WAARDERING VOORBELEID v Prot. christelijke fractie ging op enkele detailpunten in Jazz-session Buitenstaander merkt weinig van matiging PVDA WIL OVERLEG OP PROVINCIAAL NIVEAU TIJDNOOD Jur. Visser kwart eeuw lid van gemeenteraad Ir. J. M. Langebaerd 25 jaar bij overheid Gaarne nota’s over diverse onderwerpen in Progress VI UI n DIRECTEUR VAN PEN Nog meer roem voor IJmuidens Roem op nationaal concours Havenberichten VVD OVER DE BEGROTING IN DE VISHAL Kandelaar voor de gemeente Vraagteken bij winstvorming gasbedrijf Jongeman bekneld onder inlegplaat 6 F DE FUSIE H V ■si I I L I I DINSDAG 14 DECEMBER 1971 IJMUIDER COURANT D Bi (Van een onzer verslaggevers) Overleg VELSEN Door de PvdA-fractie was de heer J. W. M e ij e r als eerste spreker aangewezen, die aldus zijn uitvoerige algemene beschouwing begon met vast te stellen dat de financiële positie van de gemeente steeds slechter wordt. De lastenver zwaring voor de bevolking neemt hierdoor jaarlijks toe, zodat de raad nog slechts de keuze wordt geboden tussen het afzien van een sluitende begroting en een verhoging van be lastingen en tarieven. Spreker wilde in dit verband nu reeds onthullen dat zijn fractie de grootste moeite zal hebben het college in de hierop be trekking hebbende voorstellen te volgen, omdat het niet-progressieve karakter daarvan moeilijk door de PvdA kan worden verteerd. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De plaats van de heer J. Visser van de Prot.-Chr.-fractie in de Velsense raadzaal werd donder dagavond met een fraai bloemstukje enigszins feestelijk aangeduid. Deze fleurige onderscheiding had hij te danken aan zijn zilveren jubileum als raadslid, waar door burgemeester W. M. B. Bosman bij het begin van de begrotingsbehandeling even de aan dacht op werd gevestigd. De burge meester wees er hierbij op dat de heer Visser in deze kwart eeuw voor raad en college een begrip is gewor den: een begrip van rechtschapen dienstbaarheid aan de door hem aan vaarde taak. Maar ook van een recht lijnige strijdbaarheid en een begrip van een consequent beleden politieke Het jubilerend luudstid J. Visser in de bloemen. s VOO gad en maatschappelijke overtuiging, ge voed door een hoog geestelijk prin cipe en ideaal. I BON (Van een onzer verslaggevers) Ko- in 4$ Doorhalen wat niet verlangd wordt. str da: 1 Ge noodzakelijke taken achtte hij ‘1 over In het vervolg van zijn betoog kwam de heer Meijer nog even terug op de reeds BEVERWIJK. Een achttienjarige jongen uit Heemskerk raakte maandag middag in een drukkerij aan de Schouwe naarsstraat bekneld onder de inlegplaat van een pers. Hij werd hierbij gewond aan zijn arm. Na te zijn behandeld in het Rode Kruisziekenhuis kon de jongeman huiswaarts keren. we Ru -rass- I sh< I u. I Ge 1 dis „H Zv 11 1 (v< itr 8 voc gac h nas A tra! me F Spi Me' rea a wei Cor C IJn koe C IJn tot str: I pe: 1 vai ter u. zij: I ter: I der I nei 8 va: dri en 14- 14.: Pa: I nei I jon 8 u. S 20.: C 194 IJn 14.1 Sp: uur bee Wij 17.1 E Oss mu I, in 1 S der mi: 2 voc bei Ier! V sch zw< zw< u. ZWI Vel 21.: TE: Daarna kunt u mi| noteren als Voorts werd er door de heer Meijer de aandacht op gevestigd dat het raadswerk inmiddels dermate veelomvattend en veel eisend is geworden, dat het werk onge twijfeld voor een meer professionele aan pak in aanmerking komt. In de huidige omstandigheden ziet het doorsneeraadslid zich dan ook dikwijls tot machteloosheid gedoemd, vooral wanneer het gaat om maatregelen en zaken, waar een beslissing vrijwel niet over kan worden genomen. Spreker kon zich ook heel goed voor stellen dat de toekomst menig raadslid met grote zorg vervult, omdat het duide lijk is dat gelet op de woningvoorraad en de lange lijst met woningzoekenden voor dit probleem geen oplossing kan worden geboden. Bij de P.v.d.A.