GEBRUIKERS VAN DRUGS versterkt zeevisserijvloot Sint bezoek bij invaliden m op „KENNEMERSTATEN” WEERT Trawler met primeur „ruilhart” „De Slof” I 1 Twee jongens Sinds enkele weken problemen in centrum aan Schulpweg verdacht van insluipingen Maatregelen na overleg met bestuur, staf en kerngroep VVV vergadert Drie gewonden op 16 december bij Hoogovens in café Zon Honden jagen MEUBELHANDEL WESTENBRINK Inbraken met flinke buit Centrale Verwarming Na 1 mei op sportvelden speelverbod? op schapen S VERKLARING VAN STAF aan Sloop woning aan de Alkmaarseweg was verantwoord „Rijnmond V” N. Parlevliet jr overgedragen I I 1 lammerts FAMILIE-DRUKWERK IJMUIDER COURANT VRIJDAG 3 DECEMBER 1971 6 eksklusieve herenmode COLLEGE: te (Van een onzer verslaggevers) Grote ravage De betaling kunnen wij prettig voor U regelen. 3500 m2 woonplezier - Regionaal Instituut vergadert maandag D. W. Molendijk chef 6e secretarie-afd. AN zo’n RIXEL drukker! Kennemerlaan 36 TeL 02550-144 53 IJmuiden Koningstraat 14 Beverwijk Tel. 02510-26059 NOORDHOLLANDSE VERWARMINGS UNIE Een vertrouwd adres voor kwaliteitsmeubelen waar U ALTIJD BETER en VOORDELIGER slaagt. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN-NOORD Met betrekking tot het druggebruik in de IJmond wordt regelmatig een getal van twaalfhonderd gebruikers genoemd. De staf van het jongerencentrum Kennemerstaten twijfelt sterk aan dit getal. Volgens deze stafleden ligt het aantal druggebruikers in hef IJmondgebied hoger en zal het in de toekomst nog in aantal gaan toenemen. De staf is tot deze conclusie gekomen na gesprekken met druggebruikers en andere jeugdwerkers. Sinds een week of vijf is er in het jongerencentrum een „drugprobleem” ontstaan, dat aanleiding geeft tot het nemen van maat regelen. '9^ I F W F b;- O ADVERTENTIE ADVERTENTIE De „Rijnmond V” KW 42 in IJmuiden. (Van een onzer verslaggevers) me- de (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE V Uit het overleg tussen de kerngroep, de staf en het bestuur is tenslotte de beslis sing voortgekomen om de druggebruikers de toegang te ontzeggen. Oosterduinweg 29 IJmuiden telef1 47 68. het tot- gramma zal blijven bestaan uit politieke programma’s en de zaterdagavonden zul len in de toekomst meer op het amuse ment worden gericht. de de de en Vele standaardmodellen in monster boek thuis te bekijken. ’ok naar eigen ontwerp GEBOORTE VERLOVING HUWELIJK BEVERWIJK Heemskerkerweg 85 Tel. (02510)-27682 ALKMAAR Herculesstraat 6A t/o het bodecentrum bij de Massamarkt Uit een woning aan de Esdoomlaan. zijn onder meer een kleurentelevisie, een band recorder en een aantal sieraden gestolen. De politie heeft nog niet kunnen vaststel len hoe groot de buit in de Weberstraat is. De technische recherche van het district Amsterdam heeft de zaak in onderzoek. HEERHUGOWAARD Middenweg 554 (t.o. H.H. Kerk) NACO-bushalte v. d. deur Tel. (02207)-! 287 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Tijdens de wekelijkse soosmiddag in De Slof van de Beverwijk- se invalidenvereniging „Op hoop van ze gen” is St. Nicolaas donderdagmiddag op enthousiaste wijze door een zestigtal leden ontvangen. Voor de aanwezigen was de hoge gast een goede bekende, die vaak uit zijn slof schoot en van iedereen alle bijzonderheden bleek te weten. Moeilijk heden met baard en zak en zijn conversa tie leidden tot dolle pret. zich ook meer richten op het sociale vlak. Voor de ontspanning zorgt nu een speciale commissie Een deel van de bestuursleden gaat zich nu bezig houden met de sociale wensen en problemen van de leden op het terrein van de werkgelegenheid, de huis vesting, het vinden van (aan) gepaste woonruimte, enzovoorts. Men stelt zich voor een bemiddelende rol te spelen en daartoe contacten te leggen en te onder houden met bedrijven, instanties en bu reaus om de invaliden behulpzaam te kunnen zijn bij het vinden van oplossin gen voor hun speciale problemen. Een belangrijke koerswijziging dus. komen het meeste recht hebben om de