Toernooileider-voorzitter Joop Remeijer: DARLANG (HFC): tegen internationals NIET ONDER JANSEN STERKSTE IN MEESTERGROEP Omsingeling Gantwarg werd Van der Sluis noodlottig Ook Mars Stars kon niet PSV versloeg Anderlecht d 1 Hoe u op drukwerk de kosten kunt drukken op tegen geweld Levi’s E.C. TE LIJDEN” „NIEUWJAARSTOERNOOI HOEFT „Wij hopen traditie levend te houden” saga bottel- VERS wereldkampioen «ootdoH 080000 rei2l®nnnr»*-- Jan van Ispelen stopt met boksen Nacional nieuwe 16 17 BIER dl •Ui D 0 000 IDOD Duru Q ***1MÜDQO ‘p-ffioflaQ a Klippen S F 1 WOENSDAG 29 DECEMBER 1971 c-Afc» 6 n g iFcS Internationaal Zaalhandbaltournooi X 20^*4 gö y i ALLEEN BIJ I UW SLIJTER «HALVE QM O LITERS O. IN DRAAGTAS 11 l 1 -3|X>rt loortom Joop Remeijer: „We kunnen meer dan eens klassewerk leveren". IWIJUUWIMVWWVUUVUUlWWVWUIlUOlAIUMIUIAMAMmMAAJWUUUUtMUMAAAM ADVERTENTIE ADVERTENTIE dl AMSTERDAM. Ook na de voorlaat ste ronde van het internationale Suiker- damtoernooi heeft Anatoli Gantwarg de leiding behouden. Hij won van v.d. Sluis, die aanvankelijk met een voorpost in het centrum aanvallend optrad. Na eerst een omsingelingstactiek tegen het vooruitge schoven stuk te hebben toegepast, ruilde Gantwarg deze schijf af en lanceerde toen tegen de vijandelijke lange vleugel een aanval, die de Amsterdammer niet kon afslaan. Amsterdammer iets te vroeg geboren, want was de nationale bask^thaltop al verder op de weg der professionalisering dan zou er voor hem waar schijn een baan als manager of full-timesecretaris zijn weggelegd. Nu doet hij het zoals zovele sportieve filantropen in zijn vrije tijd voor z’n lol. Bin nen het raam van de basketballerij heeft Joop Remeijer nog een bijzondere liefhebberij: de internationale toernooien. In de loop der jaren heeft hij speciaal op het gebied van de twee- en driedaagse „vriendschappelijke” botsingen, zoveel ervaring opgedaan, dat hem allerwegen het etiket „ex pert” wordt opgeplakt. De tototips van HFC’s vice-voorzitter luiden: 2 3 2 2 3 1 2 3 2 1 3 2 3 De persoonlijke fouten, die als rijpe appelen van de boom vielen, gingen even eens hun invloed doen gelden. Boogaard en Stiphout konden als eerste vertrekken. Levi’s sloeg gretig toe en dankzij Wim Franke werd een voorsprong van 85-71 opgebouwd alvorens Marioneaux eveneens het veld moest ruimen. In de slotfase viel ook Gerhard Schreur weg en een verwoed vechtend Mars Energie Stars kwam door Childress en de goed draaiende Tommy Bissant nog dichtbij tot 95-91. Wim Fran ke (2-24) schoot Levi’s echter definitief naar de prolongatie van de wisselprijs, 97- 9L AMSTERDAM Voor de tweede keer is Levi’sFlamingo’s er in geslaagd de wisselprijs van het Fiat Stars-kersttoer- nooi mee naar Haarlem te nemen. Op de laatste avond van dit goed bezette toer nooi, waar de kwaliteit van het Sewanee College Team onvoldoende bleek om de Nederlandse ploegen te bedreigen, won Levi’sFlamingo’s na een aantrekkelijke wedstrijd van Mars Energie Stars met 97- 91. Twente KA.C De organiserende vereniging eiste de tweede plaats voor zich op door de Amerikaanse gasten uit Tennessee met 94- 62 duidelijk aan de verkeerde kant van de score te laten. Een duel waarin de arbi trage niet uitblonk en waarin de spelers soms op onreglementaire wijze elkaar het spelen onmogelijk trachtten te maken. Mars zonder de in Bremerhaven vertoe vende Leysner en Tuinstra heeft het Le vi’s desalniettemin toch moeilijk gemaakt. Waar het bij de Zandvoortse ploeg echter aan schort, is het gemis van een eenheid. Nog steeds zijn de successen gebaseerd op de individuele acties van Childress en Bissant. Voor het publiek ongetwijfeld aantrekkelijk om te zien, maar niet vol doende om tegen een klasseploeg als Le vi’s effect te sorteren. Wil Mars de ko mende jaren een rol van betekenis gaan spelen, dan zal het tot stand komen van die eenheid een eerste vereist zijn. wordt