Santpoortse judoclub uit anonimiteit A-TEAM VOOR DSCHEN DUI EEN NUTTIG VENDEL- DRAGER Bijenhouden als edele hobby PEN- Concordia verdedigt eerste plaats bij BHC Verkeerscursus Velsen m Tweeduizend aansluitingen draadomroep verdwijnen i FSH VERENIGIM^^IEUWS !>!T l -MOND Maandprogramma van jeugdcentrum Prijswinnaars bij Kampioenschap voor automobilisten „De Bonte Duif” J WOENSDAG 29 DECEMBER 1971 Exclusieve couture Beverwijk Heemskerk In Haarlem, IJmuiden en Zandvoort Kampioenschap V elsen-IJ muiden Wijk aan Zee De afdeling Velsen van de Vereniging tot Bevordering van de Bijen teelt in Nederland heeft voor dinsdag 11 januari in ,,’t Braambos” aan de Zeeweg in IJmuiden-Oost een openbare voorlichtingsavond georga niseerd, bedoeld voor een ieder die nader over de bijenteelt en het im keren wenst te worden geïnformeerd. Deze voorlichting zal onder meer geschieden door het vertonen van een aantal speciale films over dit onderwerp. - ADVERTENTIE en (Van onze handbalmedewerker) 19.30 u. De Modehuis IJmuiden „Voor iemand, die hier niet uit de buurt komt erg moeilijk te vinden”, aldus mevrouw Mackaay, secretares se van de club. Ondanks deze excen trische ligging weten zo’n 120 leden wekelijks de weg naar de dojo te vinden, waar judoleraar Jos Plen- ckers de enige betaalde kracht van de vereniging, met maar liefst zes as sistenten klaar staat om de enthou siastelingen de ingewikkelde tech niek van de Japanse vechtsport bij te brengen. Leden die de Santpoortse club eenmaal goed ontdekt hebben, doen er in de regel met moeite af stand van, met als gevolg een leden verspreiding die zich uitstrekt van het Haarlemse Schalkwijk tot Castri- cum en zelfs Krommenie. Bij de dames ie het duel de Blinkert- Meteoor (in Zandvoort) van groot belang voor de onderste plaats. Een Haarlemse worden vergeleken. Zetten en tegen zetten van de imker bestaan namelijk uit de gevolgen van de steeds wisselen de weersinvloeden op de bloeiende ge wassen, waar de bijen hun voedsel bronnen aan ontlenen. worden afgesloten. De resterende 50.000 aansluitingen zullen naar het zich laat aanzien, in 1974 worden opgeheven. De bij de liquidatiefase van eind 1972 betrokken abonnees zullen een dezer da gen van de voorgenomen opheffing op de hoogte worden gesteld. Huurders van bijzondere draadomroep inrichtingen, zoals vele ziekenhuizen en bejaardencentra, zullen in de gelegenheid worden gesteld deze installaties over te nemen tegen een kleine vergoeding. Ont vangst en distributie van de programma’s zullen zij na de overname zelf moeten verzorgen evenals het onderhoud. WOENSDAG 29 DECEMBER Het Groene Huis, Raamveld. 20-22 u. tienerclub. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.45-22 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70: en Amstelstraat 44: vol wassenen 19-21 u. WOENSDAG 29 DECEMBER De Magneet, ten Katestraat. 20 u. volks dansen Assumburg. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u- Plein 1940-1945 nr. 48 Deze verandering is ongetwijfeld het gevolg van het toenemen van de be volkingsdichtheid in de laatste eeuw ongeveer verviervoudigd en de ont wikkeling van de techniek, met de hier mee gepaard gaande opkomst en snelle uitbreiding van de industrie. Hier werd het beeld van de natuurlijke gesteld heid en plantengroei ook in ons land totaal door gewijzigd. Deze wijziging is uiteraard van zeer nadelige invloed ge weest op de mogelijkheid tot het hou den van bijen als bedrijf. Door dit alles kunnen de meeste im kers thans als amateurs worden be schouwd, zij het dan ook in goede zin. Zij maken immers studie van het leven en de verrichtingen van de bij, waarbij tevens aandacht wordt geschonken aan de planten welke voor de bijen van be lang kunnen zijn. Deze