programmering en de stijl van het cen trum te bepalen. Zij zijn het ook, die de accommodatie hebben opgeknapt, geverfd en ingericht. De ontspanning blijft niettemin een be langrijk element. Voor donderdagmiddag 16 december staat er een kerstmiddag op het programma met medewerking van deken G. Groot, ds. G. van Schuppen en een zanggroepje van kinderen. Na afloop van het programma wordt er een brood maaltijd aangeboden en blijft men daarna gezellig bijeen. De staf van het jongerencentrum heeft inmiddels verklaard, bewust de zijde van de niet-rokers te hebben gekozen, omdat zij meent dat met de groep druggebrui kers de doelstelling van het centrum niet kan worden bereikt. begrip voor het standpunt meente. Dit antwoorden B. en W. naar aanlei ding van vragen van het raadslid vrouw T. H. van Oostveen-van Meegen (P.P.R.) over de sloop. De bij de sloop getroffen maatregelen, zoals het stutten van de belendende wo ning, waren vooral beschermend bedoeld, enerzijds vanwege de rukwinden, ander zijds, omdat tijdens de sloop werd gecon stateerd, dat de spouwsnkers waren door geroest. B. en W. delen tenslotte nog mee, dat de sloop van de woning verantwoord was. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Maandagavond ver gadert in het Stadskantoor het Regionaal Instituut Openbaar Voortgezet Onderwijs Midden-Kennemerland. De agenda van deze vergadering, die om acht uur begint, vermeldt het vaststellen van de notulen van de vergadering van 29 september, een wijziging besluit rechtspositieregeling van het personeel, in dienst van het Instituut en de behandeling van de begroting 1972. IJMUIDEN. Vanmiddag is in IJmuidense Haringhaven de nieuwe hek- trawler KW 42 „Rijnmond V” door de Scheepswerf Haak-Zaandam overgedragen aan de Rederij en Haringhandel N. Parle- vliet jr. te Katwijk aan Zee. Het hyper modern uitgeruste vissersvaartuig gaat het nieuwe seizoen ter visserij met een pri meur: voor het eerst wordt dan namelijk het ruilmotorsysteem op een eenheid van de Nederlandse zeevissersvloot geïntrodu ceerd. VELSEN-NOORD. Onlangs arres teerde de Velser politie een jongen uit Velsen-Noord die onderdelen van een bromfiets had gestolen uit de rijwielstal ling van de Papiervakschool. Inmiddels zijn nog twee jongens aangehouden, die worden verdacht van zes insluipingen in woningen in Velsen-N., een inbraak bij een melkhandel, drie inklimmingen in de Pa piervakschool, en nog enige inbraken in Beverwijk. Daarnaast hebben de jongens nog goederen uit warenhuizen gestolen. De Goedheiligman sprak vele leden persoonlijk toe. Onder grote hilariteit overigens, want de bisschop bleek zich bijzonder thuis te voelen in dit gezelschap en hij wist alles van ieder een. Naar dit ziekenhuis werd eveneens een 59-jarige opzichter van de pakkerij van Cemy vervoerd, nadat hij in de verla- dingsafdeling van een luik was gevallen. De opzichter kreeg een hersenschudding en een wond aan zijn hoofd. In de windmachinehal van Centrale 2 viel donderdagmiddag een vijftigjarige Amsterdammer van Werkspoor N.V. van 3*/z meter hoogte. Vermoedelijk struikelde de Amsterdammer over een draad, toen hij op een betonnen fundering apparatuur bijstelde. De man werd met een hersen schudding en schouderletsel opgenomen in het Rode Kruis Ziekenhuis. In het jongerencentrum speelde drugprobleem aanvankelijk geen rol, dat er door de programma’s meer publiek kwam, waarbij een kerngroep van drugge bruikers zich snel uitbreidde. Dat gebeur de hoofdzakelijk op de zaterdagavonden. De bezoekers, die reeds lange tijd in het jongerencentrum komen zagen deze ont wikkelingen met stijgende onrust aan en een overleg met de staf volgde binnen twee weken. De staf vanKennemerstaten stelde zich aan de zijde van deze bezoekers op en zegde toe, op korte termijn een gesprek over de nieuwe ontwikkelingen te hebben met het bestuur cultureel werk. Onder tussen werd al afgesproken, dat de oude groep bezoekers zou blijven ageren tegen de nieuwe situatie. De thans