Honderdduizend bezoekers per jaar Probleem van koopavond wederom aangesneden COLLEGE ACHT SUBSIDIE AAN TELSTAR VERANTWOORD Woonwagenkamp in Velsen wordt grondig verbeterd BEGROTING VELSEN IS AANGENOMEN Koe in de raad [Dribbelen Vereniging exploiteert ijsbaan niet „Dandy” naar A ntwerpen 4^ R is w f „W>! s’Si O PLAN OM SNEL AAN TE PAKKEN Carillonklanken B. en W. besloten tot algeheel herstel Kennemerland Kerststrandloop van DEM en Drie diefstallen over TJmuiden L/C SS? .Os ZATERDAGSMIDDAGS VROEGER DICHT BEREKENING BI 1 1 VRIJDAG 17 DECEMBER 1971 IJMUIDER COURANT •W o mkr y y?y (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Tijdens de laatste vergadering voor de begrotingsbehande ling door de Velsense gemeenteraad, werd donderdagavond de show on getwijfeld gestolen door wethouder C. Ockeloen en ir. P. van Rijn, die voor elkaar een geestig en dikwijls vernuftig steekspel met woorden bleken te hebben gereserveerd. Vooral het soms listige antwoord van de wethou der werd zowel door de weinige belangstellenden op de publieke tribune, als door de leden van het college en de raad kennelijk geamuseerd be luisterd. modepruikjes vanaf59,— Dameskapsalon N O O Y (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De gemeentebegroting voor 1972 is aangenomen en wel zonder enige tegenwerping. Dat laatste kan niet gezegd worden van de diverse voorstellen, welke in verband met de begroting zijn ingediend. Zo bedreigde een motie de verhoging van de zwemtarieven. D’66/PPR/ PSP echter trokken die motie in nadat wethouder M. Roessingh had voor gesteld niet elk derde en volgende kind gratis abonnementen te geven, doch elk vierde en verder kind beneden 16 jaar. En dat dan voor de duur van 1972. Daarna zal de kwestie opnieuw worden bezien. Het voorstel tot tariefverhoging werd aangenomen met de stemmen van de CPN-fractie tegen. Akkoord gingen de raadsleden ook met de verhogingen van de tarieven voor het water, de rioolbelasting, de hondenbelasting, de drank- en horeca- tarieven, de pensiongelden voor de bejaardentehuizen en de schouwburg- tarieven. Ook de verhoging van de gastarieven had een motie op haar weg ge vonden. Eveneens van D’66/PPR/PSP. Deze motie kreeg echter geen steun en moest worden beschouwd als te zijn afgestemd. De vertegenwoordigers van de indienende fracties en de CPN, zes leden in totaal, waren daarna de enige tegenstemmers, zodat ook deze verhoging doorgang zal vinden. Voorts stemde alleen de CPN-fractie tegen het voorstel tot verhoging van de ouderbijdragen in de kosten voor de schoolmelkverstrekking. Bij de behandeling van de begrotingen der onderscheidene diensten wenste de VVD-fractie beschouwd te worden als tegen de begroting van het waterbedrijf te hebben gestemd, dit in verband met de fluoridering van het drinkwater. KJ f WïO* Z -WW (Van een onzer verslaggevers) 1 1 t R d d De slotconclusie van wethouder Ocke- van „Dandy” id u. id ii van it. u. ADVERTENTIE s- k- n- 3t. at. u. (Van een medewerker) st- u. •r- *r- Hp ■n i-; p- en Het huidige woonwagenkamp m Vel sen. Binnen niet te lange tijd zullen hier alle noodzakelijke voorzieningen worden aangebracht. de moeilijkheden betoogde de heer Kore- tnan, die aandrong op een poging nu toch snel met het werk te beginnen. VELSEN. Over het onderwerp „wel koopavond - geen koopavond” heeft op de laatste dag van de begrotingsbehandeling het P.S.P.-raadslid C. Hoek in het kort het woord gevoerd. Hij achtte het onjuist de winkeliers te laten beslissen of die koopavond al dan niet voor Velsen moet doorgaan. Spreker adviseerde in de be- Een deel van de honderdduizend toe schouwers die Telstar jaarlijks trekt. sprekingen dienaangaande ook twee ande re belangengroepen te betrekken, name lijk de consumenten en het winkelperso neel, en suggereerde binnen drie maanden met een zienswijze over de koopavond naar voren te komen, na eerst gesproken te hebben met de drie belangengroepen. Op deze wijze krijgt men een duidelijke uitspraak van een orgaan, dat boven de belangetjes staat. u. e- ki. 30 IgS 11e n g 1, i 2 ^^/jVWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/ 4: at De ur. d AAAAAAAAAIVVUXAAAAAAAAAAAAAAAA