Meer steun rijk afscheid Brigadier J. Blenk voor herstel van nam Velser politiekorps van oude stadswijken CAO HOOGOVENS KNAU-bestuur keert terug op zijn zetels Dr. Witteveen niet alleen veroorzaker van het „gat” NA DE OORLOG IN DIENST ALS HULP-AGENT Uitzendbureaus 10-13 duurder Jongelui kunnen in 1972 goedkoop Zandvoortmeeuwen EDO en TYBB in oefenduels Rectificatie Openbaar vervoer in Rome negen dagen gratis Veel sprekers gaven blijk van grote waardering Overwinning van Alliance-reserves Hertekamp naar Levi’s toernooi per trein door Europa reizen brandstichting met zijn leven b"f| 4 DONDERDAG 30 DECEMBER 1971 Onderzoekcommissie i (Van een onzer verslaggevers) (Vervolg van voorpagina) KERKDIENSTEN Evangelische (Van een medewerker) (Van onze sportredactie) De Nederlandse Spoorwegen willen deze goedkope abonnementen ook verkrijgbaar stellen, maar omdat het hier gaat om een reductie op het normale tarief is er toe stemming van de regering voor nodig. Het gaat hier om een laatste poging paal en perk te stellen aan het particulie re autoverkeer dat telkens weer tot chao tische toestanden in de Italiaanse hoofd stad leidt. Men wil de Romeinen zover zien te krijgen dat zij hun auto zeker op de spitsuren thuis laten. Vrijwel de hele dag komt men in het centrum van Rome per auto nauwelijks sneller vooruit dan te voet. HAARLEM Door een vergissing on zerzijds is er gisteren een fout geslopen in de opstelling van de oud-internationals. Het elftal dat op 1 januari om 14.00 uur tegen HFC voetbalt luidt als volgt: Van Dijk - Kuys, Schilder. Schaap. Wiersma - Kreyermaat en Van Wissen - Lugthart, Van der Linden, Schouten en Bosselaar. VELSEN. Temidden van zijn vrouw en kinderen en in aanwezigheid van veel collega’s nam woensdagmiddag brigadier J. Blenk officieel afscheid van het Velser politiekorps in verband met zjjn pensio nering met ingang van 1 januari 1972. De heer Blenk begon in 1945 vlak na de oorlog zijn carrière bij de politie als hulp agent en klom via de rangen agent, en hoofdagent op tot brigadier. „Een loopbaan, waar niet veel over valt te zeggen, hetgeen niet betekent dat er kraak noch smaak aan zit”, merkte com missaris W. Sepp op tijdens een korte BAKKUM. R.-k. Kerk. O. L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, vrijdag 19.30 u„ zaterdag en zondag H. Missen 8.30, 10 en 11.30 u. CASTRICUM. R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, vrijdag 19 u., zaterdag en zondag H. Missen 7.30, 9, 10.45, 12 en 18 u.; Bethle- hemkerk, Piet Heinlaan, vrijdag 19 u., zaterdag en zondag H. Missen 9.30. 11 en 12.15 u. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. HAARLEM/DEN HAAG Op 1 januari 1972 wordt een regeling van kracht, die nieuwe mogelijkheden biedt om van het rijk geldelijke steun te ontvangen ten behoeve van de rehabilitatie van verouderde stads- en dorpswijken. Dit heeft de staatssecretaris van Volkhuisvesting en Ruimte lijke Ordening, drs. K. W. Buck, de gemeentebesturen meegedeeld. van Velsen en bracht hij mevrouw Blenk een bloemenhulde. Vervolgens sprak hoofd inspecteur G. J. Timmermans, die namens het personeelfonds een envelop met in houd overhandigde. Ook hoofdagent R. van der Eng gaf een geschenk onder couvert, namens de afdeling IJmuiden van de Nederlandse Politiebond en verder werden cadeau’s aangereikt door brigadier M. H. Brandwijk en hoofdagent T. Aarts. Hoofdinspecteur