PANDA en de meester^rallyrijder Arman en Ilva rmgo GOED DAT ER POLITIE IS..? 0 r WH De adverteerder in de kinderschoenen In en om Haarlem Velsen-IJmuiden Enkele buien Nederland tegen vrijaf op VN-dag Overschot aan Bollenstreek dierenartsen Beverwijk Heemskerk st WOENSDAG 8 DECEMBER 1971 r Rézend was ikl Driemaal in twintig minuten hielden ze mij aan: papieren zienl Maar de volgende morgen om acht uur hoorde ik in het nieuws, dat de politie jacht had gemaakt op een man, die een oude,alleenwonende boer voor diens spaargeld de hersens had ingeslagen. En ze hadden de dader nog te pakken gekregen óókl s-g FABELTJESKRANT £&g®en SJOUKJE DIJKSTRA en JOAN HAANAPPEll öèöSSSr 2 trM 12 dec' VOORVERKOOPADRESSEN. - 5B ft© 11 (Van onze correspondent) (Ruijsdaelstraat). 20 u.l De Nederlandse permanente vertegenwoor- ADVERTENTIE WOENSDAG 8 DECEMBER Laatste kwartier 8 1 t, *1 Hoog waler Laag water zw. bew. zw. bew. half bew. regen geh. bew. zw. bew. zw. bew. half bew. zw. bew. mist DEN HAAG. Nederland heeft in de VN-Assemblee tegen een resolutie gestemd om de Dag der Verenigde Naties op 24 oktober tot een algemene vrije dag uit te roepen. De resolutie werd met 63 stemmen voor, 6 tegen en 32 onthoudingen aange nomen. Raadhuis Bennebroek: Donderdag 20.00 u.: Ge meenteraadsvergadering. Raadhuis Hlllegom: Donderdag 19.30 u.Ge meenteraadsvergadering. nnw nnw nw nw w n nw nnw nw wzw 11 16 15 7 8 7 2 4 2 6 14 7 5 13 15 16 4 17 S 6 5 8 2 11 15 20 17 26 0 0 2 0 0 o 5 0 0.3 0 o o 0.3 0 1 0 0 0.5 0 5 0 0 0 14 0 9 3 3 o o o o o o o o o o w.st. nno n nw ono w no zzo w.st. n ono w nnw w.st. nw ono wzw nw n w.st. nw w z w.st. z w zw 08.35 uur uur 9 10 8 8 8 9 10 8 9 6 5 12 0 8 -2 -2 -3 5 2 -2 9 8 18 1 8 7 2 -2 2 1 -1 -5 3 8 O -2 licht bew. mist mist onbewolkt onbewolkt regen geh. bew. licht bew. onbewolkt mist onbewolkt zw. bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. licht bew. onweer zw. bew. licht bew. onbewolkt licht bew. zw. bew. geh. bew. geh. bew. regen half bew. 08.34 uur 23 38 uur Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland diger bij de Verenigde Naties, de heer R. Fack, zei bij zijn stemverklaring dat het de taak van de wereldorganisatie is de economische en sociale ontwikkelingen, zo wel in de arme als in de rijke landen, met kracht te bevorderen. Zij faalt echter in het uitvoeren van die taak als zij het eco nomische leven in de gehele wereld elk jaar voor een extra vrije dag wil stilleg gen. „Moot zo!" riep deze tevreden. „Eindelijk! Nu heb ik de grootste roof in jaren gepleegd en dat is precies wat ik wilde. Doorrijden! Verdwijn, zodat ik in alle rust m’n buit kan tellen!” De miljonair startte het voertuig en reed klagend weg. Maar toen ze een eindje verder waren, stak Panda tevreden de bundel banknoten omhoog. „Hier is uw geld", zei hij. „Die bandiet vroeg alleen maar om uw portefeuille; en die heb ik hem gegeven". smart, en dat zijn vader en stiefmoe der dronkelappen zijn en dat hij de kwitanties allang teruggestuurd heeft. Hoe zou dat allemaal afgelopen zijn? Helaas, het leven gaat verder en vloeit heen over deze verscheurde levens, voort naar de toekomst die zich snel ontwikkelt. Hoe snel vertelt een advertentie van „De Vliegende Volksschuit”, een stuk openbaar ver voer dat nieuwe tijden inluidde blij kens de vaart waarmee het de mensen van de ene plek naar de andere sleur de: Vertrok men ’s morgens om zeven uur van Amsterdam, dan kon men er zeker van zijn 's middags om twee uur voet aan boord van de stoomboot in Gouda te kunnen zetten. Voorwaar een tempo dat met recht geadver teerd mag worden. Ook op het gebied van de liefdes communicatie vervulde de advertentie