DDR wereldkampioen handbal door 11-8 zege Van der Helm wilde niet OOST-DUITSLAND ONTNAM verder spelen JOEGO-SLA VIE ILLUSIES Sittardia onbedreigd Gevaarlijk Pams gaf falend titelhouder Rohda geen schijn van kans FC Brugge liep verder uit op Standard en Anderlecht Urtain heeft Exercitia op weg naar titel Van Bracht op valreep weer Grote zege White Stars voor de basketbalbeker aan leiding titel terug IJ Winst SVJ en Zandvoortmeeuwen Bekkerveld in Politie jaagt op zwarthandelaars Bugdahl en Kemper de sterkste ploeg T rof eo-Caballero voor Tempo-team volgende ronde 14 MAANDAG 20 DECEMBER 1971 J 1 Tweede bedrijf S s»! (Van onze korfbalmedewerker) 1 HAARLEM. Man- be- Uitslagen Belgische competitie: FC Luik (Van onze basketbalmedewerker) met Dolle vreugde bij de Oostduitsers na het behalen van het wereldkampioen schap zaalhandbal. De coach wordt bedolven onder de juichende speel sters. zorgde Wolves op de valreep balbezit, dat resulteerde in de 48-47 winst. Exercitia liet zich in de bepaald niet ideale Ookmeerhal niet verrassen. Via de productieve Frits Borst en Bob Opdam werd snel afstand genomen van Black and White met 4-16. De Amsterdammers, die bij de rust toch weer tot 18-25 waren teruggekomen kwamen in de tweede helft tot slechts negen punten. Topscorers voor Exercitia: Frits Borst en Bob Opdam 10-2, Rinus Spaans 3-9. De uitslagen in de Franse competitie zjjn: NïmesNice 2-0 NantesRed Star 1-1, An goulêmeNancy 1-1, ReimsLille 2-0, So- chauxBordeaux 0-0, Metz—Angers 0-0 Paris SGRennes 1-1 LyonAjaccio 2-1, Bastia— St. Etienne 3-0. MonacoMarseille 0-1. Na 19 wedstrijden is de stand: 1 Marseille 29 pnt., 2 Nimes 25. 3. Sochaux 23. STAND: Exercitia 10-20, Hoofddorp 9- 14, Akrides 10-14, APGS 10-10, Wolves 10- 10, HAV 10-10, BV Amstelveen 8-8, Azim- ma 9-8, EBOH 10-8, Torline-Mosquito’s 10-6, The Typhoons 10-4, Black and White 10-4. het SVJ Zware mist heeft de voetbalcompetitie in Italië ernstig gehinderd. In de hoogste af deling werd LanerossiInter na zestien mi nuten gestaakt, terwijl de ontmoetingen Man tuaVaiese en VeronaBologna werden af gelast. In het tweede bedrijf pakte de DDR de zaken nog energieker aan. Maria Winkler, Waltraud Kretzschmar en Cristina Hoch muth gaven de ploeg een veilige voor sprong van vier doelpunten (8-4). Maar toch gaf Joego-SIavië zich niet gewonnen. Het team kwam zelfs terug tot 8-7 na succesvolle schoten van Radi Parezanovic. Ana Knezevic en Mara Torti. HAARLEM Daar de heren-eredivisie niet binnen de lijnen kwam in verband met de voorbereiding op het pre-Olym- pisch toernooi ging dit keer de meeste belangstelling uit naar de dames, die om de NBB-beker streden. Duidelijk werd onderstreept, dat het klasseverschil wel erg groot is. BOB, 137-21 tegen Jumpers, en The White Stars, 124-34 tegen Frisol-R, één van de promotiegegadigden voor de nieuw te vormen eerste divisie, „wandel den” gemakkelijk over hun tegenstanders heen. In de tweede divisie dames speelt Exer citia een minder belangrijke rol als het vorig seizoen. Het vertrek van Nel van der Burg is hier natuurlijk niet vreemd aan. Akrides doet het nog minder. STAND: WOV 9-16, HAV 8-14, US 10- 14. Zeemacht 8-10, Exercitia 8-8, Wolves 8-6, Racing Agon 8-6, KNSM 8-6, KVH 9- 4, Akrides 8-2, FAC 8-2. FC Brugge heeft gisteren in de