Twee op de wip FILMS Twee is teveel Koor van solisten wijzer "7 Haarlem in Kerstconcert Jeugdorkest Volksdansen Brabants Funhouse Orkest Horror De Waag Evenementen in Amsterdam Jazzclub Tekst* pierement Poppen Haydn*mis 7 A ristocats Le souffle au coeur Geluk bij een ongeluk Diamonds are forever De terugkeer van Dracula Overige films CINEMA PA1 ivJg» m 40^1 DONDERDAG 23 DECEMBER 19711 LUXOR is Hetty Verhoogt en Will v. Seist Joëlle Azoulay HEIN JORDANS CHARLES BOOST u rr Want wat kan men zich heerlijker den ken dan na een goed kerstdiner gemakke lijk in een bioscoopfauteuii te kijken naar een man die zich vreselijk druk maakt en zijn leven in de waagschaal stelt voor wat verdwenen rot-diamanten. Deze oud-Haarlemmer, oud- leerling van Hendrik Andries- sen, begon in 1930 zijn carrière als solo-pianist en begeleider. Zijn grootste verdienste is ech- IN FRANS HALS draait met Kerstmis een spannende wild westfilm. Welke, is op het moment dat wij dit schrijven nog niet bekend: óf „Sartana de vernietiger”, óf „Companeros”. HET NOORDHOLLANDS Philharmonisch Orkest geeft op tweede kerstdag ’s middags om 14.30 uur een interessant con cert, dat uiteraard in het teken van Kerstmis staat. Het is voor het eerst dat het orkest zoiets organiseert. Niets minder dan het Nederlands Kamerkoor van Felix de Nobel komt zingen. Het stuk is geregisseerd door Willy van Hemert en zijn op vatting, om terwille van de show de verschillende scènes te onderbreken met liedjes, is niet al te best ontvangen. Veel beter waren de vaderlandse critici te spreken over het spel van Wil- leke Alberti, die in dit stuk voor het eerst op de toneel- planken staat. TOT SLOT NOG een echte vampier- film, een oudje alweer, want hij stamt uit 1968, maar het is een authentieke Ham- mer-produktie met Hammer-acteur Chris topher Lee in het hoofdrol en Hammer- regisseur Freddie Francis achter de came ra. De gestorven graaf Dracula komt tot leven door het bloed van een pastoor, maar wordt de toegang tot zijn kasteel belet door een daar door een bisschop aangebracht kruis, waarvoor, zoals men weet, vampiers terugdeinzen. Geen nood. Dracula hypnotiseert het nichtje van de bisschop en voert het onschuldige kind mee naar zijn slot, onderweg hier en daar nog wat bloedzuigend. Enfin, de liefheb bers van het genre krijgen in Roxy meer dan zij mochten verwachten. Het koor zingt drie motetten van Sweelinck, Ceremony of Carols van Benjamin Britten en het Magnificat van J. S. Bach. De harpiste Syliva Veelo treedt op als soliste in het voor Kerstmis geschreven werk van Britten. Gijsbert Beths is de solist in een vioolconcert van Vivaldi, waarin Felix de Nobel de clavecimbelpartij zal spelen. HETTY VERHOOGT en Will van Seist komen woensdag 29 december in de Haarlemse schouwburg het blijspel „Twee is teveel” van Bill Manhoff spelen, geregisseerd door Paul Melton. Het stuk is als film bekend onder de titel „The owl and the pussycat”, waarin Bar bra Streisand meespeelde. Dit incestueuze aspect van de moeder- zoon verhouding is vooral in Frankrijk aanleiding geworden de film van Louis Malle, net zoals het destijds met diens „Les amants” gebeurde, te verdoemen. Maar daarvoor bestaat geen enkele reden. Met grote tact en relativerende humor heeft Malle dit „incident,” want meer is het niet, behandeld. Ook door andere aanduidingen van de ontwakende erotiek bij Laurent en de daarbij behorende op merkingen van de oudere broers, bevindt hij zich al op een pad dat tot voor enkele jaren door keuringsnormen tot verboden gebied verklaard zou zijn geweest. Het kan nu allemaal en wat deze film betreft die geen misbruik van de nieuwe vrijheid maakt (zoals in enkele van onze goedlopende sex-films) betekent dat een winst. Men kan zich nauwelijks een eer lij ker en vrijmoediger film over de pu berteit denken dan deze „Soufflé au coeur,” wat mede te danken is aan het vanzelfsprekende spel van Lea Massari als de moeder die zich nooit