President Zwikstra weet nog Gerrie de Goede: „Het niet of het allemaal doorgaat zou me niets verbazen als ik er vandaag of INTERNATIONALE TULPENRALLY morgen naast sta... GEEN GEVAAR OP OPENBARE WEG Salavarria: of ik blijf' Ons Eibernest en Archipel Handbalteam Eindhovens publiek niet had moeite met SK weg van PSV-Lierse Amerikanen Nederlaag Rie Timmer favoriet finale microkorfbal „Mijn geld IS EZZZ 1DÖD00 loitooD rf DDI QFF 11 ■1 Blank en zwart Sannes volgt Otten op bij SC Cambuur spelen golf in Zuid-Afrika Herenpartijen bij Duin wij ck -T ilbu r g door sla g gevend Transferlijst E JD DO ^1108000 :-i»D0DDbH. □D8D0DE0U|u rawgnpoo WOENSDAG 24 NOVEMBER 1971 99 0 r Discussie Af ge zet Wel aparte tribune TIPS VOOR SINT NICOLAAS Amateurploeg Van Erp ^0 Oefenwedstrijden dameszaalhandbal A C.-AJa« Óp] g loarlwn »-5 V.V. g *'•*"•10 Q I f*'. \A/VV\A/V\AAAAA/VVV\AAAAA/VV\AAJrVV\AAAAAA/VV\/V\/V\/VV\AA/VVV\A/VVVVXAAAAAAA/VV\A/X/\A/VVAA/VVVV\A/\/X/V\A/V M.A.C Zwikstra: Geen gevaar op de weg. De Goede's tototips: een »A/VWVWWVVVVW\AA/VVVVVVVVWVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV\AA/VWWWVVVWWWWVVVWVVV polopulls van Cronjestraat la-lb, tel. 25 33 34 Kleermakers sinds 1830 EMMEN. De Joegoslavische Vlasta Kalchbrenner heeft na de zesde ronde al leen de leiding in het Danlonschaaktoer- nooi, dat gisteravond in Emmen is voortge zet. In de laatste ronde ontmoet zjj de Ne derlandse Ingrid Jansen, die op de laatste plaats staat. Slechts de Tsjechische Kreta Eretova en de Hongaarse Eva Karakas kunnen haar nog van de eerste plaats cer- dringen. Deze twee speelsters komen in de slotronde tegen elkaar uit. mee op de internationale Tulpenrally die, als alles naar wens verloopt, eind april 1972 zijn 23ste editie beleeft. Zo ver is het echter nog niet en het voornaamste probleem waar de di recteur van een dochteronderneming van Hoogovens zich als president (voor het derde jaar als opvolger van de haast legendarische Piet Nortier) van deze monsterrit mee ziet gecon fronteerd zijn de financiën. (Van onze badmintonmedewerker) (Van onze sportredactie) In een tijd waarin kostenstijgingen troef zijn is het organiseren van een evenement, zeker in de autosportsector, geen sinecure en helemaal niet als rekening moet wor den gehouden met een begroting die eer der boven dan onder de tweehonderd duizend gulden ligt. Een bedrag dat bijeen gebracht zal moeten worden door geld schieters en startgelden van de 150 deel nemende equipes die een inschrijfgeld van 500 gulden per inschrijving (Zwikstra: „maar van dit bedrag verdwijnt circa 250 gulden al naar de verzekeringen”) dienen neer te tellen. Toch heeft Zwikstra ondanks de finan ciële besognes wel goede hoop, binnen af zienbare tijd valt de definitieve beslissing, dat de rally tenslotte door zal gaan. De Tulpenrally is met de Monte Carlo-rally en een grote wedstrijd in Portugal het meest tot de verbeelding sprekende eve nement van deze tak van autosport op het Europese vasteland. Daarom zijn de be kende namen van fabrieken die onmiddel lijk geassocieerd worden met automobielen wellicht bereid, iets wat zich ook mani festeert in de tendens dat het deelnemers- accent steeds meer op deelnemende fa- frieksequipes komt te liggen, tot de brood nodige financiële injecties. Daarom wordt ook de Monte Carlo-rally pas beslist in Frankrijk en ook op afgezet terrein. De heer Zwikstra: „Die rally in Portugal komt niet door Frankrijk. Maar daar