KRIJGEN VITAMINERIJK PAKKET Leuk Sinterklaasfeest dankzij kunstmarkt en Samvro RUIM VIERHONDERD EENZAMEN Je'ViXdLej? IBil Eens begonnen door één man nu tot grote actie geworden Tien jaar achtereen Hometrainer en Mijn aan boord Felle brand in box onder hoge flat Alle VERWARMINGSDEKENS aquarium bij de cadeaus 1 Radioprogramma in Driehuis uitgezonden Havenberichten Driedaags congres in Velsen over VOOR BEWONERS „BOERLAGEHUIS” T entoonstelling „Esperanto” Bibliotheek „In ’t zilver” „School en milieu” 4 VELSEN in Erres verwarmingsdekens 5 IJMUIDER COURANT VRIJDAG 3 DECEMBER 1971 u. met KORTINGEN van nu 138,— voor 160,— voor 99,— 119,— van van 10%-30% 1 -persoons 2 - persoons (Van een onzer verslaggevers) DRIEHUIS. Het N.C.R.V.-radio- programma voor oudere luisteraars „In ’t zilver” zal maandagmiddag 20 december geheel in het teken staan van de Advent en rechtstreeks wor den uitgezonden van de kapel van het Missiehuis aan de Driehuizer- kerkweg in Driehuis uit. De leiding van het programma berust bij Wika L. A. C. van Ginkel. IK 'VRG£R£/JK£ STAND Postzegel- handel „IJMOND” aat. in- aat. aat. u. rk- in- aat. (Van een onzer verslaggevers) Ni- aat. 3e- er- er- De De ADVERTENTIE ADVERTENTIE Service en storingen binnen 24 uur. ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) Bijvoorbeeld met „het Boerlagehuis" Sint en Piet. M3 Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud. Tussen de vrijwillige inpaksters in helpen de heren Herman (rechts) en Duineveld (links) nu al voor de tien de maal bij de samenstelling van de geschenkpakketten voor eenzamen in Velsen. G. BAKKER. Snelliusstraat 53, IJmuiden - Telefoon 1 50 53 rk- ijs- üp- iten Dat de actie voor de eenzame medemens niet ten onrechte gehouden wordt, blijkt uit het feit dat er elk jaar meer pakketten nodig lijn. Ook dit jaar, terwijl er door de komst van drie bejaardenhuizen toch vier enzeventig gegadigden van de lijst konden worden geschrapt. meenschap in staat geweest een tafel vol prachtige cadeaus, een hometrai ner en een aquarium aan te schaffen voor „het Boerlagehuis”. Sint en Piet OVERLEDEN A. M. van der Kolk, 69 jr„ weduwe van G. L. Vriend, Kanaalstraat 216 rd., IJmui den, P. Wijker, 58 jr„ echtgenote van C. de Boer, Galvanistraat 3, IJmuiden, G. H. Pe- ree, 77 j„ echtgenoot van H. G. de Haar, Wulverderlaan 135, Santpoort, (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Het vissersvaartuig TX 94 is vanmorgen om drie uur binnengelopen met een mijn van Amerikaanse makelij aan boord. De Mijnopruimingsdienst van de Koninklijke Marine heeft het projec tiel onschadelijk gemaakt en de onderde len naar Den Helder vervoerd. Machineschade. In de nacht van don derdag op vrijdag heeft de zeesleepboot Titan de Panamese kustvaarder Sylvia V, die op de Noordzee wegens machineschade hulpeloos ronddreef, IJmuiden binnenge bracht. le- srd len fte Ike uit ;en te- lis- ■ef- bar oe). an- '■r. v f. G 1 Het initiatief tot dit congres is uitgegaan van de Vissering Scholengemeenschap en van het Anti Vervuilingsleger. Bij de voor bereiding wordt medewerking verleend door o.a. de Stichting Centrum Milieu zorg en het Instituut voor Natuurbescher- mingseducatie. De gemeente Velsen ver leent financiële steun. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Sint Nicolaas en Zwarte Piet hebben donderdagavond onder aus piciën van de Kunstmarktcommissie der Velser Gemeenschap en de Samenwerken de Vrouwenorganisaties in Velsen (Sam vro) een bezoek gebracht aan de bewoners van „het Boerlagehuis”. beladen met een schat aan cadeaus. VELSEN De Sint Nicolaasactie „Een zamen” belooft ook dit jaar weer een groot succes te worden. Donderdagavond wa ren enkele tientallen dames, heren en ook tieners in het stadhuis de gehele avond druk bezig met het samenstellen en in pakken van fraaie fruitpakketten, welke bestemd zjjn voor de eenzame medemens in Velsen. Dat hoeven geen bejaarden of financieel minder draagkrachtigen te zyn, want de mensen die de actie voeren onder leiding van de Stichting Velser Gemeen schap, maken wat dat betreft geen onder scheid tussen „rijk” of „arm”. VELSEN In het gebouw van Biblio theek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, is een kleine Esperanto-tentoonstelling ingericht. De IJmuidense Esperantisten willen be langstellenden met deze expositie een in druk geven van de mogelijkheden die Es peranto biedt. Binnenkort start Teleac met een cursus in deze internationale taal: volgende week dinsdag is de eerste les op de beeldbuis. Men kan zich opgeven als cursist via: Teleac, postbus 2414, Utrecht. Toegang is alleen mogelijk op vertoon van kaarten, die echter gratis bij de adres sen van de federatie „Bejaardenzorg” in Driehuis verkrijgbaar zijn. Zij dienen voor zaterdag 11 december te zijn afgehaald. 5 jaar garantie Zie de prijskaarten Velserduinweg 173 - IJmuiden - Tel. 1 23 46 BEVALLEN C. Kluft-Verheij, d„ Schiplaan 192, IJ muiden, M. B. Helders-Brouwer, d„ Zwar te Mieren vlak 21, IJmuiden, M. W. Hoek- stra-Roth, d„ Plein 1945 nr. 25, IJmuiden, E. W. Zorgdrager-van Waart, z„ Gerard Doustraat 53, IJmuiden, M. van Hoek-Tim- man, z„ Zwarte Mierenvlak 3, IJmuiden, M. C. Verbeek-Bakker, d„ Anth. Fokker- laan 2211, Haarlem. i Aan deze uitzending wordt medewerking verleend door het Algemeen Velsens Be- -jaardenkoor en het christelijk tienerkoor „IJmuiden-West”, beidé onder leiding van Jeanne van Asselt. Voorts wordt een toespraak gehouden door ds. W. Dieper- sloot uit Santpoort, terwijl het vertellen van het kerstverhaal is toevertrouwd aan de heer H. Remiëns. Bovendien zullen nog twee gedichten worden voorgedragen door de heer Joop van Baar. zw„ W. C. van de Watering, van Breen- straat 33, Beverwijk en E. R. W. Pel. de Hagedisstraat 8, Velsen (noord), t.a. IJmui den, Marconistraat 3, R. A. van Opbergen, Kennemerlaan 89, IJmuiden en E. Stoker, Vlierstraat 7, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Oos terduinweg 34. Electrotechnisch Bureau „BRANDENBURG” Daarbij ligt het in de bedoeling de an dere aanwezigen een samenzang van kerstliederen te laten verzorgen, met or gelbegeleiding van Teke Bijlsma uit Haar lem. De repetitie hiervoor begint des mid dags om half twee, waarna nog een koffie pauze wordt gehouden. De radio-uitzen- ding begint precies om drie minuten over half vier. i a.'.i ONDERTROUWD R. H. M. Hesselman, Rijksstraatweg 667, Haarlem en M. Belj aards, Patriciuslaan 5, Santpoort, t.a. Zandvoord, Tjerk Hiddes- straat 22, F. J. van den Hoff, Pegasusstraat 2, Haarlem en M. Schouten, IJmuider- straatweg 178, IJmuiden, I. Faber, Hoekke- nes 35II, Amsterdam en A. Wijker, de Weerdstraat 34, IJmuiden, M. J. M. Mole naar, Spekkenwegje 10, Santpoort en E. M. Rens, Kastanjestraat 7, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Kastanjestraat 7, P. Ain der Plas, P. Potterstraat 14, IJmuiden en J. H. D. de Bokx, Lange Nieuwstraat 776, IJmui den, t.a. IJmuiden, Verbrande Vlak 55, P. H. M. Landwehr, Johann, Patriciuslaan 20, Santpoort en M. C. Arisz, Duin en Kruid- bergerweg 66, Santpoort, t.a. Santpoort, Duin en Kruidbergerweg 66, J. Bot, Dol- fijnstraat 212, IJmuiden en J. T. Wielinga, Eenhoonstraat 30, IJmuiden, t.a. IJmui den, Wijk aan Zeeërweg 156, W. J. H. M. Hoogewerf, Heerenduinweg 10, IJmuiden en L. M. Webbe, Heerenduinweg 10, IJ muiden, t.a. Santpoort, Duinlustparkweg 106, J. G. Castricum, Smidt van