overgedragen trawler is de eerste van een „span”: Werf Haak hoopt het tweede vaartuig in april 1972 te voltooien, zodat in mei volgend jaar de „Rijnmond V” en de „Rijnmond VI” geza menlijk het haringseizoen 1972-1973 kun nen ingaan. In grote trekken volgt ook dit vaartuig het beproefde patroon van het hektraw- ler-type, met overdekte verwerkingsruim ten waarin lopende banden: er is vooral gezorgd voor voldoende ruimte voor het plaatsen van tonnen, waarbij rekening is gehouden met een forse reserve. De nadruk werd gelegd op hét zo goed mogeïijk verwerken van de vangst, waar aan deze schepen die als spanvissers welhaast de maximale afmetingen met betrekking tot manoeuvreren hebben be reikt op de Noordzee, de Westierse en Schotse wateren met de aanwezige hulp middelen en de bemanningssterkte kun nen voldoen voor zowel het verse als het zoute produkt. Voor de visserij beschikt het schip over een viertrommellier met pneumatische bediening, alsmede over een nettenlier die voorzien is van koppen, zodat de behande ling van het vistuig geheel op het achter dek plaats heeft. Om'de ligtijd te verkorten is een ijsbe- reidingsmachine met een capaciteit van zeseneenhalve ton per dag opgesteld, ter- IJMUIDEN. Bij Hoogovens hebben zich donderdag drie bedrijfsongevallen voorgedaan. Een 44-jarige directeur van een aannemingsbedrijf uit, Beverwijk maakte een val van vier meter, toen een dakplaat op de oude steenloods van de Martin Staalfabriek doormidden brak. De man moest met een bekkenfractuur wor den opgenomen in het Rode Kruis Zie kenhuis te Beverwijk. De „Rijnmond V” werd ontworpen door het Raadgevend Ingenieursbureau Propul sion in Leiden in samenwerking met de rederij, waarbij een dankbaar gebruik is gemaakt van de ervaringen die zijn opge daan met de vestzaktrawlers „Rijnmond III” en „Rijnmond IV” gebouwd in 1963 en 1964 welke schepen de laatste jaren onder meer de span visserij uitoefe nen. (Van een onzer verslaggevers)7 CASTRICUM. In de avonduren van donderdag is tijdens afwezigheid van bewoners ingebroken in panden aan Esdoornlaan en de Weberstraat. In woningen is alles overhoop gehaald een grote wanorde aangericht. Volgens een voorlopige schatting is voor een waarde van meer dan drieduizend gulden ontvreemd. Een lidmaatschap van het jongerencen trum zal verplicht worden gesteld. Kerngroep, staf en bestuur zijn zich ervan bewust, dat het jongerencentrum het door deze maatregelen niet gemakke lijk zal krijgen, omdat naar hun mening het rijk en de gemeenten eerder de kwan titeit dan de kwaliteit van het werk tot maatstaf nemen met alle consequenties voor de subsidiëring. Wat het programma voor de eerstko- mencje tijd betreft, het vrijdagavondpro- Deze doelstelling luidt: leren funktione- ren met elkaar door commissievorming en democratisering en vanuit deze positie trachten invloed uit te oefenen op de samenleving. De staf is van mening, dat druggebruik uitsluitend te maken heeft met een schijn oplossing van de eigen problemen die niet leidt tot een gezamenlijk functione ren werken aan bepaalde zaken. Bovendien is de staf van mening, 'dat elke nieuwe modetrend in het consump tiepatroon niet zonder meer door het jeugdwerk dient te worden geaccepteerd. „De semi-intellectuele maatschappijkri tische instelling van sommige groepen jongeren schijnt voorbij te willen gaan aan het feit, dat bij deze maatschappij kritiek ook het consumptiepatroon betrok ken dient te worden”, aldus de staf, die verder meedeelt, dat de bezoekers die al langere tijd in het jongerencentrum ko men, dit wel begrepen hebben en een zeer kritische houding hebben aangenomen te nopzichte van het druggebruik. De staf meent, dat, los gezien van de doelstelling van het jongerencentrum, de bezoekers die het langste in het centrum Er was voor „Op hoop van zegen” alle reden om een gezellig feest te vieren, want na een inzinking deze zomer draait de vereniging nu weer veel beter, hetgeen ook blijkt uit het bezoek aan de wekelijk se