Recordinkopen van Sinterklaas ziekenhuizen Met ingang van September 1972 REGERING WIL SNEL STUDENTENSTOP i Ouders verontrust over lot gymnasia Surinaamse kranten schrijven: VVDM-RAPPORT TYPISCH KOLONIAAL Afstel gevreesd voor bouw Academische J Mening prof. Diepenhorst WINKELIERS ZIJN DIK TEVREDEN Drie mensen wonnen driekwart Tuinders moeten Ministerie van Defensie naar Emmen Defensie-motie wordt nader bestudeerd In de winter meer subsidie voor Kinderbescherming onder de loep woningverbetering Rijk neemt Nervi- project over opschieten met aardgas miljoen Kor/ en boi i. t lól I HARRY EN SJOERDJE GETROUWD ZATERDAG 4 DECEMBER 1971 2 9 SNOEP I Minister Lardinois KEUZE Geen sportclub Suggestie van Kamerlid Kikkert Geen subsidie voor politieke jongeren KLM schrapt vlucht op Karachi EERSTE IJMUIDER MARKIEZEN FABRIEK KvanVEELEN ADVERTENTIE 1 1 (Van onze redactie economie) Hij schrijft dit in een brief aan de instellingen van wetenschappelijk onder wijs, w'aarin hij vraagt gegevens te verza melen ter vaststelling van de onderwijs capaciteit in die studierichtingen, welke naar verwachting met een overmatig aan bod van eerstejaarsstudenten zullen wor- den geconfronteerd. vraag welke maatstaven aangelegd moe ten worden om van een overmatig aanbod van aspirant-eerstejaars-studenten te ko men tot een aantal, dat strookt met de uiterste onderwijscapaciteit in de betrok ken studierichting per instelling. Een en ander heeft de staatssecretaris meegedeeld in antwoord op vragen van de PvdA-Kamerleden Meijer. Vrolijk en Voogd. De Nederlandse Politieke Jongeren Contactraad ontvangt wel een subsidie en wel voor de werkzaamheden die staats burgerlijke vorming ten doel hebben. DEN HAAG. Staatssecretaris Vonhoff (CRM) acht het werk van de politieke jon gerenorganisaties zozeer verwant met de doeleinden en het werk van de politieke partjjen, dat hjj om dezelfde reden als op grond waarvan deze partijen geen sub sidie ontvangen ook aan de jongerenorga nisaties geen subsidie wil verstrekken. waren de getuigen. De belangstelling van persfotografen voor de gebeurte nis was zó groot, dat het paar haast vergat ringen om te doen. Han Lam mers moest hen eraan herinneren. Aanwezig waren onder anderen Peter Schat, Cees Nooteboom, Hugo Claus, Liesbeth List, mr. H. A. F. M. O. van Mierlo en prof. De Froe. Gigantisch. In Blerick is vrijdag de eerste paal geslagen voor de bouw van een flat, „De Knoepert” genaamd, die met totaal 498 woningen in zestien bouw lagen oe grootste aaneengesloten woon eenheid in Nederland gaat worden. Met de realisering van het gigantische com plex is 28 miljoen gulden gemoeid. huidige kabinet verlaten. Volgens prof. Diepenhorst is de beslissing hierover uit gesteld tot begin 1972. Hij zegt dit in een artikel in het blad van de universiteit in Utrecht. a n E k C o v r r o s h g I MAEK1EZEN/2ONNESCWERMEN RDLIUIKEN/LUXAFLEX jalouziebn I)EN HAAG. Op het ministerie van Defensie wordt de motie-De Gaay Fort man inzake de vrijheid van meningsuiting in de krijgsmacht, welke donderdag door de Tweede Kamer is aanvaard, bezien. AMSTERDAM. Dinsdag gaat een delegatie van het oudercomité voor be houd van de zelfstandige gymnasia op een hoorzitting van de onderwijscommissie van de Tweede Kamer een lans breken voor de veertig gymnasia in ons land. DEN HAAG Minister De Brauw (Wetenschapsbeleid en Wetenschap pelijk Onderwijs) streeft er naar met ingang van september 1972 over de wetteljjke bevoegdheid te beschikken om het aantal studenten tijdelijk te beperken in studierichtingen, waar de beschikbare onderwijscapaciteit in belangrijke mate dreigt te worden overschreden. De minister wil daar om, in afwachting van de herstruc- tuering van het wetenschappelijk onderwijs, op korte termijn een wets ontwerp bij de Staten-Generaal in dienen, waarin een