Jeuring versterking voor Kandidaat-schaatscoach Gerard Maarse: Twente op Schoonenberg Betty Stöve niet van plan om zich te binden aan profgroep Haarlem weer naar de Eredivisie! TELSTAR F.C. TWENTE BEST IN DE HAREN VLIEGEN” „ZE MOGEN VAN MIJ ELKAAR Ruud Freese Jo Siffert stierf door defect aan Wereldtitel tennis voor Ken Rosewall Inter zonder Jair Geen deelnemers Jan Huijbregts competitieleider betaald voetbal tegen Borussia Dobias voetballer van het jaar 1973 in Spanje brandblusapparaten met dertien goed Winst bridgers tegen Griekenland Agon verving Jan Driehuis door WK wielrennen in 11 10 Afscheid HMM ZATERDAG 27 NOVEMBER 1971 BASKETBALL Functie Imago Ontbinding TEGEN HALF - SEIZOENKAARTEN GEREDUCEERDE PRIJS Sportpark SCHOONENBERG LEVI'S F actotum Punch Nieuw wereldrecord voor Shane Gould e - ADVERTENTIE Toegangsprijs ƒ1.75. GERARD MAARSE materiaal alvast (Van onze sportredactie) i zo Sinds JOHN DRIESKENS ADVERTENTIE die die ADVERTENTIE A.S. ZONDAGMIDDAG, AANVANG HALF DRIE het De goedkope half-seizoenkaarten zijn verkrijgbaar op maandag a.s. van 8 tot 9 uur in het paviljoen van het HAARLEM-stadion. BOKSEN. De Fransman Roger Menetrey heeft in Genève met succes zijn Europese bokstitel in het weltergewicht verdedigd tegen de Italiaan Silvano Bertini. Laatsge- noemde staakte de strijd in de 13e ronde. DALLAS. De 37-jarige Ken Rosewall heeft in de finale van het profwereldkam- pioenschap tennis in Dallas verrassend ge wonnen van zijn langenoot Rod Laver. Ro sewall versloeg zijn drie jaar jongere land genoot met 6-4, 1-6, 7-6, 7-6. BOLOGNA Inter Milan zal op 1 de cember tegen Borussia Mönchengladbach (Europa-cup I) niet kunnen beschikken over zijn Braziliaanse vleugelspeler Jair. Jair is vrijdag in Bologna geopereerd aan zijn rechter knie. Professor Leonardo Gui, sportarts van Inter, die de operatie uit voerde, verklaarde dat Jair volledig zou herstellen maar dat dat zeker twee maan den zou vergen. WENEN. Het Tsjechoslowaakse sport blad „Stadion” heeft Karei Dobias, de aanvallende back van Spartak Trnava, uitgeroepen tot voetballer van het jaar. Dobias, die deze titel ook al vorig jaar verwierf, kreeg 420 stemmen van journa listen en trainers. SYDNEY De Australische zwemster Shane Gould heeft in het Drunmoyne- zwembad te Sydney haar eigen wereldre cord op de 200 meter vrije slag gebracht op een tijd van 2 minuten en 5,8 seconden. Zij bleef liefst 0,7 seconden onder het vo rige record, dat zij op 30 april van dit jaar in Londen vestigde. Voorwedstrijd aanvang 1.00 uur NED. SPORTJOURNALISTEN RADIO NOORDZEE INT. Zondag 28 november om 8.00 uur speelt in de Kennemersporthal tegen „Ik geloof dat de meisjes, die mij ken nen de figuur Maarse als trainer en coach aanvaarden. Ik heb alleen Akke Falkena, Tiggelaar en Atje Keulen nog niet ont moet. Belangrijk is om met hen en de meisjes die ik al ken tot een zodanig intermenselijk contact te komen bij ieder op haar eigen niveau dat ze zeggen: „Hé, dat is een goeie peer.” Daar voor zal evenzeer als sluitende af spraken met de KNSB een goed gesprek met die tantes noodzakelijk zijn. Het moet een zeer hechte verstandhouding worden, zodat het makkelijk is met elkaar te praten. Over allerlei zaken.” De seksuali teit is zo’n belangrijke zaak. Zij moeten zonder schroom hun problemen kunnen voorleggen. Een pilletje om de menstrua