Wim van Hanegem Tsjechen, Poolsen en Duitsen naar Haarlem zwaar gestraft zeer NIEUWJAARSTOERNOOI BLINKERT DANKZIJ VREES VOOR BASKETBAL Jan van Ispelen niet rijk van geworden er IOC helpt Zowel Harm Kuipers als Maarse tevreden „Ik ben Weer Schenk Sapporo Premie toto 19 Ind ruk wekkend Totalisator Basketbalteam Winst Zweedse Henk Lelieveld paardesport beleeft nu Derde zege Timman in Stockholm versloeg Denen gouden tijden uitgeschakeld sprinters tegen Noorwegen Bokstitelstrijd in één weekend Volleybalteam weer verslagen slot Gantwarg Sax moest punt prijs geven DONDERDAG 30 DECEMBER 1971 Moeilijk T rekpleister Cruyff in Europese elf reclame niet. (Van onze sportredactie) Uitslagen: Sportman: 1. Ard Schenk (187), 2. Jan de Vries (98), 3. Leijn Loevesijn (61). Sportvrouw: 1. Willy Stahle (152), 2. Jan var» Ispelen bestempelt dat als on zin. Hij zegt: „Natuurlijk weet ik wel, dat DEN HAAG. Het is vrijwel zeker dat de Nederlandse amateur bokskampioen- schappen volgend jaar op 15, 16 en 17 april in de Sporthal Overbosch in Den Haag worden gehouden. Bijzonder triest verliep de strijd voor de sterk naar voren komende Fietje Wes tenbroek, die op de 500 meter wegens drie BREMERHAVEN. In een wedstrijd voor het internationale basketbaltoemoo! van Bremerhaven heeft het Nederlandse team met 85.66 gewonnen van Denemar ken. Bij de rust was de stand reeds 38-28 in het voordeel van Nederland. WIELRENNEN. De Belgische beroeps renners hebben in Brussel de vereniging van Belgische beroepsrenners opgericht. Eddy Merckx werd gekozen tot voorzitter en Patrick Sercu tot secretaris. Bij de heren moet het Tsjechische P. S. Olomouc de grote trekpleister worden. Olomouc nam eveneens deel aan het Utrechtse toernooi, maar bezette daarin uiteindelijk slechts een derde plaats. Ach teraf gezien nog niet eens zo gekke pres tatie, als men weet dat de Tsjechen twee dagen en één nacht achter elkaar in een bus zaten om vanuit hun woonplaats Olomouc. een gemeente met tachtigdui zend inwoners tussen Brno en Praag. Utrecht te bereiken DEN HAAG. Opnieuw is de omzet op de paardesporttotalisator belangrijk gestegen en gekomen op het recordbedrag van 63.142.754.-, waarvan tachtig percent weer terugvloeide naar het spelend pu bliek. De omzetvermeerdering bedroeg ten opzichte van het daaraan voorafgaande jaar 10.301.309,-, hetgeen een stijging is van 19*/s percent. Dit resultaat werd be reikt op 253 langebaanmeetings en veer tien korte baandraverijen, tegen een to taal van 268 wedstrijddagen in 1970. Slechts op de banen Baario en Hilversum daalde de omzet iets, hetgeen veroorzaakt werd door een geringer aantal koersdagen op deze banen. Ondanks het feit dat de baan Hilversum wegens een verbouwing bijna een half jaar gesloten is geweest, waardoor het aantal meetings van 72 tot 48 verminderde, bleef de toto-omzet van ƒ17.064.304,- slechts ruim anderhalf mil joen gulden onder het resultaat van vorig jaar. ZEIST. De tuchtcommissie van de KNVB heeft Wim van Hanegem voor drie achtereenvolgende bindende wedstrijden geschorst. Van Hanegem had twee weken geleden een officiële waarschuwing opge lopen in de weinig vriendschappelijke wedstrijd FeyenoordHaarlem. Van Ha negem werd na rust genoteerd door scheidsrechter Klopper nadat hij de op de grond liggende Haarlemmer Gerrie de Goede tegen de rug had getrapt. Voor aantrekkelijk spel zal zeker