le is- it. s- ït. •k. u. loen luidde dan ook dat Telstar als „on vergelijkbaar object” in ieder geval jaar lijks aan honderdduizend bezoekers een plezierige en gewaardeerde tijdpassering biedt, zodat hij de subsidie van de ge meente volkomen verantwoord achtte. Per slot van rekening heeft men ook niet becijferd hoeveel Velsen moet toeleggen op elke schouwburgbezoeker. Wethouder Ockeloen repliceerde daarop met op te merken, dat het college juist besprekingen heeft gevoerd met het Ad viesorgaan voor de detailhandel en de groothandel, waarin ook het personeel vertegenwoordigd is. Het grootwinkelbe drijf is de voornaamste voorstander en van het personeel aldaar hoeft men ook niet veel tegenspel te verwachten, daar hier alles goed georganiseerd kan worden. De bezwaren komen juist uit de hoek van de kleinere middenstanders met minder personeelsleden. Bovendien m,ag men het vraagstuk niet los zien van de koopavonden in de omge ving. Indien men in Velsen zoiets wil invoeren zal er een sterke tegenstand komen van het winkelpersoneel. „En niet ten onrechte” aldus de heer Ockeloen. „Men wil hier eventueel wel een koopa vond, mits de winkels dan zaterdagmid- dags vroeger gesloten worden”. De wet houder wilde het voorstel va nde heer Hoek nog niet direct overnemen en amen deerde het met een voorstel om de kwes tie eerst aan de orde te stellen in de commissie voor economische zaken. Een tegenvoorstel, waarmee de heer Hoek ter stond akkoord ging. Daarvoor was door de heer Zuur bier (D’66-P.P.R.) de ijsbaan nog ter sprake gebracht, waarop hem door wet houder Roessingh werd geantwoord dat de exploitatie daarvan door een vere niging niet zo gemakkelijk zal kunnen geschieden. Het college zal echter geen beslissingen nemen buiten de Velser Sport Stichting om, ofschoon de wethouder wel nu reeds wilde toezeggen dat de baan beter zal worden geveegd. De heer Ockeloen kwam tot deze be kendmaking naar aanleiding van vragen van de heer J. H. G. Koreman (P.P.R.- D’66), die er aan had herinnerd, dat het alweer bijna een jaar geleden is, dat raadsleden het kamp bezocht hebben en daarbij schromelijke tekortkomingen con stateerden. Hij achtte het verontrustend gezien het artikel in ons blad onlangs dat er nog steeds niets aan de verbeterin gen was gedaan. Vooral met het oog op de nu wel vlak voor de deur staande winter. Zodra de vorst intreedt komen Wethouder C. Ockeloen kon het raads lid zoals in de aanhef is vermeld geruststellen. Hij herinnerde op zijn beurt de raad nog even aan de gang van zaken, toen men bij de aanleg van het regionale woonwagenkamp in Heemskerk ervan was uitgegaan, dat het zou moeten dienen voor alle bestaande kampen in de IJmond. Later kwam de beslissing van CRM, dat het kamp met zijn tachtig vaste stand plaatsen en acht staanplaatsen voor pas santen in eerste instantie moest dienen voor alle woonwagenbewoners benoorden het Noordzeekanaal. Dat betekende, dat voor ongeveer veertig Velser woonwagen bewoners in Heemskerk geen plaats zou zijn. Het kamp in Velsen moest dus nog enige tijd blijven bestaan en zou verbe terd worden voor de duur van vijf jaar, want daarna zal de grond een andere bestemming krijgen. Voor de aan te bren gen voorzieningen werd een bedrag geno teerd groot 140.000. Eerst begin decem ber werd bericht ontvangen, dat het mi nisterie in principe bereid is het bedrag als subsidie op te nemen. Daarop hebben burgemeester en wethouders besloten al les wat er gedaan moet worden tegelijk te laten aanpakken. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het politierapport vrijdagmorgen vermeldt het volgende. De start van de atleten en sportlieden voor de wedstrijdloop is elf uur. Favorie ten als Ruud de Vos, Hans de Rijk. Wim Zonneveld, Piet van Alphen, Bert Vuyk, Hans de Ruiter etc. gaan daarin vrijwel zeker aan de slag. De trimmers, dames en jeugd starten om twaalf uur. Beide lopen gaan over een afstand van 7 km. De jeugd tot 15 jaar kan met 4 km. volstaan. De 48-jarige Amsterdammer F. Linterman neemt in Wijk aan Zee aan zijn 300ste strandloop deel. Het inschrijfgeld bedraagt voor de ouderen 2,50 en voor de jonge ren f 1,50. Liefhebbers kunnen zich zon dagmorgen voor de start aanmelden in hotel Rijckaerts in Wijk aan Zee. Nadat de voorzitter, burgemeester W. M. B. Bosman de behandeling van het hoofdstuk „Cultuur en recreatie” aan de orde had gesteld, gaf na enige sprekers in feite ir. Van Rijn (Prot.