TILBURG BLIJFT DUINWIJCK VOLGEN Rob Ridder bleef baas over Herman Leidelmeyer Schaaktoernooi Weenink werd geslaagd evenement Goof van Buggenum eerste bij ruitercentrum „Beverwijk V oetbalstaking in Z-Amerika is ten einde Cirkel winnaar RENNERS BOLLENSTREEK SUPERIEUR IN VELDRIT Schuiten en Balk snel op piste uit de IJmond Ruud de Vos in Castricum-atleten in Danlontoernooi C-dammers beter dan België A Trieste dag voor zaalhandbalteams Noorderpierloop niet te houden sterk in veldloop ori^s^tel Kalchbrenner leidt Bierblikje voor Van der Meeren Van Dooyeweerd legde beslag op Grote Herfstprijs Dewar-cup voor Virginia Wade iiii SI 19 I I I I I I I I I J I MAANDAG 22 NOVEMBER 1971 7^^ Nederlands team voor de Ubercup MM «Mn (Van onze badmintonmedewerkster) (Van onze wielermedewerker) (Van een medewerker) (Van onze scha a kmede werker) (Van een medewerker) (Van onze correspondent) met HASSELT In de negentiende dam- interland tussen beide landen heeft Neder land, dat uitkwam met een „C-team”. in Hasselt met 13-7 gewonnen van de Bel gische A-ploeg. met met het een Door de harde wind en stromende regen hadden de lopende renners het niet ge makkelijk. Jan v.d. Horst schudde in het zicht van de finish zijn naaste belagers Jo Brink (2e) en Fred Hoogland (3e) van zich af en won met een tiental meters voor sprong. Vierde werd Edwin van Dellen en vijfde Peter de Jong. Menno van Dellen was bij de aspiranten rapper dan Piet Hoogland. (Van onze sportredactie) In de tweede klasse leverde de ontmoe ting Duinwijck 5Metro 1 een 6-2 over winning op voor de Haarlemmers. Duin- wijck 5 begint aardig van de onderste plaats weg te trekken, het laat nu al twee teams onder zich. Velsen 3 verloor in deze klasse echter met 7-1 van het Haagse DKC. HOORN. In een Hoornse cross met sterke deelname heeft de Castricum-atleet Ruud de Vos een fraa*e zege behaald. Op de tweede plaats eindigde zijn clubgenoot Nico Baart. En pas daarna volgde de bekende crosser Wim Zuiderduijn. De Haarlemse wielerclub De Kampioen hield gisteren op het strand van Bloemen- daal als eerste onderdeel van de winter competitie om de Oostwal-beker een strandloop. Jan v.d. Horst toonde zich in deze loop de snelste. Drop Shot, dat nu weer de beschikking had over Joke van Beusekom, die enige tijd in Denemarken was geweest voor training, won met 5-3. Haarlem was ster ker in de herenenkels. Loek Alders ver sloeg Jan Frölich en Cok Koenekoop Henk Weys. De damessingles gingen ver- MOTORSPORT. Giuseppe Gilera, stich ter van de Italiaanse motorenfabriek, die zijn naam heeft, is zaterdagnacht in zijn woonplaats Arcore bij Milaan overleden. Hij is 84 jaar geworden. ZWANENBURG. Het clubkampioen- schap klaverjassen van de Haarlemmer meer, waarvan de finale door de KJC Zwanenburg-West in het speeltuingebouw aan de Plantsoenlaan in Zwanenburg werd gehouden, is gewonnen door het A- team van De Cirkel. Het kwam na de tweede ronde op kop en werd helemaal niet meer bedreigd. Ook in de eerste van de twee voorrondes had De Cirkel-A zich al de beste getoond. WIJK AAN ZEE Door een soms tot stormkracht aanwakkerende wind met re gen- en hagelbuien was de vijfde Noord- pierloop, gistermorgen door de Beverwijk- se atletiekvereniging DEM en de Bever- wijkse rennersclub Kennemerland op het strand van Wijk aan Zee gehouden, be paald geen sinecure. De lopers bleven dan ook heel lang in de beslotenheid van een grote kopgroep marcheren en pas na de kering toen zij de wind in de rug kregen