Arman en Ilva Poll©, Pell© en Pingo Kort portret van Freud in van fi Sterk verscheiden facetten I a H SSÖÈ Ril NZ] doo Hoc Lin Geen vorst Ol Man vóór bank van 25.000 beroofd afg VOOR HAARLEM EN DE JJMOND x TONEEL OP DE BOEKENPLANK In en om Haarlem Bollenstreek Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk st SKESSWIJ ONTVINGEN MA a: J Groteske Kosmische beleving Kampverslag HUGO CLAUS blijft als toneel schrijver een zeldzame produktivi- teit aan de dag leggen. Zijn uitge ver, De Bezige Bij, heeft alleen al handenvol werk aan het uitgeven van zijn toneelstukken in boek vorm. In de loop van het jaar dat achter ons ligt, zijn er weer drie verschenen en die drie verschillen zo hemelsbreed van elkaar dat ze als materiaal zouden kunnen die nen voor een analytische studie van de verschillende facetten van Claus’ dramatische oeuvre. Russische stukken Leesstuk JK.-ZAL POLCE VRAGEN OF HIJ MEE GAAT VISSEN! WAT LEUKt HIJ HEEFT EEN HOEFIJZER OPGEHANGEN!, DAT BRENGT GELUK BIJ HET VISSENa- MAANDAG 3 JANUARI 1972 Zieookpag.ll 4 SIMON KOSTER millibar SOLZJENITSYN WEERRAP PORTEN uur.: Nieuw j aarsreceptie. me 16 7 16 0 ma H .S. mei het AN het n verd< niet vraag voort mark de ri; laten een betei nemi teruj stimi laats op we nie wii zet Jef Geeraerts: „Tien brieven rondom Liefde en Dood”. aan slot lag< Phi her Ak: VERTALINGEN van eigentijdse Rus sische toneelstukken in boekvorm ko men in Nederland niet veel voor, maar De intrtige is niet nieuw en niet sterk, maar de schildering van de ellende, de gemeenheid en het machtsmisbruik die in het gevangenenkamp heersen, is aangrijpend. Een ooggetuige, die zelf de martelingen van dat kampleven heeft ondergaan en die over een mach tig talent beschikt om het te beschrij- druk op de knop een hele stad van de aardbodem kan wegvagen en dat dan ven, heeft met dit stuk een getuigenis afgelegd dat een verpletterende aan klacht is geworden. Maar of het stuk opvoerbaar is (nog afgezien van het enorm grote aantal rollen) betwijfel ik. De vertaling is van Mons Weijers. (Uit gave: De Boekerij n.v., Baarn). Monika van Paeme: „Amazone met het blauwe voorhoofd”. Het debuut van deze jonge Vlaamse schrijfster, nadat er al werk van haar was verschenen in het Nieuw Vlaams Tijdschrift. Focns Elsevier bracht een Filmzakboek uit; een alfabetische vraagbaak voor: filmen in de bergen, filmen in de sneeuw, filmen aan zee, filmen binnens huis. Uitgevoerd in handig formaat, passend in praktisch iedere jaszak of tas, zeer gemakkelijk te raadplegen, kan het u veel teleurstelling van mis lukte films helpen voorkomen. BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 u. „Dok ter Zjivago”. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 20 u.: .,Dr. Zjivago”. Hoog water Laag water no zzo o n zzo zo 6 13 11 1 7 4 2 4 uui uur 0 9 11 4 2 Boot v de mer boot rent op e wins inde punl de 1 zins 890,1 zetb halt had< KL1 HEE van co Limbu van N' teur vi het L J. J G benoer van de heeft 1 de ma blad. 3 10 2 6 vai t 2 f pri SS 3 DEN HAAG. Vrijdagavond om 18.30 I uur hebben twee met stiletto’s gewapende mannen een assistent-bedrijfsleider van I een supermarkt in Den Haag beroofd van 25.000. Voor het gebouw van de Neder- landsche Middenstandsbank aan de Slacht- huiskade overvielen de mannen de assis- tent-bedrijfsleider, die na sluitingstijd het kasgeld van de supermarkt bij de bank wilde deponeren. De overvallers verdwe nen in een witte Opel Rekord met een naar later bleek vals