-Chr.) toch het startsein voor een olijke discussie met de wethouder, die deze portefeuille beheert. De heer C. Ockeloen dus. De heer Van Rijn wilde in de eerste plaats even vaststellen dat het met de sportclub „Telstar” thans beter gaat, dan toen een vorige functionaris zich nog met deze zaken bemoeide. Dit heeft hem ech ter niet verhinderd het verschil in subsi dies eens te becijferen, die door het ge meentebestuur worden uitgekeerd aan Telstar en aan de overige amateursport- verenigingen ter plaatse. vele modellen, ook in gemêleerde tinten. Gratis naar wens gekapt. Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden-O. - Telefoon 15 0 20 Aan de hand van een moeilijke bereke ning kon daarbij door hem worden vast gesteld dat het aantal bezoekers aan de wedstrijden van Telstar per jaar ongeveer 100.000 bedraagt, terwijl daarentegen de actieve beoefenaars van de amateurspor ten op 320.000 kunnen worden gesteld. Per wedstrijd en per week omgeslagen bete kent dit voor Telstar gemiddeld 4.200 kijk- lustigen. met daarnaast 7.000 actieve „so ciale recreanten” bij de overige sportvere nigingen. In cijfers omgezet moet dan worden vastgesteld dat de gemeente Tel star per bezoeker met f 3,20 subsidieert, terwijl voor de amateurs slechts 2,30 per actieve beoefenaar wordt uitgekeerd. Van daar dat ir. Van Rijn verzocht de door hem genoemde cijfers voortaan in de beschouwingen te betrekken. Een dergelijke berekening kon wethou der Ockeloen uiteraard moeilijk over zijn kant laten gaan, zodat hij het nuttig achtte zijn opponent even attent te maken op een lesje dat hij vroeger op school had geleerd. Namelijk over de onvergelijkbare grootheden, zoals vier koeien en drie paarden, die gezamenlijk wel zeven bees ten vormen, maar toch een soortgelijk verschil opleveren als beroepsvoetballers en amateursporters. (Van een onzer verslaggevers) I VELSEN. Aan het begin van de I laatste begrotingsvergadering werd de I aandacht van de raad gevraagd voor I het D’66-PPR-lid J. M. van Horick, die met een plastic tas onder de arm naar het spreekgestoelte stapte. Uit de tas kwam tevoorschijn een spierwitte koe, welke hij „nu het onderwerp school- I melk totaal uitgemolken is” naar zijn eigen woorden, wethouder Th. C. Witte I aanbood. „Mede omdat deze het meest I in de melk had te brokken en ook om I hem in de gelegenheid te stellen eens I te overdenken, hoe een koe gefokt kan I worden, die gefluorideerde melk kan leveren”. De wethouder heeft het presentje on- der dank aanvaard en beloofde het een goede plaats te geven. lvWVWWW*AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/ gek heeft getroffen. Vooral wanneer men in aanmerking neemt dat bijvoorbeeld door Feyenoord voor ongeveer zeven mil joen gulden aan spelers in het veld kan worden gebracht, waar Telstar slechts een tiende tegenover kan stellen, En aldus beschouwd verdienen de huidige prestaties van Telstar de grootste lof. Daar komt nog bij dat door de overheid onmogelijk de verdere ontwikkeling van het beroepsvoetbal kan worden voorspeld. Wie heeft immers enkele jaren geleden voorzien dat voor een belangrijke voetbal wedstrijd in het buitenland nog eens tien duizenden supporters met vliegtuigen ver over de grenzen gebracht zouden moeten worden. De wethouder achtte het dan ook allerminst uitgesloten dat het beroeps voetbal zich internationaal nog verder zal ontwikkelen, zodat een planning op lange re termijn voorlopig is uitgesloten. Ook wenste hij de raad de illusie te ontnemen dat Telstar nog eens kostendekkend zal kunnen werken, welke opmerking rustig als een hint aan het bedrijfsleven mocht worden beschouwd, voor zover althans van deze zijde reeds geregeld steun wordt ontvangen. WIJK AAN ZEE. Op het strand van Wijk aan Zee houden de Beverwijkse sportverenigingen DEM (atletiek) en Ken nemerland (wielrennen) zondag een Kerststrandloop. Men rekent daarvoor weer