dergelijke beper king wordt geregeld. DEN HAAG. Het rijk is bereid het Nervi-project in Den Haag over te nemen. Het besluit hiertoe viel vrijdag in de ministerraad, die minister drs. Udink (Volkshuisvesting) machtigde om met het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds en met de gemeente Den Haag te onderhande len over de overname. Het ABP heeft dit project het bouwplan met het in han den van het ABP zijnde terreindeel aan het rijk ter overname aangeboden. De spaarbanken hebben van die vele verkopen maar ternauwernood iets be merkt. Over het algemeen is er maar weinig geld van de spaarbankboekjes af gehaald en de indruk bestaat dan ook, dat Jamin: „Dit jaar wordt een topjaar. Vooral het luxueuse marsepein-assortiment is veel gevraagd. Bij Albert Hejjn in Zaandam wordt een evengrote omzet als in 1970 verwacht. „De chocolade-omzet in Dit houdt in dat een goede beta-leerling die de wiskundevakken één en twee wil volgen, alsmede scheikunde en natuur kunde, zich daarnaast alleen nog in de drie verplichte eindexamenvakken kan gaan bekwamen (een klassieke, de Neder landse en een moderne taal) en dus in dat geval twee andere moderne talen geheel moet laten vervallen. „In de Mammoetwet werd ons keuze vrijheid voorgespiegeld”, aldus de ouders. „In plaats daarvan wordt ons nu keuzebe- perking opgelegd. Tenslotte keert het comité zich tegen de voorgestelde reductie van de 32 wekelijk se lesuren tot 30 lesuren. Manége. Mr. Pieter van Vollenhoven heeft vrijdagmiddag in Sinterklaasstijl de ma nége voor gehandicapte kinderen in Bergen op Zoom geopend. Hij hield zijn toespraak in rijm. lopen je” zo citeert het blad het rap port. De West gaat verder: „De WDM zou dus willen, „dat andere vrouwen en normale meisjes” de dienstplichtigen van dienst zijn. Dit is een typische kolonialistische menta liteit. De Surinaamse vrouwen en meis jes zouden dus als in de tijden van de slavernij hun gunsten moeten bewijzen aan de heersende klasse.” En De Ware Tijd zegt: „Dat de dienstplichtigen meer met prostituées dan met fatsoenlijke meisjes in aanraking komen, is niet verwonderlijk. De jongens zijn hier voor een jaartje en zijn in die positie zelf niet licht genegen duurzame ver houdingen aan te knopen. Het betere meisje komt er ook niet gemakkelijk toe zich op te houden met jongens van wie ze weet, dat ze straks weg zijn. Resten dus voor de jongens de al of niet beroepshalve vrijgevige meisjes.” DEN HAAG. De glastuinders zullen haast moeten maken met het overschake len van olie op aardgas, willen ze de faciliteiten die de overheid hun daarbij biedt niet verspelen. In het maandelijkse gesprek tussen minister Lardinois en het Landbouwschap is dat deze week naar voren gekomen. Samen met het Surinaamse dagblad De Ware Tijd valt De West in zijn kritiek op het WDM-rapport over de zin in het rapport: „De aldus verkregen gege vens zijn zoveel mogelijk geverifieerd. Mogelijk heeft de grote afstand ook ons parten gespeeld. Wij staan dan ook niet in voor volledigheid en actualiteit.” Hierop reageert De West: „Dit i» wel schuiving te bespeuren valt in het ge schenkenpakket voor de jeugd. Lag vroe ger het accent voor een belangrijk deel op de elektrische treinen en autoracebanen, nu zijn hoe langer hoe meer de sport-, hobby- en foto-artikelen in trek. Trou wens, er valt thans ook een hausse te bespeuren in de vraag naar de zogenoem de gezelschapsspelen (Mens erger je niet, monopoly). Tevreden is men ook in de sectoren auto-accessoires, duurdere ver- bruiksgoederen, kleding, (winter)sportarti- kelen, cosmetica, foto-artikelen en van zelfsprekend de zaken waar snoepgoed (marsepein, boter- en chocoladeletters en taai-taai-poppen) aan de man wordt ge bracht. MioogN uti^Nsna**T 17 Nederland is zeker niet dalende”, zo wordt verklaard bij Verkade in Zaandam. De