Haarlem kan verder uitlopen Moeilijkheden bij Go Ahead Eagles Velsense club heeft optie op Lille-speler VAN KOOTEN GRIJPT TELSTAR AAN OM OPNIEUW TE BEGINNEN aftreden te Rini van Bracht op basis van T weekamp gemiddelde leider driebanden Ree-T al 'meiden t TELSTAR-EXCELSIOR Telstar kan zich tegen Excelsior revancheren Nacional betreurt Unieraad vraagt bestuur herroepen SPORTPARK SCHOONENBERG I Voorstel atlete Mieke Sterk voor straf commissie te brengen Theo Verschueren Acht winnaars Gemmell naar in toto 21 oppermachtig achter dernies Joego Slavië tegen Oost-Duitsland Nottingham Forest HAARLEM - P.E.C.-ZWOLLE Lubbers tegen Piero del Papa 11 ZATERDAG 18 DECEMBER 1971 Handbal A.S. ZONDAGMIDDAG HALF DRIE Vierde ronde HAARLEM-DOS ’01 Minder fortuinlijk ft' W'. IWkAAAAAJlAAAAMWUWWUWWtfWWlAJlAIUWWVUUUVWVWWlAJWVVUVWWlA4VVVl/UVWWVWVW\AAAAAAAAAAAIWUUVUUW (Van onze sportredactie) WWWWWWWWWWWWWVVWWVWWWVVWVVVWVWVVWVWVVWVWVVyVVWVWV^^ vvyw\/vvvvvwvwvvvw Kees van Kooien (van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) mee Rini van Bracht ADVERTENTIE ADVERTENTIE KOOPT OE TELSFARBODE U kunt hierop de wedstrijdbal, met de handtekeningen van de spelers, winnen. makkelijk omdat Hughes de sleutels aan de buitenkant van de deur had laten hangen. In eerste instantie kon Hughes er nog wel om lachen. Hij houdt immers van een grapje. De op sluiting duurde echter te lang. Na een half uur, het was half drie en de trai ning moest beginnen, was de deur nog (Van onze sportredactie) UTRECHT Als gevolg van het aftre den van het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie kwam vrijdag avond te Utrecht de Unieraad, bestaande uit 34 leden, bijeen om te trachten orde op zaken te stellen. Na afloop van de be sloten vergadering werd het volgende com muniqué uitgegeven. BOKSEN. De Venezolaanse bokser Paul Rondon heeft in Cleveland zijn wereldtitel halfzwaargewicht (WBA-versie) behouden door de Amerikaan Doyle Baird in de acht ste ronde knock out te slaan. DEN HAAG. Uitslag toto no 21 van 11 en 12 december 1971: Eerste prijs 8 winnaars, die ieder bruto per kolom 21.722,80 ontvangen. Tweede prijs 162 winnaars, die ieder bruto per kolom 1.072,70 ontvangen. Derde prijs 2571 winnaars, die ieder 67,60 per kolom ontvangen. De premie ten bedrage van 173.782,20 bruto wordt na het verstrijken van de reclame- termijn woensdag 12 januari bij loting toegewezen aan een van de eerste-prijs- winnaars. KEULEN De Belg Theo Verschuren heeft vrijdag in Keulen met grote over macht het Europees kampioenschap ach ter dernies op zjjn naam gebracht. In de eerste manche over 20 km, won Verschuren voor de Australiër Gilmore, die ruim een ronde achterstand had en de Westduitser Junkermann. De tweede manche werd ge wonnen door de Westduitser Wilfred Peff- gen met onze landgenoot Jaap Oudkerk op 40 meter en de Spanjaard Hortelano als derde. De Belg Leo Proost die als vierde in deze manche eindigde werd ook nog in de finale geplaatst. GRONINGEN Joegoslavië zal zondag de tegenstander zijn van Oost-Duitsland in de finale om het wereldkampioenschap zaalhandbal voor dames. De Joegoslavische ploeg was vrijdagavond in Groningen in alle opzichten superieur aan Hongarije, dat met 12-6 volledig werd weggespeeld. Als gevolg van deze nederlaag speelt Hongarije zondag om de derde plaats tegen Roeme nië. MONTEVIDEO. De president van de Uruguese voetbalkampioen Nacional heeft in een telegram aan het Griekse Panathinaikos zijn spijt betuigd over het incident in de eerste wedstrijd om de wereldbeker, waarbij de Griekse verdediger Zaguero een geboken been opliep. Het woord is nu aan het uniebestuur dat op maandag 27 december bijeen komt Na afloop van de vergadering heeft de heer F. W. Linssen, die als gespreksleider optrad, getracht KNAU-voorzitter Frans Jutte op de hoogte te brengen van het com muniqué. Hij was echter niet bereikbaar. Secretaris Oskam bleek wel bereikbaar. Hij dankte de heer Linssen voor de formele wijze waarop de Unieraad de zaak had be handeld