ging favoriet Ruud de Vos er alleen vandoor en bleef ondanks fel aan dringen van streekmakker Nico Baart buiten schot. De tegenwoordig in Castri- cum wonende Haarlemmer Ruud de Vos was ook vorig jaar de snelste in deze loop en is dit seizoen al aan zijn vijfde triomf toe. Paul van der Meeren werpt een bier blikje van het veld af. HAARLEM. Aangezien er enige wij zigingen waren in de hoofdklasse van de bondscompetitie, vanwege de bondstrai- ning het afgelopen weekend onder leiding van Ken Broek, de Engelse trainer, speel den Duinwijck en Haarlem hun competi tiewedstrijden al vooruit. Duinwijck speelde thuis tegen AAC. Het won vrij gemakkelijk met 8-0. Rob Ridder won onder anderen van Herman Leidelmeyer met 15-7, 15-4. Haarlem had het evenwel moeilijker. Het verloor thuis tegen het Haagse Drop Shot. Bij de nieuwelingen was Klaas Duiven voorden in 25 min. rond over de 8 km. weer de sterkste. Tweede was Cok Koo- loos, derde Wim Looyestein, vierde Jimmy Kruunenberg (Bataaf) en vijfde Bas Lan- geveld. Kees v.d. Akker kon ditmaal de zege grijpen bij de aspiranten doordat de tweevoudige nationale kampioen Gerard Looyestein met een aflopende ketting kreeg te kampen en het met de tweede plaats moest stellen. Derde werd de Ba- taafrijder Jaap Meijer. In het sportpaleis Ahoy in Rotterdam toonden de Zandvoorter Roy Schuiten en Klaas Balk uit Badhoevedorp zich tijdens „populaires” in alle onderdelen superieur. Zij wonnen samen ook de koppelkoers met twee rondes voorsprong. De eerste rijproef voor acht tot dertien- jarigen begonnen de jeugdige ruiters en amazones zichtbaar nerveus. Op haar le vendige paard Jasco demonstreerde Anne- lies de Boer dat er heel wat moeilijkhe den overwonnen dienden te worden. Juist hierdoor kreeg zij van de jury een eerste kwalificatie, terwijl daarnaast zus en broer Brünnings, beiden met Palmiro, de tweede plaats deelden. Zondagmiddag diende de jeugd van der tien tot zestien jaar zich aan voor het wat uitvoeriger werk om de Prix Caprilli, een rijproef waarin de jeugd enkele klei ne sprongetjes moesten demonstreren. Op vallend was hierbij, dat de jeugdige rui ters en amazones gemakkelijk aan de gestelde eisen konden beantwoorden. De jury bleek na afloop van de met grote HILVERSUM Jan van Dooyeweerd legde gisteren tijdens de koersen te Hilversum met Grenadier beslag on de Grote Herfstprijs. Het was een koers over 2440 meter. De totaaltijd van Grenadier was 3.29.3; zijn küometertijd 1.25.1. Met Hannibal won van Dooyeweerd ook de Che velureprijs en met Jungfrau W de Anthurium- prljs. BUENOS AIRES. De voetbalstaking van profvoetballers in Argentinië en Uru guay is ten einde. De spelers van beide landen besloten vrijdagavond tot grote opluchting van miljoenen fans aan weers zijden van de Rio de la Plata hun voetbalbezigheden te hervatten. Vooral in Argentinië heeft dat velen opgelucht, want de laatste voetbalstaking die van 1948 leidde tot een ware uittocht van ’s lands beste spelers. De uitslagen Aronskerkprijs 2000 meter: 1. Juweeltje Carlos (H. Bouwhuis) 2.53.9 1.27; 2. Irene; 3. Ino Buiten zorg. Winn. 4.60; pl. 1.50, 2.70, 4.90; kopp. 7.30; trio 575.50. Aronskelkprijs 2000 meter (2e afd.): 1. Illinois (J. de Jong); 2. Jaromir Gregor; 3. Idle Way. Winn. 21.20; pl. 6,00, 2,00, 2.50; kopp. 27.40. Beloperoneprijs 2000 meter (le afd.): 1. Iltis Hollandia (F. Eerenberg) 2.48.7 1.24.4; 2. Isna- than; 3. Geisha Double. Winn. 7.60; pl. 1.80, 2.10, 1.50; kopp. 20.90; trio 