kenteken. Maximum» en minimum» temperaturen binnen- en buitenland AMST Socialist op het Noord-Z enige ur tro-aanl avond de Ams het kof aangeho De SJ verslind hoeve v de gelde enkel r noemde dat bin te makt daad. I reikt p; metro l len hui verdwij leen vo enig m huizen voerdei 2 10 6 4 2—0 2—1 5 Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Llmburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Londen Luxemburg Madrid Malaga München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Locarno Casa Blanca Las Palmas New York Tel Aviv TENTOONSTELLINGEN ’t Klokgeveltje (Hoofdstraat 140, Hillegom). Tentoonstelling tekeningen, gouaches en aqua rellen van Joke Aelberts. Geopend 14-17 uur, beh. di. en zon. Tot en met 15 januari. Hobavo-veielinghallen (Haven Lisse). Expositie mechanisatie in de Bloembollen cultuur. Ge opend 9-18 u., woensdag tot 22 uur. Tot en met 7 januari. M ono ono ono ono no o no no no zzw o boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboeken boekenboeken boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl ook kan worden gebruikt als dreige ment om internationale ontwapening af te dwingen. Maar de macht stijgt Wals naar het hoofd; hij probeert zijn eigen werkelijkheid te ontvluchten, maar verandert in een bezeten dictator en wordt tenslotte als krankzinnige ge pakt en opgesloten. Dat einde is een anticlimax; Nabokov is, wat de drama tische vormgeving betreft, in de con sequenties van zijn profetie blijven ste ken. Maar het is toch wel boeiende lec tuur. De vertaling is van Cees Noote- boom. (Uitgave: De Bezige Bij). nu zijn er twee verschenen. Het zijn allebei stukken die hier niet zijn ge speeld en waarschijnlijk ook niet ge speeld zullen worden, maar die bepaald wel waard zijn dat ze worden gelezen. „De uitvinding van Wals” is het eni ge toneelwerk van Vladimir Nabokov, geschreven in 1938, maar vermoedelijk nog nooit opgevoerd. Een opvoering in 1939 werd verhinderd door het uitbre ken van de: tweede wereldoorlog, en die oorlog zelf beroofde het stuk van zijn betekenis als een dramatische pro fetie van het atoombomgevaar. De hoofdpersoon Wals is namelijk de uitvinder van een apparaat dat met één ELSEVIER - AMSTERDAM Len Deighton: „Bommen los”. Een gruwelijke roman over een desastreus bombardement „per vergissing” uitge voerd! Een zinloze handeling die alleen maar dood en vernietiging zaait. Ge weld is een onderdeel van onze samen leving geworden. Deighton werpt aller lei vragen op in dit boek en probeert, waar mogelijk een antwoord daarop te vinden. „Zijn er nog overwinnaars in een oorlog?”, vraagt de schrijver zich af?, of alleen maar verliezers? Dit boek probeert duidelijk het laatste aan te tonen. DIVERSEN Wijkcentrum Europawjjk (Laan Van Angers 5). Dinsdag 10-12 u.: Spreekuur sociaal raads man. krijg je lekker etentje en wat speeltjes van me. Dat is een verkeerd vriendje voor je. Hij is een plaaggeest! Maar ik zal je wel helpen, hoor.” „M-maarstotterde Panda, die nu ook wel eens iets wilde zeggen. Doch de dame wilde niets van hem horen. „Bemoei je er niet mee, lummel!” sprak ze, terwijl ze Wan aan de hand meevoerde. „Ga je katte- kwaad maar ergens anders uithalen!” Een scène uit Claus’ stuk over Leo pold II. De Belgische koning gespeeld door Jeróme Reehuis in discussie met Livingstone, in rolstoel en Stanley, resp. gespeeld door resp. Dick Swidde en Robert Sobels, opgevoerd door de voormalige Nederlandse Comedie. Eli Asser: „Het Schaep met de 5 poo- ten”. Nu dit gelijknamige TV-program- ma tot veler verdriet voorgoed van de beeldbuis is verdwenen, zal deze op schrift vastgelegde kroniek van dat dierbaar stukje Jordaanleven door vele trouwe kijkers met gejuich worden be groet. Zij kunnen er het feest van her kenning aan beleven! MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat). Dinsdag 20.15 u.: Gastconcert door Brabants Orkest o.l.v. Hein Jordans. 