Op tweede dag begrotingsbehandelings Heemskerkse motie om autoritaire houding Beverwijk te beteugelen Greep uit de SPOEDIG BOUW VAN SPORTZAAL Heemskerk wil accommodatietekort voor de binnensport opheffen Koperdiefstal opgelost Beethoven boeide Progress Adhesie gevraagd aan omliggende gemeenten Raad kon uitbreiding ‘vuiln isstortp laa ts niet laten rusten dank zij Harry Vooren Warm applaus begroting Beverwijk vraagt om samenvoeging Laatste woord aan voor pianist Hoogovens inzake woonoord voor gastarbeiders in Heemskerk Andere moties geaccepteerd 9 IJMUIDER COURANT VRIJDAG 26 NOVEMBER 1971 8 Schoolartsen Dienstencentrum Commissies Luchtverontreiniging Spelhal Samenvoeging (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK Op de tweede dag van de begrotingsbehandeling in Heemskerk zijn twee zaken duidelijk opnieuw naar voren gekomen, na melijk de autoritaire en volgens de gehele raad onverdraagzame houding van Beverwijk inzake de gaslevering, waarvoor men geen gemeenschappe lijke regeling wil treffen en de vuilnisbelt, ook al een zaak op Beverwijks grondgebied, die letterlijk en figuurlijk niet zo lekker ligt. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK De vuilnisbelt in Beverwijk en de aangekondigde uit breiding daarvan is tijdens de begrotingsbehandeling in Heemskerk vele malen ter sprake gebracht. Hoewel wethouder G. Petersen verklaarde, dat, men in deze zaak een beetje vertrouwen moet hebben en ofschoon de bur gemeester betoogde, dat de raad nog voldoende gelegenheid zal krijgen om zich over deze materie uit te spreken, bleken verscheidene raadsleden er niet van overtuigd te zijn, dat de aangekondigde oplossing voor de vuil verwerking in de volgende vijftien jaren de beste is. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De sport neemt bij het gemeentebestuur een belang rijke plaats in. Wethouder mr. drs. H. van Beek stelde zich donderdag middag tijdens de begrotingsvergade- ring evenwel vierkant op tegen het bouwen van prestige-objecten in Heemskerk, waarmee hij duidelijk in de richting wees van de Beverwijkse sporthal. „In Heemskerk is een schreeuwend tekort aan accommoda ties voor de binnensport. Wij hopen binnenkort die nood enigermate te lenigen door de bouw van een sport zaal, een soort veredeld, maar niet duur gymnastieklokaal”. De juiste si tuering van deze sportzaal is niet be kend. Men denkt voorlopig aan een plaatsje in de wijk Kerkheek. „BRANDENBURG” MODEPRUIKJES vanaf59, Dameskapsalon N O O Y ADVERTENTIE Service en storingen binnen 24 uur. (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE 'WWXAA/WWWWVWVWVWWWWVWWWWWW (Van een onzer verslaggevers) dat belang Ambulancedienst. „Zolang de twee am- Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud. Instructiebad. „De bouw van het tweede instructiebad in de wijken Zuidbroek en Oosterwijk is niet in zicht. Het wordt misschien een kwestie van vele jaren”. precies met een spelhal wordt bedoeld. Gun mij de kans om een standpunt in te nemen na het instellen van een objectief onderzoek naar de noodzaak van en de behoefte aan een dergelijke spelhal.” Nog weinig enthousiasme voor uit breiding vuilnisbelt. de En Bejaarden. „Ik ben blij met de activitei ten van de gezamenlijke bejaardenbonden in Zuidbroek en Meerestein.Wij subsidië ren dit werk graag”. Dode vis. „Bij de vissterfte in de Nek- sloot is wel gesuggereerd, dat men de oorzaak ook zou moeten zoeken bij de melksuikerfabriek in Uitgeest. In het uit gebrachte rapport wordt dat niet aanne- Hoe en waar wonen de buitenlandse werknemers in Heemskerk, wilde de heer M. J. de Groot (P.v.d.A.) weten. B. en W. zegden een overzichtje toe. Twintigduizend gulden meer heeft het schoonhouden van vijvers en sloten dit jaar gekost, omdat men geen bestrijdings middelen wil gebruiken. In zijn inleiding gaf Vooren zijn eigen visie over de mens en componist Beetho ven, die zoals verteld wordt een zoon was van een drankzuchtige vader en een te ringachtige moeder. Beethoven is de ge schiedenis ingegaan als