het Haagse Hermes zorgen De ploeg doet het op toernooien altijd goed. Het speelde het vorig jaar zonder meer het aantrekkelijk ste handbal. Evenals bij de dames com pleteren bij de heren De Blinkert en een Haarlems team de poule. Voor de Haar lemse ploeg werden uitgenodigd: H. Schuit, H. Verwer, R. Ten Have, S. v.d. Sluis, R. de Vries, F. Elskamp, R. Verdam (allen Concordia), J. Schriemer, R. van Adrichem. H. Liwes (KIC), J. Groenhof, en J.' Tuinenbreyer (beiden Odin). Naast deze seniorenteams spelen op veld twee diverse jeugdploegen. De volgende vereni gingen nemen met één of meer teams deel: Onze Gezellen, TT BB, ZVM. Con cordia, Rapiditas, en De Blinkert. Het toernooi begint om tien uur. De prijsuitreiking vindt plaats om ongeveer 16.45 uur. De Nederlandse Boks Bond, die nog In onderhandelingen is met de gemeente Den Haag, wijkt met het organiseren van de titelstrijd op drie achtereenvolgende avon den in een stad af van de procedure welke in het verleden is gevolgd. Toen werden de wedstrijden verdeeld over vier of vijf avonden in een tijdsbestek van enkele we ken in verschillende plaatsen gebokst. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Haarlem zal het de ko mende weken zonder zijn doelverdediger Henk Lelieveld moeten stellen. Lelieveld liep in de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle tijdens een botsing een gescheurd borst been op. Pas op weg naar huis kreeg hij last van de blessure. Lelieveld is minstens twee weken uitgeschakeld, maar er dient rekening mee te worden gehouden dat het aanmerkelijk langer gaat duren voordat hij weer beschikbaar is voor het eerste elftal. Hansje Bunschoten (146), 3. Anke Rijn- ders (65). Sportploeg: 1. Nederland dameshockey- elftal (203), 2. Ajax (196), 3. Nederlands waterpolozevental (40). Sportstad: 1. Amstelveen (3909). 2 Am sterdam (2357). 3. Eindhoven (2062) voorzitter van de Nederlandse Boksbond: „Gezien de resultaten van Van Ispelen in zijn laatste wedstrijden was het noodza kelijk dat hij eerst een eeg-onderzoek zou ondergaan, voor hij weer in de ring kon komen”. STOCKHOLM. In de derde ronde van het internationale schaaktoernooi in Stockholm heeft Timman zijn derde over winning behaald, hij won met zwart van de Zweed Ek. Timman deelt met drie punten de eerste plaats met de Zweden Berglund en Reivant en de Noor Hattle- bakk. Browne (Aus) en Jansson (Zwe) hebben een half punt minder, Bilek (Hon.) en Westerinen (Fin) behaalden twee pun ten. RATTVIK. De Zweedse schaatsenrij ders hebben de sprintwedstrijd tegen Noorwegen in Rattvik gehouden, met 276 togen 268 punten gewonnen. Evenals op de eerste dag won de Zweed Ove König de 500 meter. Dit keer kwam hij uit op 40,3 seconden. De 1000 meter werd in 1.23.38 gewonnen door Johan Granath (Zweden). De eerste plaats in het indivi duele klassement was voor König. wedstrijden. Aangezien tegen Van Hane gem, sinds 4 maart 1971, nog een voor waardelijke schorsing met een proeftijd van een jaar van een bindende wedstrijd loopt, bedraagt de straf van Van Hanegem een schorsing van drie achtereenvolgende bindende wedstrjden. Daarnaast wordt Van Hanegem een boete van 250 gulden opgelegd.” (Van onze sportredactie) HAARLEM. Jan van Ispelen (30 jaar) houdt het na 98 amateurwedstrijden en 13 profpartijen voor gezien. Met negen jaar ringervartng geeft hij er de voorkeur aan om volgens