Belgische competitie verder afstand ge nomen vsn de huidige kampioen Standard Luik. FC Brugge won zelf overtuigend van FC Antwerp met 3-1. Standard daarentegen stuitte op verrassend veel tegenstand bij Waregem en moest genoegen nemen met een 1-1 gelijkspel. Ook Anderlecht raakte verder achterop door het gelijke spel tegen Meche len. Weliswaar gaf Jan Mulder zijn Brusselse ploeg al zeer snel een voorsprong, maar daar mee had Anderlecht kennelijk al het kruit verschoten Aaldersberg de achterstand kreeg Zandvoortmeeuwen het nauwd. 9-5. Via 9-6 en 10-6 braken er toch nog enkele spannende minuten aan, gezien Klaas Stark tot twee maal toe zijn directe tegenstander Wil Reuter uit balans speel de en de eindstand op 10-8 wist te bepa len. De DanaïdenHet Zuiden is een span nende enerverende wedstrijd geworden. De Danaïden had het laatste woord en zo eindigde deze sportieve wedstrijd in een 12-9 overwinning voor de Leidse ploeg. Ons Eibernest had zich haast verslikt in Vicus Orientis. Met zeer veel moeite wis ten de Eibers een voorsprong te nemen en ondanks felle tegenstand leidden zij met de rust met 11-7. Na rust een zelfde spelbeeld. Ons Eibernest gaf de zege niet 14-25; M 13- 12-15; 13-8; TYBB 11-3; Crossing 1-0, DiestSt. Truiden 1-0, Ander lechtFC Mechelen 1-1, Lierse SKUnion St. Gilles 3-1, CS BruggeBeerschot 3-1, Waregem—Standard 1-1. Racing WhiteBeve- ren 3-0, FC Antwerp—FC Brugge 1-3. Stand na veertien wedstrijden: 1. FC Brugge 24 pnt., 2. Standard Luik 22, 3. CS Brugge 19, 4. Anderlecht 18. De uitslagen in de Spaanse competitie zjjn: GijonReal Madrid 1-1, Atletico Madrid—Las Palmas 2-0. BetisEl Espanol 0-1, Celta—Real Sociedad 0-1, SabadellMalaga 1-1, Atletico BilbaoCordova 5-0, ValenciaBurgos 2-0, BarcelonaSevilla 1-0. GranadaLa Coruna 2-2. Na 14 wedstrijden is de stand: 1. Real Madrid 20 pnt.. 2. Valencia 19. 3. Atletico Madrid 17 4 Sevilla 16 2-1 en be- Uitslagen Engelse league: ArsenalWest Bromwich Albion 2-0, Crystal PalaceLeeds United 1-1. Derby County—Everton 2-0, Hud dersfield TownSouthampton 0-2, Ipswich TownManchester United 0-0, Liverpool Tottenham Hotspur 0-0, Manchester City— Leicestei City 1-1 Sheffield United—Notting ham Forest 2-1. West Ham UnitedNew castle United 0-1, Wolverhampton Wande rersStoke City 2-0. Stand: 1 Manchester United 34 pnt., 2. Manchester City 30. 3. Derby en Leeds United 29. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Bij het Ajax-stadion is de Amsterdamse politie in actie geko men tegen zwarte handel in toegangs kaartjes. Voor aanvang van de wedstrijd AjaxFC Twente werd een Italiaanse gastarbeider opgepakt, die toegangsbewij zen tegen hogere prijzen verkocht. De man had 26 kaartjes in zijn bezit. Tijdens zijn overbrenging verzette hij zich hevig tegen de politiemannen die hem aanhiel den. Het kostte een agent een scheur in zijn jas, een ander werd in zijn hand gebe ten. Bij voorkomende gelegenheden zal de politie ook speciaal aandacht aan de zwarte handelaars wijden. De actie vloeit voort uit een opdracht van burgemeester Samkalden en de officier van Justitie. Na de ontmoeting tussen Ajax en Feijenoord werden aan Amsterdams burgemeester door leden van de gemeenteraad vragen over de zwarte handel in voetbalkaartjes gesteld. Veel vaste klanten van Ajax kon den