MICRO-THEATER WIL IN TOEKOMST EEN „GROTER" PUBLIEK TREKKEN Gedacht wordt Onteigening WOENSDAG 12 JANUARI CONCERT N. PH. ORKEST Mevrouw W. H. C. de Leeuw-Ebing: OUD EN NIEUW IN NU GEHEEL BEZET HUIS TER WIJCK Vuurwerk te vroeg verkocht in Castricum aan jeugd en buitenlanders Spanjaard door trein overreden AAN IEDER WENSEN WIJ VOOR SPOEDIG NIEUWJAAR „Ik blijf lekker thuis" en gedood afgewezen 1^1 Met Vera Beths en Yves Prin Tulpen worden nu schaars Gevarieerd en aantrekkelijk programma samengesteld voor rest van seizoen Nieuwjaarsmatch DEM-veteranen tegen eerste elftal Geringe aanvoer groenteveiling HEEMSKERK BEVERWIJK de ruijter FAMILIE- DRUKWERK EXAMENS /HGERLIJKE STAND VRIJDAG 31 DECEMBER 1971 IJMUIDER COURANT Muziek Thema s Toneel Toekomst Lekker in bad Op H oogoventerrein I5LHI intermeubel modern marktplein 30 ijmuiden intermeubel klassiek kennemerlaan 38 ijmuiden tapijt en gordijn marktplein 50 ijmuiden (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het stichtings bestuur van het Micro-Theater ziet het komende jaar met vertrouwen en optimisme tegemoet. Het is er we derom in geslaagd voor het tweede gedeelte van het lopende seizoen een veelzijdig en interessant programma te bieden, bestaande uit kleinkunst, kamermuziek, toneel, film en voor het eerst in de geschiedenis van het knus se theatertje ook Jazz. BRANDENBURG” Films (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Op de berg, die 1971 heet liggen drie simpele begrip pen, die vanavond twaalf uur van de helling van het gloednieuwe jaar 1972 komen rollen: een nieuw Huis ter Wijck, een nieuw leven voor de daar wonende bejaarden en een nieu we tijdsperiode., Nachtvlinder Bloemenveiling VAN RIXEL zo’n drukker! I ADVERTENTIE de ADVERTENTIE ADVERTENTIE id youu'AA*AA>'AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/VW\AAAAAAAAAAAAA?lAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/lAAAAftAAAAAAAAAAA/ aan- Wat is uw hartewens voor 1972? (Van een onzer verslaggevers) l Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud. MamwuM Oosterduinweg 29 Ijmuiden telefoon 1 47 68. lij ig De grote variatie van het programma is er vooral op gericht een zo breed moge lijk publiek te bereiken. Een terugblik op het seizoen 1970-’71 leert dat de klein kunstprogramma’s zich mogen verheugen in een hoge waardering van het publiek. Spreekuur. De wethoudei voor de fi nanciën in Velsen, de heer H. A. de Boer, houdt woensdag 5 januari geen spreekuur. mertje. Een gezellige vrouw. Kijkt moei lijk, want een oog is volkomen „dood.” Het andere begint wazig te worden. Leest toch haar ochtendkrant. gen het druk. Ik vergeet dan alles wat achter mij ligt.” Zijn er wensen op het gebied van de verzorging. Mist u hier iets? jen vij- hol bot >ng i.90 de is- an le ien ik te ld er GEBOREN Comelis J. z.v. C. J. Nouris en R. Kerk hof; Richard P. J. z.v. J. J. A. Inpijn en G. A. P. J. van Kesteren; Martine d.v. J. in ng, 305 ar- el- GEBOORTE VERLOVING HUWELIJK J90; 136 >90, 89 en ft *u ie 1- et i- 02, 0— -59, II 28, -48, li- ?k. in iet iw »r- m. de en en re. et Bk at sn ar =n de ar □g on ok ou en woninginrichting Electrotechnisch Bureau Oosterduinweg 20 Ijmuiden Telefoon 1 34 05 gen volgend jaar ook weer op de vrijdag avonden plaats vinden. Dat het theater met succes draait en in de enkele jaren van zijn bestaan een belangrijke