Aan boord overleden van provincie verruimen Voor behoud Vis in binnenwateren een week onderwerp van bespreking Ruimere Drie voorstellingen in Vrijburchtzaal BRENGT MUSICAL MY FAIR LADY Beverwijks zelfstandigheid „Inspraak in ruimtelijk beleid „VRIENDENKRING” sponsoring bij honkbal Duitse benzine wordt straks duurder GEDEPUTEERDE STATEN IN NOTA: Geen wijziging in rechtsvorm PEN en PWN Bij PEN-centrum geluidsapparatuur gestolen Levensmiddelen uit blik met IN DE VISHAL Jongen reed tegen los geraakt wiel van tankauto 80 deskundigen uit 23 landen komen naar Nederland Benoeming nieuwe wethouder Enorme gulvangst langs de kust „20 korting” voor Kipo-leden Havenberichten 5 4 T.TMUTDER COURANT DONDERDAG 6 JANUARI 1972 99 Evaluatie Niet parallel Streekplanbeleid Plannen zoetgevooisd geheel HEEMSKERK Met een speciale toneelbewerking van de musical „My Fair Lady” zal het toneelgezelschap „Vriendenkring” uit Heemskerk vrij dagavond 14 januari het seizoen in de Vrijburchtzaal openen. Het is de eerste keer in het 39-jarig bestaan van dit gezelschap, dat een dergelijke grote produktie wordt gebracht. Een moeilijke opgave, want van spelers wordt niet alleen goed acteren ver wacht, maar ook een optimale ver tolking van de diverse songs. Wat dit laatste betreft wilde Vriendenkring geen enkel risico nemen en men zocht onverwijld naar een deskundige. He- t. t t o )- n [- n i. (Van een onzer redacteuren) IJMUIDEN Zee- en zoetwater vis, schaal- en schelpdieren hebben vorig jaar door allerlei (helaas meest al onaangename) verrassingen me nigmaal de voorpagina van de krant gehaald. Naast de kust- en zeevisse rij met ongeveer elfhonderd vaar tuigen, een nieuwwaarde van circa vijfhonderd miljoen gulden vertegen woordigende en toevertrouwd aan een totale bemanning van rond de vijfduizend koppen is ook onze beroepsvisserij in de binnenwateren beslist niet zo onbelangrijk als men van bepaalde zijde wil doen voorko men, vooral in pleidooien voor meer len Shepherd bleek bereid de be nodigde adviezen te geven, de muziek te bewerken en tijdens speciale mu- ziekrepetities de Heemskerkse kelen tot een zoetgevooisd geheel te smeden. HAARLEM „Het is noodzakelijk dat belanghebbende en belangstel lende burgers in een vroeg stadium van het besluitvormingsproces de mo gelijkheid hebben om een bijdrage te leveren om tot een meer verant woorde democratische besluitvorming te komen”. Dit schrijven Gedepu teerde Staten aan de Provinciale Staten van Noord-Holland in hun nota „Inspraak van de bevolking bij de voorbereiding van streekplannen en van nota’s inzake het provinciaal ruimtelijk beleid van Noord-Holland”. G.S. zijn van oordeel dat verruiming van de reeds bestaande methoden van in- spraakverlening wenselijk is. waarvoor in Nederland een snel groeiende belangstelling bestaat. Een student uTvrilen^ viswater en vis joor de sportvisserij, ir n d d n ir d d k 2 r '9 het 1 Tor Anglia, Gothenburg; bala, Antwerpen; Gillia ROTTERDAM. Na de benzinestunt in november heeft de Rotterdamse in kooporganisatie KIPO een „nieuwe stunt” in petto. Vanaf 1 februari zegt men le vensmiddelen te koop te zullen aanbieden met een korting van minimaal 20 percent voor KIPO-leden. Schade. In de nacht van dinsdag op woensdag is door de voorruit van een win kel in de Ruijsdaelstraat in IJmuiden een klinker gegooid. Men heeft nog getracht een oud radiotoestel naar buiten te trek