een bullebak, het- 'T°en volgens Harry Vooren niet helemaal juist is. Beethoven blonk in feite uit door menselijke vriendelijkheid, maar was te vens argwanend als iedere dove. Hij had HEEMSKERK. Een warm en spon taan applaus is de beloning geweest voor de Beverwjjkse pianist Harry Vooren, die donderdagavond in de Progress-sociëteit aan de Const. Hujjgensstraat een boeiende en leerzame avond heeft geboden aan on geveer 40 mensen. Tijdens deze tweede in jjn cyclus van zes avonden heeft Harry Vooren de componist Beethoven behandeld en twee sonates van deze achttiende eeuw- se componist geanalyseerd en gespeeld. (Van een onzer verslaggeefsters) „Zijn er mogelijkheden voor het aan stellen van een huisbewaarder ten behoeve van de flats aan de Maerelaan”, wilde de heer Hollebrand (KVP) weten. Vele raadsleden stemden van harte in met het verzoek van de heer P. Vos (prot. christelijke partijen) om ten be hoeve van de raadsleden een documen tatiecentrum in te richten. Aardgas in het tuinbouwgebied, was een wens van de heer P. J. Verduin (KVP) en wethouder C. Petersen gaf als zijn me ning: „Als men het niet langer tot onren dabel gebied verklaart, is het snel renda bel, omdat dan door het opheffen van de belemmeringen vele tuinders eerder ge neigd zijn op aardgas over te schakelen”. „Ook in Heemskerk maar eens een proeve van een meerjarenplan”, zo ver zocht de heer Kroon (PPR). De heet J. C. Verhoeven (afzonderlijke eenheid binnen de K.V.P.-fractie) had een nogal vage motie ingediend om „de in stanties” (zonder nadere aanduiding) te laten weten, dat er geen doorslaggevende redenen zijn om positief te staan tegeno ver de samenvoeging van de gemeenten Heemskerk, Beverwijk en Velsen en dat men de aandacht eerder dient te richten op de gewestvorming. Dat standpunt van Heemskerk is natuurlijk bij al die instan ties wel bekend en bovendien „rammelde” le tekst van de motie nogal, zoals onder meer burgemeester Nielen opmerkte. De heer M. J. de Groot (PvdA) noemde die vuilnisbelt als een voorbeeld van die zaken die men naar zijn mening in een eerder stadium in bespreking moet bren gen, om ook nog andere oplossingen te kunnen overwegen. De heer H. van Klaveren (D’66) betoog de. dat men nooit vooraf kan bepalen wat Woonwagencentrum. ,.De bewoners van het centrum krijgen alle mogelijke in spraak in de op te richten centrumraad. De sociaal-cultureel werkster is vanoch tend in dienst getreden en het maatschap pelijk werk heeft mij toegezegd, dat nu snel in de vacature van een maatschappe lijk werker in het centrum kan worden voorzien.” Wild-west. „Er bestaan al jaren plannen voor wat de heer Hollebrand een wild- west-terreintje noemde waarop de jeugd zich uit kan leven Zo’n ruw terrein waarop alles kan en mag. Het wordt tijd om die plannen nu eens uit te voeren, mogelijk in de recreatiegordel” Aldus de antwoorden van wethouder Van Beek op vele op zijn portefeuille betrekking heb bende vragen. enorm veel karakter en was een sterke persoonlijkheid met veel wilskracht. Hij is een man geweest, die er niet op uit was mooi muziek te schrijven in de zin van een harmonieuze klankweelde zoals bijvoorbeeld Mozart en ook Chopin. Beet hoven zocht de harmonie met de mens. Bij hem ging het meer om de werking van de klank als om de klank in de klank zelf. De muziek van Beethoven was elementair. Harry Vooren ontleedde ook het begrip „sonate” voor zijn aandachtig luisterende toehoorders. Hij onderkende in de sonates van Beethoven drie elementen; een geagi teerd, een improviserend-dromerig en een gehouwen element. Van elk van de drie delen van de sonates gaf Harry Vooren een gedegen uitleg, waarna hij deze delen met een ware virtuositeit vertolkte. Voor de pauze analyseerde en speelde Harry Vooren de Sturm-sonate in D-moll opus 31 no. 2. Tijdens het tweede gedeelte van de avond stond de sonate „Appassio- nata” in F-moll opus 57 op het programma. Deze cyclus is een streven van het be stuur van de Progress-sociëteit om het luisteren naar klassieke muziek voor een