al vroeg haar gewaardeerde rol. Wat dat betreft hebben onze voorouders al meteen het nut van de drukpers ontdekt en evenzeer van de schone volzinnen, waarin men zijn eigen per soonlijkheid kon verstoppen om zo veel mogelijk kans bij de andere sekse te maken. Maar zo bruin als zekere jongeman uit 1850 het bakte, zal zelfs bij het advertentie-raffinement van vandaag de dag niet meer voorkomen. „Een jongeman van dertig jaren oud, goed van zeden, ijverig protes tant, geleerd, welopgevoed, met fraai uiterlijk, sterk van gestel, wenste kennismaking met een meisje of we duwe met het doel haar te trouwen”. De eisen? „Zonder kinderen, met ver mogen, tussen de 25 en 50, lichaams gebreken geen bezwaar mits gewillig en van goede inborst”. Dit fijnbesnaard jongmens beloofde zijn aanstaande echtgenote dat hij be reid was met haar te gaan wonen in een warme, niet vochtige landstreek, bijvoorbeeld in het zuiden van Frank rijk, of in een schone streek in Zwit serland, aan de zoom van een helder - vlietende stroom, op de glooiing van heuvels. Daar geniet men meer van de Natuur en leeft men goedkoper, voegde de slimmerd er bij. Maar het meest verbluffend in deze advertentie is wel, dat de edelmoedige jongeman zonder blikken of blozen verklaart dat hij tot dit alles en meer nog be reid zal zijn „wanneer het vermogen der Dame nogal aanzienlijk is”. Het zou interessant zijn te ontdek ken of er een, en zo ja welke, dame met gewillige inborst en aanzienlijk vermogen in deze valkuil is gestapt, welke dame dientengevolge ongetwij feld nog aanzienlijk minder hersens moet hebben gehad dan de steller der advertentie. Volkomen ondoorgrondelijk is wel de volgende geannonceerde medede ling, waarmee deze kleine bloemle zing moet worden besloten onder aan beveling van de grote bloemlezing, die van de uitgevers L. J. Veen N.V. te Wageningen voor luttele prijs te be komen is: „Bij de gelukkige wending die de zaken genomen hebben door de wijs heid van de koning, vindt de wespen houder het onnodig om vooreerst zijn wespen te laten uitvliegen. Hij zal het nieuwe ministerie afwachten, en de handelingen der nieuwe mannen be trachten, en dan oordelen of het nodig is dat hij zijn taak vervolge”. Zo, zo, zeggen we maar. BIOSCOPEN City Theater woensdag 20 u. „Raid on Rom mel”; donderdag 20 u. „De boezemvrienden". TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, In gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, da gelijks 14-16.30 u.; zaterdag en zondag gesloten. Beeckestijn, Velsen-Zuid museum, tentoon stelling dagelijks 14-17 u. Ruïne van Brederode, Santpoort op werkda gen 9.30-12 uur en 13-17.45 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens Bessemerstraat Velsen-Noord is elke dinsdag open van 12-13.30 uur en elke donderdag van 12-13.30 en van 20- 22 u. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen sneeuwbui Lissabon licht bew. Londen mist Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Stockholm Wenen Zurich Locarno Casablanca Las Palmas Tunis 71. Toen Pedro Plurk dreigend met zijn revolver de auto naderde, remde de heer Fortuin haastig. „W-wat wil je nu weer?!" vroeg hij. „Schiet op! Ik wil de rally uitrijden al zijn we dan ook de laatsten”. „Handen omhoog!" riep de bandiet bars. „En laat je bijrijder je dikke portefeuille pakken. Die wil ik heb ben!” Panda deed wat hem gevraagd werd. In de duisternis slaagde hij er echter in, om de prop geld er ongezien uit te halen, zodat de schurk een lege buidel in handen kreeg. Schande over hen, die zouden wil len ijveren voor kranten zonder ad vertenties, in de waan dat de adver teerder door zijn commerciële bij drage tot het krantenbedrijf