minister stelt in zijn brief voor, dat de universiteit of hogeschool aan de Aca demische Raad een voorstel doet wat betreft het aantal eerstejaarsstudenten, dat in een bedreigde studierichting ten hoogste kan worden toegelaten. De Aca demische Raad zal dan na interfacultair overleg zijn standpunt bepalen en het voorstel met advies aan de minister toe zenden. De voorstellen van de universiteiten en hogescholen moeten ruim vóór het begin van het studiejaar 1972/1973 Bij de Aca demische Raad zijn met als uiterste da tum 1 maart 1972. Om een verantwoorde keuze uit de mogelijke selectiemiddelen te kunnen ma ken, heeft minister De Brauw, op voorstel van de commissie ontwikkeling weten schappelijk onderwijs, aan prof. dr. A. de Groot verzocht een wetenschappelijk on derzoek te verrichten naar de selectie in en voor het tertiair onderwijs. Dit onder zoek zal antwoord moeten geven op de DEN HAAG. Na een aanvankelijk aarzelende start zijn de sinterklaasverko pen deze week pas goed op gang gekomen. Ondanks de sombere economische voor spellingen voor ons land, zal er op het „heerlijk avondje van sinterklaas" meer worden gegeven dan ooit tevoren, zo blijkt uit de verkoopcijfers van de winke liers en grootwinkelbedrijven. Bij de meeste is men dan ook „dik tevreden”, hoewel er direct wordt bijgezegd, dat het publiek prijs- en kwaliteitsbewuster is geworden. Er wordt met zorg gekocht. Een verschijnsel overigens dat zich elk jaar meer voordoet. (Van onze correspondent) GRONINGEN „Verplaats het ministerie van Defensie van Den Haag naar Em men”. Dit is een suggestie van het C.H.U.-Kamerlid H. Kikkert. De over plaatsing zal moeten gebeuren in sa menhang met het plan voor militaire oefenterreinen, kazernes en werkplaat sen in oost-Groningen, een plan waar van de heer Kikkert ook de geestelijke vader is. DELFT. Het opkomen van de alter natieve hulpverlening aan jongeren dient allen die op dit terrein aktief zijn, aan het denken te zetten over de vraag of de georganiseerde kinderbescherming nog wel juist wordt aangepakt. Deze uitspraak deed staatssecretaris Grosheide van Justi tie donderdagmiddag bij de officiële ope ning van het Van Renswoudehuis (tehuis voor werkende en studerende jongeren) in Delft. De minister heeft de instellingen ten slotte nog meegedeeld dat op het departe ment onderzocht wordt of een landelijke aanmelding van aspirant-eerstejaarsstu- denten kan bijdragen tot een zo even wichtig en billijk mogelijk toelatingsbe leid. De 44-jarige schrijver Harry Mulisch is vrijdagmiddag in Amsterdam ge trouwd met de 23-jarige Sjoerdje Woudenberg. Het huwelijk werd vol trokken door Mulisch’ vriend, wet houder Han Lammers van Kunst zaken. De componist Reinbert de Leeuw en de hoofdredacteur van de Haagse Post, de heer W. L. Brugsma, het publiek wat geld heeft achtergehou- den. De neer G. Brinksma, secretaris van de raad van bestuur van Bijenkorf Beheer in Amsterdam, verklaarde dat met name bandrecorders en grammofoonplaten en grote huishoudelijke artikelen het goed hebben gedaan. Directeur R. Vroom van Vroom en Dreesmann. „Onze omzetverwachting is tot nu toe uitgekomen.” De publiciteit- schef van C. en A., de heer P. Remarque: Ook de meer duurdere artikelen bleken het goed te doen.” UTRECHT. Prof. I. A. Diepenhorst, oud-minister van Onderwijs en Weten schappen en voorzitter van het bestuur van het Academisch Ziekenhuis in Utrecht, vreest dat van uitstel van de bouw van nieuwe academische ziekenhui zen in Leiden en Utrecht afstel zal ko men. De opzet van het kabinet-De Jong de bouw van drie academische ziekenhui zen in Amsterdam, Leiden en Utrecht, in dezelfde volgorde en met tussenpozen van twee jaar in 1972 te starten, is door het Dat de verhouding met Surinamers, voor al kreolen, slecht zou zijn, is pertinent onwaar, aldus De Ware