12. De voorzitster van het Comité voor Onaardig Behandelde Kindertjes stapte met strenge tred op Panda en Wan af. „Dat hoorde ik hu eens net!” zei ze bestraffend. „Te- keer gaan tegen een hongerige kleine durf je wel. Het ventje is helemaal van streek!” Ze streek de prins troostend over zijn bolletje en vervolgde: „Kom maar met mij mee, manneke. Dan DIVERSEN De Vrijburcht (Vrijburglaan). 20 u. nieuwjaars receptie burgemeester en wethouders. C8 ‘8 o o o o o o o o o o 0.1 o 20 o 2 3 0 1 o o o o 1 o o 7 0 16 0.1 7 1 0 0.1 0 0 31 0 0 „INTERIEUR” da<t op het ogenblik wordt gespeeld door het Amsterdams Toneel, is, zoals men weet, een toneel bewerking van een roman van Claus zelf: „Omtrent Deedee”. (In de boek uitgave had dat wel vermeld behoren te worden). Voor wie de roman kent, is het toneelstuk een teleurstelling; het is een veel slappere uitwerking van het onderwerp, minder geïnspireerd ge schreven en ook minder overtuigend. De tekening van het Vlaamse dorps- milieu, die in de roman zo fascinerend werkte, is in het toneelstuk maar een steriele aangelegenheid. Men hoeft het maar met het zo uitstekend geslaagde „Vrijdag” te vergelijken om te consta teren dat Claus net zich met „Interieur” veel te gemakkelijk heeft gemaakt, een noodlottig resultaat van zijn veelschrij verij. ALEXANDER SOLZJENITSYN, de Nobelprijswinnaar voor letterkunde 1970, is niet in de eerste plaats toneel schrijver (evenmin als Nabokov) maar vooral verteller. Zijn toneelspel „De kamphoer en de simpele ziel” is daar het bewijs van. Het geeft een beeld van een „gemengd” werkkamp van het soort waarin de schrijver in 1945-1946 zelf gevangen heeft gezeten, en van de toestanden die daar heersen. De hoofd persoon is een gevangene die „de sim pele ziel” wordt genoemd omdat hij, als hij tot hoofd van de produktie-af- deling is benoemd, te integer is om ten koste van zijn medegevangenen speciale privileges te verwerven. Hij legt het dan ook al gauw af tegen de geweten loze kampcommandant en diens vrind jes, maar vindt enige vertroosting bij een in wezen fatsoenlijk meisje dat door de omstandigheden een „kamp hoer” is geworden. „Elseviers Nieuwe Tuinplantengids”, in de bekende Natuurgidsen-reeks van deze uitgever, is van de hand van Wil lem Iven, de zeer deskundige auteur, die met zijn uitstekende boeken op tuin- gebied zijn sporen wel heeft verdiend. Evenals de andere natuurgidsen is ook deze een encyclopedische vraagbaak over alle in ons land voorkomende tuinbloemen, -planten, -bomen en -heesters. Ongeveer 1500 plantenge slachten en -sorten staan alfabetisch op wetenschappelijke naam gerang schikt; geen paniek echter over moei lijke, voor velen onbekende Latijnse namen, een Nederlands register zorgt voor de communicatie, zodat snel de juiste beschrijving in het alfabetisch gedeelte kan worden gevonden. En voor wie nóch de één nóch de andere naam weet staan er nog weer determineer- tabellen ter beschikking. Nieuw zijn de tabellen voorin, voor bepaalde groepen tuinplanten, b.v. Wintergroene bomen, Winterkale bomen; Wintergroene