Twijfel over oorzaak van botsing in Kanaalstraat ELZER’s ,,’n hippe bril IN DE IJMOND N ieu w j aars ver maak stadsschouwburg m concertgebouw en pf VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND JW opticiëiTKOSTER Verdachte: darmperforatie Justitie: alcohol IJmuiden Heemskerk Films Brabants Lear Voorstelling Toneelschuur Moordkans Cabaret Beverwijk f V D 6 DONDERDAG 30 DECEMBER 1971 City (Van een onzer verslaggeefsters) Geen last bii vind je Kat Rijbewijs Winkelen Kennemer theater OVERHEMDEN o o wijzer MET UITZONDERING van oude jaarsavond wordt in dit theater de gehele week de succesfilm „Dr. Zji- vago” nog eens vertoond, welke pro longatie bewijst dat ook het publiek in Velsen en omgeving een boeiend en sfeervol verfilmd verhaal op de juiste waarde weet te schatten. Het nieuwe jaar wordt hier dan zaterdag middag ingezet met de vertoning van de zeemansklucht „De babysitters van de marine”, een dolle historie over in Napels passagierende Britse pikbroeken. De matinee van zondag is vervolgens gereserveerd voor „Eva, de slavin van het oerwoud”, met Ce leste Yarnell als een soort vrouwe lijke Tarzan. Het is een blonde schoonheid „mooi en verleidelijk, lis tig als een tijger en dodelijk als een slang”, die de oorzaak wordt van een wilde achtervolging bij het zoeken naar verborgen Inca-schatten. Cinema Marquette Zaken HAARLEM „U mag dankbaar zijn dat u hier nog staat” zei mr. Van der Valk Bouman gisteren tijdens de zitting van de politierechter tegen een 39 jaar oude caféhouder uit Velsen. Het lijkt natuurlijk absurd om dank baar te zijn als je voor komt, maar de officier van Justitie had gelijk: de man, die op 11 augustus in de Ka naalstraat tegen een geparkeerde wagen reed, had er met zijn darm perforatie die hij toen opliep heel wat slechter aan toe kunnen zijn. Wijk aan Zee Stadsschouwburg Luxor SPECbXAL OPTIHK V elsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Velsen-Noord films ADVERTENTIE I, if-- HERENMODEHUIS KENNEMERLAAN 108 IJMUIDEN Rob van Reyn en Nellie de Wekker die op nieuwjaarsavond in de Haarlemse schouwburg optreden. De IIIIIIIIUIUIIIIIUIIIIUUIIIUIUIUIIIUUUIBIIIIIIUIHIIIHMIIIIUUIUUIUMIIIIIIIMIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIU UIT Een scène uit de succesfilm „Dr. Zji- vago” (met Omar Sharif), die op nieuw in de programma’s van City en Cinma Marquette is opgenomen. WAT DE MENSHEID te wachten staat wanneer de aarde eens door gruwelijke wezens van een andere planeet zou wor den bedreigd, vertelt donderdag- en zater dagavond in dit theater de science fiction film „Monsters uit het heelal bedreigen de aarde”. De inhoud daarvan berust op de ontsnapping van enige pre-historische gi ganten, waar zowel Moskou, als Parijs en Londen door worden bedreigd. TOT OVERMAAT van ramp zorgt de komst van een onbekend vliegend voor werp, waarschijnlijk afkomstig van een andere planeet voor nieuwe gevaren, om gedaan terwijl getrof- in het OP NIEUWJAARSDAG geeft het cabaret Tekstpierement weer een voorstelling in Haarloheim, Smedestraat 23. Een plezierig avondje met Sylvia Alberts, Lia Karon, Frank Sanders en Nico van der Linden. ADVERTENTIE tel I L te] Een hele rits winkeldiefstallen: alle maal conform de eis gehonoreerd met f 100 boete. De huisvrouwen in het rijtje waren niet op komen dagen. Een 41-jarige vrouw uit Heemskerk, die twee pakjes sigaretten in een supermarkt meenam, zonder betaling, drie dames uit Santpoort, 27, 53 en 63 jaar oud. De heer in hun midden, een 44 jaar oude vliegtuigrangeerder uit Velsen was wel gekomen. Hij nam op 9 oktober sherry, een