en Bangla Desj rukken op In ka In m< Weggelopen en teruggebracht eu Mei Molenwiek 2 staat Arnhemmer in cel na schelden Duitse journalisten om principieel standpunt ontslagen Groothandel moet Boot slaat om: 17 doden op Franco 100 man kwijt twee punten voor Minister: Optreden tegen slaap verbod Strijders van op Dam juist WOÏ WOENSDAG 24 NOVEMBER 1971 4 van Hy Indira Gandhi maant tot kalmte Over structuur krantenwezen VEL twaalf de wij Dat is in geb werkz ingest: het wt gigant honde verhu: houde tioner reidin Kwart van bevolking Madrid heeft griep lp-,-* V.J (Van een onzer verslaggevers) ,00V.i JUWELIERS Mochten de afgebeelde sieraden niet meer fn de kollektie voorradig zijn,dan is er een enorme keuze in soortgelijke modellen en prijzen. L c Modieuze parël- slagring met twee oesterparels, vanaf 68,- zacht glanzende cultivé oesterparel 84,- Amsterdam Kalverstraat 121-123 bekoorlijke modellen en in verschil lende breedten, vanaf 145,- Den Haag Lange Poten 9-11 Haarlem Grote Houtstraat 63 Gouden herenring met uw eigen mono gram, vanaf 132,- Gouden ring, bijzonder artistiek bewerkt. Veel modellen, vanaf 56,- Gouden ring van opvallende allure met turmalina138,- Bijzonder mooi bewerkte gouden ring met madeira topaas 125,- Gouden slagring met cultivé oesterparel 79,50 Massieve zegelring met onix, heliotroop- of lagen-steen, vanaf 150,- Gouden ring met fraai gesneden bloedkoraal 276,- Moderne gouden ring, een intrigerend vlechtwerk 153,- Entouragering met gefacetteerde donkerrode granaten, vanaf 74,- Prachtig gouden broche met schorseffect en gedecoreerd met een oesterparel 79,- Elegante broche met cultivé oesterparel. Uiterst verfijnd 58,- U kunt kiezen uit 53 modellen in prijzen van 34,- tot 380,- randen. Siebel heeft 64 modellen van 118,- tot 840,- Dit model 226,- Rotterdam Stadhuisplein 24-28 Coolsingei 50 Een leuk geschenk. Gouden armband met gourmetteschakels en identiteltsplaatje, vanaf 18,50 Gouden oorknoppen in een geweldige variatie en in prijzen van 38,- tot 286,-. Deze vier modellen zijn een wille keurige selectie. uiterst bekoorlijk om de hals vallen, van 270,- tot 950,- Entouragering met donkerrode granaat als middelpunt 146,- (Van onze Haagse redactie) De zieke hygii volle geen leerc de wore een binn Zeer aparte gouden ring met rooktopaas 128,- ARNHEM. Bij het Arnhemse groot handelsbedrijf Helders van de Wall n.v. zullen binnen negen maanden waarschijn lijk meer dan 100 werknemers moeten afvloeien. Het bedrijf heeft negen vesti gingen in Rotterdam en Spijkenisse. Om i commii heden operati C. F. J dat aa overda Romantische ring met prachtig gesneden jade 131,- Om gerief een s welke verbit en de verws zo O] behui intien ziekei hoogs nieuv plege toege. hoger door voor delen zetter geen perse kracl Spoo is correspondent in München van de links-liberale „Frankfurter Rundschau” en Barczynski is redacteur van de „Main- Echo”. De twee journalisten hebben zich bij de gedachten wisseling tussen de journalisten vereniging en de bond van Duitse dagblad uitgevers uitgesproken voor een wijzi ging van de structuur van het huidige krantenwezen en zich verzet tegen de stelling dat de economische belangen van de uitgever voorrang moeten hebben bo ven de taak van de pers als belangrijkste instrument voor de voorlichting van het publiek. Schakelarmbanden in eindeloos veel variaties, van 170,- tot 1850,- DJAKARTA (Reuter) Zeventien van de vijfenzeventig opvarenden van een mo torboot zijn verdronken, toen het vaartuig op het Meer van Singkarak in West-Su- matra omsloeg, zo meldt het Indonesische persbureau Antara. VELSEN Een conducteur trof dins dagmorgen in de trein van IJmuiden-West naar Haarlem twee jongetjes van onge