Aan het Kerbertasiel worden katten massaal aangeboden Stormvogels, een concurrent van lijstaanvoerder Vitesse HOC te sterk voor Argus in bekerstrijd NS-winter- dagtochten I Vaak zeer ten onrechte Gesorek ZFC en Ripperda Stemmig kerstconcert in Beverwijkse kerk Schaken voor scholieren ANGST-PSYCHOSE DOOR Rotterdam wil gelijke tarieven voor Schiphol en Zestienhoven TE EENZIJDIGE UITSPRAAK" LUCHTVAART I w i I 6 ZATERDAG 18 DECEMBER 1971 de Vierde klassers Derde klassers Geen zekerheid voordelig uit met NS Kort I.Jmondnieuws (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De publicaties en televisieuitzending over de besmet ting welke mensen kunnen oplopen via het meest populaire huisdier, de kat, heeft een rage doen ontstaan on der degenen, die zulk een huisdier be zitten om er afstand van te doen. De enige mogelijkheid is dan het asiel, met als gevolg, dat de beheerders van de asiels overstroomd worden met te lefoontjes van angstig geworden mensen. Zij willen weten, wat zij moeten beginnen, nu gebleken is, dat ook hun kat de verspreider kan zijn van een geheimzinnige parasiet. Van de zijde van het asiel wordt zoveel mogelijk gepoogd de mensen gerust te stellen, waarbij dan het advies volgt zich met een dierenarts in ver binding te stellen. Anders echter is het gesteld met degenen, die met de kat onder arm bij het asiel aankloppen en hun trou we huisdier er zonder meer afgeven. v Ml ffl ffi Tien vormen 1 I ft (Van een medewerker) ADVERTENTIE KERKDIENSTEN Van Evangelische De raad vindt het wenselijk dat het fi nanciële tekort van de gemeente niet on nodig wordt vergroot. Vooral niet nu na het gesprek van B. en W. met de minister van Verkeer en Waterstaat is gebleken dat de bewindsman beleidsbeslissingen over Zestienhoven ziet als een zaak van na tionale competentie. De raad wil voorts verdubbeling van de start- en landingsgelden gedurende de nacht vanwege de overlast, die vliegtuigen voor de omwonenden veroorzaken. Bovendien betekent het wegdoen van de kat allerminst, dat men daardoor gevrij waard is van deze ziekte, want er zijn voldoende gevallen bekend, dat toxoplas- Alle informatie in het vouwblad op de stations. VELSEN-ZUID Hervormde Gemeente, Kerkplein, Vel- sen-Zuid, 10 u. jeugddienst, ds. L. Brink; 17 u. zondagschoolkerstfeest. Hannie Kerkdiensten BAKKUM R.-k. Kerk. O. L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30 en 11 u. UITGEEST R.-k. Kerk. O. L. Vrouw Geboorte, Lan- gebuurt 37. zaterdag 19 u. avondmis, zon dag H. Missen 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u. avond mis, zondag H. Mis 9.30 u. Spring er eens een dagje tussenuit met NS. Ga naar het station en kies uit één van de tien winterdagtochten of bezoek de Flevohof op een speciale Trein-Toegang- regeling. Leuke dag voor ’n fijne prijs, want u krijgt reductie op zowel_ treinreis als programma onderdelen. nodige gegadigden zijn die de toppositie willen overnemen. Een van die concur renten is ongetwijfeld Stormvogels. De Zeewijkers gaan op bezoek bij Alkmaarse Boys, bezielt met revanche-gedachten voor de 2-0 thuisnederlaag op de eerste wedstrijddag. ROTTERDAM. De gemeenteraad van Rotterdam wenst dat de tarieven van het vliegveld Zestienhoven gelijk worden ge trokken met die van het vliegveld Schip hol. In een motie heeft de raad het college van B. en W. in de nacht van donderdag op vrijdag tijdens de begrotingsbehande ling gevraagd een desbetreffend voorstel te doen. gepoogd wordt er een andere eigenaar voor te vinden. Lukt dat niet, dan blijft er maar één weg open. Donderdag, toen het hele