enige invloed zou hebben op de redactionele inhoud! Hoezeer diezelfde adverteer der behoort tot de informatieve po tentie van een krant, leert ons het kortgeleden verschenen boek van de vakgenoten Leonard de Vries en Ilon ka van Amstel, dat een bloemlezing is van advertentiën in dagbladen van 1830 tot 1930. Deze verzameling an nonces is met recht de spiegel van een tijdperk, vermits zij alle goede en kwade kanten van de samenleving aan het woord laat en de argeloze lezer van de ene verbazing in de andere doet vallen over de brutaliteit, de slechtheid, de geslepenheid, de vriendelijkheid en de eerlijkheid in oude tijden, zoals die in de adverten ties openlijk of bedekt tot uiting ko men. De sfeer van het knappende haard vuur, van de rinkelende arreslede, van de totale afwezigheid van sociale voorzieningen, van bijgeloof, van me dische onkunde, van bedrog en naas tenliefde, van armelijke krotjes en welgevulde paleizen, van trekschuit en omnibus de sfeer van het oude, lieve, verachtelijke en beminde maat schappelijke leven uit de vorige eeuw komt in deze advertenties zo open hartig en welgetekend aan het dag licht, dat zo’n bloemlezing welspre kender wordt dan een historische ro man of een geschiedschrijving. In de advertenties tonen zich de mensen in hun omstandigheden en noden, maar ook in hun hatelijke onbeschoftheden en hun misdaden, in hun achterbaks heid en onbetrouwbaarheid. Zij ko men vaak naakt opduiken uit de ver getelheid, al gedragen zij zich alsof zij netjes gekleed zijn. Een advertentie uit 1830 wordt door de geroutineerde krantenlezer van 1971 anders gelezen en beter doorzien dan door het slachtoffer van 1830 zelf. Nu, na ruim een eeuw, blijkt vaak méér uit de woorden en de fraaie volzinnen te voorschijn te komen dan men er in 1830 in kon vermoeden. De advertentie was toen in haar kinderjaren. Het gebruik ervan ver eiste nog een zekere progressiviteit, men moest een schroom overwinnen om met naam, toenaam en bedoelin gen in vette drukletters in de krant te gaan staan. Die progressiviteit zal men bijvoor beeld niet de „gehuwde vrouw” kun nen ontzeggen die in de jaren tussen 1830 en 1835 haar beide borsten te huur aanbood en daarbij aamtekende dat men naar verkiezing drie- of vier maal daags van die weelderige eigen dommen gebruik kon maken, als men zich slechts wilde richten tot de ge broeders Diederichs te Amsterdam onder letter P. De gebroeders- Diede richs speelden in deze verhuur slechts de rol van bemiddelaars, in alle eer en deugd, want verderop in dezelfde krant werd hun naam insgelijks aan bevolen als men belangstelling mocht hebben voor de betrekking van gezel schapsdame, waarvoor een fatsoenlijk meisje werd gezocht dat het linnen naaijen moest verstaan alsmede het opvoeden van twee a drie kleine kin deren. Vreemd, dat de stelster van deze advertentie geen zekerheid had cö 6 4 3 5 1 7 4 5 6 1 UTRECHT. In het Utrechtse univer siteitsmuseum heeft maandagmiddag de decaan van de diergeneeskundige facul teit, dr. J. G. Wensing, het startsein gege ven voor de viering van het 150-jarig bestaan van de faculteit. Dit gebeurde door de opening van een tentoonstelling over de geschiedenis en de toekomst van de faculteit. Volgens dr. Wensing ziet de toekomst er voor dierenartsen niet zo gunstig uit. In 1980 zal er vermoedelijk een overschot zijn tussen de 200 en de 500. Dr. Wensing verklaarde niet zo veel vertrouwen te hebben in het voorste] van wetenschaps- minister De Brauw om het aantal studen ten te laten afhangen van de capaciteit van de faculteiten „De 200 die wij elk jaar kunnen hebben, zijn eigenlijk al te veel. Beter zou het zijn het aantal nieuwe