in deze periode zo door de beslom meringen rond het eerste team opgeslokt, dat we bijna niet meer aan ons werk voor de achterban toekomen.” Voor de inmid dels uit de slanke kostuums gegroeide Amsterdammer eens te meer een bewijs van de noodzaak, het bestuur in de speci aal op de topsport gerichte en een aparte groep voor de brede laag daaronder, te s 'itsen. „Daar zullen we in de toekomst toch naar toe moeten. Bij de huidige gang van zaken zullen we er op den duur niet meer onder uit kunnen dat enkele bestuursle den zich moeten gaan specialiseren op de afwerking van de zakelijke beslommerin gen rond het eerste team," aldus de voor zitter, die zich tegelijkertijd echter af vraagt of een en ander nu al binnen het kader van de NBB-reglementen te verwe zenlijken zou zijn. Als zesde deelnemer stond het Belgische Eural Goldfinger op de nominatie. Aan vankelijk lieten de Belgen weten dat zij definitief zouden komen, om vervolgens in een laconiek schrijven op 21 december pas mee te delen dat het feest niet door kon gaan omdat het team op 4 januari alweer tegen Standaard Luik uit moet komen. Een tegenvaller, die Joop Remeij er nog niet heeft kunnen compenseren, temeer daar ook Radio Koch al had laten uitkomen geen belanstelling meer te heb ben voor het Nieuwjaarsgebeuren, nu de ploeg ook al in het continentale toernooi tegen de Haarlemmers in de strijd komt. Als noodmaatregel hoopt men vandaag of morgen beslag te kunnen leggen op een tweede Duitse ploeg of het nationale stu dententeam. dat Eural Goldfinger echter moeilijk kan doen vergeten. THEO KLEIN. (Van onze basketbalmedewerker) De verdere deelname aan het Europese toernooi, waarin Levi’s op 5 januari, 48 uur na de finale van het Nieuwjaarstoer- nooi, al aan zal treden tegen de eerste tegenstander: Radio Koch uit Wenen, heeft bovendien tot gevolg dat de glans van het eigen toernooi iets dreigt te verbleken. Immers, wedstrijden om de Europese beker blijken in de prakt ijk voor het publiek toch altijd aantrekkelij ker dan vriendschappelijke ontmoetingen tegen welke sterke buitenlandse tegen stander dan ook. Desondanks slaagde Mars er gedurende de gehele eerste helft in Levi’s op een achterstand te zetten. Via 25-16 en 27-22 was de marge halverwege nog altijd zes punten 48-42. Dat Levi’s er prijs op stelde de eerste prijs zonder een nederlaag te veroveren bleek direct na de basketver- wisseling. Terwijl het Zandvoortse spel steeds onzuiverder werd vooral Ruys- senaers faalde vond de Haarlemse ploeg elkaar zonder enige moeite. En voor coach Boogaard begreep wat er aan de hand was, had Levi’s met 54-48 het heft stevig in handen genomen. nog steeds niet beschikbaar omdat zij nog immer actief bezig zijn en wanneer je als voetballer aan dit soort wedstrijden mee gaat doen dan geef je zelf te kennen dat het is afgelopen met je. Met name voor een Moulijn en in de toekomst ook voor Sjaak Swart is dit nu nog ondenkbaar. Darlang: „Daarom hopen wij de tra ditie zo levend te houden dat het over enkele jaren wellicht van zelf weer beter gaat lopen. Om het extreem te stellen: misschien zijn de mensen meer geïnteresseerd in Keizer als oud-inter- national dan in Abe Lenstra.” Toch wil Darlang er niet om heen dat de wed strijd ieder jaar opnieuw „een stukje sfeer" van belang is. Daar is het traditionele diner dat ook dit keer in Die Raeckse wordt gehouden. De op brengst kan sedert enkele seizoenen al lang de kosten niet meer dekken, maar toch bedenkt Darlang: „Zo’n diner dat de oud-internationals en hun vrouwen wordt aangeboden daar geniet men toch zichtbaar van. Bovendien is een Van Stoffelen daar niet meer weg te denken. Dat blijft toch erg gezellig.” s.v. DE BLINKERT ZATERDAG 1 JANUARI 1972 sterk bezet in de Kennemer Sporthal te Haarlem Deelnemende ploegen o.a. AKADEMICKI (Polen) T. J. OLOMOUC (Tj. Slowakije) GUTSMUTZ (Berlijn) Aanvang 