EXPEDITIEBEDRIJF: INDUSTRIE Twee zilveren jubilarissen bij Van Gelder Papier Rusten tijdens kantoor-uren niet in zwang Miin aan boord Erepodium voor zilveren jubilaris bij Hoogovens in Velsertunnel Kettingbotsing Goederen afleveren tot in de Oostblok-landen VAN „TON-KILOMETERS” Contact vervoerder-fabrikant moet hecht en sterk zijn Kwestie leerstoel dr. Jaquet nog niet opgelost In kleine kring gehuldigd Boze pater en stichting moeten vrede sluiten I 5 IJMUIDER COURANT DINSDAG 21 DECEMBER 1971 4 Tien laad-perrons x Rustpunten Minister betreurt gang van zaken w. HAAGSE RECHTBANK: ra Kort IJmondnieuws (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN „Overdorp” en IJmuiden zijn een begrip geworden voor schier een ieder in ons land, die te maken heeft met grote en verre trans porten en daarbij van dit expeditiebedrijf gebruik maken. De wagens van Overdorp zijn hoewel het bedrijf al eerder bestond eerst na de oorlog deel gaan uitmaken van het internationale vervoer. Men komt ze op de meest onverwachte plaatsen en wegen tegen in tal van Europese landen, met uitzondering van Noorwegen en Italië, waarheen slechts sporadisch gereden wordt. Intensiever daarentegen is het verkeer met Oost-Duitsland en de andere Oostblok-landen. Direct na de oorlog begon het bedrijf met vijf tien-tonners en tien tot twaalf man personeel. Thans zijn er 45 auto’s met zesentwintig ton laadvermogen, ongeveer honderd trekkers en 150 man personeel. Deze groei resulteerde in de bouw van een gloednieuw be drijf in het industriegebied, dat dezer dagen ingebruik werd genomen. NL Hier een afdeling met rollen papier (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) W. N. lid- ien (Van een onzer verslaggevers) sen Een van de hobby’s van de jubilaris B. ner oor ma Iers eer I is de oor Het expeditiebedrijf vindt zyn oorsprong In de besteldienst welke in 1930 werd begonnen door de heer M. Overdorp. de frisse ruimte aan het werk is. „U zult ook wel geruchten gehoord hebben over een fusie van ons bedrijf met een ander expe ditiebedrijf, maar het is volkomen uit de lucht gegrepen”, voegde hij er aan toe. De moderne kantoor-tuin, waarin het aan licht niet ontbreekt. Evenmin aan frisse lucht dankzij de air-conditioning. Twee van de tien laadperrons. met verstelbare vloeren. de week en voorts bovendien nog be denkt, dat de wagens tot in de Oostblok landen komen, die zal beseffen, dat het heel wat „ton-kilometers” moeten zijn. De werktuigkundige dienst had voor dit jubileum vijf speciaal gemaakte verzen ingestudeerd, terwijl de elektrotechnische dienst felicitaties overbracht via een com puter op een aantal opgestelde monitors. De jubilaris mocht daarna een fonteinin stallatie voor zijn tuin in ontvangst ne men. alsmede een vijfpotige kandelaar. De heer De Nijs, wonende in Castricum en voorman bij de bouwdienst, onderging zijn huldiging in aanwezigheid van de heren T. C. H. Geelen en P. C. Fromberg, respectievelijk hoofd technische dienst en chef technisch bureau. De jubilaris, die als metselaar begon en promoveerde tot zijn huidige functie, ..werd door de heer Een deel van het immense magazijn. van Crown Van Gelder. De familie Van der Lem werd bij de ontvangst door ir. Stomp begeleid door de heren J. H. Creemers, chef kwaliteits dienst en L. M. Tiemessen. De heer Stomp illustreerde de kwaliteitsdienst, waarin de heer Van der Lem als ploegleider fun geert als de enige dienst in het bedrijf die goed- of afkeurt, waarbij de eisen juist in deze tijd een belangrijke bijdrage zijn om het vertrouwen van de klanten te verkrij gen en te behouden. De jubilaris, die de helft van zijn diensttijd aan het bedrijf in de kwaliteitsdienst doorbracht, oogstte lof voor zijn accuratesse in het werk. Onderwijl had deze aanriiding nog twee andere kettingbotsingen veroorzaakt, om dat de achter hen rijdende bestuurders hun wagen niet tijdig meer tot stilstand konden brengen Hier was ook nog een vrachtauto bij betrokken. De materiële schade was hierbij aanzienlijk, ofschoon persoonlijk letsel zich hierbij niet heeft voorgedaan Het verkeer in de buis onder vond ongeveer een half uur stagnatie. de 575 VELSEN-NOORD. Bij Van Gelder Papier Velsen hebben de zilveren jubila rissen C. N de Nijs en P. A. van der Lem de reeks van jubilea over 1971 afgesloten. Beiden zijn, met hun echtgenotes en kin deren afzonderlijk