vaste plaats in het culturele leven van Beverwijk veroverd heeft, is voor het bestuur echter geenszins aanlei ding zonder meer op de oude voet verder te gaan. Voor de toekomst staan er ver scheidene experimenten op de verlanglijst. Zo is er reeds contact opgenomen met „Alleenstaandencentrum” om ook alleen staande medeburgers bij de evenementen te betrekken en wanneer daartoe de wens te kennen gegeven wordt speciale avon den te organiseren voor hen die zich vaak uit drempelvrees buiten het theater hou den. Ook ten aanzien van buitenlandse werknemers wordt in die richting ge dacht, waarbij men vooral wil trachten kleine gezelschappen die ons land bezoe ken, ook naar het Micro-theater te halen. GEBOREN Ingrid d.v. H. Meijer en H. M. Wester- huis; Jeroen F. z.v. M. J. Otto en M. W. J. van Mierlo; Eleonora M. J. d.v. G. C. Bom en G. A. Telman; Sander J. z.v. 3. J. Zeit- sen en J. J. G. Berkhout; Marco z.v. F. Saba en E. Cogodi; Franciscus A. N. z.v. F. A. N. Kronenburg en W. A. van leperen; Tomislav z.v. V. Nikolic en K. Slmonovic; Arwen d.v. J. Levering en E. Weijerstrass; Klasina C. d.v. P. C. Koper en C. M. Schoenmaker; Sabina d.v. S. Atzei en J. M. Noordenbos; Bibian d.v. B. Waslander en W. Lustig; Daniëlle d.v. C. Rietdijk en K. Jansen; Af ra E. d.v. G. A. Muller en M. E. ter Wengel; Jeroen z.v. T. J. G. v. d. Schaaf en A. G. Koelemeij; Yvette d.v. B. Buitenhuis en S. P. van der Veen; Johan na M. d.v. H. Elzen en J. M. Seegers; Bianca M. d.v. O. C. Bardoscia en A. K. Peters; Johannes z.v. G. H. Gaal en M. A. Beers. GETROUWD: Hendrik J. N. Rozemeijer en Hillegonda M. de Bie; Dick Faber en Marian P. Voo- ren; Johannes R. Galestien en Margaretha J. A. M. Molenaar; Johannes H. C. Zon neveld en Wilhelmina C. M. Engelbarts; Petrus H. M. de Kort en Elisabeth S. van Zijderveld. OVERLEDEN Hendricus Bekker, 77 jaar; Emérence M. D. de Greve, 69 jaar, echtgenote van D. Toekamp Lammers. Muzikaal ziet het er evenzeer boeiend uit. Het Nederlands Harpensemble (Frida Ibes, harpe, verdere medewerkenden Pie ter Odé, Joke Vermeulen, Bengt Widlund en de Chinese violoncellist Hiu Kyan Pin) komt eind januari en het bekende „Ama- ti-kwartet” komt voor liefhebbers van muziek van Haydn, Landré en Brahms. De jazz-avond geeft gastvrijheid aan vier Nederlandse jazz-musici: Cees Slinger, pi ano; Ferdinand Povel, tenor-sax; John Engels, drums; en Rob Langereis, bas. De eerste bewoonster van het huis was mevrouw W. H. C. de Leeuw-Ebing. De 83-jarige Beverwijkst verhuisde vier we ken geleden van haar flat (elf hoog) in de Humanitas-toren aan de Warande naar haar in lichte kleuren geschilderde ka- Wat doet u de gehele dag. Heeft u een dagindeling? Mevrouw W. H. C. de Leeuw-Ebing alle dagen vakantie DIRIGENT YVES PRIN Mevrouw De Leeuw: „Ik knutsel graag, breien, haken. Och, u weet het wel. Ik ben niet van plan hier stil te gaan zitten. Geen armen over elkaar werk, 's Morgens een uurtje koffiedrinken in de zaal, eten om twaalf uur, slapen, ’s middags thee drinken, praatje maken, krant lezen, warm eten en dan televisie kijken of naar beneden om met mensen te praten. En er is veel te zien hier in dit huis. Alles is zo mooi. Mijn flatje ben ik vergeten. In de zomer kunnen we buiten wandelen, in de tuin, waarin rozen komen. Nee, wij krij- Twee elementen dus uit het oude jaar. Elke bejaarde in Huis