Jan Jeuring in plaats van Hoekema POSITIEF RESULTAAT IN INTERLAND VOOR COACH FADRHONC ERG GUNSTIG Elite-elftal Docherty wil wel van eens zien hoe sterk Nederland is Japanners snel in Karuizawa Donner: remise van Geen subsidie voor De Robben Duinwijck sloeg aanval Tilburg goed af 1 JBi I NOC nam normen van internationale federaties over Damesselectie Blatchford te snel voor Noorse rijders badminton speelt in Edinburgh Lier wil de halve finale Europa-cup DINSDAG 30 NOVEMBER 1971 16 D I ft Onrust Afscheid J - n' g t 1 (Van onze sportredactie) OEKZE HOEKEMA JAN JEURING JOHN DRIESKENS. Trainer Docherty met v.l.n.r. Dalgleish, Bremner, Buchan, Gray en Johnstone. (Van onze sportredactie) fWWWWWWWWWWVWWWWWWWWWWW ■VVVVVVVVVVV'MVVWVVVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVI MARC SERNE plaatsen c Op de plaats van Hoekema zal nu waar schijnlijk Jan Jeuring van de FC Twente acteren. Of hij speelt zal afhangen van een medische keuring, omdat Jeuring pas van een blessure is hersteld. Naast Jeuring, op rechts staat niet zijn ploeggenoot Theo Pahlplatz, maar Henk Wery. Fadrhonc gaf aan de Feijenoorder de voorkeur omdat PALMA DE MALLORCA. Jan Hein Donner heeft tijdens het internationale schaaktoernooi te Palma de Mallorca zijn eerste partij tegen de Spanjaard Pomar remise gespeeld. Terrier Billy Bremner zal als aanvoerder fungeren. Andere „buitenlanders” die deel van het Schotse „experimenteerelftal” zul len uitmaken zijn keeper Wilson en xnid- Docherty bereidt zjjn mannen consciën tieus op het treffen voor. Niet alleen gis teravond trainde zjjn selectie (met uitzon- INZELL. De Amerikaan Neil Blatch- ford is tijdens internationale schaatswed strijden op de kunstijsbaan van Inzell te snel gebleken voor de Noorse sprintelite. Iljj won de 500 meter in 39,3 sec. voor Jo han Lind (39,5) en Arne Herjuaunet (40.0). De voornaamste resultaten waren Heren, sprintersklasse: 500 meter: 1. Blatchford (VS) 39,3 sec.; 2. Lind (N) 39,5; 3. Herjuaunet (N) 40,0; 4. Efskind (N), Sunde (N) en Iversen (N) allen 40,2; 7. Eriksen 40,4. 1000 meter: 1. Efskind 1.21.2; 2. Eriksen 1.21.4; 3. Iversen 1.22.7; 4. Wunde 1.23.4. Allround-klasse 3000 meter: 1. Bollerud (N) 4.31.5; 2. Veistola (Fin.) 4.36.9; 3. Prota-Ankorva (Fin.) 4.383. Dames: 500 meter: 1. Mary Saxton (VS) 44.7; 2. Pat Sheehan (VS) 45.2; 3. Chris Lind (VS) 46.4. 1 5 S 1 t i I 1 1 de pe H 19 05 t1, w fir te w ni Cf d tf v r d ti v r n fa c dering van Gemmil die het vliegtuig miste en pas gisteravond laat arriveerde) op de grasmat van het Olympisch stadion maar ook vanavond zal Docherty, precies op het tjjdstip van de wedstrijd om kwart over acht, zjjn mannen aan het licht laten wen nen. (Van onze sportredactie) HILVERSUM. Ook HZC De Robben is ernstig gedupeerd door de bezuinigings maatregelen van de overheid. Het minis terie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk heeft namelijk negatief beslist op twee subsidie-aanvragen van de Hilversumse zwemclub (totaal 3000 gul den) voor deelname aan de strijd om de Europa Cup Waterpolo. Dit besluit heeft bij de Hilversummers niet alleen teleurstelling, maar ook verba zing veroorzaakt. Secretaris Van Polen: „Voor de deelname aan de eerste ronde van het Europa Cuptoernooi hadden we destijds een garantiesubsidie van 2000 gul den gevraagd en ook gekregen. We heb ben daarvan