door ir. A. H. Stomp, bedrijfsdirecteur ontvangen. La- ede eu- te ■ke; d. ge it en - zijn ram als :ing ini- ling zijn an- een in op leze ziet de- aan ler- llen ler- •er- ud- de leid van lijk iris im- Hij pe- im- len is- net m- en idi oot C. den ifd- de- gen tot on- ber rg- ier- aris ver ler- en nde tas ret- da- net en- met ko- ve- bil- els, ion, ba- ■ing itel, ;m- w De heer Stomp bestempelde de jubi laris als een lid van de echte Van Gelder-familie aangezien ook zijn vader vele jaren aan het bedrijf was verbonden en een broer werkzaam is bij het haven bedrijf. Met dank voor de bewezen goede diensten aan het bedrijf kon ir. Stomp ook hier namens de Raad van Bestuur de gebruikelijke envelop met inhoud alsmede schriftelijke felicitaties overhandigen, ter wijl mevrouw Van der Lem een werkfoto van haar man en een handboeket aangebo den kreeg. De minister betreurt de gang van zaken ook, omdat daardoor ten onrechte moge lijk de indruk is gewekt dat de weten schappelijke en persoonlijke kwaliteiten van dr. Jaquet in het geding waren, hetgeen in geen enkel opzicht het geval was. De wagen geraakte hierbij in een slip en botste tegen de voor hem rijdende auto, die vervolgens tegen de tunnelwand Daarna werd een ander onderwerp aan gesneden op onze vraag of hij nog vaak „langs de weg zit”. „Ik heb zelf veel transporten gereden, maar sinds wij dertien jaar geleden op het industrieterrein begonnen zijn, vroegen steeds meer andere zaken de aandacht. Nu ben ik uitsluitend voor commerciële doel einden langs de weg. En dat is al vaak ge noeg. Als vervoerder moet je de handel goed in de gaten houden en wanneer je ziet, dat er belangstelling is in een bepaal de richting, moet je er als de kippen bij zijn. In feite zijn wij de handel behulp zaam, doch kunnen haar niet beïnvloeden. Wij zijn zuiver een industrie: we verkopen ton-kilometers”, is zijn standpunt. Wie dan nagaat, dat er 45 wagens langs de weg rijden, dag-in,dag-uit, de enkelen daargelaten, die bij tijd en wijle in revisie moeten en dat dan alle werkdagen van tot stilstand kwam. Het portier sloeg open en de onderwijzer viel hierbij op het wegdek. Zo op het eerste gezicht had hij hierbij geen letsel opgelopen, maar voor alle zekerheid heeft de Velsense politie hem toch voor een nader onderzoek naar het Zeewegziekenhuis ovérgebracht. DEN HAAG. Minister De Brauw is van mening dat er verschillende onbevre digende kanten zitten aan de kwestie van de bijzondere leerstoel in de internationa le betrekkingen. De afwikkeling van de zaak is zowel voor dr. I. G. M. Jaquet, met wie een conflictsituatie ontstond, als voor prof. dr. C. L. Patijn, die zijn ambt neerlegde, op een niet aanvaardbare wijze geschied, aldus de minister. Er is een klimaat ontstaan waardoor een in de laatste maanden onderzochte mogelijkheid om alsnog een oplossing te vinden voor dr. Jacquet niet aanvaardbaar bleek te zijn. In het kader van die moderne opzet past ook het moderne kantoor. Hier een kan toor-tuin, welke een maximum aan ruimte biedt aan het personeel, dat zo op het oog her en der verspreid zit, doch wel volgens een bepaald systeem. Opmerkelijk daarin zijn de niet-bezette tafeltjes met stoelen, tussen de bureau’s in. De heer Overdorp vertelt daarover „je moet alles modem zien vandaag de dag. Die tafeltjes vormen rustpunten. Wie even niet werken wil, die krijgt de gelegenheid daar te gaan zitten relaxen. Het grappige is, dat tot nu toe niemand daar ooit gebruik van heeft ge maakt”. Tot slot informeerden wij waarom het bedrijf met 45 opleggers, meer dan het dub bele aantal trekkers heeft. Het antwoord was, dat een aantal trekkers uiteraard re gelmatig in revisie moet. Daar komt nog bij, dat bij een extra-aanbod aan vervoer, steeds een beroep wordt gedaan op derden, die meestal wel de vrachtwagens hebben en dan de trekkers van Overdorp gebrui ken. Uiteraard wordt het aantal trekkers niet afgestemd op de pieken in het ver voer. „Het is een gezond bedrijf. Anders had den wjj het niet zo fors uitgebreid als nu het geval is”, vertelde ons de heer L. Over dorp in zjjn gloednieuwe kantoor-tuin van ongeveer vijfhonderd vierkante meter, waar het personeel in een grote, lichte en de zen Dit )rs. die óed Jm len ens ng. lijk tot itd oor Op een „uit Hoogovenbouwmaterialen” opgetrokken ere-podium luisterden de jubi laris en zijn echtgenote naar de heer