Weinig kritiek op beleid van college hebben geen last Sportnota op komst De financiële situatie HENK OVERDUIN: Versierdrift van een duistere” graficus D’66/PPR AMBIEERT WETHOUDERSZETEL P.S.P. ten strijde tegen milieuverontreiniging „Beter gesitueerden dwingt tot matiging van woningnood” VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND I - BEGROTING VELSEN WETHOUDER OCKELOEN: Betere regeling HAM 308 maakte is noodzaak een verkeerde manoeuvre Gemeente leeft in schoen Noordersluis Onleesbare beeldtaal bij Fell son op Beeckestijn Ter verbetering van werk college Rechtspositie van drs. De Man niet kreeg nieuwe binnendeur Panneman kreeg vloeibaar staal in het gedrang op grote voet w- 7 DINSDAG 14 DECEMBER 1971 (Van een onzer verslaggevers) VeisendJmuiden „OOK AL BETAALT MEN ERVOOR HET VUIL BLIJFT TOCH” Scheepvaartraad Bremen: W. N. KOOPMAN NAMENS KVP: 99 99 Verouderd Beverwijk Heemskerk 99 V elsen-N oord Wijk aan Zee G.S. beantwoorden vragen ir. De Nie Hiül 1 de raad tegenover B. en W. uit meen de te mogen afleiden. Hij was hier uiteraard wel erkentelijk voor. VELSEN Tussen het schorsen en de heropening van de begrotings behandeling was het college slechts weinig tijd gegund om zich op het beantwoorden van de des middags uit de raad beluisterde vragen en op merkingen voor te bereiden. Volgens de voorzitter burgemeester W. M. B. Bosman had hij hierbij slechts weinig kritiek op het beleid van het college kunnen beluisteren, waar spreker een welwillende houding van HAARLEM Henk Overduin, werkzaam in het Frans Halsmuseum, exposeert tot 1 januari a.s. bij Feli- son in Beeckestijn. Hij is als socio loog kenner van communicatiepro blemen. ’s Avonds thuis is hij een graficus, die een beeldtaal heeft ont worpen, een communicatiemiddel dus. Hij zoekt er bewust aansluiting mee met zijn kijkerspubliek. Hij spreekt de taal van de meeste an deren echter niet. Zijn taal verklaart zijn bedoelingen niet, ze verduistert die eerder. Jammer, maar onver mijdelijk. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN In zijn kort gehouden antwoord noemde wethouder Ocke loen het in de eerste plaats een il lusie te menen, dat de wereld over vijftien jaar totaal zal zijn veranderd en omdat men aldus nog lang met de huidige problemen te kampen zal hebben was hij van oordeel dat het uitgeven van grond in de gemeente Velsen met veel beleid en de uiterste voorzichtigheid dient te geschieden. Dus alleen wanneer hiermee de wo ningnood kan worden gelenigd, want in feite hebben de beter gesitueerden hiermee vrijwel niet te kampen. Wan neer hun voor de particuliere wo ningbouw bijvoorbeeld in Santpoort geen terrein wordt toegewezen, kun nen zij in de meeste gevallen altijd nog wel een vijftien of twintig kilo meter verder terecht. Vandaar dat het college het standpunt huldigt dat de schaarse bouwgrond met de groot ste zorg dient te worden gedistri bueerd, teneinde sociaal onrecht zo veel mogelijk te kunnen vermijden. WETHOUDER OCKELOEN (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) F <4 (Van een onzer verslaggevers) HEIN STEEHOUWER. Fragment van een der bladen van Henk Overduin. DINSDAG 14 DECEMBER Het Groen Huis, Raamveld. 19-21 u. tie nerclub. De Grenspost, Soerstraat. 19.30 u. instuif jongeren. Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Vanaf 20 u. geopend voor kamerbewoners. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. WOENSDAG 15 DECEMBER Het Tolhuis, Soerstraat. 9-11.30 u. peu terspeelzaal, 14-15.30 u. kinderinstuif. De Hoppers, IJsselstraat. 14-15.30 u. kin derinstuif. Het Groene Huis, Raamveld. 20-22 u. tie nerclub. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.45-22 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 14.30-17 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46 en Parmentierstraat 2: jeugd 14.30-17 u. DINSDAG 14 DECEMBER Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 19.30 u. voortzetting openbare gemeenteraadsver gadering, begroting 1972. NVSH, 20 u. in oude Pencentrale, Ka naalstraat, IJmuiden, voorlichtingsavond. Aquariumver. Velsen, in oude Pencen trale, Kanaalstraat, IJmuiden, ledenavond met lezing. