GEEN SAMENVOEGING MAAR GEWESTVORMING Na aanrijding Politie nam honderd vijf tig doorgereden kerstbomen in beslag Nog voorraad IN DE VISHAL EN OP ZEE Filmpremière in zaal Dam Bijna 2 mille gestolen Vrijspraak voor leden van drugcommune en assuradeur BOUWACTIVITEITEN VOOR GYMZAAL werd afgeleid Automobiliste ■b-1-F». Twee zesjarige jongens pleegden en KVP-Heemskerk doet beroep op Tweede Kamer Lucky Stars JEUGD ZAG OUDEJAARSFIK NAAR DE VUILNISBELT VERDWIJNEN c op schot tegen Sizo (14-2) „grafschennis” 5 DONDERDAG 30 DECEMBER 1971 IJMUIDER COURANT 4 Met twee lekke banden Gewest VELSEN „Welkom in Heemskerk” Kort I.lmondnieuws RECHTBANK HASJ EN LSD IN ZIN VAN OPIUMWET NIET BEWEZEN (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERKDe afdeling Heemskerk van de Katholieke Volkspartij heeft aan de KVP-fractie-leden in de Tweede Kamer, aan de Vaste Kamer commissie voor Buitenlandse Zaken, aan het partijbestuur van de KVP en aan de politieke partijen in Heemskerk een brief gestuurd inzake de samen voeging van de gemeenten in de IJmond. Nu in februari aanstaande in de Tweede Kamer dient te worden beslist over het wetsvoorstel, houdende de opheffing van de gemeenten Velsen, Beverwijk en Heemskerk en tot vorming van de nieuwe gemeente IJmuiden, dringt het bestuur van de KVP, afdeling Heemskerk, er nogmaals dringend op aan, het wetsvoorstel niet te aanvaarden. Daarbij worden de volgende overwegingen aangevoerd. Uit kantoor van hotel Ter Burg BURGERLIJKS stand w (Van een onzer verslaggevers) iond )ebo, jaar ader toen and- nilie mis door In een warenhuis aan de Lange Nieuw- straat is woensdagmiddag een 70-jarige bezoekster van een roltrap gevallen. Met een gebroken linker onderbeen is zij in het Zeewegziekenhuis opgenomen. De vier communeleden hadden samen met de assuradeur een methode uitgedok terd om hasj uit Marokko te halen en in Zweden en Amsterdam af te zetten. De assuradeur met zijn keurige nietverdachte uiterlijk reed. Bij de grens stapten de argwaanwekkende hippies uit om na de douane weer aan boord te komen. Op deze manier kwam 25 kilo hasj uit Ma rokko de grens over. De officier had veertien dagen geleden tegen de communeleden een 23-jarige Amerikaanse schrijver, een 22-jarige Ierse student, een 21-jarige Haarlemmer en zijn 23-jarige plaatsgenoot straffen van vier tot acht maanden geëist. De twee Neder landers waren tijdens de zitting in vrij heid gesteld, de twee buitenlanders en de assuradeur waren reeds veel eerder vrij gelaten, waarna de Amerikaan en de Ter het land verlieten. Niet alleen de hasj sloop door de mazen lasser t het -effen we al B en ange- speelt iddag asser inte- s om in ten voor een vier- van nen On- eeft aak ook ige- :erd ;ind gen, uim dat ster van op iben van laat, i te lan de ga- ge- oor oor mt- bij De irie der nde tte- aris nga (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In de nacht van zon dag op maandag is, naar nu pas bekend i» geworden, 1800,- gestolen uit het kan toor van hotel Ter Burg, op de hoek Stationsplein-Breestraat. De eigenaar van het hotel deed woensdag bij de politie aangifte van de diefstal. Het geld lag, verpakt in enveloppes, op een bureau in het kantoor van het hotel. zijn iring aard, i be dotte ip 10 aring men. te- ro- en, de aar aga Pa- het te uk ri ns n- R. Ier en Ier ier •ts. >m >e- let Ebt ipeti- won- n en innen iklas- ie op itbal- 0 uit (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De jeugd uit de Radar- straat is boos op de politie van Velsen omdat deze haar oudejaarsplannen woens dag omstreeks het middaguur danig in de war dreigde te laten lopen door in samen werking met de Gemeentelijke Reini gingsdienst met twee vrachtwagens meer dan