ter Wijck verwerkt deze elementen verschillend naar aard en persoonlijkheid. Maar de bewoners kun nen oud en nieuw vieren in de weten schap zich geborgen te weten in een modern, aan het begin staand van een, hopelijk, bruisend dagelijks leven bren gend verzorgings- en bejaardentehuis. Huis ter Wijck is zo goed als vol. Donderdagmiddag trokken de laatste be jaarden de naar verf en tapijt ruikende kamers binnen. De verhuiswagens voor de brede ingang van' Huis ter Wijck waren gewoon geworden. Ze hoorden bij het beeld van het nieuwe huis. Van donder dag af komen deze voertuigen niet meer. „De grootste drukte is voorbij,” zegt directeur A. H. Bekkers. Mevrouw S. Bekkers: „Wij kunnen nu iets gaan doen aan het gezellig maken van het huis. Er zijn reeds bejaarden, die een kaartclub willen oprichten, maar we wachten nog even, want de binding met de oude kaart club elders in Beverwijk is te sterk om die direct los te laten. De mannen maken al kienborden. Er komt gelukkig leven in de brouwerij.” Huis ter Wijck viert oud en nieuw. Zonder poespas, zonder veel ophef. Een borreltje voor de bejaarden in de recrea tiezaal, een gepast muziekje via de huis- stereo-installatie, televisie kijken op de kamers, een gesprekje met andere bewo ners, een potje klaverjassen aan de blank eikehouten tafels, vrolijkheid: zo wil Huis ter Wijck oud en nieuw vieren. zij de eerste prijs op het Oskar-Back- Concours. Vera Beths neemt op woensdag 12 januari de plaats in van de oorspron kelijk geëngageerde soliste Silvia Marco- vici, die wegens ziekte is verhinderd. Kaarten voor het concert zijn verkrijg baar bij De Magneet, C. H. Moenstraat 13 te Beverwijk en reisbureau Orion, Deutz- straat 6 te Heemskerk. Geen heimwee naar uw oude flatje? Mevrouw De Leeuw: „Nee, het was daar te koud. Veel storm. Het waaide altijd. Ik heb er zeven jaar gewoond en altijd die rot wind. Elf hoog was toch wel te ver van de bewoonde wereld. Ik ben gelukkig kerngezond. De telefoon was in mijn nabijheid, boven het bed. Maar hier word je verzorgd. Mijn ogen moeten vier maal per dag worden ingedruppeld. Ik zie slecht.” Het gemiddelde aantal bezoekers per voorstelling bedroeg in dat seizoen vieren negentig, hetgeen wil zeggen dat practisch elke cabaretvoorstelling in het Micro-the ater was uitverkocht. Triester resultaat geldt voor de muziekavonden; hoewel meestal van uitstekend gehalte wat de kwaliteit betreft, genoot dit programma onderdeel de minste belangstelling en was het theater gemiddeld voor een derde deel gevuld. Gewoontegetrouw zullen de voorstellin- dit seizoen vertegenwoordigd door de,, to neelgroep „Nieuw Leven” uit Wijk aan Zee dit voert „Saldo Mortale” op van Dimitri Frenkel Frank. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De 32-jarige Spaanse werknemer J. M. Lavin Ranero, die met zijn gezin in Beverwijk woonachtig is, heeft donderdagavond het leven verloren als gevolg van een verkeersongeluk op het Hoogoventerrein. De Spanjaard, smelter bij de afdeling hoogovens, reed op zijn bromfiets over de Bentz van den Bergweg toen hij op de spoorwegovergang ter hoogte van put- ovenhal II door een trein werd overreden. Met zwaar lichamelijk letsel is de man naar het Rode Kruisziekenhuis in Bever wijk vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. De Spanjaard laat een vrouw en twee kinderen achter. Na