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, ingang Spaarnestraat, 19 en 20 uur: spreekuur Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Manly Sport, 19.30-21.30 uur: Boksles en wedstrijdtraining in gymzaal Moerberg- Comitéschool Kerkstraat, oud-IJmuiden. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 uur: repetitie Velsens opera- koor Bel Canto. Openbare Bibliotheek en leeszaal, filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29, van 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord, Wijker- st raat weg 177, van 19 tot 21.30 uur Na gesproken te hebben over het stop pen van de groei der bevolking, het in brengen van de pil in hetziekenfondspak- ket en de kwestie van de abortusklinie ken, stapte het P.S.P.-raadslid over op een ander ondewerp: de milieuvervuiling en het afvalprobleem. Het standpunt, dat de vervuiler betaalt achtte hij onjuist. Onge rechtigheden kunnen niet met betaling af gekocht worden. Al zijn dan wellicht de schuldgevoelens weg, het afval blijft. Een ander aspect, is het opnieuw ge- BREMEN De Raad voor de Scheep vaart in Bremerhaven is tot de conclusie gekomen, dat de leiding van de Neder landse zandzuiger HAM 308 door een ver keerde manoeuvre op 19 augustus in de havenmonding de aanvaring met de 26.378 ton metende Noorse tanker „Polycastle” heeft veroorzaakt. IJMUIDEN. Een 53-jarige inwoner van Castricum, werkzaam bij Hoogovens- IJmuiden als eerste panneman. kreeg in de martinstaalfabriek bij het dichtleggen van een volgegoten blokvorm vloeibaar staal in zijn schoen. Met derde graads brandwonden aan zijn linker hiel werd hij naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk overgebracht. DINSDAG 14 DECEMBER Dr. Prinsenhal, Maerelaan. 20 u. sterren show voor HWZ. De Zandkraai, Handelstraat. 19.30-22.30 u. bar. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. discussie- en filmavond in kader van aktie „Heemskerk voor Vietnam”. HAARLEM. De schikking bij het ontslag van drs. P. J. de Man als apothe ker van het Provinciaal Ziekenhuis in Santpoort is voortgekomen uit het overleg van de wederzijdse rechtskundige raadsle den overeenkostig de ambtelijke rechts positie van drs. De Man. Dit delen Gede puteerde Staten van Noord-Holland mee in antwoord op schriftelijke vragen van het P.S.P.-statenild ir. H. de Nie. Bij de schikking is geen bedrag ineens betaald. titels voor je werk bedenken en het werk anders presenteren dan het is: een einde loze serie symbooltjes, die niet anders behoeven te doen dan te charmeren. Want dat kunnen ze wel, charme brengen in het daartoe bestemde interieur van mensen, die oma’s kruissteekborduurlap- pen hebben afgeschaft en nu een nieuwe vorm van volkskunstige versiering zoeken bruiken van afvalstoffen. Bij de verwer king van vaste afvalstoffen en met name van het huisvuil zijn er verschillende mogelijkheden tot re-circulatie. Die rich ting wenste spreker ook uit te gaan, toen hij opmerkte, dat een on verantwoordelij ker manier van vuilstorten dan er nu is, niet mogelijk is. Iedereen kan de belt oprijden en elke soort vuiligheid storten. Daarom dat sprekers fractie meer ver wacht dan alleen maar een financieel- administratieve regeling voor een nieuwe belt. Verwacht wordt een regeling voor een werkelijk verantwoorde af voer van huisvuil en industrievuil. Tot slot drong de heer Hoek aan op meer regelmatige openbaarheid aan het werk van de Zaanse Commissie voor Milieuhygiëne. Na een zitting van acht uur heeft de raad de vraag opengelaten, of de kapitein van de HAM 308 dan wel de stuurman schuld heeft aan het ongeluk, dat zes Nederlandse zeelieden en een West-Duitser het leven gekost heeft. De raad is van