regel goed in Krappe zege WITOLD LUTOSLAWSKI dirigeert alleen eigen werk Jet Jonker viel door de Typhoons gaat een lastig duel tegemoet FILMS IN AMSTERDAM voor Sport K- w o? rf Hr i VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND hessels^sabatini modeschoeisel RIVIERADREEF - HAARLEM WINKELCENTRUM SCHALKWIJK DAMES- HEREN- EN KINDERSCHOENEN Made in Italy Schermgala in Haarlem Concertgebouw orkest Monsterzeges TYBB en HFC Poolse componist staat voor het 15 /z W VRIJDAG 10 DECEMBER 1971 V elsen-N oord Wijk aan Zee Beverwijk Filmmuseum Heemskerk Jeugdliefde N achtvoorstelling Decanter one Dit is het recept: Kaasfonduevan Nederlandsekaas. Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. Wp? AMSTERDAM Het gebeurt tegenwoordig niet vaak meer dat een componist wordt uitgenodigd om zijn eigen werken te komen dirigeren. Dirigenten en componisten zijn in de loop der tijden gespecialiseerde vakmensen geworden en zij eerbiedigen eikaars terrein. Mahler is mis schien wel de laatste grote figuur geweest die bijzondere kwaliteiten had als componist en als dirigent. Ook Ravel kwam nog naar Amster dam (in 1932) om zijn Boléro en zijn Pianoconcert te dirigeren, maar hij beperkte zich tot zijn eigen werken. Witold Lutoslawski, de beroemde Poolse componist, die deze week de gast is van het Concertgebouw, treedt in de voetsporen van Ravel, want ook hij dirigeert uitsluitend zijn eigen werken. V'elsen-1'J muiden (Van onze sportredactie) u. 20 tl. VRIJDAG 10 DECEMBER De ZATERDAG 11 DECEMBER De ADVERTENTIE (Van onze basketbalmedewerker) CHARLES BOOST ADVERTENTIE rfwwvwwwwwvwwwVWVWVWWVVWAfVWVWWVVVWW%AAA/VWWVVWVVWWV^ J. H. MOOLENIJZER. JWMWMMWUIAAAnjVIA/VMWWVMWUVUVUWWVVU\A^^ IMMAMAAMMAA VWMVIAAAAAAMtfU mensen langs de kant te kijken. Als je dan ziet hoeveel publiek er bij bepaalde honkbalwedstrijden komt kijken dan vind ik wel dat het softbal enigszins onderge waardeerd wordt.” een Hij VRIJDAG 10 DECEMBER De Grenspost, Soerstraat. 20 u. gespreks groepen Clubgebouw hockeyclub, Parallelweg. 20 u. klaverj asdrive. Middelaarkerk, Moensplein 8. 20 u. le denvergadering sectie A gereformeerde kerk. Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 u. voor kamerbewoners. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstel- straat 44: volwassenen 19-21 u.; Parmen- tierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u. ziekavond, 20.30 u. vrije discussie in Padoe- bar. De Lichtboei, Maasstraat. 20 u. ontspan- ningsaktiviteiten voor volwassenen. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. 20 u. jazz-discotheek. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. discotheek. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u. HAARLEM. - haalwedstrijden Amsterdam - Den Haag - Rotterdam - Utrecht - Groningen - Arnhem Eindhoven Het is de taak van coach Teun van de Berg, die de zaken professioneel opzet, om te zorgen dat de mentaliteit niet verslapt. De tweede trainer waarmee de Santpoort- se het komende seizoen ongetwijfeld te maken zal krijgen is Nol Houtkamp, de trainer van de nationale softbalselectie. Haar kwaliteiten zijn voldoende voor een verkiezing in de selectie. Dat bleek enkele jaren geleden al toen zij eens werd uitge nodigd, maar aan de invitatie, omdat zij voor haar HAVO-examen zat, geen gehoor kon geven. SANTPOORT. Door het samengaan van de honkballers en de softbalsters in de KNBSB is de 19-jarige succesvolle Terrasvogels-werpster Jet Jonker onmid dellijk goed in de prijzen gevallen. Was het bij de heren sedert jaar 'en dag een gebruikelijke gang van zaken dat na af loop van ieder seizoen de beste en meest opvallende spelers van het jaar in alle categorieën