Voorstel aan Veiser raad EENMAAL IN JAAR CONTROLE OP GAS- EN WATERMETERS Gemeente wil incasso tegelijkertijd opheffen en later verrekenen P. HENDRIKS VIJFENTWINTIG JAAR BIJ VAN GEND EN LOOS N.V. Van zestig naar zeventig cent per liter College wil ouderbijdrage schoolmelk verhogen kixi Eerst betalen Beverwijks „Stadscentrum” bood duizend gulden aan Tarieven voor Santpoort Seizoenverboden in Wijk aan Zee naar Muzikale Play-in in De Hoeksteen Met gebroken enkel van Hoogovens ziekenhuis Scheveningse Maria in botsing met Heinrich nu permanent kon nauwelijks gasten herbergen Na slip frontaal - op tegenligger Essberger schou wbur ghuur worden verhoogd Bromfietser tegen geparkeerde vrachtwagen FAMILIE-DRUKWERK 5 TJMUIDER COURANT VRIJDAG 10 DECEMBER 1971 4 VELSEN Termijnbedrag Voordelen Meterlezers Dorpshuis Verkeer RIXEL drukker! Dameskapsalon N O O Y VAN zo'n kolen,olie, gas? (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM-NOORD Een be kende figuur in het Beverwijkse stadscentrum is de heer Piet Hen driks. Bekend, omdat hij als chauf feur van Van Gend en Loos n.v., al zo’n vijfentwintig jaar bij veel win- BRANDENBURG” VELSEN Aan de gemeenteraad van Velsen wordt donderdag 16 de cember door het college van burgemeester en wethouders voorgesteld een groot aantal maatregelen aan te nemen ter vereenvoudiging van de me- teropname voor gas en water. In de eerste plaats wil men het lezen van de meters terugbrengen van zes keer per jaar, hetgeen nu het geval is, tot één keer per twaalf maanden. Wanneer dit voorstel wordt aangenomen zal voortaan elke twee maanden een vastbedragnota worden aangeboden voor eenzesde deel van het geschatte jaarverbruik aan gas en water. Het totaal vah de zes termijnbedragen wordt vergeleken met het op grond van het werkelijke jaarverbruik verschuldigde jaarbedrag. Het verschil wordt bij de eerste termijnnota in het nieuwe verbruiksjaar verrekend. MODEPRUIKJES vanaf59, dagelijks zijn grote en kleine pakket ten aflevert. Donderdag vierde hij thuis zijn zilveren jubileum bij dit vervoersbedrijf, ’s Morgens was de huiskamer van zijn woning in de Sperwerstraat in Haarlem-Noord te klein voor de vele gasten die hem kwamen feliciteren. Gelukwensen werden aangeboden door een depu tatie van de Beverwijkse midden standsorganisatie „Stadscentrum” en door de Haarlemse directie van Van Gend en Loos. BURGERLIJKE STAND keliers en andere middenstanders ADVERTENTIE ADVERTENTIE kennemerlaan 150, telefoon 10745*. ijmuiden ADVERTENTIE in ADVERTENTIE Vele standaardmodellen in monster boek thuis te bekijken Ook naar eigen ontwerp handtekeningenboek van alle midden standers, terwijl voorzitter Davidson het bord met de cheques ter waarde van duizend gulden vasthoudt. Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud. Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden-O. - Telefoon 15 0 20 i| VWWWWVWWWWWWWWWWWVWWWIRflfWW (Van een onzer verslaggevers) Oosterduinweg 29 IJmuiden telef 1 47 68 GEBOORTE VERLOVING HUWELIJK college op dat vorig jaar nog achtduizend kwitanties aan huis werden aangeboden. Dit aantal is nu reeds teruggelopen tot vierduizend, waarvan iets minder dan de helft bij aanbieding wordt voldaan; de overige worden aan de kas of per bank en giro betaald. Daarnaast is het aanbieden van de nota’s aan huis eveneens een kost bare zaak door het regelmatig niet thuis treffen van de verbruikers. VVB. De voetbalvereniging „WB” zal vrijdag 17 december in het nieuwe pavil