Nieuwe sociale werkplaats gehandicapte werknemers meubel show f 198.- KOSTUUM met vest. Arbeid aangepast aan ieders handicap Onderlinge wedstrij den bij „Wijkeroog” ^r-MMWSIIIEIIWS 5 t* NADERT HAAR VOLTOOIING ook aanwezig Twee één-acters bij Het Witte Tejater Havenberichten na inbraak Spanjaard Dader meldde zich Twee gewonden bij bed rij f son ge vallen Amateurfotografen zagen fraai Europa FEESTDAGEN Personeelsraad Bejaarde gewond „DE TUNNEL Ruit van winkel Voorronde bridge- kampioenschap jeugdparen gestuurd HERENMODE lammerts [AAN DAG 20 DECEMBER 1971 I.TMUIDER COURANT Sociale aspect de ruijter 280,- GESTOLEN eksklusieve mode voor mannen Kennemeriaan 36 •fel 02550-144 53 Umuiden LANGE NIEUWSTRAAT hoek Marktplein, IJmuiden SMOKINGS wegens het grote succes van onze kerst»* (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Als er het afgelopen jaar ergens in de IJmond hard ge bouwd is, dan geldt dat zeker ook voor de bouw aan de Cruquiusweg, hele maal achteraan bij het Beverwijkse industrieterrein, waar Beverwijk en Velsen-Noord elkaar raken. Daar is vanaf dit voorjaar in een enorm tempo gezwoegd aan het gebouwencomplex van de nieuwe sociale werkplaats: Het Sociaal Werkvoorzieningsschap „De Tunnel”, waar, als alles volgens plannen verloopt en de vorst deze winter geen stok tussen de spaken steekt, in april van het komende jaar ruimte is voor driehonderd lichamelijk- en geestelijk gehandicapte werknemers. T esten V elsen-N oord SHIRTS Kennemerlaan 36 Tel 02550-144 53 Umuiden Velsen-1Jmuiden 3. ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van onze correspondent) (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE (Van een medewerker) ADVERTENTIE - unie I RAN in open enveloppe zonder postzegel opsturen isIIJfT) In de originele wollen serge kwaliteit IJMUIDEN. Bij de „Edivo” in IJmui- den is vrijdagavond een Haarlemmer ern stig gewond, toen hij een zogenoemde transportworm aan het schoonmaken was. De man stond in het apparaat en spoot verschillende onderdelen met een water straal schoon. Door onbekende oorzaak straal schoon. Door onbekende oorzaak be gon de machine te draaien en verwondde de man. Deze werd naar het Zeeweg Zie kenhuis vervoerd. De Arbeidsinspectie zal met de Velser politie een onderzoek in stellen. l naar - IJmuidar Voorts geeft John van Lier maandag 27 december een open workshop in het labo ratorium van het PEN-jeugdcentrum aan de Kanaalstraat. Het tijdstip hiervan is van 14 tot 16 uur en de toegang is voor een ieder vrij. :r n !t I. r, 1 Voor de DONKERBLAUW Ie C h n n 1. n L I. f. a, r. et n g (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Eerst nu is bekend ge worden dat in de nacht van donderdag op vrijdag tweehonderdtachtig gulden uit de kassa van het „Sporthuis” aan de Kenne- merlaan zijn gestolen. Een 22-jarige IJmuidenaar meldde zich vrijdag bij de politie van Goes en vertelde deze mbraak in IJmuiden te hebben ge pleegd. Voor een nader onderzoek is de man naar het hoofdbureau van politie in Velsen overgebracht. De voorzijde van het gebouwencom plex van het Werkvoorzieningsschap „De Tunnel”, dat nu snel zijn vol tooiing nadert. Het gebouw heeft een totale oppervlakte van vyfenvijftig- honderd vierkante meter. Dat het toch wel dikwijls zal neerkomen op een compromis, daar kun je in veel gevallen niet onderuit. Maar wij zoeken steeds naar arbeidsvormen die aansluiten op de handicap van de werknemer, wij houden terdege rekening met hun wensen en een ieder mag ook meedenken en doen. Er is bijvoorbeeld ook een personeelsraad bij ons. Alleen loopt de samenspraak met die raad nu nog erg stroef omdat alles zo ver