tie te verleggen kan beslissend zijn. GENËVE De wereldkampioenschap pen wielrennen voor profs, amateurs en dames zullen in 1973 in Spanje op het spel staan. Het jaar daarop verzorgt Canada de organisatie. Deze beslissingen zijn vrijdag morgen in Genève tijdens het congres van de internationale wielerunie genomen. De wereldkampioenschappen cyclo cross wor den in 1973 in Groot-Brittannië gehouden en de Europese j eugd-wielerkampioen - schappen in dit jaar in München. TONBRIDGE. De Zwitserse autocou reur Jo Siffert zou vorige maand op het circuit van Brands Hatch niet zijn gestor ven in zijn brandende BRM als drie brandblusapparaten hadden gewerkt. De chef-brandweerman van Brands Hatch heeft dit vrijdag in Tonbridge verklaard tijdens het gerechtelijk onderzoek naar de dood van Siffert. De 35-jarige Zwitserse coureur kwam om het leven, toen zijn wagen in de 16e ronde van de huldigings- race voor Jackie Stewart van de baan raakte en in brand vloog. ty Stöve behoort tot de derde groep. Zoals bij alle tennis (een niet-Olympische sport) wordt er betaald naar geleverde prestatie. Wanneer Betty niet bij de eerste acht had behoord in Engeland, had ze geen cent gekregen. Kortom, zes weken heeft ze er dik geld moeten bijleggen. (Van onze sportredactie) IJMOND. Als de KNSB uit de drie kandidaten voor de vacante post „coach van de schaatsers” Gerard Maarse kiest, dan zal een keihard ge sprek noodzakelijk zijn om hem over te halen Niet dat Maarse deze semi- prof-post niet ambieert, want dat doet hij wel, maar hij wenst later niet geconfronteerd te worden met onverkwikkelijke situaties, waaraan de schaatsenrijdersbond een deel van zijn bekendheid te danken heeft. Don derdag wordt er in Deventer gepraat met Wim Visser, Henk Lamberts en Gerard Maarse. Kort daarna mag een beslissing van de KNSB-bestuurders worden verwacht. Gerard Maarse heeft een grote kans de opvolger te worden van Egbert van der Ploeg, die voordat hij zelfs maar het ijs gezien had werd afgewezen door de schaatsers. Tussen neus en lippen werd Maarse in de afgelopen weken reeds meegedeeld, dat de bond grote plannen met hem voor heeft. Wat het zal worden; sprinttrainer, een nieuw te creëren functie waarvoor Maarses naam ook wordt genoemd in KNSB-gelederen, of peetvader van de in die zelfde bond als lastig te boek staande schaatsers, weet hij nog niet. Of beter wenst hij in dit stadium het officiële gesprek moet immers nog plaatsvinden nog niet te zeggen. In het interview met Maarse komen de sprinters Jan Baazen, Marten Hoekstra c.s. niet in beeld. Maarse praat slechts over de dames. Over de „meiden”, zoals hij zegt. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Het bestuur van de Amsterdamse basketbalclub Racing Agon heeft Jan Driehuis, coach van het eerste herenteam, vervangen door Ruud Freese. Aanleiding tot deze wisseling was een diepgaand meningsverschil tussen Drie huis en het bestuur over de vraag of de Amerikaan Roth, een op Soesterberg gele gerde militair, ook zonder te trainen opge steld mocht worden. Driehuis vond van niet („Ik krijg moeilijkheden met de spe lers die wel hard trainen”), maar het be stuur dacht er anders over en verkoos de Amerikaan boven de coach. Op de dag van de ontbinding van de dameskemploeg werd Gerard Maarse be naderd om een aantal dames, die in het district