ken, maar dit mislukte. Verder wordt er niets vermist. Niettemin is de ontstane schade tweehonderd gulden. ook andere kanalen voor beïnvloeding mo gelijk zijn, zoals verkiezingen en inscha keling van politieke vertegenwoordigers. Daarnaast is men van oordeel dat er meer ruimte moet zijn voor inspraak van.de be volking, wat kan leiden tot een verfijning van ons democratisch stelsel. taaltje” en gaat met de kolonel Pickering een weddenschap aan dat hij haar binnen drie maanden „als hertogin” zal afleveren. Vele kostelijke situaties ontstaan er als Eliza onder handen wordt genomen en er op theevisites de meest dwaze dingen uit flapt. De FAO ging belangstelling krijgen voor deze zaak en het bleek mogelijk tot meer internationale samenwerking op het gebied van de binnenvisserij te komen. Het resultaat was dat nu dertien jaar geleden in Madrid de Commission Euro- péenne Consultative pour les Pêches dans les Eaux Intérieures officieel werd inge- steld; naast de eerdergenoemde Engelse afkorting EIFAC dus de Franse CECPI voor de zelfde adviescommissie. 3 i, 1 5.900, en 234 BEVERWIJK. Tijdens de eerstvolgen de openbare vergadering van de raad van Beverwijk zal een nieuwe wethouder wor den benoemd in de plaats van de heer A. J. Hennes, die ontslag nam in verband met zjjn lidmaatschap van de Tweede Ka mer. Deze vergadering, die wordt besloten met de nieuwjaarsrede van burgemeester J. G. S. Bruinsma, wordt gehouden op don derdagavond 13 januari. ir Helen Sheperd geeft deskundige ad viezen aan de leden van de „Vrien denkring”. Van links naar rechts: Jane Hartendorf (Eliza Doolittle), Theo Henneman (Professor Higgens), Cor Beentjes (Alfred P. Doolittle), Helen Sheperd en Wim Temper. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vanmiddag om vijf uur wordt in het Stadskantoor door bur gemeester J. G. S. Bruinsma een werk comité geïnstalleerd, dat zich zal inzetten voor het behoud van de zelfstandigheid van Beverwijk. De volgende personen hebben toegezegd in het comité zitting te zullen nemen: F. G. M. Beermann (lid actiegroep Kopspijker); B. H. C. Kriek (journalist); mr. A. A. M. Leesberg (advo caat); J. den Ouden (secretaris BSCR); W. J. Schipper (hoofd Zeewijkschool); P. Te gel (voorzitter De Kennemers) en W. J. Vessies (oud-wethouder). IJMUIDEN. Op het kruispunt Plein 1945-De Noostraat verloor gistermiddag een tankauto een wiel van een tandem- stel. Het wiel bleef in de De Noostraat liggen. Een zeventienjarige jongen merkte dit obstakel te laat op en reed er tegen aan. Hierdoor kwam de fietser te vallen; hij klaagde over pijn aan zijn linkerarm. Een onderzoek bij de tankauto bracht aan het licht dat een lager niet op tijd was bij gesteld, waardoor het wiel kon losraken. Tegen de chauffeur is proces verbaal opgemaakt. Ook de taakverzwaring van het ambte lijk apparaat, waarvoor voorzieningen moeten worden getroffen, spelen een rol. maar daar tegenover staan voordelen, zo als maatschappelijke, die niet in geld zijn De EIFAC is het gevolg van een Neder lands initiatief en hierbij mag wel worden herinnerd aan de samenwerking tussen de toenmalige directeur van het Rijksinstituut voor Visserij Onderzoek in IJmuiden dr. B. Havinga en zijn tijdgenoot D. E. van Drim- melen, toenmaals inspecteur der visserij. Aan het einde der veertiger en in het be gin van de vijftiger jaren ontstond moei zaam schriftelijk contact tussen