W. Hoekstra van de bedrijfsdienst energie voorziening. Deze prees de eerlijke en directe wijze van optreden van de jubila ris. „Onder uw leiding bestaat een duide lijkheid, die het mogelijk maakt een zo sterk in beweging zijnde afdeling als de technische dienst goed te leiden”, aldus de heer Hoekstra, die zijn felicitaties verge zeld deed gaan van een in de algemene werkplaats gemaakte en gevulde planten bak. De minister geeft zijn oordeel over deze benoemingskwestie bij de Utrechtse uni- versiteit in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Engwirda (D’66). De minister zegt dat leeropdracht en taakom schrijving niet geheel meer in overeen stemming waren met de oorspronkelijke gedachten van de initiatiefnemers. Voorts heeft het overleg van de juridische facul teit met staf en studenten niet tot over eenstemming geleid. Het argument van de juridische faculteit, dat de bijzondere leerstoel van belang zou zijn voor een recentelijk ingevoerde afstudeermogelijk- heid in die faculteit, in strijd geacht met de doelstellingen van een bijzondere leer stoel, welke niet gericht kunnen zijn op voorziening in de normale onderwijsbe hoeften. Inbraken. Zaterdagnacht is er inge broken in het gebouw van een garage aan de Jan de Windstraat Er wordt niets vermist. Een auto in de showroom werd flink beschadigd Bij een inbraak in Auto- rama, vorige week donderdagavond zijn een paar pakjes sigaretten en shag gesto len Voorts verdween er wat geld uit een paar potjes. Toen men een deur van het karitoor probeerde te forceren begon de alarminstallatie te rinkelen, waarna de ongenode gasten de benen namen. Alvorens zeer velen in het directieres- taurant van de gelegenheid gebruik maakten de jubilaris en diens echtgenote de hand te drukken, sprak de heer De Heer een kort dankwoord. Eerder op de dag was de jubilaris in een besloten bijeenkomst door de raad van bestuur gehuldigd. De heer W. Bakker, lid van de raad van bestuur, sprak daarbij de jubila ris toe en overhandigde de jubileumge schenken; het gouden ere-insigne, het ju bileum-bord en de gratificatie. schaken bleek een goed aanknopings punt te vormen voor een soort opvoering. Er werd een schaakbord binnengedragen, waarna vertegenwoordigers van verschil lende afdelingen speciaal gemaakte schaakstukken neerzetten. Een piondrager merkte daarbij op dat een pion nooit de plaats van een koning kan innemen, maar als dat ooit het geval mocht worden, dan was er altijd nog een „De Heer”. VELSEN. Maandagmiddag om streeks vier uur begon een 58-jarige on derwijzer uit IJmuiden-Oost als bestuur der van een personenauto in de westbuis van de Velsertunnel, een inhaalmanoeu vre, waarbij hij door een tweede personen auto werd gevolgd Deze wagen werd bestuurd door een 29-iarige ingenieur uit Bergen, die met een snelheid van onge veer 100 km. plotseling moest afremmen, omdat zijn ruit door een opspringende steen werd vernield. IJMUIDEN. Maandag heeft de be manning van de KW 187 bij het binnenlo pen van de haven van IJmuiden het bezit van een mijn gemeld, waarop het schip door de rijkspolitie te water weer naar buiten werd geleid. De mijnopruimings dienst van de Koninklijke Marine uit Den Helder stelde vast dat het een dertig jaar oude Duitse contactmijn was, waarna het gevaarlijke voorwerp onschadelijk werd gemaakt en afgevoerd. De vraag van het Kamerlid of de door de senatus contractus gevolgde werkwijze niet in strijd met de beginselen van behoorlijk bestuur is en of daartegen maatregelen worden overwogen, heeft de minister onbeantwoord gelaten. De pater, die bekend is geworden door dat hij in augustus 1970 een ruit ingooide van een sexboetiek in Maastricht, was het verboden les te geven op het Stanislaus- college van de paters jezuïeten in Delft. Van het schoolbestuur (de Willibrord- stichting) eiste de pater dat zijn leraarsa- laris (hij doceerde wiskunde) met terug werkende kracht vanaf 1 juli wordt be taald. Ook wenst de pater dat hem het geven van lessen aan de school in Delft niet meer verhinderd wordt. Pater Krekelberg was verscheidene ma len tijdens de lessen absent zonder geldige verklaring. Ook zou hij zich volgens de stichting tijdens de lessen te weinig met wiskunde bemoeid hebben. De president meende dat de hele zaak beter buiten de publiciteit had kunnen blijven. ,,De oorzaak van het conflict moet gezocht