10.15 uur Einde 17.00 uur. Toegangsprijs ƒ1.75. Jeugd tot 16 jaar ƒ1.00. MONTEVIDEO Dinsdagavond heeft de Uruguese voetbalclub National in Montevideo de wereldvoetbalbeker voor clubs gewonnen door een 2-1 overwinning op de Griekse club Panathinaikos. De rust stand was 1-0 in het voordeel van Nacional. De eerste wedstrijd van deze finale in Athene tussen beide clubs eindigde in een gelijke stand (1-1). Uitslagen van de tiende ronde groot- meestergroep: FaalKuyken 2-0, Andrei koDrost 2-0, HisardHermelink 1-1, Gantwargv.d. Sluis 2-0, TsjegolevBaba Sy 1-1, KoepermanSchotanus 2-0; Stand: 1. Gantwarg 16 pnt., 2. Andreiko 15, 3. Koeperman 14, 4 .Tsjegolev 12. Uitslagen tiende ronde meestergreep: De BoerLimon 2-0, Riesenkamp— Schmutz 2-0, SanirsadBirnman 2-0, Bi- sconsJansen 0-2, CordierDe Groot 0-2. Stand: 1. Jansen 14 pnt., 2. De Boer 11, 3. Sanirsad en De Groot 10. (Van onze sportredactie) HAARLEM Leven de spelers zich binnen de lijnen van het basket- veld uit tot de laatste druppel zweet; Joop Remeijer, sinds november vorig jaar voorzitter van de Haarlemse basketbalvereniging Levi’s-Flamingo’s, fleurt pas op als hij zijn basketbalhobby vanachter zijn bureau of groene tafel kan beoefenen. Sinds hij zich na enkele jaren als actief basketballer in het eerste van Blue Stars uit de wedstrijdsport terugtrok, beleeft hij zijn favoriete sport in optima forma als organisator achter de schrijfmachine, aan de telefoon, of in de zoveelste vergaderng. Eigenlijk is de 47-jarige Het leidde er reeds toe dat hij bemoeie nis kreeg met de organisatie van toernooi en in Amsterdam, Den Bosch, Rotterdam, Haarlem en wellicht binnenkort Zand- voort. Het eerste contact tussen Levi’s- Flamingo’s en de Amsterdamse kantoor bediende vond ruim twee jaar geleden dan ook plaats bij de voorbereidingen op het internationaal basketbatoemooi in Haarlem. Op verzoek van het toenmalige bestuur nam Remeijer als toernooileider een voor naam deel van de organisatie op zich. Vorig jaar volgde een tweede toernooi op zijn succesvolle Haarlemse debuut, terwijl in het komende weekend (op zaterdag 1 jnuari, aanvang 8 uur 30, zondag, half drie en 8 uur, en maandag 7 uur 30) onder zijn leiding de derde editie van het internationale Haarlemse toernooi plaats zal vinden. Maar het eerste contact van de oud-voorzitter van Blue Stars en ere voorzitter van het district Amsterdam, met Levi’s heeft inmiddels tot méér ge leid. Joop Remeijer nam de plaats in van Jan Massaro, een wegens zijn grote ver diensten voor de club moeilijk te vervan gen man. Dat realiseerde Remeijer zich ter dege. „Bovendien kwam daar nog bij, dat ik als Amsterdammer het gevaar liep om enigszins buiten het Haarlemse bestuur te komen staan.” voegt hij daar aan toe. Die sombere verwachting werd in eerste in stantie bewaarheid. Er traden communi catiestoornissen op, maar die werden in onderling overleg uit de wereld geholpen. Met zijn jawoord aan Levi’s laadde de Mokummer geen eenvoudige taak op zijn overigens op enige last berekende schou ders. Daar kwam nog een behoorlijk por tie bij toen Levi’s met het nodige geluk de kwartfinales van het Europa-cuptoer- nooi binnenstapte. Het meer dan professionele programma, dat de Haarlemmers In de afgelopen we ken, en de twee komende maanden af moeten werken (midden in de week een Europese match, met in het weekend één of twee nationale wedstrijden) levert niet alleen de spelers en trainers maar ook de bestuursleden een enorme extra-belasting op. Remeijer: „Het dagelijks bestuur Het elftal van de oud-internationals is op enkele plaatsen anders dan het team zoals wij dat eerder publiceerden. De oud-internationals verschijnen nu met: Van Dijk - Kuys, Schilder, Schaap, Wiersma - Schilder, Van Wis sen - Schouten, Schuurman, Van der Linden en Bouwmeester. De reserves zijn: Biesbrouck, Tol en Van Stoffelen. Darlang: „Daarbij is afgesproken dat Schaap in de loop van de wedstrijd zal worden vervangen door Ouderland”. Drost trachtte tot een klassieke spelka- rakteristiek te komen tegen Andreiko, die hiervoor terecht met zijn positionele op stelling niets voelde. Toen de wereldkam pioen aan alle pogingen van Drost een einde had gemaakt, had de jeugdige Fries een lastige stand. Maar er waren moge lijkheden voor remise. Toen hij deze niet onderkende greep Andreiko zijn kans en won. Faal behaalde zijn tweede overwin ning in dit toernooi en wel tegen Kuyken, die in een voordelige stand maar in hoge tijdnood door een lichte combinatie werd verrast. De Zwitser valt in deze wedstrijd wel heel erg tegen. Koeperman had een massale centrumstand tegen Schotanus, die de Rus aan zijn korte vleugel wel wat te veel speelvrijheid liet. De partij kreeg een voortijdig einde toen Schotanus in een lastige positie in een lichte combinatie liep. Baby Sy. weer redelijk fit, speelde te gen Tsjegolev een redelijke partij, die beiden goed afwikkelden en geen kansen weggaven. Hisard had tegen Hermelink praktisch de gehele partij een voorpost waarvan Hermelink toch niet kon profite ren. Het duel eindigde dan ook vrij rustig in remise. Een prachtig succes behaalde de vijf tienjarige Hans Jansen uit Emmen door reeds een ronde voor het einde winnaar van de meestergroep te worden. Na zijn wat ongelukkige verliespartij in de twee de ronde tegen een van de zwakste deel nemers, de Zwitser Schmutz, vervolgde hij met zes overwinningen. Jansen heeft nu het recht om het volgend jaar in de grootmeestergroep te spelen. Metsjanski behaalde de titel van internationaal jeugdkampioen door een snelle overwin ning op Jubal. Hier is Smeenk uit Ruurlo zeker van een tweede plaats. Eenvoudig. Gewoon de juiste druktechniek kiezen. O, die weet U niet? Begrijpelijk, maar daar zijn wij ook voor. Wij vertellen U of het boekdruk, offset, klein-offset of een kombinatie daarvan moet zijn om tot de gunstigste prijs te komen. Uiteraard kunnen wij het ook voor u uitvoeren in deze technieken. Erg goed ook, want er staat meer dan 40 jaar ervaring achter. De vormgeving? Graag gedaan. Geen enkel probleem. DRUKKERIJ HAERLEM Delistraat 18 Haarlem tel. 023-25 71 29 DWS—Go Ahead NEC—MW PSVFeyenoord NAC—FC Utrecht GroningenTelstar - ExcelsiorVolendam Den HaagAjax De GraafschapRoda JC HeraclesWageningen Willem II—SW VeendamVW PEC—AZ ’67 Fortuna VI—HVC Joop Remeijer deelt die angst niet. Hij zegt: „Wij hebben nu eenmaal de ver plichting op ons genomen om jaarlijks een internationaal toernooi te brengen. En daar zullen we ons ook dit keer aan houden. Wij moeten nu eens af van het idee dat we in de ogen van het publiek geen topwedstrijden kort achter elkaar zouden kunnen spelen. De toeschouwers moeten worden opgevoed met de zeker heid dat zij van ons ook op korte termijn, meerdere malen achtereen klassewerk voorgeschoteld kunnen krijgen. In het voetbal is dat nu al zo. Als Ajax op zondag een goede wedstrijd heeft gespeeld tegen bijvoorbeeld FC Twente, dan kan het de woensdag daarop toch weer voor een groot publiek op de grasmat komen tegen een goede tegenstander. Daar moe ten wij in de toekomst ook naar toe.” Met de komende Europese wedstrijden tegen topclubs als Radio Koch, Real Ma drid en Ignis Varese als sluimerende concurrenten, heeft de Levi’s-voorzitter naar zo aantrekkelijk mogelijke tegen standers gezocht. In Nederland was hij gauw klaar. Fiat Stars krijgt gelegenheid voor een revanche voor de in het Amster damse toernooi geleden nederlaag, terwijl buurman Mars Stars als streekgenoot na tuurlijk welkom was. Bleven over de bui tenlandse deelnemers, een probleem op zich. Remeijer: „Als je bij de bekende buitenlandse verenigingen aanklopt, dan ben je niet klaar met de reis- en verblijf kosten. Die heren willen meer. Daar komt al gauw zakgeld en