Doorneberglaan aan )il Ver Veel cadeaus aangeboden Spanjaarden in Heerhugowaard Culturele Raad nachtvorst vergaderde Onderzoek Noordho Hands Ondanks naderende Sint stijgende bloemenprijzen Andijvie leed schade door arbeidsmarkt nodig Plan voor Cultuurnota wordt opnieuw bekeken I Spitse Hessel bedankte de heren Ichthus-College door Dr. A. la Fleur geopend L VEREIWI^SEUWS Ö'T DE l'M0*D lm „ZEI Grote waardering voor oecumenische samenwerking besi Kindercrèche Micro/theater Pleidooi voor Schorseneren iets duurder Regionaal Schoolbouwbureau Potplanten goedkoper was al gauw volledig bezet Merry Minstrels eerste bij talentenjacht Ongeveer 17000 gastarbeiders in provincie 4 VOO Z AI ZATERDAG 27 NOVEMBER 1971 (Van een onzer verslaggevers) SCHEIDING RELATIE V elsen-1Jmuiden Perl Heemskerk IJMUIDEN „Onze jeugd zit er op te wachten dat wij haar in contact brengen met het evangelie en niet met onze pretenties. Daarom wens ik allen die in uw scholen werken toe, dat zij allereerst goed onderwijs geven. Vervolgens dat hun levenshouding waarachtig en gelovig mag zijn, hun instelling tegenover de cultuur evangelisch-kritisch en hun bereidheid om naar de ander te luisteren onbeperkt. Alleen langs deze weg kan het Ich- thus-College een school zijn ,waar men, van welke staat of kwaliteit ook, elkaar werkelijk ontmoet. Ik verklaar het nieuwe gebouw van het Ichthus- College, Doorneberglaan 1 te IJmuiden officieel voor geopend.” Aldus dr. A. la Fleur, voorzitter van de Nederlandse Protestants-Chris- telijke Schoolraad en oud-rector van het Mamix van Sint Aldegonde-Ly- ceum te Haarlem, in welke laatste hoedanigheid hij grondlegger was van de Prins Bernhard-HBS in IJmuiden, de basis-school van het latere Ich- thus-College. Vrijdagmiddag nam het bestuur van deze onderwijsinrich ting het nieuwe gebouw in IJmuiden in gebruik. PRIKKLOK Beverwijk V elsen-N oord dr. J. Broekhuij sen, oud- (Vai In de kindercrèche werd hard ge werkt en het was fijn °°k. Het 20-22.30 14-16.30 u. u. 19-21 rp'CO- De stichting heeft zich een verheven doel gesteld en wij mogen slechts hopen dat het haar gelukken mag in godsvrucht en nederigheid dit doel te benaderen tot heil van de leerlingen die in de door de stichting bestuurde scholen aan haar zullen worden toevertrouwd”. BEVERWIJK. De bloemenhandel had deze week een vlot verloop. De niet te grote aanvoer ging voor wat oplopende pryzen van de hand. In tegenstelling tot andere jaren staat de handel nog niet onder druk van de St. Nicolaas-inkopen, tenzij de bloemen en planten ook in het St. Nicolaaspakket opgenomen zijn. De chrysanten, met name de jaarrond, staan in het teken van de belangstelling. De goede partijen liepen in prijs op tot 250 cent per bos, de gewone kaschrysanten brachten van 70 tot 175 cent per bos op, de geplozen chrysanten kwamen tot 60 cent per stuk Anjers liepen sterk in prijs op en kwamen weer boven 50 cent per stuk. De verschillende Sim-soorten varieerden Na het dankwoord van voorzitter Nij- man bezichtigde het gezelschap het nieu we Ichth'us-College en werd in de aula een verfrissing aangeboden. r BEVERWIJK. De aanvoer van schor seneren was deze week ongeveer gelijk aan vorige week, er kwam 21.000 kilo aan de veiling. De prijzen trokken wel iets aan. Voor de A-sortering betaalde men van 60 tot 74 cent per kilo, de „B” varieerde van 45 tot 58 cent per kilo, terwijl de „C” van 22 tot 39 cent per kilo noteerde. HAARLEM „Het laat zich aanzien dat onze provincie niet in aanmerking komt voor stimulerende maatregelen van de re gering zodat wjj zelf alle zeilen zullen moeten bjjzetten om de arbeidsmarkt zich zo gunstig mogeiyk te laten ontwikkelen”. Dit zei donderdagochtend burgemeester R. Laan van Zaandam in een openbare vergadering van de Raad voor de Arbeids markt voor de provincie Noord-Holland in een toespraak ter gelegenheid van zijn be noeming tot voorzitter van de Raad. Als een van de taken van de Raad zag hij een fundamenteel onderzoek van de provin ciale markt om