Contributie KAWB sterk verhoogd Velsens wethouder Roessingh opende Geen uitspraak over voorhaven wezenlijke r Het visserij akkoord met drie nieuwe leden van de EEG Wielrijder gewond Heler aangehouden „Overgaan tot maatregelen” driedaags congres „School en Milieu” l VERENICINGSNIEUWS UIT DE IJMOND I i G Prinses Beatrix Marktberichten Toch ook voordelen voor Nederlandse zeevisserij Cursus voor voortgezet onderwijs uit Haarlem en IJtnondgebied opent Bronner- expositie met handtekening F Kampeerder zoekt vaste plek vlak bij huis Dl DINSDAG 21 DECEMBER 1971 4 MEETELLING Gevonden V elsen-IJ muiden 71 g Noorwegen Onze visserij H erzieningsclausule w. Beverwijk Visbestand V elsen-N oord H aarlemmermeeer wacht af reclame en de levensgevaarlijke slo- gan:„Een industrie die niet groeit, gaat achteruit”. Een soort bekering in ons westerse denken is nodig! Al dus de Velser wethouder van onder wijs, M. Roessingh bij de opening vanmorgen van het congres „School en Milieu” in IJmuiden. BOTSING: TWEE DODEN (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. „Het probleem van het milieubederf zal dan pas echt kunnen worden aangepakt, wanneer de mentaliteit van de hedendaagse mens verandert, Economie, bevol kingsaanwas, ruimtelijke ordening enzovoorts zullen omgebogen moeten worden, willen wij onze aarde leef baar houden. En daarom moet er iets veranderen in ons denken over voor uitgang, carrière maken, welvaart, Wijk aan Zee Heemskerk (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Over het in Brussel bereikte akkoord tussen de Europese Economische Gemeenschap en de drie kandidaatleden (het Verenigd Koninkrijk, Ierland en Denemarken) volgen hier, in aansluiting op het geen hierover al is gemeld, nog en kele bijzonderheden. Overgangsregime Traditionele rechten voorwerpen Kerkdijk nieuws Marktordening om- maatregelen zouden „Ik DINSDAG 21 DECEMBER (van DINSDAG 21 DECEMBER WOENSDAG 22 DECEMBER DINSDAG 21 DECEMBER WOENSDAG 22 DECEMBER DINSDAG 21 DECEMBER De l 5 Ruijsdaelstraat 7: jeugd 14.30-17 u. Wethouder M. Roessingh van Velsen tijdens zijn openingstoespraak voor de deelnemers aan het IJmuider congres „School en Milieu”. „Misschien begint milieu-besef wel bij: minder rotzooi in en om de. school, min- (Van onze stadsredactie) De Grenspost, Soerstraat. 19.30-22 u. in stuif jongeren. Verenigingsgebouw, Prinsesselaan 19. 20 u. wedstrijdavond filmlcub IJmond Dubbel Acht. Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 u. voor kamerbewoners. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. problematiek van de milleu-hygiëne te interesseren. der bromfietsenlawaai en minder roken: maar belangrijker is het bouwen aan een mentaliteitsverandering in alle geledingen van onze samenleving”, aldus wethouder Roessingh. Uiterlijk per 1 januari 1978 zal de Raad op voorstel van de Commissie gemeen schappelijke voorwaarden voor de uitoe fening van de visserij vaststellen voor de Aan dit verzoek meent het Haarlem- mermeerse gemeentebestuur nog niet te kunnen voldoen. Wel wil men nu reeds vaststellen, dat de aanleg van de voor haven te IJmuiden alleen toelaatbaar kan worden geacht als van tevoren vaststaat, dat afdoende maatregelen getroffen kun nen en zullen worden tegen de milieuver ontreiniging. gebieden die onder de overgangsregeling vallen, teneinde de bescherming van het visbestand en de biologische rijkdommen van de zee te verzekeren. SC pc O de m m ge er vi, m m di in bt i s s 1 1 I De Zandkraai, Handelstraat. 19.30-22.30 u. bar. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. verga dering NVV-vrouwen. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 19.30 u. v d d 1< z n v n f 1 1 c 2 I de verdeling heeft men voorlopig kunnen afschuiven op een te benoemen commis sie. Het resultaat was dat verhoging met 60 percent en de commissie werden aan vaard met 922 stemmen voor, 725 tegen en 41 blanco. Het oorspronkelijke voorstel werd in de afdelingsvergadering verworpen met 575 stemmen voor en 1074 tegen. Met Noorwegen is nog geen regeling tot stand gekomen inzake de overname van het gemeenschappelijk visserij-beleid De Gemeenschap heeft Noorwegen aangebo den om alle wateren benoorden Trond heim onder de twaalfmijlsregeling te brengen. De Noren wensen vooralsnog dat hun hele kust onder deze regeling zal vallen. Bovendien gaan zij niet akkoord met de door de Gemeenschap voorgestelde herzieningsclausule. (Van onze streekredactie) HAARLEMMERMEER. Het gemeen tebestuur van Haarlemmermeer is van mening, dat het niet op zijn weg ligt om zich te begeven in een beoordeling van de economische doelmatigheid van een voor haven te IJmuiden. Vanuit het Interge- meentelyk Samenwerkingsverband Ken- nemerland was de gemeente gevraagd een door de ISK-kring voor planologie opge steld pre-advies aan de raad voor te leg gen. De Mei, Geelvinckstraat. 20 u. filmavond. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 14.30-17.30 u. Het Groene Huis, Raamveld. 19-21 u. tienerclub. WOENSDAG 22 DECEMBER Het Tolhuis, Soerstraat 9-11.30 u. peu terspeelzaal, 14-15.30 u. kinderinstuif. De Hoppers, IJsselstraat. 14-15.30 u. kin derinstuif. De Opgang. Florastraat. 20 u. kerstvie ring NCVB. Het Groene Huis. Raamveld. 20-22 u. tienerclub. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 14- 17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 14.30-17 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46 en Parmentierstraat 2: jeugd 14.30-17 u. De Mei, Geelvinckstraat. 19.30 u. instuif (vanaf 13 jaar). Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 u. WOENSDAG 22 DECEMBER Voor het Verenigd Koninkrijk: de Shet- land-eilanden en de Orkaden, de gehele Noord- en Oostkust van Schotland, nage noeg de gehele Noordoostkust van Enge land (tot Flamborough Head), de Zuid westkust van Engeland (Devon en Corn wall), alsmede de Oostkust van Northern Island (het Graafschap Down in Ulster). Voor Ierland: de Noord- en Westkust voor zover het de vangst van schaal- en schelpdieren betreft. Voor Denemarken: de Far Oer-eilanden (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Door de politie is een 39- jarige inwoner van Amsterdam aangehou den, inzake heling van een filmcamera, die afkomstig was van een fotozaak in Sant poort, waar in april van dit jaar was in gebroken. Op deze wijze hoopt de politie thans ook de inbrekers op het spoor te komen. Verder is overeengekomen, dat de Euro pese Commissie voor het einde van de overgangsperiode aan de Raad een rapport zal uitbrengen dat met name betrekking zal hebben op de economische en sociale ontwikkeling van de kustgebieden van de lidstaten en over de situatie met betrek king tot het visbestand. Op grond van dit rapport, en met de doelstellingen van het gemeenschappelijk visserij-beleid voor ogen, zal de Raad maatregelen bestuderen die op het over gangsregime zouden kunnen volgen. Daar bij is af gesproken dat in het bijzonder rekening zal worden gehouden met de problemen van de gebieden zonder ach terland (waar de bevolking dus overwe gend zal zijn aangewezen op de kustvisse rij) Klomp’tf Oudebildtzijl Geref. Gemeenten Beroepen te Waardenbui g W. C. La- main te Grans Rapids (V.S.); te Enschede L. Blok te Beekbergen; Beroepen te Nieu- wekerk A Hoogerland te Werkendam; te Slikkerveer J. van Vliet te Aagtekerke; te Middelharnis N. W. Schröder te Goed. Ned. Hervormde kerk Aangenomen de benoeming tot predi kant buitengewone werkzaamheden voor vormingswerk van de vrouwendienst C. van Gelder te Bussum. Aangenomen naar Oisterwijk C. H. W. Waardenburg te Utrecht: naar Utrecht B. E. T. Rutgers te Wijdenes. Uitdrukkelijk is overeen gekomen, dat alle feitelijke en juridische visrechten zo wel inzake de 016 mijls-, als de 6-12 mijlszónes gerespecteerd zullen worden, voor zover het betreft de visrechten van de lidstaten