Noord-HollandUtrecht wonen, op te En op mijn beurt wil ik op tijd in de gaten krijgen als ze niet verder kunnen. Onlangs heb ik de schaatssters op een fietsgyrometer getest. Dat was voor het laatst drie jaar geleden gebeurd. Ik weet nu hoe hun conditie is. Ik besef ook tot welk punt ik bij de meisjes kan gaan. Bovendien hebben die tantes nu zelf cij fermateriaal in handen Volgens Gerard Maarse is de benoeming van een trainer voor de dames een urgen te zaak. „Die meisjes moeten zo gauw mogelijk weten waaraan zij toen zijn. Hoe die vent is. Hoe hij er uitziet. Hoe hij de training ziet Wat hij bedoelt. Ook als de standpunten van de regionale trainers niet ver van die van hem afliggen is het toch belangrijk. Dat impliceert niet, dat er onmiddellijk centraal getraind moet wor den. Maar wel, dat de man zoals Leen Pfrommer op het ogenblik doet kan coördineren. Hij kan die meiden op de ijsbanen opzoeken. En ze eens in de week bij elkaar laten komen DEN HAAG. Het bestuur van betaald voetbal, dat voor het eerst in zijn nieuwe samenstelling bijeenkwam, heeft besloten het werk dat Thijs Jansen deed als competitieleider toe te vertrouwen aan een betaalde functionaris en wel aan de secretaris betaald voetbal Jan Huijbregts. Thijs Jansen werd onlangs niet herkozen in het bestuur betaald voetbal. De heer Huybregts is veertien jaar geleden in dienst getreden van de KNVB en fungeert sinds zeven jaar als secretaris betaald voetbal. Hij wil daarover niet meer praten. Hij bekent slechts, dat topschaatser „Giessie” Maarse een felle is geweest, maar dat de tegenwoordige employé van de Hoogovens Gerard Maarse beseft dat veel zaken beter binnenshuis kunnen worden afge handeld. Hij noemt vanachter zijn bureau, met daarop zijn naambordje, de huidige bondscoach van de heren de officier Leen Pfrommer als een uitstekend voorbeeld. „Leen weet het goed te spelenMaar de oude felheid van de sprinter steekt ook bij Gerard Maarse nog even de kop op als hij zegt: „Zouden bepaalde kwesties later niet meer binnen de bond kunnen worden af gewikkeld, dan zou ik mijn consequen ties trekken en opstappen „Geen van onze drie apparaten werkte naar behoren” aldus Barry Foot, de chef- brandweerman. „Als ze in orde waren geweest, dan geloof ik dat we Siffert binnen tien seconden uit zijn wagen had den kunnen halen. Als hij tenminste niet vast had gezeten.” Patholoog dr. Keith Randall verklaarde tegenover de jury dat het vijf minuten had geduurd voordat iemand bij Siffert had kunnen komen. „Toen was hij al lang gestorven door verstikking. Als men het vuur tijdig had kunnen doven dan zou Siffert nu nog leven.” Ook John Fox, lid van een red dingsploeg, die in een asbestpak de vlam men had getracht te trotseren maar steeds door de hitte was teruggedreven, dacht dat Siffert uit de wagen gehaald had kunnen worden als de blusapparaten had den gewerkt. „Of hij dan nog geleefd had is natuurlijk een andere zaak” aldus Fox. De jury besliste dat Jo Siffert was gestor ven door een ongeluk. DEN HAAG. Voor sporttoto nummer achttien van het afgelopen weekeinde heeft zich geen enkele deelnemer met dertien juist voorspelde uitslagen gemeld. Het bedrag van de eerste prijs, zijnde 174.657 gulden, wordt gelijkelijk verdeeld over de tweede en derde prijs. De premie, even eens groot 174.657 gulden, wordt na het verstrijken van de reklametermijn op woensdag 22 december bij loting toege kend aan een der winnaars van de tweede prijs. De cijfers zijn: Aantal deelnemers 698.911. Bruto inleg 1.651.603, Prij zenbedrag f 698.627, Voor de eerste prijs zijn geen meldingen ontvangen. Het bedrag van die prijs wordt derhalve gelijkelijk verdeeld over de twee de en derde prijs. 