na te gaan of de groeiende werkgelegenheid in de dienstensector ener zijds het in laatste jaren waarneembare verlies in de nijverheidssector kan com penseren en anderzijds kan zorgen voor de opvang van de toenemende beroepsbevol king in Noord-Holland. Daarnaast zouden de arbeidsmarkten van de afzonderlijke regio’s moeten worden geanalyseerd waar bij aldu., de heer Laan een van de belang rijkste vragen de verdeling van de werk gelegenheid over de verschillende delen van de provincie is. IJMOND. Naar schatting drieduizend belangstellenden hebben deze week het „Open Huis van Hoogovens” Casa del Norte in Heerhugowaard bezocht. Aan het eind van de middag en tegen het begin van de avond was de toeloop het grootst. Ouders konden hun kleuters in een kindercrèche achterlaten. Daar werden zij onder de bekwame leiding van Wilma Mantje-Bakker op plezierige wijze bezig gehouden. Zo plezierig zelfs, dat het de ouders later moeilijk lukte de kinderen met hun kunstwerkjes mee naar huis te nemen. Sommige kinderen hadden hulp gekre gen van Spaanse bewoners. Later op de avond heerste er in de kantine een stemming die deed vermoeden dat Spanjaard en Heerhugowaarder elkaar in het Huis van het noorden gevonden Eerder van de Nuyens r aanvrage geen ant1 van wat had. Waa van de ruime fi dankzij c instantie stond na wijk goe nen. Na overhebt te hebbe dank te aan de 1 medewe heer Ni personee ZATERDAG 27 NOVEMBER Vogeltentoonstelling, in oude Pencen- trale, Kanaalstraat, IJmuiden, 11-22 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 16-23 uur microkorfbal-competitie. Jeugdcentrum IJmuiden, in oude Pen- centrale, Kanaalstraat, 20 u. Sandy Coast. MAANDAG 29 NOVEMBER De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. instuif (vanaf 13 jaar). Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg geopend 14.30-17.30 u. ZONDAG 28 NOVEMBER De Lichtboei, Maasstraat. 14 u. jeugd film. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. discotheek. Weth< bliothee deel vai we wij: 15.000 i biblioth ken bes Een rieerd v langrijl de mod jonge b Ee lat lol mi d u. 1 u. IJMUID een kame ehaam zo dat Zeew aldus wel middag b liaal van wijk. Det rigens ooi de bestuu bliotheek dinsdagm van f 1'1 J de uitbou speciaal 1 den in de kenhuizei Nicolaast juffrouw bood van filiaal su 1 augusti Hij a personei tot een een on< vragen. van 25 tot 45 cent per stuk. Trosanjers waren duur en noteerden bijna drie gulden per bos. De fresia is duur; er gaan partijtjes rond vijf gulden per bosje, tussen de 200 en 400 cent per bosje is maar heel gewoon. Ook de rozen zijn goed aan de prijs, hiervoor werd tot 90 cent per stuk betaald. Bij de bolbloemen noteerden de hyacin ten van 28 tot 43 cent per stuk, tulpen werden duurder, Robinea en Oxford kwa men tot 55 cent per stuk. Bij de irissen ging de prof Blauw tot bijna vijf gulden per bos, de takken lelie van de soort Rubrum gingen tot 200 cent per stuk. De nerinnen vinden nog altijd veel grage kopers, de Bowdenie liep deze week op tot 120 cent per stuk, terwijl de Pink Triumph tot 70 cent per stuk kwam. Minder vlot gaat het bij de potplanten, de groeiende aanvoer heeft de handen vol aan flinke prijzen. Extra goede kwaliteit wordt betaald, maar voor de tussenmaten moeten de prijzen nodig verbeteren. (Van een onzer verslaggevers) MAANDAG 29 NOVEMBER De Uitwijk, Arendsweg. 13.30-15.30 u. peuterspeelzaal. De Hoppers, IJsselstraat. 9-11.30 u. peu terspeelzaal. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Gymzaal, Dreef 19.30 u. conditietraining voor heren. Beverwijkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg 2. 20-22 u. spreekuur. Leger des Hells, Geijsendorfferlaan. 20 u. werkgroepavond AA. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15- 17.30 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u.; Parmentier- straat 2: jeugd 15.30-17.30 u. ZATERDAG 27 NOVEMBER De Lichtboei, Maasstraat. 19.30 u. song festival. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 2 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. dansen m.m.v. Trash. Hiervoor waren in de aula van het Ich- thus-CoIlege een groot aantal genodigden aanwezig, zoals burgemeester Bosman, wethouder M. Rnessingh, de wethouders van onderwijs van Beverwijk en Heems kerk. de rijksinspecteur voor VWO en HAVO in Noord-Holland, veel directeuren van middelbare scholen en mavo’s en hoofden van protestants-christelijke basis scholen. alsmede docenten, ouders en leer lingen. BEVERWIJK. In schouwburg Gulden Vlies in Alkmaar behaalde de Beverwijkse vocal group „The Merry Min strels” onder leiding van Bert Kransberg, deze week de eerste plaats tijdens de fi nale van een talentenjacht voor het nieuwe NCRV-programma ,.Haal het doek maar op”. Er deden elf finalisten mee. De speur tocht naar vers talent werd door de NCRV georganiseerd in samenwerking met CNR. Eveneens was dr. La Fleur weinig lo vend over de inkrimping van het aantal godsdienstlessen en over de wekelijkse leraarlessen welke per klas moesten wor den teruggebracht van 34 naar 32. Dr. A. la Fleur tijdens zijn openings toespraak. Tot groot vermaak van de aanwezigen vertelde leerling Kees Booy dat de leer- lingenvercniging bij de aankoop van een cadeau eerst had gedacht aan een prikklok, maar dat men tenslotte dit plan had laten varen. „Want dan is het illegaal binnen sluipen van de school wel bekeken”. Ook tot de aankoop van asbakken voor de over- blijfruimte wilde de vereniging niet over gaan, „omdat wij hier niet mogen roken”. Tot slot waren de leerlingen tot de con clusie gekomen dat het ingezamelde bedrag het beste besteed kon worden aan het „gezellig” maken van de kelderruimte, vzelke was bestemd voor klasse-avonden. Twee leerlingetjes van de brugklassen (nog gehuisvest in de Venusstraat) boden een ontwerp aan van een door alle meis jes van deze klassen te maken wandkleed. L- Elke Iwikkeli het be. Woord) band „Voo educat: dan i structu mens hem gi om ov soonlij te var ineens cpvatt De hetgee reinen maner Die m boden enorm door woord moet De die si antwc alles blioth hierbi op te Als I medii I die t! I Wc I de bc I hulpr I den 1 I bliotl I het c Aa Over het oecumenisch karakter van de scohol zei dr. La Fleur: „Het plaatst ons als christenen voor een gemeenschappe lijke verantwoordelijkheid die wij niet uit de weg moeten gaan, die wij evenmin mogen bagatelliseren, gelet op de omstan digheid dat roomsen en protestanten in dit goede land meer dan vier eeuwen ge scheiden zijn opgetrokken en de ervaring ons leert dat het niet zo gemakkelijk voor ons is elkaar na zo’n lange scheiding ten diepste te verstaan, zowel in het belijden als in het praktiseren”. december moet het advies bij CRM zijn in gediend een nieuw advies uit te bren gen, waarbij het accent niet moet liggen op het begrip „Raad voor de Kunst”, doch op een ,Raad voor cultuurbeleid”. Oud- voorzitter Egas stelde zich sterk aan de zijde van de sectie Beeldende Kunst en noemde het concept-advies waaronder ten onrechte de naam van directeur H. Schaafsma stond „Zo dualistisch dat er zo niet mee te werken valt”. Aan het slot van de vergadering dankte de voorzitter de heer W. Mensink de heer C. Egas voor zijn krachtdadig optreden als voorzitter van de Culturele Raad in een tijd waarin de situatie uiterst moeilijk lag en er van buitenaf veel kritiek op de raad was. Als dank mag de oud-voorzitter een kunstwerk (grafiek) uitzoeken. Rector Bierling herinnerde aan de tien jaar lange voorbereidingen voor het nieu we schoolgebouw. Gezien het enorme, tijd verslindende werk dat hieraan was ver bonden, sprak hij zich uit voor de oprich ting van een Regionaal Schoolbouwbureau, dat deze „beroeps-werkzaamheden” zou kunnen vervullen. ZONDAG 28 NOVEMBER De Mei, Geelvinckstraat. 