joen Koningsveld aan de Grote Hout- of Koningsweg in Velsen-Noord een uitge breide kerst-klaverj asdrive houden. Deze wordt afgewisseld door het kienspel en een verloting. ding op. Beiden werden naar het Zeeweg Ziekenhuis vervoerd. De twee auto’s wer den geheel vernield. MAAR IN IEDER GEVAL Door het overschakelen op verzending van de rekening met accept-girokaarten kan een aanzienlijke besparing worden ge maakt. Het gemeentebestuur tekent verder aan dat dit systeem ook bruikbaar is voor de bejaarden, doordat veel van deze ver bruikers beschikken over een bank- of postrekening voor de ontvangst van pen sioenen of andere sociale uitkeringen. Ove rigens zal voor de aangeslotenen bjj de op haal- en stortingsdienst een speciale over gangsregeling van kracht worden, waar door een jaar lang na de opheffing van de dienst de incasso aan huis normaal door gang blijft vinden. me ns- er- ter ijk, tot >u, el. tot an 5. il- JU- :ie- 19 de tis- lur i 9 37. ag, 10 ge- n. ‘g-, /an dj- aek ijk, ber 8 kse tel. Electrotechnisch Bureau Oosterduinweg 20 Umuiden Telefoon 1 34 05 Het voordeel van dit systeem voor de verbruikers is dat zij slechts eenmaal per jaar worden bezocht voor opname van de meters en verder dat op deze manier een gespreide betaling wordt verkregen van het jaarverbruik, waarbij de grote verschil len die er nu bestaan tussen de nota’s voor zomer- en winterverbruik, wegvallen. Wat de incassodienst betret merkt het Het gemeentebestuur stelt uitdrukkelijk dat men bij het vaststellen van de termijn- bedragen ernaar zal streven dit zodanig te doen dat de verrekeningen aan het eind van de jaarperiode zo gering mogelijk zul len zijn. De administratieve verwerking van de nota’s met vaste bedragen zal naar men verwacht eveneens een financiële bespa ring opleveren, doch hoe groot deze is, valt nog niet precies te overzien. De melkcentrale Velsen-Zaanstreek n.v., die de melk aan de scholen levert, gaat met ingang van 1 januari melk met een vetgehalte van 1.5 percent (tot dusver 3.28 percent) verstrekken. Aan deze melk zal extra worden toegevoegd 1.28 percent ei witten, hetgeen niet alleen de opbouw van de hersencellen bevordert, maar boven dien de smaak ten goede komt. De raad krijgt in de vergadering op donderdag 16 december met dit voorstel te maken. Tevens komt het onderhoud van de vuil stortplaats aan de orde. Het college vraagt de raad de raming van de kosten van het onderhoud met 63.000 te verhogen. Voor dit jaar werd het onderhoud geschat op 446.000. In de eerste tien maanden is al 403.00 uitgegeven. Over de laatste twee maanden verwacht men 106.000 uit te langere blusperioden neelskosten. Ook de aankoop van zand, sinds op 25 september werd begonnen met het dagelijks afdekken van het stortfront, vergt heel wat geld. Namens de collega’s, bood de heer Bek kering twee cadeaubonnen aan, waarna de heer A. C. van Koten, als vertegenwoordi ger van het personeelfonds een geschenk onder couvert overhandigde. Tot slot sprak de jubilaris een kort dankwoord. SANTPOORT. Zondag 19 december wordt om 19 uur in „de Hoeksteen”, hoek Willem de Zwijgerlaan-Duinweg, Sant- poort-Zuid, een muzikale Play-in gehou den. De bedoeling is om met liefhebbers van de huismuziek samen kerstliederen te spelen. Het is vrij eenvoudige muziek, dus ook beginners kunnen meedoen. Gebruikt wordt een bundel muziek, daartoe door de Vereniging voor Huismuziek samengesteld. Alle instrumenten zijn welkom, van blok fluit tot