gehuldigd werden, bij de da mes was men nog lang zover niet. Spartak Praag werd in de Tsjechische hoofdstad met 91-49 verloren. Destijds ging ook de thuiswedstrijd verloren, 67-53. Eens te meer een bewijs hoe ver het Nederlandse damesbasketball het laatste jaar ver achterop is geraakt. The White Stars gaat zaterdagavond proberen in Amsterdam de tweede plaats te consolide ren. Er moet dan echter gewonnen wor den van AMVJ. HOC komt niet binnen de lijnen. voor cello en orkest te schrijven. „Ik speel zelf geen cello, maar ik bezit genoeg technische verbeelding om mij in de. klankentaai van dit instrument in te leven. Alles wat op een cello mogelijk is heb ik toegepast en zelfs het onmogelijke want ik noteerde een lange passage in kwarttonen. Rostropo- vitch was er enthousiast over. De eer ste keer speelde hij dit razend moeilijk werk met de partij op zijn lessenaar. De tweede keer stond de partij ook op de lessenaar, maar hij keek er niet meer naar. De derde keer speelde hij zonder lessenaar en zonder partij. Ik begrijp niet hoe het hem gelukt is dit werk uit zijn hoofd te leren. Zelf zou ik het niet kunnen!” ZATERDAG 11 DECEMBER De Mei, Geelvinckstraat. ’s Middags dis co (13-15 jaar) 20 u. discotheek (alle leef tijden). Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 10-12.30 u. De Schouw, Bleijenhoevelaan. kienavond De Gieteling. ZATERDAG 11 DECEMBER De Grenspost, Soerstraat. 10-11.30 u. kleuterinstuif, 14-16 u. jeugdfilm, 20-22.30 u. discotheek Fire. De Kelder, Hilbersplein. jeugdsociëteit (13-15 jaar). Sociëteit Alpha. Moensplein 8. Geopend vanaf 20 u. voor kamerbewoners. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 10-15.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: vol wassenen 10-12.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 10-12.30 u. Zondagmiddag (Serie C nr. 2) zullen door het Concertgebouworkest twee werken van Lutoslawski gespeeld wor den „Paroles tissées” (1965), quatre ta pisseries pour la Chatelaine de Vergi voor tenor, strijkers, harp, piano en slagwerk en „Livre pour orchestre” (1968). De tenorpartij van „Paroles tis sées” wordt gezongen door Peter Pears aan wie het werk ook is opgedragen. Het concert wordt rechtstreeks door de NOS-radio uitgezonden. In een vraaggesprek met muziek critici zette Lutoslawski uiteen dat hij een dirigerende componist is, die zich alleen met zijn eigen werk bemoeit, omdat hij het als een eer beschouwt, dat hij met de supervisie belast wordt van zijn eigen composities. „Zij hebben mij eens gevraagd of ik ook een Haydn-Symfonie wilde dirigeren ik heb het gedaan maar ik vond het verschrikkelijk moeilijk!” Witold Lutoslawski werd in 1913 in Warschau geboren. Hij is afkomstig uit een muzikale familie (zijn vader was een zeer goede pianist). Hij vertelde vol trots dat er in zijn familie drie Bechstein-vleugels waren. Het lag voor de hand dat hij ook piano ging stude ren en daarmee begon hij al als jongen van vijf jaar. Hij voelde zich zeer tot Recht. Het Internationaal Kernbureau in Wenen heeft de regering van China erkend als „de enige regering die het recht heeft China in het bureau te vertegenwoordigen” (Van een medewerker) BEVERWIJK/HILLEGOM Voor de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie werden woensdagavond in de Beverwijkse sporthal drie wedstrijden gespeeld en daarbij ging de meeste belangstelling er waren 400 kijkers uit naar het treffen tussen de plaatselijke rivalen Sport en Geldermans in de derde klas. Het was een echte derby die met een score van 5-4 netaan door Sport werd gewonnen. Toch is het volgens haar ook in de softbalcompetitie allesbehalve ideaal. „De indeling