De Telegraaf deelt mee: Bod dagbladen met als je rustig bent Amsterdam gebeurt er niets AUDET beantwoord Geen nieuwe 8 rekeningen meer bij RPS beslaggenomen in Californië Eerste Kamercommissie: TERUGKOMEN VAN VRIJE HUISHUREN? Urker schipper liet wacht op ET-route over aan onbevoegde Korte staking specialisten in haven van „Blue Movie” in „Dit is een overval „schij ntransactie Havenberichten SCHEEPVAART IN DE VISHAL Minder vis bracht Uitgevaren visserij vaartuigen meer geld op in IJmuiden „Ralph Waver wacht geen Attica" s VRIJDAG 31 DECEMBER 19 71 MINISTER VAN AGT: Klaverjassen NPO Kinderkampen van Fluorideringsfeiten Aanvaring gevolg onoordeelkundige en slordige navigatie Postzegel- handel „IJMOND” BH (Van onze redactie economie) (Van onze correspondent) (Vervolg van pagina 1) (Van een onzer verslaggevers) Vicit Vim Virtus. ADVERTENTIE Bij deze raad ik de gemeenteraad 'ii perschel van het Nederlandse Rode Kruis Een rechercheur onderzoekt de brand kast in het wisselkantoor op vinger afdrukken. De Telegraaf zegt verder dat het „con sortium” een bod had willen doen dat ver de een D. GROOT, Haarlem Secr. Overkoepelend Orgaan. SCHEVENINGEN. - Donderdag werden n Scheveningen aangevoerd 50 kisten wij ting 600 kisten kabeljauw, 600 kisten schol en 80 kisten varia en 10.000 kg tong. MIEKE VAN GALEN, Haarlem (Discussie gesloten) Ammon 31 te Barbados Bengalen 31 te Penang Ceres 31 te Chlmbote Charis 31 te Maracaibo Chiron 31 op de Orinoco Diogenes 31 te Huacho Doel wijk 31 t.a. Bahrain Hermes pass 31 Azoren nr Amsterdam Kabylia 30 nr Honolulu Kara 30 v Kingston nr St. George Kelletia 31 te Miri Kenia 31 nr Singapore Kermia 30 nr Buenos Aires Khasiella 30 te Pt Fortin Kopionella 30 nr Curasao Koratia 30 v Bandar Mahshahr nr Durban Kossmatella 30 v Lorenzo Marques nr Durban Kylix 31 te Teesport Maron 30 v Tripoli nr Benghazi Medon pass 31 Ouessant nr Amsterdam Memnon 31 te Aruba Nedlloyd Kimberley 30 nr Duinkerken Socrates 31 te Pto Limon Stad Den Haag 30 nr Engeland Straat Tanga 31 te Dar es Salaam Ulysses 30 nr Willemstad Besommingen: GO 28 22.400, 22 21.390; IJM 23 1.570, 4 5.070; VD 19 2.590; WR 136 910: EH 7 en VD 6 1.940; UK 23 en 70 3.690, 135 en 145 7.700; VD 9 en 19 5.100, 15 en 89 3.040, 24 en 77 8.200, 44 en 75 2.780, 46 en 115 5.450, 53 en 180 2.450, 73 en 128 6.500. b h e d g v t k e s De commissie heeft bij het vaststellen van de onderwerpen, die bij de openbare beraadslaging aan de orde moeten komen, enkele vragen geformuleerd waarop de minister liefst schriftelijk moet hebben geantwoord voordat het debat in de Eer ste Kamer begint. Enkele andere vragen van de commissie luiden: moet de plaatselijke overheid niet het recht behouden of herkrijgen om in te grijpen met name bij langdurig leegstaande woningen, en in welke vorm kan dat gebeuren? Welke maatregelen zullen worden geno men om een eind te maken aan de woningtoestanden van buitenlandse werk nemers in Amsterdam zoals die door de werkgroep daar worden beschreven? Wat vindt de minister van de plannen HAARLEM. De afdeling Kennemer- land van de Nederlandse Genealogische Vereniging houdt op maandag 10 januari om 20 uur een bijeenkomst in het gebouw van de Vereniging van Vrijzinnig Her vormden aan de Vestestraat in Haarlem. De heer H. L. Kruimel, oud-conservator van het Centraal Genealogie in Den Haag zal spreken ovei net onderwerp „Genealo gie als hulpwetenschap". Donderdag aangekomen in IJmuiden: Rends burg, Antwerpen; Oemberg, Duikerken, Bever wijk; Ferndene, Noordzee, Beverwijk; Tor Go- thla, Gothenburg; Stormvogels, Noordzee. IJ muiden; Rijnstroom, Shoreham; M.I. Transporter 1, Noordzee, IJmuiden; Ronny, Rostock; Aegnls Fable, Hamburg; Pirola, Teignmouth. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Schelde Lloyd, Kaapstad; Beta, Els Fleth, IJmuiden; Stor Bremen; Kormoran, Antwerpen; Spieroog, Siands End; Stormvogel. Noordzee, IJmuiden; Trident Amsterdam, Le Havre; Penn Leader, Norfolk; Africa Palm, Hamburg; Angela Venl- zelos, Corryton; Seven Seas, New Orleans. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Mynias, Rot terdam; Memel, Dagenham; Klngennle, Hamburg Beverwijk; Herman Russ, Lagos; Deneb, Fiborg- tangen; Ruestringen, Londen, IJmuiden. AMSTERDAM. Een „consortium van Nederlandse dagbladen”, waarin De Tele graaf een minderheidsbelang zegt te ver tegenwoordigen, heeft een bod willen doen op de aandelen van de dagbladcom binatie AUDET, die zich is gaan wapenen tegen wat de AUDET-directie een „over val” noemt. Rondom deze „overval”-drei- ging is nu een psychose ontstaan, die ertoe heeft geleid dat alle belangengroe peringen binnen de AUDET hebben ge protesteerd tegen een mogelijke aantas ting van geestelijk eigendom. De Tele graaf heeft bekendgemaakt dat dit blad als eerste is „benaderd” door een aantal AUDET-aandeelhouders die van hun aan delen af wilden. Daarna is het initiatief tot het oprichten van het „consortium” genomen, waarin ook enkele niet met name genoemde regionale bladen verte genwoordigd zijn. DEN HAAG. „Moet men, althans ten dele, niet terugkomen op de liberalisatie van de huren, omdat het vrije spel van grote vraag en beperkt aanbod vrijwel steeds de minst draagkrachtigen schaadt en allerlei onrecht in de hand werkt?” Deze vraag wil de vaste commissie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening van de Eerste Kamer beantwoord zien voordat het openbare beleidsdebat over volkshuisvesting en ruimtelijke ordening begint. Volgens de directie is de zaak in de loop van de .middag opgelost. Eerst met de kraandrijvers, later ook met de contro leurs, zodat de avondploeg normaal aan het werk kon gaan. Het ging erom, dat de directie, gedwongen door een verandering in de aard van de aangevoerde lading, voor de specialisten andere werkzaamheden had gezocht. Als gevolg daarvan zouden vooral de controleurs een fractie in loon achteruit gaan, aldus de directie. Na besprekingen met de controleurs en de vakbonden ble ven er 12 controleurs over, die zelf moeten kiezen, of zij als „allrounder” met een iets lager loon willen blijven of willen weg gaan, waarvoor dan een afvloeiingsregeling is gecreëerd. om bepaalde voor vernieuwing vatbare woonwijken niet af te breken en te ver vangen, maar planmatig te verbeteren met inspraak van de bewoners? Voorkomt zodanige woningverbetering niet ver vreemding en ontworteling van de bewo ners, met alle gevolgen van dien? HAARLEM. De man, die gisteravond het filiaal van de NV Grenswisselkanto ren in de Haarlemse stationshal heeft overvallen, was circa 20 a 25 jaar oud en vermoedelijk vermomd met een blonde damespruik. De cassière Carolien Stad houders was het kantoor juist aan het sluiten, toen de man haar onder bedrei ging van een op een pistool lijkend voor werp dwong weer naar binnen te gaan. Hij zei: „Dit is een overval. Als je je rustig houdt, gebeurt er niks”. de de „Andries Jenne” UK 275, mede schuldig aan de aanvaring op 2 februari van dit jaar tussen het Urker vaartuig en het Belgische motorschip „Mobeka,” de be voegdheid om als schipper op een zeevis- sersvaartuig te varen ontnomen voor de tijd van veertien dagen. IJMUIDEN. Donderdag werden in IJmuiden aangevoerd: 106 kisten wijting, 1151 kisten kabeljauw, 35 kisten sprot, 805 kisten schol, 55 kisten schar, 60 kisten tar bot, 57 kisten diversen, 488 stijve kabel jauw en 17.800 kilogram tong. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 11.2310.04, gr. tong 8.137.55, grm. tong 8.808 41, kim. tong 7.206.76, tong I 6.90 —6.19, II 5.80—5.37. Per 50 kg: tarbot 378—172, griet 176—102, kabeljauw I 136—114, II 190—167, III 100— 70, IV 78—55, V 60—38, wijting I 105—59, II 8451, schar 9034, schol I 5847 II 58—48, III 55—48 IV 56—40, steenbolk 28, sprot 20.50, lever 3327.50, kuit 7648, ’rrab 63. DEN HAAG. De ontwikkelingen op de kapitaalmarkt hebben ook de Rijks- postspaarbank doen besluiten met ingang van 1 januari 1972 de 8 percent-beleg- gingsrekening niet langer te handhaven. Over de gestorte bedragen op bestaande beleggingsrekeningen zal echter nog gedu rende vier jaar (tot 1976) 8 percent rente worden betaald. Met ingang van 1 januari 1972 zal het niet meer zijn toegestaan op bestaande 8 percent-beleggingsrekeningen in te leggen. Door deze maatregel is het hoogste rentetype bij de RPS evenals bij de handelsbanken op 7 percent gekomen. Scorpio nv, de produktiemaatschappij van de sexfilm die de afgelopen dertien weken in 23 Nederlandse steden anderhalf miljoen bezoekers trok, onderzoekt mo menteel mogelijkheden om tegen de inbe slagneming in beroep te gaan. Volgens de advocaat van Pirn de la Parra en Wim Verstappen zou de zaak voor het Califor- nische Hooggerechtshof vrijwel zeker door Scorpio gewonnen worden. „Blue Movie” zal binnenkort ook in Engeland, Japan, Zweden en Frankrijk worden uitgebracht. HAARLEM. Ralph Waver zal, als hij in Amerika tot vrijheidsstraf zou worden veroordeeld, niet worden geplaatst in een staatsgevangenis als die van Attica. Dat antwoordt minister Van Agt (Justitie) aan het Eerste-Kamerlid Van Wijk (PSP). Van de Amerikaanse regering heeft mi nister Van Agt de schriftelijke verzekering ontvangen, dat een Amerikaans militair die tot vrijheidsstraf is veroordeeld, onder geen omstandigheid wordt geplaatst in een staatsgevangenis als de heer Van Wijk be doelt. (Het Eerste-Kamerlid had naar aanleiding van de opstand in de Attica- gevangenis gevraagd of de minister nu niet van mening was dat in sommige Ame rikaanse gevangenissen toestanden heer sen die naar Nederlandse begrippen on aanvaardbaar zijn.) uitging boven de waarde van de aandelen op de incourante markt, waar AUDET van 200 tot 90 a 95 was teruggelopen, omdat volgens De Telegraaf niet aan de samenwerkingsverwachtingen tussen Neerlandia (De Stem Breda en De Lim burger Maastricht) met De Gelderlander werd beantwoord. Het dividend liep terug van 16 tot 6 percent. Het „consortium”, aldus De Telegraaf heeft een gesprek aangevraagd bij het AUDET-bestuur en dit notarieel laten bevestigen. Het ant woord van AUDET, een groep die volgens De Telegraaf nodig geherstructureerd moet worden, was een „schijntransactie”, zo zegt het ochtendblad. Het onthult dat AUDET 26 vriendjes inschakelde om in totaal 3,8 miljoen aan aandelen geplaatst te krijgen, met de bedoeling een maxi mum aan stemrecht te verkrijgen. Vol gens de statuten is het stemrecht per aandeelhouder beperkt tot 1500 aandelen van 100 nominaal. Verder wilde AUDET nog 5 miljoen preferente aandelen uitge ven om nog meer stemoverwicht te ver werven. De nieuwe eigenaars zouden er maar 10 percent op hoeven te storten. Maar die 5 miljoen kunnen niet worden uitgegeven zonder toestemming van de gewone aandeelhouders, die op vrijdag 7 januari moeten beslissen. Wordt de emis sie van 5 miljoen goedgekeurd, aldus De Telegraaf, dan kan de schijntransactie van 3,8 miljoen weer worden ingetrokken. Onder leiding van het commissionairshuis Stroeve wil, zoals wij eerder meldden, een groep aandeelhouders de opzet van het AUDET-bestuur tegenhouden. AMSTERDAM. Het werk bü het Am sterdams havenbedrijf n.v. in de hoofdstad heeft donderdag overdag gestagneerd door een korte staking van een deel van het personeel. Het ging om 75 specialisten (kraandrijvers en controleurs), die veront rust waren door verschuivingen in het per soneelsbestand. Toen zjj het werk neer legden, waren automatisch ruim 300 werk nemers tot nietsdoen gedwongen. Bij deze raad ik de gemeenteraad van Heemstede en alle gemeenteraden en alle burgers m het gehele land ten sterkste aan, om bij de Minister voor de Volksge zondheid te informeren naar de medische aspecten van het fluoriderings experiment Tiel-Culemborg. De proef wordt