zijn zeggen „gezond en wel” uit de ring te stappen. Hij vervolgt: „Ik had er de laatste maanden al weinig trek meer in. Eigenlijk wilde ik al na mijn laatste gevecht tegen Michel Blin kert stoppen. Ik was toen zo gehavend, dat ik me voornam niet meer in de ring te stappen. Ik heb geen zin om mijn leven verder te slijten met een gezicht als een aap”. De Haarlemse beroepsbokser stelde zijn definitieve beslissing echter steeds uit, tot dat de Nederlandse Boksbond hem tot een definitieve keus dwong, door hem in af wachting van een eeg (hersenonderzoek) een startverbod op te leggen. Een normale gang van zaken, omdat geen bokser zijn licentie kan verlengen zonder de goedkeu ring van de neurologen. Voor Jan van Ispelen was dat echter de bekende drup pel, die de emmer deed overlopen. Hij besloot zich niet aan het eeg te onderwer pen en koppelde daar direct zijn afscheid aan vast. Van Ispelen: „In 1968 heb ik al zo veel last gehad met een eeg-onderzoek. Toen werd ik in eerste instantie afge keurd. Pas later is dat gecorrigeerd, na een onderzoek dat ik zelf heb laten ver richten. Ik ben niet bang voor de uitslag van het onderzoek, dat nu gevraagd wordt, maar ik zie er tegen op, om daar nu weer aan te beginnen. Voor de man in de straat wordt je nu eenmaal direct voor „maf” versleten, als er een hersenonder zoek wordt verricht. Daar pas ik voor”. De Haarlemmer, die in zijn carrière driemaal een nationale amateurtitel vero verde en deel uitmaakte van de Olympi sche ploeg in Mexico, is inmiddels met de training bij Piet ter Meulen gestopt. Hij vermaakt zich nu in zijn vrije tijd met karate en haltertraining. Ter Meulen: „Ik heb hem ook geadviseerd om er mee te stoppen. Jan leefde de laatste tijd niet meer zo serieus, waardoor het voor hem steeds moeilijker werd om zijn juiste gewicht te halen”. En Hans Hofman, EINDHOVEN Na de eerste dag in het door een straffe wind belaagd ijsstadion Eindhoven, konden zowel damescoach Ge rard Maarse als Harm Kuipers uiterst tevreden de balans opmaken na de eerste dag van de nationale B-kampioenschap- pen. Voor Gerard Maarse gold immers, dat zijn ploeg kennelijk het evenwicht heeft hervonden en op twee uitzonderin gen na de aanval op de gevestigde posities afsloeg. Alleen Akke Falkena en Sippie Tigchelaar vielen ietwat tegen, maar daarover wilde Maarse zich geen zorgen maken. De Friezin bezet na twee afstanden tussen de 14 rijdsters die op 8 en 9 januari in Deventer mogen uitkomen de twaalfde plaats. Voor het overige meent Maarse alle reden tot optimisme te heb ben, ondanks het toch wel imponerende machtsvertoon van een aantal Russinnen tijdens het afgelopen weekeinde in Inzell. Maarse echter: „We hebben nog wel een achterstand, maar die is aanzienlijk min der groot dan een jaar geleden. Het is nu een kwestie van fracties van seconden, toen lagen er soms drie of meer seconden tussen de Russinnen en ons". boksen niet zonder gevaar is. Als ik lees dat er weer een jongen is doodgeslagen, dan sta ik daar wel even bij stil. Een flinke tik is nog nooit gezond geweest. Maar waarom wordt er dan aan mij zoveel aandacht besteed. Zoveel klappen heb ik niet gehad. Ik ben in negen jaar nooit knock-out gegaan. Dan zijn er nog wel andere boksers, die meer hebben moeten incasseren”. De Haarlemmer is teleurgesteld dat zijn afscheid op deze manier tot stand moest komen. Hij