ongeveer de helft gebruikt. Nu hebben wij het goed gedaan. De halve finale en ook nog de eindstrijd gehaald en nu zeggen ze nee. Wij snappen er niets van. Dat is toch inconsequent”. De winnaars waren: Heren: 1500 meter: 1. Mutsuhido Maeda 2.06,8., 5000 meter: 1. Kiyomi Itoh 7.38,5. Dames: 1000 meter: 1. Sachiko Saito 1.33,0., 3000 meter: 1. Satomi Koike 5.04,9. DEN HAAG. Het Nederlandsch Olympisch Comité heeft als maatstaf voor de aanwijzing van een basketbalploeg, een handbalploeg en een volleybalploeg voor de Olympische Spelen 1972 te München de kwalificatieprocedures van de betref fende internationale federaties overgeno- men. De Belgen zijn van mening dat zij de organisatie in handen hadden moeten krijgen en zijn voorts verbolgen over het feit dat zij nadat zij zich kandidaat hadden gesteld geen enkel bericht van de CSE hebben ontvangen. Het bestuur van Rebels Lier denkt er zelfs aan eventu eel de CSE voor de rechter te dagvaarden. Het reglement zegt dat de theoretisch zwakste deelnemer voor de organisatie mag zorgen. Rebels neemt voor de eerste maal aan dit toernooi deel. AMSTERDAM Hoewel de interland tussen Nederland en Schotland het pre dikaat vriendschappelijk met zich mee draagt staan er morgenavond onder de schijnwerpers van het Olympisch stadion toch grotere belangen op het spel dan men oppervlakkig gezien zou vermoeden. De prestatiecurve van het Schotse nationale elftal van de afgelopen jaren vertoont een merkwaardige parrallel met die van het Nederlands elftal. Terwijl teams als Celtic en Glasgow Rangers op het internationale vlak, evenals dat in Nederland het geval was met Ajax en Fejjenoord, de nodige furore maakten, waren de prestaties van het nationale elftal verre van navenant. In Nederland voelden de vedetten van de top clubs aanvankelijk bitter weinig voor een avontuur in de nationale elf, in Schotland waren de werkelijke sterren niet eens beschikbaar. veranderd. Ik heb hem vrijdagavond nog opgebeld. Ik heb ook nog met onze aan voerder Pleun Strik gesproken. Die heeft Linder eveneens benaderd. Maar de trai ner zei het elftal reeds te hebben samen gesteld”. ZEIST Hoewel Kurt Linder besloot Oekie Hoekema een weekje rust te gunnen, koos Fadrhonc de spits toch in de selectie. Een herhaling van de „kwestie Van Hane- gem” behoorde, zo dacht men, tot de mo gelijkheden. Aan die speculaties maakte de bondscoach gistermiddag een eind. „Ik wist niet, dat Oekie Hoekema uit het elftal werd gelaten. Wij hebben PSV een convocatie gezonden met daarin de mededeling, dat we van plan waren Van Beveren zowel als Hoekema in de selectie op te nemen. Daar op is niet gereageerd”. Hoekema verklaarde later waarom hij uit het elftal was gelaten. „Ik heb vrijdag voor de training met Linder gepraat. Ik was leeg. Niet lichamelijk maar psychisch. Ik zocht een gesprek. Ik dacht» dat Linder misschien een oplossing zou weten. Maar hjj vroeg me: „Wat wil jij?” Toen heb ik gezegd: „Misschien is een weekje rust goed. Later topn ik had nagedacht en met mijn vrouw gepraat ben ik van gedachten (Van onze sportredactie) ZEIST Een positief resultaat van de vriendschappelijke interland NederlandSchotland kan half december wel eens worden gebruikt als extra-argument voor het aanblijven van de coach van de KNVB dr. Fran tisek Fadrhonc. Op verzoek van de oefenmeester wordt dan door het