amateurs be nutten hun veelomvattende kennis van bloemen en bijen voor een sportieve wedstrijd met de natuur, met de be doeling een zo groot mogelijk rende ment aan honing te verkrijgen. Volgens de heer Koning bevat het houden van bijen dan ook een spelelement, dat enigszins met het edele schaakspel kan bijen. Hier kan nog aan worden toege voegd dat adspirant-imkers die thuis niet in de gelegenheid zijn een bijen volk te houden, hiervoor ruimte wordt geboden in he park van het landgoed „Waterland" in Velsen. Een welwillend en belangeloos gebaar van de eigenaar, waar de leden hem bijzonder erken telijk voor zijn. (Van onze sportredactie) SANTPOORT Verscholen ach ter de flats die het softbalterrein van Terrasvogels in Santpoort-Zuid be grenzen, ligt de houten trainingszaal van de judovereniging Dschen Dui. Door de stijgende vaste kosten is het namelijk niet meer mogelijk om zo'n buitenlandse trip te financieren. In tegen stelling tot de judoscholen (commerciële instellingen met een judoleraar-eigenaar aan het hoofd), waar de teruglopende belangstelling voor judo steeds meer aan gevuld wordt met andere activiteiten, zo als sauna's, trimclubs enz., heeft de vere niging (een vrijetijdsorganisatie waarin meestal alleen de hoofdtrainer een part- timejob heeft) naast de judocontributie en enige subsidie geen andere bron van in komsten. De leden van de afdeling Velsen van deze vereniging, zowel dames als he ren, komen voort uit de meest uiteen lopende groeperingen, waar onze sa menleving uit bestaat. Zij zijn bereid nieuwe leden van harte welkom te he ten, om hen vervolgens met raad en daad terzijde te staan bij het vergaren van kennis en het verkrijgen van prac- tische vaardigheid in het omgaan met HAARLEM. In december 1972 januari 1973 zullen 21 netten en 23 netge- deelten van de draadomroep worden afge sloten. Hierbü zullen 50.000 draadomroep- abonnees zijn betrokken, waarvan ruim 1300 in Haarlem, 200 in IJmuiden en het hele net van Zandvoort met 623 aanslui tingen. Dit is een gevolg van de beslissing die de regering in 1964 heeft genomen tot geleidelijke liquidatie van de draadom roep. Er zullen dan nog 38 netten met ongeveer 100.000 aansluitingen over blij ven, waarvan eind 1973 nog de helft zal Donderdag 13 januari begint in Vel sen een nieuwe verkeerscursus, be stemd voor personen van achttien jaar en ouder. De cursus omvat vier lessen op donderdagavond van 19.30 tot 22 uur, welke in het stadhuis zullen wor den gegeven. Belangstellenden kunnen zich voor nadere inlichtingen in ver binding stellen met de bode van het stadhuis,telefoon 02550 - 1 90 00, toestel 119. Aanmelden gaarne voor maandag 10 januari. Kampioenschap voor automobilisten Tijdens de afgelopen maanden heeft er een overleg plaatsgevonden tussen de autosportvereniging „Haarlem” en de automobielvereniging „De Rjjnmon- ders", met de bedoeling de activiteiten in Kennemerland beter op elkaar af te stemmen- Deze besprekingen hebben onder meer geleid tot het creëren van een gecombineerd kampioenschap van Kennemerland. waarvan de bepalingen in de clubbladen zijn vermeld. De eerste rit hiervoor zal maandag 3 januari worden verreden, waarvoor het eerste équipe om 19.31 uur vertrekt van de startplaats: café-restaurant Kraak, Marktplein, IJmuiden. De leng te van deze rit is ongeveer 45 kilome ter, waarvoor de deelnemers worden onderverdeeld in een A, B en C-klasse. De prijzen bestaan uit bekertjes. In lichtingen over deze eerste kampioens- rit worden verstrekt door het secretari aat van „De Rijnmonders”, Hercules straat 61IJmuiden. telefoon 02550 - 1 41 12. DONDERDAG 30 DECEMBER Sporthal. Laan van Meerestein. 8.30-10, 10.30-12 en 13.30-15 u. jeugdsport met in structie. Het Groene Huis, Raamveld. 