271.50. Grote Herfstprijs 2440 meter: 1. Grenadier (J. Dooyeweerd) 3.29.3 1.25.1; 2. Gallant Way; 3. Gekade Hollandia. Winn. 4.80; pl. 2.50, 1.90, 2.90; kopp. 10.70. Chevelureprijs 1600 meter (le afd.): 1. Hea Alkestis v. E (M. Bouhuis) 2.10.7 1.21.7; 2. Geus Akerendam; 3. Hazleton B. Winn. 1.80; pl. 1.30, 2.80 2.20; kopp. 7.00; trio 105.80. Calceolariaprijs 2040 meter: 1. John Buiten zorg (P. Rutting) 2.52.5 1.26.3; 2. Ida S.; 3. Irma van Double. Winn. 3.10; pl. 1.80, 1.60, 2.70; kopp. 4.30. Chevelureprijs 1600 meter: 1. Hannibal (J. v. Dooyeweerd) 2.11.4 1.22.1; 2. Eereprijs; 3. Gene- rique Belwin. Winn. 2.10; pl. 1.40, 2.20, 4.80; kopp. «.30; trio 200,20. Beloperoneprijs 2000 meter (2e afd.): 1. Inez (B. Dapper jr.) 2.50.8 1.25.4 2. Hannover Caval- jos; 3. Hoop van Rhea. Winn. 2.60; pl. 1.50, 1.70, 2.00; kopp. 6.00. Coleusprijs 2000 meter: 1. Hendirette Signal (P. Strooper) 2.47.8 1.23.9 2. Hans; 3. Gratie Nor ton pl. 2.30, 3.10, 1.60; kopp. 12.00; trio 255.10. Anthuriumprijs 2000 meter: 1. Jungfrau W (J. v Dooyeweerd) 2.56.- 1.28.-; 2. Julia B; 3. Jaap Hollandia. Winn. 4.20; pl. 1.60, 1.50, 1.40; kopp. 9.20. Totalisatoromzet f 368.683,00. IJSHOCKEY In de strijd om de cup international heeft Den Bosch zaterdag avond met 5-6 verloren van CPL Luik. De tussenstanden van deze wedstrijd, die in Luik werd gespeeld, zijn 0-2, 3-2 en 3-1. v.d. Weide 4*/2 p. Jung 5 p.. Van Kerkmeester 4*/2 p. DEN HAAG Het Nederlandse dames team dat op 2 december in Glasgow tegen Schotland speelt in het toernooi om de Ubercup is als volgt samengesteld: Joke van Beusekom (Drop Shot), Marjan Lues- ken (Duinwijck), Marja Ridder (Duin wijck),, Felice de Nooyer (Drop Shot) en Hennie Wesdorp (Vijfsluizen). Deze vijf speelsters zullen op 3 en 4 december ook deelnemen aan de open badmintonkam pioenschappen van Schotland in Edin burgh. IJMOND. Voor de zaalhandbalteams uit de IJmond is het gisteren een bijzon der trieste dag geworden. Nederlagen no teerden we voor de dames van IJmond, KIC en Full Speed en de heren van IJmond. De IJmond-dames toonden zich in Amsterdam tegen Niloc 2 gelijkwaardig en leidden halverwege met 6-5. Na de rust overheersten de verdedigingen en moest IJmond toezien hoe Niloc 2 met 8-7 aan het langste eind trok. De heren van IJmond speelden tegen Blauw Wit een goede eerste helft en dat leidde tot een 12-7 voorsprong. Na de rust lukte weinig meer bij de Velsenaren. Blauw Wit raakte op schot en speelde IJmond naar een ruime 22-16 nederlaag. Van Dooyeweerd met Grenadier (voorop) op weg naar de zege in de Grote Herfstprijs. De dames van Full Speed brachten er tegen DTS’59 uit Bovenkarspel niets van terecht. Wel namen de IJmuider dames door een hard werkende Elly van Beek een 1-0 voorsprong, maar toen was het kruit verschoten. Bij de rust had DTS’59 een kleine 2-1 voorsprong. Na de rust scoorden alleen de gasten en DTS’59 won met 4-1. KIC moest het onder andere zonder de uitstekende keepster Marga van Zon stellen en mede daardoor leden de dames uit Velsen-Noord een royale 16-11 nederlaag. LONDEN De Britse Virginia Wade heeft voor de tweede maal in vier jaar de Toernooienreeks om de Dewar-cup gewon nen. In de finale van het vijfde en laatste toernooi versloeg de Amerikaanse Julie Heldman met 6-1 6-3. Voor het tennisge- beuren in de Royal Albert Hall had Vir ginia Wade slechts 48 minuten nodig. Ze verdiende met haar eerste plaats in de eindklassering 600 pond sterling. Julie Heldman werd voor haar verlies