en wenste zich verder van com mentaar te onthouden. Behalve Van Bracht en De Wilde ble ven ook Jan Doggen uit het Oostbrabantse Heerle en Tiest Brosens uit Breda onge slagen. Hoewel Brosens door een remise met Herman Popeyus uit Etten-Leur toch een punt moest afstaan. Doggen impo neerde door een schitterende overwinning op de kansloze Piet de Jong in slechts 53 beurten en met een gemiddelde van 1.153 LONDEN. Tommy Gemmell, befaamd achterspeler van Celtic en het Schotse voetbalelftal, is vrijdag tegen een bedrag van 40.000 pond (circa 400.000 gulden) ver kocht aan de Engelse eerste divisieclub Nottingham Forest. Gemmell, die in acht tien interlands heeft meegespeeld, maakte deel uit van het elftal van Celtic, dat in 1967 in Lissabon de Europa-cup veroverde door Internazionale Milan te verslaan. en figuurlijk in zijn hemd, alleen Bert van Marwijk, die niets van de affaire afwist omdat hij in militaire dienst is, kwam om zes uur naar de training. Onmiddellijk namen Hughes en het bestuur maatregelen. In opdracht van voorzitter De Jong werd aan alle spe lers een telegram gestuurd om zater dag aanwezig te zijn bij de wedstrijd van het B-elftal. Volgens voorzitter De Jong zal het Deventer publiek rekening dienen te houden met een sterk gewij zigd elftal in het competitieduel tegen NEC. HAARLEM-IJMOND Haarlem heeft morgen alle kans in eigen hand om zich aan de top van de eerste divisie te hand haven. Indien de thuiswedstrijd tegen PEC-Zwolle in een overwinning wordt omgezet zal Haarlem twee volle punten voorsprong hebben, aangezien medekop- loper Heerenveen vrij heeft. Ook Telstar speelt thuis. Op Schoenenberg kan tegen Excelsior revanche worden genomen voor de nederlaag tegen Sparta. DEVENTER. Barry Hughes, trai ner van het momenteel zo succesvolle Go Ahead Eagles, staat bekend als een man met gevoel voor humor, maar sinds vrijdag staat hij ook bekend als een man van beslissingen. Ook voor de Engelsman zijn er grenzen en die zijn vrijdag door de spelers van Go Ahead Eagles volgens Hughes duidelijk over schreden. Terwijl hij voor het begin van de training in zijn werkkamer de statistische gegevens van de spelers zat bij te werken, werd de deur van zijn kamer op slot gedraaid. Dit kon ge- WAALWIJK. Mede op basis van een beter algemeen gemiddelde is Rini van Bracht vrijdagmiddag in de derde ronde van het biljarttoemooi om het Nederlands kampioenschap ereklasse driebanden kop loper gebleven. De jonge Waalweker versloeg in de weer zeer goed gevulde zaal van hotel Lido in zijn woonplaats veteraan Bert Teegelaar in slechts 58 beurten. Dat hield een, zelfs internatio naal, zeer acceptabel partij-moyenne van 1.344 in. In de a.s. zondag (aanvang half drie) te spelen wedstrijd kunnen de roodbroeken „Herfstkampioen” worden. De eerste helft van de competitie zit er dan op en een gelijkspel is voldoende om deze als nr 1 op de ranglijst af te sluiten. Mede met het oog op de 2e kerstdag te spelen return in Zwolle zal HAARLEM het echter beslist niet bij één winstpunt willen laten, terwijl een gelijkspel voor PEC juist een stimulans zou zijn om haar thuiswedstrijd met meer vertrouwen tegemoet te zien. Het wordt dus weer een wedstrijd, waarin veel op het spel staat! De loketten aan de Zuidzijde (Sportlaan) zijn van 11 uur af geopend. Als voorwedstrijd (aanvang 12 uur) voor de Interregionale jeugdcompetitie: Joop Brand zal zijn formatie niet ingrij pend wijzigen. Het enige probleem bij Haarlem bestaat uit Sjef van Duffelen die een knieblessure heeft opgelopen en mor gen zeker niet zal kunnen spelen. Brand heeft dertien spelers geselecteerd, waaruit hij morgen het elftal samenstelt. Haarlem: Lelieveld - Wentink, Hoeben, De Haan, Peijs - Nieuwenhuys, Van den Berg, Bur gers - Smit, De Goede, Boszhard. PEC- Zwolle: Michelsen - Van Effrink, Schu bert, Kragt, Spanhaak - Van den Bosch, Liotart, Rorije - Heskamp, Drost, Hendriks. Het Zuidamerikaanse gevaar Fernandez is geblesseerd. Telstar zal het tegen Excelsior met min of meer