worden in communicatie stoornissen en vergissingen”. Pleiter van de pater mr. L. van Hey- ningen: „Tussen kerst en nieuwjaar is er Gods vrede. Wellicht is er dan een oplos sing te zoeken.” (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. „Vindt u niet betei dat de zaak intern opgelost wordt? Er kan toch overleg gepleegd worden. Het lijkt mij beter dan dat ik met een vonnis moet komen.” Tot deze opmerkelijke uitspraak kwam de president van de Haagse recht bank mr. J. II. C. Slotemaker in het kort geding dat pater Krekelberg tegen de Willibrordstiehting <n Amsterdam had aangespannen De heer L Overdorp, tijdens een van de talloze telefoongesprekken, welke hij dagelijks voert. Dit vergt een geweldige organisatie en het is begrijpelijk, dat de heer Overdorp tot voor kort met een groot ruimteprobleem kampte in zijn uit 1958 daterende garage voor 12 vrachtauto’s. Hij beschikte toen over 1200 vierkante meter bebouwde op pervlakte. Daar zijn nu 2500 vierkante me ter aan toegevoegd. Hij beschikt nu ook nog over 2800 vierkante meter onbebouwd terrein. In overleg met zijn architect H. Schul- tinge uit Beverwijk heeft hij een modern complex laten realiseren met daarin opge nomen tien laadperrons, welke aangepast kunnen worden aan de hoogte van de auto- vloer, zodat er sneller gewerkt kan worden door af te rekenen met allerlei extra-han- delingen die alleen maar tijd vergen. Een speciale wasinrichting voor de auto’s is niet vergeten. De mogelijkheid tot aanvoer en distribu tie van buitenlandse goederen is in het sy steem ingebouwd, geheel in overeenstem ming met de drastisch gewijzigde vervoers- methoden en volkomen in het kader van het samenspel tussen vervoerder en fa brikant. Dat laatste moet hecht en sterk zijn, want de kosten van een produkt zijn in sterke mate afhankelijk van de ver voerskosten. Door die moderner opzet zijn ook de douane-formaliteiten eenvoudiger geworden. Ook weer tijdwinst, zowel voor het expeditiebedrijf als voor de mannen van de douane. Stomp getypeerd als een „bouwmeester”, van wie men de resultaten blijvend waar neemt hetgeen een prettig gevoel moet geven. De heer Stomp dankte de jubilari» voor de goede inzet, ook bij lastige kar weitjes. Hij overhandigde schriftelijke ge lukwensen van de Raad van Bestuur en de gebruikelijke gratificatie om mevrouw De Nijs vervolgens een handboeket aan te reiken. De heer Fromberg dankte als chef van de jubilaris voor de prettige samen werking. vader van de huidige eigenaar de heer L. Overdorp. Handkar, fiets, bakfiets,waren in die eerste jaren de transportmiddelen, waarmee vader Overdorp zyn besteldienst dreef. Vanuit de Palmenstraat eerst en de Tussenbeekseweg later trok hij er op uit, weer of geen weer, maar steeds was de besteldienst paraat. Het duurde dan ook niet lang of zyn enige zoon moest mee aanpakken en vader zowel als zoon heb ben menige tocht gemaakt met het „bootje van Donkersloot” om iets te halen bij Hoogovens of er een pakket af te leveren. De huidige directeur-eigenaar „Ome Leen” bij een deel van zijn personeel kwam er op zijn dertiende jaar in. Toen nog een twee-mansbedryfje, nu staat hij aan het hoofd van een' grote onderneming, met zoals wy al in de aanhef schreven 45 reusachtige opleggers met een laadver mogen van 26 ton; ruim honderd trekkers en 150 man personeel. De aanzet daartoe dateert van vlak na de oorlog, toen besloten werd zich toe te leggen op internationaal vervoer. Uit le- gerdumps werden vijf tientonners gekocht waarmee de groententransporten naar Duitsland werden ondernomen. Allengs werden deze vervangen voor moderner en groter materiaal. Door een forse en goede aanpak groeide het aanvankelijk nog klei ne bedrijf uit tot een onderneming, welke ook in het buitenland meetelt. 1 IJMUIDEN. Bij Hoogovens werd maandagmiddag een feestelijke bijeen komst gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig dienstverband van de heer H. de Heer. De heer De Heer is onderdirecteur technische dienst en woont in Velsen- Noord. Zijn contact met Hoogovens da teert van 1946, toen hij verbonden was aan het Commissariat Général de Recu peration een semi-militair onderdeel, dat zich bezighield met het terugvoeren van de door de bezetter geroofde goederen (ondermeer walserij voor dikke plaat) en de herstelbetalingen. i

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5