breder publiek mogelijk te maken door er meer begrip voor te kweken. Het is een lofwaardig streven, waarvan ook zeker wat oudere mensen profijt kunnen trekken. (Van een onzer verslaggever) BEVERWIJK. De koperdiefstal bij een staalverwerkingsbedrijf aan de Pijp- kade is opgelost. De politie van Beverwijk verhoort momenteel drie jongens uit Am sterdam en Zaandam die ervan worden verdacht de diefstal te hebben gepleegd. De knapen werden in Ridderkerk aange houden. De 2.000 kilogram roodkoper, die met een vrachtwagen uit de magazijnen van het staalverwerkingsbedrijf werden gehaald, zijn in beslag genomen. Zalennood. „Die is er inderdaad. Slechts drie zalen zijn er te huur en de grootste daarvan omvat slechts 200 m2. Er bestaan plannen voor een nieuwe zaalaccommoda- tie tussen de bibliotheek en de hakken bar”. In de sportzaal komen een kleine bar en een tribune, voornamelijk bedoeld als so ciaal contactcentrum. De zaal is bedoeld voor de kleine binnensporten en de gym nastiekverenigingen. Wethouder Van Beek was ter ore gekomen, dat de huidige situatie in de Prinsenhal niet iedereen voldoet. „Men streeft er naar de indeling van de hal wat te veranderen, zodat ook hier mensen elkaar gemakkel(jker kunnen ontmoeten” Hij vond het voor de vrou wen van Heemskerk een uitdaging om nu ook eens met het trimmen in de sporthal te beginnen, want „trimmen is niet alleen bedoeld voor mannen” raadschap hebben we bovendien verno men, dat de fabriek volgend jaar wordt aangesloten op de riolering”. bulancewagens nog voldoen aan de eisen wil men geen nieuwe wagen aanschaffen. Er is nog geen tweede verpleger aange trokken. De verpleger zal vakbekwaam moeten zijn, want hij komt te werken op de wagen, waarin een hartmachine wordt ingebouwd. Heemskerk staat positief ten opzichte van het verzoek van Gedeputeer de Staten te onderzoeken in hoeverre het in de IJmond mogelijk is een regionale ambulancedienst op te richten. De regio moet volgens G.S., bestaan uit de vijf gemeenten Beverwijk, Heemskerk, Velsen, Uitgeest en Castricum. Momenteel bestudeert een stuurgroep de technische gevolgen van de stichting van een regio nale dienst”. HEEMSKERK Het Heemskerkse raadslid H. J. Boerée (KVP) bleek bijna tot het einde van de begrotingsbehan deling nog een „klappertje” voor Be verwijk te hebben bewaard. Bij de begrotingsbehandeling was al ten aanzien van verscheidene punten (schoolbegeleidingsdienst, gaslevering, vuilverwerking, enz.) geconstateerd, dat het moeilijk is om met deze gemeente samen te werken. Naar aanleiding daarvan merkte de heer Boerée op, dat dit ook in landelijke politieke kringen niet onopgemerkt is gebleven en dat er daarom op dat ni veau een „stemming” waarneembaar is, om daarom Velsen en Beverwijk maar samen te voegen en dan als grens het nieuwe tracé van de Coentunnelweg te nemen, waardoor Hoogovens toch bin nen één gemeente komt te liggen. Dat verklaarde tevens nader zijn eer der gemaakte opmerking, dat Heems kerk vrij moet blijven, desnoods met een grenscorrectie rond het Hoogoven- terrein. gaan ge- een spelhal Dienstencentrum. „De nieuwe denkbeel den hierover stromen binnen. Voor Heemskerk betekent een dergelijk cen trum beslist geen soos, maar een trefpunt, waar de bejaarden in hun eigen gedrags patroon zich kunnen ontspannen. Maar het is ook een medisch sociaal en maat schappelijk dienstverlenend centrum. Het is mij opgevallen, hoe velen van buiten het bejaardenwerk, de oplossing van dit vraagstuk weten, maar de bejaarden in de besluitvorming niet laten meespreken. Wij werken samen met ministeries en opbouw- organen. De behoefte aan ruimte, waar bejaarden kunnen functioneren, wordt met de dag groter. Heemskerk is blij binnenkort een start te kunnen maken met het dienstencentrum voor bejaarden in de nieuwbouw van De Jansheeren.” Recreatie. „Voor ons wordt het belang rijk om mee te gaan spreken in het recreatieschap Alkmaardermeer”. Electrotechnisch Bureau op zo’n belt wordt gestort en dat men dus ook nooit van tevoren weet welke onver