H. J. P. Wijnstroom richtte zich eveneens met een korte toe spraak tot brigadier Blenk, die aan het einde een kort dankwoord uitsprak. Tot slot volgde nog een gezellig samenzijn. SANTPOORT Hervormde Gemeente, Dorpskerk, Bur gemeester Enschedélaan, vrijdag 19.30 u. ds. G. J. Rijks, zondag 10 u. ds. G. J. Rijks; De Hoeksteen,'Willem de Zwijgerlaan hoek Duinweg, vrijdag 19.30 u. ds. D. J. Spijker boer, zondag 10 u. ds. D. J. Spijkerboer; Adventskerk (Prov. Ziekenhuis) vrijdag 19 u. en zondag 19 u. ds. K. J. F Keuning,. Chr. Gereformeerde Kerk, Pniëlkapel, Pastorieweg, vrijdag 19.30 u. ds. K. Boers- ma; zaterdag 10.30 u. gemeenschappelijke dienst in Haarlem-Noord, ds. K. Boersma; zondag 10 u. ds. J. C. Maris, 17 u. ds. K. Boersma. Gereformeerde Kerk, Burgemeester En schedélaan hoek Frans Netscherlaan, vrij dag 19 u. ds. F. Strikwerda; zondag 10 u. ds. F. Strikwerda, viering H. Avondmaal; 17 u. kinderdienst. ds. F. Strikwerda. Volle Evangelie Gemeente, gebouw Cusa, Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, vrijdag 19 u. Heilig Avondmaal. Huize Kennemergaarde, zondag 9.30 u. ds. G. E. Bakker, nieuwjaarsdienst. R.K. Kerk, OLV-kerk, zondag 8. 9.30 en 11.30 uur. Volle Evangelie Gemeente, gebouw Cu sa, Hoofdstraat 133, vrijdag 19 u. H. Avond maal; zondag 10 u. J. J. Bronsveld, 19.30 u. E. Jongman. commissie. Het bestuur wijst er in zijn brief op reeds in de unieraadsvergadering van 10 december te hebben verklaard, indien hiertoe aanleiding bestaat, zijn be sluit nader te zullen bekijken. Tenslotte zegt het bestuur van de KNAU de op 10 december geschorste unieraadsvergadering op 12 januari in Utrecht te heropenen. Deze vergadering zal besloten zijn. UITGEEST. R.-k. Kerk. O. L. Vrouw van Geboorte, Langebuurt 37, vrijdag 19.30 u„ zaterdag H. Missen 8, 9.30, 11.30 en 19 u.; zondag H. Missen 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrij- burgschool, zaterdag H. Missen 9.30 en 19 30 u., zondag H. Mis 9.30 u. HAARLEM. Hertekamp Distelbergen, een eerste-divisieclub uit België, zal tijdens het nieuwjaarstoernooi van Levi’s Flamingo’s de plaats innemen van Euro Goldfinger. dat plotseling verhinderd is Het uniebestuur neemt kennis van de uitspraak van de unieraadsleden dat de beslissing inzake mejuffrouw Sterk niet buiten bevoegdheid is genomen. Het KNAU-bestuur zegt in de brief aan de Unieraadsleden naar aanleiding van deze uitspraak bereid te zijn het gedrag van Mieke Sterk mede naar aanleiding van het op 10 december aangenomen voorste] Walet waarop het bestuur aftrad namens de Unieraad voor te leggen aan de strafcommissie. En wel aan die van district West I. waartoe Mieke Sterk be hoort. ’UK AAN ZEE R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odufusstraat, vrijdag 19.15 u„ zaterdag H. Missen 9, 11 en 19.15 u„ zondag H Missen 8.30, 10 en ''30 u Ned. Herv Kerk, Julianaplein, vrijdag 19.30 u. ds. A. Goudsmit-Aalbers, zondag 10 u. ds. A. Goudsmit-Aalbers. Al deze verbeteringen komen uit het restant van de 400-pot bij Hoogovens, waarvan ongeveer de helft niet direct werd uitgekeerd maar bestemd werd voor sociale verbeteringen. Voor het bedrijven- werk zijn in 1972 beschikbaar gesteld 10.000 uren. Omgerekend tegen 12,50 be tekent dat 125.000. De niet benutte uren zullen weer worden omgeslagen in de bijdrage per vakbondslid bij Hoogovens, zodat die dan boven de 32,50 zou komen. Op 13 januari worden