekeinde zijn: 8 - 24 - 26 - 28 - 29 - 43. Zusatzzahl: 31. Olympia-Gewinnzahl: 1631. Nieuwenhuys: „We zijn er in geslaagd De Graafschap te blokkeren op het mid denveld. Het is waar, we hebben niet zo fraai gespeeld, maar slecht is anders. Ik geloof, dat ons zelfvertrouwen groeit. De laatste tijd worden we niet gauw zenuw achtig. Met een situatie, als we bij Cambuur meemaakten, zullen we niet vlug meer geconfronteerd worden. We weten ook als het n’et vlug lukt te doelpunten, dat die goal toch wel valt. Het is opvallend, dat we iedere wedstrijd weer veel kansen krijgen.” Daarmee was Piet de Visser het niet eens. „De Graafschap heeft te weinig gekregen. We hadden recht op minstens één punt. Wij produceerden toch de mooi ste kans van de wedstrijd”. De Visser r - -- "tv. t toen 2 kon ienspel ’de d •t 15-8 tweede terug, 'k van goede er Pij- or een beide ht. De hoog ?kende et net ,'ariano 'ijd in rauen- ’orgen. reren: ijk op. larden ctische uit tot ■de set HAARLEM. Algemeen secretaris Ar nold! van Haarlem is deze week in het ziekenhuis opgenomen. Na een inspannen de vergadering met Haarlemse amateur- verenigingen overviel hem thuis een be nauwdheid. Hij werd dezelfde avond nog in de Maria Stichting te Haarlem opgeno men. De secretaris maakt het op het ogenblik goed. Trainer Joop Brand was uiteraard te vreden met het resultaat, dat Haarlem aan de top van de eerste divisie houdt. Maar het spel van zijn ploeg had de oefenmeestei teleurgesteld. „Voor Haar lem was het erg moeilijk openingen te vinden in de defensie van De Graafschap. Wij moesten rekening houden met zijn sterke middenveld. De vorige week heeft HVC de fout gemaakt als een gek aan te vallen. Tot groot vermaak van Meijers en André van der Ley, die een waar feest aanrichtten op het middenveld. HVC ver loor dan ook met 5-1. Dat moesten wij voorkomen. Het is gebeurd, maar het viel me op, dat we veel duels verloren. Niet mag echter vergeten worden, dat twee man op injecties speelden”. Het waren Piet Hoeben, die zaterdaga vond dacht niet te kunnen voetballen en Gerrie de Goede. De rechter spits brak tijdens de wedstrijd een middenhands- beentje. Hij speelde door en vertrok direct na het duel naar het ziekenhuis, waar zijn rechterhand in het gips werd gestoken. Bovendien beschikt? Brand niet over doelman Poldervaart die zijn hand bles seerde. Lelieveld gehinderd door een schouder-blessure nam zijn plaats in. Ondanks deze handicaps leverde Haar lem een voldoende prestatie. Voor de schoonheidsprijs kwam het Haarlemse voetbal niet in aanmerking, maar dat mocht gezien de conditie van het veld (glad) ook niet verwacht worden. Haarlem speelde Piet de Visser ontdekte het al eerder degelijk. Zonder grote hoogte punten, maar ook - en dat is bijzonder belangrijk in de eerste divisie zonder al te veel dieptepunten (Van een medewerker) HAARLEM. De reserves van Telstar mochten na vier nederlagen in de eerste klas van de B-elftallen weer eens aan het zoet van de overwinning nippen en be zorgden Blauw Wit een 4-1 nederlaag. In de tweede helft sloegen de Velsenaren volledig hun slag. Haarlem deed ook goed werk en hield Go Ahead Eagles in eigen home