veer tien jaar aan. Zij wilden naar Delft reizen. De man, die de zelfstandigheid van het tweetal niet geheel vertrouwde, liet de politie waarschuwen, waarna de reiziger- tjes uit de trein werden gehaald. Toen bleek dat ze van een tehuis in Driehuis waren weggelopen, zijn ze weer terugge bracht. Verder werd in de oostbuis van de Velsertunnel ’s morgens een veertienjarige jongen aangetroffen, die rustig over het smalle voetpad wandelde. Ook deze jon gen was weggelopen en reisde later onder begeleiding terug naar zijn tehuis in Bra bant. Het onder zers, voor zieken firma St. El Maria: Specia soneel aanwi de im rende Goedkeuring. De commissie voor de rech terlijke macht van de Amerikaanse Se naat heeft haar goedkeuring gehecht aan president Nixons benoeming van Lewis F. Powell jr. en William H. Rehquist tot rechter in het Hoogge rechtshof. STUTTGART (DPA). Twee topfunc tionarissen van de Duitse journalistenver eniging (DJU), bondsvoorzitter Eckart Spoo en de voorzitter van de afdeling Beieren, Jörg Barczynski, zijn door de directies van de bladen, waarbij zij werk ten, ontslagen. IJMOND. In de promotieklasse heren heeft Molenwiek 2 nu twee punten voor sprong genomen. ODIN en Phoenix 2 raakten niet verder achter, terwijl Smash 2 ook een belangrijke overwinning behaalde op concurrent Krovo. Dynamo zakt wat af. Bij de dames is de aanval van Voluit op koploopster Krovo op niets uitgelopen. Phoenix is nu naar de tweede plaats ge klommen. Ook Smash wist weer aanslui ting te krijgen bij de kopgroep. VCK zit een beetje in de malaise, terwijl Dynamo helemaal in de put zit. In de eerste klas dames heeft ODIN alleen de kop genomen ten koste van rivale DEM 2. Phoenix 2 profiteerde hier van want zij hebben nu de tweede plaats bereikt. De standen zijn: Promotieklasse heren: Molenwiek 2 7-14; KDS 7-12; K en V 6-10; Phoenix 2 7-10; ODIN 7-8; Zaan 3 7-6; Dinsvo 6-6; Molen wiek 3 7-4; Smash 2 7-4; Dynamo 7-4; Krovo 7-2; Argus 2 7-2. Ie klas heren: Axmeriscota 6-11; DEM 6- 11; Phoenix 3 6-10; VCK 6-8; Voluit 6-6; Phoenix 4 6-5; Smash 3 6-3; ODIN 2 6-2; Axmeriscota 2 6-2; DEM 2 6-0. Promotieklasse dames: Krovo 7-14; Phoenix 7-12; Kennemers 2 7-10; KDS 2 7- 10; Smash 7-10; Voluit 7-8; Zaan 2 7-8; VCK 7-6; Argus 2 7-4; VCW 7-2; Molen wiek 3 7-0; Dynamo 7-0. Ie klas dames: ODIN 6-12; Phoenix 2 6-10; DEM 2 6-10; Kennemers 3 6-8; Dy namo 2 5-6; Voluit 2 6-6; Oranje-Wit 7-6; Voluit 3 7-3; Axmeriscota 5-1; VCK 2 6-0; Phoenix 3 6-0. Interessante ontmoetingen voor het ko mende weekend zijn o.a.: donderdag, 19.30 uur, Heemskerk prom.kl. heren, ODIN K en V; vrijdag, 20.15 uur, Beverwijk le klas heren, Axmeriscota—Phoenix 3; zaterdag. 16.30 uur, Beverwijk overg.kl. heren, PhoenixSeahawks; zaterdag, 16.30 uur, Beverwijk overg.kl. dames, Kenne mersAlliance; zaterdag, 16.30 uur, Be verwijk prom.kl. dames, PhoenixSmash. Dit antwoordde de minister op vragen van het Kamerlid Van der Spek (P.S.P.). Hij voegde eraan toe dat de politie tot inbeslagneming van slaapzakken en de kens slechts is overgegaan, nadat de over treders na herhaalde waarschuwing op verboden plaatsen bleven slapen. Over het in beslag nemen van muziek instrumenten in Amsterdam, zei minister Van Agt, dat dit is geschied, nadat was gebleken dat een 'boete alleen geen enkel effect had. Musicerende jongelui veroor zaakten in de binnenstad ernstige overlast, vooral voor het verkeer, zei hij. NEW DELHI, (Reuter, AFP en AP). Premier Indira Gandhi van India heeft een beroep gedaan op haar landgenoten kalm te blijven tegenover de „Pakistaanse oorlogsdreiging „India zal niet de noodtoe stand afkondigen zoals Pakistan heeft ge daan „tenzij verder agressief optreden van Pakistan ons dwingt