had het publiek liever met een laatste wed strijd vaarwel gezegd. Dat dit niet gebeur de, maakt voor hem de pil alleen nog maar extra bitter. Ondanks het feit, dat hij in de twee seizoenen als beroepsbokser slechts één wedstrijd eerder dit jaar tegen Nico Aloserij door interventie verloor, is zijn rol bij de beroepsboksers vrijwel zonder glans geweest Als tech nisch begaafd amateur heeft hij nooit de hardheid en het doorzettingsvermogen kunnen opbrengen om zich bij de „brood- vechters” naar de top te werken. ,Ik heb nooit geleerd om mijn krachten gelijk over zes of acht ronden te verdelen. In de eerste minuten gaf ik, net als een ama teur, nog altijd te veel, waardoor ik aan het eind kracht tekort kwam. Daardoor dacht ik nog steeds niet rijp te zijn voor een titelgevecht”, aldus Van Ispelen. Door zijn afwachtende houding (hij weigerde meerdere malen om in het bui tenland tegen cracks aan te treden) en zijn technisch begaafde, doch weinig spec taculaire stijl, werd de aandacht van de „matchmakers” lees: Henk Rühling voor hem steeds minder. Jan van Ispelen heeft het mede daardoor als beroepsbok ser nooit tot een hoofdpartij gebracht. „Rijk ben ik er dan ook niet van gewor den. Toen ik als prof begon, had ik het idee er een sportschooltje in Haarlem aan over te kunnen houden. Dat is me niet gelukt. Zoveel kon ik niet doen met mijn gages, die aan de top tot 1200 schoon kwamen, aldus Jan van Ispelen. LONDEN. Het Engelse voetbalweek blad „Goal” heeft voor Johan Cruyff, de Europese voetballer van het jaar, een plaats ingeruimd in zijn Europese elftal. Volgens „Goal” ziet het sterkste Euro pese elftal er als volgt uit: Banks (Enge land); Sjesternev (Rusland), Beckenbauer (West-Duitsland), Moore (Engeland) en Cooper (Engeland); Netzer (West-Duits land) en Mazzola (Italië); Bene (Honga rije), Müller (West-Duitsland), Cruyff (Ne derland) en Best (Noord-Ierland). DEDEMSVAART. Het Nederlandse damesvolleybalteam heeft haar tweede wedstrijd tegen de Tsjechische dames- ploeg verloren. Net als in Eist hadden de Tsjechische dames slechts drie sets nodig, 15-6, 15-7, 15-12. Mede dank zij deze sluiting zagen de banen Duindigt, Mereveld en Nootdorp, die als vervangers van Hilversum optra den, door een groter aantal meetings hun omzetten aanzienlijk stijgen. De vermeer dering op Duindigt bedroeg 5.138.266,-, waarvan ruim zeven ton in de rennen. Hierdoor wordt Duindigt met een totale omzet van 20.125.778,- de topscorer van alle banen. Mereveld komt met een ver meerdering van 2.387.996,- en een totaal van 6.141.193,- op de derde plaats. Ande re zeer s pectaculaire stijgingen werden bereikt op Wolvega, waarop de omzet met ruim f 1.500.000,- steeg tot ruim vijf mil joen, Nootdorp met f 1.903.646,- tot 4.452.000,-, Alkmaar met 653.000,- tot 3.346.921,-, Groningen met f 535.000,- tot ƒ3.374.499,-. Ook de kleinere noordelijke banen boekten een geweldige vooruitgang. Joure behaalde ruim ƒ247.000,- meer om zet, Emmeloord 174.000,- en Drachten 108.617,-. In totaal werden 2157 draverij en (vorig jaar 2110) en 165 rennen (vorig jaar 160) gehouden. De tuchtcommissie van de KNVB, be staande uit mr. C. Winters, J. C. Wille en C. Kuys achtte woensdagavond tijdens zijn bijeenkomst in Zeist Van Hanegem schuldig. De commissie deed de volgende uitspraak: „Gezien de tenlastelegging en op grond van de verklaringen van de