kattenverblijf leeg was, moest men op één middag maar liefst vijftien poezen aannemen. Alle hok ken zijn er nu vol bezet. Drie personen zijn na enkele dagen weer op hun schre den teruggekeerd, waaronder zelfs een inwoner van Krommenie, die de reis naar Velsen voor de tweede maal ondernam om zijn katje weer terug te halen. De bekendmaking van de Nijmeegse hoogleraar professor dr. J. van Veen met betrekking tot het gevaar van besmetting via de kat van toxoplasmose, met alle gevolgen van dien voor onder meer zwangere vrouwen en babies heeft dus heel wat opschudding veroorzaakt. Dieren artsen zijn er dan ook over het alge meen bepaald niet gelukkig mee, vooral ook omdat niet aangetoond kan worden dat alleen en uitsluitend de kat die be smetting over brengt. De heer Th. C. Winkel, dierenarts in onze gemeente is van oordeel, dat de hoogleraar de zaak te zwart-wit schildert. „Het gaat er in feite om de juiste nuance grijs te verkrijgen” is zijn overtuiging. Tijdens een bezoek in zijn spreekkamer vertelde deze dierenarts, dat toxoplasmose al vele honderden jaren bestaat, het is alleen zo’n vijftig jaar geleden ontdekt. Maar daamee was men er niet, daar de wijze van overbrenging absoluut nog niet vast staat. Aangereden. Een 36-jarige vrouw uit Castricum is op het trottoir van de Iepen laan in haar woonplaats aangereden door een 12-jarige jongen, die met zijn fiets onverwacht van een pad achter langs de woningen de rijbaan opreed. De vrouw liep enkele verwondingen op. Spreekuur. De wethouder voor onder wijs, de heer M. Roessingh en de wethou der voor sociale zaken, de heer Th. C. Witte houden woensdag 22 december aan staande in het Velser Raadhuis spreekuur van twee tot drie uur 's middags. Ruit. Vrijdagavond is op de Zeeweg -uauajB§is uaa uba jina uaa uapjnuifi ui automaat ingeslagen. Bij een onderzoek vermoedde de politie dat de dader af komstig was van een jeugdsociëteit uit de omgeving. Daar werd een zeventienjarige IJmuidense jongen aangehouden, die voor verhoor is meegenomen naar het hoofd bureau van politie. Overigens wordt er uit de automaat zelf niets vermist. ook al spelen de Heemskerkers thuis tegen het veel hoger geplaatste Victoria WB heeft het iets gemakkelijker tegen QSC, maar een zege zou een bijzonder verrassend resultaat zijn. Lijstaanvoerder Beverwijk treft thuis in VIOS geen ge makkelijke opponent, maar het zal zich beslist niet laten verrassen, en blijft daar door fier op kop. SANTPOORT Hervormde Gemeente, Dorpskerk, Bur gemeester Enschedélaan, 10 u. ds. G. J. Rijks; De Hoeksteen, Willem de Zwijger- laan, hoek Duinweg, 10 uur ds. D. J. Spijkerboer. Chr. Gereformeerde Kerk, Pniëlkapel, Pastorieweg, 10 u. ds. J. P. Geels, 17 u. ds. K. Boersma. Gereformeerde Kerk, Burgemeester En schedélaan hoek Fr. Netscherlaan, 10 en 17 u. ds. A. Vos. Volle Evangelie Gemeente, gebouw Cu- sa, Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, 10 u. J. J. Bronsveld, met gelijktijdig een kindersamenkomst en oppasdienst; 19.30 u. G. van Rooy. R.-k. Kerk, OLV-kerk, Terrasweg, 8, 9.30 en 11.30 uur. VSV is nu al bijna zeker van promotie, maar dat is op zich nog geen garantie voor een zege op KIC. Plaatselijke rivali teit heeft wel eens vaker voor onver wachte uitslagen gezorgd. KIC heeft na een slechte start nu de kans te laten zien dat het bij de betere ploegen in deze afdeling hoort. Een zege zou bovendien het geknakte moreel van de Velsennoor- ders weer flink opvijzelen. Debutant SVIJ doet het tot nu toe uitstekend in het nieuwe milieu, maar of de IJmuidenaren in staat zijn Bloemendaal in een uitwed strijd een nederlaag toe te brengen, moet worden betwijfeld. IJMUIDEN-OOST Gereformeerde Kerk, Bethelkerk, Zee weg, 10 u. drs. Joh. Pasveer, kinderneven- dienst, en 17 u. ds. G. Assies. Zeewegziekenhuis, in de aula 9 u. ds. S. Nijdam. Vrijzinnig Hervormden, in ’t Braambos, Zeeweg, 18.30 u. Agape-maaltijd. Oud-Katholieke Kerk, Adelbertuskerk, Sparrenstraat, 10 u. hoogmis. R.