het succes van het Homofielenthea ter COC uit Amsterdam met „The Boys in the Band”, in januari van het achter ons liggende jaar, zijn er eveneens stemmen opgegaan voor avonden waarop het gebo den programma sterk op bepaalde thema’s zoals religie, drugs, milieu, enzovoorts, worden geënt. Het ligt daarbij echter wel in de bedoeling de theatervorm te hand haven. Het optreden van het poppentheater Merlijn uit Haarlem, dat Rikkie en Slin gertje vóór de kerstdagen in het Micro theater bracht, is voor het bestuur aanlei ding geweest ook in de toekomst wat meer aandacht aan kindervoorstellingen te schenken, producties waarbij de kinde ren dan vooral daadwerkelijk betrokken kunnen worden. Merlijn heeft zoiets in voorbereiding, voor kinderen en volwasse nen, waarbij ook Wajangpoppen worden gebruikt. (Van een onzer correspondenten) BEVERWIJK De Kroon heeft geen goedkeuring verleend aan het raadsbesluit van 14 januari 1971 tot onteigening van grond in het goedgekeurde uitbreidingsplan „Hofland”. De beslissing werd al eerder drie maanden verdaagd. Het grootste ge deelte van de betreffende grond is aange wezen voor de bouw van meergezinshui- zen in drie woonlagen. Bij onderzoek is de Kroon evenwel gebleken, dat deze bestem mingen niet zullen worden verwezenlijkt, maar dat de grond voor van het plan af wijkende doeleinden zal worden gebruikt. Mitsdien strekt deze onteigening volgens de Kroon niet ten behoeve van de uitvoering van het plan. De gemeente wenst de be schikking van de overige ter onteigening voorgedragen grond te verkrijgen ten be hoeve van een in het belang van de volks huisvesting uit te voeren bouwplan. Naar de Kroon eveneens is gebleken, is dit plan reeds uitgevoerd. DELFT. Geslaagd voor het doctoraal examen werktuigkundig ingenieur A. O. T. de Vries, Haarlem en A. Weststeijn, Over- veen. ZEIST. Geslaagd voor het examen wiskunde MO-A mevrouw S. Verduyn Lunel-Fokkema te Haarlem en C. M. Tem- me te Assendelft. Service en storingen binnen 24 uur. D. A. Homberg en T. Verhagen; Hanneke d.v. L. J. J. Kester en T. J. G. Briedé; Peter A. z.v. D. Kooijman en A. A. M. Steert; Ramon F. z.v. K. F. Koning en P. L. van Weezep; Martin z.v. J. M. Jurg en M. G. Mantel. ONDERTROUWD P. H. van Swinden Koopmans en W. de Jong; H. van Ingen en C. H. M. Tesselaar. GETROUWD: P. van der Geer en G. A. M. Tennissen; G. J. Bos en V. van der Kooij, P. C. Böhm en P. J. C. Legius; E. J. Joosten en M. H. Steenbakker; A. de Boer en M. C. M. Rood; J. E. L. Wagenaar en Y. W. de Gelder; W. B. M. van Hoolwerf en E. Kruit; H. Hul- scher en A. L. C. Luidenga; J. J. van Nor- de en M. M. de Weers; J. W, H. F. Wis- sink en V. J. A. Hendriks; J. E. F. Sam Sin en P. A. M. Harrison; B. J. van der Wate ren en J. W. Zijp; N. F. van Noort en M. L. H. Stoekle; P. de Pagter en M. L. van Leeuwen. OVERLEDEN H. Twaalf hoven. 57 jaar; M. M. Bakker, 73 jaar, gehuwd geweest met J. Snijders; J. H. Lamme. 88 jaar; J. Luttik, 75 jaar, gehuwd geweest met A. H. Maerkerken; C. C. Tuinman, 77 jaar, gehuwd geweest met A. A. Lengers; G. Zwart, 73 jaar, ge huwd met A. Blok; A. Neele, 84 jaar, ge huwd geweest met P. J- Koppies; C. Wak- kerboe 81 jaar, gehuwd geweest met J. Groot. .1 Uit den Boogaart, 74 jaar; B. Schenk. 