2e prijs, 261.985,28 winnaars, elk bruto 9.356,60 ontvangen. 3e prijs, ƒ261.985,558 winnaars, elk 469,ontvangen. ATHENE In de zevende ronde van het Europees bridgekampioenschap in Athene heeft Nederland met 13-7 gewon nen van Griekenland. Het leidende Italië behaalde een monsterzege op Oostenrijk (20 tegen min 3), Groot-Brittannië bleef daar nauwelijks bij achter: 20 tegen min 2 tegen Zwitserland. De stand is nu: 1. Italië 130 pnt., 2. Gr.- Brittannië 124 pnt., 3. Denemarken 98 pnt. Bij de dames won Nederland met 11-9 van Noorwegen. Italië zegevierde met 14-6 over Griekenland. De stand na de zesde ronde is hier: 1. Italië 89 pnt., 2. Noorwegen 80 pnt., 3. Nederland 80 pnt., 4. Frankrijk 78 -pnt., 5. Zweden 77 punten. ROTTERDAM. Betty Stöve, kans hebster op de dit weekeinde te verspelen overdekte Nederlandse kampioenschappen tennis in Amsterdam, zegt: „Ik blijf pre cies doen wat ik altijd heb gedaan. Ik speel op toernooien, maar ik sluit geen contract af. Ik wil me niet aan één of met zijn elftal uit te halen, zodat ook het Haarlem-elftal waarschijnlijk geen wijzi gingen zal ondergaan. Het is alleen de vraag met wie Brand begint: met Ton Smit (deze week getrouwd) of Kees Breg- man. Ook is nog niet zeker of De Goede met zijn gebroken middenhandsbeentje kan spelen, terwijl er vandaag wordt beslist of Lelieveld of Poldervaart de laatste man bij Haarlem zal vormen. Haarlem- Lelieveld (Poldervaart) Wen- tink, Hoeben, De Haan, Van Duffelen Nieuwenhuys, Peijs, Van den Berg De Goede, Bregman (Smit), Boszhard. Hera cles: Van der Heide Ten Donkelaar, Grobben, Nieuwenhuis, Steenbergen Roordink, Veenenberg, Bronkers Lei dekker, Korndörfer, Hulshorst. spel worden, zodat iedereen begrijpt dat het bijvoorbeeld belangrijk is dat in een groep alle leden correct op tijd aanwezig zijn aan tafel, dat het niet kan als je met je hemd uit je broek loopt.” Dat wil weer niet zeggen dat ik autoritair zal optreden. Die naam heb ik namelijk nog van de periode, dat ik de jongens trainde. Bij die knapen was zo’n houding nodig. Voor hen was het desastreus geweest, als ik had toegegeven aan bepaalde vedette-neigin- gen. Bij de dames ligt de situatie geheel anders. Er zitten getrouwde vrouwen bij” Trainer Rab is nog niet van plan om Co Stout (die wel weer in het B-elftal op treedt maar vanwege zijn blessure nog niet op ere-divisie niveau is) op te stellen. Wel waarschijnlijk is de rentree van Kees de Vries die tegen Ajax vorige week weer tien minuten aan het eerste elftal mocht ruiken. Ook Zwaan en De Wit zijn nog steeds geblesseerd zodat het Telstar-elftal derhalve niet ingrijpend gewijzigd zal worden van het team dat vorige week tegen Ajax een goede indruk achter liet. Telstar: Van der Meeren Driesen, Van Essen, Van der Lugt, Bischot Van Egmond, De Vries, Fens (Jonker) Bond, André, Manders. FC Twente: Schrijvers Van lerssel, Drost, De Vries, Oranen Huve, Notten, Pahlplatz Willy van de Kerkhoff, Jeuring, René van de Kerkhoff. Als Haarlem morgen in Almelo