schaar, slagroom en koffiefil- terzakjes mee in de verleidelijke uitstal- afgeleid werd door zijn hond achterin zijn auto. Hoewel hij geen hersenschudding (vaak een oorzaak van een kort geheu genverlies) had, herinnerde hij zich vanaf dat moment niets meer. De verbalisanten verklaarden beiden op de rechtszitting dat de man zeer beslist naar hun gevoel dron ken was geweest. Hjj stond te hangen op de achterkant van de wagen, er kwam geen zinnig woord uit, hjj mompelde alleen iets van „Laat me nou gaan, ik wil naar huis”. Zijn ogen waren bloeddoorlopen, hij had een dikke tong. Een getuige kwam ver klaren dat hjj, volgens haar, zo’n 60 km. reed, voor het ongeval gebeurde. Men ontdekte eerst later dat de man veel ernstiger gewond was. Hij kreeg een cel, en belde na een tijdje omdat hij zo’n dorst had. Nog later klaagde hij over buikpijn en die werd zo erg dat hij naar het ziekenhuis werd vervoerd waar hij een maand moest blijven. Vraag was of zijn gedrag nu te wijten was aan deze darmperforatie of aan de alcohol. De officier van justitie meende dat hij best de pijn niet gevoeld kan hebben omdat alcohol verdooft. Hij dacht zich dit nog uit zijn studententijd te herinneren. Hij was er zeker van dat de man teveel had gedronken op het moment van de aanrij ding en vroeg twee weken en een jaar ontzegging. De raadsman, mr. Van Son meende dat de verbalisanten bitter weinig bewijsma teriaal aandroegen voor rijden onder in vloed, en vroeg vrijspraak. Hij meende dat verdachtes gedrag wel degelijk aan de lichamelijke gevolgen (hij sloeg ook met zijn hoofd tegen de voorruit) te wijten konden zijn. Politierechter mr. Swanen- burg was het niet met hem eens. Afgaande op de verklaringen van de politie, gezien ook het feit dat dit niet de eerste keer was voor verdachte dat hij hiervoor te recht stond, veroordeelde hij hem con form de eis. „U bent een zakenman, althans u wilt zaken doen” verzuchtte mr. Swanenburg tegenover een 48-jarige transportonderne mer uit Heemskerk. In de zomer kocht hij vrachtwagens in huurkoop In plaats van ze eerst af te betalen ruilde hij ze weer. De hele boel liep in de soep, hij ging failliet en de zaak waarmee hij ruilde ook. Hij slijt nu zijn dagen als taxichauffeur, een aardige schuld is het restant van de handel en de zaken. Conform de eis kreeg hij een maand voorwaardelijk. IN ROXY EEN film over de problemen van de hedendaagse Amerikaanse Indianen. Antho ny Quinn is een rebel, die het opneemt voor de rechten van zijn gediscrimineerde volk, dat in stam-ve^band in een reser vaat woont. Er wordt een nieuwe weg aangelegd en dat zal ten koste gaan van de In dianen. De rebel en zijn mak kers vernielen een bulldozer en een truck en krijgen dan de wet tegenover zich, in de ge daante van een half-Indiaanse politieman. De conflicten esca leren en tenslotte organiseert Quinn een mars van Indianen op de stad Phoenix. Daarbij wordt hij door de politieman gedood. Het is een grootscheep se film, waarmee Hollywood en de bekende regisseur Carol Reed, blijk geven van een ge ëngageerdheid met de onder drukten. OOK IN HEEMSKERK keert „Dr. Zji- vago” weer in het programma terug, wel een bewijs dat deze film het nog altijd uitstekend „doet”. De vertoningsdagen zijn van heden- tot en met dinsdagavond, met uitzondering van de laatste dag van het jaar. Daarnaast worden de matinees van donderdag tot en met zondag gevuld met de sensatiefilm „Zorro, de onweerstaanba re”, waar dan in de tweede matinee van zondag „De kampioen van Miami Beach” nog aan wordt toegevoegd. IN FRANS HALS gaat een film die de