wachte gevolgen dat kan hebben doordat bijvoorbeeld bepaalde stoffen op elkaar in werken. Hij deelde mee, dat men in de 'nabij gelegen wijken al bezig is een pro- testgroep samen te stellen. De heer Kroon had er nog aan herin- verband een concrete vraag: „Wie kan garanderen, dat er op de nieuwe belt geen „kattepisluchtjes” ontstaan, als men ook nu nog niet weet wat de oorzaak was van het ontstaan van die lucht op de oude belt?” Wethouder G. Petersen had wel vertrou wen in het nieuwe „controlled-tipping- systeem”, hetgeen inhoudt, dat men het gestorte vuil afdekt met een laag aarde, waarop men dan later een bos kan plan ten”. De oude Heemskerkse belt wordt op het ogenblik als weiland gebruikt en daar ruik je niets meer”. De heer Kroon had er nog aanherin nerd, dat ook in het rapport, dat dit systeem aanbeveelt als de beste oplossing voor de eerstvolgende jaren, wordt op- branding een nog betere oplossing is. gemerkt, dat op de langere duur vuilver- Het onderwerp zal te zijner tijd de raad als voorstel opnieuw bereiken en dan kan, gezien de voorlopige reakties tijdens de begrotingsbehandelingen, een fikse discus sie worden verwacht. De raad heeft recentelijk besloten het ambtsgebed bij de aanvang van de raads vergaderingen te laten vervallen en daar voor in de plaats enige ogenblikken stilte in acht te nemen. In het besluit staat, dat de raad die stilte in acht kan nemen. Bur gemeester Nielen heeft dat kennelijk ver taald met „het kan ook niet”, want de be- grotingsvergadering begon noch met ambtsgebed, noch met enige ogenblikken stilte. Vijvers. „Het water in de vijvers wordt regelmatig schoongehouden en ververst. Maar de bewoners zijn mede schuldig aan de vieze vijvers. Heemskerk is in de IJmond een eldorado voor eenden, die in de vijvers vetgemest worden door bewoners van de belendende huizen, waar eenden zijn is het smerig”. Bijzonder enthousiast was de raad over de motie in deze vorm niet, maar de fractievoorzitter van de P.v.d.A., de heer M. J. de Groot kwam de heer Verhoeven te hulp door op te merken, dat het misschien toch geen kwaad zou kunnen om de Tweede-Kamerleden nog eens in een laatste poging duidelijk te maken hoe Heemskerk over de samenvoe ging denkt. Toen de burgemeester ook nog toezegde, dat men voor het adres van de raad de tekst dan wel zou „aanpassen”, bleef er voor de raadsleden weinig aanlei ding over om tegen te zijn. Tot een stemming behoefde het daarom niet te komen. De goedkeuring van de begroting vergde ook al geen hoofdelijke stemming. Alleen de heer Verhoeven verklaarde tegen een verhoging van de reinigingsrechten te zijn. De heer M. J. de Groot (P.v.d.A.) en wethouder Van Beek stemden tegen de post Bescherming Bevolking (overigens een administratieve post, die geen reële uitgave vergt). Van wethouder Van Beek is bekend, dat hij tegen deze post is, omdat hij een duidelijke mening heeft over de BB in het kader van de regionale rampendienst. Heemskerk bezit een sportster van for maat: mejuffrouw Mul, die op de nomina tie staat te worden uitgezonden naar de Olympische Spelen in München. Zij beoe fent het schieten met de handboog, waar voor zij in Heemskerk tot dusver geen ge schikt oefenterrein heeft kunnen vinden. Met medewerking van de voetbalvereni ging ,.A.D.O.” zijn inmiddels echter alle problemen opgelost, omdat mejuffrouw Mul voortaan zal kunnen trainen op een honderd meter lange baan van de voetbal club. Aldus werd door wethouder Van Beek meegedeeld. In antwoord op een vraag van me vrouw J. H. Vervelde (V.V.D.) zegde de burgemeester graag toe, dat hij met de schoolartsendienst zal gaan praten of het personeelsbestand moet worden uitgebreid of dat men op andere wijzen nog meer zou kunnen doen. Mevrouw Vervelde had erop gewezen, dat de schoolkinderen maar eenmaal per twee jaren worden onder zocht en dat vond zij beslist te weinig. Milieu „Voor Heemskerk betekent het een ere-zaak, de klachten over milieu bederf snel te onderzoeken en de oorzaak op te lossen. Het college wil in de toe- nog jonge kwestie. Ik dacht, dat het primair een kwestie van mentaiteitsverbe- tering zal moeten zijn om het probleem op te lossen. Het college wil n de toe komst gerichte en geregelde voorlichting gaan geven over zaken, die milieuverbete- rend kunnen werken.” Met algemene stemmen en met instem ming ook van het gehele college van B. en W. heeft de raad een motie aangeno men, waarvoor de K.V.P.