harp. Inlichtingen hierover kan men krijgen op Vinkenbaan 16, tel. 023- 377170. Daarnaast wil het gemeentebestuur het aanbieden van de gas- en waternota aan huis door de gemeentelijke incassodienst opheffen. Er zal dan worden overgescha keld op verzending van de rekeningen met stortings- en acceptgirokaarten, welke kaarten ook kunnen worden gebruikt voor betaling aan de kas van deze dienst. -1W !W, 76; H. 2, vele modellen, ook in gemêleerde tinten. Gratis naar wens gekapt. Voor de totale meteropname denkt men twee of drie meterlezers nodig te hebben tegen thans zes. De beschikbare meteropne- mers zullen waarschijnlijk bij andere ge meentendiensten of bedrijven worden te werk gesteld, waarbij men zoveel mogelijk rekening houdt met de belangen van de betrokken werknemers. Het bouwrijp maken van het terrein, waar het Dorpshuis Wijk aan Zee komt, vergt een uitgave van 15.000. Op de plaatsen waar de aanwezigheid van een bunker of bunkerresten wordt vermoed, wordt ongeveer 2 meter dieper gegraven, c.q. worden diepboringen verricht. In ge val er bunkers of resten daarvan worden gevonden, wordt geprobeerd de oprui- mingskosten op het rijk te verhalen. De gecombineerde in- en uitrit van het voorterrein van het’ gebouwencomplex van het gasbedrijf aan de Parallelweg levert gevaren voor het verkeer op, die tot ongelukken moeten leiden, aldus het college. Voorgesteld wordt de in- en uitrit te verbeteren. Totale kosten worden ge raamd op veertien mille. Voor aanschaf van gasmeters moet een ton meer op tafel komen. Het is gebleken, (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Op de Middensluisweg bij de westelijke sluisdeur raakte donder dagmorgen een 53-jarige automobilist uit Ijmuiden in een slip. Hij wilde een bocht naar rechts nemen, maar gleed onver wachts rechtdoor. De man botste frontaal tegen een auto die werd bestuurd door een 25-jarige Beverwijker. De Umuide- naar kreeg enige wonden aan zijn gelaat, Voorzitter A. Davidson van „Stadscen trum” sprak namens eenennegentig Be verwijkse middenstanders zijn grote waardering voor de jubilaris uit. „Wij zeggen allemaal Piet tegen je en dat is eigenlijk typerend voor de positie die je bij ons bekleedt. Je voelt je in het centrum van Beverwijk thuis als een vis in het water. Je bent een man van weinig woor den en daarom wilde je ook niets zeggen, toen wij tussen neus en lippen naar de juiste datum van jouw jubileum vroegen. Wij hebben tenslotte jouw directeur daar voor moeten opbellen”. geven. De oorzaken van de hogere uitga ven liggen aan de grotere vuilaanvoer, met name van industrievuil en grofvuil en Castricum stort sinds 1 juli ook op de belt. Bovendien is het aantal branden, dat dit jaar op de belt voorkwam veertig percent hoger dan in 1970. Dat betekent en hogere perso- BEVERWIJK. De ouderbijdrage de kosten van schoolmelkverstrekking wil het college van burgemeester en wethou ders brengen van 0,60 per liter op 0,70, terwijl bij een verdere stijging van de melkprijs een verhoging tot 0,75 niet lang zal kunnen uitblijven. BEVALLEN: A. Zijlstra-Van den Haak, z., Seinpost- weg 38, Ijmuiden; W. A. van Tiggelen- Schriever, 2x z„ Reamurstraat 3, IJmui- den; G. J. Heerema-Spaans, z. Pleiaden- plantsoen 85, IJmuiden. ONDERTROUWD: H. J. Scheeper, Schiplaan 92, Ijmuiden, en N. Bij ’t Vuur, Schiplaan 98, Ijmuiden; W. Nouris, Woonwagenkamp te Heemskerk en J. M. C. Kramer, de Ruijterstraat 98, IJmuiden, t.a. Heemskerk, Communicatie- weg 15; F. D. P. M. Lether, Bilderdijkstraat. 