deze twee Nederlanders en hun collega’s in het bui tenland. IJMUIDEN. Gistermiddag is aan boord van het binnenvaartuig „Avontuur” in de Staalhaven de 51-jarige schipper J. Vennemers overleden. De man kreeg, toen hij in het gangboord stond een hartinfarct en viel daarna in het water. Door een andere schipper is het levenloze lichaam van de man uit het water ge haald. In een bijlage bij de nota wordt inge gaan op de al dan niet aanwezige noodzaak van inspraak in de provinciale plannen makerij. De nota wijst er dan op, dat er Het is het verhaal van het primitieve bloemenmeisje Eliza Doolittle, dat bij toe val in de armen loopt van de spraakleer- specialist professor Henry Higgens. Hij ziet iets in „dat schepsel met haar achterbuurt- In de nota vraagt men zich overigens wel af hoe een dergelijke raad tot een ad vies moet komen. De belangen van de verschillende deelnemende groepen lopen niet parallel. Om die reden noemt de nota de mogelijkheid om al naar gelang het be treffende onderwen) groeperingen en in stanties uit te nodigen, waarmee over een bepaald onderwerp van algemene ruimte lijke aard van gedachten kan worden ge wisseld. Andere bezwaren tegen een per manent inspraak-orgaan zijn het gevaar van elitevorming, verstarring en verliezen van het contact met de achterban. uit te drukken, zo wordt in de bijlage ge steld. De nota acht het wenselijk dat bekend wordt welke rol de resultaten van de in- spraakverlening hebben gespeeld bij de totstandkoming van de uiteindelijke beslis sing. Daartoe is een systematische regi stratie en evaluatie van de reactie van de bevolking op plannen en verstellen nodig. De nota noemt dit niet alleen prettig voor de bevolking, die dan de effectiviteit van haar inbreng kan bepalen, maar ook om de effectiviteit van de inspraakprocedure te toetsen en mogelijk te verbeteren. De nota spreekt tenslotte de hoop uit dat de sociale faculteiten van de Gemeente Uni- versiteit en de Vrije Universiteit in Am sterdam bereid zullen worden gevonden een en ander te realiseren. „As ’t effe kan”, „Zalig zijn”, „Wacht maar af”, „Het Spaanse graan”, „Als ik straks de kerk maar haal” en „Ik voel dat ik haar mis” zijn de liedjes, die begeleid door Wim Temper (elektronisch orgel) en Piet van Eerden (gitaar), zijn te beluisteren Kaarten zijn telefonisch te bestellen on der nummer 02510-30920 of 32983 en op de avonden van de uitvoering, dus vrijdag 14, donderdag 20 en vrijdag 21 januari, vanaf half acht aan de zaal van De Vrij- burcht. My Fair Lady” is een in 1955 door de Amerikaan Alan Jay Lerner gecreëerde musical naar de komedie „Pygmalion” van George Bernard Shaw. Op satirische wijze stelt Shaw hierin de door hem zo gehate ..Betere Stand” aan de kaak. De nota biedt de keus uit twee moge lijkheden van verruimde inspraak op het gebied van het provinciaal ruimtelijk be leid. Zo wordt gesproken over een perma nent inspraakorgaan, dat de „Provinciale Raad van Advies voor de Ruimtelijke Or dening” zou moeten gaan heten. Dit or gaan moet de problematiek van de ruimte lijke ordening primair uit maatschappelijk oogpunt benaderen. Dit in tegenstelling tot de Provinciale Planologische Commissie waarin de benadering een voornamelijk technisch-ambteljjk karakter draagt. De samenstelling van de nieuwe raad zou het meest ideaal zijn, indien de totale bevolking inspraak zou hebben bij de aan wijzing van haar vertegenwoordigers, zo erkennen G.S., maar daarvoor zijn ver kiezingen nodig. De inspraak wordt om die reden beperkt tot de burgers, die zich op een bepaalde wijze hebben verenigd. De raad zou dan kunnen bestaan uit vertegen woordigers van het bedrijfsleven, van or ganisaties uit particuliere, sociale, educa tieve en culturele sectoren en verder na mens de semi-overheid en overheid, die bij het provinciaal ruimtelijk beleid zijn be trokken. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Bonny, Londen; Amstelstroom Hull; Zaanstroom, Fe lixstowe; Sir Archibald Page, Londen; Guyenne, Antwerpen, Rijnstroom, Shoreham; Ekert Olden- dorff, Hagpoint; IJmuiden; Ruestringen, Londen, IJmuiden; Coueron, Antwerpen, Umuiden; Ac tivity, Fernsea; Kent Shore, Cont. Plat, IJmui den; Transit, Neath; Amstelborg, Skogby; Fin- reel, Oulu, Velsen; Timca, Kemi, Velsen; Bri tish Crusader, Swansea; Meteoor Bremerhaven; Stormvogel, Cont. Plat, Umuiden; Toltek, Rot terdam; Aaltje, Londen; Tor Anglia, Gothen burg; Hermes, Tahiti; Frigo Skan, Beverwijk; Calchas, Midd. Zee; Sea Adler 2, Selby; Fastnet, Rouen Woensdag aangekomen in IJmuiden: Victress, Gunness; Frankfurt, Antwerpen; Marie-Chris tine, Delfzijl, Zaandam; Aristoteles, Antwerpen; Julien Delmas, Hamburg; Fem River, Tilbury; Laponia, Delfzijl: Aboiso, Antwerpen; Efficacia, Karonga, Rotterdam; Pamir, Delfzijl; Bastion, Greenwich: Qeensland, Shoreham; Lucy Delmas, Le Havre; Adi, Zierikzee; Jalta. Londen; Magna, Le Havre; The Duchess, Selby; Captain, Londen: Pazifik, Bremen; Martha Frlesecke, Londen; Katy H, Londen; Treuholz, Flixborough; Julia, Le Havre Castor, Rotterdam; Severity, Selby; Djatisarl. Belawan. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Pirola, Londen; Medon, Rotterdam; Frio Trader, Corti na del Maro, Beverwijk; Ruestrlngen, Londen, IJmuiden; Rijnstroom; Shoreham; Aegis Fable, Rouen; Ganymedes, Bremen; Frederic Juliot Curie, Bremen; Jytte Skou, Le Havre; Toltek, Bremen; Sagacity, Dundolk; Hummel, Stettin, Tor Anglia, Gothenburg; Slawno, Stettin; Ka- bala, Antwerpen; Gillian Everard Glasgow; Jalta, Falkenburg; Kingisepp, Antwerpen; Am stelborg, Delfzijl; Saint Paul, Vlissingen; Ursa, Kiel, Bomberg, Hamburg; Queensland. Shore ham; Aardenburgh, Rotterdam; Forel, Boston; Gerd Weston, Lissabon; Annlees, Aalborg; Her mes, Esbjerg: Frankfurt, Bremen; Balton, Ves- tervik. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Colston, Teignmouth; Pericles, Antwerpen; Canis, Ber gen; Titania, Rotterdam; Bravo Contender Im- mlngham; Amstelstroom, Hull; Zaanstroom, Fe lixstowe; Nora Arnhem. IJmuiden. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Victress, Hull; Free Enterprise, Dover; Seeadler, Goole; Fastnet, Kircaidy; Ladon, Barbados; Boreas, Rotterdam; Calchas, Hamburg; Treuholz, Flix borough; British Crusader, Capetown; Transit, Plymouth; Capt. J. M. Donaldson, Londen. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan.) (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Toen het bestuur van het PEN-Jeugdcentrum zondagnacht het gebouw inspecteerde, werd in de kelder ontdekt dat twee ruimten die door bands worden gebruikt en normaal zijn afgeslo ten waren opengebroken. Het bleek dat in een van de verblijven alles door elkaar was gegooid en dat uit een andere ruimte een versterker, twee microfoons, een standaard en twee vervormers waren ver dwenen. Twee luidsprekers waren boven dien vernield. De schade bedroeg hier tweeduizend gulden. De band is verzekerd. Inspraak kan ook invloed hebben op te stellen eisen van efficiency en slagvaar dig handelen. Tijdens de bespreking van de nota binnen de Commissie voor de Ruimtelijke Ordening en de Provinciale Planologische Commissie werd er al op gewezen, dat de besluitvorming ver traagd kan worden door het langduriger overleg. Al deze activiteiten zullen ook fi- nenciële lasten ten gevolge hebben. IJMUIDEN. Evenals in voorgaande jaren wordt ook nu in de periode oktober- maart langs de Nederlandse kust erg veel gul en kabeljauw gevangen. Sedert 1965 vertoont dit een stijgende tendens. Deze winter is de gulstand groter dan ooit eerder werd geregistreerd. Drs. N. Daan, bioloog van het Rijksinsti tuut voor Visserij Onderzoek zei dat voor deze stijgende lijn geen directe oorzaak is aan te wijzen. Wel was bekend, dat 1969 een uitzonderlijk goede jaarklas is voor gul, evenals 1970 een gunstig jaar was voor deze vissoort. In 1973 zal het wel even anders liggen, want waarnemingen hebben uitgewezen, dat 1971 een slecht jaar was voor nieuwe gul. Ook de streekcommissies, ingesteld door Gedeputeerde Staten, zullen enkele ver anderingen ondergaan. De nota wil de inspraak vergroten door de streek zelf meer dan voorheen bij de samenstelling van de streekcommissies te betrekken. Dit zou kunnen gebeuren door in bepaalde ge vallen de bestaande streekoverlegorganen bij de samenstelling van de streekcommis- sie te betrekken. Een andere mogelijkheid zou het benoemen van personen in de streekcommissies door de gemeenteraden kunnen zijn. In de nota worden verder gedachten ontwikkeld over de vorming van werkgroepen uit de commissies. Daar bij wordt gedacht aan werkgroepen inzake wonen, werken, recreatie met toe risme en natuurbescherming, verkeer en vervoer, milieuhygiëne en dergelijke. „Door de regio meer inspraak te verlenen bij de samenstelling van de streekcommissies kan de basis worden gelegd voor een onaf hankelijker meningsvorming in de streek- cimmissie dan voorheen”, aldus de nota. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De rechtsvorm van de provinciale elektriciteits- en waterleiding bedrijven van Noord-Holland zal waar- schtjniyk voorlopig niet worden gewijzigd Het college van G.S. heeft Provinciale Staten laten weten met een definitieve standpuntbepaling over een eventuele om zetting liever te willen wachten omdat hei ondernemingsrecht op het ogenblik in dis eussie is. De kwestie zou volgens het college weei aan de orde gesteld kunnen worden ah onder de nieuwe wetgeving meer ervaring is opgedaan. De laatste jaren waren stemmen opge gaan om de provinciale bedrijven om te metten in naamloze vennootschappen omda’ dan een optimaal tarieven- en investe ringsbeleid zou kunnen worden gevoert en het aantrekken van geld wat gemak ehiker zou worden. In de hoofdrollen: Theo Henneman, Jane Hartendorf, Cor Beentjes en Ger Schoon. Verder spelen mee: Gré Bekker, Alle Stam, Thea van den Berg, Corry Krom, Bas Hoo- gendoorn, Joop van den Berg, Kees Nij- man, Ela Adrichem en vele anderen. Henk van Delden stak „Pygmalion” en „My Fair Lady” in een nieuw jasje en nam tevens de regie voor zijn rekening. De CECPI of EIFAC komt elke twee jaar bijeen. Primair doel is: De lidstaten adviseren over maatregelen ter verbetering van de binnenvisserij. Vraagstukken