hetzelfde elftal moeten doen als in de wedstrijd tegen Sparta. Montie de Wit en Jaap Zwaan voetballen in het B- elftal maar zijn conditioneel nog niet op peil om alweer aan de selectie voor het „Wij betreuren de blessure van uw verdediger” verklaart Nacional-presi- dent Miguel Restuccia in een telegram. Hij voegt eraan toe dat Morales, een speler van Nacional. die bij het ongeluk betrokken was, „een zeer correcte spe ler is, die niet in staat moet worden geacht een dergelijke zware overtreding met opzet te veroorzaken”. De president van Nacional voegt er aan toe, dat zijn club bij de tweede wedstrijd Panathinaikos net zo’n har telijk welkom zal bereiden, als Nacional in Athene ten deel viel. een record tot nu toe in dit kampioen schap met thans vier kanshebbers en vier volslagen outsiders. In de eerste partijen van de vierde ronde viel in feite ook de Bredase café houder Tiest Brosens als kanspaard af. Want na zijn puntendeling eerder op de dag met Popeys verloor hij gedecideerd van De Ruyter. De Waalwijker, geprik keld door drie nederlagen, redde zijn figuur in een van zijn zijde fraaie partij: 60 tegen 45 caramboles in 56 beurten. De Waalwijkers in „Lido” gnuifden om het eerste succes van De Ruyter, die rond de dertigste beurt vleugels kreeg en toen in snel tempo 17 caramboles aaneenreeg waarvoor hij vijf keer naar het biljart schreed. De verrassing van het toernooi is De Wilde, die ten koste van Popeyus zijn vierde zege realiseerde en over de maxi maal te behalen winst beschikt. De Wilde is de grootste concurrent van Van Bracht. Rini van Bracht onderstreepte zijn aspi raties op de titel ditmaal door De Jong in slechts 43 beurten te verslaan met een hoogste serie van 11. Een meer dan voortreffelijke prestatie. Doggen bracht het tegen Teegelaar in één beurt eveneens tot 11 caramboles en sloot deze partij zegevierend af in 51 beurten. Waarmee hij zich naast De Wilde als grote rivaal van Van Bracht handhaafde. De stand na de tweede dag luidt: 1. Van Bracht, de Wilde en Doggen, 8 punten. 4. Brosens, 5 punten. 5. De Ruyter, 2 punten. 6. Popeyus, 1 punt. 7. De Jong en Teege laar 0 punten. plaatsgenoot Henny de Ruyter, die don derdag tegen de Delftse timmerman Joop de Wilde tot zijn diepe teleurstelling zijn derde nederlaag in successie moest accep teren. De Rnyter beschikte vrijwel steeds over een voorsprong, maar in de 54ste benrt deelde De Wilde een dreun uit, die hard bij De Ruyter aankwam: negen ca ramboles. Deze produktie werkte depres sief op De Ruyter en explosief op De Wilde, die met een voorsprong van twee caramboles en in 67 beurten zegevierde. De finale werd door Theo Verschuren met een geweldige overmacht beheerst. Hij legde in een uur 56.874 kilometer af en had een voorsprong van acht ronden op num mer twee, de Australiër Graham Gilmore. Derde werd Junkermann op negen ronden en de Spanjaard Hortelano eindigde als vierde met 16 ronden achterstand. Reeds na 17 minuten staakte Peffgen de strijd, drie minuten later verdween ook Proost naar de cabines en in de 57e minuut stapte ook nog onze landgenoot Jaap Oudkerk af, waarmee dit Europese kampioenschap vol slagen een farce was geworden. De meerderheid van de 34 leden van de Unieraad brengt het uniebestuur ter ken nis: a) Zij erkennen dat het uniebestuur niet buiten zijn bevoegdheid is gegaan met de beslissing ten aanzien van Mieke Sterk. b) Zij zijn van mening dat het gedrag van Mieke Sterk door het uniebestuur alsnog aan het oordeel van de strafcommissie moet worden voorgelegd. c) Zij geven het uniebestuur in overwe ging, hangende de uitspraak van de straf commissie, tegen de Mieke Sterk genomen maatregelen op te schorten. d) Zij verzoeken het uniebestuur zijn be sluit tot aftreden te herroepen. e) Zij verzoeken de geschroste Unieraads- vergadering van vorige week vrijdag zo spoedig mogelijk te heropenen. AMSTERDAM. Het volgend jaar zal een tweekamp worden georgani seerd tussen Nederlands kampioen Hans Ree en de ex-Russische wereld kampioen