Tijd. De Ware Tijd schrijft verder dat de TRIS (Troe penmacht in Suriname) tegenspreekt dat de verhouding tussen Nederlandse en Surinaamse dienstplichtigen zo slecht zou zijn dat zij niet samen op wacht zouden kunnen staan. En De West schrijft over het opleggen van straffen: „In deze vereniging schijnt men het Nederlandse leger op één lijn te willen stellen met de een of andere sportvereniging. Maar ook in de sport verenigingen bestaan er regels, waaraan men zich moet houden. Velen vragen zich in Nederland bezorgd af wat er bij een dergelijke mentaliteit moet worden van de Nederlandse defensie.” Toen hoge olieprijzen de zorgen der tuinders verzwaarden heeft de minister hen geholpen met een voorschotregeling om het verschil olieprijs-aardgasprijs te overbruggen, onder voorwaarde dat ze op aardgas zouden overschakelen zodra dat technisch mogelijk zou zijn. Voor groente telers zijn de voorschotten later omgezet in een premie voor de overschakeling op aardgas. Nu zijn de tuinders niet zo enthousiast meer vóór aardgas, want de olieprijzen zijn een stuk lager geworden. Minister Lardinois, die aan de luchtvervuiling in kas-tuinbouwgebieden denkt, maakt zich daar bezorgd over. Inbraken. Vijf jongens in de leeftijd van 13 tot 16 jaar hebben bekend in novem ber twintig inbraken in scholen in Am- sterdam-West te hebben gepleegd. Zij werden donderdagavond aangehouden nadat bij hen thuis voor duizenden gul dens aan gestolen goederen als band recorders, platenspelers en koptelefoons was aangetroffen. Begin deze week wer den zeven jongens van 11 tot 16 jaar gearresteerd, eveneens voor schoolin- braken Ontslag. De Surinaamse minister van Landbouw, Veeteelt en Visserij, ir. R. Shankar, heeft donderdag zijn ontslag ingediend. Ir. Shankar, die lid is van de Hindoestaanse Vatan Hitkari partij, zal worden benoemd tot directeur van de Stichting, Machinale Landbouw in Wa- geningen (Suriname). AMSTERDAM/VENLO. Het kantoor van de Staatsloterij het Steegje in de Jonge Roelensteeg in Amsterdam heeft donderdagmiddag en vrijdagochtend een half miljoen gulden uitbetaald aan twee mensen die het winnende lot van de 606de Staatsloterij bezaten. De ene Amsterdam mer kreeg 300.000, de tweede gelukkige winnaar ook uit Amsterdam zag 200.000 voor zich uitgeteld. Kantoorhoudster mevrouw A. Majoor- Hermans in Venlo heeft donderdag de gehele kantoortijd lang tevergeefs uitge keken naar de winnaar aan wie zij 250.000 kon uitbetalen. De winnaar liet zich vrijdagochtend pas zien. Het was een inwoner van Tegelen, die in Duitsland werkte. Dat hij een prijs had gewonnen, ontdekte hij pas donderdagavond toen hij de krant las. Het was pas de tweede keer dat hij meedeed aan de Staatsloterij. Geld heeft hij van mevrouw Majoor niet ge kregen. „Ik heb hem naar Den Haag gestuurd om het geld te halen” zei de Venlose kantoorhoudster. „Het is mij te link om zoveel geld in huis te hebben.” PARAMARIBO. „Er spreekt een typi sche koloniale mentaliteit uit het rap port van de Vereniging van Dienst plichtige Militairen over de situatie van de Nederlandse dienstplichtigen bij de troepenmacht in Suriname.” Dit schrijft het Surinaamse dagblad De West. „Men zou de naam Vereniging van Dienst plichtige Militairen het best kunnen veranderen in de Vereniging van Dienstplichtige Anarchisten” zo vervolgt het blad. Wat de staatssecretaris in de alternatie ve hulpverlening vooral aanspreekt, is de geëngageerde wijze waarop veelal hulp wordt geboden aan jongeren, die om hulp vragen. Veel van de hulpverleners zijn vrijwilligers. Toch is de bewindsman van oordeel, dat ook in dit werk daartoe speciaal opgeleide krachten niet kunnen worden ontbeerd. Tevens heeft hij de indruk dat de alter natieve hulpverlening vaak wel een eerste opvang kan bieden in een nood- of pa nieksituatie, maar dat deze