thuis gevoeld heeft in het wat stoffige doktermilieu en in de dorpsachtige sfeer van Lyon, anno 1954, van Daniel Gelin als de verstrooide vader en van Benoït Ferreux als de misschien wat vroegwijze en vroegrijpe, maar tegelijk begrijpende zoon. Als vroeger reist geheimagent 007 weer de halve wereld af om zijn mysterieuze tegenstander Blofeld te ontmaskeren en te doden. Ditmaal ligt ook Amsterdam in het reisplan (het gaat tenslotte over diaman ten), maar overigens is alles bij het oude gebleven de mooie meisjes, de moord aanslagen. de „last-minute excapes”, ex ploderende helikopters, auto-races, bom bardementen op geheime schuilplaatsen en geheimzinnige laboratoria, waar iets duivels wordt uitgebrouwen. De doden vallen weer bij bosjes, maar het gebeurt altijd met een grapje en tenslotte riskeert Bond zelf ook het een en ander, dus mag hij best eens een tegenstander als werp schijf gebruiken voor lancetmesjes of in brand steken. Als ze daar niet meer tegen kunnen GEEN KERSTMIS is compleet zonder een Disney-film, dat geldt ook na de dood van de meester die zijn studio’s met bekwame vakmensen uigerust, heeft ach tergelaten. van waaruit op gezette tijden speelfilms en tekenfilms voor de hele familie rollen. Zoals dit jaar de avondvul lende tekenfilm „The aristocats,” waarin de belevenissen van een paar zeer aristo cratische Parijse poezen op de bekende Disneyaanse wijze getekend en verteld worden, en die in Luxor te zien is. De avonturen worden op gang gebracht door dat een lieve oude dame haar hele fortuin wil nalaten aan haar lievelingspoes en drie poezekindertjes en pas als de diertjes dood zijn het geld bestemd heeft voor haar trouwe butler. Om eerder in aan merking voor de erfenis te komen, ont voert de trouwe, maar wel schurkachtige butler de diertjes en deponeert ze in een zak ver buiten de lichtstad in een lande lijke omgeving, van waaruit ze nooit de weg terug zullen vinden. Over de eerste voorstelling (In Haarlem) vertelt ze: „Er was één krant die schreef dat ik zo verkrampt speelde. Nou dat klopt. Ik was het ook. Ik was zó ontzettend zenuwachtig. Voor de première heb ik drie keer overgegeven. Hoe ik het ooit gedurfd heb, begrijp ik nog niet. Als ik erg nerveus ben, kruip ik helemaal in mezelf. Of „Er zullen ook wel een hele boel mensen teleurgesteld zijn na afloop, want achter de na men van Jeroen en mij ver wacht men een vleugje humor, maar het stuk is het tegendeel. Het is wel een stuk voor het grote publiek. Je moet er een avond echt gezellig naar gaan zitten kijken. In Rotterdam was de zaal elke avond uitver kocht. Aan het eind hoor je dan de mensen snikken, want het is toch een soort „love story”. Als je dat hoort, vind je het van jezelf toch wel een hele prestatie.” Willeke Alberti en Jeroen Krabbé Tekstpierement van links naar rechts: Nico v. d. Linden, Lia Karon, Sylvia Alberts en Frank Sanders. middag, behalve zondag, geeft het Amstel- toneel kindervoorstellingen: „De reis naar Bombola” van Jaap Hoogstra. In Carré de hele week behalve op 24 december de musical „En nu naar bed”; ook op 26 december matinee. In het Nieuwe de la Martheater op 25, 26, 28, 29 en 30 decem ber Fons Jansen met „Kwartetten”. Het cabaret „Neerlands Hoop in Panama”, dat ook de nieuwj aarsvoorstelling in de Am sterdamse schouwburg verzorgt, geeft in het Shaffytheater voorstellingen behalve op 24, 25 en 26 december. De nachtvoorstellingen van Cinema Pa lace tonen „Hondse wereld” (Mondo Ca ne). In die van Roxy draait „Tussen sex en zonde”. Het Brabants Orkest, onder leiding van de vaste dirigent Hein Jordans zal op 4 januari a.s. het vierde concert in de se rie A spelen. Solistische medewerking zal worden verleend door de En gelse pianiste Moura Lympany. Het concert zal worden ge opend met delen uit de Colorado Serenade, een van de weinig ten gehore gebrachte werken van Mozart. Hierna vertolkt Moura Lympany het bekende Tweede pianoconcert van Rach maninoff. Het