van de competitie is niet goed. Er zou eigen een kampioenspoule moeten ko men omdat de krachtsverschillen te ver uit elkaar liggen. Toch bevindt het softbal zich wel in een opgaande lijn. In het oosten wordt tegenwoordig al aardig ge speeld terwijl er enkele jaren geleden daar nog geen sprake van de sport was.” Het softbalbolwerk, evenals dat min of meer met het honkbal het geval is, be vindt zich toch in Haarlem. DSS en HHC zijn de grootste concurrenten van topper Terrasvogels, dat het volgend seizoen niet per sé de nieuwe kampioen hoeft te worden. Jonker: „Toen wij twee jaar geleden de titel behaalden ontstond er ook een sfeertje van: volgend seizoen maken wij het wel even. Dat heeft even anders uitgepakt. Dat kan nu wij weer lands kampioen zijn geworden het volgend seizoen weer gebeuren”. VRIJDAG 10 DECEMBER De Mei, Geelvinckstraat. 19.30-21 sport, 21 u. disco. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg: geopend 19-21.30 u. Voor Sport scoorden Broek (2), Meyer, Grapendaal en Krommenhoek, terwijl Kops en Pijnen ieder tweemaal raak schoten voor Geldermans. In de eerste klas bleef DSB door goals van Warmer dam (2), De Vries, Elsmeyer, Jansen en Dijkstra met 6-1 duidelijk baas over Heemskerk. De eer werd gered door Dom burg. Het tweede van Wilms Floet zege vierde door doelpunten van Beek (2), Lumeyer, Nieland, Hout en Bleyenberg met 6-3 over Geldermans 2 in de reserve eerste klas. De tegenpunten waren van Looman, Alders en De Veer. De reeks Belgische films wordt woens dag a.s. voortgezet met twee korte films, ieder van een half uur, naar een paar fantastische verhalen van Jean Ray, „l’Homme qui osa” en „La maison des cigognes”. Daarna een eenvoudige speel film van Jacques Boigelot spelend onder de Vlaamse boeren rond 1930. Donderdag daaropvolgend is de hoofdfilm „Ieder van ons” van de Vlaamse filmer Frans Buyens aan de beurt die een interessant experi ment aangaat met de demythologisering van de film werkelijkheid. HAARLEM/HILLEGOM. Voor de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie werden gisteravond in de Kennemer sporthal zes wedstrijden afgewerkt en daarbij zijn de liefhebbers van doelpunten ruimschoots aan hun trekken gekomen. Zo zegevierde TYBB in de eerste klas met liefst 15-0 over Bloemendaal en bleef HBC in de tweede klas met 14-0 de meerdere van De Hoop. Met zeven treffers was Blom van TYBB topscorer van de avond. Lutoslawski is geen grote voorstan der van elektronische muziek. „Men mist er de menselijke invloed van de kunstenaar is. Elektronische muziek is niet te combineren met de klank van onze orkestinstrumenten, je zou er nieuwe voor moeten uitvinden”. Hij past echter graag de „aleatoriek” toe: een manier van componeren waarbij het toeval een grote rol speelt, doordat de instrumentalist wordt vrijgelaten in de interpretatie van het notenbeeld. „Zwijnestal” van Pasolini in Hallen noemden we al, op hetzelfde vlak van uitzonderlijke reprises staat Eisenstein’s „Potemkin” in The Movies en de Japanse film „The hanging” van Nagisa Oshima in Kriterion. Lachen in de nacht kan men in De Uitkijk met Billy Wilder’s „The priva te life of Sherlock Holmes” en eventueel met de wat grovere humor van Steven Hillard Stern in „BS I love you”, vrij in het Nederlands vertaald met „Shit.Ik hou van jou”. Behoudens enkele in staat het programma voor de heren-eredivisie stil. Geen van de Haarlemse ploegen komt binnen de lijnen voor de competitie. Levi’s gaat voor de verre reis naar Sofia om te trachten de achterstand van twee punten op Akade- mik goed te maken. Vrijwel zeker een te zware opgave. Fiat Stars werd bij de dames donderdag in Praag eveneens