geldt eigenlijk precies hetzelfde als voor Frankrijk. Men heeft ook daar de ruimte. Je hebt daar streken waar je tientallen kilometers geen mens tegenkomt, zodat het normale verkeer geen enkele last van de deelnemers ondervindt.” Toch ge looft Zwikstra dat deze tak van autosport en hij refereert aan de sterritten waar hij als voorzitter („ik verzamel voorzitter schappen”) van de RAC-west een goed inzicht in heeft, zich in een steeds groeien de belangstelling mag verheugen. „Het spreekt toch wel tot de verbeelding van de mensen. Dat merk je ook aan de televisie, de radio en de kranten die altijd ruim aandacht aan de grote rally’s besteden. Er zit bovendien aan de meest bekende inter nationale rally’s een romantische tint.” De nieuwe trainer is oud-speler van Ve- locitas en Be Quick, bij welke laatste club hij vijf jaar oefenmeester is geweest. In 1970 behaalde hij het A-diploma. De heer Sannes was de laatste tijd werkzaam als trainer in het jeugdplan Noord-Nederland. keer aan een Europees toernooi deel en bereikte niet eerder de derde ronde. De leiding berust bij de Hongaarse scheids rechter Zsolt, die met zijn 50 jaar voor het laatst optreedt. Dat geldt eveneens voor de beide, ongeveer even oude, grensrech ters Vadas en Szcokan. tegen Vijfsluizen. ew> dag, naar de tweede nek-aan-nek-race dus, 3 2 1 3 1 1 1 3 2 1 1 2 3 FC Den BoschVitesse VolendamAjax TelstarFC Twente FC UtrechtDen Haag FeyenoordSparta MWExcelsior Go Ahead EaglesFC Groningen DWS—NAC NEC-PSV GraafschapAZ’67 Roda JCWageningen HeraclesHaarlem PEC Zwolle—Blauw Wit LI. «parts 2 Twanta Jl De indelingen van beide hoofdklassen zijn: Hoofdklasse A: ACK, Almelo, Die Ha- ghe, Den Haag, Ons Eibernest, Den Haag. Pams, Den Haag. Rohda, Amsterdam. Vi- cus Oriëntus, Leiden Westerkwartier, Amsterdam. Wordt Kwiek, Jubbega. BRUNSSUM. Het Nederlandse heren- zaalhandbalteam heeft gisteravond voor 800 toeschouwers in de Brunnahal van Brunssum een moeilijke 16-15 zege behaald op de ploeg van de Verenigde Staten. De Nederlanders onderschatten de Amerika nen aanvankelijk volkomen en werden verrast door hun doortastendheid in aan val en verdediging. Tot vijf minuten voor tijd ging de strijd geheel gelijk op. Daarna liep Nederland, voornamelijk dank zij routine en fel spel, uit tot 6-13. De Amerikanen brachten de achterstand echter tot een enkele treffer terug. De ruststand was 8-8. Voor de doelpunten zorgden: Nederland: Kees Keijzer (Attila) 6 treffers, Peter Cras (Swift Arnhem) 5, Paul Schuurkens (Swift) 2, Wim Hofman (Sittardia), Peter Muyres (Sittardia) en Piet Kiviet (Sittardia) allen een. Stand na zes ronden: 1. Kalchbrenner 4'/i pnt., 2. Eretova en Karakas beiden 4 pnt., 4. Hartson en Roebtova beiden 3 pnt., 6. Litmanowicz en Timmer beiden 2 pnt., 8. Jansen l'/i pnt. De Philippijnse bokser bereikte een on beslist tegen Gonzalez, wat inhield dat hij titelhouder bleef. Later werd hij echter gediskwalificeerd, omdat hij gedronken had uit een fles die een gekleurde zoete vloeistof bevatte. Dit is in strijd met de reglementen die voorschrijven dat tijdens een gevecht slechts zuiver water mag wor den gedronken. Dit om dopinggebruik te gen te gaan. DEN HAAG. De Nederlandse dames- zaalhandbalploeg zal het komende week einde ter voorbereiding op het toernooi om het wereldkampioenschap in eigen land twee oefenwedstrijden spelen in W.