gedeelte na de pauze is gewijd aan Petrouchka van Igor Strawinsky. In die televisieshows maakte ze haar debuut als actrice. „Ik heb het altijd al willen doen. Toen Willy van Hemert me in fragmenten van „Molière” en „Pygmalion” had gezien, belde hij op en vroeg of ik in „De Kleine Waarheid” wilde spelen. Geweldig natuurlijk. Ik was toen ook vastgelopen met mijn eigen werk en mijn liedjes.” OOK LOUIS DE FUNES behoort tot de vaste kerst-versieringen. Hij Is ditmaal aanwezig in Lido als een harde zakenman, een wegenbouwer die, speling van het lot, met zijn auto, waarin zich twee lifters bevinden van de weg af raakt en dagen lang met zijn luxueze auto en de lifters in een boomtop boven een ravijn komt te hangen. De situatie geeft aan De Funes weinig bewegingsvrijheid voor zjjn meest al nogal dynamische grappen, maar het geheel dat vooral voor lijders aan hoog tevrees aantrekkelijk moet zijn, zit toch wel vol grappige complicaties en bijpas sende tekst, waarmee regisseur Serge Körber goed weet te werken. De lifters worden gespeeld door Geraldine Chaplin en Olivier de Funès, kinderen dus van beroemde komieken die hun bescheiden steentje aan het totale amusement bijdra gen. Disney’s medewerkers zijn inventiever dan ooit tevoren in het bedenken van humoristische dierenfiguren die de be hulpzame hand uitsteken naar de door hun afkomst wat onhandige en wereld vreemde poezen. Er is een vriendelijke muis die Roquefort heet, verder een com plete uit katten bestaande rondtrekkende jazzband, een paar Amerikaanse honden die als toeristen door Europa reizen en dan de straatkat O’Malley die, uitgerust met de stem van acteur Phil Harris, zingend en pratend een komisch nummer opzichzelf vormt. Veel amusement dus en niet alleen voor kinderen. Hannie het slaat over naar de andere kant en dan word ik erg hard. Dat laatste gebeurde bij de première. Dat was niet zo erg, want die rol kan het wel heb ben. Het is een waanzinnige opgave om tweeëneenhalf uur geconcentreerd te zijn. Maar het is zo fijn en plezierig om het te doen. Elke avond vind je weer wat anders. En het sa menspel met de mensen. De reacties zijn erg belangrijk. Als ze na het eerste liedje klappen, wordt het een leuke avond.” De solo in dit concert zal worden gespeeld door de be gaafde gitariste Els Kluin, die op grond van een voortreffelijk eindexamen in 1969 af gelegd aan het Amsterdams Conserva torium thans verder kan stude ren voor het solistendiploma. Men zal op dit kerstmiddagcon- cert eveneens kunnen luisteren naar de uitvoering van het Concert voor viola da gamba en strijkorkest in D van de achttiende-eeuwse Italiaan Giu seppe Tartini. Jaap Sijtsma, in 1951 te Harlingen geboren, is in dit werk de solist. Hij studeer de tot 1968 bij Guillaume Hesse en daarna bij Tibor de Machu- la aan het Amsterdamse Mu- zieklyceum. Christiaan Norde is zijn leraar in het gambaspel. Als gambist werkt hij elk jaar mede aan uitvoeringen van Bachs passies. OP HET KERSTMENU van de stadsschouwburg staat het toneelstuk „Twee op de wip” met Willeke Alberti en Jeroen Krabbé. Het stuk gaat over de problemen tussen twee jonge mensen, die hun draai in het leven maar niet kunnen vinden. Hij is van zijn vrouw (in Frankrijk) weggelopen, zij is een balletdanseresje dat het niet ziet zitten. VROEGER WAS ER ook geen Kerst- agenda mogelijk zonder de vermelding van de een of andere James Bond-film. Daar is toen een beetje de klad ingeko men, vooral toen Sean Connery die nooit onder stoelen of banken stak dat hij genoeg had vair zijn Bond-creatie, een keer vervangen werd door een ex-manne- quin die bovendien Lazenby heette. Maar nu is Sean weer terug in „Diamonds are forever”, die weer precies op tijd in diverse steden, ook in Amsterdam in pre mière is gekomen en hier in Palace draait. Door zijn ziekte, een kleine afwijking aan het hart, (vandaar de Franse titel) moet Laurent met enige zorg omringd worden en dit veroorzaakt een innige