Grootste wens van handelaars begin volgend jaar vervuld TWINTIG SLOOPTERREINEN BIJ WOONWAGENCENTRUM Laatste kubel beton gestort Caissière van 100,000,- Zeewijk voor woningblok in beroofd Sfeervolle kerstzangdienst in Velsense Burgerzaal Beverwijks commentaar op telegram K.v.K. IN DE VISHAL EN OP ZEE ra f VOETBALVELD Overval in Rotterdam ONDERGAAT VERBETERING Grootvader voorkwam ontvoering van Beroep uitgebracht Uitbreidingsplan september 1972 voltooid „Kamer niet op kleindochtertje de hoogte” I I l w 4 M at aai «as aaa mb mb <m mb <a> Kort IJmondnieuws (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De bewoners van het regionale woonwagencentrum aan de Communicatieweg krijgen begin volgend jaar de beschikking over twintig sloopterreinen van elk 450 m2 groot. De benodigde grond is onlangs door de Stichting Woonwagencentrum IJmond van de Beverwijkse Doops gezinde Gemeente aangekocht. De gemeente Heemskerk verricht momen teel de voorbereidende werkzaamheden. Hieremee is aan de wens van de centrumbewoners, die hun inkomsten putten uit de oud-ijzerhandel, tege moet gekomen. NAAM f f L l SsSgEi k - IJMUIDER COURANT DONDERDAG 23 DECEMBER 1971 sierde) kubel ton. (Van een onzer verslaggevers) De verbetering van het veld is mede op (Van een onzer verslaggevers) ADRES TE;----- Daarna kunt u mil noteren als heid staanplaatsen voor woonwagens in het kamp aan de oever van het Noordzee- kanaal op 32 brengen. p, Mi vet qd wordt Scheveningen De aanvoer voor Scheveningen bestond woensdag uit: 30 kisten gul, 100 premiekis- ten makreel. 350 kisten schol en 2800 kilo gram tong. aandringen van de leden van de centrum- voetbalclub aangepakt. In de afgelopen weken heeft deze „wilde” club op velden in Uitgeest en Heemskerk menig partijtje gevoetbald tegen centrumbewohers, elders uit de provincie. Men kan straks zelfs beschikken over een kleed- en wasaccom modatie. In het centrumgebouw, dat op een steenworp afstand van het veld is gelegen, kunnen de voetballers zich ver kleden en wassen. Bang voor beschadiging van het interieur van het prachtige cen trumgebouw behoeft de Stichting niet te zijn, want het hobbylokaal wordt ter beschikking gesteld en daar ligt een tegel vloer in. IJMUIDEN. Burgemeester W. M. B. Bosman, wethouder van Openbare Wer ken C. Ockeioen en directeur Volkshuis vesting R. van Wetter waren woensdag middag in het centrum van de bouwacti viteit in Zeewjjk. Zulks op uitnodiging van het bouwbedrijf Panagro bij gelegen heid van de laatste betonstorting voor het laatst blok woningwetwoningen ter hoog te van de kruising OrionwegDennekop- laan. Omar Sharif en Julie Christie in de bekende film „Dokter Zjivago”, die in het kerstprogramma van City zal worden vertoond. De gemeente Heemskerk laat in het centrum een verbeterd voetbalveld aan leggen. Het bij de opening gereedgekomen trapveldje was onbespeelbaar. „De grond is zwaar tegen gevallen. Het zou benen breekwerk zijn geworden als er op dat veld zou zijn gevoetbald”, aldus de Stich ting. Om dit euvel te verhelpen brengt Heemskerk een grondverbetering aan en wordt het veld tevens wat groter ge maakt. De maten van het voetbalveld voldoen niet aan de eisen die de KNVB stelt aan een voor de competitie bestemd bespeelbaar veld. Beide colleges van B. en W. kregen van de Kamer van Koophandel een vrijwel gelijkluidende brief met een toelichting op de inhoud van het telegram. De inhoud it maanrlnhrinnee f /.8C M f >9 65 40-21, schelvis III 60, schelvis IV 56-40, wijting I 54-33,50, wijting II 50-27, schar 59-20, schol I 38-37, schol II 45-44, schol III 50-46 schol IV 54-38, sprot 12,50-9,40, lever 39-35^ harder 130-105, makreel 51,20-19,50, heek III 50, kabeljauw I 78-70, kabeljauw II 100-82. Woensdag werden in IJmuiden in gul dens de volgende besommingen ge maakt: KW: 226 3.670; SCH: 117 19.700; VL: 1 1.430, 34 570. 