uitgeschakeld. Tegen (Van onze sportredactie) HAART EM. De Kennemer Scherm- vereniging De Valkeniers organiseert zon dag 19 december (20.15 uur) een scherm gala in hotel Lion d’Or in Haarlem. Puccini gaat mij te ver”. Maar ook hier kwam hij van terug: „Natuurlijk houd ik van Puccini, maar ik zou mij geen raad weten met het libretto van Butterfly”. Toen hem gevraagd werd iets meer te vertellen over zijn laatste werk een cello-concert voor Rostropovitch vertelde hij ons, dat de Russische cellist hem gevraagd had een concert Verenigde openbare bibliotheek. Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. Pebesma schoot vijfmaal raak voor de Yellows, terwijl Veldhuizen, Sibeyn en Kunis elk tweemaal scoorden. Titelhouder Vliegende Vogels won in de eerste klas met 5-1 van Santos Bavao, waarbij de broers Aad (3) en Ab (2) Eynsbergen de hele produktie verzorgden. Bronstring redde de eer. Kennemerland bleef door goals van Leunk, Hopman en Spithorst na spannende strijd met 3-2 de baas over SAC. De twee tegenpunten waren van Terhorst. Renova kwam ook al in de eerste klas tot een 6-2 overwinning op EDO door goals van Visser (2), Koppen (2), Stoete en Van der Veldt. Voor EDO schoten Kops en Koenekoop raak. In de tweede klas had HFC niet de minste moeite mei De Hoop en de 14-0 zege kwam tot stand door goals van Geerling (5), Scholtmeijer (4), H. Winter jr. (3), C. Winter en Stuivenberg. Ook voor de twee de klas won MSD netaan met 3-2 van WH. Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 10-12.30 u. Ook nieuw op de Amsterdamse bio scoopagenda is „Friends” in Corso, een Engelse film van Lewis Gilbert die hier de pathetische titel „Zij was pas veertien jaar” heeft gekregen. Het onalledaagse onderwerp behandelt namelijk een kin derliefde tussen een veertienjarig meisje en een iets oudere jongen die door de eenzaamheid, waarin zij door onachtzame ouders gedreven zijn, naar elkaar toege dreven worden, elkaar gaan liefhebben en zonder hulp van buitenaf de gevolgen van die liefde opvangen. De jongen assisteert bij de geboorte van hun kind, er vindt zelfs een eenzame trouw- en een doop plechtigheid in een lege kerk plaats en eerst dan begint de volwassen wereld in te grijpen en de idylle te verstoren. Een lieve film die men van de regisseur van „Sink the Bismarck”, „HMS Defiant” en „You only live twice” niet zou hebben verwacht en die het in de filmwereld vooral de laatste tijd veelvuldig gebruikte thema van de jeugdliefde, maar dan bene den de achttien jaar, zo extreem mogelijk stelt. De boeiende detectivefilm „Sans mobile apparent” met Jean-Louis Trintignant is van City naar het Leidseplein Theater verhuisd en City heeft ervoor een ouder wetse „western”, in de plaats genomen „De bezwering van de Duivelspas” van Burt Kennedy. Tweemaal worden de bele venissen van een uitzonderlijk meisje be handeld in de Amsterdamse bioscopen, eenmaal in Flora, waar de erotische fan tasie „Een zeer gecompliceerd meisje” van Damiano Damiani, met Catherine Spaak en Jean Sorel gaat lopen, een tweede maal in Kriterion, waar „Girly” van „hor- ror”-specialist Freddie Francis in premiè re gaat, een thriller met Vanessa Howard als een „moordmeid”. De KNBSB heeft daarin de nodige ver andering gebracht en voor de eerste keer waren er dit jaar ook dames bij de huldigingen betrokken. Jonker ontving twee gouden plakken. De werpster van de Nederlandse kampioensploeg (waar zij al op haar veertiende jaar in het eerste negental speelde) ontving de prijs voor de beste pitcher benevens een medaille voor het feit dat zij tot „meest waardevolle speelster” werd gekozen. Het is voor de studente aan de Pedagogische Akademie een niet meer dan normale zaak dat er ook nu eens aandacht aan de dames is besteed: „Als wij wedstrijden tegen HHC en DSS spelen dan staan er vaak wel 1000 VRIJDAG 10 DECEMBER De Schuilhoek, W. van Velsenstraat. 