-fractie is men dan ook van mening dat binnen afzienba re tijd rekening moet worden gehouden met een geheel volgebouwd Velsen. waar bij men dan vooral de jongeren geen enkel soulaas meer te bieden heeft. Van daar dat de heer Meijer een oplossing op provinciaal niveau wilde bepleiten. Daarom verheugde het spreker uit een recent krantebericht te hebben vernomen dat ook het gemeentebestuur van Bever wijk inzake de woningbouw een ruimer overleg noodzakelijk acht. Dit met de bedoeling tot een in tergemeentelijk struc tuurplan te geraken, waar een mogelijke wijziging van het streekplan voor het meester zal kunnen worden aangesteld. In zijn betoog vroeg de heer Roosendaal of het mogelijk was meer informatie te verschaffen over het ingestelde organisa- tie-onderzoek en of het mogelijk was een vijfde wethouder aan te stellen. Dit alles in het kader van coördinatie, een betere taakverdeling, efficiency en meerjaren planning. Hij besloot met de opmerking: „Wat ons betreft: als we momenteel op nieuw wethouders zouden moeten kiezen en U opnieuw kandidaat zou worden ge steld, zou U op onze stem kunnen reke nen.” Noordzeekanaalgebied aan de overzijde van Rijksweg 9 (het TH-terrein) op kan worden gebaseerd. Ook al omdat men zich volgens de heer Meijer dient te realiseren dat de inzichten, waar de uitgangspunten voor dit streekplan destijds op werden gebaseerd, inmiddels een fundamentele wijziging hebben ondergaan. En men zal hierbij dan terdege met vele ontwikkelin gen rekening moeten houden. Ook achtte de P.v.d.A.-woordvoerder het van belang, mede gelet op het recent gehouden raadsdebat over een eventueel aan te leggen voorhaven, de in een motie gevraagde studies in deze over het Noord- zeekanaal te betrekken. Van deze gelegen heid wilde de heer Meijer tevens gebruik maken tot het uitspreken van de wens dat het college erin zal mogen slagen alle instanties van de juistheid van Velsens standpunt te overtuigen, zodat de uitein delijke beslissing ten gunste daarvan zal uitvallen. 4$ maandabonnee f 7.80 kwartaalabonnee f22.65 Het was maandag heel wat rustiger dan op de eerste dag van de voorgaande week. Reeds omstreeks 10 uur was al het werk gedaan en konden de vislossers naar huis. Het ontbreken van haring was goed merk baar. Na vorige week woensdag is bijna geen haring meer buitgemaakt door de ha ringschepen die tussen Het Kanaal en de Seinebaai visten. Verscheidene van deze schepen hebben dan ook hun vangst bin nengebracht als dit de moeite loonde, maar de meeste schepen zijn naar de wa teren rond Ierland gestoomd. Eerder daar heen vertrokken schepen konden zaterdag al aan hun rederij trekjes melden van ge middeld 30 kantjes. Enkele van deze sche pen hadden dagvangsten van 100 kantjes. Scheveningen. Dinsdagmorgen werden in Scheveningen slechts 150 kisten gul aan gevoerd en geveild. Den Helder. Er werd vorige week in Den Helder vrijwel uitsluitend kabeljauw aan gevoerd, zij het, wegens minder gunstige weersomstandigheden aanmerkelijk minder van deze vissoort. Ook de grotere kotters hebben niet alle dagen kunnen vissen; verschillende schepen ondergingen een on derhoudsbeurt. Zaterdag waren zestien grote kotters aan de markt, met besommin gen tussen de 10 en 25 mille. De hoogste besomming was f 25.800, voor 10.918 kilo gram vis, waarvan 2.944 kilo tong, waar voor gemiddeld 5,39 per kilo werd be taald. De gemiddelde prijs voor tong was in de vorige week 5.12 tot 5.64 per kilo; voor schol een gulden. Van 6 tot en met 10 december voerden 84 kotters 275.780 kilogram vis aan, ter waarde van 393.039,94. eerder door hem ter sprake gebrachte in tergemeentelijke samenwerking, waar hij ook gaarne enige diensten bij zag