K. Blomvliet was Wegverkeer in Velsen-N. jubilaris GEBEURTENISSEN IN RIJNMOND” „BEVOLKING BANG VOOR HERHALING VERENIGINGSNIEUWS GIT DE IJMOND Padoe op vrijdag IN DE IJMOND Schaatsen op Edenbaan van Verordening woon wa gencentrum ter visie werkzaam bij Hoogovens Marktberichten Nieuw dek voor Wijkerstraatweg wordt voltooid IJmuiden Beverwijk Heemskerk Woordvoerder Comité Leefbaarheid aan begin hoorzitting streekplan Noordzeekanaalgebied Grootste lading in enkel schip door noordersluis Veertig jaar Uitbreiding van inspraak bij streekplannen VESTEN COLTRUIEN DASSEN MET POCHET HANDSCHOENEN OVERHEMDEN PANTALONS DONDERDAG 2 DECEMBER 1971 6 Directe herziening Werkgelegenheid Herenmode (Van onze correspondent) zijn City Stadsschouwburg Kennemer theater Luxor Cinema Marquette UNIEKE MOGELIJKHEDEN IN GESCHENKEN 13.90 - 32.50 36.50 42.50 - 99.50 29.75 - 54.75 9.95 - 14.95 16.90 - 24.90 Beverwijk IN DE OORLOGSFILM „Raid om Rommel”, die van vrijdag- tot en met woensdagavond in City zal gaan draaien, trekt Richard Burton er als kapitein Alec Foster nagenoeg in z’n eentje op uit om generaal Rommel tijdens de woestijnoorlog in Noord- Afrika van 1942 een dodelijke klap toe te brengen. Een ongewone hel denrol voor Burton, die zich slechts zelden van een dergelijke sensationele kant heeft leren kennen. VELSEN-NOORD De werk zaamheden ter verbetering van de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord door het aanbrengen van een nieuw wegdek van dubbele klinkers, die de oude „kinderhoofdjes” gaan ver vangen en die een paar maanden ge leden wegens uitvoering van meer noodzakelijke wegverbeteringen en -wijzigingen in de gemeente Velsen door de dienst Openbare Werken moesten worden stilgelegd, woensdag opnieuw begonnen. Wijk aan Zee (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM „Wij zijn van mening dat petro-chemische bedrijven niet vlakbij dichtbevolkte woonwijken mogen liggen en dat er inmiddels vol doende rapporten zijn om een verdere studie over de herziening van de streek overbodig te maken. Als arts kan ik zeggen dat de bevolking, die bang is door wat er in de Rijnmond is gebeurd, in angst leeft met de mo gelijkheid dat ze ook een ziekmakend iets in de eigen leefomgeving krijgt”. Dit zei dr. Fiedeldij Dop namens het Comité Leefbaarheid Noordzeekanaal gebied op de hoorzitting over de wenselijkheid van een eventuele her ziening van het streekplan voor dit gebied, die vanmorgen in het Pro vinciehuis is begonnen. Een commissie ad hoe bestaande uit Statenleden zal de gehele dag de argumenten van een kleine veertig voor- en tegen standers van het huidige streekplan aanhoren. V elsen-N oord Heemskerk V elsen-IJmuiden ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) was (Van een onzer verslaggeefsters) u. De films speciaal aan de jeugd wordt A Marktplein/hk Lange Nieuwstraat IJmuiden Clint Eastwood (rechts) als de goede schurk in „The good, the bad en the ugly”, van welke spannende western hedenavond in City een reprise wordt gegeven. Openbare Werken is thans bezig aan de zeer moeilijke verbinding tussen Pieter Janszstraat en Wijkermeerweg wegens de ongelijke kruising met de Wijkerstraat weg, zodat deze hoek in twee gedeelten moet worden bestraat ten einde het verkeer naar de industrie langs de Wijkermeerweg en naar Plaatwellerij niet geheel onmoge lijk te maken. Het ligt thans wel in het voornemen om de herbestratingswerkzaamheden aan de hoofdader van Velsen-Noord te vol tooien, waarbij ook de aansluitingshoek Corverslaan-havenbedrijf Van Gelder Pa pier nog wel voor enkele moeilijkheden zal zorgen. TIJDENS HET komende weekeinde zul len in de Velsense Stadsschouwburg geen bioscoopvoorstellingen worden gegeven. Marijke Blomvliet gespt haar jubi lerende vader het gouden armband horloge om. hier het gevolg van is, kan men Sean dan wellicht voor het eerst in zijn filmcarrière nu zelf eens zien sneuvelen. Een en ander geschiedt van heden- tot en met zaterdag avond. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Met ruim honderddui zend ton ijzererts uit Tubarao (Brazilië) is in de namiddag van woensdag de Duitse ertscarrier „Widar” door de IJmuidense noordersluis gekomen op weg naar Am sterdam. Het was de grootste lading die IJmuiden heeft gepasseerd in een enkel schip. De „Widar”, van de Hamburger rederij Frigga, lostte haar lading in Amsterdam, waar ze opgeslagen wordt om later verder te worden vervoerd naar het Ruhrgebied. VOOR DE REST van de week, dus van zondag- tot en met woensdagavond op nieuw sex en erotiek, waar de film „Love in sex and life” verantwoordelijk voor kan worden gesteld. Dit is alweer een tweede deel, waarin de aandacht wordt gevraagd voor de remmingen van een preuts meisje en de manier waarop van iemand het sek sueel verleden wordt onderzocht. Een en IN HEEMSKERK wordt de wedloop met de rest van de IJmond, voor zover het „Wat zien ik” betreft aardig volgehouden, want de directie van de Cinema Marquette kan thans van dit Nederlands filmsucces thans de vierde vertoningsweek in het vooruitzicht stellen. Opnieuw van heden tot en met woensdagavond, alleen wordt Ronnie Bierman met het oog op Sint Nico- laas zondagavond van het witte doek ver bannen. ander samengevat als „DE erotische speel film, ooit in Nederland vertoond”. van Kerko - Kenmore o.a. getailleerd SPECIALE AANBIEDING zeer slank, uitlopende pijp. Kleuren zwart, bruin, aubergine diverse kwaliteiten in aansluitende modellen in de nieuwste dessins nappa - suède DONDERDAG 2 DECEMBER Het Groene Huis, Raamveld. 19.30 uur: Multi movement. Beverwijkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg 2. 20-22 u. spreekuur. Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 u. voor kamerbewoners. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. VRIJDAG 3 DECEMBER De Uitwijk, Arendsweg. 9.30-11.30 en 13.45-15.30 u. peuterspeelzaal. De Hoppers, IJsselstraat. 9-11.30 u. peu terspeelzaal en -klas. De Kelder, Hilbersplein. 14-14.45 u. be- j aarden gymnastiek. Het Tolhuis, Soerstraat. 14-16 u. peuter speelzaal. De Grenspost, Soerstraat. 20 u. gespreks groepen. Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 u. voor kamerbewoners. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Amstel- straait 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 15.30-17 uur en 18.30-20.30 uur. SEAN CONNERY gaat zich in „De zaak Anderson” voor de verandering zelf actief in de misdaad begeven, in plaats van deze als James Bond fervent te bestrijden. In deze nieuwe film vertolkt hij de rol van een doortrapte gevangenisboef, die na zo juist weer eens tien jaar te hebben opge knapt het snode plan beraamt de luxueuze villa van zijn vroegere vriendin leeg te roven. Hij weet zich hierbij te verzekeren van de hulp van enige broeders in het kwade, die daarop met vereende kracht aan hun louche arbeid slaan. Tijdens deze manipulaties worden zij echter door de po litie ontdekt en bij het vuurgevecht dat BURTON IS EEN slimme legerkapitein die zich door de Duitsers laat gevangen nemen, wanneer deze met een groep Britse krijgsgevangenen op weg zijn naar To- broek. Tijdens een luchtaanval maken Bur ton en de andere Engelsen van de verwar ring gebruik om hun Duitse bewakers vol ledig uit te schakelen. Op die manier kun nen zij, vermomd als Duits konvooi een overval plegen op een vijandelijke kust- batterij in Tobroek, waarmee tot dusver een geallieerde landing werd verhinderd. Uiteindelijk slagen de Engelse plannen, maar vraag niet hoe. Iedereen gaat eraan, behalve Burton en zijn meerdere in rang unie HIERNA VOLGEN van zondag- tot en met woensdagavond de wedervertoningen van „M.A.S.H”, de meeslepende soldaten klucht, welke betrekkelijk kort geleden overal waar zij werd vertoond, wekenlang