88 jaar. gehuwd geweest met P. A. H. Gielen; M. Schellevis, 67 jaar, ge huwd geweest met N. P. Bol. BEVERWIJK In de week na Kerstmis is de aanvoer van tulpen aan de bloemen veiling wat op gang gekomen, maar bleef nog wel beduidend achter bij vorig jaar. Een bewijs dat de kwekers geen enkel risi co namen. In het begin van de week wa ren de bloemen flink aan de prijs, maar donderdag liet de handel, net als vorige week donderdag, het weer afweten. De aanvoer in de tulpensector bestaat groten- deelt uit Apeldoorn, Lustige Witwe, Paul Richter en Prominence. Voor goede kwali teit werd in het begin en midden van de week tot drie gulden per bos betaald. Snow Star en Queen of Sheba kwamen hier nog ruimschoots boven uit. Maar donderdag moest men met een lagere prijs genoegen nemen. Vooral de export liet het weer af weten. Narcissen hielden goed stand in prijs; soorten als Carlton en Yellow Sun van 130 tot 190 cent per bos. Voor de goe de hyacinthen werd ook behoorlijk betaald. Men ging tot 70 cent per stuk. Bij de iris sen sprongen de prijzen van de prof Blauw er flink uit; deze varieerden van 640 tot 870 cent per bos. Blauwe druifjes zijn ge vraagd en kwamen tot 75 cent per bosje en nerinen noteerden van 70 tot 115 cent per stuk. De prijzen van anjers liepen iets te rug en brachten het deze week tot 68 cent per stuk. Voor de rozen bestond veel ani mo tot kopen. Er werd tot 125 cent per stuk betaald. Fresia blijft duur. Er komen flin ke partijen die tot 560 cent per bosje no teerden. Minder vlot ging het met de jaar rond chrysanten, die moeite hadden om tot 180 cent per bos te komen. Na de kerstda gen nam de aanvoer van potplanten iets af. terwijl ook de prijs iets lager kwam. De kwaliteit azalea’s en cyclamens werd goed betaald. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het Noordhollands Philharmonisch Orkest geeft woens dag 12 januari in de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden het derde conecrt in het seizoen 1971-1972. Het orkest staat onder leiding van dirigent Yves Prin uit Rusland en brengt werken van Glinka, Tschaikowsky en Moussorgsky. Soliste is violiste Vera Beths. Dirigent Prin studeerde aan het Con servatorium van Parijs aanvankelijk pia no. Vervolgens studeerde hij directie bij Pierre Revel en Louis Fourestier en hij kreeg hiervoor een eerste prijs in 1959. Yves Prin dirigeerde onder andere het kamerorkest van de ORTF, het Radio Sym fonie Orkest van Toulouse en het Phil harmonisch Orkest van de ORTF. In augustus was hij assistent van Bruno Ma- derna op de zomeracademie van Salzburg. Vera Beths bespeelt een prachtige Stra divarius uit 1727. Het Haarlemse meisje zette na haar middelbare schoolopleiding haar vioolstudie voort aan het conservato rium te Amsterdam onder leiding van Herman Krebbers. In maart 1969 behaalde Mevrouw De Leeuw: „Ik blijf lekker thuis met oud en nieuw. Ik zou niet weg willen. Nijmegen is te ver, daar woont mijn dochter. Oude mensen kunnen niet tegen die lange reizen. Mijn dochter komt met nieuwjaar hier. Ja, ik wil tot 12 uur opblijven. Vroeger was ik een nachtvlin der. Wanneer er ’s avonds laat nog licht in mijn flatje brandde, zei men, kijk, de nachtvlinder. Het valt soms niet mee alleen te zijn. Ik voel me dan verdrietig. Gelukkig kreeg ik in de flat veel loop.” (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Op de eerste dag van het jaar 1972, waarin de voetbalvereniging DEM het vijftigjarig bestaan