voor die wedstrijd geen toegangsbe wijs bemachtigen. Toch bleken voor de aanvang van de wedstrijd talloze kaartjes tegen hoge prijzen bij het Ajax-stadion van illegale handelaren te koop te zijn. (Van onze sportredactie) ARNHEM. Uitgelaten van vreugde tolden de meisjes van de DDR gisteren over de vloer van de gloednieuwe Rijnhal in Arnhem. Na 50 enerverende minuten hadden zij de wereldtitel handbal in de wacht gesleept. Door in de finale met een zege van 11-8 alle illusies aan Joego-SIavië te ontnemen. Met dit duel bereikte de strijd om het kampioenschap een hoogte punt. Dankzij het uitstekende spelpeil. De ontmoeting tussen Roemenië en Hongarije, Aanvankelijk werd beslist dat Van der Helm ook zijn twee volgende partijen niet meer zou mogen spelen. Na overleg gaf hoofdscheidsrechter Welsink Van der Helm een officiële waarschuwing, maar liet hem wel verder spelen. Van der Helm won toen zijn twee partijen. In totaal zegevierde Tempo met 6-4. Hierdoor is een -beslissingswedstrijd noodzakelijk ge worden voor het herfstkampioenschap. De winnaar van deze titel krijgt het recht uit te komen in het toernooi om de Europa cup II. Had The White Stars zowel in de begin fase als slotfase wat zorgvuldiger gescho ten, de overwinning zou nog groter uitge vallen zijn. Nu won het na 62-14 met 124- 34. De twee voornaamste schutters waren: Roos de Vries 16-10 en Irish Verwey 16-7 In de tweede divisie doen alle concur renten van Exercitia de grootst mogeliike moeite de IJmuidense ploeg zo snel moge lijk aan de titel te helpen. Nadat vorige week Akrides verloor, „verslikte” nu Hoofddorp zich tegen Wolves. Hoofddorp leidde luttele seconden voor het einde nog met 47-46. Een onbenullige loopfout be- ANTWERPEN. De Westduitsers Klaus Bugdahl en Dieter Kemper vero verden zaterdag in het Antwerpse sport paleis de Europese titel ploegkoers. In een rit over 100 km. zegevierde de Westduitse combinatie met een ronde voorsprong. De Belgische favorieten Sercu en Stevens be zetten de tweede plaats. Het Nederlandse koppel Ptfnen-Duyndam eindigde als vijf de. De winnaars draaiden, voor 2000 toe schouwers, de 100 km. weg in 1 uur 58 min. 58.2 sec. Na 25 km. hadden van de 13 deelne mende ploegen nog zes een kans op de titel: Sercu-Stevens, Renz-Peffgen (derde), Pijnen-Duyndam, Van Lancker-Mourioux (zesde) Bugdahl-Kemper en Bracke- Seeuws (vierde). Ongeveer op de helft van de race ontstak Claus Bugdahl het vuur en nam samen met Kemper een ronde voorsprong op het veld. De Duitsers zou den deze voorsprong niet meer afstaan en bewezen overduidelijk hun superioriteiten door negen baanrecords, die op naam stonden van Van Steenbergen-Severijns, scherper te stellen. die eraan vooraf ging en als inzet de derde en vierde plaats had, bracht door twee verlengingen weliswaar meer span ning maar speltechnisch kon deze ont moeting, die Hongarije met 12-11 de zege en de derde plaats opleverde, toch niet tippen aan de eindstrijd. Ook het duel om de vijfde en zesde plaats, dat Denemarken en West-Duitsland zaterdagavond uitvoch ten, kon het niet halen bij de finale. Na een 9-9 stand wonnen de Westduitse meisjes tenslotte in de verlenging met 13- 9. (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM. In de afgelopen dagen kwamen enkele heren-hoofdklassers