oudere jeugd ple zier zal doen: een nieuwe versie van het Robin Hood-verhaal. De hoofdrol speelt Mongomery Wood, de harde jongen uit vele „Italiaanse” westerns. Regis seur Giorgio Ferroni is van de western overgestapt om zich op de heldendaden uit de Britse historie te werpen. Uiteraard met evenveel geweld en span ning als in de harde westerns. ling van een supermarkt. Waarom wist hij niet meer. Hij kon alleen vertellen dat hij in Zuid-Afrika een zeer zeldzame ziekte had opgelopen waarvan de ver schijnselen hier onbekend zijn. Hij zei niet meer in dit soort zaken te komen nu hij dit gemerkt had. Hij stond terecht wegens rijden onder invloed. Zelf ontkende hij dit. Hij zou tegen de wagen zijn gereden doordat hij DE TONEELGROEP Centrum speelt op 6 en 7 januari in de Haarlemse schouwburg weer „Lear” van Edward Bond, de tragedie waarin de cirkelgang van geweld, wreedheid, opstand wordt weergegeven, een cirkel gang waarin weinig ruimte is voor een eenvoudig medelijden. Een grootse voorstelling van Pe ter Oosthoek met Han Bentz van den Berg in een zeer goede titel rol. DE LETTERLIEVENDE Ver eniging J. J. Cremer geeft op woensdag 5 januari in de Haar lemse stadsschouwburg een voorstelling van de bekende thriller „Een moordkans” van Philip Mackie. De mise en scène is van Jacques van den Boo gaard en de spelregie van Ge rard Lips, die ook de hoofdrol speelt. straatweg; geopend tot 16 uur. VRIJDAG 31 DECEMBER Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend tot 16 uur. Ook wegens rijden onder invloed stond terecht een 52-jarige winklbediende uit Santpoort. Hij reed op 7 november tegen een geparkeerde wagen op de Terrasweg, met vier bier en drie borrels achter de kiezen. Hij had er geen last van gehad, deelde hij mee, „het gebeurt toch wel vaker dat je een borreltje neemt”. Met dit borreltje op botste hij, reed door en merkte niets, hoewel, zoals de politierech ter opmerkte, de wagens behoorlijk be schadigd waren. De politie trof hem aan in bed. Een bloedproef wees uit dat hij een promillage van 1,95 had. De officier eiste tegen hem twee weken en een jaar ont zegging. De raadsman, mr. O. H. van Wijk, kon zich de scepsis van de rechter voorstellen. Hij schetste het gebeurde als een „black out” van verdachte, die zich dood was geschrokken na het gebeurde. Hij wees erop hoe afschrikwekkend celstraf voor deze man zou zijn. Bovendien trok hij de waarde van de bloedproef, met dokter De Vaal, ernstig in twijfel. Sprekend over zijn cliënt had hij het over een „fatsoen lijk man”. Mr. Swanenburg twijfelde er niet aan, maar vond dat nog geen reden om on schuldige weggebruikers in gevaar te brengen. Hij veroordeelde de man conform de eis. In de nachtvoorstellingen van Roxy „Liefde in termijnen” een sexfilm. Cinema Palace toont voor de jeugd en de oudere liefhebbers Laurel en Hardy als Zeebonken’Zaterdagnacht in deze bioscoop nog eens ..Mondo Cane”. Een 18-jarige betonijzervlechter uit Velsen reed op 28 september zonder rijbe wijs (was hem een poosje door de rechter afgenomen) door de Lange Nieuwstraat Hij deelde ten overvloede vriendelijk mee dat hij op die dag ook nog ’s morgens had afgereden met een auto, zonder dait de instructeur dit overigens wist. De eis van twee weken plus drie maanden ontzegging vond hij niet zo leuk. Hij kreeg uiteinde lijk één week plus de ontzegging. ven, mede omdat de brandweer het gebouw, dat van de ge meente is, niet veilig genoeg achtte. „Tot nu toe is ei door de gemeente nog niets aan de hele toestand, wij onze voorzieningen fen hebben”, zo staat informatiebulletin van de