Kerstfeest voor bejaarden Bewoners m ontwerpen groenstrook gebouw De Schouw in Velsen-N in eigen wijk Benoeming commissie voor jeugdzaken Raden overleg Hoogovens „De Die Fa. B. ENGELENBERG Experiment met inspraak Verhoging contributie bibliotheek werken 300 miljoen meer Heemskerk wijst Velsens verwijt af Kantoren gesloten Kerstdiensten in Grote Kerk Voor nieuwe Driehonderd Borstonderzoek in Heemskerk Recepties in Stadskantoor Kienen voor De Zwervers Inbraak in Franse trouzvring Vitesse-kantine bekend Offenbachstraat Faillissementen ORE IN DE VISHAL Zeventienduizend kiesgerechtigden konden hun stem Verbetering huizen aan zongen uit volle borst uitbrengen SBB in koeietnaag „Ere zij God” MBBM Onderwijzers I blijven in militaire dienst 4 5 IJMUIDER COURANT WOENSDAG 22 DECEMBER 1971 99 VELSEN VERFSPUIT REVOLVERS KLM weer naar India Ki Voor provincies en gemeenten OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN BURGERLIJKE STAND 34 (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE (Van onze Haagse redactie) basisbedrag bedraagt nu voor 1972 Het SCHIPHOL. Zeventienduizend ■personeelsleden van Hoogovens gingen ter stembus voor de verkiezing van 53 raden van over leg. IJMUIDEN. Ruim 17.00(1 kiesgerech tigden konden vorige week bij Hoogovens hun stem uitbrengen voor de verkiezing van 53 raden van overleg. Voor bepaalde groepen personeelsleden was er de moge lijkheid dit maandag en dinsdag te doen in één van de 45 stembureaus die over het bedrijf waren opgesteld. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Uit de hele ge meente Velsen waren dinsdagavond drie honderd bejaarden, onder wie verscheide ne invaliden, bijeen om het jaarlijkse kerstfeest van het Leger des Heils in gebouw „De Schouw” in Velsen-Noord te vieren, waartoe de gehele entourage met een prachtige kerstboom en dennegroen een feestelijk cachet gaf. BEVERWIJK. In De Slof wordt don derdag een kienavond gehouden ten bate van het jeugdwerk van de drumband De Zwervers. De toegang is vrij. Er zijn honderd prijzen te winnen. De kienavond begint om acht uur. De raden van overleg dienen de belangen van de afdelingen te behartigen en vormen tevens de onderbouw van de onderne mingsraad voor de eerstkomende drie jaar. Stemplicht was er niet, al werd door aller lei publikaties de stemnoodzaak gepropa geerd. Ruim 58 percent bleek na de eindtelling öl Öl Öl Dl Öl Öl Öl Öl Öl Öl Öl Öl Öl Öl Öl Öl öl öl öl öl öl 3 Aanleg en onderhoud van Licht- en Krachtinstallaties KRUISBERGLAAN 2 IJMUIDEN Telefoon 0 2550-1 22 32 UTRECHT. In het Utrechtse abattoir is vandaag in een koeiemaag een trouw ring gevonden met de inscriptie „Liliane et Girard, uni 3-10-’60”. Er was niet meer na te gaan waar de koe vandaan kwam. De ring is waarschijnlijk afkomstig uit Frankrijk of België. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Van 7 tot 11 februari en van 21 tot 25 februari aanstaande zal in Heemskerk aan alle ingezetenen die veertig jaar of ouder zijn de gelegenheid worden geboden tot een röntgenologisch borstonderzoek, gericht op longafwijkingen en hart- en vaatziekten. des Heils ook voor ons doet, getuigt van die liefde voor de medemens”. Daarvoor bracht hij namens alle aanwezigen dan ook hartelijk dank, hetgeen algemene in stemming vond, getuige het applaus. De avond werd besloten door mevrouw kolonel Van Dalen