19.30 u. Multi movement. Beverwijkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg 2. 20-22 u. spreekuur. Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 u. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7 -16 en 20.15-21.30 u. Met die formatie behaalde Dschen Dui tweemaal achtereen het kampioenschap van Noord-Holland, een district waarin de verovering van een gewestelijke titel in aanwezigheid van sterke ploegen uit Am sterdam en omgeving, als een goede pres tatie geldt. Twee jaar geleden kreeg dit succesvolle team een verlengstuk in de vorm van een A-ploeg, die enkele weken terug met het nodige mazzel een kwalifi catie voor de nationale teamkampioen schappen uit het vuur sleepte. Henk Ko ning, nationaal studentenkampioen en vanaf vrijdag tjjdeljjk voorzitter van de club, als opvolger van de scheidende prae- ses Dohmen, verduidelijkt: „Voor ons was alleen de deelneming van belang. Wij blijven reëel; een Nederlands kampioen schap, of een plaats in de buurt van de titel is voor ons niet weggelegd. Misschien dat een volgende generatie nog eens zover komt. Maar dan zullen de beloftevolle Tegenover dit nadeel staan volgens de vaste overtuiging van het Dschen Dui- bestuur echter vele voordelen. „Ik ben ervan overtuigd dat lang niet zo veel mensen zich belangeloos in zcuden zetten als Dschen Dui een judoschool werd. Juist omdat het een vereniging is, waarin de leden het allemaal met elkaar op moeten knappen, heerst er hier een aparte sfeer”, aldus mevrouw Brandhof, die zich ge steund weet door haar medebestuursleden. Koning: „Ik geloof zelfs dat we een aantal leden zouden verliezen als Dschen Dui een commerciële school zou worden. Onze leden krijgen voor hun contributie niet alleen judotraining, maar ze weten ook dat verder alle activiteiten, zoals een feestavond en binnen- of buitenlandse tripjes ervan worden betaald.” Prijswinnaars bfj „De Bonte Duif” De heer C. J. Dijkers uit Koog aan de Zaan, keurmeester voor de beide hok- kenshows die onlangs door de post duivenvereniging „De Bonte Duif” uit IJmuiden werden gehouden in zaal „De Griffioen” aan de Trompstraat, heeft hiervoor de volgende prijzen toegewe zen: Groepsprjjzen duivinnen: 1. G. de i Bot uit Velsen-Noord; 2. J. Jellema uit IJmuiden-Oost; 3. W. Remmers uit IJ muiden. Tevens werd hier voor elke inzender een ere-prijs aan toegevoegd. Groepsprjjzen doffers: 1. J. Jellema uit IJmuiden-Oost; 2. C. van Duyn uit Santpoort; 3. W. Remmers uit IJmui den. Ook hier werd telkens een ere prijs aan toegevoegd. Groepsprjjzen over beide shows: 1. J. Jellema uit IJmuiden; 2. W. Remmers uit IJmuiden; 3. G. de Bot uit Velsen- Noord; 4. S. Vergonet uit Beverwijk; 5. P. de Bot uit IJmuiden. Deze prijzen zullen vrijdag 7 januari in „De Griffioen” op een speciale feest avond worden uitgereikt. Het nieuwe maandprogramma van het PEN-jeugdcentrum aan de Kanaal straat in IJmuiden wordt zaterdagmid dag 1 januari ingezet door „Caboodle”, des avonds gevolgd door „Panthéon”. Vrijdag 7 januari vermeldt het pro gramma een optreden door „Southern Comfort”, met „September” voor zater dag 8 januari. Dit weekeind wordt zon dagmiddag 9 januari rondgemaakt door „Summerbush”. Na een Zuid Afrika-avond op dins dag 11 januari volgt vrijdag 14 en za terdag 15 januari het optreden van res pectievelijk „Human Orchestra” en „Dizzy Mans Band”. Zaterdag 22 janu ari komt „Left Side” naar IJmuiden, terwijl tenslotte Rob Hoeke voor vrij dag 28 januari en „Q 65” voor zaterdag 29 januari worden geannonceerd. Aan dit laatste programma wordt ook me dewerking verleend door „SHE”. Voor de dinsdagavonden zullen ook in janu ari de culturele programma’s normaal worden voortgezet. WOENSDAG 29 