uiteen zit. De mensen zitten nu her en der verspreid in de IJmond en daardoor kun je alleen al de hele dag werken aan het oplossen van contactstoornissen”. Sociaal gezien vindt de heer Melse de bundeling van werkplaatsen, die volgend jaar een feit moet worden, vooral een voordeel omdat het eenvoudiger wordt de werknemers te selecteren en hij zegt: „Het is ook belangrijk voor het testen van de gehandicapte, voor een speciale trai ning en voor zijn inpasbaarheid ten op zichte van het geheel. Voor de geestelijk gehandicapten is er een speciale testafde- (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Zaterdagmiddag reed een 78-jarige bromfietser uit Driehuis vanaf de Zeeweg de Heerenduinweg op en verleende daarbij volgens de politie geen voorrang aan een personenauto. De be jaarde werd tegen de grond gesmeten en brak zijn rechterenkel. De man is naar het Zeeweg Ziekenhuis vervoerd. Miep Michel-beker, terwijl bij de jongens van acht tot elf jaar Ronald Nierop met 29 percent en een eerste prljs-diploma de Piet de Reus-beker verwierf. Van de zijde van het bestuur werd nog meegedeeld dat „Wijkeroog” in plaats van mejuffrouw E. Beun als nieuwe leidster mevrouw Van Kessel heeft aangetrokken. Tevens moest worden bekendgemaakt dat het ledenaantal van vijfhonderd is terug gelopen tot ruim driehonderd. Dit is waarschijnlijk het gevolg van de op de laatst gehouden ledenvergadering vastge stelde contributieverhoging, hetgeen ech ter noodzakelijk was om de vereniging in stand te houden. VELSEN. Onder auspiciën van „Het Witte Tejater” wordt dinsdag 21 december op het toneel van de Velsense Stads schouwburg zoals gewoonlijk achter het brandscherm een voorstelling ver zorgd door de toneelgroep „Dzjatsh”. Op gevoerd worden de één-acters „Leven we in een doktersstaat” en „De rode dinky- dinkbal”, met als acteurs Ralph Wingers en Peer Mascini. De voorstelling begint om acht uur. De stichtingskosten voor dit project waaraan vijf gemeenten hun medewer king verlenen, te weten Beverwijk, Vel sen. Heemskerk, Castricum en Uitgeest, zullen circa drieëneenhalf miljoen gulden bedragen. Aldus verklaarde de heer K. Springer, arbeidskundige, tevens de man die het commerciële gedeelte van de werkplaats zo gezond mogelijk tracht te houden. „Die stichtingskosten zijn aanzienlijk minder, dan van tevoren was gepland”, zegt hij. „Maar dat komt omdat we vanuit Den Haag moesten beperken qua capaci teit. Er was hier echt rekening met de wat verdere toekomst gehouden, en aan vankelijk zou er een ruimte komen voor vierhonderd gehandicapte werknemers. Wij moesten er honderd terug. Verder is er eigenlijk alleen maar bezuinigd op luxe en zeker niet op de voorzieningen die voor de mindervaliden nodig zijn en die hen het verblijf bij ons zo aantrekkelijk mogelijk moeten maken. Er zijn onder andere twee prachtige kantines, als het straks allemaal klaar is”. Hij voegt er aan toe: „Die capaciteit voor driehonderd werknemers is op het ogenblik ruim voldoende, wij hebben nu zo’n tweehonderdtwintig mensen in dienst, waaronder verschillende in de buiten dienst, onderhoud plantsoenen en zo. In de werkelijke produktiesfeer werken er circa honderdtachtig. Als commerciële man ben ik bijzonder blij met de voor treffelijke voorzieningen, zoals de maga zijnruimte, en de mogelijkheden tot aan- en afvoer. De nieuwe werkplaats kan zich in alle opzichten meten met een normale fabriek, en ik hoop dan ook dat het nieuwe gebouw gunstig zal werken voor wat de opdrachten uit het bedrijfsleven betreft, want als er meer mensen in dienst komen zullen we ook meer werk aankunnen” zijn wij morgen de gehele dag geopend, van 