vorm voor een uitkomst op langere termijn niet voldoen de is. Dit betekent volgens hem dat men na de eerste opvang moet terugvallen op langduriger vormen van hulpverlening, waarvan er velen zijn, zowel binnen als buiten de jeugdbescherming. Na op positieve kanten van de bestaan de kinderbescherming te hebben gewezen stelde staatssecretaris Grosheide, dat dit niet betekent, dat de huidige vorm steeds m moet blijven. Zodra dit onderzoek voltooid is, zal de ministerraad zich over deze zaak beraden, aldus premier Biesheuvel aan het slot van de door hem voorgezeten wekelijkse kabi netsvergadering. Donderdag werd niet duidelijk wat de regering met deze motie zou gaan doen. De Kamer sprak zich toen uit voor straf rechtelijke afdoening van vermeende krijgstuchtelijke vergrijpen, waarbij de vrijheid van meningsuiting in het geding is, indien de commandanten menen dat een zwaardere straf dan licht arrest nood zakelijk is. Een en ander gebeurde tijdens de interpellatie van het P.P.R.-Kamerlid De Gaay Fortman over de zaak-Dona- Schul, de twee dienstplichtigen die op grond van publikaties in het VVDM-blad „Alarm” tot een krijgstuchtelijke straf werden veroordeeld. Premier Biesheuvel deelde na afloop van de kabinetszitting mee dat voor ves tiging in het project in aanmerking komen de ministeries van Justitie en van Binnen landse Zaken. Voor de bouw zal een in vestering van circa 135 miljoen (prijs peil heden) nodig zijn, uit te geven in de jaren 1973 tot en met 1977. Minister De Koster van Defensie zei gisteren in Den Haag het niet uitgeslo ten te achten dat de kwestie van de militaire oefenterreinen uit de ijskast wordt gehaald en wordt opgenomen in de regeringsnota over het noorden. het toppunt. Als men niet zeker is van zijn zaak, moet het uitbrengen van een dergelijk rapport vol aantijgingen en beschuldigingen nalaten” En De Ware Tijd stelt: „Het rapport is ongetwijfeld met de beste bedoelingen samengesteld maar het heeft als basis geen feiten die voorkomen in een mate dat er speciale aandacht aan geschonken en zelfs een rapport aan gewijd moet worden. Het gaat uit van uitzonderingsgevallen, die gegeneraliseerd worden”. De opmerking in het WDM-rapport. dat het bezoek aan prostitueés vrij gebrui kelijk is en dat negentig percent van de dienstplichtigen ten minste eenmaal van haar diensten gebruik maken, is het dagblad De West in het verkeerde keel gat geschoten: „Als één van de oorza ken wordt genoemd, dat met andere vrouwen praktisch geen contact kan worden gemaakt „Normale meisjes ont- De vraag naar duurzame consumptie goederen is bepaald niet minder dan in voorgaande jaren. Een woordvoerder van Philips zei desgevraagd, dat met name met televisies goede zaken zijn gedaan. „Zelfs is er in de loop van deze week een achterstand in de levering van bepaalde typen ontstaan.” Een „waanzinnige drukte” er in deze dagen bij de firma Vreeken in Bodegra ven, elektronische-orgelfabrikant. „We zijn op het ogenblik meer dan tevreden”, aldus publiciteitschef de heer Van Zanten, die releveert dat zelfs voor de duurste orgel- uitvoering van 5000 een grote vraag be staat. Tenslotte heeft ook de branche van auto-accessoires het uitstekend gedaan. Heel wat automobilisten krijgen op 5 december berm- en mistlampen cadeau. In alle branches, die het van de sinter klaasverkopen moeten hebben, worden optimistische geluiden vernomen. Uiter aard zijn er miljoenen guldens uitgegeven aan speelgoedartikelen, hoewel volgens sommige fabrikanten er toch een ver- DEN HAAG. In verband met de slui ting van het Pakistaanse luchtruim voor alle buitenlands luchtverkeer heeft de KLM haar diensten naar en van het verre oosten dienovereenkomstig aangepast. Ka rachi, dat volgens de dienstregeling 14 maal per week door de KLM-vliegtuigen wordt aangedaan, wordt tot nader