moest worden geprolongeerd. Vandaar dat een reprise in Luxor volkomen gerecht vaardigd is. Dit weekprogramma wordt dan in de eerste matinee van zondag weer rondgemaakt met de oorlogsfilm „De rode baret”, de enerverende avonturen van een bataljon parachutisten. Een paar maanden geleden werd de herbestrating gestaakt ofschoon wel tot aan het toegangshek van het Havenbedrijf van Van Gelder Papier en voorbij de hoek Corverslaan ook de trottoirs van nieuwe tegels werden voorzien en daarin parkeerhavens zijn aangelegd. Nadat enkele jaren geleden al een be langrijk deel van de Wijkerstraatweg van een nieuw dek tot aan het Stratingsplant- soen was voorzien, is in mei van dit jaar het tweede gedeelte van het Stratings- plantsoen af tot aan de Pieter Janszstraat (naast de r.-k. kerk) herbestraat, waar bij gelijktijdig de trottoirs zijn vernieuwd en daarin parkeerhavens werden aange bracht. met welke bloedige handeling een avon tuurlijke oorlogsfilm tot stand kon komen DE SPECIALE voorstelling van heden avond is gereserveerd voor „The good, the bad the ugly”, een der beste Italiaanse westerns van de laatste jaren, mede door dat de drie voornaamste figuren hierin worden gespeeld door de top-acteurs Clint Eeastwood, Lee van Cleef en Eli Wallach. In de matinee van zondag wordt dan met „Wilde jacht in Jericho” een tweede goede western vertoond met Dean Martin, geas sisteerd door Jean Simmons als de mooie juf, die in dit milieu goed van wanten weet. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Vrijdag 10 december vertrekt er om zeven uur ’s avonds bij het buurthuis De Lichtboei aan de Maas straat weer een bus naar de Jaap Eden baan. Gegadigden voor een avondje schaatsen dienen zich vóór donderdag 9 december op te geven, mondeling of tele fonisch via nummer 32651. Voorwaarde is, dat zich tenminste veertig buspassagiers melden. HEEMSKERK. De Verordening Woonwagencentrum „IJmond” in Heems kerk, vastgesteld door het algemeen be stuur, ligt van 6 december af voor een ieder ter inzage op de secretarie in Heems kerk. ALS VEELZIJDIG acteur heeft Gregory Peck zich in „Shoot out” voor de verande ring ook eens op de western toegelegd, welk genre hij ook al voortreffelijk blijkt te kunnen beheersen. Het is een boeiend verhaal van misdaad en wraak, gelardeerd met de nodige overvallen en schietpartijen, waar de liefhebbers van heden- tot en met zaterdagavond in dit theater het hart aan kunnen ophalen. IJMUIDEN. Woensdagmiddag ontving de familie Blomvliet in haar woning in de Platanenstraat een groot aantal gasten: de heer K. J. B. Blomvliet was deze dag veer tig jaar in dienst van Hoogovens. De heer Blomvliet, werkzaam bij de kantinedienst havens en vervoer, heeft in de loop der jaren op verschillende afde lingen gewerkt. De langste tijd heeft hij echter bij het havenbedrijf gezeten, van daar ook dat er vele collega’s uit die sec tor aanwezig waren. Met kinderen en kleinkinderen luisterde het echtpaar Blomvliet naar de heer M. J. Janssens, chef van het havenbedrijf, die de jubilaris als een plichtgetrouwe mede werker, die nog tot het oude stempel mag worden gerekend, schetste. Felicitaties gingen vergezeld van een gouden arm bandhorloge, het gouden concernembleem met briljant en een enveloppe met in houd. De heer F. Balkema. kraanbaas bij het havenbedrijf, bood de heer Blomvliet namens het havenfonds een gesloten en veloppe aan. Bij een kopje koffie met ge bak werden later sterke verhalen uit „die goede oude tijd” opgehaald. IJmuider Harmonie van 19-21 u. in gem. vergaderlokaal, Abeelenstraat, jeugd orkest en van 20-22 uur tamboer- en trompetterkorps in MMS, Tolsduinerlaan. BEVERWIJK. De noteringen van woensdag 1 december aan de groentevei ling Kennemerland waren: andijvie 28-76; bospeen 32-96; breekpeen 8-26; boerenkool 13-25; groene kool 10-22; selderij knollen 15-38; prei 22-43; rode kool 