betrokken. Zoals de reiniging, voor het storten van huisvuil en verder de brand weer en de ongevallendienst. En wat het openbaar vervoer betreft kon spreker hier nog aan toevoegen dat de ontwikkeling hiervan door zijn fractie met zorg en aandacht wordt gevolgd, hetgeen hem de vraag deed stellen of de aanleg van meer bushalten misschien nog tot de mogelijk heden behoort. Uiteraard werd door de heer Meijer ook de milieuhygiënische ontwikkeling nog even ter sprake gebracht, waarbij volgens hem toch niet uit het oog mag worden verloren dat de luchtverontreiniging niet alleen door de industrie wordt veroor zaakt. Tenslotte bracht hij ook het voor stel tot verhoging van de hondenbelasting nog even ter sprake, waarbij de heer Meijer verzocht van een deel hiervan te willen af zien. Ongetwijfeld zal het college hiermee talrijke levens van deze trouwe viervoeters kunnen sparen. De heer Schoonkind begon met een terugblik op zes jaren begroting, de aan pak in die periode, welke hij aan een nadere beschouwing heeft onderworpen en de matigingsgedachte welke zich ont- Verder zag spreker het voor een opstel ling van een meerjarenplan als zeer nade lig dat in de Tweede Kamer nog steeds niet het wetsontwerp tot samenvoeging van de drie IJmondgemeenten was behan deld. „Door het uitstellen van een beslis sing hoe deze ook moge uitvallen wordt het voor Velsen moeilijk een vast beleid uit te stippelen. Niet dat daarom een meerjarenplan overbodig zou worden. Als de samenvoeging niet door zou gaan, is het werk beslist niet voor niets ge weest.” Voor het uitstippelen van een toekomst- beleid zag spreker voor een burgemeester in het algemeen een zeer belangrijke taak. Hoewel hij zeer tevreden was over het door de burgemeester van Velsen gevoer de beleid, sprak hij toch zijn hoop uit dat zeer spoedig „aan dat getouwtrek en die besluiteloosheid van Den Haag” een einde zal komen, zodat een definitieve burge- Tot slot ging de heer Schoonkind in op een antwoord van B. en W. gegeven bij het vraag- en antwoordspel en draaide hij de situatie om door te zeggen: „Overigens achten wij het een zeer hondse behande ling, dat van mensen belasting wordt geheven; de mensen zullen zich ergeren aan de gedachte, dat zij als object van belastingheffing dienen en in dit op zicht met honden gelijkgesteld worden. Waar is in dit opzicht de hondse in spraak?" vroeg ir. Schoonkind. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Tijdens deze naar het vermoeden van ir. G. A. Schoonkind (V.V.D.) allerlaatste begrotingsbehande ling der gemeente Velsen, herhaalde de fractievoorzitter van de V.V.D. zijn op merking van vorig jaar over de begrotings techniek, door aan te dringen op het brengen van noodzakelijke programma’s met daaraan verbonden de financiële con sequenties, alternatieven en een meerja renplanning. Naast deze kritische kantte keningen zei hij overigens waardering te hebben vooi het werk van het college en de ambtenaren. Klaverjassen. De klaverjasvereniging „Ons Genoegen” in Velsen-Noord houdt donderdagavond in De Meerpaal een grote open klaverjasdrive. De prijzen bestaan uit wild en gevogelte. De voetbalvereni ging VVB houdt vrijdagavond in het nieuwe Kennemerstatenpaviljoen ningsveld een voor alle leden, donateurs en toto-deelnemers met huisgenoten een grote klaverjasdrive, afgewisseld met kie nen en een verloting. Besommingen. KW 11 11.200, 29 8.900, 34 18.100, 39 55 10.100, 66 16.600, 87 10.300, 110 7.050, 123 12.400, 127 11.600, 113 13.300, 130 4.700, 132 9.900, 145 7.500, 149 10.200, 150 4.900, 152 12.600, 174 3.700, 180 9.500, 187 8.800, 189 14.60, 194 12.300, 195 15.800, 197 15.200, 205 10.400, 212 5.700, 218 7.020, 221 7.700, 226 13.600; SCH 117 11.200; VL 7 3.300, 34 6.300, 153 