-Duits- land. Zaterdag 27 november is in Kiel de Westduitse landskampioen bij de dames Holstein Kiel de tegenstander en zondag de ploeg van Werder Bremen. LEEUWARDEN. Geert Sannes uit Haren (Gr.) wordt de nieuwe trainer van de eerste divisie-club SC Cambuur uit Leeuwarden. Het contract, dat voorziet in de aanstelling per 30 november en dat loopt tot het einde van het seizoen, is gis teravond getekend. De heer Sannes is de opvolger van Arie Otten, die door het stichtingsbestuur werd ontslagen. (Van onze korfbalmedewerker) De uitslagen van de partijen van de zes de ronde zijn: Jana Hartson (GB)-Eva Ka rakas (Hong.) 0-1; Kreta Eretova (Tsj.Sl.)- Ingrid Jansen (Ned.) remise; Maria Lit- manowics (Pol.)-Olga Roebtsova (Rus.) 0-1; Vlasta Kalchbrenner (Joeg.)-Rie Timmer (Ned.) 1-0. DEN BOSCH. Ook in 1972 zal de te gelfabriek Jan van Erp zijn activiteiten in de wielersport voortzetten. Vijftien ama teurs zullen deel uitmaken van de ploeg, die evenals vorig jaar onder leiding zal staan van Cas Vulders. De vijftien man zijn: Chris Bongers (Apeldoorn), Henk Bot terhuis (Sambeek), Bert Broeren (Ouden- bosch), Harry Geldens (Valkenswaard), Gerry van Gerwen (Olland), André Gevers (Schijndel), Hans Koot (Eindhoven), Piet van der Kruis (Helmond), Henk van de laar (Son), Henk Lubberding (Voorst), Har ry Lunenburg (Loosbroek), Henk Mutsaars van der Vleuten (Mierlo-Hout) en Paul Winteraecken (Elsloo). JOHANNESBURG. Vandaag is in Johannesburg het eerste multiraciale sport evenement van Zuid-Afrika begonnen, een open golftoernooi met 96 deelnemers uit acht landen, waaronder 18 niet-blanken. Onder hen zyn de Formosaan Lu Liang Huan, eerder dit jaar de verrassing tij dens het open Britse kampioenschap en de Amerikaanse neger Lee Elders. Eerder dit jaar kondigde de Zuidafri- kaanse regering aan af te stappen van de stringente apartheidspolitiek in de sport. Ontmoetingen in de Olympische en in de sterk individuele takken van sport, zoals tennis en golf, kunnen voortaan worden toegestaan. De toeschouwers zullen tijdens het goll toernooi grotendeels worden vrijgelaten Alleen bij de 18e green staan aparte tribu- (Schijndel), Hein Sengers (Budel), Ferry nes, voor blanken en niet-blanken. Dat wel HAARLEM. Het zal voor Rohda uit Amsterdam in de hoofdklasse A van de microkorfbalcompetitie, die zondag van start gaat, niet eenvoudig zijn om de titel te veroveren. Het Haagse Óns Eibernest, dat ieder sezoen hoge ogen gooit, zou het de Amsterdammers wel eens bijzonder moeilijk kunnen gaan maken. Juist door dat Rohda onlangs de micro-cup heeft gewonnen, waar Ons Eibernest eveneens om heeft gestreden, zullen de Hagenaars graag revanche willen nemen en aan gezien kampioenschap interessanter is dan een micro-cup. zal Rohda waarschijnlijk een gevaarlijker Ons Eibernest tegenover zich krijgen dan de vorige maand. Ook Duinwijck 2 heeft een belangrijk duel voor de boeg, nl. de uitwedstrijd te gen Drop Shot. Was Drop Shot de laatste jaren een ernstige concurrent van de Haarlemmers, dit seizoen weet het zich net te handhaven in de middenmoot. Het zal echter, mede door de terugkeer van Joke van Beusekom, zeker enige plaatsen trach ten terug te winnen. Haarlem bindt thuis de strijd aan tegen Victoria, waarmee het samen op de onderste plaats staat. Voor Haarlem een uiterst spannende aangele genheid, daar het nu een grote kans gebo den krijgt om zich van de degradatieplaats te verwijderen. In de eerste klasse speelt Haarlem 3 te gen Veglo 1, terwijl Duinwijck 3 DKC 1 op bezoek krijgt. Door