Vrolijke ontvangst Spaanse bisschop in Heemskerk en Beverwijk Guur weer probeerde roet in Sinterklaaseten te gooien RUAZ maakte opnamen V betrapt Postzegelclub haalt opgelucht Kees Jongert ziet Stormschade adem toekomst somber in in Beverwijk viel mee Houtdieven op heterdaad Pauselijke onderscheiding G. de Goede voor zanger 01 I I r Vee: arch Aric IJSCLUB ZOEKT MEDEWERKERS VIJFTIG JAAR LID KERKKOOR VAN GOEDE RAADPAROCHIE O.G.-hokkenshows A. Langendijk werd winnaar van Drie wagens slipten door gladheid Zaterdag trimmen in Prinsenhal Veis GEEN GEWONDEN 4 MAANDAG 22 NOVEMBER 1971 IJMUIDER COURANT Studenten MA A IJMU korpsscl IJmond sluis, v. vangstc Veer re het ve visserij- heer V; is van h ca twee kwame waarbi; aangebi ‘W.x H I iW Iw - ^XX te s JÉ g vi rt K'z- B8, F f (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) Er kwam zelfs een brandende feestver- van 3,— BEVERWIJK/HEEMSKERK Het gure en mistroostige weer heeft Sint Nicolaas er zaterdagmiddag niet van kunnen weerhouden groot en klein met een verrassend vrolijke intocht in Beverwijk en Heemskerk te verrassen. Met gebaren van een oude man, die weet, dat hij dit werk al honderden jaren doet reed hij door de twee ge meenten. Reeds lang tevoren had de Spaanse bisschop zelf zijn gelovigen aangespoord zyn Ijjflied „Sinterklaas kapoentje” te zingen. Wie op het President Kennedyplein te Beverwijk en op het Burgemeester Nielenplein in Heemskerk de jonge kinderstem metjes hoorden twijfelt er niet aan of de schoentjes komen deze week echt wel vol. (Van een onzer verslaggevers) De intocht van St. Nicolaas in Heems kerk is een groot gebeuren geworden. Tijdens een feestelijke bijeenkomst, die op 4 december in café Sport gehouden wordt zullen de prijzen uitgereikt worden van deze vier hokkenshows. de een Deze kaarten geven recht op reductie op de toegangsprijs van de Alkmaarse Kunst Ijsbaan welke in de tweede helft van december geopend wordt. De bewij zen zijn verkrijgbaar bij J. Timmer, Ro- merkerkweg 121, Beverwijk. In de nacht van vrijdag op zaterdag reed op de Parkweg een 22-jarige auto mobilist, die met een snelheid je van 45 kilometer op de zuidelijke rijbaan een auto wilde inhalen. In de bocht raakte hij door de gladheid in een slip, waardoor zijn wagen onbestuurbaar werd. De wa gen schoof de middenberm in en kwam met de rechterachterzijde tegen een lan taarnpaal terecht. De automobilist kon ongedeerd uitstappen. De he ken doe serijen vorm, van de toriumv zijn dri rectie 5 archief der acti De h Florisz’ kadette de zuin: (Van een medewerker) Pati Oost, Jeu centre W. den, ken e Jeu centr. Nuisl, Dui schoo en ir 17.15 Bel om 2 Vel tot 8 uur geme schot lesse; 18 to uur geme zwen Sti spret de V 02551 Fe tot 1 plan 3, te Cusa tel. 1 het poor Nooi bum 0251 O] 1945 17.31 sen- nert den- Si den. G nest Met reai B Wet Arie de indr ring. H splintei kreeg t liever 1 dat is niet is pen.” Veer Veer a] visserij lichting aan te pas om de kinderen van Heemskerk te herinneren aan de komst van de gulle gever. Ook in Heemskerk vrolijke muiiek aanwezig van St. Cecilia en de Amsterdamse Politekapel. In de stoet liepen enkele Amsterdamse studen ten mee, die zich als dieren hadden ver kleed en het laaglandse vervoermiddel bij uitstek, de fiets bereden. Burgemeester H. Nielen sprak op het bordes van de Raiffei senbank de hoge gast toe. St. Nicolaas beloofde plechtig de zieke vriendjes en vriendinnetjes in het St. Jozef ziekenhuis beslist niet te vergeten. Aqui centra] ledena' N’C-1 20 u. Radars W. F 19.30-2 en boe Spot 17.30 t citia”; Cult 19.30 1 tingen enigin Ope: 1945, Wüste poort- Bok nen i Zeeëri De bridge De intocht in Heemskerk en Beverwijk werd door de RUAZ opgenomen om de opnamen later in het St. Jozefziekenhuis en het Rode Kruis Ziekenhuis aan de aldaar verblijvende patiënten te presente ren HEEMSKERK. Een 19-jarige IJmui- denaar en een even oude inwoner van Heemskerk zijn zondagmorgen omstreeks vier uur op heterdaad betrapt bij diefstal van nieuw hout