14.30-17.30 u. instuif en disco, (13-15 jaar), 19.30-22.30 u. disco (16 jaar en ouder) De voorzitter van de Stichting voor Al gemeen Christelijk Voortgezet Onderwijs te Velsen, ir. D. G. Nijman, heette alle aan wezigen hartelijk welkom en sprak over het ontstaan van het Ichthus-College. Hij was van mening dat in de toekomst het leerlingenaantal van de school zou uit groeien tot achttienhonderd. Hij hoopte dat de wet grotere mogelijkheden zou bie den voor ondermeer het aantrekken van meer administratieve krachten, een extra conrector en dat de subsidiebesprekingen met het ministerie spoedig zouden kunnen worden afgerond. Dr. La Fleur hield daarna, zoals gezegd de officiële openingstoespraak. Na een vrij gedetailleerd overzicht van het ontstaan en de uitgroei van de school verklaarde hij geen voorstander te zijn van „monster- scholen”. „Dit gezegd hebbende mag ik mij natuur lijk wel af vragen of dit toch niet wat on vriendelijk klinkt op een der vreugdevolle dagen van een scholengemeenschap met tegen de 1600 leerlingen. Ik ben mij er terdege van bewust dat er in de laatste tien jaar wel wat is veranderd, al was het maar de invoering van de Mammoetwet. Een wet die bij wijze van spreken bedelt om zeer grote scholen, hoe groter hoe mooier. Maar als dat zo is, rijst bij mij de vraag of het systeem wel deugt”. Daarna sprak dr. La Fleur over het peil van de geslaagde kandidaten, de leraren opleiding en het feit dat men bij de in voering van de Mammoetwet weinig reke ning had gehouden met de realiserings- kosten. Na de openingswoorden van dr. La Fleur richtte wethouder Roessingh zich tot de aanwezigen en bood namens het gemeente bestuur de school een plantenbak aan. „Ik hoop dat u de gezellige sfeer van het oude gebouw over zult planten in de nieu we school”. De wethouder verklaarde bij zonder blij te zijn over de vruchtbare oecumenische samenwreking in de nieuwe scholengemeenschap en hoopte dat het onderlinge gesprek, ook met de overheid voortgang zal vinden. „Ik hoop dat deze relatie van het onderwijs met de overheid, welke toch gedachten heeft die zeker de moeite waard zijn, in de toekomst gaat verbeteren”. hadden. Toen kwamen ook de gastheren los. Een aantal schaarde zich om een microfoon en bracht enkele fraaie liede ren ten gehore. Ook zou een onderzoek moeten worden ingesteld naar de arbeidsstructuur in de agglomeratie Amsterdam, die bijna de helft van de totale werkgelegenheid in de pro vincie voor haar rekening neemt. Naar zijn mening is te verwachten dat de verschui ving van de nijverheids- naar de diensten sector ir. de komende jaren zal voortduren. Uit nadere studie zov moeten blijken of deze structuurwijziging van de arbeids markt zich kan voortzetten zonder de eco nomische structuur van het gewest te ver zwakken „De nijverheidssector die natio naal gezien in belangrijke mate de onder bouw vormt voor de ontplooiing van de dienstensector, zou aanzienlijk kunnen worden versterkt Indien Industrieën zich op de thans nog lege industrieterreinen in het westelijk havengebied zouden vesti gen”, aldus de heer Laan. Hij wees er op, dat de Noordhollandse arbeidsmarkt de laatste jaren een groot aantal buitenlandse arbeidskrachten heeft opgenomen. Thans werken er naar schat ting 17.000, de buitenlanders uit de EEG- lidstaten niet meegerekend De meesten doen ongeschoold werk in de nijverheids sector Wij zullen ons, aldus de heer Laan, moe ten afvragen of dit grote aanbod van on geschoold werk in onze regio geen teken is van structureel achterblijven van onze economie en oi via diepte-investeringen niet een deel van deze ongeschoolde, niet door Nederanders te bezetten plaatsen overbodig kunnen worden. ZONDAG 28 NOVEMBER Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 10-13 u. badminton-competitie BC IJmond, 13-17 u. badmintoncompetitie BC Velsen, 17-19 45 u. zaalhandbalcompetitie. Vogeltentoonstelling, in oude Pencen- trale, Kanaalstraat, IJmuiden, 11-18 uur. Jeugdcentrum IJmuiden, in oude Pen- centrale, Kanaalstraat. 