scheidsrechter en de neutrale grensrech ters, de speler De Goede (Haarlem) en het bestuurslid De Boer (Haarlem) wordt Van Hanegem schuldig geacht. Hij wordt daar voor gestraft met een schorsing van twee AMSTERDAM. Ard Schenk is voor de derde keer gekozen tot sportman van het jaar. De wereldkampioen schaatsen verwierf deze onderscheiding eerder in 1966, samen met Kees Verkerk en in 1970. In deze verkiezing, georganiseerd door de AVRO, kwam de wereldkampioene wa terski (figuren) Willy Stahle op de eerste plaats bij de dames. Sportploeg van het jaar werd het Nederlandse dameshockey- elftal, dat in Nieuw Zeeland het wereld kampioenschap veroverde. Sportstad van het jaar werd Amstelveen. AMSTERDAM. Het derde internatio nale Suikerdamtoemooi is beheerst door de deelnemers uit de Sovjet Unie. Gant warg, Andreiko. Koeperman en Tsjegolev bezetten in deze volgorde de eerste vier plaatsen en dit viertal haalde ook het leeuwedeel uit de prijzenpot. In de slot- ronde heeft Anatoli Gantwarg door een vlotte en indrukwekkende winstpartij op Hermelink beslag gelegd op de eerste plaats. De 23-jarige, uit Minsk afkomstige, internationale meester herhaalde daarmee zijn succes van vorig jaar, ook toen ein digde hij als eerste, al moest hij de topplaats delen met Sijbrands. De eerste prijs leverde Gantwarg 1750 gulden op en daarbij komt nog 350 gulden aan premie voor zijn zeven winstpuntjes. (Van onze sportredactie) HAARLEM De s.v. De Blinkert organiseert op 1 januari voor de vijf de maal een handbaltoernooi in de Kennemer-sporthal. De Haarlem mers die zaterdag a raison van f 1,75 de wedstrijden aanschouwen, danken dit feit eigenlijk aan het in Haarlem florerende basketbal. Dit jaar valt 1 januari voor de handballers namelijk bijzonder ongunstig. Eén dag er na moet al weer competitie worden ge speeld. Uit angst om de eerste janua ri als vaste toernooi-dag in de Ken nemer-sporthal te verliezen aan de basketballers, heeft het bestuur van De Blinkert besloten toch ondanks het feit dat een aantal sterke Neder landse teams niet wilden komen het traditionele toernooi te organi seren. Het is een toeval, dat het toer nooi 1972 niet onder hoeft te doen voor voorgaande evenementen. Door bemiddeling van een Utrechtse relatie wist De Blinkert nog de hand te leggen op twee sterke Oosteuropese teams: Akademicki Zwiazek Sporto- wy (Polen) en P.S. Olomouc (Tsjecho- Slowakije. Kort na de winst van Gantwarg kwam Andreiko in een volle stand met Kuyken remise overeen en incasseerde daardoor de tweede prijs van 1250 gulden plus 250 gulden premie. De derde plaats ging naar Koeperman maar voor hij de 750 gulden en 200 gulden extra het zijne wist, had hij heel wat te stellen met Baba Sy. De verrassing was de nederlaag van Tsjego lev tegen Van der Sluis. De Amsterdam mer besloot daarmee een weinig indruk wekkend toernooi goed. In een reed» voordelige stand versloeg hij de oud- wereldkampioen met een listige combina tie. Tsjegolev verdiende, buiten het start- geld dat iedere deelnemer ontving, al» vierde 400 gulden plus 150 premieguldens. Schotanus heeft tegen Faal de winst ge mist. De Gambiaan, die een voorpost had geplaatst, zag deze na veel aanvallen ver loren gaan, maar in het eindspel was Schotanus niet op zijn best. Hisard en Drost maakten geen fouten in een interes sante partij. De meestergreep werd ge wonnen door Jansen. Hij