oordeel, dat de HAM 303 door een bakboordmanoeuvre vóór de Noorse tanker, die de zandzuiger wilde in halen, is geraakt. Deze noodlottige ma noeuvre kon naar het oordeel van de raad niet voorzien worden. Ook de Westduitse loods op de „Poly castle” gaat volgens de raad vrijuit. Wel merkt de raad op, dat de tanker zijn koers wijziging niet met geluidssignalen had aan- gekondigd en dat de loods geen radiocon tact met de zuiger had opgenomen. Tijdens de montage van een steiger maakte een 27-jarige steigerbouwer een misstap: hij viel van een slakpanwagen in de oxystaalfabriek II en die val van ongeveer vijf meter had inwendige kneu zingen tot gevolg. Ook hij is in het Beverwijkse Rode Kruis Ziekenhuis opge nomen. VELSEN. De P.S.P.-fractievoorzitter C. Hoek trok een parallel tussen de mon diale problemen op het terrein van de milieuverontreiniging en soortgelijke pro blemen waarmede de gemeente zich ge confronteerd ziet. Hij schetste in een uit voerig betoog een combinatie van maatre gelen welke nodig zijn om te zorgen dat er een voor allen leefbare wereld ont staat; niet alleen voor nu, doch voor de verdere toekomst. Die maatregelen zijn kort samengevat: het afremmen en stop pen van de economische groei voorzover die gericht is op verbetering van de con sumptie; het afremmen van de groei der bevolking; het stoppen van de groei der bevolking en het tegelijkertijd stoppen van de milieuvervuiling: de bescherming van de wereldgrondstoffenvoorraden en het opvoeren van de wereldvoedselpro- duktie tot een veelvoud. sommige houten blokboeken slordig in elkaar zijn getimmerd. Maar wat er mee moet worden bereikt komt niet tot stand. Als Henk Overduin zijn „Alfabet voor Ria” exposeert, of „Het boek Esther”, dan moet hij juist als socioloog trachten communicatie tot stand te brengen. Dan moet hij zijn boodschap overdragen in een verstaanbare taal. Hij zegt zelf onderzoekingen te verrich ten naar (en te willen werken aan) de onderlinge relaties tussen de mensen en tussen de mens en God. Hij gaat daarbij in vele gevallen uit van de bijbel. Maar als hij die relaties wil ophelderen en anderen zijn visie op de bijbelse woorden meedelen, dan moet hij tekenen in ver staanbare taal. Hij trekt nu met een grote nadruk en zeer opzettelijk een muur van onbegrip op, in plaats van dat verhelderen van relaties waar te maken. Eerlijk gezegd is Henk Overduin naar mijn mening een absurdistisch werkende graficus, zonder surrealist te zijn overi gens, met grafische sprookjes in een nieu we beeldtaal, die voor mijn part juist zijn charme ontleent aan de fantasierijke onverstaanbaarheid. Door zijn kijkers op te schepen met titels als „De relaties tussen mensen in een vierbak” of „Kui tuur, struktuur en persoonlijkheid: een nroces”, schept hii de onoverbrugbare af stand, die hij juist zegt niet te willen. Als je werkelijk menselijke relaties wilt die nen, moet je geen pretentieuze apekool- WOENSDAG 15 DECEMBER De Mei, Geelvinckstraat. 20 u. filmavond. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 14.30-17.30 u. DONSDAG 14 DECEMBER De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. instuif (vanaf 13 jaar). Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 u. De Zwaanstraat 4a. Geopend 14.30-17.30 en 19- ai u. Bij dit alles wilde wethouder Ockeloen niet voorbijgaan aan de kritiek op het college van de heer Zuurbier, waarin hij een verouderd standpunt meende te heb ben beluisterd. Namelijk wanneer de heer Zuurbier van oordeel is dat de raad zich bij elke voorkomende gelegenheid scherp tegenover het college dient op te stellen. Volgens de wethouder luistert de heer Zuurbier evenweinig kritisch als hij kri tisch spreekt, terwijl hij bovendien hope loos in gebreke is gebleven zijn bewerin gen met argumenten te staven. Aan het slot van zijn beknopt betoog moest het wethouder Ockeloen ook nog even van het hart dat de sombere toe komstvoorspellingen