gaat vieren, zal het eerste elftal een wedstrijd spelen met een elftal, samengesteld uit oud-spe- lers van DEM. Dat wordt de derde match in deze serie nieuwjaarswedstrijden. De heer A. Hore- man, erelid van DEM die in de periode 1934-1958 vrijwel onafgebroken de training bij DEM verzorgde, heeft voor dit jaar de volgende prominente oud-eerste-elftal- spelers opgeroepen: K. Bakker, J. Beentjes, W. de Boer, P. Burger, J. Dekker, J. Groen land (doel), P. Half, J. Jansen, M. v. d. Klooster, B. Niesten, J. Oorthuysen, J. Scheerman, J. Slotemaker en J. Starmans. Het elftal van DEM 1 zal bestaan uit: J. Aardenburg, W. Grapendaal, J. Holman, Th. Jansen, J. Kleef, J. van Leeuwen, J. Nooij, N. Nooij, Th. Pels, E. Six, J. Slote maker, S. Slotemaker, H. Steenvoordën, G. Vermeulen en P. Vessies. Na afloop van deze wedstrijd begint er om vier uur een nieuwj aarsinstuif in het clubhuis „De Boog”. Gezien de beperkte ruimte en de te verwachten grote belang stelling zijn alleen seniorleden, kaderle den, ereleden, de leden van verdiensten en een aantal genodigden met hun dames van harte welkom. Verder staan er nog een drietal film avonden te wachten. Eind januari „The secret life of Romeo and Juliet”, waarbij een alternatief licht straalt op de klassie ke liefdesverhouding. In maart volgt „Mr. Freedom” van de Amerikaanse cineast William Klein, een nimmer in Nederland in roulatie geweest zijnde satire op de kapitalistische vrijheid, met kritische blik op de Verenigde Staten. De laatste van het rijtje is een avond met „Horrorfilms”, waarop het dus gruwelen en griezelen zal worden. Een ander aantrekkelijk programmaon derdeel is het optreden van Indra Ka- madjodjo met danslegenden uit Java, Bali en India, op 10 maart. Zoals reeds geruime tijd het geval is zijn de toegangsbewijzen tot de voorstel lingen verkrijgbaar bij de reisbureau’s Intraned/De Magneet in Beverwijk en bij Orion in Heemskerk. Het couponkaarten- systeem wordt gehandhaafd terwijl hou ders van een Cultureel Jeugdpaspoort te gen gereduceerde prijs toegang hebben. WlBiIWBIWWBBB«B«i„IIIWWWWIlii»WWMWlBlWIIIiliIIiiIBWlWlil»BBiWBBlBBBBBBBBBBBBBBBBBBB,,BB,,BBBBBB,,BBBBBBBBBBBBB CASTRICUM. Het is in deze ge meente bij algemene politieverordening Met uitzondering van de slotavond, die in „De Schouw” in Velsen-Noord gepro jecteerd is en waarop de Groningse Caba retier Rients Gratama zal optreden, zullen alle voorstellingen in het tweede seizoen- gedeelte plaats hebben in het Theatertje in Huize „Scheybeeck”. Het alleszins aan trekkelijk programma omvat tal van nieuwe aspecten. Allereerst komt op 7 januari de win naar van het Delftse cabaretfestival „Ca- maretten” „Szmulewicz” naar Beverwijk met een programma dat zou kunnen wor den gekenmerkt als een nieuwe toevoe ging aan de kleinkunst, nieuw, fris en oorspronkelijk. Uit Rotterdan komt het cabaret „In den twijfelaar”, terwijl ook de tweede prijswinnaar van „Camaretten”, de groep „Step in, step uit” uit Wageningen geëngageerd is. Even origineel als Szmule wicz is de als chansonnier aangeduide Joost Nuissl, geen onbekende voor vaste bezoekers van het Micro-theater. Met een voor het overgrote deel nieuw programma komen Ellie Nieman en Rakkert Zuider- veld, nu voor de derde maal, terwijl Rients Gratama, zoals boven vermeld, het seizoen besluit met zijn cabaretcollage „Met de schrik