8-19; spruiten 40-126; uien 8-23; waspeen 22-53; witlof 75-130. Aan de bloemenveiling ’t Centrum gol den op woensdag 1 december de navol gende noteringen. Bloemen: anjer 20-53; trosanjer 200-275; anthurium 90-330; chry sant 135-195; chrysant (jaarrond) 190-290; chrysant (per stuk) 48-68; fresia 120-590; gerbera 30-65; hyacint 24-43; iris 380-470; nerine 50-75; orchidee 45-340; roos 20-85; (per tak) 30-58; babyroos 15-38; tulp 200- 550. Planten: achmea 380-580; azalea 180- 275; amaryllis 135; begonia 50-180; cycla men 160-730; poinsettia 180-330; hedera 60-95; hertshoorn 180-320; kalanohoe 85; potchrysant 40-70; primula 45; St. Paulia 40-95; vriesia 180-380; gemengde planten 90-180. HEEMSKERK De Padoe-b<ar in „De Zandkraai” is ook in de maand december op de vrijdagavonden geopend, behalve op 24 en 31 december. Op 3 december is er een vrije discussie over het verschijnsel „Sinterklaas”. Voor 10 december Is er geen speciaal onderwerp gekozen. Die avond wordt in „De Zand kraai” naast de Padoe-bar een soort „to taalgebeuren” verzorgd door de deelnemers aan kadercursussen. Voor 17 december staat er een voorlich tingsavond op het programma, georgani seerd in samenwerking met de Heemskerk se aktiegroep voor het Medisch Comité Nederland-Vietnam. Er zullen onder meer films over de oorlog in Vietnam worden vertoond. Voorts wordt de mogelijkheid onderzocht om einde januari een thema-avond te hou den over het onderwerp milieu-hygiëne, in overleg met het aktiecomité „Leefbaar Milieu IJmond”. DE EERSTE helft van dit weekprogram ma wordt dan verder gevuld met de wes tern „Duizend geweren”, welke film in de nachtvoorstelling van vrijdag en in de tweede matinee van zondag zal worden vertoond. In de nachtvoorstelling van za terdag mag men dan kijken naar de ondeu gende film „Wild op liefde”, de pikante avonturen van een meisje uit de provincie in de grote stad, terwijl in de eerste mati nee van zondag met „Makker, zoon van VRIJDAG 3 DECEMBER Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. Voorts waarschuwde hij de Staten voor de mogelijkheid dat men ook bij de besluitvorming omtrent de voorhaven tot eenzijdige conclusies kan komen. Het VVD-Statenlid mr. Voute zei namens Amsterdam dat de bedreiging van de milieuhygiëne volksvijand nummer één is, maar dat er op dit punt voldoende wette lijke maatregelen zijn te verwachten. Naar zijn mening is de realisering van het streekplan daarom zo belangrijk, omdat de werkgelegenheid in Noord-Holland in gevaar is. „Schiphol staat op de tocht”, zei hij, „en de schrik slaat ons om het hart als de tweede nationale luchthaven in Zuid-Nederland zal komen. De voorha- ven-IJmuiden wordt beschouwd als de redding van de Amsterdamse economie. Zolang we nog niet weten wat er met Schiphol en de voorhaven gebeurt, moeten we voorkomen dat iets de werkgelegen heid kan aantasten” Burgemeester Happé van AssendelU en oud-wethouder van Haarlem constateerde, dat men destijds bij de voorbereiding van het streekplan nog niet zover was om het door economische belangen gedreven Am sterdam voldoende tegenspel te kunnen leveren. Om alsnog tot een evenwichtige situatie te komen, is het volgens hem noodzakelijk dat het plan op de kortst mogelijke termijn volledig wordt herzien. Woensdagmorgen-vroeg is, nadat een nieuwe voorraad dubbele klinkers dinsdag was afgeleverd, met de verdere herbestra ting van de Wijkerstraatweg begonnen, die voor het verkeer naar en van de papierfabriek en ook naar en van het industrieterrein aan de Wijkermeerweg enige moeilijkheden oplevert. Bovendien is opnieuw de bushalte van de NZH-lijn 75 naar en van Hoogovens aan het begin van de Corverslaan en nabij de hoek Corverslaan - Grote Hout- of Koningsweg tijdelijk opgeheven aange zien de bus nu, evenals trouwens alle verkeer dat aansluiting naar Corverslaan en Wijkermeerweg zoekt, gebruik maakt van de onbebouwde Pieter Janszstraat langs de r.k. kerk. DONDERDAG 2 DECEMBER De Mei, Geelvinckstraat. 