de overwinning van jl. zondag op Velsen, staat Duinwijck 3 nu op een met Vijfsluizen gedeelde eerste plaats (beide 10 punten). DKC dat vorige week nog op kop ging, zakte door een nederlaag o if jelopen zon- |9 punten) Een Lussen deze drie koplopers, die nog vele interessante par tijen voor de tweede helft van de compe titie belooft. Coltruien, pullovers, •14,95 tot 52,50 Wollen vesten van 21,90 tot 84, Jersey vrije tijds jasjes van 89,tot 115,— Handschoenen van 5,90 tot 32,90 Sjaals wol, zijde of mohair van 4,50 tot 18,90 Overhemden van 12,90 tot 35,90 Uitgebreide sortering pyjama’s, kamer jassen, dassen met pochettes, zakdoe ken, manchetknopen, sokken, dassen hangers. Sint slaagt zeker bjj Hij kan in elk geval zijn twee Belgische internationals laten spelen: aanvoerder Frans Vermeijen en de gevaarlijke aan valler André de Nul. De zekerheid van te worden opgesteld hebben ook de ex-PSV’er Peter Ressel, de Joegoslaaf Davidovic, die vorig seizoen de kleuren van NEC verde digde en doelman Engelen, die eens reserve voor het Belgische elftal is geweest. Overigens gaf De Munck zijn opstelling niet prijs, evenmin als Linder die van PSV. Lierse acht zich beslist niet kansloos tegen PSV en zegt maatregelen getroffen te hebben om een eventuele explosie van de Eindhovenaren evenals onlangs tegen Real Madrid in Den Bosch op te vangen Het Philipsstadion was gisteren nog lang niet uitverkocht. Daarom staat een recht streekse televisiereportage in België, die ook op de schermen in het zuiden van Nederland is te volgen, nog niet vast. Lierse neemt dit seizoen voor de derde Dat er ook nog andere problemen zijn met betrekking tot het organiseren van de rally wordt door Zwikstra categorisch ont kend. Men zou bijvoorbeeld ter discussie kunnen stellen of het wel verantwoord is dat in een tijd van een steeds intensiever wordend autoverkeer, waarbij toch al teveel mensen zijn die zichzelf en anderen in gevaar brengen door privé-coureurtje te spelen, nog rally’s op de openbare weg worden gehouden. Zwikstra vertelt hier over: „De beslissing van een rally mag nooit op de openbare weg plaats vinden. Dat gebeurt ook niet. De openbare weg fungeert bij de erkende evenementen als verbindingsstuk naar de plaatsen waar de rally werkelijk wordt verreden. Dat is in dit geval Frankrijk en de Belgische Ar dennen. Daar heb je een' geaccidenteerd terrein waar werkelijk hard wordt ge reden en dat in Nederland niet te vinden is. Ons land leent zich daar ook niet zo voor. Dit terrein is echter wel geheel afgezet door de politie, terwijl de brand weer en ambulance overal stand-by zijn. Bovendien is het allemaal eenrichtings verkeer. Vooral in Frankrijk worden de zaken rigoureus maar goed aangepakt. Men heeft gesteld: het is erg gemakkelijk om te zeggen: het is te gevaarlijk en daar om verbieden wij het als regering, maar wij kunnen ook voor een perfecte organi satie zorgen. En dat is gebeurd.” «.sport Cm* Imf (moSJ na. jcïaKnn’nnr- (Van onze sportredactie) De overige teams uit deze afdeling kun nen het de beide topploegen erg moeilijk maken, waarbij vooral gelet dient te wor den op Westerkwartier, dat zich graag wil revancheren voor de magere veld-resulta- ten en Die Haghe dat in het verleden menige koploper de voet heeft dwars gezet. Verrassingen zijn dus niet uitgeslo ten, maar naar alle waarschijnlijkheid zullen Rohda en Ons Eibernest de dienst wel gaan uitmaken. De strijd in de hoofdklasse B