vrij”. Mevrouw De Leeuw: „Ik mis niets. Er is geen inbraak geweest, (gelach) De ver zorging is meer dan goedl” Contacten met andere mensen? Mevrouw De Leeuw: „Fijne mensen. Maar ze zijn precies hetzelfde als anders, hoor. Iedereen helpt elkaar. Ik wil dit nog even zeggen: je wordt lekker in bad gestopt of onder de douche gezet. Je bed wordt opgemaakt. Ik wil hier niet meer weg.” De naarste gebeurtenis in 1971? Mevrouw De Leeuw: „Al die doden in het verkeer. Deze week nog die drie kinderen uit Heemskerk. Erg hoor. Onge lukken vind ik verschrikkelijk.” Bent u bang op straat? Mevrouw De Leeuw: „Ik ben 83 en kom niet overal. Ik pas heel goed op. Alles gaat zo snel op de weg.” Mevrouw De Leeuw is het prototype van de tevreden Huis ter Wijck-bewoon- ster. Na haar zeven jaar lange huishou dinkje in de Humanitas-flat verscheen ze in een geheel andere wereld. Klein feitje: om twaalf uur wordt er op de deur geklopt en wordt het palet met het war me eten binnen gebracht. Menu van de dag: brokje vlees, jus, aardappelen (twee stuks), bloemkool en groentesoep met bal letjes. Zij kan haar nieuwsgierigheid niet bedwingen en licht even de deksel op. De ogen verraden haar gemoedsstemming: lekker. Huis ter Wijck: een nieuw tehuis, waar nieuwe levens worden geboren. Ook op toneelgebied zijn er interessante perspectieven. Er worden nog onderhan- perspectieven. Er worden nog onderhan- delingen gevoerd met de acteur Jules Croiset om hem het tweede deel van „Zangen van Maldoror” te laten spelen, er zijn contacten met Groningse studenten voor een toneeluitvoering en ook <1„ Noorder Compagnie uit Drachten het gezelschap dat in het noorden van ons land een belangrijke taak vervult op toneelgebied heeft reeds medewerking toegezegd. Het stuk dat zij gaan opvoeren is nog niet bekend. Het amateurtoneel uit Kennemerland is Vele standaardmodellen in monster boek thuis te bekijken. Ook naar eigen ontwerp. Mevrouw De Leeuw: „Ik wil tien jaar bijtekenen. Mijn gezondheid gaat voor alles. Ik leef nu lekker. Ik hoef niets te hebben, als de mensen mij maar harte lijkheid schenken en dat geven mevrouw Bekkers en haar man gelukkig. Het zijn schatten van mensen.” BEVERWIJK De aanvoer aan de groenteveiling is zeer bescheiden. Het zijn grotendeels winterprodukten want ook de kasandijvie raakt op. Voor deze bladgroen ten betaalde men tot 140 cent per kilo. Door het koudere weer nam de vraag naar ver schillende produkten toe. Zo ging de prei tot 71 cent per kilo en liepen de geschoon de spruiten op tot 149 cent per kilo. Boe renkool was gevraagd en noteerde nog 45 cent per kilo, groene- en rode kool varieer de van 10 tot 25 cent per kilo. Seldery knol len gingen vlot weg tot 46 cent per stuk. Ook de prijs van de, goede, waspeen trok aan en kwam tot 62 cent per kilo. Uien no teerde van 8 tot 22 cent per kilo, terwijl de breekpeen ook voor deze prijs verkocht werd. Minder vlot ging het met het witlof dat niet veel hoger kwam dan 75 cent per kilo. ge verboden anders dan op 31 december vuurwerk te verkopen. Tijdens een don derdag gehouden controle heeft de rijks politie van de groep Castricum een win kelier geverbaliseerd, die zonder vergun ning en eerder dan was toegestaan toch vuurwerk verkocht. Zijn vooraad vuur werk, ter waarde van f 300,- is in beslag

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7