DECEMBER Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, 19 tot 21.30 uur, jeugd- en tienerbiblio- theek, Willemsbeekweg, 19 tot 21 uur. De Ring, in Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden, bokstraining van 19.30 tot 22 uur. WOENSDAG 29 DECEMBER Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. DONDERDAG 30 DECEMBER Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, 9.30-11.30 u. peuterspeelgroep; 9- 11.30 u. bejaardensoos; timmerclub jongens 8-10 jaar 16.15-17.30 u.; kookclub meisjes en jongens 10-13 jaar 16-30-18.30 u.; tafel tennis tieners 19.30-21.30 u.; teeneratelier meisjes en jongens 19-20.30 uur. Zee- en Duinwjjkclubs, Pleiadenschool 16-17 en 19-20 uur toneel en expressie in Zeewijkschool, 16-17.15 uur meisjessamen komst. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30; filiaal Willemsbeekweg, jeugd- en tiener- bibliotheek 15.30-17.30 uur; filaal Paro chiezaal Petruskerk, Venusstraat, 14.30- 17.30 uur en 19-21.15 uur. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- lichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30-8 uur gemengd zwemmen, 8-12.15 uur schoolzwemmen, 12.15-13.15 uur gemengd zwemmen, 13.30-16.15 uur gemengd zwemmen, 13.30-16.15 uur schoolzwemmen, 16.15-16.45 uur zwemlessen, 16.45-18 uur gemengd zwemmen, 18-18.30 uur zwemles sen, 18.30-22.30 uur CSB, 21.50-22.50 uur Duikersvereniging. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 19-23 uur badmintonclub Velsen. Boksvereniging Manly Sport. Les en wedstrijdtraining van 9.30 tot 21.30 uur in de gymzaal van de Moerberg Comité- school aan de Kerkstraat, oud-IJmuiden. Hoewel de clubtrouw van deze forensen zeer op prijs wordt gesteld, is hun aantal toch niet voldoende om de bodem van de clubkas bedekt te houden. „Honderdttwin- tig leden is een respectabel aantal”, zegt mevrouw Brandhof, penningmeesteresse van Dschen Dui, „maar willen we goed rond kunnen komen, dan moet ons leden bestand toch nog verder worden uitge breid”. Daarbij speelt de ongunstige ligging, én tot voor kort de onbekendheid bij het publiek, de vereniging parten. De laatste maanden is daarin echter een duidelijke verbetering te bespeuren. Hoe wel de naam Dschen Dui, een willekeuri ge Chinese uitdrukking, die op de vrije toer vertaald wordt met „sprankelende kracht” voor een Nederlander nu niet bepaald eenvoudig uit te spreken is. heeft hij in het afgelopen seizoen toch een vertrouwde klank gekregen. Oorzaak: de opgaande lijn in de prestaties van het eerste team. Tot ’69 waagden de Sant poortse judoka’s, die zich in 1956 met de steun van „Opa” Schutte, verenigden, zich niet aan a-teamwedstrijden. De inschrij vingen bleven tot die tijd beperkt tot een b-ploeg, waarvan de graduatie niet verder reikt tot de bruine band (eerste kyu). zege zal de thuisclub wat verder uit de zorgen helpen, maar wanneer Meteoor beide punten verovert, is er weer van alles mogelijk. Rapiditas mag uitgescha keld genoemd worden voor de strijd om de titel. Ook dit seizoen delen HMS en de Volewijckers de lakens uit. Nu de Haar lemse dames bij de Amsterdamsen op bezoek moeten, lijken de kansen op een zege nihil. IJinond lijkt ons wat te zwak voor SEW’68, een ploeg uit de midden moot. In de derde klasse vraagt het da- mes-duel Full SpoedOdin alle aandacht. Beide ploegen doen het verrassend goed en maken aanspraak op de titel Deze interessante strijd wordt in Beverwijk gespeeld. KIC moet bij WGW met beide punten kunnen terugkeren. De heren van de Blinkert 2 kunnen zich ten koste van AVA wat verder van de laatste plaats verwijderen, maar zij zuilen het zeker niet eenvoudig krijgen. Zandvoortmeeu- wen lijkt ons kansloos bij de Zeeburg- reserves. Dschen Dui trof het 18 december tij dens de nationale