-fractie het initi atief nam en de tekst leverde, maar die in vele toonaarden door de andere fracties werd onderschreven. De K.V.P. had de primeur, maar anders zou een dergelijke motie stellig ook door de andere partijen op tafel zijn gelegd, want de eensgezind heid was in deze optimaal. Deze motie houdt in, dat de Heems kerkse raad uitdrukkelijk wenst, dat de bestaande regeling op grond waarvan het „Gasbedrijf Beverwijk en omstreken” gas levert binnen het gebied van de gemeen ten Akersloot, Beverwijk, Castricum, Heemskerk, Limmen en Uitgeest zo spoe dig mogelijk moet worden vervangen door een op de „Wet Gemeenschappelijke Re gelingen” steunende gemeenschappelijke regeling. Ten tweede: dat aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten verzocht moet worden op korte termijn een ontwerp voor een gemeenschappelijke regeling sa men te stellen. Op voorstel van de heer M. J. de Groot (P.v.d.A.) werd de tekst van de motie zodanig gewijzigd, dat deze niet alleen ter kennis wordt gebracht van de raden van de betrokken gemeenten, maar dat aan deze gemeenteraden (ook die van Bever wijk) tevens wordt verzocht adhesie te betuigen. Burgemeester H. Nielen, die deze zaak de vorige dag zo scherp aan de orde had gesteld, zei, dat het college zich door deze motie gesteund zou voelen om met alle kracht en geharnast de strijd voort te zetten om tot een gemeenschappelijke re geling te komen. Hij zou daartoe op korte termijn opnieuw pogingen ondernemen, temeer nu er sinds de laatste, onprettige, I besprekingen in Beverwijk wijzigingen 1 zijn gekomen in het college van B. en W., I waardoor een beter klimaat voor een J gesprek tot de mogelijkheden behoort. De burgemeester verheelde niet, dat de andere omliggende gemeenten in deze wat meer „inbreng” zouden kunnen hebben. Heemskerk heeft tot nu toe altijd het spits moeten af bij ten. De heer Nielen deelde ook mee, dat men al eerder pogingen heeft ondernomen om de Nederlandse Vereniging van Ge meenten een onderzoek te laten instellen, maar Beverwijk had toen geen behoefte aan dat onderzoek om zeer begrijpelijke redenen. De Vereniging van Gemeenten heeft toen negatief op het verzoek van de andere gemeenten gereageerd, omdat deze vereniging nooit tussen de gemeenten gaat staan en een verzoek tot onderzoek alleen in overweging kan nemen, als alle part ners daarom verzoeken. Duingebied. „Een voorzichtig te benade ren probleem. De PWN is bang, dat, als men het duingebied voor iedereen open stelt, het verzadigingspunt snel is bereikt en schade wordt toegebracht aan flora en fauna. De recreatie is niet het allerbelang rijkste in dit gebied. De watervoorziening en -bescherming overtreffen vele malen”. De op de eerste dag ingediende moties konden donderdag vlot worden afgewerkt. Namens de P.v.d.A.-fractie verdedigde mr. P. Heidinga de motie om in beginsel de mogelijkheid te openen tot opneming van niet-raadsleden (deskundigen) in de raadscommissies en daartoe te zijner tijd het reglement van orde van de gemeente raad te wijzigen. Een sterk argument van de heer Hei dinga was, dat de raad in principe al met het opnemen van deskundigen in de raad akkoord is gegaan, omdat er al niet- raadsleden als deskundigen zijn opgeno men in de commissies voor verkeersaan- gelegenheden en middenstandszaken. Hij betoogde, dat het uitdrukkelijk niet in de bedoeling ligt om niet-raadsleden vanwege hun politieke kleur in de com missies op te nemen, om op die manier de politieke invloed te vergroten. Ook was het allerminst de opzet om nu maar in alle raadscommissies deskundigen op te nemen. De motie zou alleen de wens tot uitdrukking