de besprekingen voortgezet. In 1972 zullen onder meer het interne overleg en de positie van de ROME. (Renter) Met ingang van vandaag kan men negen dagen lang over dag gratis gebruik maken van het open baar vervoer in Rome. Districtsbestuurder Krijgsman van de industriebond NKV zei dat 400 leden zich gisteren unaniem akkoord hebben ver klaard met het basisakkoord. Er kwam applaus voor de verbetering van de inko- mensgarantieregeling voor medisch be perkten en voor de vakantieverlenging van werknemers van 60 jaar af, waarover al eerder een akkoord was bereikt. De medisch beperkten behouden hun vroege re salaris met de daarbij horende perio dieken als ze eventueel in functie zouden worden verlaagd. De vakantieverlenging voor 60-jarigen is negen dagen en loopt op tot vijfentwintig dagen op 64-jarige leeftijd. Verder zullen de weduwenpen sioenen worden verbeterd, waarvoor nu voorstellen worden uitgewerkt. DEN HAAG.Het bestuur van de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie keert terug op zijn zetels. Het bestuur van de KNAU trad op 10 december af omdat de Unieraad een voorstel om het uitsluiten van atlete Mieke Sterk voor landengroe pen en de Olympische selectie nietig te verklaren en de zaak te verwijzen naar de strafcommissie, aannam. Het KNAU- bestuur gaat in op het verzoek dat de Unieraad, na een besloten vergadering op 17 december, deed. In een brief aan de Unieraadsleden heeft het bestuur van de KNAU zijn besluit tot terugkeer medege deeld. Om wille van de duidelijkheid doet het bestuur over elk van de vijf punten, die een brief van de Unieraad telde en waarin het verzoek tot terugkeer was vervat, een uitspraak (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM. De enige belangrijke volleybalwedstrijd die gisteravond op het programma stond was de ontmoeting in de eerste klas tussen Alliance 2 en HSVC 2. Laatstgenoemde ploeg stond op dat moment bovenaan direct gevolgd door 4 ploegen, waaronder Allianèe 2. De wed strijd kwam qua niveau bepaald niet voor de dag als’een topwedstrijd. Beide partij en lieten de taktische aanval prevaleren boven de harde smash, waardoor de wed strijd wat gezapig werd en geen spectacu lair volleybal te zien gaf. Bovendien wist Alliance 2 door zijn langzame tempo, het spel van HSVC 2 volkomen te ontregelen, waardoor na een snelle 15-12 zege in de eerste set, Alliance het initiatief nam en met 16-14 15-10 en 15-13 de zege binnen haalde. HAARLEM. Om de goede competi- tievorm van de laatste tijd in de gedwon gen rustperiode rond de feestdagen en jaarwisseling enigszins vast te kunnen houden, speelt de Haarlemse tweedeklas ser EDO zondagmiddag om half drie op eigen veld een vriendschappelijke voetbal wedstrijd tegen derdeklasser ADO’20 uit Heemskerk Dat blijkt uit het onderzoek dat de vaste Kamercommissie voor de rijksuitga- ven naar de overschrijdingen heeft inge steld. Het gat is vooral veroorzaakt door te laag geraamde salarismaatregelen voor het overheidspersoneel, maar is ook ont staan door gewone overschrijdingen bij Onderwijs en Verkeer en Waterstaat. De commissie heeft in de afgelopen drie maanden tal van getuigen gehoord. Onder hen waren ambtenaren van verschillende departementen, maar ook de heren Witte- veen en Bakker zelf, en staatssecretaris mr. Grosheide, die de zieke dr. Veringa verving. Dr. Witteveen heeft aan de hand van stukken in een uitvoerig betoog