14 u. Sun en pen- ligtsjo. Velserbad, Brioniostraat, 10.30 12 uur en 13.15-16.30 uur gemengd zwemmen, 9- 10.30 uur VZV, 12-13.15 uur CSB. Hierna bood rector van de school zijn gelukwensen aan, waarna dr. Bel namens de ouders twee bandrecorders overhandigde. Rector Bier ling haakte hierop later in en zei dat hij sinds een taalleraar aan hem een diapro jector had gevraagd, de voorziening van leermiddelen en apparatuur voor hem niet was bij te benen. Leraar H: J. de Boer sprak namens de docenten en vertelde een vertegenwoordi ger te zijn van een „wonderlijke groep vogels”. „Zo voel ik mij sinds een van de leerlingen mij zei dat ik m’n brood ver diende aan zijn ellende.” De heer De Boer vond dat er in de nieuwe school reeds vol doende geld was geïnvesteerd en wilde namens alle leraren een bedrag overmaken aan de „Actie Samenscholen” voor scho len in de ontwikkelingslanden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Met zeer spits uitge werkte teksten gaf cabaretier Hessel van der Wal, vrijdagavond in het Micro-the- ater in Beverwijk, blijk van een opmerke lijk talent voor conference. Hij presenteer de zijn programma onder de titel „De he ren worden bedankt” en lardeerde zijn op treden met een danklied, waarin hij als het ware een zingende conference weggaf. Zeer fijnzinnig zijn z’n nummers toe gespitst op het jongleren met begrippen die hij omzet in een soort understatement, waarin de humor doorfibreert. Een heel briljant nummer vond ik dat van de poelier die zo van dieren houdt en lijdt onder z’n werk omdat hij ze moet do den en plukken. Ook de toespraak, even voor zijn slot-danklied, tot de fictieve le den van „Ons Genoegen” was een staaltje van scherp uitgekiend opzettelijk verkeerd woordgebruik, dat de lachspieren danig in beweging zet. Veel plezier beleefd dus met Hessel, die voortreffelijk werd bijgestaan door pianist Henk Alkema, voorheen bij Fiet en Frans Koster werkzaam. K. v. L. Een paar partijtjes spinazie gingen vlot weg tot 125 cent per kilo, men ziet nog wat sla die van 10 tot 15 cent per krop noteerde. Bospeen komt nog regelmatig aan de veiling en gaat tot 90 cent per bos, de waspeen varieerde van 27 tot 45 cent per kilo. Er kwamen nog enige partijtjes tomaten onder de klok die tot 90 cent per kilo noteerden. De aanvoer van witlof is wat ruimer geworden hetgeen de prijs iets drukte, deze lag tussen 100 en 150 cent per kilo. De aanvoer van prei is nog van behoor lijke omvang, met wat oplopende prijzen die tot 60 cent per kilo kwamen. De ver schillende koolsoorten gingen vlot weg, vooral als er even een tekort is lopen de prijzen flink op. De geschoonde spruiten gingen boven een gulden per kilo, de on geschoonde partijtjes kocht men al vanaf 40 cent per kilo. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Tijdens de eerste openbare vergadering van de Culturele Raad Noord- Holland in het stadhuis van Velsen de vaste behuizing van de Raad, Huize Beec- kestfjn bleek niet over een ruimte, groot genoeg om deze in haar volledige bezetting te kunnen herbergen, te beschikken zijn de namen bekend gemaakt van de leden van het bestuur, waarna met algemene instemming hun benoeming volgde. In de plaats van de heer C. Egas, die tot deze vergadering voorzitter was. werd voorlopig benoemd de heer W. Mensink, die in de Culturele Raad zitting heeft na mens het Provinciaal Bestuur van Noord- Holland. De namen van de overige be stuursleden zijn: de heer F. van Bommel van de sectie Beeldende Kunst, de heer A. J. Kölker van de sectie Geschiedbeoefe ning. de heer J. V. Suurmond van de sectie Openbaar Bibl. Werk, en mr. O. V. L. Guermonprez van Vormingsinstituten. Uit de regio’s werden benoemd: mevrouw B. Blomjous-Deur, mevrouw J. van Laar hoven, de heer J. W. de Vries, de heer J. van Os van den Abeelen, de heer P. Smit en de heer J. Steegstra. Tevens werden als bestuurslid benoemd de burgemeester van Haarlem, dr. L. de Gou, en de heer R. van der Hulst. Dr. De Gou is als nieuw lid van de Raad aangewezen door de Vereniging van Noordhollandse Gemeenten. Andere nieu we leden van de raad waren mr. C. P. Lohr, directeur van de stadsschouwburg in Haarlem en aangewezen door de sectie