dit te doen in het belang van de nationale veiligheid” aldus mevrouw Gandhi vandaag in het Indiase parlement. Volgens een mededeling van radio-Pa- kistan zal het regime-Chan een deel van de militaire reservisten oproepen. Alle opgeroepen reservisten krijgen bevel zich onmiddellijk te melden. De gewapende opstandelingen van het Oostpakistaanse „Bangla Desj” hebben de stad Satchira in het district Choelna (in het zuidwesten van Oost-Pakistan) omsin geld. Ze rukken nu onder bescherming van artillerie- en mortiervuur op naar Choelna en Jessore. Dit is in Calcutta uit goede bron vernomen. Choelna zou eveneens worden bedreigd door vlooteenheden van de opstandelin gen. De strijders van „Bangla Desj” zou den volgens de zegsman geestdriftig door de bevolking worden ingehaald. Het Indiase persbureau PTI meldt dat de verzetsstrijders gisteren het vliegveld van Jessore hebben beschoten om de be voorrading van de Pakistaanse militairen in Satchira af te snijden. Autobusongeluk. In het district Boemiajoe (Centraal-Java) is op een betrekkelijk smalle brug over een rivier een volle autobus in aanrijding gekomen met een andere autobus. Een van de bussen stortte in de rivier. Zeker 44 mensen zijn daarbij verdronken. HONGKONG, (Reuter). Een onge woon hoge graad van radio-activiteit is gevonden in de lucht van Hongkong. Dit is vastgesteld uit monsters, die de afgelopen 24 uur zijn genomen en onder zocht, vijf dagen na de recente kernont- ploffing in China. Het Arnhemse distributiebedrijf zal grotendeels verdwijnen en worden gecon centreerd in Spijkenisse. De opslag en distributie van de groep walserijprodukten blijft gehandhaafd. Het distributiecentrum wordt omgebouwd tot een service-insti- tuut, waarvan de telefonische verkoop en een afhaalmagazijn de belangrijkste on derdelen zullen vormen. Een duidelijke teruggang in de Neder landse economie noopt tot maatregelen, vooral omdat Helders van de Wall (630 werknemers) als groothandelsbedrijf „een uiterst kostengevoelige onderneming” is. DEN HAAG. Minister Van Agt (Jus titie) vindt, dat de justitie verantwoord is opgetreden met het in Amsterdam gel dende slaapverbod op de Dam en omge ving. Er werden van 14 april tot 18 november 168 van de 181 in beslag geno men slaapzakken verbeurd verklaard. Drie zakken werden overgedragen aan een of ficier van Justitie in een ander arrondis sement en acht gevallen zijn nog in behandeling. DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid De Gaay Fortman (P.P.R.) heeft een po ging ondernomen om langs parlementaire weg bevrijding te bevorderen van een 30- jarige Arnhemmer, die sinds augustus in het Huis van Bewaring in de Spaanse stad Lorca zit. Hij doet dit in vragen aan minister Schmelzer van Buitenlandse Zaken. De man zou in een bar ïn het badplaatsje Aguilas in een dronken bui generaal Franco onder meer voor homoseksueel hebben uitgemaakt. Sindsdien, schrijft het Kamerlid, „schijnt de lieer Jacob gevangen te zitten zonder dat hij tot op dit moment in staat van beschuldiging is gesteld. Tenslotte verzoekt het P.P.R.-Kamerlid de minister te bevorderen dat Nederlandse toeristen die Spanje willen bezoeken, worden geïn formeerd over de risico’s die zij lopen bij het uiten van kritiek op een daar heer send regime. MADRID (EFE(. Een kwart van de bevolking van de Spaanse hoofdstad Ma drid heeft groep. Dit is officieel meege deeld. De griep, die begin november is begon nen, breidt zich uit. De ziekte wordt verwekt door het „Hongkong-virus”, dat overigens niet kwaadaardig is. Hanger in Slavenband van bewerkt goud Medaillon in Gevlochten gouden armbanden Colliers van geraffineerd bewerkte

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4