kunnen aantonen, dat hij zijn collega’s van On derwijs en Verkeer en Waterstaat heeft gewaarschuwd dat zij bezig waren de zaak uit de pan te laten rijzen. Hij heeft ook op compenserende bezuinigingen aange drongen. De minister heeft geprobeerd aan te tonen dat de cijfers, die hij eind april, daags voor de kamerverkiezingen, publiceerde (een overschrijding van ruim 2 miljard) de beste waren die hij op dat moment kon produceren. De minister heeft met stelligheid’ de verdenking van de hand gewezen dat hij -met het oog op die verkiezingen gegevens zou hebben achtergehouden. Het lijvige rapport van de commissie, dat vele pagina’s beslaat, ligt thans bij de staatsdrukkerij om te worden vermenigvuldigd. Het zal maan dag ter publikatie worden vrijgegeven. vakbonden daarbij aan de orde komen. Het nieuwe beloningssysteem dat er in 1973 moet komen vormt ook nog punt van bespreking. Voor 1972 is afgesproken dat er niet zal worden gestaakt over zaken, waarover partijen het eens zijn. In het algemeen wil de vakbeweging het stakingsartikel wijzigingen, zodat zij meer armslag krijgt. Over de koppelbazen, die zich nu als onderaannemer presenteren willen Hoogovens en de bonden eveneens nader overleg. AMSTERDAM. Met ingang van januari 1972 zullen de tarieven van uit zendbureaus stijgen met 10 tot 13 percent. Voor de leden van de algemene bond van uitzendbureaus wordt per 1 januari 1972 ook de „collectieve arbeidsovereenkomst voor uitzendkrachten in de kantoor- en administratieve sector” van kracht. Als gevolg daarvan zullen uitzendkrachten recht hebben op 6 percent vakantiegeld naar rato van de in een jaar gewerkte tijd. Uiterst rechts commissaris W. Sepp tijdens zijn toespraak tot brigadier J. Blenk die met zijn vrouw links zit. Het KNAU-bestuur schrijft de unie raadsleden verder niet ongenegen te zijn geweest het bestuursbesluit inzake Mieke Sterk hangende de behandeling door de betrokken strafcommissie de Unieraad had daarom ook verzocht op te schor ten. Het bestuur van de atletiekunie acht te een dergelijke beslissing bij nadere overweging echter ongewenst omdat dooi een besluit tot opschorten een koppeling ontstaat tussen het bestuursbesluit en de behandeling en uitspraak van de straf- PARIJS (AFP) Jongelui beneden de 21 jaar kunnen volgend jaar op goedkope wijze per trein door de meeste Europese landen reizen. Ter gelegenheid van het vijftig-jarige be staan van de Internationale Unie van Spoorwegmaatschappijen zullen de Franse Spoorwegen, in samenwerking met de an dere bij de unie aangesloten landen, voor ongeveer 240 gulden een abonnement ver krijgbaar stellen, dat de jeugdige houders het recht geeft gedurende een maand, m eigen land tegen half geld en in het bui tenland gratis te reizen. De abonnementen, die alleen gelden voor de 2e klasse, wor den verstrekt in de periode 1 maart30 no vember 1972. Deze abonnementen zullen geldig zijn in de volgende landen: België, Denemarken, Finland, Frankrijk, Griekenland, Groot- Brittannië, Hongarije, Ierland, Italië, Lu xemburg, Nederland, Noorwegen, Oost- Duitsland, Oostenrijk, Polen, Portugal, Spanje, West-Duitsland, Joegoslavië, Zwe den en Zwitserland. DRIEHUIS R.K. Kerk, Sint Engelmundus, Driehui- zerkerkweg, zondag 8.15, 9.45, 11.30 en 18 u. VELSEN-ZUID Hervormde Gemeente, Engelmunduskerk, Kerkplein, vrijdag 19 u. oudejaarsdienst, ds. L. Brink; zondag 10 u. ds. L. Brink, bevestiging