studenten aan te passen aan de maat schappelijke behoefte” zei hij. Morgen wordt in de Utrechtse Domkerk een herdenkingsbijeenkomst gehouden waar ook koningin Juliana aanwezig zal zijn. Dan verschijnt tevens het eerste deel van het gedenkboek „Van Gildestein naar Uithof”, de geschiedenis van ’s rijks vee artsenijschool in 1821 via de verheffing tot hogeschool in 1918 tot diergeneeskun dige faculteit. Ï-E Galerie zijlstraat (Zijlstraat 31). Tentoonstel ling van Flip Hamers, schilderijen; Teun Root hart, keramiek. Geopend ma. t.m. za. 1-17. zo. 14.30- 17, ma., woen., vrij .avond 20-22 uur Tot en met 22 december. Galerie ’t Spaarne (Donkere Spaarne 48). Ten toonstelling schilderijen van Ansel, schilderijen van Han Koning, keramiek van Klaas de Boer, en tekeningen van Johfra Bosschart. Geopend dl. t.m. za. 11-17 u. don.avond 20-22 u. Tot en met 30 december. Kleedkamers Openluchttheater (Bloemendaal). Tentoonstelling „Zo leeft het bos”. Geopend zo. 11-15 uur. Tot en met eind december. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a. Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker-Veggerby, keramiek en gra fiek. Geopend 9-17.45 uur. behalve zo. en ma. DIVERSEN Provinciehuis (Dreef 3). Donderdag 20.00 u.: Vergadering Provinciale Staten. Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat). Ge opend ma., dl. en don. 19.30-24 uur; vrij, en zat. 19.30- 01 uur: zon. 2-5 en 20-22.30 uur; vrij, en zat. 22 uur; zon. 21.30 uur: folk. Elke vrij. 19 uur: Open podium. Om de 14 dagen donderdag 20.30 uur: literaire avond. Toneelschuur (Bavogebouw. Smedestraat 23): Dinsdag 20.00 u.: Filmschuur, woensdag 20.00 u.: Open workshop; donderdag 20.00 u.: Mlmework- shop. Zaterdag 11 o.: Kinder-workshop. 14 en 16 u.: Jazzballet Jacobskerk (Vestestraat Haarlem). Expositie poppen uit de verzameling van koningin Juliana. Geopend dag. 14-17 u. 20-22 u. T.m. 12 decem ber. Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadion). Dage lijks 12-02 uur. za. en zon. 11-12 uur. Jeugd- bowlen iedere zaterdag 12-13 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetll” (Vogelen zang, Vogelenzangseweg bij „Oase”). Expositie „Reewild en waterwinning in de duinen" en „Het boek van het bos” Zondag 11-15 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Za. en zon. op treden orkest Cor Halle. Tevens zon. matinee. Dolfirama (Zandvoort, naast Bouwes Palace). Woens.. za. en zon. 12. 14 en 16 u.: voorstelling. Bowling Centre (Burgem. Van Fenemapleln. Zandvoort). Dagelijks van 14-01 uur. Lou van Burg (Stationsplein, Zandvoort). Iede re avond beh. maand. 20.00 u.: internationaal trefpunt in de Gulden Slok over het aantal kinderen dat in haar huis ronddartelde! Wat te denken van de mededeling, die uiitging van het landgoed Hanen burg en die de indruk maakte aan stevige sportlieden te zijn gericht: „Het publiek wordt ervan verwittigd dat het bespringen der hengsten een aanvang zal nemen op de 15den april?” Van een beloning voor degene die in het zadel vermocht te blijven was geen sprake. Zeer in het oog lopend was een ad vertentie die een nieuwe manier van scheren aanprees, zonder mes en zon der zeep. Het bleek een schuursteen te zijn, waarmee insgelijks edelstenen konden worden geslepen. Merkwaar dig genoeg werd deze hardhandige methode vooral aanbevolen aan hen. „die om godsdienstige redenen niet van een scheermes gebruik mogen maken”. Welke godsdienst kan dat geweest zijn? Het is bekend dat be paalde kloosterorden voor mannen het gebruik van scheermiddelen verbo den, maar dat was niet om het mes te vermijden doch om de baard te doen groeien. De scheersteen is verder ner gens in de geschiedenis meer