96, ’s-Gravenhage, en H. C. van Santen, Bonairestraat 37, Santpoort; H. J. D. de Feber, Kompasstraat 5, Ijmuiden, en C. L. M. Spanjaart, Paramaribostraat 10, Sant poort, t.a. Ijmuiden, Koningstraat 7; P. J. Kroon, Vijfheerenstraat 36, Heemstede en M. Romeijn, Kon. Wilhelminakade 77, Ij muiden, t.a. Heemstede, Vijfheerenstraat 36; T. Hemstra, Kampersingel 8rd, Haar lem en G. G. D. Timmers, Burg. Enschede- laan 2, Santpoort, t.a. Haarlem, Leidseplein 43zw.; J. Dekker, Doelmanstraat 11, Vel- sen-noord en J. Aalbersberg, Graaf Flo- rislaan, 102, Beverwijk, t.a. Umuiden, Schiplaan 502; F. J. C. Roodzant, Kromme Mijdrechtstraat 39, Ijmuiden en B. van Duijn, Lierstraat 34, Umuiden, t.a. Ijmui den, Sparrenstraat 35; P. van Schoor, Maasstraat 55, IJmuiden en G. van Beek, Eridanusstraat 7, Ijmuiden, t.a. Ijmuiden, lepenstraat 3; W. van Aalst, Zoutman- dat in de loop van het jaar bij de industriële afnemers meer en grotere me ters moesten worden geplaatst dan was te voorzien. Heel veel meters waren voorts onbruikbaar. De raad stelde vorig jaar reeds een krediet beschikbaar van 180.00. In het bestemmingsplan Noord End te Castricum moeten in de eerste fase onge veer 250 woningen op de gasleidingen worden aangesloten. De raad wordt ver zocht een krediet beschikbaar te stellen van 123.00 om deze werkzaamheden uit te laten voeren. IJMUIDEN. Een 58-jarige Beverwij- ker, vormensteller bij Hoogovens, is met een gebroken linkerenkel in het Rode Kruis Ziekenhuis in zijn woonplaats op genomen. In het blokvormenmagazijn van oxystaalfabriek II stond hij op een stalen plak aanwijzingen te geven aan een kraandrijver bij het neerleggen van een blokvorm; de vorm werd gekanteld en kwam op het einde van de plak terecht, hetgeen een hevige schok tot gevolg had. Hierdoor kwam hij ongelukkig te vallen. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Op reis naar de visgron den op de Noordzee is vorig jaar (30 november) de SCH 66 Maria met het Duitse motortankschip Heinrich Essberger in aanvaring gekomen. De Raad voor de Scheepvaart heeft Maria's schipper hier voor berispt; hij dankt deze lichte straf aan het feit dat hij ongediplomeerd is; de feiten rechtvaardigen een aanmerkelijk zwaardere correctie. Deze vergaande vereenvoudigingen zul len waarschijnlijk voor de gemeente Vel sen een groot aantal besparingen opleve ren. Wanneer de opname over het gehele jaar wordt verspreid en per verbruiker slechts één keer per twaalf maanden ge schiedt, kan het aantal benodigde meter- opnemers worden verminderd. Wel moet volgens het gemeentebestuur worden ge dacht dat de éénjaarlijkse meteropname meer tijd vergt dan de nu gebruikte proce dure. Bij het nieuwe systeem zal het na melijk noodzakelijk zijn verschillende adressen meermalen te bezoeken, veelal omdat een schatting, zoals nu gebeurd wanneer men niet thuis is, niet meer moge lijk is. Voor de grootverbruikerscontracten en de blokverwarming met gas blijft de meteropname eenmaal per maand en voor de andere grotere verbruikers van gas en water eenmaal per twee maanden ge handhaafd. In Wijk aan Zee worden alle zoge naamde seizoenverboden in het badseizoen van 15 mei tot 15 september ver vangen door permanente maatregelen. Mede in verband met de aanleg van parkeerhavens en de invoering van een richtingsverkeer in een aantal straten zul len correcties en aanvullingen plaats vin den van de parkeerverboden op de Rel- weg, de Dorpsduinen, de