getroost niet 350 pond sterling. BEVERWIJK. Het vijfde nationale schaaktoernooi van de Beverwijkse vere niging Weenink is zaterdag en zondag in Café-restaurant „De Zon” in Wijk aan Zee gespeeld. Met 78 deelnemers aan het eigenlijke toernooi en nog eens 40 liefheb bers voor het snelschaakfestijn mogen de organisatoren, onder bekwame leiding van de heren H. M. van Oost en J. C. Muyen «P een geslaagd evenement terug zien. Niet alleen dat het aantal inschrijvingen tot tevredenheid noopte maar aan de top was een kwaliteit verenigd die men tot de top van het Nederlandse schaakleven mag rekenen. Zo waren in de eerste groep de volgende deelnemers aan te treffen: Van Baarle (Rotterdam), J. v. d. Berg (VAS/ ASC), Grondijs (Moerwjjk), Van Scheltin- ?a (VAS/ASC), Vogel (Watergraafsmeer), Vreeken (Rotterdam), v. d. Weide (Water graafsmeer), Rosenthal (DD) en mevrouw C. Vreeken (Rotterdam). Er waren vier groepen samengesteld, al naar gelang van vermeende speelkracht on in elk van deze groepen was een eerste prijs van 150 en een tweede prijs van ƒ75 te verdienen. Daar het zogenaamde Zwitserse systeem werd gehanteerd was het mogelijk dat spelers van verschillende groepen tegen elkaar moesten uitkomen Enkele verrassende uitslagen kwamen daarbij uit de bus. De jonge Weenink- speler M. Aalbregt (mgedeeld in groep 3) presteerde het om Coiry Vreeken en de oud-kampioen van Haarlem Th. de Vries een beentje te lichten. De overigens sterke Amsterdaamer Jung klopte niemand min der dan Van Scheltinga die bovendien nog Kerkmeester (Huizen) en puntenverdeling moest toestaan. Nadat alle spelers hun 6 partijen van een uur beëindigd hadden bleken de volgende eindstanden te zijn ontstaan. Groep 1: Van Baarle. v.d. Berg en Vogel J punten, Rosenthal en Groep 2: Boom en Bommel en BEVERWIJK. Nadat vorige week de eerste dressuurproeven voor de jeugd van het ruitercentrum „Beverwijk” onder flin ke belangstelling zijn gehouden, waren het zondag de slotwedstrijden, die on danks het zeer slechte weer opnieuw een groot aantal bezoekers trokken. Ook nu werden twee afzonderlijke proeven „ver reden” door de meer dan dertig meisjes en jongens, die aan deze wedstrijden deel namen. Zjj beleefden een plezierige dag, dank zij de verschillende goede prestaties. Deze gaven de jury, bestaande uit de heer Tuinstra met assistentie van mevrouw Van de Maarel een vrij lastige taak, vooral omdat de verschillen zeer gering bleken te zijn. Klaas Balk zegevierde in een afvalrace met Roy Schuiten als tweede. In een rit over onbekende afstand en de klasse- mentswedstrijd bleek Schuiten beide ke ren de snelste en kwam Balk tweemaal op de tweede plaats. Zij wonnen daarna samen op overtuigende wijze de koppel koers. Zii hadden eerder in de week tijdens medaillekoersen op de baan in Gent ook al een koppelwedstrijd gewon nen. Schuiten en Balk starten maandagavond in de Toekomstzesdaagse voor jongeren op de baan m Gent. Zij hebben verder uitno digingen voor de zesdaagsen van Zurich, Milaan, Rotterdam en Groningen. In Gent worden Schuiten en Balk gescheiden en elk aan een Belgische renner gekoppeld. De acties van de profvoetballers in Argentinië en Uruguay hadden niet veel met elkaar te maken Weliswaar was er één doelpunt van overeenkomst: in beide gevallen ging het om geld. De Argentijnen eisen sinds veertien dagen erkenning van hun status als werknemer om zodoende over daaraan verbonden sociale rechten te kunnen beschikken. De voetballers uit Uruguay willen