van de vergrote Gemeenschap onderling. Wat ons land betreft gaat het om traditionele visrechten in de wateren van: het Verenigd Koninkrijk; rond Fair Isle (tussen Shetland en Orkaden) en langs de Engelse Noordoostkust (tussen Longstone en Flamborough Head), Ier land: een deel van de Zuidoostkust, Dene marken: een deel van de Westkust, Frankrijk: in alle uitzonderingsgebieden behoudt ons land zijn feitelijke en juri dische visrechten. De prinses komt, in gezelschap van haar particulier secretaresse mejuffrouw M. E. Tiele vrijdag om 11 uur in Haarlem aan. Ter begroeting zullen de commissaris van de Koningin mr. F. J. Kranenburg en Haarlemse burgemeester mr. dr. L. de Gou aanwezig zijn. Na de verwelkoming zullen het college van B. en W. en leden van de raad aan de koninklijke gaste worden voorgesteld. Na deze ouverture speelt de harpiste Vera Badings „Impromptu opus 86” van Gabriël Fauré. Mr. De Gou spreekt een welkomstwoord, waarna Mari Andriessen oud-leerling van professor Bronner een beschouwing houdt over diens werk. Alvorens tot de opening wordt overgegaan zal Adriaan Roland Holst een kwatrijn zeggen. Volgend op de openingshandeling wordt de tentoonstelling bezichtigd en is er een receptie in de Gravenzaal van het stad huis. Omstreeks 12.30 uur zal de prinses uitgeleide worden gedaan. In totaal wonen zo’n tweehonderd be langstellenden voornamelijk leerlingen van scholen dit congres bij. Het is de bedoeling de congresgangers vandaag en morgen door lezingen, een tentoonstelling, films, forumbesprekingen en werkbezoe ken zoveel mogelijk achtergrondinforma ties te verschaffen. De derde congresdag, aanstaande donderdag, zal worden besteed aan verschillende groepsdiscussies om eventueel verdere acties na het congres te bespreken en te organiseren. BEVERWIJK. De noteringen van maandag 20 december aan de groente veiling Kennemerland waren: andijvie 98- 140; breekpeen 11-25; boerenkool 12-28; groene kool 15-24; knollen 12-35; prei 22- 48; rode kool 9-19; spruiten 35-76; uien 8-20; waspeen 26-54; witlof 100-120. De noteringen van maandag 20 december aan de bloemenveiling ’t Centrum waren als volgt. Bloemen: anjer (per stuk) 20 - 40 - 70; trosanjer 160-300; anthurium 90- 375; chrysant (per bos) 70-170; chrysant (jaarrond) 130-195; cyclamen (per bos) 80; fresia 120 - 340 - 540; gerbera 40-80; hya cint per stuk 38-63: hyacint (per bos) 115- 145; iris 280-640; lelie (per kelk) 26; narcis (kas) 80 130 - 195; nerine 60-145; orchidee 75-340; roos (per stuk) 40-130; babyroos 20- 55; tulp 135-415; tulp met bol (per stuk) 12-31. Planten: azalea 150-500; achmea 460- 580; begonia 65-165; cyclamen 120-230;; poinsettia 160-285; hertshoorn 230; st. pau- lia 80-110 De thans overeengekomen regeling voor de toegang tot de visserijwateren, laat de bepalingen uit hoofde van de gemeen schappelijke ordening der markten in de visserijsector onverlet. Begin november heeft de Gemeenschap reeds een regeling met de kandidaten getroffen inzake een aanpassing van de ophoudprijzen voor de zeer verafgelegen gebieden van de vergro te Gemeenschap en inzake de mogelijk heid om ten behoeve van bepaalde econo mische districten over te gaan tot een uitbreiding van de voorschriften van de producentenorganisaties tot alle niet-aan gesloten producenten die in het betreffen de district lossen. Verder werden toen een tweetal intentieverklaringen overeenge komen ten aanzien van vismeel en traan en ten aanzien van bevroren vis. Dit driedaagse congres is georganiseerd door de prof. Mr. S. Vissering-Scholenge- meenschap uit IJmuiden en het Anti- Vervuilingsleger; het wordt gehouden voor leraren en leerlingen van het voort gezet onderwijs uit Haarlem en het IJ- mondgebied. Het doel is het verschaffen van achtergrondinformatie over de mi lieuvervuiling, het belichten van enkele concrete regionale situaties op milieuge bied en het toelichten van manieren om vanuit