twee maal binnen de lijnen. Koploper Sittardia deed het voortreffelijk door tweemaal te winnen; met 16-10 van V en L en met 21- 9 van Olympia (na de merkwaardige 6-6 ruststand). Swift speelde eenmaal en won ook; met 15-5 van Aalsmeer dat ook tegen Attila teleurstelde. (18-18). AHC’31 deed het tweemaal zeer slecht en verloor met 9-8 van Olympia en met 15-11 van V en L. Attila won woensdagavond nog met 17-11 van ESCA. Sittardia blijft onbe dreigd aan de leiding. In de hoofdklasse B waren de verras singen eveneens niet van de lucht. Archi pel en Blauw Wit speelden een dubbel en zaterdagavond werd de eerste wedstrijd gespeeld, waarin Archipel, dankzij 8 tref fers van Driekus Klouwen, Blauw Wit overklaste en met 14-8 zegevierde. De tweede wedstrijd, die zondagavond werd gespeeld, eindigde in een 7-7 gelijkspel. Archipel heeft Blauw Wit 3 punten afge snoept en is door dit resultaat een kans hebber voor de titel geworden. Oost-Arn- hem bewees zijn opgaande lijn, door PSV met 11-6 te kloppen en Luto won met 10- 8 van Koog Zaandijk. De Danaïden klom verder op de ranglijst door Het Zuiden in een spannend duel met 12-9 te verslaan. Rohda kwam van een zeer koude ker mis bij het gevaarlijke Pams thuis. Welis waar opende Anton Poelstra reeds in de tweede minuut de score, maar in de volgende minuut wist Wim Renesse de stand gelijk te trekken De tweede aanval van de Amsterdammers met Wim de Vries en Bob van Houten, faalde volko men. Zelfs Ineke van Harlingen, onbe twist strafworpspecialiste, werd meege sleurd. Zij kon twee strafworpen niet benutten. Pams profiteerde van dit falen. Westerkamp schoot van ver raak en Roh da keek tegen een 2-1 achterstand aan. Pas één minuut voor rust wist Wim de Vries eindelijk raak te schieten, 2-2. Direct na rust startte Pams overdonde rend en wist door doelpunten van Renesse (2x) en Westerkamp tot 2-5 uit te lopen. Dit had niemand verwacht en het publiek trachtte door luide aanmoedigingen Rohda tot betere prestaties te dwingen. Dit ge lukte, maar de achterstand was te groot geworden en alleen Wim de Vries en Anton Poelstra wisten de korf te vinden, 4-5. Luto heeft de basis voor de overwin ning in de eerste helft gelegd, gezien Koog Zaandijk in deze speelhelft volko men werd weggespeeld. De Zaankanters mochten dan we’ de leiding nemen, maar Hennie Kool kon via een strafworp 1-1 aantekenen. Binnen twee minuten wist Wil Reuter, eindelijk weer eens op dreef, twee maal raak te schieten, hetgeen 3-1 betekende. De ruststand werd 7-3. De Amsterdammers dachten de buit al bin nen te hebben en Koog Zaandijk profi teerde kundig van deze verkeerde gedach tengang en liepen in tot 7-5. Luto zag het gevaar spoedig in en weer produceerde de kleine Kool twee treffers achter elkaar, DEN HAAG. In de nieuwe tafelten- nishal in Scheveningen, die de Haagse vereniging Wibats voor honderdzestigdui- zend gulden heeft laten optrekken, is de teamwedstrijd om de Trofeo-Caballero ge speeld. In de finale won het team van Tempo bestaande uit Aukje Coltof, Ellen Kort, Bert van der Helm en Nico van Slobbe met 4-1 van Steeds Hoger/TSB Het enige punt voor Steeds Hoger/TSB werd gescoord door Ellen Klatt, die twee keer van achtkampwinnares Aukje Coltof won. MADRID. José Manuel Ibar, bijge naamd Urtain, eens de sterkste