order uit de vluchtschema’s geschrapt en ver vangen door alternatieve landingsplaatsen, zoals Bombay, Koeweit of Beiroet. Het mijden van het Pakistaanse luchtruim heeft overigens geen operationele conse quenties van betekenis. Hoewel deze scholen sneller groeien dan alle andere typen, maken de ouders zich ernstig ongerust. Volgens de planprocedu re mogen alleen nog nieuwe gymnasia worden opgericht als men daarvoor 360 leerlingen beschikbaar heeft. Wanneer straks dit criterium ook wordt aangehou den voor een eventuele opheffing, zullen in één klap alle gymnasia in Nederland verdwijnen omdat er niet een zo’n groot aantal leerlingen bezit. In de afgelopen jaren zijn trouwens reeds tientallen gym nasia verdwenen. De ouders betogen voorts in hun com muniqué dat een eindexamen in slechts zeven vakken, zoals thans is ingesteld, een ernstige verarming betekent voor het vwo. Daar komt nog bij dat voor de gymnasi asten drie verplichte vakken (voor alpha- en beta-leerlingen samen) zijn ingesteld, tegenover twee bij de athenea. Dit noe men de ouders discriminatie ten nadele van de gymnasia, waar de leerlingen nu slechts een keuzemogelijkheid uit vier vakken overblijft, terwijl de athenea ten minste keuze uit vijf vakken kunnen maken. Als nadelig voor een goede opleiding wordt het gevoeld dat gymnasiasten reeds in de eerste klasse moeten beslissen of zij de alpha dan wel de beta-richting zullen gaan volgen. In de vierde klas moeten zij vervolgens definitief de zeven vakken kie zen waarin zij verder zullen worden on derwezen. DEN HAAG. Minister Udink heeft besloten, de rijkspremie voor verbetering van woningen en woonbuurten met 20 percent te verhogen, als het werk in dit winterseizoen (1 december tot I maart) in normale werkuren wordt uitgevoerd. Aan de gemeenten wordt overgelaten of zij hun aandeel in de premie eveneens op schroeven. De maatregel dient om de werkgelegenheid in de bouw te bevorde ren. Werk, dat gedeeltelijk In vrije tijd wordt uitgevoerd, valt binnen de gewone-, maar buiten de extra premie. Behalve motieven van financiële aard zouden bij het uitstel ook nog andere argumenten meespelen, aldus prof. Die penhorst. Die argumenten zijn dan dat tussen de medische faculteiten van de drie steden geen eenstemmigheid te berei ken is over het gewenste uitgangspunt ter wille van de efficiency de drie ziekenhui zen in één bouwstroom te bouwen. Prof. Diepenhorst bestrijdt dit uitvoerig, waar bij hij wijst op een groot aantal punten waarover al overeenstemming is bereikt. Daarnaast zullen er volgens prof. Die penhorst zeker ook verschillen-op-onder- delen mogelijk moeten zijn, bijvoorbeeld bij de deelspecialismen. „Verschillen van inzicht”, aldus prof. Diepenhorst, „hoeven niet tot aanmerkelijke bouwkundige ver schillen te leiden waar het gaat om de globale conceptie”. In dit verband merkt hij op dat bij stapelbouw de elementen zonder problemen anders gerangschikt kunnen worden. „De wenselijke veelvoudigheid behoort niet te worden aangegrepen als voor wendsel om de nieuwbouw van twee aca demische ziekenhuizen te stoppen met een beroep op ontbrekende harmonie”, aldus prof. Diepenhorst, die verder opmerkt dat als er geen geld is, alles ophoudt, maar dat het wel om een bijzonder ernstige beslissing gaat. Tenslotte dringt prof. Diepenhorst aan op een spoedige beslissing. Dit omdat de aan de projectbureaus verbonden mensen niet weten waar ze aan toe zijn en bovendien slechts op halve kracht kunnen werken. Dralen is volgens prof. Diepen horst ook in het academisch kader funest omdat aan nieuw te benoemen klinische hoogleraren niets kan worden toegezegd. Tenslotte betekent uitstel van nieuwbouw dat kostbare voorzieningen in de oude gebouwen juist niet meer kunnen worden uitgesteld.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2