honderdvijftig kerstbomen in beslag te nemen. De politie werd gealarmeerd door een buurtbewoner die de kerstbomenvoorraad achter de fiats in de Radarstraat, bij de Eenhoornstraat. met argwaan zag groeien en bang was dat er op onverantwoorde wijze vroegtijdig de brand in zou worden gestoken. Hevig verontwaardigd keerde de buurt jeugd zich tegen de politiemannen en de gemeentelieden die de verzamelijver van de kinderen beloonden door de bomen weg te halen om ze naar de vuilnisbelt'in Beverwijk te brengen. Vervolgens schrijft de K.V.P.t „Indien deze gewesten worden gereali seerd, ligt het in de lijn van de verwach tingen, dat meerdere gewesten zullen worden gevormd; niet alleen in Noord- en Zuid-Holland, maar ook in de andere provincies van ons land. Bij de opheffing van de drie IJmond- gemeenten zal de vorming van een gewest IJmond weinig zinvol zijn. Immers, de inhoud van het gewest zal uit één ge meente bestaan en zal geen voldoende waarborg bieden om een volwaardige component te zijn met het gewest Groot- Amsterdam om het Noordzeekanaalgebied tot een verantwoord industrieel gebied om te vormen, waarbij de leefbaarheid van de streek is gewaarborgd”. De K.V.P., afdeling Heemskerk, wijst daarbij op het streven van de gemeente Amsterdam om te komen tot een voorha ven in IJmuiden en vervolgt met: „We zijn de politie toch lekker t» te slim af" riepen de kerstboomver- zamelaars uit de Radarstraat, toen ze hun achter gehouden voorraadje kerst bomen tevoorschijn haalden. in 1° kisten wijting, 1000 kisten kabeljauw, 150 HAARLEM. De Haarlemse recht bank heeft vanmorgen vier leden van een drugcommune en een vijfde buitenstaan der vrijgesproken van het hen ten laste gelegde vervoer en/of bezit van hasjiesj. De rechtbank was van mening dat in geen van de gevallen was bewezen dat het ging om hasj in de zin van de Opiumwet. Zij volgt hiermee het bekende vonnis dat enkele maanden geleden de Rotterdamse rechtbank wees. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De Ongevallendienst moest woensdag in twee gevallen slachtoffers van ongevallen naar het Zeewegzieken huis vervoeren. gehouden symposium, waar duidelijk is gesteld, dat bestuurshervorming dringend nioodzakelijk is, maar dat opheffen van gemeenten zinloos is Gesteld dient ook te worden, dat de situatie in de IJmondgemeenten sinds de opstelling van het wetsvoorstel dusdanig gewijzigd is, dat een aantal motiveringen geen grond meer heeft”. Het bestuur van de afdeling Heemskerk van de K.V.P. besluit het schrijven dan met: „Graag zullen wij u indien u door de bevolking van de IJmond-gemeenten geïnformeerd wilt worden in contact brengen met deze mensen en hun menin gen. Wij hebben voor u de volgende data gereserveerd: 20, 25 of 28 januari 1972. Tegen de achtergrond van de beroering omtrent de bestuurlijke hervorming in ons land, menen wij dat de Tweede Ka mer niet moet overgaan tot ontheffing van de IJmond-gemeenten, maar alle me dewerking moet verlenen aan de vorming van een gewest”. „De plannen tot samenvoeging van de gemeenten slepen nu al twintig jaren. In d'ie tijd zijn er in Nederland nieuwe ideeën ontstaan omtrent de bestuurlijke organi satie en wordt getracht daar vorm en inhoud aan te geven”. Verwezen wordt daarbij op de Nota Bestuurlijke Organisatie van 15 september 1969 van de toenmalige minister van bin nenlandse zaken, waarin gedachten wor den ontwikkeld omtrent de problematiek van de gemeentelijke indeling en mogelij ke gewestvorming. Tevens naar het in IJMUIDEN. Woensdagmorgen werden in IJmuiden aangevoerd: 114 kisten wij ting, 1 kist schelvis, 757 kisten kabeljauw, 1720 kisten haring, 705 kisten sprot, 83 kisten schol, 14 kisten tarbot, 84 kisten schar, 48 kisten varia, 232 stuks stijve kabeljauw. 