met een boeiend kerst verhaal „De wondere lamp van Beria”, spelend in de tijd van Christus’ geboorte. Met een uit volle borst gezongen „Ere zij God” vond deze bijzondere avond, waar van allen dankbaar genoten, zijn einde. Bij de uitgang werden alle gasten nog eens verrast met een levensmiddelenpak ket als kerstgeschenk. Dank zij de belangrijke financiële me dewerking van Van Gelder Papier Velsen, was het voor de ruim driehonderd bejaar den en invaliden uit onze gemeente een mooi feest. BEVERWIJK. De nieuwjaarsreceptie door het college van burgemeester en wethouders van Beverwijk wordt gehou den in het Stadskantoor op maandag 3 januari van 19.30 uur af. Alle burgers van Beverwijk zijn welkom. Aan wethouder A. J. Hermes, die in verband met zijn lidmaatschap van de Tweede Kamer afscheid neemt als wet houder van onderwijs en cultuur, zal op woensdag 12 januari een receptie worden aangeboden. Van 16.30 uur af bestaat er voor besturen en organisaties en de bur gerij gelegenheid afscheid te nemen. Op zaterdag 22 januari zal het gemeen tebestuur van Beverwijk de deelnemers en organisatoren van het 34ste Hoogoven- schaaktoernooi in het stadskantoor ont vangen. Deze receptie begint om 20 uur. Op vrijdag 24 en vrijdag 31 december zullen alle diensten en bedrijven van de gemeente Beverwijk van 's middags vier uur af gesloten zijn. BEVERWI.TK/HEEMSKERK. De Verenigde Openbare Bibliotheek Bever- wijk/Heemskerk heeft een contributiever hoging aangekondigd per 1 januari 1972. DEN HAAG. De regering heeft voor 1972 het garantiebedrag voor nieuwe wer ken van provincies en gemeenten uit de centrale financiering met 300 miljoen ver hoogd. Van dat bedrag wil de regering voorlopig 240 miljoen bestemd zien voor de aankoop en het bouwrijp maken van grond voor de woningbouw. (Van onze parlements redactie) DEN HAAG. Staatssecretaris Schelf hout van Onderwijs heeft gisteren in de tweede Kamer geweigerd in te gaan op voorstellen van de oppositie om nog eens 450 onderwijzers vervroegd uit militaire dienst te ontslaan ten behoeve van het basisonderwijs in de steden. Vogens de staatssecretaris zijn dit jaar al 500 onder wijzers van dienst vrijgesteld. URK. Maandag werden door 49 vaar tuigen in Urk aangevoerd (in kilogrammen) en geveild (in guldens): 58.000 tong, 4.71- 7.50; 16.000 tarbot, 2.84-10.08; 3000 griet, 1.71-2.57; 180.000 schol, 0.70-1.04; 1C.CCC Als engelen geklede meisjes van het Leger des Heils IJmuiden tijdens hun voordracht en declamatie van het kerstspel „Toen de engelen zwegen" dat met grote aandacht werd gevolgd door de driehonderd bejaarden uit Velsen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Volgens een bericht in een krant zou wethouder C. Ockeloen van de gemeente Velsen het een „politieke manoeuvre” hebben genoemd, dat Heems kerk zich nu aan wil sluiten bij de ISK- gemeenten. B. en W. van Heemskerk gaan de raad op 13 januari een dergelijk voor stel voorleggen. Reagerend op het betreffende krante- artikel heeft burgemeester H. Nielen ge zegd geen bezwaar te hebben tegen het woord „politiek”, maar wel tegen het woord „manoeuvre”. „Velsen heeft er zich altijd op beroepen, dat het ISK een politiek orgaan is. Wij nemen een politiek besluit, maar dat deed Velsen ook toen deze gemeente besloot zich min of meer terug te trekken uit het ISK-verband, nadat men zich als lid had