lijkt interessanter te worden. In deze afdeling zullen o.a. Archipel, Blauw Wit en Luto tegen elkaar uitkomen en dat op zich belooft al vuurwerk. Voorts is De Danaï den uit Leiden eveneens vertegenwoordigd in deze klasse en zoals bekend heeft de Leidse ploeg menigmaal een topploeg la ten struikelen. De strijd zal wel tussen deze vier ploegen gestreden worden, daar de overige ploegen beduidend minder van kwaliteit zijn. Aan het eind van de competitie zullen de kampioenen van beide afdelingen in een beslissingswedstriid uitmaken wie zich landskampioen mag noemen. Wij tip pen voor deze wedstrijd Ons Eibernest en Archipel, waarbij Ons Eibernest mogelijk de meeste kans maakt om de landstitel te grijpen. HAARLEM. Gistermiddag ging bij Haarlem zoals trainer Joop Brand dat pleegt te zeggen „de zweep er over.’’ Brand wond zich afgelopen zon dag nog al op over de wijze waarop een aantal spelers op het middenveld en in de voorhoede getracht hadden Ajax te imiteren. „Ze vergeten, dat we geen Cruyffs bezitten. Gistermiddag werd getraind op een- twee-combinaties. Brand: „De spelers zullen opnieuw moeten leren de bal te laten rollen. Zoals Feyenoord doet. In de achterhoede liep het zondag ge smeerd. Maar daarvoor liepen een paar knapen voor zichzelf te voetballen”. Volgens Joop Brand is één van de slachtoffers de door veel Haarlem-sup- porters verguisde spits Gerrie de Goe de. De Goede speelde in de tweede helft van de wedstrijd Haarlem-De Graafschap met een gebroken midden- handsbeentje. Van die in het gips ge stoken hand heeft hij maandag- en dinsdagnacht zo veel last gehad, dat hij amper sliep. „Die hand doet geen pijn hoor. Ik speel zondag gewoon maar het is zo lastig. Als ik omdraai in bed word ik er wakker van. Of' ik lig er op of die hand valt met een klap op het bed. De Goede destijds door Haarlem aangetrokken als remplagant van de naar de FC Den Haag-ADO getransfe reerde Wietze Couperus wordt verwe ten te weinig doelpunten te maken. De supporters zijn niet gek op mij. Nou is dat niet helemaal ten onrechte. Ik speel de laatste weken slecht. Of ik doelpunten maak of niet is niet het criterium. Ik geef de bal net zo lief af aan een medespeler die in een betere positie staat dan ik. Als de ballen maar in het netje vliegen Dan vind ik het goed. Ik verdien immers mijn brood met voetballen. De Goede voelt zich op rechts niet op zijn plaats. „Ik verzand er. Door Tonnie Nieuwenhuys word ik te wei nig in de combinatie betrokken. Ik vraag zo vaak om een combinatie, maar te veel wordt er vanuit het Hoofdklasse B: Archipel, Amsterdam. Blauw Wit, Amsterdam. De Danaïden, Leiden. Koog Zaandijk, Koog aan de Zaan. Luto. Amsterdam. Oost-Arnhem, Arnhem. PSV, Eindhoven. Het Zuiden, Rotterdam. (Van onze sportredactie) VELSEN „Eigenlijk”, zo be denkt Telstar-voorzitter Ton Zwik stra (50 jaar), „praten wij over een evenement waarvan wij op dit mo ment nog niet eens zeker zijn of het wel door zal gaan”. Hij doelt daar- Aangezien de Tulpenrally tot die laatste categorie behoort is het duidelijk dat Zwikstra streeft naar een continuering. Ook al omdat afgelasting in de praktijk vaak neerkomt op het definitieve schrap pen van de wedstrijd op de internationale automobielkalender. Zwikstra realiseert zich dan ook: „Ieder jaar dat het niet doorgaat zal het organiseren van een vol gende rally oneindig veel moeilijker maken.” (Van onze sportredactie) EINDHOVEN. Onmiddelljjk nadat trainer Frans