's morgens 9 uur tot ’s avonds 9 uur. woninginrichting intermeubel klassiek kennemerlaan 38, ijmuiden intermeubel modem marktplein 30, ijmuiden Op de Dee-se Coaster „Bokul” die in het Spuikanaal lag afgemeerd, struikelde vrijdagmiddag een 28-jarige Deense stuur man tijdens het leggen van kokerbalken. De man viel 2Vs meter in het ruim en liep een kaakfractuur op en een wond bij zijn jog. Een sleepboot van de Rijksha- vendienst haalde het slachtoffer van boord, waarna de man naar het Zeeweg Ziekenhuis werd gebracht. BEVERWIJK. Het initiatief van de fotoclubs in Midden-Kennemerland om gezamenlijk een ledenbijeenkomst te hou den is goed aangeslagen. De eerste bijeen komst in de volledig bezette zaal van de Opgang werd verzorgd door Wim Noord- hoek, die dia’s van de mooiste plekjes van Europa liet zien. De avonden zijn bedoeld voor de leden van de amateurfotografen- verenigingen uit Heemskerk, Uitgeest, Ca stricum en Beverwijk. De nieuwe directeur van het Sociaal Werkvoorzieningsschap is de heer C. Mel se uit Beverwijk, die zijn sporen reeds verdiend heeft in Hoofddorp, waai hij directeur was van de mindervalidenwerk- plaats „De Schutse”. Officieel is de heer Melse pas per 1 januari 1972 in dienst, maar hij heeft er zijn vakantie aan besteed om zich zo goed mogelijk in de problemen van „De Tun nel” te kunnen verdiepen. De heer Melse: „Het wordt een schitte rende accommodatie, waar alles efficiënt geregeld is, doch waar het menselijke het sociale aspect sterk wordt benadrukt. De gescheiden werkplaatsen voor lichamelijk een geestelijk gehandicapten zijn daar al een voorbeeld van. Er wordt alles aan gedaan om de gehandicapte op de voor hem meest gunstige plaats te installeren. Zaterdag aangekomen in Ijmuiden: Zaan- stroom, Felixtowe; Amstelstroom, Huil; Stain- lesstanker, Arklow; Pommem. Sunnes; Waale- kerk, Antwerpen; Astetor, Grangemouth; Tor Hollandia, Immingham; Cortina, Karlstad, Zaan dam; Otto, Bremen; Holanda, Londen; Bonn, Delfzijl; Stability Londen; Ronland, Purfleet, Zaandam; Ilse Clausen, Klaipeda; Martha Frie- secke, Londen, Ijmuiden; Crail, Par; Lubox, Leixoes, Zaandam; Hondsbosch, Londen, Zaan dam; Tor Anglia, Gothenburg; Nemel, Dagen ham; Martina, Hull; Steady, Londen; Claude De bussy. Iggesund, Zaandam. Zaterdag vertrokken van Ijmuiden: Friesland, Stettin; Monte Zalana, Buenos Aires; Heino Bro- han, Felixstowe; Sir Archibald Page. Gravesand; Tanny, Boston; Transoceanica Silvia. Gibraltar; Stevnstrader, Belfast: Noordstad, Wisbeck; Setia- budhi, Dover; Hunnau, Flixborough; Hoegh Bis cay, Hamburg; Aspera, Flixborough; Brinda, Poole; Tor Hollandia, Gothenburg; AU Teekman, Humber; Pommern, Flixborough; Baltique, Oslo; Emsland, Solvesborg, Ijmuiden; Djatlluhur. Ant werpen; Oscar Mathies, Flixborough; Mithras. Hamburg; Britisch Hero, Grangemouth; Bokul, Bolding, Ijmuiden; Lea, Londen; Ruestringen, Londen, Ijmuiden. Zondag aangekomen in Ijmuiden: Castor, Var- goen, Ijmuiden; Litania, Skutskaer, Zaandam; Nordster, Krlstlneham; Tigee, Emden. Velsen; Herman Helene, Holding; Zaan, Wisbeck; Sono rity Hull; Helena Schepers, Goeta; Frivality, Londen; Ulysses, Hamburg; Paul Westers, Py- nenmouth; Rynborg, Ramvik, Zaandam; Uem- berg, Hamburg, Ijmuiden; Tor Jarisia, Kopen hagen: Hamlna, Velsen; Seatrent, Portsmouth; GirUng. Londen, Brigitta, Skien; Galina, Dun more, ijmuiden; Gulhav, Grangemouth. Ijmui den; Fritz Thyssen. Narvik. Zondag vertrokken van Ijmuiden: Martha Friesecke, Londen, Ijmuiden; Rynstroom, Shore ham; Tor Anglia, Immingham; Tarnow. Stettin, Ijmuiden; Stainless Tanker, Genua; Belgulf Glory, Lame; Druznba Naradov, Bremen; Kale