gemeld. Het is dan niet juist ons een „manoeuvre” te verwijten”. Wethouder H. J. M. Roozen plaatste dat „zich terugtrekken” tussen aanhalingste kens, omdat daar in de praktijk niet veel van gebleken zou zijn. „Ik noem in dit verband alleen maar de voorhaven, die duidelijk tot een zaak van de ISK-ge- meenten is gemaakt”. „Het is geen manoeuvre in de zin van strategie. Wij hebben vanuit het ISK- verband een uitnodiging gekregen om ons op korte termijn uit te spreken over nieuwe vormen van bestuurlijke opbouw”, aldus de heer Roozen. CASTRICUM. Volgens de Castri- cumse politie hebben drie Zaandammers van 19, 16 en 14 jaar en een 16-jarige knaap uit Egmond aan de Hoef bekend in de nacht van 12 op 13 december te hebben ingebroken in de Vitesse-kantine. De Zaandammers zijn door de gemeen tepolitie in hun woonplaats ingesloten. Van een algehele vrijstelling voor on derwijzers wilde hij niets weten. Drs. Wilbers (D’66) handhaafde zijn motie waarin gevraagd wordt de vermin dering van het aantal lesuren bij het voortgezet onderwijs van 32 tot 30 op te schorten en eerst met de betrokken lera renorganisaties overleg te plegen. Het ver weer van minister Van Veen dat hii al in augustus met df lerarenorganisaties heeft overlegd, wees de heer Wilbers van de hand. De organisaties zijn, zei hij, gewoon voor het blok gezet. De KLM zal morgen de vluchten op New Delhi (India) hervatten. Deze waren na het uitbreken van de oorlog tussen India en Pakistan gestaakt. Allen die voor dit onderzoek in aan merking komen ontvangen persoonlijk een uitnodiging. De bijdrage in de kosten is vastgesteld op 5 per persoon, maar er kunnen uitzonderingen worden gemaakt. leden-deskundigen aan toegevoegd, name lijk de heer J. v.d. Poel, leider van het buurthuis „De Werf”, de heer N. W. Blaase, adunct-directeur van de IJmond- school en op aanwijzing van de Gemeen schapsraad Heemskerk de consulent A. Timmer. Als tweede punt wordt aan de agenda toegevoegd een kredietaanvraag voor de verbouwing van negen gemeentewoningen aan de Offenbachstraat. De huurders heb ben de gemeente verzocht de keukens ingrijpend te verbouwen. Dat gaat voor de negen huizen in totaal naar raming 46.500 kosten. Na overleg met het minis terie zal de huur van deze huizen na de verbouwing, waarmee men zo spoedig mo gelijk hoopt te beginnen, worden ver hoogd met 38,90 per maand. IJMUIDEN. In IJmuiden werden dinsdag aangevoerd: 181 kisten en 448 premielasten schelvis; 30 kisten wijting; 256 kisten gul en kabeljauw; 1059 kisten kool vis; 678 kisten en 62 premiekisten makreel; 188 kisten schol; 14 kisten tarbot; 67 kisten varia, 45 stuks stijve kabeljauwen en 4100 kg tong Pryzen, per kilogram, in guldens: tarbot 10.22-9 94, gr. tong 7.74-7.29, grm. tong 7.87- 7.29, kim tong 6.83-6.41, tong I 5.94-5.42, tong II 4.84-4.64. Per 125 kg: grote leng 92-90. Per hcop: vleet 92. Per stuk: kreeft 10.30. Per 50 kg: schelvis I 77-70, schelvis II 36-32, schelvis III 49-33, schelvis IV 47-45, wijting 58-42, schar 51, kabeljauw I 102- 60, kabeljauw II 77-58, kabeljauw III 81- 45, kabeljauw IV 58-36, kabeljauw V 45- 23,50, schol I 51-39, schol II 50-45, schol III 60-51, schol IV 51-47, tarbot 347-166, griet 145-65, koolvis II 40-34, koolvis III 36-33, koolvis IV 21-19, witte koolvis 65, makreel 30-19.50, lever 31, tongschar 86, hammen 192, hake III 96, poontjes 