omtfent vis- cultuur en visziekten, waardering van vis wateren en vastellen van hun vispopula- ties, bestudering en bestrijding van water verontreiniging en ontwikkeling van de economische en recreatieve aspecten van de sportvisserij komen daarbij in het bij zonder aan de orde. De eerste plenaire zitting vond tien jaar geleden plaats in Dublin. Deze bijeenkomst werd door veertien van de zestien leden bijgewoond. Daar werd de basis gelegd voor een aantal belangrijke activiteiten. Nederland zal nu voor het eerst als gastheer optreden. De genodigden, hoofdzakelijk vertegen woordigers van overheidsdiensten en on derzoekinstellingen die op het terrein van de binnenvisserijen werkzaam zijn, komen uit: België, Bulgarije, Cyprus, Denemar ken, Finland, Frankrijk, Griekenland, Hongarije, Ierland, Israël, Italië, Neder land, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Pöt* tugal, Spanje, Turkije, Verenigde Konink rijk, West-Duitsland, Joegoslavië, Zweden en Zwitserland. in de binnenwateren. Daarom zal er wel de nodige belangstelling zijn voor het interna tionaal symposium dat in de loop van dit jaar van 20 tot en met 22 april in Amsterdam wordt gehouden over het voor komen en het bestrijden van besmettelijke visziekten in Europa. Twee dagen later begint, eveneens in het Amsterdamse RAI-gebouw, de zevende zit ting van de Europese Adviescommissie voor de Binnenvisserij; het congres duurt een week. Bovengenoemde adviescommissie (de of ficiële naam is: European Inland Fisheries Advisory Commission, af gekort EIFAC) is een onderdeel van de Food and Agricultu re Organization, of FAO, van de Verenigde Naties. Voor de bijeenkomst in Amsterdam zijn 23 landen uitgenodigd. Er worden tachtig deskundigen verwacht. Beroeps- en sportvisserij hebben grootste belang bij een gezonde visstand de politie aangifte dat op 4 januari jongstleden ’s avonds uit de garderobe van het jeugdcentrum een schaapsleren jasje ter waarde van honderdtachtig gul den is gestolen. HAARLEM. De mogelijkheden voor sponsors bij honkbal in Nederland worden wat ruimer. Het bestuur van de KNBSB stelt dit voor aan de algemene vergade ring, die 26 februari wordt gehouden. De sponsors krijgen bij de clubs wat meer gelegenheid om reclame voor hun merk te maken. Bovendien komt er ook een spon- sorregeling voor vertegenwoordigende teams van de KNBSB of de rayons. BONN Het is de vraag of de Neder landse automobilisten, die nu vanwege het grote prijsverschil even over de grena wippen om te tanken, lang van dat voor deel kunnen blijven profiteren. Het parle ment in Bonn behandelt een wetsontwerp dat voorziet in een verhoging van de belasting op minerale olie met 4 percent. Aanvankelijk is het de bedoeling ge weest die belastingverhoging per 1 maart in te voeren. Enige vertraging in het parlement heeft het onwaarschijnlijk ge maakt dat de wet voordien is aanvaard. Zeker is echter dat de belasting en daar mee de prijzen van benzine en dieselolie in de Bondsrepubliek voor de zomer om hoog gaan. Of de belastingverhoging van 4 percent geheel in de prijzen zal worden doorbere kend is niet zeker. De oliemaatschappijen en de eigenaars van de tankstations zijn vrij in de prijsvorming, waarbij de onder linge concurrentie zeer scherp is. Het is zelfs niet uitgesloten dat een prijsverho ging aan de Nederlandse grens beperkt blijft om van de plotseling groter gewor