sinds 1953 op de burgers van Tiel genomen. U zult tot de ontstellende ontdekking komen, dat hier door de overheid geen enkel me disch aspect werd nagegaan. Men zal u dus niet waarschuwen voor de gevaarlijke bij werkingen. door mij in Tiel geconstateerd M. E. G. ASSELBERGS, arts. Rumpt Het N. Ph. O. doet het alweer een poosje zonder Henri Arends. In plaats daarvan een reeks van gastdi- rigenten waarvoor ik overigens niets dan lof heb, maar die toch een eigenlijk onhoudbare situatie scheppen. Daarbij komt nog de honorering van deze beslist niet goedkope mensen. Maar goed, dit allemaal nog buiten beschouwing gelaten, is en blijft deze hele zaak voorlopig nog een onduidelijk geheel. Bij wisselwerking ligt alles aan het bestuur, dan weer aan de dirigent, zo niet aan de orkestleden. Heeft de concertbezoeker dan met een stel kleine kinderen te maken of met redelijk denkende mensen? Naar het gedrag van onze mannetjes putter dhr. L. Mensink te oordelen lijkt het eerste het geval. Wat deze man en zijn gevolg nu eigen lijk precies wil, weten ze zelf denkelijk niet!! Tevens lijkt het mij onmogelijk dat zo’n puriteins beleid de muziek en orkest ten goede komt. Doch ik geloof nu, dat dat niet zo heel erg belangrijk meer is,..muziek of geen muziek, orkest of geen orkest, dhr. Arends móést weg en dhr. Mensink heeft zijn zin gekregen. Enfin Haarlems N. Ph. O., gaat zo door. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In het jaar 1971 werd in IJmuiden 70.082.655 kilogram vis aan gevoerd, ter waarde van 74.066.956,39. Vorig jaar was de aanvoer 71.598.532 kilogram, die 71.277.281,88 opbracht. AMSTERDAM. Volgens Wim Ver stappen en Pim de la Parra, respectieve lijk regisseur en producer van de film ..Blue Movie”, is hun film in Amerika op grond van een gerechtelijk bevel in beslag genomen. In deze rubriek worden brieven opgeno men, die met uitdrukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toege zonden: voorwaarden tot publikatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd IJMUIDEN. De Raad voor Scheepvaart heeft de schipper van houden tot het andere vaartuig geheel vrij is van het eigen schip geen benul te hebben. Bovendien kende deze matroos de bepa lingen ter voorkoming van aanvaringen op zee ternauwernood, want dan had hij moeten weten dat hij, als uitwijkplichtige in dit geval, duidelijk en vroegtijdig dien de te handelen en (in dit geval) moest vermijden voor het andere vaartuig over te lopen. Hij heeft van dat andere vaar tuig op geen enkel moment een groen boordlicht verkend, hetgeen voor hem een duidelijke aanwijzing had moeten zijn dat het andere vaartuig niet de bedoeling had koers te zetten naar het Thomas Smit Gat (zoals hij dacht). De schipper nam het onaanvaardbare risico om tijdens de oversteek van de druk bevaren route tussen de lichtschepen Terschellingerbank en Borkumerrif aan voornoemde matroos de wacht over te laten. Zijn argument, dat deze matroos wel meer de wacht zelfstandig had ge daan en op die wachten zich nimmer gevaarlijke situaties hadden voorgedaan, verklaart volgens de raad niet diens onbegrip en onkunde. Ook het argument, dat er buiten de schipper niemand aan boord was die be voegd was om de wacht te doen, is onaanvaardbaar, aldus de raad. De schipper had moeten zorgen in ieder geval op de gevaarlijke delen van de route op de brug te zijn of zelf de wa cht te doen. Door het onverantwoord beleid van de schipper heeft hij mede-schuld aan de aanvaring. De raad merkt nog op: „Het is te betreuren dat betrokkene (de schipper) tengevolge van de omstandigheid dat hij om aan zijn financiële verplichtingen te kunnen voldoen zaterdags binnen moet ko men, moeite heeft om voldoende geschoold personeel aan boord te krijgen. Indien dit niet een op zich zelf staand geval mocht zijn, zou gebleken zijn van een ongezonde situatie, omdat hierdoor de veiligheid op zee in gevaar kan