hees ters, Winterkale heesters; Vaste of over blijvende planten; Eén- of tweejarige planten; Knol- en Boldragende plan ten enz., die het overzicht en de even tuele keus voor de tuin zeer vergemak kelijken. Het geheel is geïllustreerd met mooie duidelijke kleurenfoto’s en tekenineen Kortom een zeer handzame en praktische informatiebron voor ieders tuin. ONGELOOFLIJK dat de „Oedipus” (naar Seneca) door dezelfde Hugo Claus is geschreven. Het uitgangspunt, dat Claus heeft gekozen, is nogal wonder lijk: het volk van Thebe zou de oude koning Lajos hebben gedood en Oedi pus, die zelf onschuldig is, offert zich nu op om de Thebanen van hun schuld gevoelens te bevrijden. Maar Claus be wijst door zijn tekstbehandeling eens te meer dat hij een dichter is. Drama- titsch is zijn stuk niet sterk, er wordt te veel in verteld inplaats van zichtbaar gemaakt en zelfs op datgene wat zich zichtbaar voor de toeschou wers voltrekt wordt onnodig veel com mentaar geleverd. Die verhalen en commentaren munten echter uit door prachtig taalgebruik. Daardoor is „Oepidus” een werk dat bij het lezen een diepere indruk maakt dan het bij het zien van de opvoering door het Nieuw Rotterdams Toneel deed. „HET LEVEN en de werken van Leopold II”, met de ondertitel: „29 ta ferelen uit de Belgische oudheid”, is Claus op z’n malst, een zogenaamd gro teske revue waarin Claus op zo’n non- sensicale manier doordraaft om zijn haat tegen Leopold II, het Belgische hof, het imperialisme, het kolonialisme en het racisme te spuien dat hij ver over zijn doel heenschiet. De mensen en machten waarop hij zijn kritiek richt, worden er zo abstract door dat het kritische effect volkomen verloren gaat en er alleen wat zinneloze pop- penkasterij overblijft. DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag diner dansant. Raadhuis Hillegom: maandag 19.30-20.30 Raadhuis Halfweg: maandag 1B.30-20.30 uur: Nieuwjaarsreceptie. DIVERSEN Stadskantoor (Pres. Kennedyplein). 19.30 u. nieuwjaarsreceptie van college van B. en W. Stadhuis Haarlem: Maandag 19.30-22.30 uur: jaarsreceptie. Raadhuis Heemstede: Maandag 19.30-22.30 u.: Nieuwjaarsreceptie. Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat). Ge opend ma., di. en don. 19.30-24 u.; vrij, en zat. 19.30-01 u.; zon. 2-5 en 20-22.30 u. Om de 14 da gen donderdag 20.30 u.: Literaire avond. Toneelschuur (Bavogebouw Smedestraat 23). Dinsdag 20.00 u.; Filmschuur, woensdag 20.00 u.: Open workshop; donderdag 20.00 u.: Mimework- shop. Zaterdag 11 u.: Kinder-workshop 14 en 16 u.: Jazzballet. Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadion). Dage lijks 11-02 uur, za. en zon. 11-02 uur. Jeugd- bowlen iedere zaterdag 11-13 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Vogelen zang Vogelenzangseweg bij Oase"). Expositie „Waterwinning in Nederland”. Hotel Bouwes (Zandvoort). Za. en zon. op treden orkest Cor Halle. Tevens zon. matinee. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Woens., za. en zon. 12, 14 en 16 u.: voorstelling. Bowling Centre (Burgem. Van Fenemapleln, Zandvoort). Dagelijks van 14-01 uur. Lou van Burg (Stationsplein, Zandvoort). Ie dere avond beh. maand. 20.00 u.: internationaal trefpunt in de Gulden Slok. Raadhuis Zandvoort: Dinsdag 15-16 u.: Spreek uur sociaal werkster. Maandag 20.21.30 u.: Nieuw jaarsreceptie. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111), 15.30, 19 en 21.30 u.: „Diamonds are forever”, 14 j. Dinsdag 13.30 u.: „Laurel en Hardy In zeebonken”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 14. 