5.720; WR 33 9.500, 32 10.600, 45 12.100, 61 11.600; IJM 11 15.600, 18 12.100, 37 40.500, 154 11.600. IJMUIDEN. Accordeonvereniging IJ muidens Roem heeft op het in Arnhem gehouden nationaal concours, waar in de concertzaal van Musis Sacrum veertig or kesten in het strijdperk traden, 265 pun ten veroverd in de zo genoemde uitmun- tendheidsklasse. IJmuidens Roem is hier door naar de ere-klasse gepromoveerd. Het schitterende succes werd, onder lei ding van de heer D. Schelvis, behaald met „Blue in blue” van G. Maasz en de „Suite Baroque” van H. Barth. Dirigent Schelvis won vorig jaar no vember in Amsterdam in de eerste klasse de eerste prijs met lof van de jury. (Van een onzer verslaggevers) onmisbare elementen in de raad van Vel sen en zijn hier een begrip geworden. Daarvoor breng ik u graag hulde en betuig ik de dank van de gemeenschap van Velsen.” Als nestor van de raad sloot de heer Th. Kruisman zich gaarne bij deze waar dering van de burgemeester aan, waarop de heer A. Roosendaal namens de Prot.- CHr.-fractie „vriend Juriaan Visser” be dankte voor zijn steun, de bijzonder goede omgang en de vele door hem verleende adviezen. Hij wenste hem dan ook nog vele jaren met dezelfde arbeidslust in een goede gezondheid. In zijn dankwoord noemde de heer Visser het een voorrecht al die tijd als volksver tegenwoordiger te hebben mogen optre den, waarbij hij van de zijde van hei college, de raad en de ambtenaren steeds veel steun heeft mogen ondervinden Hi? achtte het ook van belang voor dit alle: de moed aan de bijbel en zijn geweten t< hebben ontleend, het geen hem ook dik wijls de kracht heeft gegeven alleen te staan. Als blijk van waardering voor alle ondervonden vriendschap en steur bood de heer Visser het college tenslotte een zelfvervaardigde kandelaar aan, waar door hem verschillende symbolen in wa ren verwerkt van geloof, hoop en liefde. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Ook bij de Prot.-Chr.- fractie van de Velsense gemeenteraad kwam men donderdagavond tijdens de begrotingsbehandeling duidelijk in tijd nood, zodat voorzitter Bosman de heer Van der Werff, die de heer Roosen daal als spreker was opgevolgd, er al spoedig op attent moest maken dat zijn fractie nog slechts zeven minuten ter beschikking stond. De heer Van der Werff, die juist aan een financiële be schouwing was begonnen, zorgde daarop voor enige hilariteit door te kennen te geven dan maar een stuk te zullen over slaan. waardoor alles wellicht duidelijker zou worden. Aldus restte hem de verkla ring dat zijn fractie heeft besloten zich achter de voorstellen van het college te scharen. De nog resterende vijf minuten werden daarop door de heer Visser benut om uitdrukking te geven aan zijn bezorgdheid over de toenemende criminaliteit en een stijgend gebruik van verdovende midde len. Volgens deze spreker was dit mede het gevolg van de systematische zedelijke en geestelijke ondermijning van de sa menleving door de golf van sex en mis daad, waarmee door film, TV en pers de geest voortdurend wordt vergiftigd. Door dergelijke voorlichting dreigen vele jonge levens in de afgrond te worden gestort, zodat de heer Visser met het volste recht de vraag meende te mogen stellen wat hier door de goed willende mens tegen over wordt geplaatst. „Gebeurt er iets op de scholen?” wenste spreker verder te weten, die ook de mening bleek te zijn toegedaan dat alles in het werk moet worden gesteld om lichaam en geest zo veel mogelijk gezond te houden. Het jubilerend raadslid heeft daarbij steeds blijk gegeven van een kritische geest, zodat hierdoor de tegenpartij wordt genoodzaakt tot het opentrekken van alle registers. Op deze wijze zijn reeds talrijke boeiende debatten ontstaan, waar bestuur en