den Nederlandse klandizie te kunnen blij ven profiteren. Southern Comfort. Voor de tweede keer zal in het IJmuider PEN-Jeugdcen- trum vrijdagavond aanstaande de Engelse formatie Southern Comfort spelen. Deze groep is voortgekomen uit Matthews Sou thern Comfort. De belangrijkste man van de formatie is nu Gordon Huntley, die steel-guitar speelt. Verder spelen Carl Barnwell en Mark Griffiths guitar en door Andy Leigh wordt op overtuigende wijze aan de snaren van de basguitar geplukt. Ray Duffy, die vroeger in The Marmelade heeft gedrumd, completeert als slagwerker de groep. Southern Comfort is op het ogenblik druk bezig met de voorbereidingen voor een nieuwe elpee, welke in mei zal ver schijnen „Woodstock” was reeds een grote hit van deze formatie en onlangs stond in de Top 40 „Mary take me home.” Vrijdagavond dus in het PEN-Jeugdcen- trum de formatie Southern Comfort. Aan vang acht uur. IJMUIDEN. Woensdag werden in IJmuiden door 52 vaartuigen aangevoerd; 8 kisten en 349 kleine kisten schelvis, 188 kisten wijting, 2776 kisten kabeljauw, 2156 kisten haring, 272 kisten koolvis, 10 kisten makreel en 96 kleine kisten makreel, 345 kisten sprot, 118 kisten schol, 134 kisten schar, 259 kisten varia, 332 stuks stijve kabeljauw, 2.050 kg tong; in totaal 445 klei ne kisten en 6.166 kisten. Prijzen, per kilogram, in guldens: heil bot 8.08-4.69, tarbot 10.89, gr. tong 7.29-7.07, Per 50 kg: tarbot 375-229, griet 214-161, tongschar 157, kab. I 143-101, kab. II 155- 94, gul III 75-56, gul IV 63-47, gul V 47-40, koolvis II 64-59, koolvis III 61-47, koolvis IV 43-49, schelvis I 142, schelvis II 92, schelvis III 100-82, wijting 1 75, wijting II 102-70; schar 88 88 70, schol I 64-52, schol II 75-57, schol III 75-55, schol IV 90-68, haring 36.20-25.00, bot 18-14, lever 38-31, kuit 84-69, makreel 94-32, pilchards 75- 11.50, sprot 40-35, heek I, II en III 220, haai 70-15. Per 125 kg: leng 114. Perstuk: haai 212. Perhoop: rog 80, vleet 332. Besommingen: SCH 81 39.700, ARM 12 5.000, ARM 25 f 4.600, ARM 35 f 3.800, f 15.400, TH 26 13.000, UK 6 4.700, UK GO 7 14.200, KW 177 f 1.450, SCH 65 63 f 7.000, UK 78 f 1.000, UK 148 f 4.900, VD 25 6.200, YE 25 6.200, ZO 6 6.000, YE 138 2.100, KW 190 en IJM 207 f 19.400, EB 28 en UW 147 3.180, HA 106 en UK 110 6.100, KW 33 en 93 5.400, KW 211 en VD 1 3.800, KW 17 en 249 4.440, KW 23 en 70 f 3.600, KW 48 en 245 4.400, KW 54 en 208 f 3.350, KW 56 en 200 3.700, KW 59 en 72 f 13.600, KW 107 en 131 KW 135 en 145 f 2.600, KW 191 f 6.600, UK 197 en 215 6.000, VD 9 en 19 4.200, VD 24 en 77 11.400, VD 46 en 115 6.400, VD 53 en 180 f 4.000, WR 134 en 135 f 3.100, IJM 205 en 221 9.200. Scheveningen. De aanvoer te Schevenin- gen bestond woensdag uit 4000 kisten ka beljauw, 1000 kisten haring, 450 kisten schol, 100 kisten varia, 2000 kg tong. KIPO hoopt hiermee haar ledental, dat na de benzinestunt met 500.000 opliep tot ruim één miljoen, uit te breiden tot 1,5 miljoen. Volgens KIPO-directeur W. B. Knoops is het niet de bedoeling een com pleet levensmiddelenpakket aan te bieden. „Voorlopig houden we het op blikartike- len.” Voor de levensmiddelenaanbieding ko men alleen degenen in aanmerking, die zich voor een tientje als lid van de inkooporganisatie laten inschrijven. In te genstelling tot de benzinestunt zijn er geen verdere voorwaarden aan verbonden.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5