19 en 21.15 u.: „Robin Hood van Sherwood Forest", a.l. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Geluk bij 'n ongeluk”, a.l. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 14,19 en 21.15 u.: „Arts- tocats” a 1. Roxy’ (Kb Houtstr. 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Liefde in termijnen", 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: Le souffle au coeur”, 18 j. Dinsdag 14.15 u.: „Het zwaard van Zorro”, a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van de Haarlemse School van de 16e t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet: Grafiek en moderne kunst o.a. Bendien Zoltin Peeter. Ger Daniëls. Geopend ma. t.m. zo. 10-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Foto reportage van de zigeunerbedevaart naar Les Saintes Maries de La Mer van Els en Bert Pij pers, tevens tentoonstelling van oude kerstgroe pen. T.e.m. 20 februari. Geopend di. t.e.m. za. 10-12.30 u. en 14-17 u., zo. 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16). Tentoonstelling „Haarlemse stadsgezichten” (uit eigen bezit). Permanente tentoonstelling schilderijen uit de 19e en 20ste eeuw, tekeningen van Hollandse Franse en Italiaanse school. Geopend di. t.m. za. 10-16 uur, zo. 13-16 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gr. 121). Expositie ultleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wankleden en kleinplas tiek. Geopend di., wo, vr. 13-17 uur do. 8-10 uur. za. 11-17 uur. Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- damstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 uur Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22.00 uur. De Hallen (Gr. Markt). Tentoonstelling beeld houwwerken van prof. Bronner en zijn leerlin gen. Geopend dag. 10-17 u. zo. 13-17 u. Tot en met 6 februari. Kleedkamers Openluchttheater (Bloemendaal). Tentoonstelling „Zo leeft het bos”. Geopend za., zo. 11-15 uur. Tot en met 29 februari. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodii Blokker-Veggerby, keramiek en gra fiek. Geopend 9-17.45 uur, behalve zo. en ma. Galerie Ejjlders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie v?n werken van twee Haarlemse sur realisten. Ben Andréa en André Gouw, tevens plastieken, keramiek en beeldhouwwerk van Marianne Souwerbren. Geopend dag. 13-17 u„ beh. maandag. T.m. 9 januari. TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulemnuseum, in gebouw Cultu reel Centrum Moerbergplantsoen, IJmuiden, dagelijks geopend van 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur; zaterdag en zondag gesloten. Beeckestijn, Velsen-Zuid, museum tentoon stelling, dagelijks 14-17 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort op werkda gen 9.30-12 uur en 13-17.45 uur. SIGMUND FREUD: een der meest geciteerde namen als de psychologie ter sprake komt. Niet de grondlegger ervan, wel de grondlegger van de mo derne psychoanalyse. Een man, wiens inzichten bijzonder verstrekkend waren voor het moderne denken, de psychia trie, de litteratuur, maar zelfs het buurpraatje, waarin wordt vastgesteld dat die-of-die aan een minderwaardig heidscomplex lijdt. Waarom juist Freud, hoewel er een pre-freudiaanse psychologie is en daar na figuren als Jung, Adler en zovele anderen evenmin mogen worden on derschat. Wel, eerstens omdat hij de eerste „moderne” was, leraar van veel anderen en tweedens, omdat hij veel gemakkelijker