op een grote opkomst. Zelf brengen de twee organiserende verenigingen een flinke stoot lopers op de been. Aan de prestatieloop gaat weer een wedstrijdloop vooraf. Het programma van de beiaardbespe- ling door Hein de Ligt op zaterdag 18 de cember van 16 tot 17 uur op het stad huiscarillon in IJmuiden luidt: 1. Praelu- dium in C van J. S. Bach; 2a. Het komt een schip geladen; b. Het was een maged uitverkoren; c. Ons is geboren een kin- dekijn; 3. Kleine suite voor beiaard, van Leen ’t Hart; 4a. Laissez paistre vos bestes; b. Quand le berger va au champ; c. D’ou viens-tu bergère d’ou viens-tu?; 5. Impro visatie, van H. de Ligt; 6a. The first No well; b. Mary had a baby; c. O sanctissi- ma; d. Es ist ein Ros’ entsprungen; a. Nu zijt wellekome; f. Entre le boeuf; g. Les anges dans nos campagnes; 7. Prelude, van Leen’t Hart. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Ir. P. van Rijn (prot. chr.) heeft zoals men elders op deze pagina kan lezen, uitvoerig aandacht besteed aan de voetbalsport en de sub sidieverlening eraan. Na een uur ver gaderen bleek, dat mede daardoor de spreektijd van deze fractie geslonkén was tot nog slechts drie minuten. Dat kwam aan het licht, toen burgemeester W. M. B. Bosman de nog resterende mi nuten bekend maakte. Aan het adres van de heer Van Rijn merkte de burge meester echter op: „U heeft zojuist vijf minuten lopen dribbelen in een spor tief betoog, waarnaar wij aangenaam hebben zitten luisteren. U krijgt daarom voor rekening van het college nog vijf minuten erbij”. Een applaus van de ge hele raad onderstreepte deze „eenmali ge bijdrage”. s Bibliotheek. De Verenigde Openbare Bibliotheek Beverwijk-Heemskerk is op 24 december en op 31 december na vier uur gesloten. VELSEN. De herstelwerkzaamheden welke in het woonwagenkamp moeten worden verricht, zullen binnen afzienbare tijd in hun totaliteit worden aangepakt. Geen enkele voorzieningen dus hier en daar zoals aanvankelijk het voornemen is geweest en zoals w(j dezer dagen be richtten doch een algehele aanpak van al hetgeen verbeterd en vernieuwd moet worden. Deze mededeling heeft wethouder C. Ockeloen donderdagavond gedaan aan het einde van de behandeling der begro ting voor 1972, welke donderdag in de loop van de avond haar beslag heeft gekregen. Volgens wethouder Ockeloen is ir. Van Rijn in dezelfde fout ver vallen door de passieve en de actieve recreatie als het ware over een kam te scheren. Overigens meende spreker dat Velsen het met Telstar nog niet eens zo J. H. G. KOREMAN Zorg over woonwagenkamp In de nacht van woensdag op donder dag is van een parkeerterrein aan de Gildenlaan in Velsen-Noord een witte Volkswagen met het kenteken 61-74 GL gestolen. In de auto bevond zich een kist met timmergereedschap ter waarde van achthonderd gulden. Tussen dinsdag en donderdag werd uit een auto welke geparkeerd stond in een garage aan de Kruidbergerweg te Sant poort, een autoradio gestolen. Verder werd op donderdagmiddag tus sen half twee en half vier ’s middags uit een woning aan de Kruidbergerweg een portemonnee met vijfenzeventig gulden ontvreemd. De beurs lag op een aanrecht in de keuken. De keukendeur was niet afgesloten. Het voornemen van de instructeur, de heer A. P. Westerwal jr. om met dit peloton verder in Europa door de dringen lijkt inmiddels ook te worden gereali seerd, omdat „Dandy” is uitgenodigd om dinsdag 21 december in Antwerpen deel te nemen aan een grote kerstoptocht, in de vorm van een Amerikaanse parade. Uiteraard is deze vererende invitatie dankbaar geaccepteerd, waarmee het eer ste internationale optreden dus een feit zal worden. Een en ander is voor instructeur Wes terwal aanleiding geweest te overwegen, of de sterkte van het peloton van drieën twintig meisjes op eenendertig kan worden gebracht. VELSEN. Het nauwelijks twee jaar geleden opgerichte Velsense majorettenpe- loton „Dandy” begint furore te maken. Het wist immers op enige concoursen reeds een aantal eerste prijzen te behalen, terw(jl de meisjes ook met succes hebben meegewerkt aan verscheidene feestavon den en andere festiviteiten. F* s 5 f-

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5