verhouding tot zijn moeder die hem verge zelt naar een kuur-inrichting. Op een zwak moment, als zij juist in de steek is gelaten door haar vriend, zoekt zij troost bij haar zoon en neemt hem mee naar bed. Het kerstconcert zal worden besloten met de vertolking van Bachs prachtige concert in d kleine terts voor twee violen, strijkorkest en cembalo. Jonge, talentrijke violisten vervullen de solopartijen in dit werk. Het zijn de Parijse violiste Joëlle Azoulay en de concertmeester van het jeugdorkest Radboud Oomens, leerling van Herman Krebbers. Joëlle Azoulay ont ving haar opleiding van be faamde violisten. Eerst van Henri Merckel, later van Chris tian Ferras en thans van Hen ryk Szezyng, die haar als een van zijn begaafdste leerlingen beschouwt. Met hem speelde zij Bachs concert voor de Franse televisie. DE WAAG verleent vrijdag en zondagavond gastvrijheid aan de Engelse folksinger Nigel Pickering. Hij was al eens eer der in de Waag en had zoveel succes dat men hem terug heeft laten komen. De Waag is op eerste kerstdag ’s avonds dicht. HOEWEL DE Nederlandse vertaler aan deze veelbesproken Franse film de titel „Zoonlief amuseert zich” meegaf, is „Le souffle au coeur,” die in studio draait een lieve en aandoenlijke film die een moei lijk onderwerp met grote discretie en zelfs humor weet te behandelen. Zoonlief, van wie in de Nederlandse titel sprake is, is een vijftienjarige jongen, zoon van een in zijn werk opgaande gynaecoloog en een jonge, levenslustige moeder. Door zijn oudere broers is deze Laurent al vroeg ingelicht over het leven en verder doet hij zijn kennis over seksue le problemen wel op in het lyceum, uit de „verborgen” boeken uit de bibliotheek van zijn vader en door het gedrag van zijn moeder die hij bespiedt in haar ontrouw. Maar dat is natuurlijk een misrekening en de tekenfilm laat uitvoerig zien, hoe de familie met steun van allerlei schilder achtige figuren die ze onderweg ontmoe ten, de villa van de oude dame weet te bereiken en hoe met hun ontvoerder wordt afgerekend. DE HAARLEMSE Jazzclub heeft op kerstavond, 24 decem ber in het oude Elisabeth Gast huis, ingang Groot Heiligland, een kwartet als gast. Het is een groep die enige popinvloeden in haar jazz-muziek doet. Het kwartet bestaat uit Herman de Wit (al eerder een succes bij de HJC), Herbert Noord, Dave Pieters en Paul van Wagenin- gen. Niet overal is Willeke’s to neelprestatie in goede aarde ge vallen. Sommige acteurs en ac trices kijken met scheve ogen naar haar succes. Het débacle op het liedj esfestival van het boekenbal ligt haar nog pijnlijk vers in het geheugen. Ellen Vo gel tracteerde haar op een ma ger zesje, omdat de presentatie niet voldoende zou zijn „en dat meisje in dit professionele ge zelschap nog niet tot haar recht komt”. Willeke zegt er over: „Ik ben er nog steeds erg ver drietig om. Kijkers van „De Kleine Waarheid” namen het niet. Er brak bijna een klein volksopstandje uit. Ik begrijp het ook niet goed. In „De Klei ne Waarheid” heb ik met ac teurs gewerkt als Coen Flink en John Leddy. Zo enig, ze accepteerden me onmiddellijk. Ik kan er niet goed tegen als ik achter mijn rug nare dingen hoor. Maar ja. Er is zoveel concurrentie. Er zijn zóveel ac teurs, dat ik me best kan voor stellen, dat sommigen het niet prettig vinden als een tiener- zangeres plotseling met goede kritieken komt. Mary Dressel- huys maakte laatst een goede opmerking. Ze zei dat ik het leuk deed, maar begreep niet waarom de kranten de andere acteurs naast mij plotseling als stuntels afschilderden. Het is zeer terecht, dat acteurs dan een hekel aan mij gaan krijgen, terwijl ik er niets aan kan doen.” IN DE AMSTERDAMSE stadsschouw burg gaat vrijdagavond 24 december „De blijde geneurtenis” van Mrozek door het Amsterdams Toneel, evenals op beide kerstdagen en de week erna. Zaterdag middag eerste kerstdag geeft balletgroep Scapino de gebruikelijke matinee. Op 26 december danst het Nationaal