te schematiseren lijkt te zijn dan die anderen. Natuurlijk is dat maar schijn Wie achter die schijn wil komen, zonder te willen verdwalen in de bij zonder omvangrijke vaklitteratuur vindt een antwoord in „Sigmund Freud, grondlegger van de psychoana lyse” van A. M. McGlashan en C. J. Reeve, verschenen bij het Wereldven ster te Baarn Het is een populair portret van Freud, in de zin van voor iedereen begrijpelijk. Toch gaan de schrijvers moeilijke problemen niet uit de weg, maar ze vertalen” ze goed. Via het verhaal over Freuds leven raakt de leek vertrouwd met Freuds belangrijkste stellingen en dat werkt bijzonder zuiverend, waar het gaat om het doen verdwijnen van veel nonsens, die als typisch „freudiaans” wordt doorgegeven. jé t If I o 4—1 3— 1 2 0 4— 1 2 1 4—1 2 1 4 1 4—2 4 10 3 0 2 0 1 1 5 —10 7 7 7—1 12 4 3—1 8 14 0 11 5 —11 4 13 14 4 Het K.N.M.I deelt mee: Een hogedrukgebied dat dagenlang boven Midden-Scandinavië lag, heeft zich naar het Oostzeegebied en West-Rusland verplaatst en is daarbij belangrijk in betekenis af genomen. Als gevolg hiervan nam de oostelijke wind in ons land af Tegelijkertijd trok een storing van het zeegebied tussen de Azor^n en Portugal naar Frankrijk en Noord-Italië en bracht daar veel regen Aan de Rivièra en in de Rhone-vallei werd 30 tot 35 millimeter gemeten en in de om geving van Parijs 7 millimeter. Het storingsge- bied dringt op in de richting van ons land, maar de activiteit ervan is vrijwel nihil. De regen- kansen blijven in ons land dan ook gering. Vorst van enige betekenis komt in Europa niet voor, ’s Nachts schommelen de temperaturen om het vriespunt, overdag loopt het kwik tot vier gra den boven nul op. Vooruitzichten voor woensdag Overwegend droog, kans op mist. Plaatselijk vorst in de nacht. Aantal uren zon: 0 tot 3; Min. temp.: van ongeveer normaal tot 4 gra den onder normaal; Max. temp.: van ongeveer normaal tot 3 gra den onder normaal; Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 percent; Kans op een geheel droog etmaal: 70 percent. Barometerstand hedenmorgen 1018 (763 mm). BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21 u.„Be geerte naar sex”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: ..Sergeants 3”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag en donder dag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aan vraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. motregen geh. bew. windstil onbew. geh. bew regenbui geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. zw. bew. geh. bew. onbew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. windstil no nnw motsneeuw windstil regen regen geh. bew. ijzel geh. bew. geh. bew. sneeuw windstil half bew. z onbew. w onbew. w onbew. windstil MAANSTANDEN Laatste kwartier 8 januari 14.31 uur Nieuwe maan 16 januari 11.52 uur Eerste kwartier 23 januari 10.29 uur Volle maan 30 januari 11.58 uur DINSDAG 4 JANUARI Zon op 8.48 uur; onder 16.42 Maan op 21.18 uur: onder 10.37 HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDF^ MAANDAG 3 JANUARI 5.15 uur en 17.29 uui 1.01 uur en 13.23 uur DINSDAG 4 JANUARI Hoog water 5.58 uur en 18.12 uur Laag water 1.44 uur en 14.03 uur nnw ozo z ono ozo w w ozo ozo ono nno zo onbew. windstil zw. bew. regen p/-8 je zier JEZELF irJDie spiegel.. WAT DOE L JENU? JA,IK....IK... SCHIK...MJN HAAR... s if f&0| 3795 I 0, IK HADTÖCH X GROTERE SPIJKERS MOETEN GEBRUIKEN

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 8