3050 kg. tong. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 11,38-11,01. gr. tong 7,95-7,64, grm. tong 8,83-8,30, kim. tong 7,41-6,93, tong 1 6,41- 5,71, tong 2 5,30-4,54, zalm 6,60. Per 50 kg.: tarbot 378-177, griet 137-79, kabeljauw 1 146-122. kabeljauw 2 192-165, kabeljauw 3 78-47, kabeljauw 4 65-42, ka beljauw 5 48-30, schelvis 4 115, wijting 1 96-36, wijting 2 88-30, schar 56-20, bot 6,50- 6, schol 1 55-50, schol 2 55-52, schol 3 57- 53 schol 4 56-45, haring 37-31, sprot 23,80- 22^50, kuit 63-38, lever 28-27. Besommingen: EB 28 en UK 147 2.630, ENK 7 en VD 6 5.260. KW 211 en VD 1 behandelig zijnde wetsvoorstel om te komen tot de Wet op de Gewesten en naar de voor-ontwerpen van wet tot vor ming van het gewest Groot-Amsterdam en Rijnmond. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De politie heeft klaarheid gebracht in de grafschennis die in ge pleegd op de oude r.k. begraafplaats aan de Kanaalstraat, achter de Gregoriuskerk. De daders zijn twee knaapjes van zes jaar. Zij bekenden op de begraafplaats te hebben gespeeld en daarbij spelenderwijs de grafzerken omver te hebben getrokken. Dit ging erg gemakkelijk, daar de zerken in de loop der jaren ernstig verweerd waren geraakt en wankel overeind ston den. Van enig boosaardig opzet zo constateerde de politie is geen sprake. HILLEGOM/BEVERWIJK. in de Treslongsportha* te Hillegom kwam Luc ky Stars gisteravond tot een monsterzege van 14-2 op SIZO in een partij voor de derde klas van de Haarlemse zaalvoetbal- competitie. Bij de rust was de stand al 12-0. In de tweede speelperiode deed Luc ky Stars het wat kalmer aan en kon SIZO iets terug doen. In de sporthal te Beverwijk zegevierde Carillon Boys in de tweede klas vrij gemakkelijk met 12-1 over Figee. De pro ductie werd verzorgd door Loet Hooger- werf (4), Aardenburg (4), Keur (3) en Rookhuizen. Toen de stand 4-0 was, scoorde Bijster tegen Een technisch goed spelend HFC bleef in dezelfde afdeling met 6-2 de baas over Les Routes Boys. Met vier doelpunten was Geerling in dit treffen topscorer. Wijkhuizen trof twee maal de roos voor de Koninklijke Voor de Boys schoten Brandjes en Six raak. Nadat Wilms Floet door Beek en Dooren- bos verrassend een 2-0 voorsprong had genomen, moest het tenslotte toch met een score van 9-3 de vlag strijken voor Geldermans. Henk Jansen en Gerrits scoorden allebei viermaal, terwijl Pijnen eenmaal succes had. Het derde doelpunt van Wilms Floet kwam op naam van Doesburg. Dit treffen werd gespeeld voor de derde klas. Er waren in Beverwijk 220 toeschouwers. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een 34-jafige automobilist uit Den Haag dacht vannacht, nadat hij bij Zijkanaal C uit de bocht was geraakt, tegen een vangrail was geknald en daarna met twee lekke banden tegen een stoep rand tot stilstand was gekomen, dat hij alsnog uit de voeten kon komen. Met een snelheid van ongeveer dertig kilometer per uur sukkelde hij richting Amsterdam. Zijn escapades waren vannacht om streeks kwart over twee evenwel niet onopgemerkt gebleven. Een brugwachter, die de capriolen had gezien, alarmeerde de politie, welke met een surveillanceauto achter de Hagenaar aanging. Op de Basis weg in het Amsterdamse industriegebied achterhaalden zij de gedeukte, geblutste en deels gekraakte auto, waarvan de beide lekke banden reeds door de brugwachter waren gesignaleerd. De man had zo constateerde de politie een alcoholische versnapering gebruikt. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. Hij kan processen verbaal wegens het rijden onder invloed en het doorrijden na een aanrijding tegemoet zien. „Om tot een evenwichtige ontwikkeling van het Noordzee-kanaalgebied te komen te denken valt niet alleen aan industri alisatie maar ook aan andere onderwer pen zoals volkshuisvesting, werkgelegen heid, verkeer, openbaar vervoer, recreatie, milieu-hygiëne, sociale zorg, onderwijs en ruimtelijke ordening is een goed con tact tussen burger en overheid van uiter mate belang. Dit is niet of zeer slecht te realiseren in een grote gemeente (be- stuursdecentralisatie-gedachten zijn in grote gemeenten reeds waar te nemen). Het vormen van een gewest, overeenkom stig de gedachten die zich ontwikkelen omtrent de bestuurlijke organisatie van ons land, lijkt ons een juistere aanpak. Grote zorg bestaat onzerzijds, nu het college van burgemeester en wethouders van Amstelveen meent dat het aanbeve ling verdient ook de IJmond-gemeenten bij het gewest Groot-Amsterdam te voe gen. Ook willen wij u wijzen op de enquête van het op 26 november in het nieuwe Brabantse Provinciehuis in Den Bosch van de Opiumwet, maar ook de LSD. De rechtbank was van mening, dat ook van deze stof niet was bewezen dat het LSD is. Alle „stuff’ is aan het verkeer onttrok ken. De 23-jarige jongeman, die volkomen gedesoriënteerd was door de ontwenning in het maandenlange voorarrest kreeg het bedrag van 13.000 en de auto, die in beslag waren genomen, terug. De assura deur gebeurde hetzelfde met een bedrag van 100 Zweedse kronen. „Het is een rot streek”-, riep één van de jongens, die naar hij beweerde, het leeu wendeel van de bomen vergaard had, „Het is al jaren zo dat we op oudejaarsa vond om twaalf uur die bomen midden op straat verbranden. Dat is nog nooit fout gegaan en het is altijd een moordfeest. Waarom moet de politie nu roet in het eten gooien?” Een politieman, met een „half oog” wakend op de bomenvoorraad, zei: „Het is heel begrijpelijk dat buurtbewoners wat bang voor het in brandsteken van de kerstbomen zijn, ze lagen vlak bij een elektriciteitshuisje van de PEN, als dat vlam zou vatten is het leed niet te overzien”. Een woordvoerder van de Radarstraat- jeugd: „We zijn toch zeker niet gek, we waren helemaal niet van plan om de troep daar in de fik te steken, dat weten ze verdomd goed, want dat is nog nooit gebeurd”. En toen politie- en gemeentepersoneel de bomen hadden af gevoerd: „We zijn ze toch lekker te slim af, want we hebben nog een hele zooi bomen, ze zien ze maar te vinden” BEVALLEN A. F. van Kaam-Tol, zvan Galenstraat 4, IJmuiden. ONDERTROUWD I. Kazantzidis, Lorentzstraat 96, IJmuiden en A. J. van der Molen, Lorentzstraat 96, IJmuiden; L. J. Ellermeijer, Paliterstraat 55, Amstelveen en H. A. Boekelaar, Rijks weg 323, Santpoort, t.a. Amsterdam. Kui- persstraat 45 I; T. Postma, Elzenstraat 31, IJmuiden en IJ. de Jong, Elzenstraat 31, IJmuiden; H. Ali, Willebrordstraat 102, IJmuiden en C. J. van Damme, Wille brordstraat 102, IJmuiden; C. A. van der Wurff, Oosterduinplein 13, IJmuiden, en W. H. van Dijk, van Speijkstraat 12, IJ muiden, t.a. IJmuiden, van Speijkstraat 12. GETROUWD B. C. Nieborg-J. T. L, van Beelen, Haar lem, W. Harveystraat 30; B. R. G. van Hensbergen-C. A. H. Gladon, IJmuiden, Kaplanstraat 4; K. A. Ulehake-M. T. Drost, IJmuiden, Homburgstraat 16 rd.; J. Gel- dermans-R. T. Suijk, Beverwijk, Plantage 30; H. Stek-W. Wijnberg, IJmuiden, Bra menvlak 33; P. F. Gozeling-C. M. W. Wol vers, Haarlem. Vergierdeweg 220; J. S. Breur-A. L. Buis, IJmuiden, Kastanjestraat 29; R. J. Fonteijne-A. S. S. Riedijk, IJmui den, Verbrande Vlak 47; T. P. B. Broek- kamp-G. J. M. de Wit, Beverwijk, C. H. Moensstraat 11; R- P- de Vries-M. Noord- huis, IJmuiden, Verbrande Vlak 53; J. Voulon-N. N. Voorhout, Haarlem, Roos- veldstraat 41; G. W. Vis-L S. Korteweg, Amsterdam, ’t Laagt 200; A. J. W. M. van