op een doelpuntloos gelijkspel. Ook de uitwedstrijd tegen het zwakke Vitesse liep voor PSV uit op een bittere ontgoocheling. En dat terwijl Eef Mulders hier het winnende doelpunt had kunnen maken. rend een indrukwekkend overwicht had den. Met die sterk defensieve instelling had Bert Jacobs immers zeer nadrukke lijk voor die speel trant gekozen. FC Twente zag zelfs gedurende de volle speeltijd geen kans zich voldoende aan trekkelijke scoringskansen te creëren. Ook na de rust was FC Twente, dat de licht geblesseerde René van de Kerkhof toen had vervangen door Van der Vall, onop houdelijk in de aanval, maar een doelpunt viel er aan de andere kant. Dat was in de 66ste minuut, toen Olsen van net buiten het strafschopgebied in schoot via de hak van aanvoerder Drost verdween de bal, onhoudbaar voor Schrij- ongetwijfeld zeer hoog reiken aan het eind van het seizoen, omdat Brand over een zeer groot potentieel be schikt plukken. Een pass naar Veenendaal volg-nam de derde treffer voor zijn rekening, de en Van Beveren was een geslagen --xJ- man. Het veroverde punt bracht de hoop bij Vitesse weer terug. Gert Bals: „Ik heb het steeds gezegd. Ik ben een jaar uit de eredivisie geweest en nu wil ik er voorlo pig in blijven. Als we ons straks gaan versterken met Prins en Henk Vleeming geloof ik dat het kan lukken”. En Cor Brom: „Van PSV had ik meer verwacht. Ik heb ze tegen Ajax gezien. Een grandio ze wedstrijd. Onbegrijpelijk dat de ploeg die vorm niet kan continueren.” Scheids rechter Van Ravens, 5000 toeschouwers. George Knobel was snel uitgepraat over de prestatie van zijn ploeg tegen Sparta. „Dit was een lachertje. Ik heb in de rust twee spelers vervangen, maar er waren er zes van de elf rijp voor. Sparta was een klasse beter.” Sparta dat zonder Kowalik en Eykenbroek speelde had inderdaad geen kind aan de Maastrichtenaren. Klijnjan en Kristensen zetten MW al voor rust in kansloze positie. Bonfrère en Mares, die na rust bij MVV opdraafden, konden het Sparta evenmin moeilijk ma ken. Achter elkaar kwamen Klijnjan, Koudijzer en Bosveld vrij voor Körver, die driemaal schitterend redde. Koudijzer HaarlemDe Graafschap 1-0 (0-0). Wentink 1-0. Scheidsrechter Ram. 4000 toeschouwers. AZ ’67De Volewijckers 1-0 (1-0). Schmidt 1-0. Scheidsrechter Vervoort. 6.000 toeschouwers. Als AZ de kansen die het voor rust kreeg, benut zou heb ben, was de uitslag heel wat hoger uit gevallen. De Alkmaardsre speelden toen een klasse beter dan de Volewijckers. FC VVV—Heerenveen 1-0 (0-0). De Jong 1-0. Scheidsrechter Keizer. 4.500 toeschouwers. Een gelijk spel was in deze wedstrijd een juistere afspiege ling van de krachtverhoudingen ge weest. Heerenveen kreeg wel mogelijk heden, maar die waren minder talrijk dan die van WV. SVV—Roda JC 1-1 (1-1). Van Rooyen 0-1, Van Meeteren 1-1. Scheidsrechter Berrevoets. 1.000 toeschouwers. Voor rust was Roda met windkracht zeven in de rug de betere ploeg, in de tweede helft had SW een duidelijk overwicht. HVCHeracles 2-1 (1-0). Steenbergen (eigen doel) 1-0, Leydekker 1-1, Maas (strafschop) 2-1. Scheidsrechter Van Ge- mert. 1.200 toeschouwers. Aan de ene kant zat het HVC enorm tegen. Talrijke kansen gingen op het nippertje teloor. Anderzijds was het winnende doelpunt een cadeautje van de scheidsrechter DFC—Willem II 2-1 (0-0). Van Riel 0-1, Van der Linden 1-1, Bouman 2-1. Scheidsrechter Bentvelzen. 