be stuur van de KNVB overlegd over de verlenging van het contract van de genaturaliseerde Tsjech dat eind juni 1972 afloopt. Deze vergadering en het optreden van Fadrhonc hebben het ontstaan van allerlei geruchten als zou de ontslagbrief van de coach al klaar liggen op het Haagse bonds- bureau, in de hand gewerkt. De naam van de trainer van Barcelona Rinus Michels werd in dit verband veelvuldig gebruikt. Vrijdagavond gaf Fadrhonc, die bekend staat om zijn gebrekkig gebruik van de Nederlandse taal, tijdens een televisie-in- terview te kennen, dat hij er graag een hulpje in de figuur van Michels of in die van de oefenmeester van de FC Twente Kees Rijvers bij had. Een uitspraak, die in het KNVB-establishment grote verwarring stichtte. De voorzitter van de zogenaamde begeleidingscommissie van het Nederlands elftal de Rotterdammer Henk Zon haastte zich te verklaren, dat twee kapiteins op één schip naar zijn opinie niet tot de mo gelijkheden behoorden. Tweede klasse, afd. 2: Drop Shot 4 Hilversum 2 6—2, AAC 3—Duinwijck 4 71, DKC 2Slotermeer 2 62, Velsen 2 MVO 5—3. Drie aanvallende middenvelders, Brem ner, Graham en Gemmill, duiden niet op een verdedigende strategie. Docherty: „Dat ligt niet in de aard van het Schotse voet bal. Wij zullen dezelfde taktiek spelen die tot succes tegen Portugal en België heeft geleid. Met een 4-3-3-opstelling. Dat houdt natuurlijk niet in dat de defensie verwaar loosd wordt. Dat is tegen een elftal als Nederland je eigen graf graven”. De man die na een voetbalcarrière bij Celtic, Preston en Arsenal trainer werd van het Portugese Oporto en daar tussen door nog een tijdje assistent-manager is geweest van Hull-City zou in het Neder lands elftal, dat in tegenstelling tot hun Schotse collega’s aan de zekere hardheid die het spel kenmerkt, ook nog individuele klasse en artisticiteit paren, wel eens zijn Waterloo kunnen vinden. Docherty zelf is daar nu hij de beschikking over de best denkbar. Schotse voetballers heeft nau welijks benauwd vöoi. naar hij zei de linksback van de Schot ten Haye nog al stevig is. „Wery is meer krachtvoetballer dan Pahlplatz”. Op het middenveld onderging het Ne derlands elftal ook een verandering in ver gelijking met het team, dat in Eindhoven tegen Luxemburg speelde. Neeskens en Van Hanegem zullen er voetballen in plaats van Janssen en Mühren. In de achterhoede staat niet Jan van Beveren in het doel maar de keeper van FC Twente Piet Schrij vers. De opstelling luidt: Schrijvers, Ven- neker, Israel. Hulshoff, Krol, Neeskens, Van Hanegem. Wery, Jeuring, Cruyff en Keizer. Deze zijn: Voor basketbal: voor de vier nog open plaatsen in het Olympische toernooi kun nen zich twee landen kwalificeren via het pre-Olympische toernooi, dat in mei in Nederland wordt gehouden. Indien Neder land zich in dit toernooi niet mocht plaatsen voor München, maar wel een derde of vierde plaats zou bereiken, zal de Nederlandse ploeg in de gelegenheid wor den gesteld deel te nemen aan het laatste kwalificatietoernooi, dat van 7-20 augus tus in Augsburg wordt gehouden. Naar verwacht zullen in dat toernooi 28 landen uitkomen met als inzet de twee nog resterende open plaatsen in het Olympisch toernooi. Voor handbal: kwalificatie tijdens het toernooi, dat van 15 tot en met 24 maart in Spanje wordt gehouden. Van de zestien landenploegen zullen