van een bouwwerk aan de Jan Ligthartstraat. Een gecombineerde surveillance van de politiekorpsen Beverwijk en Heemskerk betrapte de mannen, toen zij reeds 25 nieuwe planken in hun auto geladen had den. De knapen zijn voor verhoor meege nomen naar het bureau in Heemskerk, maar later op de dag weer op vrije voeten gesteld. Het nachtelijk avontuurtje zal voor het duo onaangename gevolgen hebben. Op het bordes werd hij begroet door burgemeester J. G. S. Bruinsma, die ge wag maakte van een stoute winkeliers vereniging, die niet wilde meebetalen om St. Nicolaas in Beverwijk te ontvangen. Wie er bok boos keek, het feest ging vrolijk door. Maar de koude op het plein deed menig huisvader en -moeder met kroost naar de warme kamer vertrekken. De speech van St. Nicolaas was er een van klasse. De mythe van de bisschop, die heel goed het verschil weet tussen stout en braaf leefde sprankelend voort in de vele Sinterklaasliedjes die werden gezon gen. In het Stadskantoor (waar hij tot zijn verjaardag nog woont, dus wie St. Nicolaas een briefje wil schrijven weet het adres; Stadskantoor- Beverwijk) werd het feest voor jong en oud door vele raadsleden en het St. Nicolaas-comité be sloten met een heildronk. De Sint ont ving hier ook kinderen van de genodig den. Vlak bij de kant kwam de wagen to stilstand. Geen der inzittenden had letsel De auto was licht beschadigd en kon late: door een kraanwagen op de weg wordei getrokken. BEVERWIJK. In een stijlvolle kerk dienst werd zondagmorgen aan de heer G. de Goede de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice opgespeld voor het feit dat hij 50 jaar deel uit maakt van het kerkkoor. Dit gebeurde in de O.L. Vrouwe van Goede Raadkerk aan de Arendsweg tij dens een plechtige eucharistieviering, die opgedragen werd door pastor G. Tol. Na vier keuringen is de uitslag als volgt: 1. A. Langendijk OG 735 p., 2. H. van Balen OG 7341/z, 3 A. de Bot, Atoom 733 p., 4. C. Rietkerk OG 733 p., 5. P. de Bot IJmuiden 733 p., 6 R. Zoontjes en zn. OG 733 p., 7. P. van der Wiele Atoom 732V2 p., 8. Gebr. Berle» OG 732’/s p., 9. A. van Leeuwen OG 732’Zs p., 10. K. Weel OG 732V2 p. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Op een matig bezochte algemene ledenvergadering in De Slof hebben de leden van de Beverwijkse Ijs club Kees Jongert op voorstel van het bestuur besloten om een noodzakelijke contributieverhoging toe te staan. In zijn openingswoord vertelde de voorzitter, de heer M. Kos dat de ijsbaan onder water is gezet en de verlichting is aangebracht. BEVERWIJK. De postduivenvereni ging Ons Genoegen heeft zondag haar vierde hokkenshow gehouden. Ook nu werd het weer een overwinning voor A. Langendijk, die met 735 punten beslag legde op de eerste nrijs. Zondagmorgen kwamen de oude doffers voor de keur meester. Er waren ook nu weer ruim honderd vogels ingezonden, die heel wei nig voor elkaar onder deden. De eerste prijs ging met 93 punten naar H. van Balen van Ons Genoegen. De overige zeven inzenders behaalde alleen 92*/2 p. Het waren S Vergonet OG, A. de Bot jr. Atoom, Yellema IJmuiden. G. Weel OG, A. de Bot jr. A. Gebr. Brasser OG en C. Rietkerk OG. In Beverwijk maakte St. Nicolaas een sprankelende intocht. Gezeten in zijn koets, getrokken door twee paar den, liet hij zich in langzaam tempo naar het Stadskantoor rijden, waar honderden kinderen op hem wachtten. HEEMSKERK. Zaterdag 27 november gaat de sporthaldeur weer open voor de trimmers. Er is door de sektie sport van de Gemeenschapsraad een nieuwe opzet gemaakt. Uitgangspunt bij deze nieuwe vorm is geweest de gedachte om andere groepen trimmers te bereiken en er een wat gezel liger aspekt aan te geven. Als „gastheer” is aangetrokken de heer Jurriën Groenhof. Hij zal het aanbod van trimaktiviteiten in die zin begeleiden dat iedere keer weer een gezamenlijk plan wordt opgezet met de deelnemers. Er is een indeling gemaakt van twee kategoriën n.l. 9.30—11.00 uur mannen van 25-40 jaar. 11.00-12.30 uur mannen van 40 jaar