Ballet in de matinee-voorstelling. In de dagen daarna zijn er ’s middags kindervoorstellingen door Robert Borremans en Leo Beyers met acteurs en poppen van een nieuw stuk dat „De aard van het beestje” heet. De Nieuwe Komedie is te zien in de Brakke Grond met „Geen Bacchanalen” van Hella Haasse. In de Kleine Komedie speelt de toneelgroep Globe „De filan troop” van Christopher Hampton. Elke viteit geïnspireerd tot het schrijven van moderne a capel- la-muziek die aan dirigent en koor worden opgedragen. IN HET CONCERTGEBOUW speelt op eerste kerstdag ’s middags het Radio Fïl- harmonish Orkest en het Groot Omroep koor onder Roberto Benzi een kerstpro- gramma dat door Eurovisie wordt uitge zonden. Zondagochtend 11 uur geeft Al bert de Klerk een orgelconcert met als solist Frans Brüggen fluit. Zondagavond is Brüggen nog eens te horen maar dan met het Amsterdams Philmarmonisch Or kest onder Kersjes. In de kleine zaal speelt s’ middags de pianist George van Renesse werken van Schubert en Chopin. Voor de jeugd is er heel wat: In Cinema Palace elke middag „De kinderen van kapitein Grant” naar Jules Veme. In Studio elke middag „Tarzans grootste ge vecht” en ’s morgens „Dik Trom in het circus”. IN HAARLOHEIM „Toneelspelen geeft me wel meer bevrediging dan zingen alleen, maar dat komt, omdat het nieuw is. Vroeger zong ik alleen maar een paar liedjes, wel met volle overtuiging, en dan was het afgelopen. Ik had nog nooit tweeëneenhalf uur op de Bühne gestaan. Het was voor mij niet zo’n grote over- gang, want ik sta al 15 jaar op de planken. En of je nou ac teert, zingt of danst, het heeft allemaal met elkaar te maken. Ik wil alles een keer meege maakt hebben. Zo ben ik ook acrobate geweest.” Ze laat krantefoto’s zien met Willeke in de nok van Sarasani ten behoeve van een televisieshow. Dan volgt een compositie voor sologitaar en strijkorkest. Het is het Concert in A van de in 1770 te Napels geboren Fer nando Carulli, die een der be roemdste gitaarvirtuozen van zijn tijd is geweest. Voor gitaar schreef hij meer dan driehon derd werken, waaronder het genoemde concert, waarin hij door hem nieuw ontdekte klankmogelijkheden heeft ver werkt. VOOR DE KINDEREN zijn in de Haarlemse schouwburg een aantal voorstellingen in de kerstvakantie: Poppentheater en mime. Op maandag 27 en dinsdag 28 december zijn ’s morgens om elf uur de voorstellingen vooral geschikt voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Maandagmiddag om half drie voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Ze worden gegeven door het Poppentheater van Feike Boschma. Hij speelt voor de grote kinderen „Het Geluks kind”, naar het sprookje van Grimm „De drie gouden haren” Het sprookje „Hans Egel” is vooral bedoeld voor kleine kin deren. In alle programma’s wordt het eeuwenoude Chinese sprookje „De witte slang” ge bracht. Boschma wil met dit laatste sprookje een feeërieke sfeer overbrengen die sterk contrasteert met de markante beelden van Grimm. De voorstellingen worden ge organiseerd in samenwerking met de dienst sport- en jeugd zaken van de gemeente. FUNHOUSE HORROR is het pantomimisch theaterwondertje van dit seizoen. Het is een veelzijdig programma een beetje aan de griezelige kant, van Rob van Houten, Tob Krot, Cor Beurskens, Marijke Jaburg, Margit de Vries, Barry Stevens en Feike Boschma. Het zijn gekke schetsjes, dansjes, schim menspel, clownerie, slapstick. Kolder en waanzin van hoge kwaliteit; bovendien met dik wijls een dubbele bodem. De bizarre show wordt maandag en dinsdagavond in de Haar lemse schouwburg gegeven. Dinsdagmiddag wordt de voor stelling aangepast aan het ver wachte jeugdige publiek. Het is een voorstelling die je beslist gezien moet hebben. Funhouse Horror is op 7 januari in het cultureel centrum De Schouw in Velsen Noord. Het is goed te weten dat het barokensemble gevormd wordt door vakstudenten en enkele gevorderde amateurs. Allen maken zij deel uit van Haar