-k. Kerk, H. Laurentius van Brindisi, Willemsbeekweg, 9.30 u. hoogmis; 10.45 u. jongerenmis, 12 en 18 u. Jehova’s Getuigen, Koninkrijkzaal Vel- serduinweg 248, zondag 18.30 u. openbare lezing. Wachttorenstudie; vrijdag 19.30 u. theocratische school; 20.30 u. dienstverga- dering. Vergadering van Gelovigen, Gemeente lijk Vergaderlokaal, Abeelenstraat, 10 u. Breking des Broods. BEVERWIJK R.-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O. L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 en 19 u.; Regina Caeli, Hilbersplein 1, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 10, 11.45 WIJK AAN ZEE R.-k. Kerk. H. Odulphus, Jdulfusstraat. zaterdag 19.15 u. avondmis, zondag H. Missen, 8.30. 10 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk. Julianaplein, 10 u. ds. A. Goudsmit-Aalbers. In dit verband wees hij op een darm ziekte, welke bij katten kan voorkomen en die diarree veroorzaakt. Deze ziekte heet coccidiosis, waarvan een groot aantal vormen bekend is. Een van die vormen nu zo heeft drs. J. P. van Overdulve, verbonden aan de faculteit voor dierge neeskunde in Utrecht ontdekt blijkt een tussenvorm te zijn van de zo veel besproken toxoplasmose, is dus de over brenger van deze inderdaad vaak gevaar lijke ziekte. De mensen moeten echter niet direct in paniek raken, wanneer hun kat diarree krijgt en denken van „oh jee, daar zal je het hebben”, want er zijn meer dan vijftig oorzaken voor diarree. Alleen bij jonge katten zou dat erop kunnen wijzen. Van belang is dus, direct wél zich in verbinding te stellen met een dierenarts; doch hij achtte het niet juist in plaats daarvan terstond naar het asiel te rennen om het huisdier te laten afmaken. Aan de andere kant bleek dierenarts Winkel meer dan voldoende begrip te kunnen opbrengen voor de panische ang sten bij zwangere vrouwen, die toch ne gen maanden toeleven naar de geboorte van hun kind en voor geen geld ter wereld het risico willen lopen, dat daar mee iets gebeurt. Hij vindt het echter zo bijzonder jammer, dat absoluut nog niet bewezen is, dat de kat alleen en niets anders de besmetting van toxoplasmose overbrengt. Deze ziekte namelijk is ook ontdekt bij schapen en dat is een diersoort waarvan men niet kan verwach ten, dat het steeds met katten in aanra king komt”. seren. Tegen het sterke US, deed de thuis ploeg het in de eerste helft lang niet slecht. Lang leidde Akrides om halverwege toch nog achter te staan met 12-15. In de twee de helft bleek duidelijk, dat Akrides het nodige zelfvertrouwen mist. Via 16-28 kon US heel gemakkelijk weglopen naar een verdiende 48-22 overwinning. Alleen Joske Haver kwam met 6-4 in de dubbele cij fers. De heren van Akrides hadden het even min gemakkelijk. Het geroutineerde EBOH met onder anderen Cees Burgert slaagde er aanvankelijk niet in Akrides een traag tempo op te dringen. Dankzij de aanvals drift van Cor Haver kon Akrids dan ook snel een 16-5 voorsprong nemen. Naar ma te de wedstrijd echter vorderde kreeg EBOH meer vat op het IJmuidense spel. De achterstand van 28-21 bij de rust bleek direct in de tweede helft al een niet on overbrugbare kloof. Mede door elf gemiste straf worpen kon EBOH Akrides in de der