brengen om de mogelijkheid tot opneming van deskundige niet-raads leden in de commissies te openen. Zo gesteld en verdedigd, ontmoette de motie bij geen der raadsfracties weer stand. Staalplan Hoogovens. „Dat Hoogovens een vestiging in de IJmond voorbereidt om een 10 miljoen ton staal producerend bedrijf te worden is ons niet bekend en ook Hoogovens niet. Wat Hoogovens in de toekomst zal gaan brengen is voor het hele gebied belangrijk. Na het indienen van de motie door de raad, om het college aan de Zaanse commissie voor de hygiëne van het milieu opdracht te verstrekken na te gaan welke milieu-hygiënische gevolgen de nieuwe Hoogoven-vestiging met zich zou meebrengen, is de situatie wel veranderd, melijk geacht. Maar van het Hoogheem- Er is een werkgroep Milieu-hygiëne IJ mond in het leven geroepen, waarin de provincie, de eigen diensten van de IJ- mondgemeenten, Hoogovens en de Zaanse commissie zitting hebben. Hoogovens zal de meetresultaten vanaf 1 janua ri 1972 aan de raden doen toekomen.Ik ben niet bang, dat de IJmond ooit nog eens zal gelijken op de Rijnmond. In de beruchte smogperiode in de Rijnmond heeft men in de IJmond de verontreini ging van de lucht gemeten. De hoeveelheid zwaveldioxyde was toen laag, de concen tratie van stikstofdioxyde was iets hoger dan normaal en de ozon kwam niet in verhoogde concentratie in de lucht voor”. Artsen en tandartsen. „Het college werkt aan de oplossing van het tandart sentekort in Heemskerk. Het is nog steeds niet gelukt, hetgeen speciaal de fondspa tiënten niet leuk in de oren moet klin ken.” Ondanks het enthousiasme van ver scheidene raadsleden over de voortva rendheid, waarmee de aanleg van nieuwe sportvelden wordt aangepakt, waarschuw de wethouder Van Beek tegen een al te groot enthousiasme. Het is nog maar het begin van een lange weg, zo zei hij. „Wij kunnen de huidige veldennood niet op korte termijn oplossen maar wel inlo pen”. Bij de beantwoording door wethouder Van Beek van de door de raadsleden ge stelde vragen noteerden wij de volgende uitspraken. vele modellen, ook in gemêleerde tinten. Gratis naar wens gekapt. Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden-O. - Telefoon 15 0 20 Spelhal. „In Heemskerk ruchten, dat Van Beek tegen zou zijn. Het is mij niet duidelijk, wat HEEMSKERK Het initiatief om in Heemskerk tot eenzelfde woonoord voor buitenlandse gastarbeiders te komen, zoals in Heerhugowaard onlangs is geopend, ligt geheel bij Hoogovens. Dit deelde wethou der H. J. M. Roozen donderdagmiddag in de gemeenteraad mede. De wethouder van woningbouw vond het nodig de vrouwen-adviescommissie nieuw leven in te blazen, als de suggestie van mevrouw J. H. VerveldeWagenaar (V.V.D.) om de dames meer inspraak te geven bij het ontwerpen en indelen van een woning, wordt uitgevoerd. „Want deze commissie is momenteel volkomen dood. Maar het blijft een moeilijke zaak dames enig inzicht te geven in het lezen van een bouwtekening”, vertrouwde hij de raad toe. Van mevrouw Vervelde was eveneens het plan in het centrum van Heemskerk een winkelpromenade aan te leggen, het geen wethouder Roozen niet zo’n gek idee leek. In deze zaak komt ook het Europa- plein ter sprake, waar de gemeente, om het plein een intiemer karakter te verle nen, eveneens denkt aan een winkelprome nade. De raad zal binnenkort een wijziging van het plan-Europaplein ter tafel krijgen. De doorstroming in Heemskerk loopt bij na ten einde. Er zijn niet zoveel mogelijk heden meer en wethouder Roozen achtte het nu een taak van de landelijke over heid richtlijnen voor de doorstroming te geven. Het invoeren van een huurbelasting wees hij niet af. De raad zal zich waarschijnlijk niet vóór de behandeling van het wetsontwerp sa menvoeging IJmond in februari in de Tweede Kamer kunnen buigen over de definitieve nota over de gewestvorming. Daarom leek het wethouder Roozen dien stig de raad spoedig tenminste al met de hoofdlijnen van de nota vertrouwd te ma ken. ’ƒ4

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9