Gelderweg 43, Velsen (noord) en J. M. A. van Schoo- ten, Hagelingerweg 259. Santpoort, t.a. IJ muiden, Verbrande Vlak 24, J. W. van Erp, Langevlak 49, IJmuiden en Y. de Niet, Dolfijnstraat 188, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Verbrande Vlak 18, N. R. M. Sinnema, Doelmanstraat 16, Velsen (noord) en M. P. M. Koning, Schulpweg 25, Velsen (noord), t.a. Velsen (noord), Wijkerstraatweg 47, N. G. Verbaan, Wijkeroogstraat 182, Velsen (noord) en J. B. Bresser, Velserdijk 16, Vel sen (zuid), t.a. Sint Pancras, Achterweg 21, B. J. ter Bals, Westerduinweg 8, IJmuiden en M. W. Bink, J. M. van Nassaulaan 18, Santpoort, t.a. Haarlem, Westergracht 19 VELSEN. Even na zes uur donder dagavond moest de brandweer uitrukken voor een brand in een der boxen onder in de twaalf-hoog flat aan de Orionweg. De vlammen sloegen over de verbindingsweg door de gesprongen ruitjes heen naar buiten en dikke zwarte rook kronkelde tot boven de flat uit. De brandweerman nen moesten met persluchtmaskers op zich een toegang verschaffen tot de fel brandende box, waar de rook afkomstig van twee in lichterlaaie staande bromfiet sen alle richtingen uit kolkte. Ook drie fietsen, onderdelen van fietsen en houten tuinstoelen gingen verloren. Naderhand bleek, dat het zoontje van de gebruiker van de box, daarin aan het werk was geweest met een blikje benzine. Op een gegeven moment liet hij het blikje vallen, de benzine stroomde over de vloer, terwijl op dat ogenblik een bromfiets om viel. Vermoedelijk is toen een vonkje ontstaan dat de benzine ontstak. De jon gen is met lichte brandwonden aan het gelaat er nog goed af gekomen. GEHUWD W. J. F. H. de Keijzer en A. J. E. Krab bendam, IJmuiden, Lange Nieuwstraat 656, J. P. van der Meulen en P. C. van Duuren, Driehuis, de Genestetlaan 5, H. P. van Slooten en H. M. Jacobs, IJmuiden, Plu- tostraat 23, P. Duin en L. van der Gaag, IJmuiden, Lierstraat 24, P. P. Zwaan en C. G. Evers, IJmuiden, Jac. van Heems- kerkstraat 65, H. J. de Vries en M. E. Bol land, Santpoort. Hoofdstraat 1, H. J. Me nagé en H. C. Assendelft, Purmerend, Scheldestraat 87, J. R. Twiss en H. J. Ales, Driehuis, Nic. Beetslaan 18, J. J. Schelvis en M. P. Mandemaker, Heemskerk, Com- municatieweg 46. J. J. Zijlstra en G. van Dijk, Santpoort, Westerhoevelaan 9, F. van Loevezijn en H. J. Delger, IJmuiden, van Poptaplantsoen 10, M. H. J. van Visvliet en J. P. van der Plas, IJmuiden, v. Leeuwen straat 8, J. H. Schavemaker en A. J. Jan sen, Velsen-noord, yinkenkrogtlaan 2, F. M. Blom en E. J. M. Spaanderman, Zand- voort, Celsiusstraat 160, W. H. Schaaper en E. J. de Heer. Velsen-Noord, Geelvinck- straat 103. A. W. A. Brehler en T. van der Zwan, ^Rijswijk, van Dijcklaan 70, D. Rous en A. Vis, Velsen-Noord, Schulpweg 508, H. Böhm en C. C. Eeken, Santpoort, Hoofd straat 179. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Miet, Foyebn, IJmuiden; Memel, Dagenham; Zaan- stroom, Felixtown: Brinda. Neban. Velsen: Argo, Emden; Pollux, Mijborg, Velsen; Aqua, Whitby, IJmuiden; Erik, IJstad: Vinland, Rostock; Lea. Ipswich; Nania River. Tokorani; Helene Sche pers. Malmo; Kasi Krintine, Monrovia, IJmui den; Comtenne. New Castle, IJmuiden: Otto, Bremen; Tor Gothia, Gothenburg; Glovin Ma ris, Hamburg: Aegnis Nigniry, Antwerpen. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Hoegh Breeze, Hamburg: Heike, Wisbeck; Bravo Con tender, Immingham; Gem. Port Brazie; Memel, Dagenham: Lancing, Liverpool; Susan Van Bar- gen, Antwerpen: Mukunisan Mara, Azoren, IJ muiden; Diet. Stavanger, IJmuiden; Amstel- stroom, Huil; Ford Field, Thanshaven; Texel- stroom, Rotterdam; Garli, Norsundet: Flnrose, Kotka. Velsen: Brinda, Londen, IJmuiden; Thors Rake. Seven Islands; Cowdray, New Port. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Rubin, Wal- kom; Silvia 5. Noordzee, IJmuiden; Soren Fri- dolf, Rochester. IJmuidenL-Colpnia, Boston; To Head. IThames: Mercurius. Paramaribo; M. H. Tamrin, Sluiskil: Onding, Goole; Humbergate, Londen; Solingen, JAntwerpen; Fortuna 2, Pley- mouth; Prinses Margriet. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Cumules, Feecamp; Ursa, Tunahal; Zaanstroom, Felixto- we; Jan Hamn. Manders. IJmuiden; Erik, Bre men. Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan. De kunstenaars namelijk, die enige maanden geleden op het Marktplein een kunstmarkt hielden, hebben tien percent van de opbrengst afgestaan met het doel daarvan allerlei zaken voor „Het Boer lagehuis” aan te schaffen. Dit resulteerde donderdaagvond in een tafel vol gereed schap, gebruiksvoorwerpen en spelen, een prachtige hometrainer en een bijzonder groot aquarium, dat door de aquarium- vereniging „Velsen” was „aangekleed”. De dames van Samvro hadden zich van haar kant evenmin onbetuigd gelaten en zorgden voor een stapel pakjes, die voor elk van de bewoners meerdere cadeaus in hielden. Geen wonder, dat er een uitge laten stemming heerste. Sint en Piet zijn meerdere malen toegezongen, een huisor- kestje dat zich niet onbetuigd liet, zag zijn instrumentarium onverwacht uitge breid met een accordeon en Piet liep tot vermaak van de aanwezigen een paar flinke tikken van Sint op, toegediend met „zijn” eigen roe, wegens wangedrag. In tegenwoordigheid van de directeur der Algemene Stichting voor Zwakzin nigenzorg (ASVZ), de heer A. J. Blaas, heeft de heer P. Becks, directeur van „het Boerlagehuis”, de bijzondere gasten wel kom geheten en later op de avond dank gebracht voor de vele prachtige geschen ken. Dank zij het spontane gebaar van de kunstenaars die aan de kunstmarkt hebben deelgenomen, is de kunst marktcommissie van de Velser Ge vol bewondering bij de tafel. Sint Nicolaas zal de vrijwillige inpak- club wel heel dankbaar zijn, want het be trof hier een pakjesverzameling van meer dan vierhonderd stuks. Vrijdag worden de ze vitaminerijke cadeau’s door ook weer vrijwilligers, met de auto naar hun be stemming gebracht en de onbekende Sint hoopt dat er door deze geste weer veel gelukkige momenten in de IJmond zul len zijn. Het is dit jaar voor de tiende maal dat de actie gevoerd wordt. In 1961 begon een clubje bij Hoogovens er mee. De grote ini tiatiefnemer was daarbij vooral de heer A. Hermans, die eigenlijk als doe-het-zelf wel doener optrad. De heer Hermans „De eer ste keer bracht ik op de fiets vijf fruit- bakken en vier taarten weg, die had ik gewoon bij de groenteman en de bakker losgebrand. Ik belde bij deze of gene een zame of zieke aan en als de deur open ging schoof ik het pakket snel naar binnen. Man je had die reacties moeten meemaken, sommigen kregen er tranen van in hun ogen”. Een andere man van het eerste uur is de heer A. Duineveld, sinds kort verhuisd naar Heerhugowaard, en daarom voor de laatste maal bij de actie betrokken. Beiden kregen als blijk van waardering een ca deaubon, die, zoals uitdrukkelijk vermeld werd, niet uit de „pot voor eenzamen” be kostigd was. VELSEN Op 21, 22 en 23 december zal in de gebouwen van de Vissering Scho lengemeenschap en van de L.T.S. aan de Briniostraat in IJmuiden voor leerlingen en leerkrachten van het voortgezet onder wijs in de IJmond en het Haarlemse gebied een congres worden gehouden met als onderwerp School en Milieu. import, export, detail Wij kunnen u de grootste sortering aan bieden en leveren te gen scherpe prijzen. bewoners van

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5