kerkeraadsleden. VELSEN-NOORD R-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, vrijdag 19 u. oudejaarsdienst, zaterdag en zondag H. Missen 9 10.30 en 12 u Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk Stra- tingplantsoen, vrijdag 19.30 u. ds. A. J. v.d.Linden (oudejaarsdienst), zondag 10 u. ds. A. J. v.d. Linden (Bevestiging ambts dragers). IJMUIDEN Ned. Hervormde Kerk, Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, vrijdag 19.30 u. ds. J. M. D. van den Berg, zaterdag 10.30 u. ds. J. M. D. van den Berg, zondag 10 u. kandidaat De Jong, Ï9 u. ds. J. M. D. van den Berg; Bethlehemkerk, Radarstraat, vrijdag 19.30 u. ds. J. van den Berg, zaterdag 10.30 u. nieuwjaarsontmoeting, zondag 2 januari 10 u. ds. J. van den Berg. Gereformeerde Kerk, Ichthuskerk, Snel- liusstraat, vrijdag 20 u. ds. L. Dorst, zon dag 9.30 u. ds. W. Diepersloot (kinderne- vendienst) en 17 u. ds. J. L. Bel; Petrakerk, Spaarnestraat, vrijdag 20 u. ds. P. C. Kos ter, zaterdag 10 u. ds. J. L. Bel, ds. L. Dorst en ds. P. C. Koster, in ontmoetingssamen- komst; zondag 9.30 u. ds. P. C. Koster en 17 u. ds. P. N. Kruyswyk; dinsdag 4 janu ari 15 u. H. Avondmaal voor mindervali- den. Baptistengemeente IJmond, J. P. Coen- straat, vrijdag 19 u. ds. G. van 't Wout; zondag 10 u. ds. G. van ’t Wout; om 16 uur afscheidsdienst ds. G. van ’t Wout in de Goede Herder Kerk. Oud-Katholieke Kerk, Engelmunduskerk, Koningin Wilhelminakade, vrijdag 19.30 u. oudej aarsavonddienst, zondag 10 u. hoog mis, 18.30 u. vesper; woensdag 9.30 u. mis viering. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, vrijdag 19 u. J. W. Laan; zondag geen dienst. Chr. Gereformeerde Kerk, Marconistraat, vrijdag 19 u„ zaterdag 10 u-, zondag 10.30 en 17 uur ds. R. van Beek. Leger des Heils, Edisonstraat, vrijdag 19 u. oudejaarssluiting, zaterdag 10.30-11.30 u. nieuwjaarsreceptie, zondag 10 u. heili- gingssamenkomst. 19 u. opwekkingssamen- komst. R.K. Kerk, Gregoriuskerk, Kanaalstraat, zondag 8.30 u. en 10.45 u.; St. Petruskerk, Vennusstraat, 9.30 u. hoogmis: 12 u. jonge renmis. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, zon dag 10 u. kerkdienst. Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt), Ram- bonnetlaan, vrijdagavond 19 u. en zondag 10 u. ds. J. Rijneveld. DEN HAAG. De aap van de familie Soeratno in de Haagse Jan Camphuis- straat heeft gisteren brand gesticht door een petroleumkacheltje om te gooien De aap verloor het leven en een hond raakte gewond De drie kinderen Debo, Dono en Warr.o van 12, 10 en 9 jaar konden zich in veiligheid stellen. Vader en moeder Soeratno waren niet thuis toen hun etagewoning in brand raakte. Brand en waterschade: f 30.000. IJMUIDEN-OOST Gereformeerde Kerk, Bethelkerk, Zee weg, vrijdag 20 u. ds. J. L. Bel, zondag 10 u. ds. J. L. Bel (kindernevendienst) en 17 u. ds. P. C. Koster. Zeewegziekenhuis, Velserduinweg, vrij dag 16 u. pater Schuurmans en ds. G. E. Bakker, gezamenlijke oudejaarsdienst; zon dag 9 u. ds. G. E. Bakker. Oud-Katholieke Kerk, Adelbertuskerk, vrijdag 19.30 u. lof, zaterdag 10.30 u. hoog mis, zondag 10 u. hoogmis. R.K. Kerk. H. Laurentius van Brindisi, Willemsbeekweg, zondag 9.30 u. hoogmis; 10.45 u. jongerenmis, 12 en 18 u. Onafhankelijke Baptistengemeente, Abeelenstraat, zondag 10 u. A. T. Polder man. Hervormde Gemeente, Goede Herder Kerk. Velserduinweg, vrijdag 19 u. ds. Joh. Brezet; zaterdag