eindigde met 14 punten op de eerste plaats. DEN HAAG. De premietrekking voor toto 19 had tot resultaat, dat de premie ten deel valt aan de houder van formulier no. A 0291170. De premie ten bedrage van 175.931,60 wordt toegevoegd aan zijn aandeel in de le prijs ad 1.691,60, waardoor hij in totaal bruto 177.623,20 ontvangt. GRONINGEN In de eerste ronde van de beslissende partijen om de Euro pese jeugdschaaktitel te Groningen, is woensdag uiterst felle strijd geleverd. Het tempo lag laag en talrijke spelers kwa men in tijdnood. Na vijf uur spelen werden zeven partijen afgebroken en in de tweede zitting bleef nog één van die duels onbeslist. Opvallend was dat de Hongaarse favo riet Gyula Sax een half punt moest prijsgeven aan de nuchtere Engelsman Michael Stean. valse starts werd gediskwalificeerd en de tijd van de vallende Eindhovense Ria van Hoeven kreeg toebedeeld. De 23-jarige „self-made Friezin” uit Steggerda miste daardoor na een zeer redelijke 1500 meter een positie bij de eerste zeven in het klassement en wellicht ook de deelname aan de nationale titelstrijd, al verleent de t.c. haar bij een verlenging van de goede resultaten misschien dispensatie. Het nieu we startsysteem bleek trouwens opnieuw niet bevorderlijk voor een vlot en gaaf verloop. Bij de heren kan Harm Kuipers de titel nauwelijks meer ontgaan, al moest hij afstand doen van de gewaande zege op de 500 meter na een incident, waarbij bijna volgens de traditie Hans van Helden be trokken was. De voortreffelijke tijd van 42,3 sec. waarmee Kuiper bijna alle als sprinters geboekte deelnemers overtrof, werd pas in de laatste rit benaderd door Van Helden, die er 0,2 sec. langer over deed, maar vervolgens terecht protesteer de tegen het hinderen op de kruising door Jan Derksen. Op pas gedweild ijs en met een plotseling geringere windkracht mocht de Brabantse Fries een tweede poging doen, die in een uitstekende 41,8 sec. resulteerde. Op de 3.000 meter nam Kuipers echter overtuigend revanche. Zijn nieuwe baanrecord van 4 minuut 31,4 sec. na een ijzersterke race was voor niemand te benaderen. Uit alles blijkt, dat het voor De Blin kert evenals voor zo vele sportverenigin gen moeilijk is het hoofd financieel ge zien, boven water te houden. Te meer omdat het damesteam niet meer in de hoogste klasse uitkomt en het daarom niet mogelijk is een sponsor aan te trek ken. De Blinkert raakte in het verleden sterke speelsters als Wil Giebels, Ria Samson en Noortje Bos kwijt. Wil Giebels stopte met handbal. Noortje Bos en Ria Samson vertrokken naar West-Duitsland Door middel van hand- bal-toernooien maakten zij kennis met him huidige echtgenoten. Ria Samson woont nu in Düsseldorf en Noortje Bos in West-Berlijn. Noortje Bos maakt daar deel uit van de vereniging Gutsmutz. Een club, die ook deelneemt aan het nieuw- jaarstoernooi van De Blinkert. Verder doet bij de dames een Haarlems team mee, waarvoor werden uitgenodigd: G. Groenhof, E. Jonker, A. Been. T. Jan sen, E. Otten, R. Hendriks (allen Odin), M. Koelemey, J. Loenen (beiden Concordia), S. van Breukelen, A. Kroon (Rapiditas) en L. Kuys (IJmond). Ook treedt bij de dames het eerder genoemde Akademicki Zwiazek Sportowy aan en natuurlijk De Blinkert. De Poolse dames kwamen on langs nog uit in het Utrechtse kersttoer nooi. Zij bezetten achter Swift-Roermond een tweede plaats. TOKIO. Het