lems Jeugdorkest. ter de oprichting van het Ka merkoor. In 1937 verzamelde hij een aantal beroepsvocalisten om cantates van Bach voor de ra dio te zingen. Het koor bestaat nu uit zes sopranen, vier alten, vier tenoren en vier bassen; zangers die ook als solist optre den. Het koor legt zich vooral toe op de a capella-zang die in de Lage Landen in de 15e en 16e eeuw tot grote bloei is gekomen. Hedendaagse compo nisten, als Poulenc, Martin en Badings, werden door deze acti- OP DE MIDDAG van de eer ste kerstdag zal het baroken semble van Haarlems Jeugdor kest van halfdrie tot ongeveer vier uur in de Nieuwe Kerk aan het Nieuwe Kerksplein on der leiding van zijn dirigent André Kaart een concert geven. Voor dit concert is een fraai en ook in instrumentaal opzicht interessant programma samen gesteld. Als eerste werk ver meldt dit het Concerto grosso opus 6 no. 8 van Arcangelo Corelli, dat als kerstconcerto grosso grote bekendheid heeft gekregen. HET KONINKLIJK Toon kunst Mannenkoor Zang en Vriendschap uit Haarlem zingt op tweede kerstdag tijdens de dienst van 10.30 in de Elisabeth en Barbarakerk in de Paul Krugerstraat in Haarlem Noord de Mis ter ere van St. Jan en de Deo van Joseph Haydn, be nevens een groot aantal kerst liederen. De dirigent is Bart van Beinum en de organist Jan Schouten Het verhaal is dat van twee zeer uiteenlopende karakters, die er een heel stuk over doen elkaar tenslotte te vinden. Een op straat gezet, primitief sletje dringt binnen bij een boekver koper die denkt dat hij een schrijver is. Het meisje blijkt een ruwe bolster met een blan ke pit te zijn en hoewel onge letterd over meer gezond ver stand te beschikken dan de would be-intellectueel. Maar voor alles pais en vree is, wordt er heel wat afgeruzied in aller lei dolle situaties. Hetty Verhoogt en Will van Seist spannen zich geweldig in om van de standaardtypes, die beide figuren zijn, levende mensen te maken en alle mo gelijkheden van de situatiehu- mor uit te buiten. De intensiteit waarmee ze zich daarvoor heb ben ingezet verdient alle res pect. Het is een onbezorgd avondje uit voor mensen die gauw te vreden zijn en gauw willen la chen. op tweede kerstdag ’s avonds en op de avond van nieuwjaarsdag het splinternieuwe cabaret Tekstpierement te zien. Een primeurtje voor Haarlem. Het cabaret bestaat uit vier jonge mensen die al eerder van zich hebben laten horen. Frank Sanders is vooral bekend als danser en zanger. Hij zit op het ogenblik in de show van Jaspe- rina de Jong, maar was eerder te zien in de musicals De Stunt en Sweet Charity en deed ach- tergronddansjes in de tv-serie Rust noch duur. In de show staat verder Sylvia Alberts (eerder bij Ramses Shaffy en Seth Gaaikema), Lia Karon (ook al uit de musicalwereld) en aan de piano Nico van der Linden. Het programma bestaat uit zo’n veertig nummers, voorna melijk liedjes. De teksten zijn geschreven door Ernst van Al tena, Herman Pieter de Boer, Jan Boerstoel, drs. P. en Frank Sanders zelf. Ze willen amuse ment paren aan enige maat schappelijke geëngageerdheid. De drie artiesten kennen elkaar al jaren, Ze hebben samen op de academie voor kleinkunst in Amsterdam gezeten. Ze werk ten in verschillende shows en liepen allang met het plan rond op hun vrije avonden een soort tour de chant te brengen. Maar al pratend en plannen makend besloten ze zich aan cabaret te wagen. De officiële première is in januari, maar nu gaat Tekst pierement de boer al op om het programma uit te proberen. DE VOLKSDANSVERENI GING ORO organiseert op tweede kerstdag van 12 tot 4 uur in de Stadsdoelen, Gast huisstraat 32, (bij de Boter markt) in Haarlem een instuif voor kinderen van 6 tot 14 jaar. Ze kunnen meedoen aan echte kinderdansen of eenvou dige volksdansen. Er worden ook tekenfilms vertoond en er is een demonstratie van de tie nergroep van Oro van Roe meense dansen in bijbehorende kostuums. s’

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 19