betaling van achterstalli ge premies. In Uruguay zijn sinds eind oktober geen compet’tie-wedstrijden meer gespeeld, terwijl in Argentinië de clubs amateurs leenden, de stakende voetballers schorsten en de toegangsprijzen met de helft verlaagden. Verleden week zondag speelden de sta kende voetballers van beide landen een on-officiële interlandwedstrijd in een sta dion in de omgeving van Montevideo, die met 3-1 dooi de Argentijnen werd gewon nen. 15.000 toeschouwers zagen de wed strijd. De entree was gratis, ondanks het feit dat het nationale elftal van Uruguay in zijn geheel aantrad en er in het Argentijnse team slechts één speler stond opgesteld zonder internationale ervaring. In Uruguay dreigde de regering met een ingrijpen. Belastinginspecteurs spitten daar de club-boekhoudingen om en in twee gevallen is men al belastingontdui king op het spoor gekomen. De regering heeft daar met name bezwaar tegen de extreme verschillen tussen de salarissen van de top-voetballers en de rest. Over het vergelijk tussen de voetballers en de nationale bond van Uruguay zijn geen bijzonderheden bekend gemaakt. ROTTERDAM. De renners van de Ren- en Toervereniging De Bollenstreek hebben zondag in de ’s-Gravenlandsepol- der (bij Rotterdam) weer met veel succes deelgenomen aan de derde en laatste rit van een competitie cyclecross om de Ma nus Brinkman-prijzen. Zij bleven opnieuw op alle fronten aan de winnende hand: Fons v.d. Berg won bij de amateurs, Klaas Duivenvoorden was de sterkste nieuweling en Gerard Looyestein voor de derde keer de beste aspirant. De drie bollenstrekers uit Noordwijkerhout legden in hun categorie ook beslag op de eindze ge. In de eerste klasse speelde Velsen thuis tegen Duinwijck 3. Deze wedstrijd resul teerde in een 5-3 overwinning voor de Duinwijckers. Leo van der Raadt kon het in zijn single niet bolwerken tegen Frits Hoogland. Hij deed er alles aan om van deze jeugdige coming-man te winnen, maar moest uiteindelijk het onderspit del ven met 15-18, 15-13, 15-9. Alle partijen van de Duinwijck-dames werden in deze ontmoeting verloren. Guus van der Vlugt boekte een overwinning in zijn single tegen Kees Mulder met 15-5 en 15-6. Eveneens door Duinwijck werden de beide mixeddubbels en het herendubbel gewon nen. In dezelfde klasse speelde Haarlem twee tegen BCH waar het de winstpunten moest achterlaten in Den Bosch 2-6. Haarlem zal er nog hard aan moeten trekken om zich van de achterblijver Veglo te distantiëren. Groep 3: Aalbregt 4Vz p., Van Oppen 4 p., Hooglander en M. Mostert 3l/z p. Groep 4: Arp en Fülop Laczi 3V-> p., Geerts, Oranje en W. Smit 3 p. Na enkele noodzakelijke lotingen kreeg de Hagenaar Van Bommel de door Ken- nemer Staten beschikbaar gestelde prijs terwijl Boom (Kijk Uit) de speciale wis- selprijs voor zijn prestaties kreeg. Het snelschaaktoernooi, waarvoor 100 prij zengeld beschikbaar was leverde in de finale-poule de volgende eindstand op: Vogel 5 punten; v.d. Weide en Van Manen 3 punten; Van Baarle en Veenhuysen IVa punt; Breur 1 punt. Voor de finale hadden zich twaalf ploe gen geplaatst. Zij hebben elkaar op spor tieve wijze partij gegeven. De eindstrijd verliep bovendien bijzonder vlot en droeg een spannend karakter. Na de eerste ron de ging Meerestein-C op kop met het team van de Speeltuinvereniging Zwanen burg in tweede en De Cirkel-A in derde positie. In de tweede ronde nam De Cir- kel-A de leiding over en stond die niet meer af. Ons Genoegen verdrong het aan