en ouder. Uiteraard bestaat gelegen heid om te wisselen maar elk uur heeft zijn eigen mogelijkheden, aangepast aan de genoemde leeftijden. De kosten bedra gen 2 per persoon. Naast de grote nadruk die op de aktivi- teiten zelf wordt gelegd wil men ook meer aandacht geven aan het gezelligheids- aspekt. Het kopje koffie mag toch eigen lijk niet ontbreken. Als deze nieuwe for mule aanslaat wil de sektie zo spoedig mogelijk komen tot een vorm waarin hele gezinnen kunnen worden betrokken. VELSEN. Dit weekeinde was de gladheid, ontstaan door regen-, hagel- en sneeuwbuien, voornaamste oorzaak van drie ongelukken in de gemeente Velsen. In Heemskerk begroette burgemees ter H. Nielen de Spaanse bisschop op het balkon van de Raiffeisenbank. HEEMSKERK. De postzegelvereni ging Heemskerk bezit een nieuw onderko men. Burgemeester en wethouders hebben de in de ruimtenood zittende vereniging het houten tentoonstellingsgebouw aan de Const. Huygensstraat aangeboden. Vorige maand moest de vereniging besluiten alle activiteiten tot nader order te staken, omdat de problemen rond de zaalruimte te groot werden. De postzegelvereniging hield domicilie in het voormalige café ■Flora. Toen dat onderkomen ging ver dwijnen bleek, dat men niet met het café zou meeverhuizen naar het nieuwe ge bouw, omdat de zaal in de nieuwbouw niet toereikend voor de vereniging was. De verenigingsavonden kunnen dus nu weer worden gehouden. Vrolijk danst een Zwarte Piet in het rond. Op zijn schouders draagt hij een kind, dat met grote, verbaasde ogen de capriolen van de bisschoppe lijke knecht volgt. De ju de koms dant vai gemeent genwooi loen en door de havenbe venmees het Pro< door de zen doe vletterli derode, Visserij* man en der and serijred Wijsmu Namens de parochieraad speldde de heer C. de Goede de pauselijke onder scheiding op bij de heer G. de Goede, die vijftig jaar lid was van het kerk koor van de O. L. Vrouwe van Goede Raadparochie. Op dezelfde plaats en eveneens in de zelfde nacht kwam een automobilist op de noordelijke rijbaan in moeilijkheden. Bij het begin van de (bekende) bocht gleed zijn wagen de middenberm in en reed eveneens tegen een lichtmast op. Zijn auto werd aan de voorzijde ernstig be schadigd. De chauffeur kwam met de schrik vrij. P. Nap en F. Rood van de Stichting IJssport Noord-Holland verhinderd waren. Wel hadden ze 300 kaarten van deelname achtergelaten. De intocht van St. Nicolaas door Bever wijk is er een geworden, die als de mistroostigste sinds vele jaren in de boe ken van de Spaanse bisschop zal worden geschreven. De regen striemde de rui ten, toen St. Nicolaas bij Huize Scheybeeck in de open koets, getrokken door zijn schim mel en een zwarte vriend van deze bis schoppelijke viervoeter, aan de lange, lan ge rit door de Beverwijkse straten en langs de winkelpleinen begon. Liefst 21 Zwarte Pieten hielden de kinderen langs de route in het oog. Tienduizend taaipop- petjes en vele kilo’s snoepgoed verdwenen in de kinderhanden. Het Kennedyplein stond vol met mensen, stevig met de beide benen op de grond en met hun kinderen op de schouders, toen de Spaanse bisschop zijn entree maakte Terwijl de wagens van de brandweer en het Gemeentelijk Gasbe drijf werden geparkeerd drukte St. Nico laas vele handen. Op de rijksweg Amsterdam-Velsen ter hoogte van zijkanaal C slipte zaterdag morgen een dertigjarige bestuurder van een personenauto uit Bunschoten. In de wagen bevonden zich nog drie volwasse nen en twee kinderen. De auto hobbelde de berm in, raakte een lichtmast en gleed tot ontzetting van de inzittenden achteruit een zes meter hoge helling af, recht op het water aan. Hij deelde mede, dat het bestuur van mening is dat de exploitatie van de ijs baan op basis van vrijwillige werkzaam heden geen haalbare kaart is en het bestuur pogingen in het werk stelt om een aantal medewerkers te krijgen, die eventueel uit de opbrengst van de ijsbaan betaald moeten worden. Lukt dit niet dan is het niet uitgesloten dat bij een