65-51, haai 42-25, kuit 125 Besommingen (in guldens): KW 81 49.400, 170 11.800 VL 110 985, KW 33 en KW 93 7.400, UK 23 en UK 70 2.330, 37 7.900. De gasten waren met personenauto’s en bussen vanuit de gehele gemeente aange voerd. De kerstviering begon met een goed verzorgde broodmaaltijd. De leiding be rustte bij kolonel A. A. van Dalen van het Hoofdkwartier Amsterdam, die behal ve zijn echtgenote een aantal kadetten van de William Booth-kweekschool ter assistentie had meegebracht. De IJmuidense kapitein en kapiteine G. van der Wel-Borsboom hebben naast een flink aantal medewerkers een belangrijk aandeel in de voorbereiding gehad. Het avondprogramma begon met het kerstspel „Toen de engelen zwegen”, voor gedragen en gedeclameerd door een aantal jonge meisjes in engelendracht. De schriftlezing door kolonel Van Dalen, waarbij zijn echtgenote commentaar gaf, werd afgewisseld door samenzang. Bijzonder leuk was een lintendans van een achttal meisjes, gehuld in pastelkleu- rige jurkjes, dat men de verschillende fijne f iguraties met de kleurige linten veel succes had. Zang van de kadettenbrigade, begeleid op accordeon en met snaarinstrumenten, maar ook de tamboerbrigade met een vertolking van „Jingle bell” en de flinke gitaarbrigade tezamen met jeugdkoor vormden een pittig vocaal en instrumen taal geheel, dat met aandacht werd be luisterd. Tijdens dit programma, dat uiteraard gevuld was met het gezamenlijk zingen van kerstliederen, herinnerde de heer H. Andrea sr. aan Corinthe 13 waarin de apostel Paulus spreekt van het geloof, de hoop en de liefde, doch waarvan de liefde het voornaamste aspect is. „Wat het Leger (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vrijdag 24 december zal ’s avonds om 11 uur in de Grote Kerk een kerstnachtdienst worden gehouden. Predikant is ds. J. Bezemer. Medewerking verlenen het mannenkoor Zanglust en de heer P. de Reuver. De muzikale begelei ding is in handen van de heer A. Schou ten. Zaterdag 25 december, ’s morgens 10 uur, is er in de Grote; Kerk een kerk dienst met solistische medewerking van mevrouw T. de Bree en predikant ds. Bezemer. Ds. Verhoef uit Heemskerk gaat zondag 26 december voor in een kerk dienst, die om 10 uur begint. Verder werken mee, het Hervormd Zangkoor Constabilé uit Wijk aan Zee en de heer L. van Dijk, trompet. De heer J. Dekker leiding van de organist van de Grote Kerk, de heer P. van Zalinge. De kerstdienst in de dorpskerk aan het Julianaplein is vrijdagavond 11 uur. Ds. Goudsmit-Aalbers zal hierin voorgaan. In deze dienst treedt het Hervormd Zangkoor Cantabile onder leiding van de heer P. van Zalinge op. Organist is de heer J. Dekker. De dienst op le kerstdag is om half elf ’s morgens, waarin ds. Goudsmit ook zal voorgaan. Kinderen van de zon dagsschool voeren een kerstspel op. BEVALLEN: T. van Zandvliet—de Jong, d., Geelvinck- straat 64 Velsen-Noord; I. Lambeckde Boer, z„ Paulus Potterstraat 9, IJmuiden; I. B. Tromp—Wortel, z., Schiplaan 482, IJmuiden; J. F. E. Negrijn—Edel, z., Schulpweg 282, Velsen-Noord; J. A. L. Sloot—Voet, z., Bloemstraat 125, IJmuiden. OVERLEDEN: S. de Jong, 72 jr., echtgenoot van T. Eisma, Rijnstraat 90 IJmuiden; J. H. Veld huizen, 81 jr.. weduwe van A. Schoort, Westlaan 25, Santpoort; E. Koningstem, 83 jr., weduwe van M. de Vries, Rijn straat 4, IJmuiden; R. Stam, 71 jr., echt