800 toe schouwers. DFC verdiende de zege om dat het na rust het beste van het spel had, of althans het minst slechte. De wedstrijd stond op een zeer laag niveau. Blauw WitVeendam 3-0 (1-0). Scho- newille 1-0, F. Kramer 2-0, Bosdijk 3-0. Scheidsrechter Hoppenbrouwer. 4.500 toeschouwers. Blauw Wit kreeg nh rust zes kansen en benutte er twee. De wind was daar debet aan. Voor rust was Veendam te zwak om van de storm gebruik te maken. SC CambuurPEC Zwolle 0-2 (0-0). Kragt 0-1, Liotart 0-2. Scheidsrechter Schuurman. 2.000 toeschouwers. FSCHelmond Sport 1-0 (1-0). Pijpers 1-0. Scheidsrechter Wellinga. 3.000 toe schouwers. Ondanks het bar slechte veld en de erbarmelijke weersomstan digheden een aardige wedstrijd, waarin Helmond Sport leek te slagen met de verdedigende taktiek. voor tijd toch nog op winst komen. EindhovenFortuna Hakkens 1-0, Huijer 1-1. Scheidsrechter Geurens. 5.000 toeschouwers. Een bij zonder spannende en aantrekkelijke wedstrijd, waarin Eindhoven de fout maakte door te willen drukken na de 1-0 voorsprong. Fortuna profiteerde goed. STAND: Heerenveen Haarlem Wageningen Eindhoven Roda JC Blauw Wit AZ ’67 Fortuna SC SW Cambuur Heracles FC VVV Veendam PEC Zwolle HVC Willem II De Graafschap 16 Volewijckers DFC Fortuna VI. Helmond Sport 16 Programma: De GraafschapAZ ’67 De VolewijckersFC WV Heerenveen—SVV Roda JCWageningen HeraclesHaarlem Willem II—HVC VeendamDFC PEC Zwolle—Blauw Wit Helmond SportSC Cambuur Bij Telstar waren Kees de Vries en Ko Stout voor het eerst na hun blessures weer van de partij. Vooral De Vries bracht meer rust in de ploeg. Stout was weliswaar nog niet zo goed op dreef, maar scoorde in de slotfase toch twee maal. Blauw Wit had na twintig minuten spelen door Schemmekes de leiding geno men, waarna Lochermann uit een penal ty de score weer recht zette: 1-1. Voor de tweede helft werd Jonker bij Telstar ge wisseld voor Dekker en toen nadien Sdhuitemaker plaats moest maken voor Jacques, liep het ineens veel beter. Met nog 20 minuten te spelen tilde Jacques de thuisclub naar winst (2-1) en hij had daarna met De Jong ook een werk zaam aandeel in de twee goals van Stout: 4-1. Go Ahead Eagles en Haarlem bleken aardig aan elkaar gewaagd. De gasten kregen over het algemeen de beste sco ringskansen, maar doelman Spijkerman bleek bij schoten van Reuser en Wetszel niet te vermurwen. Eenmaal in de tweede helft had hij het geluk op zijn hand, toen de voor Van Ingen ingevallen Oosthuizen tegen de paal schoot. Aan de andere kant kon keeper Schutz het gemakkelijk kla ren. Het was en bleef 0-0. Er waren 1.200 kijkers van dit treffen getuige. Sparta 11-16; Ajax 12-16; FC Den Haag 11-14; Go Ahead Eagl. 12-14; AZ’67 11-13; Feyenoord 11-13; Volendam 11-13; FC Utrecht 11-11; SC Cambuur 11-11; Blauw Wit 12-11; Haarlem 11-10; DWS 11-10; FC Den Bosch 11-10; NEC 12-10; Telstar 11- 9; PSV 12-8; Fortuna SC 11-3.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 15