To neelschuur, die enige weken geleden in een brief aan de gemeenteraad nog om spoed gevraagd heeft. De Toneelschuur, die sinds de oprichting geen organisatori sche vorm had teneinde zich zo vrij mogelijk tegenover het es tablishment op te stellen wordt een vereniging. Dat komt beter uit, in verband met het krijgen van subsidies. Begin januari komt er een eerste algemene ledenvergadering waarin een bestuur moet worden gekozen en de statuten besproken. Frans Lommerse wil volgen de week maandag met een groep beginnen, die zich toelegt op het geven van voorstellin gen. Men kan zich aansluiten. Een kat schoot plotseling op 3 juni de Maarten van Heemskerkstraat in Heems kerk over en ja hoor, hij bracht onge luk. Een 40-jarige Beverwijkse magazijn bediende ramde een verkeerspaal die af knapte als een lucifershoutje. De man werd tot f 200 veroordeeld, omdat hij het onge luk niet gemeld had. De officier had nog een ontzegging van de rijbevoegdheid van drie maanden geëist. Verdachte deelde toen mee dat zijn moeder met astma dan niet meer met hem de deur uitkon en de politierechter was zo vriendelijk de ont zegging weg te laten. Of het overigens een zwarte kat was vermeldt het verhaal niet. Bij verstek werden nog twee mensen wegens doorrijden na een ongeval veroor deeld tot f 200. De officier eiste f 200 plus den die op 6 november in Velsen een verkeershek omverreed en dat niet onver wijld aan de politie meldde werd veroor deeld tot 200. De officier eiste/ 200 plus 3 maanden ontzegging. Een 21-jarige pla tenperser uit Heemskerk kreeg f 150 plus drie maanden ontzegging. De officier had 50 meer boete gevraagd. De jongeman veroorzaakte op 5 november een aanrij ding op de IJmuiderstraatweg en poetste de plaat. EVENALS IN City kan ook in de Stadsschouwburg Omar Sharif in een mooie rol worden bekeken, namelijk die van Uraz in „De steppenruiters”. Met de woeste natuur van Afghanistan als entou rage voor ruiters en nomaden heeft sce narioschrijver Dalton Trumbo aan Joseph Kessels roman „The horsemen” voldoende gegevens ontleend voor een spectaculaire film, waarvan de intrige is gebaseerd op een oud Afghaans gezegde „Als de vader de zoon helpt, lachen ze allebei. Als de zoon de vader helpt, wenen ze allebei”. Voor dit verhaal wordt Omar Sharif voor de vaderrol door Jack Palance geassis teerd, terwijl de film zaterdag- en zondag avond in de Stadsschouwburg zal worden vertoond. In de matinees van deze dagen draait dan nog „Sloompie, de olifant”, waarmee plezier en spanning voor jong en oud kan worden gegarandeerd. DE SCHRIJVERS van filmscenario’s vinden nog altijd dankbare motieven in de tweede wereldoorlog, zodat ook Her man Hoffman voor zijn „Dwars door de vuurlinie” uit deze periode de nodige ge gevens heeft geput. Ditmaal is het begon nen om een belangrijke Duitse raket geleerde, waar zowel door de Amerikanen als door de Russen de jacht op wordt ingezet. Het is een Amerikaanse film, zodat het niet moeilijk valt te raden voor welke partij de overwinning tenslotte is weggelegd. Deze film zal donderdag- en zaterdagavond in Luxor worden vertoond, evenals in de tweede matinee van nieuw jaarsdag. In de eerste matinee daarvan draait evenals zondagmiddag „De gendar me op vrijersvoeten”, waar niemand an ders dan Louis de Funès de hoofdrol in kan vervullen. Direct daarop begint een serie wedervertoningen van „Sergeants 3”, een even opwindend als amusant avontu renverhaal, met een knipoog naverteld door Frank Sinatra, Dean Martin en Sam my Davis jr .Deze film draait tot en met woensdagavond. IN DE HAARLEMSE stads