Tal. Een sponsor, waarvan de naam angstvallig geheim werd ge houden, is er al. Het is alleen nog niet duidelijk wanneer de strijd wordt ge organiseerd, aangezien de tweekamp moet plaatsvinden tussen de vele toer- nooi-verplichtingen door die de beide schakers het volgend jaar moeten af werken. Waarschijnlijk wordt de wed strijd begin maart gehouden. Blijkt dit niet mogelijk dan wordt de strijd ver schoven naar september of oktober. Als het experiment Van Kooten voor Telstar goed uitpakt en als hij werkelijk de man is die in staat blijkt om het vaak goede voetbal dat Telstar produceert ook nog van doelpunten te voorzien dan lijkt een transfer van hem van Lille naar de Velsense club aan het einde van dit seizoen toch wel reëel. Voorlopig zal Tel- star-trainer Jan Rab zich echter nog moe ten behelpen met Fred André in de spits, omdat Van Kooten momenteel herstellen de is van zijn zoveelste (dit keer de enkel) blessure van dit seizoen. Maar ook als deze genezen is dan zal zijn aanpassing nog wel enige tijd vergen. Van Kooten legt uit: „Tijdens de conditietrainingen bij Hermes DVS sloofde je je nooit zo uit omdat het allemaal toch wel pittig genoeg was. Bij Lille lag ook dit op een veel lager peil. Daar liep ik altijd voorop zonder dat het ook maar enige moeite kostte. Daarom kom ik nu weer wat conditie tekort.” was de maat vol. Assistent-trainer Henk van Brussel kreeg de opdracht de in de kleedkamer nog aanwezige spelers binnen te houden en de zich reeds op het veld bevindende spelers binnen te roepen. „Daar zullen jullie voor moeten boeten”, zei Hughes, „van avond om zes uur verwacht ik jullie voor een extra training.” De spelers hebben in een bijeen komst deze mededeling besproken en unaniem werd besloten dat men niet naar de „straftraining” zou gaan. Om zes uur stond Barry Hughes letterlijk wijl er maar twee buitenlanders mogen worden opgesteld. Desalniettemin blijven de Franse clubs, Lille is wat dat betreft echt geen uitzondering, maar importeren met als recent voorbeeld voor Nederland de contractering van Suurendonk naar Monaco en wellicht de transfer van Lam bert Verdonk naar Olympique Marseille, dat niet zo snel tot aankopen geneigd is en Verdonk eerst nog een paar wedstrij den in actie wil zien. steeds op slot. Eén van de spelers wilde de ballen ophalen maar klopte tevergeefs op de deur. Barry Hughes werd, nadat bijna alle spelers naar het trainingsveld waren gegaan, bevrijd door de terreinknecht. Voor Hughes Aanzienlijk minder fortuinlijk verliep het kampioenschap voor Van Brachts Van Kooten Is echter blij dat hij de kans krijgt om het weer in Nederland te proberen. Hij realiseert zich: „Vooral na het goede vorige seizoen had ik echt de indruk dat ik aan het groeien was. In Frankrijk heb ik een half jaar gewoon stil gestaan. Het is nu ergens gestokt. Ik wil proberen de draad weer op te pak ken.” De ere-divisie, die stilaan is gegroeid naar een Europese top, valt uiteraard op geen enkele manier te vergelijken met het Franse voetbal. Van Kooten: „Neen, maar toch geloof ik wel dat ik er tegenop gewassen ben. Wij hebben met Hermes gespeeld tegen elftallen als DWS en Twente, toen ging het ook goed. Ik denk wel dat het lukt. Ik zal er in ieder geval mijn best voor doen.” (Van onze sportredactie) IJMUIDEN Het grootste verschil waarmee Kees van Kooten na zijn overgang van het aan de sane ring ten prooi gevallen Hermes DVS naar het Franse Lille werd gecon fronteerd was het enorme verschil in benadering van het voetbalspel. Zelfs bij een tweede-divisie club als Hermes werden de zaken heel wat professioneler gerund dan bij het in de top van het Franse voetbal uitko mende Lille. Van Kooten: „Bij Her mes werd vooral taktisch veel ster ker gespeeld. Onder Castenmiller werd veel aan taktiek gedaan en als je dan meemaakt dat bij Lille de enige taktische bespreking van een wedstrijd bestond uit een praatje van de trainer dat tien minuten voor dat de wedstrijd begon werd gehouden, dan sta je toch wel even vreemd