gemeenschap bijzonder mee zijn ge diend. Zijn waarschuwend woord tegen de devaluatie van de zedelijke normen heeft dan ook steeds de belangstellende en res pectvolle aandacht van de raad, vooral omdat men weet dat hier een eerlijk politicus aan het woord is, die er geen geheim van maakt zijn handelen op het Evangelie te baseren. Ook respecteerde de burgemeester het in hem in deze raad geen geïsoleerde positie te hebben ingenomen, omdat zijn veelal rechtzinnige stellingname toch nimmer een belemmering is geweest voor waardering van het standpunt en het vurig idealisme van zijn politieke oppo nenten. Burgemeester Bosman besloot zijn toe spraak dan ook met een: .Meneer Visser, uw werkkracht, uw stem en uw getuigen werden tijdens de afgelopen kwart eeuw BLOEMENDAAL. Ir. J. M. Lange baerd, directeur Voortgeleiding en Distri butie van het Provinciaal Electriciteitsbe- drijf van Noord-Holland, zal op 17 de cember 25 jaar in dienst van de overheid zijn. De viering van dit jubileum zal uitsluitend intern plaats hebben. Nadat de heer Langebaerd in 1934 als elektrotechnisch ingenieuer was afgestu deerd aan de Technische Hogeschool in Delft was hij achtereenvolgens enkele ja ren werkzaam bij de n.v. Nederlandse Spoorwegen en het Provinciaal Electrici- teitsbedrijf van Friesland. In 1939 vertrok hij naar het toenmalige Nederlands-Indië waar hij in dienst trad van een particu liere elektriciteitsonderneming. Hij maak te de Japanse bezetting mee en moest aan de Birma-spoorweg meewerkern. In 1951 keerde de heer Langebaerd terug naar Nederland en trad in dienst van de Provinciale Zeeuwse Elektriciteits Maatschappij. Op 1 februari 1953 werd hij benoemd tot hoofdingeniieur bij het PEN in de sector Voortgeleiding en Distributie. In 1957 had zijn bevordering tot eerstaan wezend hoofdingenieur plaats. Na voorts in 1967 de functie van tech nisch adjunct-directeur te hebben waar genomen, volgde met ingang van 1 febru ari 1968, toen bij het PEN een driehoofdi ge directie in functie trad, zijn benoeming tot directeur, in het bijzonder belast met de leiding van de Voortgeleiding en de Distributie. De verdiensten van de heer Langebaerd voor het PEN, in zijn tegenwoordige en vroegere functies bij het bedrijf, zijn groot. Gedurende zijn ambtsperiode verze- venvoudigde de af zet van het bedrijf. Zijn deskundigheid wordt, ook in landelijk verband, algemeen erkend. Daarnaast is een van de meest opvallenden trekken van de heer Langebaerd zijn grote gevoel voor de medemens. Met dankbaarheid hebben velen, in Nederland en vooral gedurende de oorlogsjaren in Azië, dit ondervonden. IJMUIDEN. De aanvoer in IJmuiden bestond maandag uit: 89 kisten en 768 pre- miekisten schelvis, 93 kisten en 365 premie lasten wijting, 2468 kisten gul, 2889 kisten koolvis, 136 kisten en 1463 premiekisten haring, 6 kisten en 467 premiekisten ma kreel, 1425 kisten schol, 208 kisten schar, 120 kisten haai, 164 kisten tarbot, 292 kis ten diversen, 568 stijve kabeljauwen en 30.000 kilogram tong. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 9.20—8.49, gr. tong 6.105.58, grm. tong 7.18—6.70, kim. tong 5.98—4.96, tong 1 6.08 —5.39, 2 5.94—5.17. Per 50 kg: tarbot 362—136, griet 137—96, tongschar 14596, schartong 4538, gr. gul 6651, mid. gul 5742, kl. gul 4124, koolvis 1 6649, 2 2518, kl. leng 49, lom men 46—40, schelvis 1 100, 2 81—80, 3 69— 50, 4 7864, wijting 7642, schar 6421, bot 14—8, schol 1 60—47, 2 61—51, 3 59— 51, 4 6255, poontjes 7160, haring 37.60— 30.40, kuit 122, steenboek 3920, brasem 174, makreel 67—22, hammen 272134, heek 1 210—130, 2 140—134, 3 65—56, haai 5532, krab 2821, lever 3912. Per 125 kg. gr. kabeljauw 242170, mid. kabeljauw 190115, grm. heek 550, leng 140104, gr. zwarte koolvis 