de eigen situatie op school iets te doen voor een optimale welzijnssituatie. Op deze manier hoopt men de scholen voor voortgezet onderwijs meer voor de HILLEGOM. Maandag heeft de Ko ninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur voor het eerst in het bloembollencentrum in Hillegom verga derd. De verhuizing van Haarlem naar Hillegom heeft een flinke nasleep, die moet worden opgevangen uit een verho ging van de contributie. Deze is al zes jaar ongewijzigd. Tevens heeft deze vere niging in haar programma een structuur onderzoek opgenomen, waarvoor men voorlopig 50.000 gulden op de begroting heeft staan. De voorzitter, drs. A. L. J. Coenen deelde mede, dat het ministerie van Landbouw mogelijkheden heeft om dit bedrag te verdubbelen. Doordat men voor het begin van de vergadering de uitslagen van de stemmin gen in de afdelingen moet inleveren krijgt het bestuur de mogelijkheid om van tak- tiek te veranderen. De verhoging ging gepaard met een nieuwe indeling van de contributieschaal. Deze was een vaste kos- tenbasis plus 40 gulden per hectare. Er is getracht om door deze schaal evenredig heid in de betalingen te krijgen. In de afdelingen heeft men het niet zo gezien, waarna het hoofdbestuur besloot te proberen het evenredigheidsprincipe er door te krijgen. Bij niet aannemen van de verhoging zou namelijk ook het hoognodi ge structuuronderzoek in de lucht komen te hangen. Na bijzonder veel heen en weer gepraat en zelfs een schorsing van de vergadering om het hoofdbestuur gelegenheid te geven tot overleg kwam men overeen het amen dement van de afdeling Anna Paulowna Breezand over te nemen. Daarin werd1 echter 40 percent contributieverhoging ge vraagd. Op voorstel van het HB werd dit 60 percent. Een aantal voorwaarden over en een deel van de Westkust Tybörön tot Blavandshut). Voor Frankrijk: voor de Kanaalkust en Bretagne (de departementen Manche, et Villaine, Cötes du Nord, Finistère en Mor- bihan). (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Maandagmiddag streeks zes uur is een 21-jarige laborato- riumassistent uit IJmuiden op het fietspad van de Noordersluisweg op zijn rijwiel te gen een stilstaande vrachtauto gereden, die hier gedeeltelijk op het fietspad stond ge parkeerd. De wielrijder heeft de wagen niet opgemerkt, omdat hij door de storm diep voorover gebogen reed. Met een zware hersenschudding en een hoofdwond moest hij door de ongevallendienst naar het Zee- wegziekenhuis worden overgebracht. WOENSDAG 22 DECEMBER Brulboei. Kanaalstraat 228, IJmuiden, kerstvakantieactiviteiten voor de jeugd. Congres School en Milieu, LTS Brinio- straat 12 en Prof. mr. Vissering scholen gemeenschap (tentoonstelling), Briniostraat 16, IJmuiden, van 9.30 uur af. Alg. Bond van Bejaarden, afd. IJmuiden, 14.30 u in Hervormd Jeugdgebouw, IJmui- den-Oost, kerstmiddag. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 20 u. openbare kerkzangdienst. Stadsschouwburg, 20 u. improviseren bij „het witte tejater”. Vrouwenbond NVV, afd. IJmuiden, in gebouw Velserduin. Velserduinplein, 20 u. kerstavond. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29, van 14.30 tot 17.30 ur; filiaal Santpoort-Noord, Spaarneberg, Wüstelaan 79, van 14.30-17.30 uur; jeugd- en tienerbibliotheek, Willems- beekweg, 14.30-17.30 u. en 19-21 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 14.30- 17.30 uur. Boksclub De Ring, 19.30 tot 22 uur in Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg, IJ muiden, trainen. IJmuider Harmonie, 20-22 uur repetitie in het gem. vergaderlokaal. Abeelenstraat. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 15.45-19 uur tennis, 19-23 uur bad mintonclub Velsen. Zee- en Duinwjjkclubs, in Pleiadenschool voor jongens (10-12) 7-8.15 uur handenar beid; in Zeewijkschool 7-8.15 uur van al lerlei voor meisjes. Velserbad, Briniostraat, 8.15-9.45 u. schoolzwem wedstrijden, 10.45-11.15 u. zwemlessen dames, 11.20-13 uur school zwemmen, 13-14 u. gereserveerd, 14-15.15 u. gemengd zwemmen, 16.15-17.45 u. zwemlessen, 18-19.30 u. zwemver. R.K. Velsen, 19.30-21.30 u. zwemvereniging VZV, 21.30-22.30 u. gemengd zwemmen. De behoefte aan recreatie-zekerheid is gebleken bij recente peilingen. Van de geënquêteerden sprak 55 pet. zich ervoor uit. De secretaris van de Kampeerraad ziet in het kampeerwezen een soort verstede lijking ontstaan, die grote eisen stelt aan hygiëne en milieubescherming. De onder nemers in de recreatieve sector zullen zich volgens hem ook belangrijke beper kingen moeten opleggingen bij tariefsver hogingen voor mensen met een klein bud get. De heer Verdouw vertelde de Limburg se VVV’ers dat de Nederlandse Kampeer raad deze week nog aan staatssecretaris Vonhoff (CRM) advies zal uitbrengen over een wettelijke regeling van het kampeer wezen. Ned. Hervormde Kerk Beroepen te Stockholm (Ned. prot. ge meente) A. C. J. van de Poel, hoofdlucht- machtpredikant in Den Haag. aangenomen naar Nijkerk J. M. Snijders te Warmond; naar Ridderkerk-Slikkerveer P. J. Bos te Ameide. Bedankt voor Ridderkerk A. J. Timmer te Woudenberg; voor Nieuwveen en voor Waardenburg-Neerrijne M. H Geertsema te Hendrik Ido Ambacht. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Lutten-Gramsbergen Pouwels? te Apeldoorn. Aangenomen naar Amersfoort drs. A. N. Hendriks te Delft. Geref. Gemeenten Beroepen te Katwijk aan Zee C. de Rid der te Nnnspeet. Bedankt voor Wolfaartsdijk A. M. den Boer te Ridderkerk Vry Evang. Gemeenten Bedankt vooi Dordrecht H. J Jansen VELSEN. In het tijdvak van 11 tot en met 17 december 1971 werden de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: tas met portemonnee treinkaartje en sigaret ten, kinderhandschoenen, twee aparte da- meshandschoenen, twee portemonnees met inhoud, muts, damespolshorloge, heren horloge, tien pakjes roomboter, tas met visgerei, zonnebril, bril in doos, poes, ko nijn, hondeketting, twee honden, reserve wiel, jack, twee fietstassen, drie bankbil jetten, bedeltje, doosje met twee bedels, twee armbanden, kinderjas met capuchon, kindersjaal, vest, ballpoints, autoped, ba byschoen, rok, vijf sleutels in etui, ring met twee sleutels, contactsleutels, sleutel, twee ringen met elk vier sleutels, stem vork. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn dagelijks aan het hoofd bureau van politie te verkrijgen. De gede poneerde voorwerpen zijn te verkrijgen elke dinsdag en vrijdag van 16.30 uur tot 17.30 uur aan het hoofdbureau met uitzon dering van vrijdag 24 en 31 december aanstaande. De Werf, Jan Ligthartstraat. 9.15-11 u. peuteroppas. De Zandkraai, Handelstraat. 9-12 en van af 19 u. bar, 13-18 u. bejaardensoos. De Lichtboei, Maasstraat. 10-11 u. peti- territmiek, 14-15.30 u. kinderinstuif, 19-22 u. instuif jongeren, 20 u. creatief bezig zijn voor dames. Morgensterkerk, Vrijburglaan. 19.30 u. kerstfeest Raad van Kerken en colonne Rode Kruis. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. klaver- jassenn personeel Hoogovens. De Magneet, Ten Katestraat, 20 u. volks dansen Assumburg. Progress-sociNteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; RUINEN. Twee personen zijn maan dagavond om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de provinciale weg in Ruinen (Dr.) Zij zaten in een auto die op een stilstaande vrachtwagen reed. Deze was volgens de politie goed verlicht. De slachtoffers zijn de 67-jarige dieren arts H. Knigge uit Annen (Dr.) en zijn 68-jarige vrouw. De heer Knigge kwam vorig jaar in het nieuws toen hij als bestuurslid van de Jan Hartman Stichting een reünie voor ex-NSB’ers wilde organi seren in het Drentse Donderen. Dat ging toen niet door omdat de hotelhouder zijn zaal niet beschikbaar wilde stellen. Congres School en Milieu, LTS Brinio straat 12, IJmuiden, en Prof. mr. S. Visse ring Scholengemeenschap (tentoonstelling), Briniostraat 16; om 20 uur, na morgen- en middagbijeenkomsten, forum-bespreking. Jeugdcentrum IJmuiden, in oude PEN- centrale. Kanaalstraat, 20 u. China-avond, film van Felix Greene. Vrouwencontact PvdA, 20 u. in Her vormd Jeugdgebouw, IJmuiden-Oost. Mid winterfeest. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, ingang Spaarnestraat, 19 en 20 uur: spreekuur Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Manly Sport, 19.30-21.30 uur: Boksles en wedstrijdtraining in gymzaal Moerberg- Comitéscrool Kerkstraat. oud-IJmuiden. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 uur: repetitie Velsens opera- koor Bel Canto. Openbare Bibliotheek en leeszaal, filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29, van 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord. Wijker straatweg 177, van 19 tot 21.30 uur. Reeds tijdens de overgangsperiode wordt de toegangsmogelijkheid tot een aantal visserijgebieden vergroot. Dit be treft met name de visserijgronden rond de Hebriden en in de Ierse Zee, alsmede de wateren langs de Oostkust van Engeland. Gedurende de overgangsperiode kunnen Nederlandse vissers in alle gebieden waar zij traditioneel visserij uitoefenen, deze op dezelfde voorwaarde blijven voortzetten. BORN. Meer dan de helft van de Nederlanders zoekt een stukje zekerheid bij de recreatie, een vaste standplaats van tent of caravan en liefst zo dicht mogelijk bij de vaste woning. Dit heeft secretaris H. Verdouw van de Nederlandse Kam peerraad maandag verklaard in Born. Hij sprak over „De toekomst van het kampe ren” op de jaarvergadering van de Lim burgse VVV. Verenigde openbare bibliotheek. Zwaanstraat 4a. Geopend 14.30-17.30 en 19- 21 u. De contributie wordt vastgesteld aan de hand van de door de leden opgegeven beteelde oppervlakte bloembollen. Dit brengt vrij veel administratie mee. Drs. Coenen zei, dat er afdelingen waren, die het best deden, maar ook die minder goed of zelfs slecht uit de bus kwamen. Om hun een ruggesteun te geven, zal worden getracht bij het Landbouwschap gegevens te krijgen uit de zogenoemde mei telling. Als dat lukt dan zal ieder lid persoonlijk ook zijn toestemming moeten geven tot het gebruik van de cijfers. Het voorstel werd aangenomen met 1048 stemmen voor en 424 tegen. De overeenstemming heeft betrekking op de volgende punten: Alle lidstaten van de vergrote Gemeenschap hebben tot 31 december 1982 de mogelijkheid de uitoe fening van de visserij binnen de 0-6 mijlszêne te beperken tot schepen, die daar van oudsher de visserij hebben uit geoefend en die hun thuishaven in dat gebied hebben. De nieuwe lidstaten zullen tot dezelfde datum voor een aantal omschreven gebie den de mogelijkheid hebben deze afwij king van het gemeenschappelijk visserij beleid uit te breiden tot de wateren bin nen de 6-12 mijlszöne. Ook Frankrijk is in staat gesteld van deze mogelijkheid gebruik te maken. De gebieden waarvoor deze uitzondering kan gelden, volgen hier onder. HAARLEM. Met het plaatsen van haar handtekening in de katalogus zal prinses Beatrix vrijdag 24 december de officiële opening verrichten van de ten toonstelling, die ter gelegenheid van de negentigste verjaardag van professor J. Bronner in de Haarlemse Vlees- en Vls- hallen wordt gehouden. Op het ondernemen van acties haakte wethouder Roessingh tijdens zjjn openings toespraak in door te zeggen: „De toestand is in feite zo kritiek dat we tot zeer wezenlijke maatregelen zouden moeten overgaan”. Daarvoor had de heer Roessingh zich afgevraagd of „al dat gepraat over het milieu” geen modeverschijnsel was. dacht enerzijds dat de toestand van ons leefmilieu inderdaad snel verslechtert, an derzijds geloof ik dat het praten over de milieu-hygiëne inderdaad mode is. ’t Is in. En dat is een gevaarlijke zaak. Want de mode is grillig en beweegt zich aan de oppervlakte van ons doen en laten”

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4