schouwburg worden volgens de aloude traditie nieuwj aarsvoor stellingen gegeven. Op 1 januari loopt dat uit in een compleet nieuwjaarsfeest, want na afloop van de voorstelling is er bal met muziek door de Haarlemse dixieland band The Limehouse Seven. De eigenlijke voorstelling be staat uit al even feestelijke din gen: Rob van Reijn, bijgestaan door Nellie de Wekker, brengt sen pantomimeprogramma onder de titel „Compromime” en de toneelgroep Centrum speelt het waanzinnige „Verschuivingen’’ van Gerben Hellinga. ROB VAN REIJN heeft een nieuw programma gemaakt, waarin hij met meer theatermid- delen speelt dan alleen de pan tomime. Hij maakt meer gebruik dan voorheen van attributen, die het clowneske in de ontroering moeten benadrukken. Nellie de Wekker heeft haar sporen in het mime-vak al verdiend. Na de mime-school speelde ze bij Car rousel, werkte nadien in ver schillende Europese landen en had een groot succes met een soloprogramma in Zwitserland, waarheen zij volgend jaar op tournee gaat. Rob van Reijn hoeft geen introductie meer. Hij is een van de bekendste mime spelers van ons land, was ja renlang de artistieke leider van IN HET THEATERTJE van de Toneelschuur, Smedestraat 23, worden vanaf januari weer voorstellingen gegeven, regel matiger dan in de afgelopen maanden. Op 6, 7 en 8 januari geeft het New Uruguyan Thea tre een spektakel „Genisis, the paradise”. De Uruguezen zijn enige maanden terug in ons land neergestreken. De groep bracht een stuk over het verzet in hun land tegen het regime onder de titel „De terugkeer van Tupac Amaru”. De groep is intussen uitgebreid en heeft een nieuw stuk opgezet, dat niet zoals het vorige in het Spaans maar in het Engels zal worden uitgevoerd. De voorstellingen beginnen om half negen. In de Schuur zijn de laatste tijd geen voorstellingen gege- NIEUWE FILMS zijn er nau welijks in Haarlem. De meeste bioscopen prolongeren terecht hun kerstprogramma’s. „Le souffle au coeur” over de on bevangen, maar delicaat weer gegeven sexuele ontwikkeling van een Frans pubertje in Stu dio; „Diamonds are forever” de nieuwste James Bond in Cine ma Palace; „Een geluk bij een ongeluk” met Louis de Funès in Lido; „Aristocats" de tekenfilm uit de Disneystudio’s in Luxor. PLEIN 1945 Nr 5 TEL 02550 100 62 IJMUIDEN(O) PLANETENWEG 14 IJMUIDEN (ZW TEL 02550 1674/ dat hiermee zelfs vuurspuwende monsters in het geding worden gebracht. Het ver nuft en de techniek waarmee dit alles op de filmband kon worden vastgelegd zal de bezoeker met bewondering vervullen, zo dat ongetwijfeld kan worden gesproken van een griezel- en spektakelstuk van klasse. DE VOOR DIT theater gebruikelijke dosis erotiek wordt deze week van zon dag- tot en met woensdagavond verzorgd door „Begeerte naar s ex”, een verhaal over vier jonge meisjes die ten opzichte van de sexualiteit nogal uiteenlopende standpunten hebben ingenomen. „Deze film verkent de schokkende wereld der sex”, luidt de aanbeveling van de impor teur. Waarvan acte. HET WEEKPROGRAMMA vermeldt verder de western „Rauwe nacht in Jeri cho”, welke film in de nachtvoorstelling van zaterdag en in de beide tweede mati nees van zaterdag en zondag zal worden vertoond. In de eerste daarvan draait telkens „Vrijbuiters van het woud”, een Nederlandse film die door de gehele fami lie kan worden bezocht. EASY. Wie overtallig meubilair bezit kan dit afgeven bij het gebouw van het Experimenteel Advies Sentrum IJmond aan de Populierenlaan 41. EASY, dat binnenkort met de hulpverlening aan jon geren start, bezit nog geen meublair, ge woon, omdat hiervoor geen geld