zich er vijf kunnen plaatsen voor München. Voor volleybal: uit het kwalificatietoer nooi heren, dat van 5-13 augustus in Nice wordt gehouden, kunnen zich twee van de zestien deelnemende ploegen voor het Olympische toernooi. Het NOC heeft tevens de aanwijzings- normen bekend gemaakt voor de winter spelen te Sapporo. Voor het hardrijden op de schaats luidt deze norm zowel voor de dames als de heren: een redelijke kans op het bereiken van een plaats onder de eerste tien op de afzonderlijke afstanden. Voor de dames zal de aanwijzing geschie den uiterlijk na de Europese kampioen schappen op 15 en 16 januari te Inzell en voor de heren na de Europese kampioen schappen op 22 en 23 januari te Davos. Voor de eventuele uitzending van een kunstrijdster of kunstrijder stelt het NOC als norm het bereiken van een achtste plaats op de Europese kampioenschappen van 10-15 januari te Stockholm. denvelder Graham van Arsenal, Colqu- houn van Sheffield United, Cormack van Nottingham en de snelle linkerspits van Leeds United, Gray. Van Derby County zal zeker Gemmill een plaats krijgen ter wijl ook O’Hare aan de selectie is toege voegd. De rest van het geheel wordt ge completeerd door Aberdeen-, Rangers- en Celticspelers waarvan David Hay, de jonge Delglish en de rossige kabouter Jimmy Johnstone de bekendste zjjn. In de eerste klasse verloor Velsen vol gens de verwachtingen van het sterke Vijfsluizen met 80. Duinwijck 3 behaal de een grandioze overwinning op DKC en wel met 71. De enige partij die verloren werd, was het damesdubbel van Lilian Barend en Marion Aapkes, in drie games. Door deze overwinning heeft het zijn, met Vijfsluizen, gedeelde eerste plaats behou den. Haarlem 2 behaalde een goede over- Duinwjjck gaat op kop met 14 punten. In de eerste klas is Duinwijck 3 samen met Vijfsluizen favoriet met 12 punten. Duin wijck 1 won zondag met 62 van Tilburg. Tilburg, dat in deze wedstrjjd zjjn kans had moeten zien liggen om Duinwijck een gelijkspel af te troggelen, greep deze kans niet. Rob Ridder verloor zjjn single tegen Ruud van Ginneken met 1511, 1511. Tevens werd een mixeddubbel verloren. Duinwijck 2 verloor van het sterk opko mend Drop Shot met 53. Piet Ridder won twee partjjen, te weten zijn single tegen Henk Weys (9—15, 15—7, 15—7), en zijn gemengddubbel met Lili ter Metz tegen Joke van Bennekom en Vic Leunissen. Paul Ridder won ook zijn gemengddubbel met Sylvia Robbé tegen Felice de Nooyer en Jan Frühlich. Haarlem 1 greep zjjn kans en won met 62 van Victoria, waarmee het zich nu hopelijk definitief van de on derste plaats distantieerde. De (vermoedelijke) opstelling van Schotland: Wilson (Arsenal); Jardine (Rangers), Buchan (Aberdeen), Stanton (Hibernians), Hay (Celtic); Bremner (Leeds), Graham (Arsenal), Gemmill (Derby County); Johnstone (Celtic), O'Hare (Derby), Gray (Leeds). (Van onze badmintonmedewerkster) HAARLEM. Na de eerste helft van de competitie is het krachtsverschil voor al in de hoofdklasse al duidelijk te zien. De begeleider van het Nederlands elftal Jack van Zanten was evenals het bestuur van de KNVB nog al ondersteboven ge weest van Fadrhioncs uitspraken in het tv- programma: „Op zo’n manier gooit de man zijn eigen ruiten in.” Op de vraag of de bondscoach, die vaak bijzonder naïef handelt, niet begeleid kan wor den, antwoordde Van Zanten; „Eigenlijk zou dat