tiende minuut tot op een punt naderen, 40-39. Een goed op dreef zijnde Joop van Rijn inspireerde Akrides tot een tempoverho- ging. die EBOH niet meer kon beantwoor den. Mede door de scoringsdrift van Jos Meyer kon Akrides weer uitlopen en de zege met 53-48 veilig stellen. De resterende uitslagen luiden Heren: Rac. Beverwijk-The Hawks 43- 48; Akrides 2-Mars Energie Stars 2 45-44; Rac. Beverwijk 2-SDO 57-36; Sea Devils 2- Antilopen 2 45-34; Akrides 3-Exercitia 3 30-31; H. Cardinals 4-HOC 3 53-20; Sea Devils 3-DSS 3 31-40; Antilopen 3-The White Stars 3 14-33; Levi’s-Flamingo’s 4- Exercitia 4 42-56; Hoofddorp 4-HOC 4 24- 38; Akrides 5-DIOS 2 29-30; Akrides 4- Hoofddorp 3 33-29 Dames: Akrides 2-H. Cardinals 31-51; HOC 2-Hoofddorp 30-35; The White Stars 5-Exercitia 2 24-17; Spetters-DIOS 35-9; H. Cardinals 2-HOC 3 14-13; Onze Gezel- len-Lisse 30-26; DSS-Hoofddorp 2 17-47; Akrides 3-HOC 4 21-14; Spetters 3-The White Stars 6 27-21. De kerstconcerten van de Hoogoven Harmonie plegen zich altijd in een grote belangstelling te verheugen. Dat was ook gisteravond weer het geval, toen het ge beuren zich in de Regina Coeli kerk in Beverwijk afspeelde. Daar concerteerde de harmonie en daar zongen twee koren, het Beverwijks gemengd koor „Zang en Vriendschap” en het Mannenkoor „Zang- lust” beide onder leiding van Piet de Reuver. IJMOND. Door het tot nu toe bijzonder milde winterweer, verloopt de afwikkeling van het competitieprogramma bij de amateurs erg vlot. Slechts één keer moest het strijdperk onbetreden blijven, namelijk op 28 november. Morgen wordt begonnen met de tweede helft en in de komende maanden zal blijken welke club over de langste adem beschikt. Vitesse uit Castricum is momenteel lijstaanvoerder in de tweede klasse. Het verspeelde echter in de laatste twee wedstrijden drie punten en het heeft de zekerheid, dat er de In het Kerbertasiel heeft men op deze wijze de afgelopen dagen dertig katten moeten verwerken, waarbij eerst intensief Van deze beide koren maakte het man nenkoor op ons de meeste indruk. Vooral in enkele bewerkingen van Martin Koe- kelkoren en een hymne van De Rille zong het koor fijntjes. Zoetgevooisde tenoren fluisterden boven een sonore ondergrond en een mooie sopraan zorgde met ingeto gen zang voor de „finishing touch.” Sanc- tus van Schubert, een werk dat een wat dynamischer aanpak vereist, beantwoord de niet geheel aan de standaard. Hier en daar slopen wat onzuiverheden in en ook bleken de baritons nu soms wat ruw te klinken. De onzuiverheden tierden bij het ge mengde koor welig. De verklaring is waarschijnlijk dat het koor op het podi um zeer breed moest uitwaaieren. Het valt niet mee om zuiver te zingen als je zo ver van elkaar staat en vooral in The Snow van Elgar, dat toch al grote intonatiepro- blemen schept, bleken deze problemen groot. Juist tegen de achtergrond van fraaie orgelklanken voortgebracht door Lou Tervoort. kwamen de onzuiverheden nog duidelijker tot uiting. Daarmee is echter niet gezegd, dat het optreden van Zang en Vriendschap geen verdiensten had, want er werd muzikaal gezongen, met veel begrip voor dynamiek. Als beide koren samen zongen leverde dat vaak goede resultaten op. „Rejoice in the Lord Always” van Rathbone werd uitbun dig gezongen, in een zeer hoog tempo, waardoor het middendeel nog sterkere lyrische nadruk kreeg. En in Psalm 50 van Cesar Franck, dat bij deze concerten nooit ontbreekt, kon men ook genieten van koorzang vol overtuiging. Daarbij was het aandeel van de Hoogo- venharmonie van grote betekenis. Dit korps heeft de gehele avond op hoog