soos, dat voor velen mogelijk wordt gemaakt, dankzij de particuliere chauf feurs, die elke week klaar staan voor de mensen, die niet op eigen gelegenheid naar De Slof kunnen komen. Zes Rode Kruis-helpsters verlenen bij toerbeurt hun medewerking tijdens deze middagen en zij waren nu allemaal uitgenodigd. Het bestuur van de vereniging is inmid dels uitgebreid, want men wil zich in de komende tijd niet alleen beperken tot de traditionele ontspanningsactiviteiten, maar (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het gemeentebestuur voelt er veel voor om na 1 mei géén toe stemming meer te verlenen voor het be spelen van de gemeentelijke sportvelden. Het college antwoord dit naar aanleiding van vragen van het raadslid drs. A. J. Eiff (VVD) over de slechte conditie, waarin de gemeentelijke sportvelden verkeren. Een probleem is echter, aldus het col lege," dat in mei een aantal voor Bever wijk belangrijke voetbaltoernooien wordt gehouden, onder andere het Jan Maen- hout-toernooi en het Elf Hoofdsteden- toernooi. Nog deze maand zal met de vijf in Beverwijk gevestigde voetbalvereni gingen overleg plaatsvinden over de te nemen maatregelen voor de komende ja ren. WIJK AAN ZEE. De VVV Wijk aan Zee/Beverwijk belegt op donderdagavond 16 december in café De Zon een algemene najaarsvergadering. Voor de VVV wordt dit een uitermate belangrijke vergadering, die namelijk geheel in het teken staat van „waar naar toe met de VVV”. De raad Beverwijk moet zich tijdens de behandeling van de gemeentebegroting, volgende week dinsdag, woensdag en don derdag in het Stadskantoor, uitspreken over het subsidie (bijna 28 mille) aan de VVV. Aan de hand van deze uitspraken en mogelijk gevoerde discussies, zal het be stuur van de VW, in samenspraak met de leden, de grote lijnen van het volgen beleid bepalen. Twee dames assisteren St. Nicolaas, die moeilijkheden kreeg met zijn baard. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De waarnemend chef van de zesde secretarie-afdeling, de heer D. W. Molendijk, is door B. en W. aange wezen als chef van deze afdeling. De heer Molendijk wordt, gerekend ingaande 16 september, bevorderd tot referendaris-A. wijl ter voorkoming van ernstig opont- thoud door grote machineschade voor het eerst het ruilmotor-systeem toepassing kan vinden. Er zijn nog enkele andere nieuwe idee- en met betrekking tot beter onderhoud, gemakkelijker werken voor bemanning en walploeg en dergelijke ingevoerd om in de praktijk te worden getoetst op hun doelmatigheid. De lengte over alles is 35,25 meter, breedte 8,5 meter, holte 4,27 m. De capaci teit van het visruim bedraagt netto 235 kubieke meter. Er zijn twee hoofdmotoren: Caterpillar 2x575 APK bij 1225 t/min. (Geveke-Am- sterdam); hulpmotor Ford-40 APK/1500 t/min. (Nedalo-Uithoorn). Verstelbare schroefinstallatie, stuurmachine en Bec- ker-roer, koelinstallatie en ijsmachine, elektrische- en alarminstallatie, viskier, nettenlier, visverwerkingsbanden en vis- opsporingsapparatuur zijn' naar de laatste vindingen. Aan boord van de „Rijnmond V” is accommodatie voor zestien man. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Boeren in de omge ving van het nieuwe woonwagencentrum ondervinden de laatste dagen veel last van twee honden, die op hun in de weide staande schapen jagen. Er zijn nog geen slachtoffers onder de schapen gevallen. Wel is een van de dieren door angst gedreven in een sloot gesprongen en door de eigenaar er weer uitgehaald. De boeren gaan nu proberen de honden te vangen. BEVERWIJK. De sloop van het pand Alkmaarseweg 471 D (staande direct vóór de recreatiezaal van het verzorgings- en bejaardentehuis Huis ter Wijck) vond pas plaats na overleg met de rechtskundig adviseur van de eigenaar van de aangren zende woning nr. 471 E. Bezwaren van deze eigenaar tegen de sloop van de woning (onder één dak aangebouwd) zijn niet bij de gemeente ingediend. Men had van de ge- 'i. i

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7