wel beter zijn. Maar we wisten helemaal niet, dat hij een interview had gegeven. Laat staan, dat we hem in be scherming konden nemen Zo groot was de onrust in bestuurskrin- gen, dat de KNVB gistermiddag op de traditionele persconferentie, die een inter land pleegt vooraf te gaan, niet alleen was vertegenwoordigd door Zon en Van Zanten maar ook door voorzitter Meuleman. De praeses had een pasklaar antwoord gefor muleerd. „Pas in december”, aldus Meu leman, „wordt er gesproken over het wel of niet aanblijven van Fadrhonc. Ik ken de standpunten nog niet van mijn mede bestuursleden.” Een diplomatiek antwoord, dat de waarheid in het midden liet. Fadr- honc verklaarde daarna, dat hij een drie kwartier durend interview had toegestaan aan AVRO’s Sportpanorama en dat de uit gezonden stukken film, na veel knipwerk tot een vervormde eenheid waren gesmeed Of de bondscoach de waarheid spreekt of niet kan uiteraard pas worden bekeken na de gehele film van de AVRO gezien te hebben. Vast staat in ieder geval, dat Fadrhonc een verlenging van zijn contract KARUIZAWA. De Japanse schaats- top heeft kennelijk grote plannen voor de Olympische winterspelen in Sapporo. Ook op de tweede dag van de nationale wedstrijden in Karuizawa lieten de dames en heren knappe tijden afdrukken. De beste prestatie kwam op naam van Mut suhido Maeda, die de 1500 meter won in 2 min. 6,8 sec. ambieert. Zijn grootste wens is het Neder lands elftal op zijn weg naar München, waar in 1974 de wereldkampioenschappen worden georganiseerd, te begeleiden. Na de persconferentie trachtte Fadrhonc zijn standpunt te verduidelijken: „Ik ben een gentleman. Iedereen lijkt de laatste tijd tegen mij. Er wordt geschreven en gespro ken over de komst van Michels en ook de naam van Rijvers wordt gebruikt. Ik heb dus als volgt geredeneerd: als de KNVB die trainers zo nodig wil hebben, dan zal ik de bond niet in de weg staan. Neen, ik wil ze zelfs helpen. Ik wil advi seren. Ik ben geen man die zo nodig op het voorste plan moet staan of die zich zelf naar voren schuift...” Daarom zond Fadrhonc zondag KNVB- trainer Arie de Vroet naar NECPSV om de prestaties van Hoekema en Van Beve ren te bekijken. Hij zag, zoals bekend Oekie niet aan het werk. winning in de uitwedstrijd tegen Veglo 1 met 62. Alles werd gewonnen behalve de eerste damessingle en een mixeddubbel. Duinwijck 5, dat zich in de tweede klas se steeds meer gaat handhaven, speelde gelijk tegen DKC 3, dat eveneens op een gedeelde eerste plaats staat. Na de singles stonden de Haarlemmers voor met 31, maar ze wisten toen nog slechts één ge mengddubbel te winnen, waarmee de stand op 44 kwam. Velsen 3 verloor met 80 van het Rotterdamse Metro, ter wijl het tweede team van Velsen een 53- overwinning behaalde op MVO 1. roïsche kwalificatiewedstrijd tegen West- Duitsland (3-2) voor de wereldkampioen schappen in Mexico moest Brown een ach terhaalde voetballer als Law opstellen om dat andere Engelse clubs spelers weigerden af te staan. Er is sedert kort echter iets veranderd. Ten eerste is er de van Oporto overge komen Schotse manager Tommy Docherty die wel de ondankbare taak van Brown wilde overnemen op voorwaarde dat hij de beschikking zou krijgen over de sterkst mogelijke selectie. Er volgde overleg met vele Engelse clubs (waaronder landskam pioen Arsenal) en Docherty kon aan