tegen Heracles met een overwinning naar huis weet te keren dan is er een kans volgende week staat Heerenveen-Wage- ningen op het programma dat er bin nen afzienbare tijd een scheiding aan de top van de ranglijst ontstaat. Trainer Brand is niet van plan om „gekke dingen” Koopt de Telstarbode, U kunt hiermee de wedstrijdbal winnen met de hand tekeningen van de spelers. Drie jaar geleden nam Gerard Maarse afscheid van de KNSB Hij was op dat moment jeugdtrainer en hij had zich zeer nadrukkelijk bemoeid met de sprintoplei- ding van de nationale schaatsers. Vanuit die tijd kent hij de meeste kernploegen van zeer nabij. Als reden voor zijn ver trek uit het kader van de schaatsenrijders bond memoreert hjj, dat destijds zjjn hobby hem te veel geld ging kosten. Aangenomen mag echter worden, dat het ontslag van de toenmalige bondscoach Anton Huiskes, een vriend van Maarse, en de moeilijkheden die daarbij een rol speelden voor hem de doorslag hebben gegeven. Alles wijst er op, dat de H.F.C. „HAARLEM” ook gedurende de tweede helft van het seizoen 1971-1972 in de strijd om de promotie een hoofdrol zal blijven spelen en dat het de roodbroeken ernst is hun voornemen in één jaar naar de Eredivisie terug te keren, ten uitvoer te brengen. Een sterk legioen van supporters, dat zich óók wanneer de weersomstandigheden wat minder gunstig zijn bereid toont hun „HAARLEM” in dat voornemen te steunen, is daarbij onmisbaar. Er komen nu nog 11 thuiswedstrijden, waarin getracht moet worden het bereids in negen wedstrijden bereikte ongeslagen record in eigen huis te handhaven. In de verwachting, dat velen van die spannende eidfase van de competitie getuige zullen willen zijn, heeft het bestuur besloten met ingang van 5 december (de tiende thuiswedstrijd tegen WILLEM II) half-seizoenkaarten voor alle rangen verkrijgbaar te stellen tegen de volgende prijzen: Staanplaatsen: ƒ20,zitplaatsen onoverdekte tribune Noordzijde ƒ30,(voor houders van AOW-kaarten ƒ17,50); zitplaatsen overdekte tribune 47,50. Bovendien hebben wij voor de jeugd tot en met 14 jaar nog een bijzondere Sinter klaasverrassing in petto, maar daarover kunt u meer lezen in de krant van zaterdag 4 december, waarin de thuiswedstrijd tegen WILLEM II wordt aangekondigd. Ze vindt tennis erg fijn omdat ze dage lijks wat bijleert. Het sterk individuele van deze sport trekt haar ook. „Je moet mentaal alles kunnen opbrengen. Je moet blijven knokken en nooit bij de pakken neerzitten”. Om aan de nodige ontspan ning te komen tussen de tennisbedrijven door leest ze, fotografeert of borduurt („daar gaat grote rust van uit”). Betty Stöve: „Het Nederlandse damestennis staat hoog aangeschreven in het buiten land. Als we op toernooien spelen, zijn we altijd de gevaarlijke outsiders”. Hoe lang zal ze doorgaan? „Ik weet niet wat de dag van morgen brengt. Misschien nog maar een jaar, wellicht ook vijf jaar. Zo lang ik de concentratie en de inspanning kan opbrengen want tennis op dit niveau eist veel van je”. andere profgroep binden. Ik blijf wat ik ben: geregistreerd amateur”. Waarmee ze de voortdurende geruchtenstroom als zou ze hebben getekend bij de contractprofs tennis zonder meer van de hand wijst. Betty Stöve (26 jaar, ongetrouwd en ook zonder plannen in die richting) is juist terug van een internationaal toernooi in Engeland. Zelf spreekt