in Jeugdgebouw 11 u. nieuwjaarsbegroeting; zondag 10 u. ds. Joh. Brezet; in het Jeugdgebouw, om 18.30 u. jeugddienst met ds. Joh. Brezet, Jehova’s Getuigen, Koninkrijkzaal Vel serduinweg 248, zondag 18.30 u. openbare lezing. Wachttorenstudie; vrijdag 19.30 u. theocratische school; 20.30 u. dienstverga- dering. Vergadering van Gelovigen, Gemeente lijk Vergaderlokaal, Abeelenstraat. zondag 10 u. Breking des Broods. Pinkstergemeente, Velserduinweg, vrij dag 19.30 u. oudejaarsdienst en H. Avond maal; zondag 10 u. D. P. Hartendorp en 19 u. B. M. Piet; woensdag 20 u. bidstond, B. M. Piet. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. Het „gat van Witte veen,” een overschrijding van de begro ting van 1971 met bijna 4 miljard gulden, komt niet alleen op rekening van de vorige minister van Financiën zelf, maar ook op dat van zjjn collega’s Veringa (Onderwijs) en Bakker (Verkeer en Wa terstaat). Dr. Witteveen heeft alles in het werk gesteld het gat zo klein mogelijk te houden. Volgens de nieuwe regeling kunnen de gemeenten in de gevallen die daarvoor naar het oordeel van de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening in aanmerking komen, de volgende finan ciële faciliteiten verkrijgen: bijdragen ineens ten behoeve van rechtstreeks van gemeentewege te treffen voorzieningen tot verbetering van de woonomgeving; bijdrage ineens en jaarlijkse bijdragen ter tegemoetkoming in de kosten van door de eigenaren te treffen voorzieningen aan woningen en andere gebouwen; bijdrage ineens ter tegemoetkoming in de kosten van bijzondere maatregelen ten behoeve van vorenbedoelde voorzieningen aan woningen en andere gebouwen. De bestaande regelingen voor rijkssteun bij reconstructie en sanering, verbetering van woningen en van woonbuurten, af braak en verwerving van krotten, krot- opruiming en doorstroming, blijven van kracht. De nieuwe regeling biedt echter ruimere, in het bijzonder op het herstel van oude woonwijken gerichte financiële mogelijkheden. Zij komt daardoor mede tegemoet aan het groeiende inzicht, dat in bepaalde gevallen verbetering van de ou de wijken is te verkiezen boven algehele afbraak van de bestaande bebouwing en een geheel nieuwe inrichting van wijk of buurt. Eén van de redenen van deze voorkeur is, dat rehabilitatie van een oude buurt meer kansen biedt het eigen karak ter daarvan en het vertrouwde leefmilieu te bewaren. Een belangrijk punt bij de uitvoe ring van woningverbetering is de mede werking van de huurders. Om in daarvoor in aanmerking komende gevallen tege moet te kunnen komen aan de verhoging van huren als gevolg van ingrijpende verbeteringen, is een daarop betrekking hebbende bepaling opgenomen in de rege ling. Voorts zullen de gemeenten door het rijk in staat worden gesteld aan de bewo ners van woningen die ingrijpend worden verbeterd, een financiële tegemoetkoming te geven in hun extra-kosten, die met de verbetering van de woning samenhangen. plechtigheid in de kantine van het hoofd bureau van politie. „Integendeel op uw werk bent u altijd een rots in de bran ding geweest. Niet alleen stond u met raad en daad klaar voor het gehele kader en alle collega’s, maar tevens voor de aspirant-agenten die altijd een beroep op u konden doen. Met elan, vuur en veer kracht heeft u zich steeds ingezet en gestreden voor alles wat u rechtvaardig vond, waarbij de belangen van de surveil