20-21.30 u. tie- nerinstuif, 21.30-22.30 u. volksdansen. VRIJDAG 3 DECEMBER De Mei, Geelvinckstraat. 19.30-21 disco. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg; geopend 14.30-17.30 en 19-21.30 u. Wethouder Ockeloen van Velsen ook voorstander van een directe herzie ning, omdat het huidige feitenmateriaal tot geen andere conclusie kan leiden. Hij zag ook geen verband tussen de mogelijke aanleg van de voorhaven en het streek plan. „Het ondoordachte voorhavenplan mag niet de rem worden op de ontwikke ling van het Noordzeekanaalgebied”, meende hij. De hoorzitting wordt voortgezet. Commissievoorzitter W. van der Knoop wees op de noodzaak van deze hoorzitting aangezien een beslissing over deze kwestie op 9 december in een bijzondere staten vergadering zal moeten vallen. Het gaat niet, zei hij, om het opnieuw invullen van het streekplan want dat moet in een later stadium gebeuren. De heer Van der Knoop wees voorts op het voorste] om de inspraakprocedure bij streekplannen aan zienlijk te verbreden en te verdiepen, dat op 10 januari wordt behandeld en ook verder voor het Noordzeekanaalgebied zal worden toegepast. Het provinciaal bestuur verwachtte op de hearing ongeveer 400 belangstellenden en had daarom op vee’ plaatsen televisie camera’s laten plaatsen Vanmorgen viel de drukte evenwel erg mee. DONDERDAG 2 DECEMBER Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Ge opend vanaf 19.30 u. VRIJDAG 3 DECEMBER De Schuilhoek, W. v. Velsenstraat. 10-12 u. kindercrèche, 18.30-20 u. instuif (lagere school). De Zandkraai, Handelstraat. 13.30-15.30 u. peuteroppas, 13-18 u. bejaardensoos, 20.30 u. bar (met informatieavond werk groep Padoe). De Werf, Jan Ligthartstraat. 14-16 u. peuteroppas, 19-21 u. instuif (10-13 jaar). De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. Vanaf 19 u. instuif (12-16 jaar). De Lichtboei, Maasstraat. 20 u. ontspan- ningsaktiviteiten voor volwassenen. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. 20 u. jazzdiscotheek of filmsession. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. discotheek. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. DONDERDAG 2 DECEMBER Stadsschouwburg, 20 u. „De gouden spie gel van Pierewiet”, door OTK. Openbare bibliotheek Velsen, Filiaal Parochiezaal onder Petruskerk, Venus- straat, IJmuiden, 19-21 u.; filiaal Sant poort Zuid, Willem de Zwijgerlaan 72, 19- 21.15 uur. Manly Sport, boksles en wedstrijdtrai- ning van 19.30 tot 21.30 uur in gymzaal Moerberg-Comitéschool, Kerkstraat, oud- IJmuiden. VRIJDAG 3 DECEMBER Jeugdcentrum IJmuiden, in de oude Pencentrale, Kanaalstraat, vrijdag- en za terdagmiddag expositie van pentekeningen van Hans Mant je en Arjan Broek; vrijdag 20 u. optreden van White Rabit en pen- ligtsjo. Stadsschouwburg, 20 u. „De gouden spie gel van Pierewiet”, door OTK. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Santpoort-Noord, Spaarn- berg Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Willemsbeekweg, IJmuiden-O., jeugd- en tienerbibliotheek, 15.30- 17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, Allerlei clubs meisjes 7-10 jaar, 16.30-17.45 u.; Watersportclub jongens 10-13 jaar 16.30- 17.45 u.; Judolessen jongens, meisjes 5-7 jaar 16-17 u. en 7-10 jaar 17-18 u.; Allerlei clubs jongens 9-12 jaar 19-20.30 u. pottenbakken jongens 10-13 jaar 19.00- 20.30 u. Damesgymnastiek in Dolfijnzaal 19-20 u.; trimmen volwassenen in Dolfijn zaal 20-21.30 u. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30-8 u. gemengd zwemmen, 8-12.15 u. school zwemmen, 13.20-16.15 u. schoolzwemmen, 16.15-16.45 u. zwemlessen, 16.45-18 u. ge mengd zwemmen, 18-19.30 u. U.R.B., 19.30- 21 u. gemengd zwemmen, 21-22.30 u. IJ.R.B. Rin-tin-tin” gedacht.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 6