is. De leiders van EASY doen dan ook een beroep op een ieder, die oude spulletjes heeft staan en het kwijt wil. Men kan ook even bellen naar de BSCR, (27647) en vragen naar J. Kuyvenhoven. FIK* JChfbF TVrCDK'f'U'r'K'O v VUn UL trOJLjiJLiKttiKi'LnJLJaM Carrousel, dat hij nu verlaten heeft om zich in te zetten voor zijn nieuwe programma. „VERSCHUIVINGEN” van Hellinga is een mal spreekstuk voor vier hoofden, die van Hit ler, van Marylin Monroe, een wielrenner en Michiel de Ruy ter. Onder het aanfloepen van schijnwerpers spreken zij dolle teksten met allerhande stemme tjes, die toneelspelers in hun kleedkamer en de bus plegen te gebruiken. Onder regie van Christiaan Nortier spelen Wim van der Grijn, Ben Hulsman, Frans Koppers en Ad van Kem pen. OP ZONDAG 2 januari geven Johan en Daniel Otten weer een nieuwj aarskamerconcert dat om half drie 's middags begint. Deze pianist en violist hadden vorig jaar een groot succes met een programma van virtuoze salon- muziek. Ook dit keer heeft het tweetal, oom en neef, een zeer gevarieerd programma: een so nate van Beethoven, een van De bussy, wat werk van Tsjaikof- ski, verder van Milhaud, Ravel, De Falla, Rachmaninoff en tot slot een door Kreisler ge arrangeerde Spaanse Dans van De Falla. Het wordt ongetwijfeld een erg ontspannen en charman te middag, waar men best de oudere kinderen mee naar toe kan nemen. In het Concertge bouw. DONDERDAG 30 DECEMBER Openbare bibliotheek Velsen. Filiaal Parochiezaal onder Petruskerk, Venus- straat IJmuiden 19-21 uur; filiaal Sant poort Zuid, Willem de Zwijgerlaan 72, 19- 21.15 uur. Manly Sport, boksles en wedstrijdtrai- ning van 19.30 tot 21.30 uur in gymzaal Moerberg-Comitéschool, Kerkstraat, Oud- IJmuiden. VRIJDAG 31 DECEMBER Openbare bibliotheek Velsen (ook alle filialen) en Velserbad zijn de gehele dag gesloten. DONDERDAG 30 DECEMBER Het Groene Huis, Raamveld. 19.30 u. Multi Movement. Beverwijkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 u. spreekuur. Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend vanaf 20 u. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. VRIJDAG 31 DECEMBER Sporthal, Laan van Meerestein 9-11 u. sportlnstuif voor volwassenen, 13.30-15.30 u. NOS road drive-in-show. Sociëteit Alpha, Moensplein 8. Geopend Vanaf 20 u. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend tot 18 u. Verenigde openbare bibliotheek. De fili alen Hendrik Burgerstraat 70, Arendsweg 61, Amstelstraat 44, Parmentierstraat 2 en Stumphiusstraat 46 zijn geopend tot 16 uur. DONDERDAG 30 DECEMBER De Werf, Jan Ligthartstraat. 19 u. film. De Zandkraai, Handelstraat. 19 u. start voor avondstrandwandeling (vanaf 14 jaar). Zaal Dam, Ruijsd-aelstraat. schietvereniging De Vrijheid. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20-1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 19.30 u. VRIJDAG 31 DECEMBER De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 11 u. poppenkast (2-8 jaar). Verenigde openbare bibliotheek. De liIi- alen Kerkweg 45 en Ruijsdaelstraat 7 zijn geopend tot 16 uur. VRIJDAG 31 DECEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- HET BRABANTS ORKEST geeft zoals we vorige week al aankondigden op dinsdag 4 januari een gastconcert in het Haarlemse concertgebouw. Een aantrekkelijk programma voor de gemiddelde muziekliefhebber. Men begint met de Colloredo se renade in D van Mozart, waarna Moura Lympany met het orkest het bekende pianoconcert van Rachmaninoff speelt. Besloten wordt met Petrouschka van Strawinsky. 19.30 uur

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 6