lancedienst een belangrijke plaats inna men. Eenieder kon op uw hulp rekenen, terwijl u ook durfde te zeggen „Zoek het zelf maar uit!”, wanneer tl vond dat uw bemoeienissen niet nodig waren. Als brigadier heeft u in een functie tussen staf en collega’s een niet gemakke lijke baan gehad, waarbij wij gerust kun nen zeggen dat wij elkaar geregeld in de haren hebben gezeten”. Toen de aanwezi gen om deze uitdrukking van de overigens weinig haar bezittende commissaris Sepp luid lachten, vervolgde spreker met: „Hoewel ik u eigenlijk nooit de kans daarvoor heb gegeven. Tevens geloof ik dat het beter is, wanneer ik dit beeld niet meer gebruik”. Verder had commissaris Sepp grote waardering voor het feit dat brigadier Blenk zich altijd heeft ingezet voor de belangen van het politiepersoneel en zich ook op andere wijze voor het politiekorps van Velsen heeft ingezet. Als een zeer bekwaam amateur-timmerman heeft de heer Blenk een belangrijk aandeel gehad in de aanleg van een schietbaan in de kelder van het hoofdbureau van politie. Commissaris Sepp eindigde zijn toe spraak met: „Een deel van het aanzien dat de politie in de gemeente Velsen heeft, is mede aan uw werk te danken. Ik denk dat na uw pensionering veel men sen steeds op u een beroep blijven doen voor steun en collegialiteit”. Hierna overhandigde commissaris Sepp aan de heer Blenk het politiekorpsschild In het sportpark Schoonenberg speelt het B-elftal van Telstar zondagmiddag een oefenwedstrijd tegen eersteklasser Zandvoortmeeuwen. Het belooft een inte ressant duel te worden. De aftrap is om half drie Op hetzelfde tijdstip begin ien de reserves van Zandvoortmeeuwen voor eigen publiek in de badplaats aar een oefenwedstrijd tegen de Haarlemse vier deklasser DCO Op Schalkwijk kruist vierdeklasser l’YBB zondagrnidaag de degens met het derde elftal var Haarlem. Ook dit treffen begint om half drie Eerder hebben we al de oefen wedstrijden RipperdaDWS B en RCH Bloemendaal voor zondag aange- kondigd. Beste man bij Alliance was Huub van de Vlugt, en bij HSVC Cees van Mierlo. De uitslagen van de gisteravond ge- Anr» f speelde wedstrijden luidden: lAdp Heren: FES aMajor b 3-0; HSVC 7 Fluor 2 3-0; WGS 4—Saltor 2 3-0; FES b—Gios a 1-3; Cazuz 2Gios 3 3-0; FES 5Brandweer 0-3; HVSaWGS a 2-2; Van Nispen 3—FES 6 2-2; WGS 3— VCIJ 4 2-2: Major a—Alliance a 3-0; PSVH 2—Serve 67 22 1-3; Alliance 2— HSVC 2 3-1. Dames: Van NispenFES 3 3-0: OVRA 6— FES 4 3-0; WGS a—Triumph a 0-3; Gios 2—JBS 3-1; De Blinkert—HBC 2-2; de Gazellen aAlliance b 3-0; SBIJ 4— DSS 3 0-3: OVRA 4—VCIJ 2 0-3: HVS a—OVRA b 3-0; FES 5—Sporting/OSS 2 2-2; HVS 4—HBC 2 3-1; FES a—FES b 2- 2; OVRA 8JBS 3 0-3; De Gazellen— WGS 3-0 HEEMSKERK. R.-k. Kerk. H. Maagd Maria, Spoellaan 1, vrijdag 19.30 u„ zaterdag H. Missen 10, 11 en 12 u„ zondag H. Missen 8.45, 10, 11, 12 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verherent- straat 2, vrijdag 19 u„ zaterdag H. Missen 9.30, 11, 12 en 19 u„ zondag H. Missen 7.30, 9.15, 10.45, 12 ,17.15 en 19 U. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, vrijdag 19 u. ds. D. Verhoef; De Magneet, Ten Kate- J straat, zaterdag 10.30 u. nieuwjaarsrecep tie; Kerkplein, zondag 10 en 19 u. ds. H. L. Lieve (Castricum). Gereformeerde Kerk. Morgensterkerk, Vrijburglaan 2, vrijdag 19.30 u. ds. A. van Leeuwen, zondag 9.30 u. ds. A. van Leeu wen (Kindernevendienst), 17 u. ds. C. Meijer. Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. de heer W. J. Blanken, 10 u. zondagsschool, 19.30 u. jeugdbijeenkomst. BEVERWIJK R-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, vrijdag 19 u„ zaterdag H. Missen 10, 11.30 en 19 u„ zondag H. Missen 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, vrijdag 19 u„ zaterdag en zondag H. Missen 9, 10.30 en 19 u;. Regina Caeli, Hilbersplein 1, vrijdag 19 u, zater dag H. Missen 10, 11.45 en 19 u„ zondag H. Missen, 10, 11.45 en 19.30 u.; Twaalf Apostelen, Van Riemsdijklaan 132, vrijdag 19 u„ zaterdag H. Missen 9.15, 11, 12 en 19 u„ zondag H Missen 9.15, 11, 12 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlanden 68, vrij dag 19 u„ zaterdag H. Missen 10.30 11.45 en 19 u„ zondag H. Missen 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozefrustoord en Lommer- lust, Peperstraat 17, vrijdag 18.45 u„ za terdag H. Missen 7.30 en 9.30 u.; zondag H. Missen 7.30 en 10 u. Voor directe bediening (II. Oliesel) in Beverwijk. Wijk aan Zee en Velsen-Noord op zondag en werkdagen bellen 28041 (telefoonnummer van St. Jozefrustoord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk (Kerk straat), vrijdag 19.30 u. ds. J. Bezemer, zondag 10.30 u. ds. M. C. Don Sr. (Jeugd dienst); De Opgang, Florastraat, vrijdag 19.30 u. ds. G. van Schuppen, zondag 10 u. ds. G. van Schuppen; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, vrijdag 19.30 u. dr. B. Wentsel (Gezamenlijke dienst), zondag 10.30 u. ds. D. Verhoef; Prinsesse- laankerk, Prinsesselaan 10, vrijdag 19 30 u ds. R. van ’t Lindenhout, zondae 10 u Nieuwjaarsbegroeting. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Imman >p|- kerk, Olieslagerslaan 20. vrijdag 19 a. Leesdienst, zondag 8.30 u. ds J. Riuv-veld (IJmuiden), 17 u. Leesdienst. Geref. Kerk (vrijgemaakt buiten ver band). Prinsesselaan 10, vrijdag 18 u. ds. L. E. Oosterhoff, zondag 8.30 en 15 u. ds. L. E. Oosterhoff. Hannie Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan 1, vrijdag 18.30 u. ds. D. W. Veldkamp, zondag 10 u. ds. D. W. Veld kamp (na de dienst koffie drinken), 17 u. ds. D. W. Veldkamp (H. Avondmaal). Evangelisch Lutherse Gemeente, Ko ningstraat 119, vrijdag 19 u. ds. J. Mostert. Pinkstergemeente BeverwijkHeems kerk. Verenigingsgebouw Meerestein, Par- mentierstraat hoek Plesmanweg, zondag 10 u. de heer J. W. de Cock. Chr. Geref. Kerk. Evangelisch Lutherse Kerk, Koningstraat 119, zondag 9 u. ds. R. van Beek, 14.30 u. ds. D. H. Biesma. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Gebouw Jeugd en Vreugd, Merwedestraat hoek Belgiëlaan, vrijdag 19.30 u„ zaterdag 10.30 u. zondag 10 en 17.15 u. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, vrijdag 19 u. ds. H. Luikinga (Oudejaarsa- vonddienst), zondag geen dienst. Jehova’s Getuigen. Speeltuingebouw De Snip, Geijsendorfferlaan, zondag 15 u. openbare lezing: „De waarde van de Mo zaïsche wet voor u”, 16 u. wachttorenstu die, dinsdag 4 januari 19.15 uur theocrati sche school, 20.15 u. dienstvergadering. Gereformeerde Kerk. Middelaarkerk, Moensplein 8, vrijdag 19.30 u. ds. C. Meij er, zondag 9.30 uur ds. C. %Ieijer (kinder- nevendienst), 17 u. dr. B. Wentsel; Vrede vorstkerk, Laan der Nederlanden 152, vrijdag 19.30 u. dr. B. Wentsel, zondag 9 u. dr. B. Wentsel (bevestiging ambtsdra gers), 17 u. ds. A. van Leeuwen.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4