vankelijk leidende Meerestein-C nog van de tweede plaats. Aan de toppositie van de Cirkel-A kon het echter niet tippen. Titelverdediger Meerestein-A uit Bever wijk kwam er ditmaal niet aan te pas en reikte niet verder dan een achtste plaats. De uitslag was: 1. en kampioen: De Cirkel-A (Zwanenburg) 22.648 pnt.; 2. Ons Genoegen (Velsen-Noord) 22.385 pnt.; 3. Meerestein-C (Beverwijk) 21.642 pnt.; 4. Nooit Gedacht-A (Haarlem) 21.504 nnt.; 5. De Nieuwe Brug (Vijfhuizen) 20.946 pnt. Spannend was ook de strijd om de mar- senprijs en met dertien marsen tro’r Nooit Gedacht-A, dat de tweede voorronde had gewonnen, aan het langste eind. Door voorzitter C. van Millingen van de KJC Zwanenburg-West werden meteen na afloop de prijzen uitgereikt. Hij dankte daarbij de spelers voor de sportieve en prettige manier waarop zij elkaar be- kampt hadden. De tien spelers van winnende team kregen allemaal vaantje. Door de overvloedige regenval was het parcours bijzonder drassig en moeilijk te berijden. Fons v.d. Berg trok zich daarvan niets aan en begon aan een sterke solo- rush naar de zege. Aan de finish kon hij op een winst van 2 min. en 25 sec bogen op de oud-atleet Hans van Kasteren. De flink uit de kluiten gewassen Hillegom- mer Rhett van Trigt, die met een over winning zijn clubmakker Van de Berg van de eindzege af had kunnen houden, kwam op het zware parcours minder best uit de voeten en eindigde als derde. De tijd van Fons v.d. Berg over de 18 km. was 53 min rond. De Lisser veteraan Jan van Dijk trok zich met een vijfde plaats ook heel goed uit de slag. Eindstand na drie ritten 1. F.v.d.Berg Noordwijker hout) 4 pnt.; 2. R. van Trigt (Hillegom) 6 pnt.; 3. H van Kasteren (Schiedam) 11 pnt. Jan van Dijk werd met 23 punten zesde. Klaas Duivenvoorde uit Noordwijker hout zegevierde ondanks een lekke band met ’n minuut voorsprong bij de nieuwe lingen. Tweede werd Hillegommer John v.d. Vossen en zesde Wim Looyestein uit Noordwijkerhout. Zij bezetten deze plaat sen ook in de eindklassering. Gerard Looyestein won met drie minu ten voorsprong op overtuigende wijze bij de aspiranten. De Lissenaar Sjaak van Ruiten werd vierde. Looyestein legde ook beslag op de eindzege. De derde rit van de wintercompetitie cycle-cross, zaterdagmiddag door de Ren en Toervereniging De Bollenstreek in de duinen nabij Noordwijkeriiout gehouden, leverde een overwinning op voor Fons v.d. Berg. Hij was voor de derde keer in successie niet te stuiten in zijn opmars naar de zege. Al meteen na de start ging Fons v.d. Berg er vandoor en liep steeds verder uit. Aan de finish had hij bijna drie minuten voorsprong op Herman Zuiderduin. Zijn tijd over de 12 km. was 33 min. en 4 sec. Nico Slingerland werd derde. Favoriet Rhett van Trigt en Leo v.d. Berg gaven op. Door de slechte weersomstandigheden viel de belangstelling voor de prestatie- loop met slechts 200 deelnemers uiteraard tegen. Aan de wedstrijdloop, die een uur eerder van start ging, namen 54 atleten deel. Zij troffen het met de weersomstan digheden bijzonder slecht een storm achtige wind met regen-, hagel- en natte- sneeuwbuien én daardoor bleek nie mand het lef te hebben om er alleen vandoor te gaan. Een kopgroep van bijna dertig man stevende op het keerpunt bij de Noordpier af met de favorieten Ruud de Vos, Martin Zuiderduin. Kneppers, Nico Baart. Wim van Gijlswijk en de veteranen Piet van Alphen en Bert Vuyk in de voorste gelederen. Na de kering ging De Vos er alleen vandoor en