Voorstraat de Zeecroft, de Tappenbeckstraat, de Stetweg en het Boothuisplein. Eenrichtingsverkeer wordt ingesteld op de Van Dogtropweg, de St. Odulfstraat. de Kerksteeg, de Voor straat de Relweg, de Tappenbeckstraat, de Stetweg en het Boothuisplein. Voor brom fietsen en fietsers geldt dit niet. De kosten van deze verkeersmaatregelen worden ge raamd op 6200. Service en storingen binnen 24 uur. straat 9, IJmuiden en J. Kramer, Bone- kampstraat 12, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Zoutmanstraat 9; H. de Heer, Keetberg- laan 148, Ijmuiden en G. J. Ham, v. d. Helststraat 11, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Van Leeuwenstraat 7; H. A. van Schade wijk, Saturnusstraat 32, IJmuiden en K. J. Woord, Dennekoplaan 235, IJmuiden, t.a. Umuiden, Saturnusstraat 32; J. G. A. P. Blokker, Dorpsduinen 11, Beverwijk en G. F. van Lith, Lorentzstraat 36, Ijmuiden, t.a. Tiel, Heiligestraat 60; H. K. A. van der Zwan, Bellatrixstraat 139, IJmuiden en M. Scholten, Bellatrixstraat 255, Ijmuiden, t.a. IJmuiden, Bellatrixstraat 255. GEHUWD: J. M. M. Brasser-J. E. Schoorl, Bever wijk, Zeestraat 391c; C. Riedijk-G. Hogen doorn, Ijmuiden, Verbrande Vlak 74; H. F. M. van der Meij-T. V. Rolvink, Velsen- noord, Melklaan 61; J. Hoogerduijn-M. M. Rosier, Umuiden, Boerhaavestraat 5; E. Freijer-E. Weber, Umuiden, Tuinders- straat 99; C. J. M. Mulders-C. M. Boere- bach, Bloemendaal, Julianalaan 26; C. C. J. van Scherpenseel-C. G. Mooij, Santpoort, Wijn. Daniëlslaan 46; J. H. van Heteren-M. P. Oudendijk, Driehuis, Valeriuslaan 64; J. F. de Greef-W. C. J. Martinius, Umuiden, Verbrande Vlak 86; G. A. J. Pasma-A. Rem, Umuiden, Kennemerlaan 147; G. van Duijn-H. M. C. van der Ven, Umuiden, Kompasstraat 56; J. W. ’t Hart-C. Dekker, Umuiden, Tasmanstraat 8; A. M. Diemeer- E. Mandemaker, Velsen-noord, Westerwijk- straat 2a; K. Bos-J. M. Groenewoud, Koe dijk, Kanaaldijk 128; H. Koetje-C. S. Sloo- ten, Groningen, Heymanslaan 41b; D. P. J. Wetselaar-C. A. Blok, Koedekerke, Z., Ban- ckertstraat 7; C. van Bemmelen-M. A. Veldman, Umuiden, Trompstraat 30; H. Boon-M. J. Haver, Umuiden, de Ruijter straat 64; A. A. van der Pijl-A. E. F. van Straten, Umuiden, Hadleijstraat 1; J. M. F. Visse-M. J. van der Ven, Niedorp, Mar- grietlaan 58; W. Sondorp-A. M. Vogel zang, Beverwijk, Rubiconstraat 140. OVERLEDEN: C. H. Vermeer, 62 jr„ echtgenoot van C. C. M. Kruijssen, Ger. Doustraat 6, Umui den. De raad acht het buiten kijf dat de schipper schuldig is aan de aanvaring. Hij heeft de stuurhut geruime tijd verlaten, zodat zijn schip zonder wacht en boven dien zonder uitkijk voer. Zijn excuus, dat hij zo nodig naar de motorkamer moest om olie bij te vullen, maakt niet begrijpelijk dat hij zich daar bij niet heeft laten vervangen in de stuurhut. Hij had, als de motor geïnspec teerd moest worden, die inspectie even goed aan een ander kunnen opdragen. Het valt niet in te zien, aldus de raad, waar om een van de vier bemanningsleden, die aan het draadsplitsen waren, daarbij niet gemist had kunnen worden. Deze zaak doet de vraag rijzen, of het verantwoord is dat schippers zonder di ploma in het huidige drukke verkeer op zee varen met schepen van de grootte als de Maria (81,77 brt.) en een motorvermo gen van 480 pk. Onder de huidige regeling kan de raad slechts een berisping uitspreken; ware de schipper gediplomeerd, dan was de straf ongetwijfeld zwaarder geweest. De Maria kreeg door de aanvaring een gat in haar huid, ongeveer 