190, mid. zw. koolvis 133115. Per hoop: rog 10092, vleet 232160. Per 40 kg: kreeftjes 11880. Maandag aangekomen in IJmuiden: Fairplay II, Noordzee; Action, Greenwich. IJmuiden; Eemland, Cabedelo; Nordzee, Norsbron, Bever- >ns wijk; Reestborg, Oxelosund; Automedon, Liver pool; Delfborg, Freerik Neass; Ares, Antwerpen; Fontovivo Rotterdam; Alchemist Husum, Rot terdam; Alkes, Rauma; Kantlkl, Swansea; Hum- Mel, Swinoujscie, IJmuiden; Cammilla Weston, Goole; Billiton, Dumal; Aida, Susum; Dunstan- burg Castle, Pepel, IJmuiden; Edelgard, Seska- roe; Star Painewood, Londen, Velsen; Donau. Leningrad, Zaandam; Martina, Rotterdam; Ry- sum, Rotterdam, IJmuiden; Adi, Kopenhagen; Trident Rotterdam. Antwerpen. Maandag vertrokken van IJmuiden: M. J. Car- ras, Persische Golf; Boreas, Rotterdam; Esso Fawley, Londen; Memel, Dagenham; Thule II, Gothenburg; Dina, Londen; Nordsee, Bremen; Oscar Mathies, Fllxborough; Patricia. Rotterdam; Alchemist Husum, Hamburg; Woianda, Lon den. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Sirius, Rot terdam; Leonidas, Rotterdam; Hit Habu, Flix- borough; Helgoland, Emden; Casimir Le Quellec, Venetië; T.awantl. Antwerpen; Prinseborg, Al- holmen; Harnls, Flixborough, Gelfe; Aeneas, Rotterdam, IJmuiden; Cometa, Bilbao; Maguda; Greenwich, IJmuiden; Langsted Rotterdam; Graveland, Recife; Amstelstroom, Hull; Zaan- stroom, Felixtowe. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Ability, Birkenhead; Aida, Antwerpen; Victory, Hull; Sparta Spirit, Felixtowe; Aghanistan, New Port; Malaga, Hamburg. Sir Archibald Page, Lon den; Heine Brohan, Flixborough. Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan. sertunnel, het verkeersonderzoek het raadswerk. Vervolgens vroeg hij zich af of de rioolretributie wel juist is. Zij mag dan wellicht nodig zijn voor de opvoering van de gemeentelijke inkomsten, doch spreker meende dat hier gesproken moest wor den van compensatie van door de ge meente te betalen lozingsrechten. Wat dat laatste betrof informeerde hij welke be drijven op het gemeenteriool aangesloten zijn. Ten aanzien van de winst van het gasbedrijf plaatste hij een principieel vraagteken bij het al dan niet juist zijn van deze winstvorming. De tarieven zijn dusdanig, dat winst gecreëerd wordt om het tekort van de algemene dienst te dekken. Pragmatisch is dat dan in orde, doch niettemin blijft het in zijn ogen gevaarlijk. Waarom past men dit ook niet toe bij het Waterbedrijf zou hij zich willen afvragen. wikkeld heeft. Tot dat laatste behoort een opsomming van noodzakelijke en wense lijke taken en een herijking van de taken. Doch voor de buitenstaander is weinig te zien van matiging. In het alge meen ziet men hetzelfde beeld al in de jaren ’70 en ’71. DE antwoorden van B. en W. op de vragen over de wenselijke en noodzakelijke taken achtte hij vaag en onbevredigend. Sprekend over de her ijking van taken, meende de heer Schoon kind, dat een efficiency onderzoek en een kritisch management op zijn plaats zijn. Er dient toch wel iets verder gegaan te worden dan alleen maar het sluiten van een badhuis en het opheffen van de op haal- en stortingsdienst. Na het licht te hebben laten schijnen op het samenspel college-raad, merkte spreker op met betrekking^ tot het wo- ningbeleid, verheugd te zijn over het aan- gekondigde rapport met betrekking tot het woningbehoefte-onderzoek, alhoewel hij er bang voor was, dat het wat verou derd zal zijn. Ten aanzien van het afrem men van particuliere initiatieven, zoals in Santpoort vroeg de heer Schoonkind zich af, of de planning dermate star is, dat er geen ruimte overblijft voor nieuwe initia tieven. Hierna ging de V.V.D.