stenentil- ler van Spaans baskenland, heeft zijn vijftienduizend Madrileense supporters in alle staten gebracht door Europees kampi oen Jack Bodell in de tweede ronde met een mokerslag knock out te doen gaan. Urtain had zijn zwaargewichttitel, die hij in het najaar van 1970 had verloren aan de Britse veteraan Henry Cooper, terug. De kleine Spanjaard bleek overigens niet vooruit te zijn gegaan wat betreft techniek, maar tactisch handelde hij zeer juist. Van Bodell werd namelijk smds zijn nederlaag tegen Jerry Quarry gezegd dat hij een „glazen kin” zou hebben en Urtain leverde hier na één minuut veertig het onweerlegbare beézijs van. De spanning bij de 3500 toeschouwers waaronder ex-trainer van Lierse SK Frans de Munck, eens zelf een groot handballer, was te snijden. De DDR zette echter een ongelooflijk fel slotoffensief in dat twee doelpunten opleverde van Chris tina Hochmuth en Maria Winkler. Waar door twee minuten voor tijd de spanning werd teruggebracht: 10-7. Nog een keer liet Joegoslavië zich zien na een treffer van Mara Torti (10-8). Maar in de aller laatste minuut bracht Christina Hoch muth de eindstand op 11-8 in het voordeel van de nieuwe wereldkampioen. Zoals gezegd was het vooral de span ning, die het in de voorafgaande ontmoe ting tussen Hongarije en Roemenië moest doen. In dit harde duel leidde de Roe meense ploeg bij de rust met 6-5. In de tweede helft liepen de Roemeense meisjes zelfs uit tot 8-5. Maar Hongarije slaagde er vier minuten voor het einde zelfs in een 9-8 voorsprong te nemen. Door een strafworp bracht Rosalia Soos de balans voor Roemenië opnieuw in, evenwicht. De Hongaarse Klara Szic moest hierbij voor vijf minuten naar de strafbank. Dit bete kende dat zij in de kort daarop volgende verlenging van twee maal drie-en-een- halve minuut drie minuten niet van de partij kon zijn. Met slechts vijf veldspe- lers speelden de Hongaarse ploeg in het eerste deel van deze verlenging op balbe zit. Hetgeen uitstekend lukte. In het twee de deel en nu weer met een volledig team, slaagden zij er zelfs in de stand op 10-9 te brengen. Door een strafworp kon Rosalia Soos voor Roemenië echter de gelijkmaker scoren: 10-10. In de tweede verlenging liet Hongarije door Marta Takacks uit tot 11-10. Maar weer maakte Roemenië door Marga Midos gelijk: 11-11. Klara Szik scoorde tenslotte voor de Hongaarse ploeg de overwinnings- treffer: 12-11. De overwinning van koploper FC Brugge op FC Antwerp was overtuigend en zeer verdiend Dit ondanks het feit dat Brugge de score pas tien minuten na de rust wist te openen, toen uitblinker Carteus na een com binatie met Thio. Bastijns in staat stelde raak te schieten. In het laatste kwartier vielen er nog drie doelounten. Eerst scoorde Thio 2-0 na een hard schot van Bastijns, maar daarna keerde de spanning terug door een tegendoelpunt van Coe. Ex PSV-er Wietse Veenstra maakte kort voor tijd echter aan alle onzekerheid een einde door het derde doelpunt aan te tekenen. Opnieuw is Rini van kampioen in de ere- geworden. Maar hij titel slechts op het De uitslagen xjjn: AtalantaCatanzaro 1-0, Gagliari—Fiorentian 0-0, JuventusSamp- doria 3-1, AC MilanRome 3-0, Napoli Torino 1-1 Stand na 10 wedstrijden: 1 Juven tus 17 pnt, 2. AC Milan 15. 