het hachelijke karwei als „voorlopig bonds coach” (de Schotse voetballeiders waren door alle mislukkingen behoorlijk voorzich tig geworden) beginnen. Docherty legt uit hoe hachelijk die taak was: „Voor mijn eerste interland tegen Portugal zijn wij zelfs uitgeweken naar een kleinere plaats als Aberdeen. Wij durfden het gewoon niet aan om in een grote plaats als Glasgow te voetballen omdat wij bang waren om door het publiek te worden uitgejouwd. Toen wij Portugal verslagen hadden hebben wij besloten om de volgende interland, tegen België, in Glasgow te spelen. Toen bleek hoe belangrijk die zege tegen Portugal was geweest. Voor het eerst na die verloren wedstrijd tegen West-Duitsland kwamen er meer dan 65.000 toeschouwers kijken”. Toen Schotland het zich voor de laatste acht van het Europese kampioenschap ge plaatste België had verslagen brak de hel los. Docherty werd afgeschilderd als de messias die het wel even zou regelen. Wat belangrijker was, was dat de Kovacs van het Schotse voetbal opeens een vierjarig contract kreeg voorgelegd om hem alle ge legenheid te geven om Schotland klaar te stomen voor de wereldkampioenschappen in 1974 in West-Duitsland. Wat dat betreft heeft Docherty heel wat meer zekerheid dan zjjn Nederlandse collega Fadrhonc. Morgen wordt het Docherty’s eerste in terland als full-time manager. Het is dui delijk dat hij door de „Nederlandse we reldklasse”, zoals hij dat vriendelijk om schrijft, niet afgebroken gezien wil worden wat hij in ftvee wedstrijden zorgvuldig heeft opgebouwd. Nederland is een regel rechte test-case om te zien hoe sterk Schotland eigenlijk wel is. Wei aardig is daarbij dat hij de wedstrijd tegen Neder land veel hoger aanslaat dan die tegen België. Interessant omdat er tegen België wel iets op het spel stond. Docherty is met name door Celtic-coach Jock Stein ge waarschuwd voor de klasse van Rinus Is rael en Wim van Hanegem, twee spelers die door hun speeltrant erg appelleren aan de Schotse denkwijze hoe voetbal gespeeld moet worden. Artisticiteit van een Keizer en Cruyff slaat minder aan, hoewel Docherty in het bijzonder in Cruyff is geïnteresseerd. Als wij hem vertellen dat de Cruyff van de afgelopen maanden één van de meest bril jante voetballers ter wereld is dan is het bepaald geen serviliteit als Docherty be aamt: „Ja, dat geloof ik wel”. Toch blijft de Schot, die de Ajax- en Feyenoordspelers alleen maar van horen zeggen en de tele visie kent, optimistisch. Hij stelt: „Dit is de sterkste Schotse selectie van het ogen blik. Het is ook de eerste keer dat ik van Engelse kant alle medewerking heb ge kregen. Zoals de selectie er nu uitziet wil ik hem ook graag houden. Ik wil met deze spelers rustig kunnen gaan bouwen. Ne derland biedt een goede gelegenheid om te zien wat mijn mogelijkheden zijn. 8-0 tegen Luxemburg zegt mij voldoende. Ook al om dat Joego-Slavië in Belgrado niet verder dan 0-0 kwam” (Van onze badmintonmedewerkster) HAARLEM. De Nederlandse dames- selectie badminton, bestaande uit Marjan Luesken en Mar ja Ridder (Duinwijck), Jo ke van Beusekom en Felice de Nooyer (Drop Shot) en Hennie Wesdorp (Vijfslui zen), speelt vrijdag 3 en zaterdag 4 decem ber mee in de Internationale Kampioen schappen in Edinburg. Tevens zijn voor dit toernooi ingeschreven Frits Hoogland en Guus van der Vlugt. Boudewijn, Piet en Rob