ze van een reizend tenniscircus, zes weken lang gesponsord door whisky-magnaat Dewar. In vier ste den werden tenten opgeslagen, linoleum tennisbanen uitgerold en traden de tennis sters voor het voetlicht. Vader Stöve, bij wie Betty werkt als de spoeling wat de toernooien betreft te dun wordt: „Het is een hele eer om voor dat toernooi te worden uitgenodigd. Dit is al het tweede jaar voor Betty. De wereldtop speelt er”. Betty werd zevende en verdiende in die zes weken tennis precies 125 pond. De winnares ging met 500 pond naar huis. Zij zelf noemt de afloop van het toernooi „bevredigend”. Die 1.000 gulden zijn geen vetpot voor de zes weken dat ze heeft getennist. Ze moest zelf de reis betalen. „Maar ik houd wel van dat soort toernooien. Ik heb een goed leventje, een beetje avontuurlijk. Je reist dan hier, dan daar naar toe. Je ziet wat. Ja, zo is het nou eenmaal: de ene week moet er voor mij geld bij, de andere week verdien ik”. In de tenniswereld kent men gecontracteerde professionals (zoals Tom Okker), profs zonder baas, geregi streerde amateurs (eigenlijk semiprofs) en amateurs. De eerste drie groepen mogen niet aan amateurtoernooien meedoen. Bet- Maarse tenslotte over zijn gentleman- imago; „Ik ben steeds meneer Maarse geweest. Ik denk dat het onder andere komt omdat mijn werkpak (donker grijs pak, vest en stropdas) verschilt van de kleding van andere trainers. Ik heb geen tijd om me na mijn werk te verkleden. En natuurlijk telt mijn maatschappelijke status mee.” Omdat een aantal coaches de nek heb ben gebroken omdat zij de dames niet de baas bleven (in de oefenmeester-galerij van de KNSB werden inmiddels „Ome Piet” Zwanenburg, de goedige Kees Broekman en de MO’er Egbert van der Ploeg bijgezet) moet Gerard Maarse toch wel enkele doorslaggevende kwaliteiten bezitten, nu hij in de richting van het coachschap manoevreert. Maarse: „Schaatsen is een individuele sport. Bij mij mogen ze elkaar echt wel eens in de haren zitten. Ze zijn tenslotte op de schaatsbaan om hun eigen belangen te promoten. De tijd van het vaderland die nen etcetera hebben we achter ons gela ten. Ze mogen bij het horen van het Wilhelmus misschien nog een traantje wegpinken, maar daarra denken ze toch weer aan zichzelf. Mij moeten ze als een scheidsrechter zien. Bii wie iedereen te recht kan met zijn problemen.” Maarse is er van overtuigd, dat de mentale opvang van de dames de zwaar ste taak zal worden van de nieuwe bonds- oefenmeester. „Veel belangrijker dan het op tijd indrukken van de stopwatch. Het coachen van de dames moet een samen- Noord-HollandUtrecht vangen. De ondracht luidde de dames te begeleiden tot aan de Neder landse kampioenschappen. Met de A- schaatssters Trijnie Rep en Elly v. d. Brom en de fel voor een terugkeer bij de top vechtende Carry Geyssen traint hij nu op de Amsterdamse ijsbaan bij mij alle in- totdat ik ho zeg. Iedere dag zit ik met ze aan de tafel en spreek ik met ze het programma door. Ze moeten weten wat ze aan het doen zijn. En dat is merkwaardig. Een paar jaar geleden wenste hij namelijk het schaatsen voor dames niet met het predikaat sport te honoreren. Een vooringenomenheid, waaraan een eind werd gemaakt toen hem het vorige jaar werd gevraagd een groepje schaatssters uit Heiloo onder zijn hoede te nemen. In eerste instantie be stond zijn zorg slechts