3. Torino en Fiorentina 13. HAARLEM. Opnieuw enkele verras singen in de microkorfbalcompetitie, waarin vooral de nederlaag van Rohda tegen Pams in de hoofdklasse A zeer opvallend is. Pams zegevierde met 5-4 en verdiende beide winstpunten volkomen. Eveneens opvallend was de zege van Wordt Kwiek op Die Haghe. De Friezen wonnen in Den Haag met 12-9. Ons Ei bernest boekte zijn vierde overwinning en ditmaal moest Vicus Orientis buigen voor de titelkandidaat, het werd 16-10. Wester- kwartier tenslotte won met 14-8 van AKC. Nederland kon eveneens op de voorlaat ste dag nog een succesje boeken door Japan met 13-11 te verslaan. Dankzij deze ene overwinning van de Nederlandse ver tegenwoordigsters konden zij nog net de achtste plaats grijpen. De Oostduitse da mes beslisten de eindstrijd uiteindelijk in hun voordeel dankzij een zeer snel en effectief aanvalsspel. Het waren weer Waltraud Kretzschmar en Maria Winkler, die voor de nodige vaart zorgden en met gevaarlijke schoten het Joegoslavische doel onder vuur namen. De tegenpartij daarentegen had te veel kansen nodig om gelijke tred te kunnen houden. Wel opende Biserko Tomasek in de tweede minuut de score voor Joego-SIavië, maar dat was ook het enige opwekkende wapenfeit in het eerste kwartier. Wal traud Kretzschmar en Barbel Braun kon den in deze periode de DDR dan ook een 2-1 voorsprong geven. Eerst daarna zorgde Mara Torti dat Joego-SIavië na een aantal mislukte schoten ook weer aan bod kwam: 2-2. Maar opnieuw hielp Wal traud Krtzschmar haar ploeg aan een voorsprong: 3-2. Radi Parezanovic bracht vervolgens nog een keer de gelijkmaker op het bord waarna de DDR het heft eerst goed in handen nam. Door twee treffers van Maria Winkler (de tweede bij een flitsende break out) kwam de Oost duitse ploeg op 5-3. Waarna Radi Pareza novic twee minuten voor de rust tot 5-4 wist te reduceren. Zaterdag al was reeds sprake geweest Van een sensationele ontwikkeling. In de vijfde ronde liep De Wilde tegen Doggen zijn eerste nederlaag op. Dit lot trof zowel Van Bracht als Doggen in de zesde ronde, respectievelijk tegen De Wilde en Brosens. Het gevolg daarvan was, dat men de laatste wedstrijddag begon met drie kanshebbers: Van Bracht, Doggen en De Wilde, allen met tien punten. De partijen Brosens De Wilde en Van Bracht Doggen betekenden giste ren een dubbele finale. De Wilde klaarde het karwei tegen Brosens in slechts 46 beurten. De Wilde zou kampioen worden bij een zege van Doggen op Van Bracht of bij een onbeslist tussen beiden. De titel zou voor Doggen zijn indien hij Van Bracht klopte in maximaal 59 beurten en Van Bracht op zijn beurt zou opnieuw het kampioenschap behalen indien hij met de overwinning ging strijken. Doggen ging over de 59 beurten heen en was uitge schakeld. Van Bracht scoorde in zijn 62ste beurt zijn 60ste en laatste carambole en toen stond Doggen op 58 punten. De eerste stoot van Doggen in de nabeurt was raak, de tweede te zacht. Van Bracht en niet De Wilde werd kampioen dankzij een beter algemeen gemiddelde. Eindstand: 1. Rini van Bracht (Waal wijk) 12 11 0.972, 2. Joop de Wilde (Delft) 12 11 0.903, 3. Jan Doggen (Heerle) 10 11 0.899, 4. Tiest Brosens (Breda) 7 7 0.860, 5. Henny de Ruyter (Waalwijk) 6 7 0.849, 6. Herman Popeyus (Etten-Leur) 5 9 0.858, 7. Bert Teegelaar (Bolnes) 4 6 0.804, 