genote van D. Visser, De Rijpstraat 16, IJmuiden; K. Quaak, 50 jr., echtgenoot van P. Boven de Wittekade 45 lila. Amsterdam. HEEMSKERK. De bewoners van de flats aan de Maerelaan en de toekomstige bewoners van plan „De Die” zijn allen door de Gemeenschapsraad Heemskerk uitgenodigd, een ontwerp te maken voor de groenvoorziening in de nieuwe wijk. Aan alle bewoners is een plattegrond van de wijk toegezonden met een aandui ding van de groenstrook. Voorts worden aanwijzingen gegeven inzake de wijze waarop men in deze groenstrook gras, bomen, looppaden, kleine struiken, grote struiken, bloemen en speel/sportvelden kan aangeven, waarbij tevens enkele aan duidingen zijn gegeven van de punten waar men rekening mee moet houden. Een aardige kerstbezigheid om een ont- Voor de jeugd tot vijftien jaar 2 per jaar (onveranderd); voor jongeren van vijftien tot en met achttien jaar 3,50 (onveranderd); voor 65-ers ƒ3,50 (nieuw) en voor volwassenen 7 per jaar, waarbij de extra leesgelden vervallen. De lezerskaart voor de jeugd geeft recht op het tegelijkertijd lenen van twee leesboeken plus één of meer studieboeken. De kaarten voor jongeren, 65-ers en alle volwassenen geven recht op drie Neder landse romans en één of meer studieboe ken per keer Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 312206 den gegeven aan woningbouw en aan financiering van werkgelegenheidsprojec ten en aan kapitaaluitgaven van energie- produktiebedrijven. werp te maken, waarin men de eigen wensen vorm kan geven. En een nieuwe vorm van maximale inspraak. Vóór 15 januari dient men de ontwer pen in te leveren bij het gemeentehuis of bij de openbare bibliotheek. De door de bewoners gedane suggesties worden verza meld en door de gemeentelijke plantsoe nendienst verwerkt in enkele schetsplan- nen. Op een contactavond kunnen de bewoners deze schetsplannen met de des kundigen van de dienst bespreken en mede een keuze bepalen, die dan nader wordt uitgewerkt. Voor de bewoners zal het nog niet zo eenvoudig zijn op de vrij kleine platte grond hun wensen in te vullen, maar het is de moeite waard er even voor te gaan zitten. HEEMSKERK. Alle gemeentelijke kantoren en bureaus in Heemskerk zullen op 24 december en op 31 december na 12.15 uur gesloten zijn. bespeelt het orgel. Het koor staat onder „Er is dit jaar hard genoeg gewerkt”, leiding van d“ 'vraoniot Ho Grote aldus burgemeester H. Nielen. Voor noodgevallen kan men verbinding stellen met de politie. De gemeenteraden van Beverwijk Heemskerk hebben onlangs besloten een verhoging van de subsidie aan en tot de Stichting. Het bestuur meent, dat nu ook een verhoging van de bijdragen van dege nen die van de diensten van de biblio theek gebruik maken redelijk is. De staatssecretaris van cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk heeft meege deeld, dat het maximum van het toegesta- ne contributiebedrag gesteld mag worden op 10 voor volwassenen en op 3,50 voor leer en/of vormingsplichtige jeugd. De plaatselijke bibliotheek gaat iets minder ver. Van 1 januari zullen in Beverwijk en Heemskerk de volgende ta rieven worden toegepast. te zijn opgekomen. Bij de verkiezing in 1967 was de opkomst 61 percent. In verge lijking tot de verkiezing van de onder nemingsraad vorig jaar april geeft dit per centage echter een stijging te zien van 11 percent Er zijn 313 zetels als volgt verdeeld: lijst 1 Gezamenlijke vakbonden, 266 zetels; lijst 2 Algemene Vereniging van Hoogovenpersoneel, 36 zetels; lijst 3 Personeelsvereniging „De Schakel”, 6 ze tels; lijst 4 „Onafhankelijken” 2 zetels; lijst 5 „4 x W” (Mekog), 0 zetels; lijst 6 „Lijst De Ruiter”, 1 zetel; lijst 7 „Lijst Haeck”, 1 zetel: lijst 8 „Lijst v. d. Vijver” 1 zetel SCHEVENINGEN. In Scheveningen werden dinsdag aangevoerd: 20 kisten wij ting, 400 kisten gul en kabeljauw en 78 kisten schar. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De eerstvolgende vergadering van de raad der gemeente Heemskerk wordt gehouden op donderdag 13 januari, niet zoals gebruikelijk in de grote zaal van „De Vrijburcht” welke voor deze op een afwijkende datum te houden vergadering niet beschikbaar is, maar in kasteel „Assumburg”, dat al eens eerder als Huis der Gemeente is aangewe zen. Er zouden voor deze vergadering slechts twee punten op de agenda worden gezet, namelijk de aanmelding van Heemskerk als lid van de ISK-gemeenten en een aanvulling van de sportnota, speciaal met betrekking tot de buitensportaccommoda ties. Daar zijn nu twee punten aan toege voegd. Het eerste punt is de benoeming van leden voor de commissie voor Jeugdzaken en een wijziging van de betreffende ver ordening in die zin, dat de commissie voortaan uit negen leden zal bestaan in plaats van uit acht. De gemeenteraad zal uit haar midden zes leden aanwijzen en daar worden drie HAARLEM. De rechtbank heeft op dinsdag 21 december in staat van faillisse ment verklaard: De N.V. Makelaarskantoor in Onroerende Goederen Nederland, ge vestigd en kantoorhoudende in Heemstede, Alb. Thijmlaan 75. Rechter-commissaris: mr. J. D Vink, curator: mr. H. C. R. M. van Cranenburgh in Haarlem; Antonius Johannes Piers, onderaannemer, wonende in Haarlem, Edinburghstraat 16 (op eigen verzoek). Rechter-commissaris: mr.B. Swa- nenburg, curator: mr. C. F. M. van Koppen in Haarlem, Staten Bolwerk 2; Wegens gebrek aan actief zijn bij vonnis van de rechtbank van dinsdag 21 dec. op geheven de faillissementen van Theodoras Johannes Leonardus van Weel, wonende in Haarlem, Oxfordstraat 12. uitgesproken op 3 maart 1970, curatrice mej. mr. E. Baanders in Haarlem; George Luyer, des tijds wonende in Haarlem, thans in Over pelt (België) en Reginald Johannes Luyer, wonende in IJmuiden, Vechtstraat 44, ven noten van de vennootschap onder firma R.T.V., gevestigd in IJmuiden, Lange Nieuwstraat 192, uitgesproken op 13 april 1971, curator mr. A. A. M. Leesberg in Beverwijk. (Deze opheffing betreft alleen de beide vennoten: het faillissement van de v.o.f. R.T.V. in IJmuiden blijft nog bestaan, maar zal binnen afzienbare tijd worden afgewikkeld). Bij vonnis van de rechtbank in Haarlem van 21 december 1971, is na gedaan verzet, de vernietiging uitgesproken van het von nis faillietverklaring van de N.V. Van Wijk Nederland, gevestigd in Hoofddorp, ge meente Haarlemmermeer, Kruisweg 625, uitgesproken op 7 december 1971, curator mr. J. C. A. Korrel in Hoofddorp. 16.000 totaal 1500 miljoen. Bij de toewijzing kabeljauw, 0.48-0.95; 2500 wijting. 0.70-0.83; moet volgens de regering voorrang wor- 600 schar, 0.30-0.71. Van 13 tot en met 18 december werd in Urk 337.624 kilogram Noordzeevis ter waarde van 491.776,84 aangevoerd. zich in

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5