over lucht- en mi lieuverontreiniging voor een deel neer komt op het systematisch verspreiden van een diepe angstpsychose, hetgeen volgens spreker niet onder alle omstandigheden valt te verdedigen. bier niet tevreden te zijn met de antwoor den van B en W. met betrekking tot de vraag over de sluiting van de kermissen op zondagen. Spreker wilde geen motie indienen, doch kondigde aan over enkele maanden met een initiatiefvoorstel te zul len komen. Tevens vroeg hij het college de gemeentelijke deur niet te sluiten voor de Haarlemse kunstijsbaan; doch het ge sprek dienaangaande open te houden, waardoor dit project niet van de kaart raakt. Hij besloot met enkele opmerkin gen over de prioriteit afweging en vroeg meer aandacht voor meerjarenplanning, dan thans het geval is. Het D’66 raadslid J. M. van Horick hield een uitvoerig betoog over het belang van goed onder wijs, reeds zo vroeg mogelijk te beginnen. Hij vond het prettig, dat Velsen bereid is twee miljoen gulden toe te leggen op onderwijsuitgaven, doch achtte deze niet- verplichte uitgaven helaas onvoldoende. Op grond van de financiële positie der gemeente moeten nog vele taken achter wege blijven stelde hij vast en infor meerde welk beleid de gemeente nu ver der gaat uitstippelen. Een opmerking die om antwoord riep als het ware zoals ook later op de avond bleek uit de woorden van wethou der C. Ockeloen. Voortgaande verklaarde de heer Zuur- GS kunnen geen verklaring geven voor het feit dat drs. De Man kort na zijn rehabilitatie ontslag heeft gevraagd. Hij is wel direct, volledig en onvoorwaardelijk in staat gesteld zijn oude functie te her vatten. Drs. De Man is volgens de schikking een jaar salaris toegewezen en bij de handelwijze zijn de commissies voor de Provinciale Ziekenhuizen en Personeelsza ken niet geraadpleegd of ingelicht omdat volgens het college het toezicht op het beleid van GS jegens individuele ambte naren primair de ambtenarenrechter toe komt. GS zouden het betreuren wanneer de statenleden dit primaat niet zouden erkennen. Zij delen tenslotte nog mee dat de nieuwe functionaresse dezelfde bevoegd heden voor het werk bezit als drs. De Man en dat haar salaris niet hoger is gesteld dan het voorheen was. Tenslotte werd door de raadsvoorzitter meegedeeld dat reeds een rampenplan is vastgesteld, dat nog in onderdelen moet worden uitgewerkt. Ook de bestrijding van eventuele chemische calimateiten krijgt hierin de nodige aandacht, terwijl de nieuwe brandweercommandant hier eveneens over zal worden geïnstrueerd. VELSEN De heer Jac. Zuurbier (D’66/P.P.R.) meende te moeten constate ren, dat het werk in het college van burgemeester en wethouders wordt be lemmerd door het ontbreken van een wethouder uit de samenwerkende fracties. Daardoor ook ontstaat er soms een bot sing met deze fracties, die zich kritisch vragend en alternatieven ontwikkelend opstellen, terwijl naar sprekers oordeel burgemeester en wethouders paternalis tisch optreden en blijk geven van zelfte vredenheid. WOENSDAG 15 DECEMBER Stadshuis, Plein 1945, IJmuiden, 19.30 u- voortzetting openbare gemeenteraadsver gadering, begroting 1972. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29, van 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Santpoort-Noord, Spaarneberg, Wüstelaan 79, van 14.30-17.30 uur; jeugd- en tienerbibliotheek, Willems- beekweg, 14.30-17.30 u. en 19-21 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 14 30- 17.30 uur. Boksclub De Ring, 19.30 tot 22 uur in Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg, IJ muiden, trainen. IJmuider Harmonie, 20-22 uur repetitie in het gem. vergaderlokaal, Abeelenstraat. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmt:- den, 15.45-19 uur tennis, 19-23 uur bad mintonclub Velsen. Zee- en Duinwjjkclubs, in Pleiadenschool voor jongens (10-12) 7-8.15 uur handenar beid; in Zeewijkschool 7-8.15 uur van al lerlei voor meisjes. Velserbad, Briniostraat, 8.15-9.45 u. schoolzwemwedstrijden, 10 45-11.15 u. zwemlessen dames, 11.20-13 uur school zwemmen, 13-14 u. gereserveerd, 14-15.15 u. gemengd zwemmen, 16.15-17.45 u. zwemlessen, 18-19.30 u. zwemver. R.K. Velsen, 19.30-21.30 u. zwemvereniging VZV, 21.30-22.30 u. gemengd zwemmen. En wat het streekplan betreft betoogde de wethouder vervolgens dat men van de noodzaak moet worden doordrongen in dit gebied wezenlijke veranderingen aan te brengen. Daarvoor dienen de uitgangspun ten van toen dringend te worden herzien, waarbij niet eens meer kan worden ge wacht tot voor de kwestie met de buiten haven een oplossing is gevonden. Voorts kon de wethouder onthullen dat er momenteel hard aan de sportnota wordt gewerkt, zodat hij meende te mo gen veronderstellen deze reeds over onge veer zes weken in concept aan de betrok ken commissies te kunnen voorleggen. Op deze wijze wordt door het college dan volledig aan de wens tot inspraak vol daan, waarop de nota vervolgens aan de raad ter discussie kan worden gesteld. Direct daarop werd nog door de wethou der de hoop uitgesproken de gemeente een parkeerheffing te kunnen besparen. De daarmede verband houdende econo mische achtergronden belichtend kwam de heer Hoek tot de uitspraak, dat de lagere inkomens een reële verbetering krijgen, hetgeen ten koste moet gaan van de hogere inkomens, voor hem leed het geen twijfel, dat nivellering van de inko- mensten een voorwaarde is, zonder welke het stopzetten van de economische groei anders niet mogelijk zal zijn. Het oog vervolgens richtend op het Noordzeekanaalgebied, is de heer Hoek van mening, dat niet de basis-industrie tot ontwikkeling moet worden gebracht, maar juist de bedrijvigheid, welke gericht is op de verbetering van de bestaande basis industrie; geheel schoonwerkend en met een minimaal gebruik van nieuwe grond stoffen. WOENSDAG 15 DECEMBER De Werf, Jan Ligthartstraat. 9.15-11 u. peuteroppas, 20 u. klaverj asdrive. De Zandkraai, Handelstraat. 9-12 en vanaf 19 u. bar, 13-18 u. bejaardensoos. De Lichtboei, Maasstraat. 10-11 u. peu- territmiek, 14-15.30 u. kinderinstuif, 19-22 u. instuif jongeren, 20 u. creatief bezig zijn voor dames. De Magneet, Ten Katestraat. 20 u. volks dansen Assumburg. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 14.30-17 u. „En dus niet een begroting waarvan de ramingen worden gevonden door op de laatste uitkomsten telkens een schepje te doen, hetgeen betekent dat een bepaald beleid gecontinueerd wordt”. De heer Koopman zei de indruk te hebben dat het college van burgemeester en wethouders met een zeker automatis me de cijfers van alle begrotingsposten had verhoogd. „Bij praktisch geen enkele post van de begroting is een zekere mati ging te bespeuren. Het lijkt erop of alles wat in de voorgaande jaren is gedaan een min of meer permanent karakter moet behouden. Ieder jaar wordt daar tien a veertien percent bovenop gezet en men gaat tamelijk kritiekloos verder totdat men niet meer verder kan en wat dan?” Volgens de heer Koopman was het een eerste vereiste eerst te onderzoeken welke middelen ter beschikking zijn: „De indruk bestaat dat men eerst heeft nagegaan wat men zich voorstelt uit te geven en toen is onderzocht in hoeverre de uitgaven door inkomsten worden gedekt en dan vertoon de zich bij onze gemeente een niet gering gat, dat opgevuld wordt met de verhoging van belastingen en aanwending van de reserves”. De heer Koopman zei een voorstander te zijn van een sluitende begroting, maar dat de manier waarop dit in Velsen wordt gerealiseerd toch een aanwijzing is van het feit dat de gemeente op een te grote voet leeft. Lovende woorden had de heer Koop man vervolgens voor de relatie tussen de gemeenteraad en het college van burge meester en wethouders. Eveneens vond hij het verheugend dat de commissieverga deringen openbaar waren geworden. Ver der betoogde spreker dat een snelle be