peil gemusiceerd, waarbij we vooral werden getroffen door „Christmas Joy” van Leid- zen en „Christmas Tidings” van Holz, twee wonderlijk goed op elkaar aanslui tende werkjes, met vrijwel identieke middendelen, waarin de hobo een belang rijke rol speelde. In de Kerstfantasie van Den Arend konden alle groepen van de harmonie tonen waartoe zij in staat zijn. Een belangrijk deel van de uitvoering werd verzorgd door het publiek in de vorm van samenzang met koren en or kest. Als geheel was het een sfeervolle avond, waarvan men overigens wel kan zeggen dat het geheel wat lang duurde. Bijna twee uur luisteren zonder pauze en dat op harde kerkbanken, het is wel wat teveel van het goede. Maar niemand bleek daar last van te hebben, hetgeen pleit voor het gebodene. Kees Maas mose ook voorkomt bij mensen, die geen kat in huis hebben. Voorts kan men ook een besmetting krijgen door het eten van rauw vlees (dus geen vlees meer in huis halen), door het werken in de tuin waar katten lopen; door het laten spelen van kinderen in open zandbakken. Om dan maar niet te spreken over weer andere ziekten, die men bijvoorbeeld kan oplopen door de uitlaatgassen van auto’s. „Er staat toch ook niemand op, die nu alle auto’s maar uit de roulatie wil halen” aldus de heer Winkel, die met zijn woorden alleen maar wil voorkomen, dat iedereen in paniek raakt, zoals bijvoorbeeld het oude moedertje, dat met haar kat de laatste levensjaren slijt en thans de dupe zou worden van een niet-reële angstpsychose als gevolg van een te eenzijdige belich ting van het probleem. Assistente Annelies Oxenaar van het Kerbert-asiel, met twee van de vijf tien katten, welke donderdag bij het asiel zijn af geleverd. CASTRICUM R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Missen 7.30, 9, 10.45, 12 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Missen 9.30, 11 en 12.15 u. Doopsgezinde Gemeente. Tweede open bare lagere school, Kleibroek hoek Oran- jelaan, 15.30 u. adventsdienst. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM Schaakvereniging Het Oosten organiseert maandag 20 en dinsdag 21 december in de aula van het Christelijk Lyceum „Marnix van St. Aldegonde” een schaaktoernooi voor scholieren uit Haar lem en omgeving. De wedstrijden worden besloten met een aantal simultaan-sean- ces waarvoor onder meer de nationale kampioen Hans Ree zal worden uitgeno digd. Aan de deelname zijn geen kosten verbonden maar de deelnemers dienen wel voor half tien aanwezig te zijn. Het ligt in de bedoeling om iedere deelnemer zes partijen te laten spelen, 's ochtends vier en 's middags twee, van elk maxi maal één uur. Dinsdagmiddag is de prijs uitreiking waarna om half drie de simul taanseance plaats vindt. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. In de strijd om de beker bij de dames heeft HOC vrijdagavond een stap gedaan in de richting van de kwart finales. De nog in de strjjd zijnde zestien ploegen zijn over vier poules verdeeld, waarvan de nummers één en twee zich zullen kwalificeren. HOC, dat ingedeeld is met BOB, Argus en Jumpers won de eer ste wedstrijd van Argus met 57-43. Hoewel de overwinning van HOC niet direct overtuigend was, is de zege geen moment in gevaar geweest, tegen de Haag se ploeg, die met slechts zes speelsters aantrad. Vooral in de eerste helft dicteerde de thuisploeg het spel en werd snel af stand genomen van de gasten via Margriet Buitenhuis en Henny Konings. HOC, dat de eerste helft met een 30-18 voorsprong afsloot, kon in de tweede helft nauwelijks meer verder weglopen van Argus. Argus, dat in de tiende minuut Nel Hoogmoed al verloor, beëindigde de wedstrijd tenslotte met vier speelsters en een 57-43 nederlaag In de tweede divisie moest Akrides bij de dames opnieuw een nederlaag incas- Onafhankel. Baptistengemeente, Abee lenstraat, 10 u. Hervormde Gemeente, Goedeherderkerk Velserduinweg, 10 u. dr. E. Sneller; Jeugdgebouw 10 u. jeugdkapel; Juliana- school 10 u. kinderdiensten. Pinkstergemeente, Velserduinweg, 10 u. H. Binnendijk, 15.30 u. kinderfeest in hervormde jeugdgebouw. DRIEHUIS R.