opgedo ken, waaruit men mag concluderen dat de gebruikers na enige malen zo wel hun baard als hun aangezichts- huid kwijt waren. „In beide voorstellingen zal hij de Onthoofding aan zijn achtjarig Doch tertje verrigten, en alles aangewend worden het geëerde publiek eenige aangename uren te bezorgen”. Aldus de advertentie van een zekere D. L. Bamberg, die met zijn fraaie tent op de Botermarkt stond. Over hoeveel achtjarige dochtertjes de heer Bam berg beschikte, lichtte de advertentie het geëerde publiek niet in. Het hoofddepót van Beste Bloed zuigers was blijkens een advertentie gevestigd te Amsterdam in de Stil steeg nummer 15, bij de Botermarkt. De beesten werden om de acht dagen versch uit de Geldersche Vijvers be trokken en dezelve (dat waren de bloedzuigers) waren aldaar tegen bil lijke prijzen te bekomen. Een familietragedie in optima for ma rijst op uit twee advertenties, die op achtereenvolgende dagen in het Handelsblad verschenen. De eerste liet een diepgekwelde vader aan het woord, die zich („hoe zwaar het mijn vaderhart ook valle”) verplicht voelde iedereen te waarschuwen tegen zijn zoon, die „door zijn gedrag alle ver trouwen onwaardig” was en aan wie geen geld mocht worden gegeven, ook niet in ruil voor de getekende kwi tanties die zoonlief blijkens de adver tentie had meegenomen. Nauwelijks zijn onze tranen, bij zo veel vaderleed overvloedig vloeiend, gedroogd of een andere advertentie (ditmaal van zoonlief) komt medede len dat zijn kinderlijk gevoel zwaar getroffen is door de onterende adver tentie van enige dagen terug, maar dat hij zich verplicht voelt zijn eer te verdedigen, hoezeer het hem ook TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van de Haarlemse School van de 16e t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet: Grafiek en moderne kunst o.a. Bendien Zoltln Peeter, Ger Daniels. Geopend ma. t.m. zo. 10-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Perma nente tentoonstelling van oude religieuze kunst. Geopend ma. t.m. za 10-12.30 en 14-17 uur. Zo. 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16). Tentoonstelling „Haarlemse stadsgezichten” (uit eigen bezit). Permanente tentoonstelling schilderijen uit de 19e en 20ste eeuw, tekeningen van Hollandse, Franse en Italiaanse school. Geopend di. t.m. za. 10-16 u .zo. 13-16 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Expositie ultleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en kleinplas tiek. Geopend di.. wo.. vr. 13-17 uur. do. 8-10 uur. za. 11-17 uur. Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- damstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 uur Elke avond beh za. en zo. 19.30-22.00 uur. Vleeshal (Gr. Markt). Tentoonstelling werken van vroeger en nu van Kunst Zij Ons Doel en tevens werken van de Haarlemse Jeugd. Ge opend ma. t.m za. 10-17 u. zo. 13-17 u. T.m. ZO december. Vishal (Gr. Markt). Expositie van de kunste naarsvereniging De Groep. Geopend ma. t.m. za. 10-17 u.; zo. 13-17 u. T.m. 20 december. Galerie „Kunst voor (Warmoesstraat 18. Haarlem). Expositie olieschilderijen en gouaches van Jos Rovers. Geopend di. t.m. za. 9-12 en 13.30-18 uur, ma. 13.30-18 uur. T.m. 30 december. ADVERTENTIE i WERELDPREMIERE OP HET IJS J iade re avond (beh. 20.) 