8. Piet de Jong (Dubbeldam) 0 10 0.767. In de Engelse league deden zich geen wijzi gingen voor. De drie leidende clubs. Man chester United. Manchester City en Derby County bleven in eikaars nabijheid Chester United, de leider, werd door Ipswich Town in een doelpuntloos gelijk spel dwongen. De Londenaars herstelden zich met dit resultaat van de inzinking der laatste drie weken, toen er in totaal 11 doelpunten tegen werden gescoord. WAALWIJK. Bracht Nederlands klasse driebanden prolongeerde zijn kantje af. De beslissing viel in de laatste stoot van het toernooi. Een stoot van Jan Doggen, die een misser opleverde met het verstrekkende gevolg, dat niet Joop de Wilde, maar wel Van Bracht met de titel ging strijken. (Van een medewerker) HAARLEM. Zandvoortmeeuwen ze gevierde in de eerste klas van het Haar lemse zaterdagvoetbal met 2-1 over De Kennemers en staat nu alleen op kop met een wedstrijd meer gespeeld dan Energie. Het verschil is twee punten. Vooral in de eerste helft was Zandvoortmeeuwen veel sterker dan De Kennemers en nam toen door De Vries en Verkerk een 2-0 voor sprong. Een kwartier na rust verkleinde tot nog OOSTENDE. De Nederlandse volley- balkampioen bij de dames Bekkerveld, heeft zich zondag geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Eu ropese beker. De Limburgse dames ver sloegen in Oostende in de tweede wed strijd voor de achtste finales Hermes Oostende met 3-2. De setstanden waren: 15-7 12-15 15-10 4-15 en 15-5. Bekkerveld had de eerste ontmoeting met 3-1 gewonnen. meer uit handen en wist met 16-10 te winnen. Die Haghe heeft zich wel verkeken in de tegenstander Wordt Kwiek De strijd ging gelijk op tot 6-6, maar daarna nam Wordt Kwiek een voorsprong en gaf deze niet meer uit handen: 12-9. Stand: Hoofdklasse 1: Ons Eibernest 4-8; Roh da 4-6, Westerkwartier 4-6, Pams 4-4, Wordt Kwiek 4-2, Die Haghe 4-2. Vicus Orientis 4-2, AKC 4-2. Hoofdklasse B: Archipel 5-7, De Danaï den 4-6, Blauw Wit 5-6, Luto 4-4, Het Zuiden 4-4, Oost Arnhem 4-3, Koog Zaan dijk 4-2, PSV 4-2. DEM werd op eigen veld kleinst mogelijke verschil (0-1) dooi geklopt. Na een beginoffensiefje van de thuisclub, namen de gasten het initiatief volledig over, maar zij waren met schoten tegen paa' en lat niet fortuinlijk. Met nog een kwartier te spelen scoorde Mol het enige en beslissende doelpunt voor SVJ. Alle andere clubs in de eerste klas waren zaterdag vrijaf. De stand. Zandvoortmeeu- Energie 13-22; Telefonia 13 16, De Kennemers 13 16; SV) DSOV 12-11, VVRA WB 12-3; NAS 12-2. AMSTERDAM. Achtkamp-winnaar Bert van der Helm heeft bij de competi tiewedstrijd Delta LloydTempo-team voor een incident gezorgd. Bij de stand 13-17 in de derde game tegen Frans Schoofs staakte hij de wedstrijd, omdat scheidsrechter Dings een Iet gaf, toen hij smashte en Schoofs in een poging de bal te achterhalen de heining omverliep. De partij werd gewonnen verklaard voor Schoofs. De uitslagen in de Portugese competitie zijn: BarreirenseBelenenses 1-2, Atletico— Boavista 1-1, LeixoesUnion Tornar 0-1, Aca demica—Benfica 0-3, GuimaresTirsense 7-1, Sporting- Beira Mar 0-1. FarenseSetuba) 0 2, Porto CUF 1-0. Na twaalf wedstrijden is de stand 1 Benfica 22 pnt., 2. Setubal 19. 3. Sporting 18. SS

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 14