18.30-20 u. instuif lagere school. De Werf, Jan Ligthartstraat. 19-21 u. instuif (10-13 jaar). De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 19.30 u. instuif (12-16 jaar). Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. kaart en kienavond personeelsvereniging ge meente Heemskerk. De Zandkraai. Handelstraat. 20.30 u. mu- AMSTERDAM. De meest opvallende programmaverschuiving in Amsterdam vindt plaats doordat Tuschinski na 13 weken „Wat zien ik” afvoert naar Roxy en na drie maanden vrijkomt voor nieuwe films, wat in dit geval de première van „De decamerone” betekent, waarmee het sex-element in de bioscoop (zij het op een heel andere manier) gehandhaafd blijft. Want de wijze waarop de 14de-eeuwse schrijver Giovanni Boccaccio erotische verhalen wist te vertellen, die in „De Decamerone” gebundeld werden is vrij moediger, maar tegelijk minder gewild- gedurfd dan bijvoorbeeld Albert Mol’s onthullingen over Blonde Greet. Pier Paolo Pasolini heeft natuurlijk maar enkele van de honderd verhalen uit Boccaccio’s „Decamerone” kunnen verfil men en hij heeft er met zorg die uitgeko zen, waarvan de lichtzinnige handeling zich in uiteenlopende kringen, adel, gees telijkheid, gewone volk, afspeelt. Zo krijgt ieder zijn beurt en bewijst Pasolini dat bij hoog tot laag misdaad en moreel verval schering en inslag was. Overigens treffen we in „De decamerone” Pasolini in zijn meest ontspannen stemming aan, niet betogend of aanklagend als in „Porcile” („Zwijnestal”) die toevallig door Hallen in de nachtvoorstellingen nog eens ver toond wordt, of als in „Teorema”; om maar een keuze uit zijn recente werk te maken, maar vrolijk en zinnelijk en bijna onbezorgd. Daardoor is een prikkelende, amusante en uiterlijk bijzonder mooie film ontstaan waarin de aardse sfeer van Napels omstreeks het midden van de veertiende eeuw (waar zich de meeste van de verhalen afspelen) voor zover men daarover kan oordelen, bijzonder overtui gend overkomt. Pasolini heeft voornamelijk met anonie me figuratie gewerkt, slechts een enkele acteur, zoals Franco Citti die in meer van zijn films optrad, herkent men in de bonte kermis van het kleurige gebeuren. En Pasolini speelt een soort verbindende rol als de schilder Giotto, een fascineren de interpretatie van een niet minder be roemd tijdgenoot van Boccaccio. het componeren aangetrokken en zijn eerste grote succes was zijn „Concert voor Orkest” in 1954, dat door de ..Gesellschaft der Musikfreunde” in Wenen werd bekroond. Toen in 1956 de grenzen van Polen naar het Westen geopend werden zocht hij onmiddellijk contact met zijn buitenlandse collega’s en begon hij zichzelf te bewegen op de nieuw ontdekte paden van de seriële en elektronische muziek. Maar met nadruk verklaarde hij gis teren: „Ik ben geen serialist ik voel mij meer aangetrokken tot Debussy dan tot Schönberg”. Lutoslawski, een kleine, keurig ge klede man, legde in het Frans en Engels met zeer veel geduld en voor komendheid uit, dat hij graag een werk voor muziektheater zou willen componeren, maar dat het hem nooit gevraagd werd. „Ik kan geen tijd vin den om daaraan te beginnen, omdat ik stikvol zit met opdrachten voor orkest werken zeker tot 1975” Hij maakte een scherp onderscheid tussen opera en muziektheater en liet zich in zijn be toog ontvallen' „Ik vind opera bespottelijke aangelegenheid”, haastte zich om te verklaren' „Ik lach niet om Mozart of Debussy, maar ZATERDAG 11 DECEMBER De Werf, Jan Ligthartstraat. 