40 centimeter boven de waterlijn; haar voorpiek liep vol water. Persoonlijke ongelukken zijn er niet bij gebeurd. VELSEN. Verenigingen of instellin gen in de gemeente Velsen en daarbuiten die gebruik willen maken van de stads schouwburg zullen volgende jaar meer zaalhuur moeten betalen; als zij de schouwburgzaal reeds hebben besproken zal het oude tarief nog gelden. Voor het gebruik van zaal en balkon in morgen- of middaguren wordt de huur ƒ350, was 300; zaal exclusief balkon gedurende ochtend of middag gaat 225 kosten was 200; zaal inclusief balkon gedurende de avond wordt 400, was ƒ350; zaal exclusief balkon ’s avonds wordt 275, was 250. Dit geldt dan voor plaatselijke verenigingen of instellingen. Verenigingen of instellingen van elders moeten respectievelijk 500, 375, 550 en 425 betalen. Wordt gebruik gemaakt van het toneel door beroepsgezelschappen voor repetitie, dan wordt het tarief veertig gulden per uur of tweehonderd gulden per dag. Een plaatselijke vereniging die een ge nerale repetitie op het toneel wil houden zal voor die avond vijftig gulden moeten neertellen. Gebruik van vleugel of piano kost res pectievelijk 25 en 20. SANTPOORT. Donderdagavond is een 45-jarige Haarlemmer met zijn brom- iets tegen een geparkeerde vrachtwagen op de Jan Gijzenvaart in Santpoort gebotst. De man brak zijn rechterbovenbeen en werd naar het Zeeweg Ziekenhuis ver voerd. De Haarlemmer droeg een valhelm met neergeslagen stofklepje. Door het slechte weer zat dit plastic plaatje vol met water druppeltjes, waardoor het uitzicht waar schijnlijk minder goed is geweest. In Umuiden is ’s morgens op de kruising Stationsplein-Halkade een dertigjarige las ser geslipt met zijn brommer. De man kneusde een knie en brak zijn rechterduim. De ongevallendienst bracht hem naar het Zeeweg Ziekenhuis. Vervolgens vertelde de heer Davidson dat de jubilaris de elf jaren voor zijn pensionering zeker in het centrum van Beverwijk zou willen blijven werken, „want anders breekt er bij uw bedrijf door ons veroorzaakt een enorm tumult uit en krijgt de directeur last van protest demonstraties”. Het bestuur van „Stadscentrum” had onder de leden een grote inzameling voor dit jubileum gehouden. Tot grote verras sing van de heer Hendriks hij noemde dit later in zijn dankwoord eenl „unicum” bood voorzitter Davidson cheques ter waarde van duizend gulden aan, alsmede een speciaal herdenkingsboek. Mevrouw Hendriks werd met bloemen in de huldi ging betrokken. Namens de afdeling Haarlem van Van - - Gend en Loos sprak directeur J. de Graaf, e?n passagier liep een lichte hersenschud- die de jubilaris „ambassadeur van het bedrijf” noemde, „Omdat hij zo goed met onze klanten kan omgaan. Het is fijn mensen in dienst te hebben die wij zo kunnen vertrouwen. U bent gisteren met uw vrouw bij de hoofddirectie in Utrecht geweest, niettemin willen wij, als directie Haarlem, u nogmaals feliciteren en even eens onze schriftelijke gelukwensen aan bieden”, aldus directeur J. de Graaf. Bedrijfsleider J. Bekkering noemde het jubileum van de heer Hendrils een „mijl paal”. „Velen zijn geneigd te zeggen dat zo’n lange tijd bij één baas getuigt van weinig initiatief en weinig moed. Ik kan alleen maar zeggen dat wij de grootste bewondering hebben voor de creativiteit waarmee u u werk uit de kunst en tot groot plezier van de middenstandorganisa- tie verricht”. Piet Hendriks bekijkt het speciale P

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5