uit het opvoeren van de zogenaamde „landconditie”. Op het ijs bemoeide hij zich pas later met de dames. Op de baan in Amsterdam omdat het kunstijs in Alkmaar op zich liet wachten. Tegenwoordig is Maarse dol en thousiast voor het damesschaatsen. Al blijft hij bij zijn eerder ingenomen stand punt, dat „het krabbelen dat veel van die meiden doen niets met schaatsen te ma ken heeft, maar dat er met behulp van deskundige leiding toch grote prestaties uit te halen zijn...” Sterker nog: Maarse prefereert het werken met dames boven het coachen van schaatsers. „Bij de dames heb je als trainer veel minder te maken met maatschappelijke problemen. De knullen zijn altijd met „later” bezig. Be grijpelijk. Maar met de meiden heb je al die trammelant niet. De toekomst van de meesten is verzekerd. Ze zijn getrouwd of gaan trouwen. Misschien praten ze daar door ook minder over geld. De schaatsers willen zo veel mogelijk onder de tafel toegeschoven krijgen, maar voor die mei den ligt het niet zo. Ze zijn blij als ze een graantje kunnen meepikken (Van onze sportredactie) HAARLEM-IJMOND. FC Twente, dat vorige week in de thuiswedstrijd te gen FC Utrecht vooral aanvallend teleur stelde, heeft voor de lastige uitwedstrijd op Schoonenberg tegen Telstar weer de beschikking over Jan Jeuring. Met Jeu ring als aanvalsleider vormen de Ensche- deërs weer het oude elftal dat dit seizoen met name In uitwedstrijden gemakkelijk de tegenstander elimineerde. Anderzijds voetbalt ook Telstar in het bijzonder tegen de sterkere ere-divisie representan ten op Schoonenberg vaak zijn betere wedstrijden. Bovendien heeft vooral Twente het in Velsen nog nooit ge makkelijk gehad zodat het schouwspel zich wel eens tot een interessant spekta kel zal kunnen ontwikkelen. De bezoekers kunnen morgenmiddag al vroeg terecht op Schoonenberg, want om 13.00 uur wordt er een voorwedstrijd gespeeld tus sen een elftal van de Nederlandse sport pers en de „piraten” van radio Noordzee Internationaal. Maarse is werkzaam in de personeels- sector van Hoogovens. Het is een baan, die in de toekomst genoeg ruimte open laat voor de functie van bondscoach. Een taak, waarvoor hij zich met het hem ter beschikking staande tracht te bewijzen. „De meiden hebben spraak van de wereld Betty Stöve: „Het prijzengeld is afkom stig van een Amerikaanse sigarettenfabri kant. Zo kennen de dames het Virginia Slims Toernooi, naar een Amerikaans merk. Soms zijn er andere sponsors van toernooien. We gaan daar naar toe waar men ons het meeste biedt. En dat doen de staatsamateurs van achter het Ijzeren Gordijn ook. We tennissen allemaal om geld te ontvangen”. Toen zij 12 jaar was, werd ze meegenomen naar de tennisbaan door haar ouders. „In het begin heb ik veel ballen geraapt”, herinnert ze zich. Toen Betty ongeveer 17 jaar was, begon goed te winnen, maar geen jeugdtoer- nooien. Sinds 1964 doet ze mee aan internationale tennistoernooien en pas in 1970 werd ze voor het eerst nationaal kampioen. Dat ze vroeger nooit won, wijt ze aan haar sterk aanvallend spel. „En als je jong bent, ben je zo wild. Wanneer je tegenstandster dan de bal binnen de lij nen weet te houden, dan sla je hem er zelf wel eens een keer uit. Dus verlies je. Nu speel ik degelijker en daarom misschien wat evenwichtiger”. J't.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11