Ridder gaan zaterdag 4 en zondag 5 december naar Wales waar zij mee zul len doen aan de Open Internationale Kam pioenschappen van Wales. De berichten over een naderend afscheid van Fadrhonc hebben niet alleen de bonds coach maar ook de spelers geïrriteerd. Jo han Cruyff bijvoorbeeld, die gistermiddag op de valreep (toen Fadrhonc duidelijk werd dat Piet Keizer afstand wilde doen van het aanvoerderschap) tot captain werd gebombardeerd: „Ik begrijp al die geruch ten niet. Goed misschien heeft die man fouten gemaakt, maar wat staat er niet tegenover. Hjj is de eerste bondscoach, die de beschikking kreeg over het volledige spelersarsenaal van Nederland. Dat is zijn werk. Door zijn vriendelijkheid heeft hij die situatie geschapen. Moet hij anders reageren? Dat geloof ik niet. In zijn po sitie is hij gedwongen zoete broodjes te bakken. Hij heeft toch weinig aan te bie den. Zelfs de financiële vergoedingen voor München zijn nog niet geregeld (Zon: „Ik denk dat twee of drie maanden van tevo ren vroeg genoeg isHij kan dus moei lijk tegen mij zeggen: „Je moet spelen... Ik denk dat hij als zeker is dat we naar München gaan wel harder op zal tre den. Het is mogelijk, dat Fadrhonc in be- stuurskringen niet zo geliefd is, maar die mensen kunnen beter eerst hun eigen zaakjes regelen. Die zijn vaak nog niet in orde. Het Nederlands elftal bijvoorbeeld kan nu niet in het hotel (een etablisse ment dat tot het KNVB sportcomplex be hoort: red.) slapen maar logeert in een ba rak. Het hotel is verhuurd. De KNVB wist toch dat de interland tegen Schotland zou komen Uitslagen Hoofdklasse: Tilburg—Duinwijck 2—6, HBCAAC 44, Drop ShotDuinwijck 2 53, HaarlemVictoria 62. Eerste klasse, afd. 1: Venlo 2—BCH 1—7, Veglo—Haarlem 2 2—6, Duinwijck 3—DKC 1 71, VelsenVijfsluizen 08. Eerste klasse, afd. 2: Fl. Rackets —Drop Shot 2 53, Tilburg 2Eindhoven 17, BCH 2Venlo 35. Schotland kent sinds jaar en dag een Exodus van zijn beste voetballers naar de veel lucratievere Engelse League. Als ex ponent van het Schotse talent dat er op de Engelse voetbalvelden rondloopt kan Billy Bremner worden aangemerkt, die in 1970 bij Leeds United zelfs tot voetballer van het jaar werd geproclameerd. Wat voor het Schotse elftal resteerde was dan een selec tie van Rangers en Celtic (de enige twee clubs in Schotland waar de salarissen op Engels niveau liggen en die niet hun goede spelers laten wegkopen), die dan meestal als los zand aan elkaar hing als eenmaal een Schots elftal moest worden gefor meerd. Het kostte bondscoach Bobby Brown (hij wist van de tien interlandwed strijden er geen één te winnen, terwijl zijn gekozen formatie niet verder kwam dan de wel erg schamele produktie van vier treffers) zijn baan. Zelfs voor de he- Tweede klasse, afd. 1: Duinwijck 5 DKC 3 44, MetroVelsen 3 80, Hilver sumDrop Shot 3 7—1, AAC 2Sloter meer 44. Pomar koor de Caro Kann verdediging, De grootste kanshebbers in dit toernooi zijn de Amerikaan Benkö, zijn landge noot Bisguier, de Hongaar Portisch, de Deen Larsen en de Amerikaan Reshevsky. LIER. Het bestuur van Rebels Vol leybalclub Lier uit België heeft een pro test ingediend bij de Commission Sportive Européenne tegen de toewijzing van het halve finaietoernooi voor de Europa Cup begin januari aan Amsterdam (Delta Lloyd AMVJ). I

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 16