worden gebracht.” Bij de aanvaring zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd. De schade aan het vissersvaartuig viel mee. MAANDAG 20 DEC.; Hektrawler Willy KW Ml VRIJDAG 24 DEC.: MK Margaretha Christi na KW 190 naar Amsterdam. MAANDAG 27 DEC.: Hektrawler Rijnmond I KW 15. Rijnmond Hl KW 44, Rijnmond IV KW 85, Annie Hillina KW 170, Frank Vrolijk Czn SCH 81, MK Dageraad IJM 4, Maartje IJM 8 (28 dec. binnen). Poolster IJM Hl, Eben Haezer IJM 23 (28 dec binnen), Maarten Cornelia IJM 44, Nora IJM 91. Geertruida KW 211 (28 dec bin nen), Jana KW 213, Carry Anita KW 218 naar Amsterdam. DINSDAG 28 DEC.: Hektrawler Rijnmond V KW 42, MK Gelria IJM 18 naar Krimpen, Geer- truida KW 211. BINNENGEKOMEN HARINGSCHEPEN 21 DEC.: Ursinus VL 1 met 51 ktj., Caroline VL 90 met 394 ktj., Willem VL 101 met 7 ktj. 22 DEC.: Zeehaan IJM 57 met 350 ktj., Tetman Hette KW 74 met 224 ktj. Nestor KW 101 met 89 ktj., Comelis den Duik KW 144 met 147 ktj.. Elly VL 73 met 150 ktj.. Bets en Gerda VL 112 met 52 ktj. 23 DEC.: Rijnmond II KW 43 met 262 ktj. De inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. ODus geen pseudo niem of initialen). De brief moe: gesteld zijn in behoor lijk Nederlands en in begrijpelijke, be knopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële ponten of opneming te weigeren. 4= Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daa-in vervatte meningen of argumenten. In het relaas in uw blad van 23 decem ber over de toestanden in de kampen voor Oostpakistaanse vluchtelingen in India schreef uw speciale verslaggever en pas sant daf het Indiase Rode Kruis helemaal niets aan kinderhulp doet. Misschien is dat het geval in het Salt Lake Camp, maar dit is slechts één van de vele honderden kampen op India’s grondgebied. Het werk van het Indiase Rode Kruis concentreert zich in het noordelijk deel van West-Bengalen, Assam, Meghalaya en Tripura, provincies waar andere hulp organisaties minder goed kunnen door dringen. Onder de vlag van het Rode Kruis werken sinds een aantal maanden 15 vrij willige hulporganisaties aan een voedings- programma voor kinderen, aanstaande moeders en jonge moeders. Een maand geleden waren in het kader van dit Lifeli ne Alpha-programma reeds 1026 voedsel- centra in bedrijf, waarvan er 869 door het Indiase Rode Kruis en 157 voor andere organisaties werden gerund. Daarmee werden bijna U/a miljoen vooral jonge vluchtelingetjes bereikt. .Zoals men voorts kan weten heeft het Nederlandse Rode Kruis ten behoeve van het werk van het Indiase Rode Kruis een speciale actie Kinderen helpen Kinderen opgezet, in het kader waarvan eind november vele tien duizenden schoolschriften, potloden, klad- blocs en dergelijke naar Calcutta werden verscheept. Doel van deze actie was een begin van onderwijs te stimuleren in de vluchtelingenkampen waar de jeugd tot nu toe te weinig om handen had en door de gesprekken van de ouderen slechts met het doorstane leed geconfronteerd bleef. Ik hoop hiermee enkele voorbeelden te hebben gegeven van het zeer vele werk dat door het Indiase Rode Kruis ten behoeve van de Oostpakistaanse vluchte lingen werd verricht en waarschijnlijk nog een tijd lang zal moeten worden verricht. Op het stuk over klaverjassen van uw Amsterdamse redactie in uw blad van vrijdag 24 december wil ik graag reage ren. Als de heer Scharff zegt, dat in Amsterdam en Rotterdam het klaverjas sen niet van de grond komt heeft hij wel gelijk, maar hij vergeet dat er in Haarlem wel zo’n klaverjasorgaan bestaat met 48 verenigingen en circa 2300 leden. Ik heb zwart op wit dat de heer Scharff hiervan op de hoogte was; waarom heeft hij dat niet vermeld in zijn relaas? Het is alleen in Amsterdam en Rotterdam niet van de grond afgekomen, omdat de juiste perso nen het niet hebben geprobeerd. Ons or gaan organiseert kampioenschappen van Haarlem en Omstreken, onze aangesloten clubs onder andere