-woordvoer der nog in op een aantal aparte punten zoals de infrastructuur, rijksweg 6, Vel- 1en (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Als woordvoerder van de Protestants-Christelijke fractie in de Vel- ser gemeenteraad sprak de heer A. Roos endaal zijn grote waardering uit voor het door het college van burgemeester en wethouders gevoerde beleid. „Ik wil dui delijk vaststellen dat onze fractie van oordeel is dan het college hard en goed heeft gewerkt en dat dit in sterke mate ertoe heeft bijgedragen dat Velsen ons Inziens goed wordt bestuurd. Kortom enkele detailpunten daargelaten wij zijn tevreden over het gevoerde beleid.” Als „detailpunt” noemde de heer Roos endaal dat het gemeentebestuur reeds vo rig jaar had aangekondigd enkele nota’s te zullen aanbieden, hetgeen nog steeds niet was gebeurd. „Op sommige zitten wij al heel lang te wachten, zoals de sportno- ta en die over de woonruimteverdeling. Op andere nog niet zo lang, wat echter niet wegneemt dat we ze graag binnen niet al te lange tijd zullen ontvangen zoals het rampenplan, de nota over het doelmatigheidsbeleid en over de huisves- tingsmogelijkheden binnen en buiten de IJmond.” In zijn algemene beschouwing over de begroting er werd aangekondigd dat de heer Van der Werff in zou gaan op de financiële aspecten was de heer Roos endaal toch bezorgd over de toekomst. „Het nog meer belasten van de Velsense burgers behoort nog maar nauwelijks tot de mogelijkheden om aan meer geld te komen en de reserves zijn in het verleden zodanig geplunderd dat we daar ook maar weinig uit kunnen halen.” Voor het goed besturen van de gemeen te vond spreker het derhalve nodig dat de gemeenteraadsleden zo volledig en zo goed mogelijk worden geïnformeerd, waarbij het belangrijk is dat men kan beschikken over alternatieve plannen en voorstellen, zodat men na een goede vergelijking tot een beslissing kan komen. Als voorbeeld noemde de heer Roosen daal de nota over de milieu-hygiëne wel ke over enige tijd aan de raad zal worden aangeboden. Volgens hem willen veel in woners van Velsen een aanzienlijk bedrag aan de hygiëne van het milieu besteden, hetgeen inhoudt dat „bepaalde en niet belangrijke zaken” op de achtergrond moeten worden geschoven, zoals bijvoor beeld de onderwijsverbetering en de uit breiding van het politieapparaat. „Wij kunnen door het niet overzien van het geheel nu wel geld uitgeven aan een zaak, waarvan we later spijt hebben.” Meerjarenplanning was daarom volgens de heer Roosendaal een eerste vereiste en hij stelde aan het gemeentebestuur de vraag op welke termijn een nota op dit gebied óf een meerjarenplan zal worden aangeboden, zoals door het college reeds was beloofd. NAAM ADRES: open enveloppe zonder postzegel opsturen naa' IJmuider Courant. Antwoordnummer 47 - IJmuider (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Tijdens de maande lijkse jazz-session in de Progress-sociëteit aan de Const. Huijgensstraat verzorgt het kwintet Rob Agerbeek op vrijdag 17 de cember een life-optreden. Het kwintet bestaat uit Dick Vennik (tenorsax), Wim Reinen (trompet), Rob Langereis (bas), Erik I neke (drums) en de leider Rob Agerbeek (piano). De leden van deze groep hebben hun sporen op het gebied van de jazz al verdiend. Zo heeft Dick Vennik onder andere gespeeld met Slide Hampton en Benny Bailey. Rob Agerbeek is opgetre den met Don Byas, Phil Woods, Lucy Thompson en Hank Mobley. Rob Lange reis heeft muziek gemaakt met Griffin, René Thomas en Charlie Mariano. Erik Ineke heeft gedrumd bij Rhoda Scott, Phil Woods en Lucy Thompson. Het kwintet speelt regelmatig in theater Pepijn in Den Haag en op de jazz-zolder „Hot house” in Leiden. Tijdens de zomer maanden heeft de groep een LP opgeno men, die begin 1972 zal worden geperst.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 6