Internationale Olympisch Comité (IOC) is bereid het in financiële moeilijkheden geraakte organisatiecomité van de Olympische winterspelen in Sap poro te helpen. De organisatoren hadden de meeste prijzen voor onderdak, eten, televisierechten enz. gecalculeerd in dol lars en op die basis contracten afgesloten. Na de recente devaluatie van de dollar en de opwaardering van de yen is een tekort ontstaan van anderhalf miljoen gulden. Het ICO nu heeft zich bjj monde van voorzitter Avery Brundage bereid ver klaard de helft van dit bedrag te four neren. Mevrouw Rubach vice-voorzitster van De Blinkert en speelster van het eerste team is een beetje jaloers op de aandacht die het basketbal in Haarlem krijgt: „De basketballers hebben op 2 en 3 januari een toernooi. Zij wilden nu al de eerste januari erbij hebben. Maar De Blinkert heeft de oudste rechten. Wij zijn al voor het vijfde jaar bezig met een toernooi en Levi’s nog maar vier jaar. Maar het is waar; het was erg moeilijk om Neder landse topclubs te interesseren. Daarom hadden wij aanvankelijk gedacht dit jaar maar een klein toernooi samen te stellen.” En: „Wilt u in de krant aandacht beste den aan de steun van de Stichting Sport- initiatieven? De Stichting heeft ons tekort van het vorig jaar (zevenhonderd gulden) volledig gedekt Tevoren was echter maar •en garantie overeengekomen van drie-è vierhonderd gulden. Voor ons zijn dat grote bedragen. In vergelijking met het geld, dat het basketbal incasseert is het niet veel, maar wij zijn er erg blij mee. „Wij hadden de televisie willen interes seren voor ons toernooi. Maar als het geen basketbal is loopt de NOS niet zo hard. Als de televisie komt bieden de reclamebureau’s borden met reclame on middellijk aan, maar als de camera's niet verschijnen krijg je de reclame ook -io, De Nederlandse speelsters gaven vooral in de laatste set goed partij, maar de winstkansen in die set gingen verloren door een paar nonchalante fouten tegen het eind. Voor de wedstrijd werd de Tsjechische aanvoerster Anna Mifkova, door de leidster van de ploeg, prof. Krou- sova, in Dedemsvaart, benoemd tot mees ter in de sport. Het team van Olomouc met trainer Dolezal (in trainingspak) te spelen in Haarlem. „Het moet een - propaganda worden voor het handbal. De president van de club Lubomir Snit- zer: „Wij hadden in twee dagen niet warm gegeten. Bovendien zijn wij buiten aanzienlijk beter. Ik kan wel zeggen: één klasse sterker. Ons hoofdseizoen ligt nu eenmaal in de zomermaanden. Wij trainen heel weinig in een hal. Daarbij komt nog het feit, dat het Tsjechische handbal in oktober winterpauze heeft. Voordat wij naar Holland kwamen hadden we slechts vier keer getraind.” De trainer van Olo mouc Frantisek Dolezal legt sterk de nadruk op het ontbreken van zijn beste speler Zdenek Skara. Skara is op twee na de sterkste Tsjechische schutter. Hij mocht niet meer naar Nederland omdat hij met het nationale team moest spelen. Dat wil weer niet zeggen, dat Dolozal verwacht ook in Haarlem genoegen te moeten nemen met een ondergeschikte rol. Van zijn ploeg maken onder anderen twee spelers van het nationaal studenten team deel uit en twee nationale juniores. Met een fijn glimlachje neemt hij dan ook het verzoek in ontvangst van de vice- voorzitster van De Blinkert niet zo hard

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 15