te kijken. Je kreeg van tevoren ook nooit te horen of je nu wel of niet stond opgesteld. Als ik vlak voor de wedstrijd mijn shirt kreeg dan wist ik dat ik meedeed.” Dat Lille hem verder geen moeilijkhe den in de weg legde en bereid was om hem uit te lenen aan Telstar, dat een optie op hem heeft, kwam ook omdat er dit seizoen waarschijnlijk nog maar wei nig mogelijkheden zouden zijn om Van Kooten in Frankrijk te laten voetballen. Naast een Nederlander heeft de Franse club ook nog een Chileen, een Senegalees en twee Joegoslaven onder contract, ter- eerste te worden toegevoegd. De nieuwe spits Kees van Kooten heeft een enkel blessure en zal ook nog het één en ander aa<n zijn conditie moeten schaven om op gesteld te worden. Trainer Rab heeft een selectiegroep van veertien spelers, waaruit morgen het elftal wordt samengesteld. Trainer Castenmiller van Excelsior kon nog geen opstelling prijs geven. De Rot terdammers kampen met vier geblesseerde spelers. Het meespelen van Van der Heide, Kwakkemaat, Kleingeld en Meusteege is niet zeker. ROTTERDAM. Rudie Lubbers, de Ne derlandse kampioen zwaargewicht, zal op maandag 31 januari 1972 in het Rotter damse Sportpaleis in een internationaal boksprogramma in de hoofdpartij uitko men tegen de Italiaan Piero del Papa. Del Papa veroverde in 1965 in een duel tegen zijn landgenoot Giulio Rinaldi de Europese titel in het halfzwaargewicht, verloor deze daarop aan de Westduitser Lothar Stengel, maar werd in 1970 opnieuw Europees kam pioen in het halfzwaar door een zege op de Joegoslaviër Juan Preberg. Op 22 januari van dit jaar verloor Del Papa de Europese titel opnieuw aan een Westduitser Conny Velensek. Toch kwam Van Bracht, evenals op de openingsdag tegen De Ruyter en Popeyus, ook nu tegen Teegelaar slechts met de hakken over de sloot. Zijn rivaal uit Bolnes schoot slechts drie caramboles te kort. Tot aan de 25ste beurt ging de strijd gelijk op (22-23), waarna Tegelaar, terug blikkend op twee op donderdag geleden nederlagen, flink uit zijn slof begon te schieten: score na 38 beurten 39 tegen 47 in het voordeel van Teegelaar en na 39 beurten 40 tegen 50. Van Bracht was echter ook nu niet uit zijn evenwicht te brengen. Met zijn ijzersterk moreel liet hij later een serie van zes noteren. Waar- hij de kloof aanzienlijk geringer maakte. Het verschil tussen jong en oud bleek bij de finish uit drie caramboles te bestaan. Bovendien kwam daar de moeilijkheid bij dat hij geen woord Frans sprak. Van Kooten: „Soms dacht ik wel eens sprak ik nu maar vloeiend Frans dan kon ik jullie misschien uitleggen hoe je ook anders zou kunnen spelen. Niet als gekken allemaal tegelijk aanvallen zodat het hele midden veld weg is als een aanval eenmaal is afgeslagen. Het is allemaal wel erg aan trekkelijk voor het publiek dat elke wed strijd golvend aanvalsspel ziet maar het is nergens op gebaseerd. Daarom heeft Ajax het tegen Marseille erg eenvoudig gehad. Zelfs in Frankrijk heeft het maar een half uurtje hoeven voetballen. En dat terwijl Marseille toch het sterkste elftal van Frankrijk heeft. Het heeft enkele betere buitenlandse voetballers en speelt net iets slimmer dan de rest. Dat blijkt ook wel uit hun bovenste plaats.” Kortom het is Van Kooten (via Cor van der Hart, die hem ook nu weer aan Telstar heeft overgeheveld omdat het voor AZ allemaal iets te duur ging wor den, in contact gekomen met Lille) alle maal erg tegengevallen. Het feit dat hij slechts twee oefenwedstrijden, tegen Se- tubal en Ruch Chorzow. de kans kreeg om zich te bewijzen droeg niet bij tot een beter begrip voor de voetbalcapaciteiten van de man die vorig seizoen nog 24 doelpunten maakte. Een reeks van blessu res (Van Kooten: „ik heb in een half jaar in Frankrijk meer gehad dan in zes seizoenen bij Hermes”) was er de oorzaak van dat hij of helemaal niet voetbalde of acteerde in het B-elftal van Lille, waar hij toch nog vier treffers wist te produce ren. zZ zz '/'S'

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11