14-16 u. instuif (6-9 jaar). De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 10.30-11.30 u. kleuterclub. De Lichtboei, Maasstraat. 10-12 u. strip- totheek 14-16 u. ontspanningsaktiviteiten (6-12 jaar). De Zandkraai, Handelstraat. 14 u. instuif. Dr. Prinsenhal. Maerelaan. 9.30-11 u. trimaktiviteiten voor heren van 25 tot 40 jaar, 11-12.30 u. trimaktiviteiten voor he ren van 40 jaar en ouder. Duinterrein, ingang Rijksstraatweg. Van af 8.30 u trimaktiviteiten voor heren (alle leeftijden). ODIN-clubgebouw, Hoogdorperweg. 20 u. kla verj asdrive. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 2 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. dansen met medewerking van Respect. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 10-12.30 u.; Ruijsdael straat 7: jeugd 10-12.30 u. ZATERDAG 11 DECEMBER De Vogelvrienden, ruil- en verkoop beurs van 11 tot 17 uur in oude PEN- centrale, Kanaalstraat, IJmuiden. Jeugdcentrum IJmuiden, in oude PEN- centrale, Kanaalstraat, 20 u. Mr. Albert Show. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 8.30-12 uur instuif; 12-16 u. Badrnin- tonver. Velsen, jeugd; 16-18.30 u. basket- ballcompetitie jeugd: 19.30-23 u. korfbal- competitie. Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, 10-12 uur instuif meisjes en jongens 6-12 jaar; peuterspeelgroep 9.30-11.30 uur; kleuterallerleiclub 10.45-12 uur; Back Home Tienersoos, 14-17 jaar, van 19.30 tot 22.30 uur Zee- en Duin wij ckclubs, in Zeewijk- school van 9.45 tot 11 uur voor jongens 8-10 jaar, 11-12.15 uur meisjes 8-10 jaar. Bibliotheken openbare leeszaal en biblio theek, Plein 1945, IJmuiden en de filialen Spaamberg (Wüstelaan 79) in Santpoort- Noord, jeugd- en tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg, IJmuiden-Oost. filiaal open van 10 tot 12.30 uur. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden 6.30-8 uur gemengd zwemmen, 8-9 uur zwem lessen, 9-11.45 uur gemengd zwemmen, 11.45-12.15 uur zwemlessen, 12.15-13.10 uur gemengd zwemmen, 14-15.30 uur gemengd zwemmen, 16.15-19.15 u. zwemlessen, 19.30- 20.40 uur gemengd zwemmen, 20.45-22 uur VZV. VRIJDAG 10 DECEMBER Jeugdcentrum IJmuiden, in oude PEN- centrale, Kanaalstraat, 20 u. Heavy Rock Group Ash Tray. Cantor es Feliseni, 20 u. in Engelmundus- kerk, Kerkplein, Velsen-Zuid, concert met medewerking van het kinderkoor De Goe de Herder. Felison, in noordelijk koetshuis, 21 u. afscheid voorzitter D. van Goberdinge. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, van 19 tot 22 uur basketballcompe- titie. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u.; filiaal Spaarn- berg, Wüstelaan 79, Santpoort-Noord, 19- 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 117, Vel- sen-Noord, 19-21.30 uur. 20-22.30 uur In de tweede divisie staan de Haarlemse ploegen geen al te gemakkelijke wedstrij den te wachten. The Typhoons gaat op bezoek bij EBOH, terwijl Hoofddorp in Amstelveen tegen de club van die naam speelt. Ook Akrides wacht een uitwed strijd. In Den Helder is HAV zaterdag de tegenstandei Een tegenstander waar ook de dames van Akrides tegen moeten aan treden. Verreweg het gemakkelijkst heb ben de koplopers Exercitia het. Vanavond ontvangt Exercitia in IJmuiden Torline-Mosquito’s. Opnieuw kan Exerci tia ongeslagen blijven. De dames van Exercitia zijn vrij. Mars Energie Stars speelt zondag voor de beker in Enschede tegen Arriba Zon der al te veel moeite moeten de bad plaatsbewoners kunnen doordringen tot de kwartfinales. De districtscompetitie wordt zowel van avond als zaterdagavond in de Kennemer Sporthal voortgezet

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 15