dergelijke bij.” (Van onze sportredactie) ZWAANSHOEK Als de weersom standigheden zich de komende dagen niet drastisch wijzigen dan ziet het er naar uit dat de veertigste wedstrijd tussen HFC en de oud-internationals dit keer, voor het eerst sinds vele jaren, op een redelijk bespeelbare gras mat kan plaatsvinden. Ook belangrijk omdat een vriendelijk nieuwjaarszon netje nu eenmaal meer mensen naar het terrein aan de Spanjaardslaan zal lokken dan een sneeuwstorm, zoals dit jaar op 1 januari het geval was. Daarom meent HFC’s vice-voorzitter Darlang ook: „Een aantal toeschouwers dat tussen de drie- en vierduizend mensen ligt zou ik al erg geweldig vinden. Ik heb ook wel goede hoop dat wij dit keer wat meer mensen zullen trekken dan de afgelopen jaren het geval is geweest. Ten eerste is er bij ons op grond van het aantrekkelij ke competitieverloop in de tweede klasse dit jaar al iets meer publiek gekomen en ten tweede menen wij een tendens te bespeuren dat het amateur voetbal weer wat meer in trek bij de mensen komt.” Tegen die achtergrond is het ook duidelijk dat de HFC’er vurig hoopt dat 1 januari weer een succes wordt. Men redeneert bij HFC dat een ge slaagde uitvoering van het jaarlijkse evenement weer een nieuwe impuls aan het amateurvoetbal, en de gewel dige actieve recreatie die daar mee samenhangt, kan geven. Het is de laat ste jaren een beetje moeilijk geweest met betrekking tot de wedstrijd HFC oud-internationals. Er was een gestadig teruglopende interesse waarbij men al tijd maar weer hoopvol het oog op de toekomst gericht hield op de tijd dat er zich weer een nieuwe lichting oud- internationals zou aandienen. Darlang: „We zitten nu al enkele jaren min of meer in een overgangsfase. De tijd van een Groeneveld, Smit, Roozen en Bies brouck is voorbij. Daarbij is niets ten nadele gezegd van het elftal dat wij nu op bezoek krijgen dat ziet er op papier toch ook erg aantrekkelijk uit maar zo heeft Eddy Pieters Graaf land bedankt omdat hij naar de win tersport is.” Daarbij komt voor de organisatoren van De Zwaluwen ook nog het pro bleem dat men een publiektrekker van de eerste orde als Lenstra definitief naast het elftal heeft gezet. De Fries speelt nog wel heel wat wedstrijden als ex-international, wat hem een aar dige bijverdienste oplevert, maar is niet meer present in het officiële team van De Zwaluwen, dat slechts een paar wedstrijden per jaar voetbalt, waarbij het duel tegen HFC een vast agenda punt vormt. Bovendien zijn mensen als een Coen Moulijn, Bennie Muller etc. »-SV.V.| (Van onze sportredacteur) BRUSSEL. P.S.V. heeft gisteravond in het Astrid-park te Brussel voor 10.000 toeschouwers met 4-3 gewonnen van An derlecht. In de eerste helft speelde de Eindhovense ploeg, die niet kon beschik ken over de zieke Schmidt Hansen en de geblesseerde Mulders, een schitterende partij. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De Haarlemse profbok ser Jan van Ispelen heeft besloten defini tief een punt achter zijn carrière te zetten. Directe aanleiding tot deze belis- sing vormde het startverbod dat de Ne derlands Boks Bond hem oplegde in af wachting van de uitslag van een e.e.g.- (hersen) onderzoek. Op aanraden van zijn trainer Piet ter Meulen besloot de Haar lemmer de uitslag niet af te wachten en direct met de training te stoppen. Met enige routine kunnen deze klippen omzeild worden door een uitwisseling te arrangeren. Zo speelde Levi’s reeds in Leverkusen tegen de Duitse kampioen Tus ’04, die dit bezoek in het Nieuwjaarstoer- nooi zal beantwoorden. Een meevaller was de deelname van de Finse kampioen Tampion Honka, die na uitschakeling in de tweede ronde van het Europese toer nooi, door Slavia Praag, nog enige reser ves te verteren had, die in de vorm van een trip naar Haarlem opgenomen zullen worden. I

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 17