ijsperiode de baan niet geopend kan wor den. De bustochten naar de Jaap Eden- baan zijn komen te vervallen door de geringe belangstelling. Wel werd er overwogen om het in de kerstvakantie nog éénmaal te proberen. Het bestuur stelde voor om als commissa ris in het bestuur op te nemen de heer A. P. van Doornik die de vereniging zal vertegenwoordigen op afdelings- en dis- trictsvergaderingen. De voorzitter legde uit dat het ledenaantal gedaald is (846 in 1970 539 in 1971) door het vervallen van de gezinskaart. Het bestuursvoorstel om de contributie te verhogen vloeide voort uit het feit dat de zaaltraining 1.000,meer zal kosten en er een tweede trainer voor de buiten training is aangesteld. De contributie voor senioren werd verhoogd van 5,naar 7,50 en voor junioren van 3,— naar 5,-. Bij de rondvraag kwam het punt van de sanitaire voorzieningen op de ijsbaan aah de orde welke doordat ze niet aanwe zig zijn erbarmelijke toestanden met zich meebrengen. Oud-voorzitter de heer W. Aardenburg wees erop dat Kees Jongert recht heeft op de toiletten, en de kantine van de hockeyclub Scheybeeck. Hiervoor zou een speciaal hek zi n aangebracht. Op een vraag hoe het kwam dat de duinloop van Kees Jongert niets had op geleverd antwoordde de voorzitter, dat men de duinloop te vroeg had georgani seerd en er op die zondag ook een strand loop in Wijk aan Zee werd gehouden. De heer C. Berghuis bracht als voorzitter van De Zwervers naar voren dat zij er wel idee in hadden om samen met Kees Jon gert een strandloop te organiseren. De voorzitter kon op een vraag over de nieuwe baan alleen maar antwoorden dat er over een X-aanlal jaren een 400 m. baan zal verschijnen temidden van het voetbalcomplex aan de Parallelweg. De voorzitter deelde mede dat de heren Namens de parochieraad speldde de heer C. M. de Goede de pauselijke onder scheiding op. De dienst had een bijzonder karakter doordat het Maria kerkkoor voor deze gelegenheid versterkt was met zan gers van de H. Agathakerk die onder leiding van de dirigent de heer L. Ter- voort onder andere zongen de Mis in C- dur van Franz Schubert. Het kerkkoor werd hierbij door een strijkensemble be geleid. Het Ave Maria werd gezongen door de soliste mevrouw Pirovano-Schoutsen. Na deze indrukwekkende dienst was er in de St. Jozef zaal gelegenheid de jubilaris geluk te wensen. De voorzitter van het kerkkoor, de heer J. Ruurda bracht naar voren, dat het een bijzondere week voor de heer en mevrouw De Goede is. Men heeft het 40-jarig huwelijksfeest herdacht en nu herdenkt men het feit, dat hij 50 jaar deel uitmaakt van het kerkkoor. „Voor het Mariakoor bent U altijd een grote en verdienstelijke kracht geweest. U trouwe bezoek aan de repetities is een voorbeeld voor de jongere leden”. De directeur van het koor, de heer L. Tervoort wees er op dat het koor dank zij de assistentie van het H. Agathakoor nu een gouden kwartet kan vormen. De heer Tervoort uitte de wens dat de heer de Goede nog vele jaren zijn krachten aan het koor kon geven. BEVERWIJK. De storm richtte in de afgelopen nacht weinig schade aan. In de Zeestraat, rukte een windvlaag een orna ment van de feestverlichting van muur. In de Creutzberglaan zeilde hoeveelheid dakpannen van een vervallen huisje, dat op de nominatie staat te wor den gesloopt. Bij de in aanbouw zijnde mavo-school aan de Büllerlaan moest de aannemer maatregelen nemen om de pas gemetselde muren voor instorting te vrij waren, want de profielbalken langs de muren hadden het begeven. De brandweer rukte zondagavond uit om in de Regulier- straat een televisie-antenne van het dak van een woning te halen, die dreigde naar beneden te komen. Tenslotte kwam een laag boven de Pijpkade hangende elektri citeitskabel in aanraking met een surveil- lance-wagen van de Beverwijkse politie. De draad was van een houten lat gerukt en beschadigde het imperial en het blauwe zwaailicht van de dienstauto. ■- fï S, -...ïë Xës 4' 4#

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4