90 2.360, 105 580, 131 940, 153 410; UK: 163 2.380; Spannen: KW: 33 en 93 8.500; UK: 32 en 70 5.145, 56 en 200 5.900, 107 en 131 4.030, 196 en 234 3.400; VD: 46 en 115 1.980, 1 en KW: 211 572. van de brief publiceerden wij reeds let terlijk. In antwoord op de vragen van de heer Koger geven B. en W. van Beverwijk daarop nog het volgende commentaar. „In haar brief geeft de Kamer enige verdui delijking ten aanzien van de zaken waar van zij meent, dat de afdoening wordt opgehouden door het uitblijven van een beslissing op bestuurlijk gebied. Ten eer ste wordt genoemd een eventuele herzie ning van het streekplan voor de IJmond- Noord. Zoals de naam reeds zegt, bestrijkt dit streekplan het gebied van Velsen- Noord, Beverwijk en Heemskerk. Het ge hele plan is zo goed als gerealiseerd. Velsen, ten zuiden van het Noordzeeka- naal, maakt deel uit van het streekplan Zuid-Kennemerland. Beide streekplannen zijn sedert de eerste vaststelling op de normale wijze partieel herzien. Afgezien van de vraag of een nadere herziening van deze plannen thans reeds nodig zou zijn, ontgaat het ons waarom voor een eventuele verdere herziening van het plan IJmond-Noord samenvoeging van de ge meenten nodig zou zijn”. Als tweede punt wordt genoemd, dat het de Kamer, uit hoofde van het feit dat zij deel uitmaakt van de zogenoemde Knelpunten Commissie Wegenproblemen IJmond, is gebleken dat beslissingen van verkeerstechnische aard in de IJmond blijven wachten op de beslissing die de Staten-Generaal over genoemd wetsont werp zullen nemen. VELSEN. Het interkerkelijk comité „Zangdiensten” uit Velsen heeft woensdag savond weer voor een wijdingsvolle inlei ding voor het komende kerstfeest kunnen zorgen, door het organiseren van een openbare kerstzangdienst in de Burgerzaal van het stadhuis. De belangstelling hier voor was opnieuw verheugend groot, zo dat er meer dan voldoende aanwezigen waren om de verschillende gezamenlijk te zingen kerstliederen en andere gezangen het gewenste volume mee te geven. Op de Wüstelaan slipte woensdagmor gen een personenauto, die daarna frontaal tegen een vrachtwagen met aanhanger schoof. De chauffeur van de personenau to, een 63-jarige inwoner van Heemstede, werd naar het Marine Hospitaal in Over- veen gebracht. Mutaties bij A.N.W.B. Mejuffrouw A. M. J. T. van den Berg, thans hoofd vail het A.N.W.B.-kantoor in Velsen, is met in gang van 1 januari in dezelfde functie in Alkmaar benoemd. Zij zal worden opge volgd door de heer C. W. van den Vlek- keert, nu nog als eerste kracht werkzaam bij het A.N.W.B.-kantoor in Zwolle. Nacht” en „Daar ruist langs de wolken” waren gereserveerd. Burgemeester W. M. B. Bosman las onderwijl enige teksten uit Lukas 2, waarbij ds. Joh. Brezet, hervormd predi kant uit IJmuiden-Oost nog een korte toespraak hield. Na het „Onze Vader” werd deze sf eervolle kerst bijeenkomst daarop met een gezamenlijk gezongen „Ere zij God” besloten. BEVERWIJK. In een telegram aan de voorzitter van de Tweede Kamer heeft de Kamer van Koophandel in Haarlem haar ongerustheid uitgesproken over het lange uitblijven van de behandeling van het wetsontwerp tot samenvoeging van de IJmondgemeenten, waardoor bestuurlijke besluiten van belang niet zouden kunnen worden genomen. In Heemskerk en Beverwijk hebben respectievelijk de raadsleden P. Vos en D. Koger schriftelijk vragen aan de colleges van B. en W. gesteld met het verzoek mee te delen op welke belangrijke bestuurlijke besluiten de Kamer van Koophandel doel de. In het centrum bevinden zich wel enke le met stenen muren en een stevig hek werk van de buitenwereld afgesloten sloophokken, maar bij nader inzien bleek dit aantal bij lange na niet voldoende om alle handelaars in het centrum van een opslag- en sloopterrein te voorzien. Het bestuur zocht naarstig naar een oplossing en vond die in de aankoop van een perceel weiland van de Doopsgezinde Ge meente Beverwijk. (Van een medewerker) IJMUIDEN. De Baptisten gemeente IJmuiden heeft een beroep uitgebracht op ds. R. Reiling te Leiden. Ds. Reiling is in 1924 geboren in het Drentse plaatsje Nieuw Weerdinge en stamt uit een bekend oud Baptistenge slacht, ook zijn vader was dominee. In 194S werd hij tot predikant benoemd in Hoogezand, waarna hij achtereenvol gens zijn standplaats had in Rotterdam- Zuid, Schiedam en sinds 1968 in Leiden. Ds Reiling kreeg vooral bekendheid door zijn vele evangelisatiewerk in de Unie van Baptisten en was ook enige tijd predikant- directeui van de Evangelisatie Stichting „De rijdende kansel”. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Twee mannen, volgens de politie vermoedelgk Ambonnezen, heb ben vanmorgen even na tien uur de cais sière van een scheepvaartmaatschappij in Rotterdam beroofd van 100.000 gulden. De 22-jarige caissière stond te wachten voor de lift in het kantoor aan de Boompjes, toen zij onder bedreiging met revolvers de tas met het geld' moest afgeven. Zij had het geld onder begeleiding ge haald bij de AMRO-bank in Rotterdam, maar haar begeleider had haar vóór het gebouw waarin de scheepvaartmaatschap pij Dammers-Van der Heide en Co. ge vestigd is, alleen naar binnen laten gaan. De caissière is na de overval volkomen overstuur naar een ziekenhuis gebracht, waar een shock werd geconstateerd. Dit kwantum was indertijd af gesproken, toen het regionale centrum werd ge bouwd. Momenteel staan in Velsen nog zo’n veertig wagens. In gesprekken met de verantwoordelijke bestuursinstanties lie ten de bewoners van het kamp te Velsen doorschemeren niets te voelen voor een verhuizing naar Heemskerk. De gemeente Velsen stelde, zoals be kend, bijna een half miljoen beschikbaar om de voorzieningen in het kamp te verbeteren en geschikt te maken voor 32 woonwagens. De acht woonwagens, die er nu in Velsen teveel staan, moeten dus op een of andere manier verdwijnen. De Stichting Woonwagencentrum IJmond kan geen maatregel afkondigen, waarmee fa milies worden gedwongen zich naar elders te verplaatsen. Velsen is de aangewezen gemeente, aldus de Stichting, om in overleg met de kampbewoners naar de juiste oplossing van dit vraagstuk te zoe ken. In het regionale kamp te Heemskerk zijn momenteel nog acht plaatsen vrij, die direct door families uit Velsen kunnen worden ingenomen. Bij bezetting van de open plaatsen is de maximale capaciteit van het centrum bereikt. (Van onze correspondent) DRIEBERGEN. Doordat de 70-jarige grootvader woensdagmiddag onmiddellijk het alarmnummer van de rijkspolitie bel de met het verzoek de Duitse grens te sluiten, kon worden voorkomen dat zijn 4-jarig kleindochtertje Julia dat even te voren uit zijn huis in Driebergen was weggehaald naar Duitsland zou worden ontvoerd. Aan deze dienst werd medewerking verleend door de harmonie „Soli” uit Driehuis om het dubbelkwartet „Cantores Feliseni”, waarvan de dirigent, de heer Fred Schaap ook de orgelbegeleiding ver zorgde. Het dubbelkwartet zong onder meer „A boy was born” van Benjamin Britten en „Once in Royal Davids City” van H. J. Gauntlett, terwijl voor de sa menzang bekende liederen als „Stille Hierover merken B. en W. van Bever wijk op: „Het is de Kamer blijkbaar gheel ontgaan, dat sedert 1966 een Hoofdwegen- plancommissie van de drie IJmondge meenten een uitvoerig verkeersonderzoek onder leiding van professor J. Vollmuller heeft ingesteld, welk onderzoek reeds tot concrete conclusies ten aanzien van de hoofdverkeerswegen in dit gebied heeft geleid, welke conclusies door de deelne mende gemeenten zijn aanvaard. De pro blemen welke zich bij de uitvoering van dit plan voordoen zijn niet van verkeers technische aard, maar van financiële aard. De oorzaak daarvan is in hoofdzaak afhankelijk van het van rijkswege be schikbaar stellen van financieringsmidde len. Ook een samengevoegde gemeente zou zich voor hetzelfde probleem gesteld zien”. Tenslotte schrijven B. en W. in ant woord op de vragen van de heer Koger: „Wij betreuren het dat de Kamer van Koophandel, kennelijk zonder van de fei telijke situatie op de hoogte te zijn ge weest, gemeend heeft tegen deze achter gronden het telegram aan de voorzitter van de Tweede Kamer te moeten verzen den”. IJMUIDEN. De aanvoer voor IJmui den bestond woensdag uit 6 kisten en 11 premiekisten schelvis. 56 kisten en 4 pre miekisten wijting, 910 kisten kabeljauw en gul, 3 kisten koolvis, 64 kisten en 227 premiekisten makreel, 460 kisten sprot, 92 kisten schol, 19 kisten tarbot, 59 kisten varia, 178 stuks stijve kabeljauw en 4700 kilogram tong. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: tarbot 10,52-10,40, grote tong 7,84- 7,54, grootmiddel tong 7,94-7,70; kleinmid del tong 7,20-6, tong I 6,10-5,68, tong II 4,80 -4,66. Per vijftig kilogram: tarbot 355-177, griet 176-57 gul III 50-39, gul IV 45-36, gul V „Cantores Feliseni” tijdens de kerst zangdienst in de Burgerzaal. Bij Zevenaar werden een 28-jarige Duitse chauffeur en een 16-jarig meisje dat bij de ontvoering had geassisteerd, aangehouden. Het kind werd terugge bracht naar haar grootouders in Drieber gen, waar zij verblijft sinds haar in Duitsland woonachtige ouders in een echtscheidingsprocedure verwikkeld zijn. De chauffeur en hef meisje handelden in opdracht van Julia’s moeder. De chauf feur had zich bekendgemaakt als iemand van het „Amtsgericht”, die erop moest toezien dat het meisje goed was onderge- bracht. Hij vroeg of hij even met Julia mocht spreken, hetgeen werd toegestaan. Toen hij echter probeerde het kind mee te nemen naar buiten, probeerde de grootva der dat te beletten. Tijdens de worsteling zag het meisje, dat met de chauffeur was meegekomen, kans met de kleine Julia naar buiten te rennen naar een auto, even later gevolgd door de chauffeur, die snel wegreed. Aan de grens konden de ont voerders dankzij het snelle alarm van de grootvader van Julia worden aangehou den. Zij zijn in Driebergen in arrest gesteld. bezig zijn geweest. Hij sprak de hoop uit, dat deze winter mild zal zijn. Ook verschillende diensten van de ge meente Velsen hebben bij de voorberei dingen en de realisering van het uitbrei dingsplan goed werk gepresteerd en bur gemeester Bosman merkte op dat hij dit best naar voren kon brengen, omdat het leeuwedeel ervan gedaan werd voor zijn tijd. In Zeewijk is het goed wonen; er zijn natuurlijk wel wensen, maar niet alles kan tegelijk worden gedaan. Ongetwijfeld zal het alle werkers van dit gemeente- deel bevrediging geven dat in het alge meen de bewoners tevreden en dankbaar zijn. Ook van Velsens gemeentebestuur ontvingen alle bouwvakkers een pakje met een verrassing, vergezeld van een brief. Panagro’s projectleider, de heer D. Koel, heeft daarna alle aanwezige werknemers bedankt voor de wijze waarop zij hun taak hadden verricht: „U heeft zorgvul dig gewerkt, het resultaat is voortreffe lijk; alles is uitstekend gegaan.’ Vervol gens ontvingen twee bouwvakkers uit zijn handen een gesloten enveloppe, waar bij alle collega’s de geruststellende mede deling kregen dat zij zeker niet zouden worden vergeten. Burgemeester Bosman zei blij te zijn aanwezig te mogen zijn bij dit histori sche feit in de opbouw van Zeewijk. Er is prima werk verricht in dit deel van de gemeente Velsen. Heel veel arbeid werd verzet voor deze laatste fase. De burgemeester toonde grote waarde ring voor allen die onder vaak niet al te gunstige weersomstandigheden daarmee Het blok maakt deel uit van een serie van 25 blokken die elk 21 woningen, in drie lagen, hebben. In het zo genoemde uitbreidingsplan Zeewijk heeft Panagro in totaal 1789 wo ningen, waarvan 1533 woningwetwonin gen, gebouwd en deels in uitvoering. Omstreeks september 1972 kan het uit breidingsplan Zeewijk voltooid zijn. Op 5 september 1965 sloeg de toenmalige wet houder van Openbare Werken, wijlen de heer R. Verbeek, de eerste paal. Wethouder Ockeioen stortte gistermid dag kwart over vier de laatste kubel (ku bieke meter) beton, terwijl een honderdtal bouwvakkers kritisch toekeek; de hande ling werd gewaardeerd met een warm applaus. De Stichting Woonwagencentrum IJ mond heeft niet de indruk, dat de geplan de „overloop” van bewoners van het Vel sense woonwagenkamp naar het gloed nieuw centrum in Heemskerk vlot ver loopt. In de loop der tijd zijn er wel enkele families van Velsen naar Heems kerk verhuisd. Die overloop zal echter flink in aantal moeten groeien wil de gemeente Velsen de beschikbare hoeveel- I BON 'n °Pen enveloppe zonder postzegel opsturen naar IJmuider Courant. Antwoordnummer 47 IJmuiden Wethouder Ockeioen stortte persoonlijk de laatste (met dennegroen ver- -■ 1 .4*

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7