8 uur. - zondag 12.30 en 4.30 uur. matinees: woensdag en zaterdag 2.30uur, Kaartverkoop op de bekende voorverkoopadressen en aan de RAI- KL Kaaaa, Wlelingenetraat 10-4 uur; telefoon 020 - 7964 41.11 raallr BEVERWIJK: Gebr. Oosterom N.V., Velserweg 22, tel. 23535; Reisbureau „De Magneet” N.V., C. H. Moensstraat 13. tel. 26842; LISSE Reisbureau Beuk. Vierkant 229. tel. 4263. HAARLEM: Reisbureau Cebuto, Tempeliersstraat 67-69, tel. 313950/1; Fa. J. J. Groene- veld, Oranjestraat 52, tel. 325989; Reisbureau „De Magneet” N.V., Barteljorisstraat 25. tel. 321800; Gebr. Oosterom N.V., Kruisweg 68, tel. 320989; V.V.V., Stationsplein, tel 319059; SANTPOORT: Reisbureau Europa, Hoofdstraat 157, tel. 379801; IJMUIDEN: Reis bureau „De Magneet” N.V., Kennemerlaan 25, tel. 16741; V.V.V., Marktplein 15611. Het K.N.M.I. deelt mee: In de afgelopen 24 uur is droge lucht aange- voerd. Hierin kwamen opklaringen voor, waarbij de temperaturen in het zuidoosten van ons land daalden tot 1 graad. Langs de kust echter nam de wind toe zodat daar geen lagere temperatuur dan 5 graden voorkwam. In de droge lucht die onstabiel is komen enkele buien voor. In deze toestand komt morgen nog weing verandering. Barometerstand hedenmorgen 1032 millibar (774 mm). VOORUITZICHTEN VOOR VRIJDAG Hier en daar een bul en normale temperaturen voor de tijd van het jaar. Aantal uren zon: 0 tot 3; minimum tempera tuur: omstreeks normaal; maximum tempera tuur: omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 percent; kans op een geheel droog etmaal: 60 percent. WEERRAPPORTEN HOOG EN LAAG WATER TF IJMUIDEN WOENSDAG 8 DECEMBER 7.51 uur en 20.12 uur 3 21 uur en 15.45 uur DONDERDAG 9 DECEMBER Hoog water 8.39 uur en 21.03 uur Laag water 4.05 uur en 16.30 uur Zon op 08.34 uur onder 16.29 uur Maan op 23 38 uur onder 12.32 uur DONDERDAG 9 DECEMBER Zon op 08.35 uur onder 16.29 uur Maan op uur onder 12.44 uur MAANSTANDEN Nieuwe maan 17 decembei 20.03 uui Eerste Kwartier 25 iecembei 02 35 uuj Volle maan 31 decembei 21.00 uui 9 decembei 17 02 uui TENTOONSTELLINGEN ’t Klokgeveltje (Hoofdstraat. Hlllegom). Ex- oositie van schilderijen. Piet Mussert: droog bloemen. Cock Veldhuis. Geopend ma. t.m. za., beh. dinsd. 2-5 u. Tot half december. DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag diner dansant. SCHOUWBURG Stadsschouwburg Wilsonsplein). Donderdag 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met „Bloesem van seringen brengt herinneringen”. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111), 15.30, 19 en 21.30 uur: „Voor een handvol dollars”, 18 jaar. Donderdag 15.30, 19 en 21.30 u.: „De 12 veroor deelden”. 14 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „De indringers”, 18 j. Donderdag 19 en 21.15 u.: „Macho Callahan”, 18 j. Lido (Houtplein) 14 19 en 21.15 u.: „Blue Mo vie”/ 18 j. Luxor (Gr. Houtstr. 139). 14. 19 en 21.15 u.: „Wat zien ik” 18 j Roxy (Ki. Houtstr. 79) 14.30. 19 en 21.15 u.: „Cool it Carol”, 18 j. Donderdag 14.30. 19 en 21.1 5u.: „Ik kwam om te doden”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14. 19.45 en 21.15 u.: ..Little big man”, 14 j. Donderdag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een mes in het water”, 18 j. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 1» en 21.15 u.: „Love in sex and life”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 „M.A.S.H.”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag en donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aan vraag bij P. Prins. Lijsterbeslaan 23. Beverwijk, tel 02510-25120. DIVERSEN Stadskantoor (Pres. Kennedy plein). Dinsdag, woensdag en donderdag van 14 tot 17 en vanaf 19.30 uur: Openbare begrotingsbehandeling. BIOSCOPEN Cinema Marquette „Wat zien ik”. 3775 HARTELIJK DANK VOOR HET Of’BLA'ZEN.SLURF -ZO, NO KOMMEN >W6 OPSTIJGEN! IAAT DAT WAARAAN 0N5 OVER! NOU, DAN HEBIKME ZEKER VERGIST GROET ZEEROB, ALS JULLIE HEM GERED Z HEBBEN! hallo- BAAR JEMANDi? DRIEPANMEN GOULASH ZUL- ALEN ZEE ROBS HONGER TOCH J WEL EVEN STILLEN

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 13