sand, Hamburg; Otto, Bremen; Gloria, Blitton Ferry, Ijmuiden; Loach Gent, Ijmuiden; Ka- tendrecht, Le Havre; Zaanstroom, Felixtowe; Ostetor. Raahe, Ijmuiden: Ares. Londen; Claude Debussy, Atwerpen. Maandag aangekomen in Ijmuiden: Schelde- borg, Mantyluoto; Magda Esteher, Selby, Ijmui den; Lapponia, Hamlna; Oranje Nassau, Pointe Delgada; Constanze, Hamburg. (Indien er geen nadere aanduiding volgt is het schip van of naar Amsterdam gegaan). ling waar nauwkeurig wordt onderzocht welke capaciteiten bij een werknemer het best ontwikkeld zouden kunnen worden”. Het nieuwe gebouw telt negen werklo kalen en een groot centraal magazijn voor opslag van goederen. Tussen de werk plaatsen voor lichamelijk- en die voor de geestelijk gehandicapten ligt het gedeelte waarin administratie en dienstregeling zal worden ondergebracht, waaronder ook vallen de bedrijfsarts, de sociale dienst, (maatschappelijk werk) en de personeels zorg. Het gebouw is uiterst gemakkelijk te bereiken voor het zwaarste vrachtverkeer. De heer Melse ziet echter nog wel een probleem in het vervoer van de werkne mers, omdat velen nu eenmaal niet in staat zullen zijn de drukke verkeerswegen hier vlakbij, over te steken. Maar daaro ver wordt reeds nagedacht bij de afdeling perzoneelszaken van het Werkvoorzie ningsschap. Het complex nadert zijn voltooiing met rasse schreden, de centrale verwarming brandt al op een laag pitje, zodat de werkers binnen de gebouwen hun werk zaamheden bij een aangename tempera tuur kunnen verrichten. BEVERWIJK De bridgeclub Sans Atout zal donderdag 13 januari de voor ronde organiseren van het bridgekampi- oenschap voor jeugdparen. De wedstrijden worden gehouden in de zaal van Prome nade aan de Meerstraat De voorronde staat open voor hen, die op 8 april 1972 de leeftijd van 19 jaar nog niet hebben bereikt. De winnaars uit deze ronde kun nen zich direct plaatsen voor de halve finale. De opgaven voor deelname moeten voor 11 januari ingediend worden bij de heer J. P. Beers, Caler van Manderen straat 29 te Heemskerk VELSEN-NOORD. Door de gymnas tiekvereniging „Wijkeroog” uit Velsen- Noord, welke ruim twee jaar geleden is ontstaan door het samenvoegen van „Sparta,” „SSH” en „IEV,” werden tijdens het weekeind onderlinge wedstrijden ge houden, waar een grote belangstelling voor bestond. De jonge gymnasten hebben elkaar daarvoor sportief bestreden in de fraaie gymnastiekzaal naast het cultureel centrum „De Schouw,” waarbij het sche ma onder leiding van de heer H. van Wijnen vlot kon worden afgewerkt. Aan de toestellen werd hij hiervoor door een aantal leiders, leidsters en bestuursleden geassisteerd. Uiteindelijk bleek het hoogst aantal punten bij de meisjes van de trainings groep tussen twaalf en vijftien jaar te zijn behaald door Carla Doves, die met 34,2 percent en een eerste prijs-diploma de Haagen-beker verwierf en bovendien voor de tweede keer in het bezit van de Statenbeker werd gesteld. Bij de meisjes van tien en elf jaar veroverde Karian Versluis uit de trainingsgroep met 31.8 percent en een eerste prijs-diploma de DINSDAG 21 DECEMBER Congres School en Milieu, in aula LTS, Briniostraat 12 en in Prof. mr. S. Scholen gemeenschap (tentoonstelling), Brinio straat 16, IJmuiden, aanvang 9.30 uur. Jeugdcentrum Umuiden, in oude PEN- centrale, Kanaalstraat, 20 u. China-avond, film van Felix Greene. Brulboei. Kanaalstraat 228, Umuiden, kerstvakantieprogramma voor de jeugd. Vrouwencontact PvdA, 20 u. in Her vormd Jeugdgebouw, IJmuiden-Oost, Mid winterfeest. Duinwijk- en Zeewijkclubs. Pleiaden- school, 15.45 tot 16.45 uur volksdansen jon gens en meisjes 7 tot 11 jaar; Zeewijk- school, 16 tot 17.15 uur handarbeid jongens 6 tot 8 jaar. Bel Canto, Velsen, operakoor repetitie om 20 uur in het Cultureel Centrum. Velserbad, Briniostr., Umuiden, school- zwemwedstrijden, 16.15 tot 16.45 uur zwem lessen, 16.45 tot 18 uur gemengd zwemmen, 18 tot 18.30 uur zwemlessen, 18.30 tot 20 uur zwemvereniging CSB, 20 tot 21.30 uur gemengd zwemmen, 21.30 tot 22.30 uur zwemvereniging CSB. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, Umuiden, telefoon 02550-10715. Federatie Bejaardenzorg. Spreekuren: 9 tot 10 uur Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen 22, IJmuiden, in de beneden zaal 3, tel. 02550-15010; Santpoort, in ge bouw Cusa, Hoofdstraat 133, Santpoort- Noord, tel. 023-378015; verder volgens af spraak bij het secretariaat Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, tel. 023-378014. In Vel sen-Noord is spreekuur van 11 tot 12 uur in buurthuis De Mei, Geelvinckstraat 2, tel. 02510-24025. Openbkre leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel sen-Noord, 19 tot 21.30 uur jeugd- en tie- nerbibliotheek. Willemsbeekweg, IJmui- den-Oost, 15.30 tot 17.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui- den, 18 tot 23 uur BC IJmond. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat- Spaarnestraat, Umuiden, 19 tot 20 uur spreekuur Medisch Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Boksvereniging Manly Sport Les en wedstrijdtraining van 19.30 tot 21.30 uur in de gymzaal van de Moerberg Comitéschool aan de Kerkstraat. Oud-IJmuiden. MAANDAG 20 DECEMBER De Mei, Geeelvinckstraat, 19.3022.30 u- instuif (13 jaar). DINSDAG 21 DECEMBER De Mei, Geelvinckstraat, 19.30 uur in stuif (vanaf 13 jaar). Openbare bibliotheek, filiaal Wijker straatweg, geopend 1921.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) NAAM: ADRES De enorme hal waar straks het cen traal magazijn in wordt onderge bracht. Het meeste ruwe werk is er gedaan, het is nog slechts een kwestie van afwerken. Loslopende koeien. De politie ont fermde zich zaterdagnacht over vijf op de Randweg osl^pende koeien De dieren werden in een nabij gelegen weiland ge dreven, waar ze ook thuishoorden. manndsbnnnee f (.80 BEVERWIJK. In de nacht van zater dag op zondag is een winkelruit van een iuwelierszaak aan de Breestraat gesneu veld. De ruit, 8 mm dik, werd met een halve straatklinker ingegooid. De schade bedraagt f 1100. Uit de etalage wordt niets vermist. Ti;-- - kunt u mfl noteren al» (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Vandaag is een In Ca sa Iberica wonende Spanjaard per vlieg tuig huiswaarts gestuurd. De man had vrij daggavond in het woonoord aan de Kees Delfsweg een landgenoot mishandeld met een kapot geslagen bierglas. De twee Spanjaarden kregen ruzie over een kleinigheidje en gingen elkaar met ■en biergla» te lijf Nadat een glas op het not'd van een van hen was kapotgesla gen. drukte de Spanjaard het gebroken glas in de schouder van zijn landgenoot. MAANDAG 20 DECEMBER Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. IJmuiden- West, 20 u. in Hervormd Wijkgebouw aan de Radarstraat, vergadering. Sporthal Zeewijk, Planetenlaan, 16 tot 17.30 uur tennis; 18.30 tot 21 uur „Exer- citia”; 21 tot 23 uur „Full Speed”. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 uur bibliotheek en inlich tingencentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 uur, filiaal Wüstelaan, gebouw Spaamberg, Santpoort- Noord, 19 tot 21.30 uur. Boksclub De Ring, 19.30 tot 22 uur trai nen in de Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg. De Jump, 19.45 uur in Cultureel Centrum

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5