de Munck en ztfn 15 spelers van Lierse SK gisteravond in Eindhoven waren aangekomen, brachten zjj een be zoek aan het Philipsstadion. Lierse trainde er even, ontspannen, niet op het hoofd- veld, maar op een strook achter een van de doelen. De Munck kan zjjn sterkste formatie in het veld brengen, want geen enkele speler is geblesseerd. middenveld nog getracht via een solo doelpunten te maken. Zondag is er nauwelijks gecombineerd Joop Brand: „Ja, dat klopt. Maar Gerrie zit wel gauw in de put. Hij speelt inderdaad wat minder dan een paar weken gele den. Maar voor elke tegenstander blijft hij levensgevaarlijk. Ook zonder vorm is hij in staat één of twee spelers aan zich te binden. De Goede deelt het optimisme van zijn trainer niet. „Het zou me niets verbazen als ik vandaag of morgen naast het elftal sta. Ik weet wel, dat de trainer achter me staat. Maar zo’n depressie mag toch ook weer niet te lang duren”. En over zijn voor het pu bliek vaak weinig aantrekkelijk spel: „Ik geloof, dat ook als ik goed speel veel mensen dat niet zien. Mijnheer Brand wel. De zesentwintigjarige spits van Haarlem, die vroeger straatmaker was, is op het ogenblik niet verrukt van voetbal. „Ik weet niet of ik na mijn contract (hij is nog twee jaar aan Haarlem gebonden; red.) wel doorga met voetbal. Ik volg op het ogenblik een cursus op de kappersschool in Amsterdam. Mijn toekomst vind ik erg belangrijk. Misschien ga ik wel een zaak beginnen.” HAARLEM. De zevende en laatste wedstrijd van de eerste helft van de bod min toncompetitie, heeft vele belangrijke ontmoetingen in petto. In de eerste plaats speelt Tilburg thuis tegen Duinwijck 1. Tilburg, dat de koploper Duinwijck met slechts twee punten verschil achtervolgt, zal het er alles aan gelegen zjjn om Duin wijck een paar puntjes te ontfutselen. Het zal zijn kans dan voornamelijk moeten zien liggen in de herenpartijen, omdat de Haarlemse dames aanzienlijk sterker zijn dan de Tilburgse. HAARLEM. In de tweede voetbal- transferperiode (van 1 tot 15 december) zijn op verzoek van de clubs de volgende spelers op de lijst geplaatst: AZ’67: Ph. Stapper; DFC: H. Klein; DWS: F. G. Geurtsen, A. Pijlman en A. J. M. Ver- molen; Fortuna SC: F. Derix; De Graaf schap: K. Melaard; Haarlem: S. J. Oost huizen; Helmond Sport: P. W. J. Th. van de Heuvel; HVC: B. Aarts, M. van Reeken en H. P. van der Wekke; NEC: H. Vlee- ming; PEC-Zwolle: V. Gardasevic; PSV: G. Hiddink, H. Munk Jensen en H. Vos; FC Twente: I. Kenderesi; FC Utrecht: P. van Kerkhof; Willem II: W. A. Wisse. Op verzoek van de speler zijn op de transferlijst geplaatst: Ajax: R. C. Suuren- donk; AZ’67: H. de Jong; DFC: Chr. Bon man; Feyenoord: R. Theuns; Fortuna SC: Th. Hansen en H. Mensink; Go Ahead Eagles: D. Beek, J. Smit en L. S. W. Verdonk; De Graafschap: H. van Buuren; Heracles: J. C. Bronkers; MW: J. Bon- frère, J. Th. Prins en S. Szefer; FC Utrecht: J. Blaauw; Volendam: M. Majoor. MARACAIBO (Ven.) Erbito Sala varria, de wereldkampioen in het vlieg- gewicht, die zaterdag in Maracaibo zijn titel verloor door diskwalificatie na het gevecht met de Venezolaan Betulio Gon zalez, heeft aangekondigd Venezuela niet te verlaten voordat de beurs van een recordbedrag van 75.000 dollar (230.000 gulden) geheel aan hem zal zijn overge dragen. De plaatselijke bokscommissie besloot een bedrag van 15.000 dollar voor lopig niet uit te betalen. f -A Gen.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 23