Hooff-M. J. E. Baars, IJmuiden, De Noo- straat 121; H. W. L. Kenens-C. S. Winke- laar. Wassenaar, Starrenburglaan 118; D. H. Zuur-M. E. Kocx, IJmuiden, Juliana- kade 60: T Plug-G. L. Verschoor, IJmui den, Kon Wilhelminakade 42; F. W. van Vliet-N van Rooij. Den Helder, Heilig- haren 12(i. A J H. Kops-H. D. M. Donker, IJmuiden. Wijk aan Zeeërweg 45; R. van Norden-J Deen. IJmuiden. Kanaalstraat 208 rd.; J. van der Zwan-J. Los, Amster dam, Nieuwendijk 34 I; F. van der Laan- T. J. A. M. Megens, IJmuiden, Warmen hovenstraat 31 rd.; D. de Heer-P. Vosse- berg, IJmuiden, Trompstraat 112; M. Kerk hof f-W. R. Lohr, IJmuiden, Radarstraat 148; P. J. Cupido-H. M. van der Velde, Santpoort. Duinlustparkweg 53; A. M. Cof- feng-E. G. M. Martin, Amsterdam, le Hel- mersstraat 235 I; J. P. Brink-J. A. Buis, Noord Scharwoude. A. van Saksenstraat 108; H. de Heer-G. J. Ham, IJmuiden, Van Leeuwenstraat 7; J. A. J. van Borkulo- M. Petersen. IJmuiden, Moerbergplantsoen 99; F. Guikema-I. P. Dijkstra, Velsen- noord, Wijkerstraatweg 202; E. Mica-A. W. M. van Rossum, Haarlem, Plesmanlaan 10 II; J. G. A. P. Blokker-G. F. van Lith, Tiel, Heiligestraat 60. OVERLEDEN H. A. ten Bosch. 82 jr„ echtgenoot van M. C. den Hartog, Fahrenheitstraat 48, IJmuiden; A. M. Abel, 66 jr., echtgenote van J. P. van den Bos. Dirk Hartoghstraat 26. IJmuiden; A. L. Hoekzema, 63 jr., echt genoot van E. W. M. Molenaar, V. d. Bergh van Eysingaplantsoen 30. Santpoort. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Dinsdagavond is de première van de film „Welkom in Heems kerk”, die door filmclub IJmond Dubbel Acht in opdracht van de Gemeenschaps raad is vervaardigd. De film duurt 30 minuten en wordt vertoond in zaal Dam tijdens het Politiek Café. Ook publiek, niet geïnteresseerd in politieke zaken, naar meer belangstellend naar wat de filmclub ervan heeft gemaakt, is van harte welkom. Aan de Nicolaas Beetslaan in Driehuis is gedurende de weken voor kerstmis een zogenoemde shovel bezig geweest een terrein naast de Johannes-mavo bouwrijp te maken, waarna men be gonnen is aan het leggen van funde ringen voor een nieuwe gymnastiek zaal. Na het kerstreces van de bouw vakkers zal men hiermee verder gaan. Tot nu toe moesten de leerlingen van de Johannes-mavo voor hun lessen lichamelijke oefening uitwijken naar het Paulinum-gymnasium (tegen woordig Ichthus-College) en een lo kaaltje van de zusters van De Voor zienigheid in Driehuis. De nieuwe sportaccommodatie zal bestaan uit een grote sportzaal (21 x 12 meter), twee kleedruimten, een doucheruim te, een toestellenhok, een kamertje voor de leerkracht en enkele toiletten. Aan het begin van het nieuwe cursus jaar ’72-73 hoopt men de zaal, waar van de kosten voor rekening van de gemeente Velsen komen, in gebruik te nemen. Het eerste ongeval speelde zich af op de Wijnoldt Danielslaan, waar een 21-jarige automobiliste in haar auto werd afgeleid door een mede-inzittend kind en een hond. Zij reed tegen een lantaarnpaal op, waarbij zowel auto als lantaarnpaal scha de opliepen. De bestuurster moest met een hersenschudding en schaafwonden naar het Zeewegziekenhuis worden overge bracht voor nader onderzoek. De hond is van schrik weggelopen. 3.000 UK 7 en UK 16 4.310, 23 en 70 3.640, 56 en 200 2.720, 107 en 131 7.020, 135 en 145 8.900, 197 en 215 3.380, WR 34 en WR 137 1.060, VD 9 en VD 19 4.310, 15 en 89 9.060, 24 en 77 4.840, 44 en 75 3.200, 46 en 115 2.180. 53 en 180 3.200, 73 en 128 7.480, GO 26 11.340, UK 18 190, 148 4.090, VD 25 3.300, IJM 8 820, 21 2.150, ZL 6 320. SCHEVENINGEN. De aanvoer Scheveningen bestond woensdag uit: kisten schol, 1000 kg. tong. .MM Y-x-, M

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5