titelstrijd wel heel slecht De Santpoorters lootten de eerste wedstrijd tegen titelverdediger Boersma uit Amersfoort, die in dit duel nog geen fout maakte. Later verloor Boersma op zijn beurt wél van de nieuwe kampioen Buentink uit Amstelveen, waardoor voor Dschen Dui ook de kans op een herkan sing verkeken was. De uitschakeling kwam niet zo hard aan. Het bestuur streeft immers niet in de eerste plaats wedstrijdresultaten na. „De recreatiesport staaat voorop. We willen vóór alles een vereniging zijn waarin zo veel mogelijk mensen judo als ontspanning kunnen be oefenen. Wat niet wil zeggen dat de jongens die wedstrijden willen maken niet alle gelegenheid zouden krijgen om het zo ver mogelijk te schoppen”, aldus me vrouw Mackaay Bovendien heeft men ontdekt dat de resultaten van de wedstrijdjudoka’s tevens een goede reclame vormen voor de hele vereniging. Maar niet alleen op bonds wedstrijden is Dschen Dui actief. Ook de mindere góden, vooral onder de jongeren, krijgen de gelegenheid om hun mogelijk heden in wedstrijden uit te proberen. De club onderhoudt daartoe intensieve con tacten met bevriende verenigingen uit Alkmaar, Zaandam (waar men vorig jaar de plaatselijke toernooien om de Zilveren Molen en de Kaas van hetzelfde ereme taal won), Amsterdam, Overveen, Haar lem en zelfs Bergisch Gladbach en Saar land. Waarbij vermeld moet worden dat de uitwisselingen met de Duitse teams het volgend jaar door geldgebrek in gevaar dreigen te komen. Op de bank volgen voorzitter Koning, secretaresse Mackaay en penningmeesteresse Brandhof de training. junioren van nu er niet rond hun zestien de jaar mee op moeten houden, zoals nu nog te vaak gebeurt.” DONDERDAG 30 DECEMBER De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 14 u. fantasie-festival. De Werf, Jan Ligthartstraat. 14 en 16 u. films (6-9 jaar), 19 u. films (9-13 jaar). De Zandkraai, Handelstraat. 19 u. start strandwandeling (vanaf 14 jaar). Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. schietvereniging De Vrijheid. Progress-sociëteit, Const Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Ge opend vanaf 19.30 u. De heer J. G. Koning uit de J. Kos- telijklaan in Velsen-Zuid, zelf al ge ruime tijd een enthousiast imker, wist ons te vertellen dat het contact tussen mens en bij waarschijnlijk reeds zo oud is als de mensheid. Vandaar dat in het houden van bijen gedurende vele eeu wen een ruim bestaan kon worden ge vonden en het is dan ook nog maar nauwelijks honderd jaar geleden dat in sommige streken van ons land het im keren als bron van ihkomsten op een lijn kon worden gesteld met de veeteelt. Sindsdien is ook in deze sector het no dige veranderd, zodat in Nederland thans nog slechts enkelen door de bij enteelt in hun onderhoud kunnen voor zien. Dit steeds weer boeiende contact met de levende natuur stemt de imker tot nadenken over veel, waar in de dage lijkse sleur van het leven gewoonïjjk nauwelijks aandacht aan wordt ge schonken. HAARLEM. Het nieuwe jaar begint voor enkele Haarlemse zaalhandbalploe- gen met uitermate belangwekkende ont moetingen. Zo ontmoet de herenploeg van Concordia in Hilversum BHC. Deze wed strijd is van groot belang voor de bezet ting van de eerste plaats. De Haarlem mers hebben nn twee punten voorsprong op BHC en drie op de Blinkert Een overwinning zal een comfortabele voor sprong betekenen. De Blinkert mag in Zandvoort geen moeite hebben met Amersfoort, al zullen de Haarlemmers zeker hun nieuwjaarstoernooi nog in de benen hebben. IJmond verkeert in de onderste regionen en zal bij AHC’31 2 op grote tegenstand stuiten. Wellicht was de overwinning op de Blinkert het begin van het Velser herstel. i

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9