handeling van het wetsontwerp tot ge meentelijke herindeling wenselijk is en wat betreft de gewestvorming drong hij aan op een beter contact met de ISK- gemeenten tegenover Groot-Amsterdam. Aan het eind van zijn toespraak vroeg de heer Koopman of het mogelijk was spoedig de resultaten van het organisatie onderzoek te publiceren en stelde hij dat een herziening van het streekplan voor het Noordzeekanaalgebied tot op zekere hoogte gewenst is. Henk Overduin is gezegend met een ontzagwekkende versierdrift. Hij tekent bladen, blokken, kisten, reliefs, vol kleine symbooltjes in een beperkt aantal kleu ren. Het zijn allerlei groeiseltjes, krab beltjes, frutseltjes, herkenbaar en onher kenbaar en je hebt een Ton van Duinho ven nodig om al deze dingen te kunnen noemen bij de ware naam. Ze komen mij voort als pop-art-hiëro- glyfen. Ze vormen samen de beeldtekens op het leesplankje van een soort neo- esperanto voor hippe calligrafen. Het werk is aangenaam om te zien. Het geduld, de vindingrijkheid, de uitvoering, het wekt vaak bewondering, behalve dat WOENSDAG 15 DECEMBER Verenigde openbare bibliotheek, Verder werd de raad door burgemeester Bosman onder het oog gebracht dat het in het openbaar vergaderen van de commis sies in de eerste plaats een zaak is van de leden daarvan zelf. Wel was het hem daarbij opgevallen dat geen enkele spre ker in eerste instantie een bepaald punt heeft genoemd, dat voor een openbare behandeling in aanmerking zou zijn geko men. Ook de kwestie van de fractieassis- tentie werd door de burgemeester naar het seniorenconvent verwezen, mede om dat hierover van het college op korte termijn geen voorstel kan worden ver wacht. Daarbij bleek de burgemeester ook hoopvol gestemd met betrekking tot het door de Tweede Kamer te nemen besluit over de samenvoeging der drie IJmondge- meenten. Het uitblijven van deze hoogst urgente beslissing heeft immers voor Vel sen reeds vele nadelige gevolgen gehad, omdat het immers alleen al frustrerend werkt zich steeds te moeten afvragen of deze grenswijziging nu eigenlijk doorgaat of niet. Ook het personeelsbeleid van de gemeente is hiermee allerminst gebaat en stellig niet wanneer het de aantrekking van topfunctionarissen betreft. De burge meester hoopte dan ook dat het een der eerste taken van de Tweede Kamer zou mogen zijn, na het kerstreces definitief een datum vast te stellen, waarop dit wetsontwerp in behandeling kan worden genomen. IJMUIDEN De binnendeur van de IJmuidense Noordersluis, die normaal aan verwisseling toe was, is maandag door een nieuwe vervangen. In verband hiermee was de scheepvaart tijdig op de hoogte gesteld van het feit dat tijdens de werk zaamheden door grotere schepen tussen 8 uur ’s morgens en 9 uur ’s avonds geen ge bruik gemaakt kon worden van deze grootste sluis. Na negen uur maandag avond kwamen deze schepen weer regel matig door de Noordersluis. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De heer W. N. Koopman sprak namens de K.V.P.-fractie zijn waar dering uit voor het feit dat de begroting van Velsen weer sluitend was. Niettemin vond hij „het opvullen van een gat dat tussen inkomsten en uitgaven ligt bijzon der verontrustend”. „Wij moeten helaas meer en meer ons heil zoeken in het verhogen van inkomsten door aanzienlijke lastenverzwaring voor de burgers, het in teren op de nog aanwezige reserves en het gebruiken van diverse rente-inkomsten. De financiële situatie dwingt onafwend baar tot matiging”. Derhalve was het volgens de heer Koopman noodzakelijk de begroting in de loop van het jaar te „bewaken”, teneinde na te gaan of de uitgaven binnen het geraamde bedrag blijven. Spreker drong aan op het publiceren van kwartaalcijfers en op het toetsen van de begroting aan de noodzakelijke geachte voorzieningen, waarbij men behoeften en voorzieningen duidelijk tegenover elkaar moet afwegen. k

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7