-k. Kerk, Sint Engelmundus, Driehui- zerkerkweg, 8.15, 9.45, 11.30 en 18 u. WVUVUlAAAAJUV\AAAAAAAAAAAAAAA/VUlAJUVWVVlAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/VUVlAAAAAJUlAAAA/\AJlAAAA/VWtAAAAAAAAAAA/V^^ IJMUIDEN Ned. Hervormde Kerk, Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, 10 en 19 uur ds. J. M. D. van den Berg; Bethlehemkerk, Radar- straat, 10 u. ds. J. Brezet, 19 u. ds. J. van den Berg; 10 u. jeugdkapel, mevrouw H. M. Goudt-Christiaanse. Gereformeerde Kerk, Ichthuskerk, Snel- liusstraat, 9.30 u. ds. L. Dorst, kinderne- vendienst, en 17 u. drs. Joh. Pasveer; Petrakerk, Spaarnestraat, 9.30 u. ds. G. Assies, 17 u. ds. L. Dorst. Baptistengemeente IJmond, J. P. Coen- straat, 10 u. ds. A. H. Agterbeek, 19 u. ds. G. van ’t Wout; 10 u. zondagschool; 20.15 u. jeugdbijeenkomst. Oud-Katholieke Kerk, Engelmundus- kerk, Koningin Wilhelminakade, 10 u. hoogmis, 18.30 u. adventswake misviering. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, geen dienst. Chr. Gereformeerde Kerk, Marconi straat, 10.30 u. en 17 u. ds. R. van Beek. Leger des Heils, Edisonstraat, 10 u. heiligingssamenkomst; opwekkingssamen- komst om 10.30 u. R.-k. Kerk, Gregoriuskerk, Kanaal straat 8.30 u. en 10.45 u.; St. Petruskerk, Venusstraat, 9.30 u. hoogmis: 12 u. jonge renmis. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 u. kerkdienst. Geref. Kerk (vrijgemaakt), Rambonnet- laan 10 en 17 u. ds. J. Rijneveld. Terwijl Beverwijk al geruime tijd de boventoon voert in deze afdeling moeten VVB en ADO nog steeds met een positie in de onderste regionen van de ranglijst genoegen nemen. Beide clubs zijn zelfs nog niet vrij van degradatie-zorgen. Die zorgen zullen ook na morgen nog wel bestaan, want ADO maakt weinig kans (Van onze sportredactie) HAARLEM. De controverse tussen ZFC en Ripperda, ontstaan door verwijten van de Haarlemse vereniging aan het adres van ZFC, sleept zich nog voort. Hoewel ZFC gezegd heeft Ripperda een brief te hebben gestuurd, hebben de Haarlemmers nog geen schrijven ontvan gen. Ripperda wil nv aan alle moeilijkhe den een eind maken door middel van een gesprek, waarbij ook de afdelingen Haar lem en Noord-Holland van de KNVB vertegenwoordigd moeten zijn VELSEN-NOORD R.-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9,10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, 10 u. ds. A. J. v.d. Linden (Herdenking 20-jarig bestaan van de Noorderkerk). Toch bepaald geen walk-over voor Stormvogels, dat met een gelijkspel tegen deze sterk defensief ingestelde tegenstan der beslist niet ontevreden mag zijn. Ook de andere IJmonder tweede klassers spe len uitwedstrijden. Velsen, dat na een goed begin sterk is teruggevallen, gaat naar Den Helder. HRC is thuis een moei lijk te kloppen tegenstander en Velsen had zich wel een gemakkelijker start van de tweede competitiehelft kunnen wensen. Ook hier is een gelijkspel een eervol resultaat voor de bezoekende club. Het Beverwijkse DEM verrast de laatste we ken vriend en vijand door een aantal uitstekende prestaties. Degradatiekandi daat Purmersteijn krijgt bezoek van de Beverwijkers, die, spelend met de inzet van de afgelopen weken, de Zaankanters nog wel iets dieper in de zorgen zullen drukken. Ook de Kennemers trekken naar de Zaanstreek. Tegenstander Zaandijk staat evenhoog, maar zal het puntentotaal na de wedstrijd tegen de Kennemers wel met twee vermeerderd hebben, vooral als de Beverwijkse voorhoede zich opniuw volkomen schotloos toont. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, 10 u. ds. H. Luikinga, 17 u. kerstfeestvie- ring zondagsscholen. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, 10 en 19.30 u. samenkomsten, 11.30 u. zondagsschool. Jehova’s Getuigen, Speeltuingebouw De Snip, Geijsendorfferlaan, zondag 15 u. openbare lezing: „Uw aandeel aan het rein houden van de gemeente”, 16 u. wachttorenstudie; dinsdag 21 december 19.15 u. theocratische school, 20.15 u. dienstvergadering. en 19.30 u.; Twaalf Apostelen, Van Riemsdijklaan 132, zaterdag 19 u. avond mis, zondag H. Missen 9.15, 11 en 17 u.; H. Jozef, L aan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozefrustoord en Lom- merlust, Peperstraat 17, zaterdag 18.30 u. voorbereiding op de zondag, zondag H. Missen 7-30 en 10 u.; Pius X-college, Büllerlaan 2, zaterdag 19.30 u. eucharis tieviering. Voor directe bediening (H. Oliesel) in Beverwijk Velsen-Noord en Wijk aan Zee op zondag en werkdagen bellen 02510- 28041 (telefoonnummer van het St. Jozef rustoord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, 10 u. ds. J. Bezemer (Viering H. Avondmaal); De Opgang, Florastraat 10 u. ds. G. van Schuppen Viering H. Avond maal); Vredevorstkerk, Laan der Neder landen 152, 9 u. ds. J. v.d. Berg (IJmui- den); Prinsesselaankerk, Prinsesselaan 10, 10 u. ds. R. van ’t Lindenhout. Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moensplein 8, 9.30 u. ds. C. Meijer (H. Avondmaal - Kindernevendienst), 17 u. da A. van Leeu wen (H. Avondmaal); Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 10.30 u. dr. B. Wentsel (Kindernevendienst), 17 u. ds. C. Meijer. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, 8.30 en 17u. ds. J. Meilof uit Zwijndrecht. Geref. Kerk (vrijgemaakt buiten ver band), Prinsesselaan 10, 8.30 en 15 u. voorganger J. van Katwijk uit Rijnsber- gen. Vrije Evangelische Gemeente, Riemsdijklaan 1, 10 en 17 u. evang. R. F. Wij menga uit Bilthoven. Evangelische Lutherse Gemeente, Ko ningstraat 119, 19 u. ds. J. Mostert. Pinkstergemeente BeverwijkHeems kerk. Verenigingsgebouw Meerestein, Par- mentierstraat hoek Plesmanweg, 10 u. de heer J. W. de Cock. Chr. Geref. Kerk, Evangelisch Lutherse kerk, Koningstraat 119, 9 u. ds. R. van Beek, 14.30 u. ds. R. van Beek (Viering H. Avondmaal). Hersteld Apostolische Zendingsgemeen- te. Gebouw Jeugd en Vreugd. Merwede- straat hoek Belgiëlaan, 10 en 17.15 u. kerkdiensten, 11.30 u. zondagsschool. HEEMSKERK R.-k. Kerk. H. Maagd Maria, Spoellaan 1, zaterdag 19.30 uur avondmis, zondag H. Missen 8.45, 10, 11, 12 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat 2, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8. 9.15, 10.45, 12, 17.15 en 19 u. Ned. Herv. Kerk. De Vrijburcht, Vrij- burglaan, 9.30 u. ds. D. Verhoef, 16 u. kerstfeest zondagsschool (jongeren), 19 u. kerstfeest (ouderen). Geref. Kerk, Morgensterkerk, Vrijburg- laan, 9.30 u. ds. A. v. Leeuwen (H. Avond maal - Kindernevendienst), 17 uur dr. B. Wentsel (H. Avondmaal). Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, 10 u. ds. G. van 't Wout, 10 u. zondagsschool, 19.30 u. jeugddienst. on

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 6