het kampioenschap van de Haarlemmer, beide persoonlijk of als team. Tevens is onlangs door één van onze verenigingen het Haarlems Dagblad- toernooi georganiseerd dat 520 deelnemers telde. Wel een bewijs dat hier in Haarlem wel de juiste methode is gevonden. Ons orgaan is trouwens sinds februari konink lijk goedgekeurd. Verder heeft de heer Scharff het over gedistilleerd. Ook dat is mij bekend, het zogenoemde Gouden Glaasje. Ook dit was niet de juiste manier om kampioenschappen te spelen, want de controlemaatregelen waren zeer gebrek kig. De heer Scharff heeft echter ook niet over zijn bemoeienis met de SONK (Stichting Nederlandse Klaver jasbond) verteld. Met prachtige prijzen zoals tv- en radiotoestellen en zelfs een auto (het is voor mij onbegrijpelijk hoe deze laatste prijs door een koppel van twee personen gedeeld kon worden) werden de mensen gelokt om respectievelijk 5. per persoon of 10 per koppel te betalen om in het kampioenschap van Nederland te spelen. De voorrondes zouden plaats vinden in september 1971. Tot dusver is er geen enkele voorronde geweest. Zelfs op een uitnodiging van ons aan de SONK om in Utrecht eens een bespreking te houden over dit en andere onderwerpen is nau welijks gereageerd. Heeft de heer Scharff misschien nooit contact met ons opgeno men, omdat wij bovenstaande feiten in ons maandblad de O.O.’er hebben gepubli ceerd? Daarop dwong hij haar de kluis te openen en hielp haar daarbij het geld eruit te halen, dat hij in een koffer deponeerde. Er moet voor enkele duizen den guldens aan Nederlands en buiten lands geld zijn buitgemaakt. De man sloot Carolien Stadhouders ver volgens op in een kamer naast het kan toor, waar ze niet in het zicht van het publiek zou zitten. Hij sloot dat vertrek van buiten af en nam de sleutel vermoe delijk mee. Hij wist echter niet, dat de kamer van binnenuit gewoon te openen was. Het meisje was echter zo over haar toeren dat ze daar pas na 20 minuten achter kwam. Ze holde daarna naar de loketten van de spoorwegen, vanwaar men de politie waarschuwde. Er zijn nog geen getuigen gevonden. De cassière kon de politie nog vertellen dat de man ook een stuk touw bij zich had. Hij zou volgens haar lichtkleurige, bolle ogen en een tenger postuur hebben. Hij droeg een rose overhemd, een gerui te lichtgrijze broek, en een zwart skijack. Getuigen die hem omstreeks acht uur in of in de omgeving van het station met een linnen koffer (kleuren groen, blauw en zwart) hebben zien lopen, worden ver zocht contact met de politie op te nemen. De recherche houdt nog rekening met de mogelijkheid dat de overvaller met een au‘o is verdwenen. Dit viel op te maken uit zijn opmerking tegenover de cassière, dat er buiten iemand op hem wachtte. Commissaris C. van Marion van de Haarlemse recherche zei, dat het grens wisselkantoor prachtig beveiligd was. Aan de baliezijde is het kantoor met centime ters dik kogelvrij glas afgeschermd. Een open deur was de enige toegangsmogelijk heid. import, export, detail Wij kunnen u de grootste sortering aan bieden en leveren te gen scherpe prijzen. Wij vragen steeds te koop postzegels en munten. G. BAKKER, Snelliusstraat 53, IJmuiden - Telefoon 150 53 J. W VAN ESVELD. De Urker was op weg van Harlingen naar de visgronden. De aanvaring had plaats om 3.15 uur, bij het oversteken van de zogenoemde ET-route op de Noordzee. Het was helder weer, wind kracht 2 tot 3. Een uur voor de aanvaring had schipper de wacht overgegeven aan matroos, die daartoe onbevoegd was. De raad is van oordeel, dat de aanva ring het gevolg is geweest van een onoor deelkundige en slordige navigatie van de ze onbevoegde wachtdoende matroos. Deze heeft blijk gegeven van de meest elemen taire handelingen met betrekking tot het uitwijken voor andere vaartuigen zoals het nemen van peilingen en goed uitkijk 1 I 1 I 1

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 6