stevende onbedreigd op de finish af. Nico Baart kwam hem nog wel dicht op de hielen, maar De Vos liet zich niet verschalken. De uitslag was: 1 R. de Vos, Castricum, de 7 km. in 21.11,5; 2. N. Baart, Heems kerk, in 21.14; 3. M. Zuiderduin, Noord wijkerhout, in 21.17; 4. G.Kneppers, Den Helder, in 21.18; 5. W. van Gijlswijk, Noordwijkerhout, in 21.20; 6. W Barsinger- horn. Warmenhuizen; 7. J. Dekker, Bak- kum; 8. D. ten Boekel, Den Helder; 9. G. W Zonneveld. Castricum; 10 M. Kos, Heems kerk. De Amsterdammer Piet van Alphen ging als derde over de eindstreep in 21.16 en was daarmee de beste veteraan. Twee de was zijn stadgenoot Kuyk, derde Groot uit Warmenhuizen en vierde Piet Bleeker uit Beverwijk. Bij de dames kwam mevr M. Scheringa uit Beverwijk tot haar ze vende seizoenzege. Ab van Vliet uit Hil versum won de kleine loop voor iongens en de Haarlemse P. de Claer was het snelste meisje. belangstelling gevolgde rijproeven van oordeel dat zich onder de jeugdige ruiters uitstekende leerlingen bevonden, waarvan de prestaties voor goede beoordelingen in aanmerking kwamen. Goof van Bugge num bereikte de top over de beide dres- suurdagen; hij eindigde als eerste in het totaal-klassement; een grote prestatie. Na afloop werd de jeugdige ruiters en amazones een prettige verrassing bereid door de reeds gearriveerde Sint Nicolaas. Hij maakte met de kinderen een persoon lijk praatje om vervolgens de prijzen uit te reiken, waardoor de zondag in het ruitercentrum voor alle leden in een ge noeglijk feest eindigde. De uitslagen waren: Rijproef 1: 1. Annelies de Boer met Jasco 42 pnt.; 2. ex eguo Peter en Caroli ne Brünnings, beiden met Palmiro, 41 pnt.; 4. Monigue van der Stolpe met Suzanne 40 pnt.; 5. ex eguo Marjolein van der Borst met Motto en Joanna Crock met Black Boy 39 pnt.; 7. Pieter van der Borst met Black Boy 36 pnt. en 8. Andrea Visser met Janou 34 punten. Prix Caprilli: 1. Goof van Buggenum Jasco 73 pnt.; 2. Ton van Bremen Attho 70 pnt.; 3. Josien Brünnings met Alyce 65,5 pnt.; 4. Trudy Schouten Iwan 64 pnt.; 5. ex eguo Riekje Minneboom met Babette, Erich Schneider met Basbos, Jenny Minneboom met Su zanne 63,5 pnt. en 8. André Wiedijk met Black Boy 63 punten. Opmerkelijk was nog dat het paard Jasco zowel in de eerste rijproef als voor de Prix Caprilli de eerste plaats bezette. EMMEN. In de vierde ronde van het Danlontoernooi in Emmen heeft de Joegoslavische Vlasta Kalchbrenner de eerste plaats behouden ondanks haar re mise tegen Maria Litmanowicz. De uitslagen van de partijen uit de vierde ronde zijn: Jana Hartston (GB) Ingrid Jansen 1-0, Eva Karrkas Hong)— Rie Timmer 1-0, Kreta Eretova (Tsj)— Olga Roebtsova (Rus) 1-0. Vlasta Kalch brenner (Jsl)Maria Litmanowicz (Pol) De stand na vier ronden is: 1. Kalch brenner 3 pnt., 2. Eretova en Hartston 2l/z pnt, 4. Timmer en Karakas 2 pnt loren en de enige partij die de Haarlem mers toen nog wisten te winnen, was het eerste gemengd dubbel van Marjolein Wolters en Loek Alders. Duinwijck 2 speelde normaal op zondag tegen Victoria, waarbij het de beide winstpunten meenam: 6-2. Piet en Paul Ridder verloren hun herensingles respec tievelijk van Leo Hansen en André Wierts. Duinwijck 2 bezet met deze over winning nog steeds de derde plaats op de ranglijst. Tilburg 1 blijft Duinwijck 1 nog altijd met 2 punten verschil achtervolgen. Dit weekend boekte het een 7-1 overwin ning tegen het Heerlense HBC. 't 3 T

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 19