Toneel; eveneens afkomstig uit de sectie Toneel de heer H. Sternheim, en uit de sectie Permanente Educatie de heren B. Evers en drs. J. J. Schoenmakers. Op de vergadering kwamen verscheide ne zaken aan de orde welke zeker nog voor nadere bestudering in aanmerking kwamen. Zo werd er enige kritiek geuit op het cultuurplan, dat werd samengesteld in voorbereiding tot de provinciale cul tuurnota, welke in de loop van 1972 gereed moet komen. Om tot een zo breed moge lijke uitwerking van het cultuurplan te komen werd een beroep gedaan op de sec ties, daarvoor aan het bureau van de CRNH een bijdrage en/of suggesties te leveren. Dan lag er nog het „concept-advies in zake Rapport commissie tot herziening van de wet op de Raad voor de Kunst”. Dit voorlopig advies werd nog samengesteld door de „oude” Culturele Raad Noord- Holland. Met name de sectie Beeldende Kunst was het dermate oneens met de strekking ervan, dat na enige discussie werd besloten het in z’n geheel te ver werpen en op korte termijn vóór 15 MAANDAG 29 NOVEMBER Stadsschouwburg, 20 u. „De gouden spiegel van Pierewiet.” toneel door OTK. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen, 8 tot 16.15 uur schoolzwemmen, 16.15 tot 16.45 uur zwemlessen, 18 tot 21 uur zwemvereniging Kennemer Staten, 21 tot 22.30 uur zwem vereniging r.-k. Velsen. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden. 14.30 tot 17 30 uur en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg, Velsen- noord, 14.30 tot 17.30 uur; Parochiezaal onder Petruskerk Venusstraat, IJmuiden, 5 tot 18 uur; filiaal Wüstelaan 79 Sant- poort-zuid, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Willemsbeekweg IJmuiden- oost, jeugd- en tóenerbibliotheek, 15.30 tot 17.30 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 uur bibliotheek en inlich tingencentrum van de Ned. Vereniging voor Seksuele Hervorming. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.45 uur bridgeclub De Jump. Boksclub De Ring, in Ossendorpschool, Wijk aan Zeeëerweg, van 9.30 tot 20.00 uur trainen. IJmuider Harmonie, 18.30-20.00 uur jeugd-, tamboer- en trompetterskorps en majorettenpeloton in MMS Tolsduiner- laan. BEVERWIJK. De niet al te grote aanvoer aan de groentenveiling gaat tegen vrij goede prijzen van de hand, men scha kelt nu steeds meer op de winterprodukten over. De andijvie van buiten is groten deels geruimd; de vrij strenge nachtvor sten hebben hier danig in huis gehouden. Er komt al glas-andjjvie aan de veiling waarvoor men tot 98 cent per kilo be taalde. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 16-17.30 uur tennis, 18.30-21 uur Exercitia, 21-23 uur Full Speed. Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, Peuterspeelgroep 9.30-1130 u.; Bewegings- improvisatie 6-8 jaar 16.30-17.30 u.. 9-11 jaar 17.30-18.30 u.; Pottenbakgroep meisjes en jongens 10-13 jaar 19-20.30 u.; Back Home Tienersoos 14-18 jaar 19.30-22 uur. ZATERDAG 27 NOVEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend tot 15.30 u. De Kelder, Hilbersplein. jeugdsociëteit (13-15 jaar). De Grenspost, Soerstraat. 20-22.30 discotheek Fire. Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 u. voor kamerbewoners. MAANDAG 29 NOVEMBER De Zandkraai, Handelstraat. 13.30-15.30 uur peuteroppas, 19.30 uur open klaverj as drive. De Lichtboei, Maasstraat. 14.30-15.30 u. peuteroppas. Zaal Dam, Ruijdaelstraat. 20 u. verga dering Lawntennisclub Marquette. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 19.30 u. Verenigde openbare bibilotheek. Kerk- weg 45- volwassenen 14-17.30 en u.; Ruijsdaelstraat 7: ieugd 19-21 u. ZATERDAG 27 NOVEMBER De Mei, Geelvinckstraat 20 u theek. (alle leeftijden) ZONDAG 28 NOVEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 u. De Grenspost, Soerstraat. discotheek Fire. De Uitwijk, Arendsweg. 20-22.30 jeugdsociëteit Biebbieb (vanaf 18 jaar). Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 u. voor kamerbewoners.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4