Overvallers buiten de deur gehouden Minder vergunningen N HULPTROEPEN REDDEN AUDET voor woningwetb ouw B Huisvrouwen ook in volks- D DE BEURS DEZE WEEK verzekering invaliditeit Vliegtuig naar Cuba ontvoerd Voordelig en lekker eten? Vraag naar de winterpot Voor slechts f4.50 inclusief «sas. Winterweekend Sauerland Gratis reizen Door knelpunten in westen Vergunning voor olieboringen Noord-Holland S ROOFMOORD IN BELFAST I c Wall Street Man doodgestoken 2 januaridagen op uw 65+kaart ■rUSSJSN DE BEDRIJVEN DOOR 10 V€ W ZAT ZATERDAG 8 JANUARI 1972 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE C0URAN1 DE Fusieregels Gezinsraad: Identiteit voordelig uit met NS voordelig uit met NS voordelig uit met NS jaarkaart p.p. f 50.- voor echtpaar f75.- 3-maandskaart p.p.f 20.- voor echtpaar f30.- B (Van onze redactie economie) (Van onze redactie economie) ADVERTENTIE ADVERTENTIE (Van een medewerker) ADVERTENTIE e Ara. Motor» nings Verk< kandi titel. De 5 miljoen preferente aandelen zullen overigens uitsluitend worden geplaatst als het AUDET-bestuur dat uit zelfbehoud nodig acht. De Statutenwijziging is dus zoveel als een extra hangslot op de deur. van elk ■i station. Duurdere diamanten. De prijzen van ruwe diamant zijn vanaf 6 januari met 5,4 per cent verhoogd, zo is in Londen door The Diamond Trading Company Ltd. bekend gemaakt. De verhoging houdt verband met de aanpassing aan de nieuwe waarde van de Amerikaanse dollar. Bovendien is van een stijgende vraag naar diamant sprake, zo verklaarde desgevraagd de heer M. Drukker, voorzittervan het Nederlands Diamant Comité. Afhankelijk van de verschillende artikelensoorten, zullen de prijzen van geslepen diamant met 2 tot 5 percent worden verhoogd. Ook de prijzen van het industriële dia mant zullen iets hoger worden, aldus de heer Drukker. MAASTRICHT. In verband met in krimping van de n.v. Henry de Beaumonts metaalindustrie te Maastricht, is aan 60 man personeel van het bedrijf ontslag aangezegd. De inkrimping is het gevolg van de brand, die verleden jaar augustus in het bedrijf heeft gewoed en waarbij een groot deel van de gebouwen en vrij wel het gehele machinepark verloren gin gen. BELFAST (AP). Gewapende terroris ten zijn vanmorgen vroeg een café in Belfast binnengedrongen. Zij beroofden de eigenaar en vermoordden hem toen waar zijn vrouw en kinderen bij waren. De politie, die meent dat de dode ka tholiek was, gelooft dat de overval is gepleegd om aan geld te komen om guer- rilla-operaties in Noord-Ierland te kunnen voortzetten. De vermoorde café-eigenaar was het 208ste slachtoffer van de gewelddaden in Noord-Ierland die 29 maanden geleden begonnen. de gis w< Zv LOS ANGELES (DPA/RTR). Een jong negerpaar met een baby heeft gisteren bo ven Californië een Amerikaans vliegtuig met 142 inzittenden overmeesterd. De be manning kreeg opdracht naar Cuba tc vliegen, waar het toestel inmiddels is aan gekomen. Bij Seppi Voor Dat were Kelle Ke meni den den. furt Oosti jaar level Kelli en i beze Al tera bek< mat com het In 1 een: Pi te m w K v t nu da Ki m gr kx Kies uit elke dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag (behalve zaterdag 1 januari). NS-legitimatiebewijs of pasfoto(’s) èn een bewijs waaruit uw leeftijd blijkt (paspoort of trouwboekje), meebrengen. Vraag de folder aan het loket. Ontdek zelf wat het winterse Sauerland voor u kan betekenen. Proef de sfeer en geniet van het prachtige heuvel landschap met zijn wlt- besneeuwde wouden. Volledig verzorgd, dus incl. logies, maaltijden en reis: f 120 Vertrek op de vrijdagen 14, 21 en 28 januari, 4,11,18 en 25 februari en 3 maart 1972. Alle informatie in de NS-reiskrant op de stations. DA se sc gister in D: 500 n af in snelle 341 29% 33 58% 26 38% 22 37% 103% 47% 55% 46% 76% 39% 35% 33% 9% 11% 18% 31% 47% 46% 73% 41% In Los Angeles mochten de 132 passa giers uitstappen. Vandaar ging het naar Tampa in Florida, waar moest worden bij getankt. In Tampa veranderden de kapers van mening. Zij wilden naar Afrika wor den gebracht. Toen zij te horen kregen dat een Boeing-727 niet genoeg brandstof kan meenemen voor een vlucht over de oceaan, verlangden de kapers een ander toestel. De man beschikte over een jachtgeweer met afgezaagde loop. Hij heeft het wapen vermoedelijk in de reiswieg van de baby het vliegtuig binnengesmokkeld. Nadat het drie uur in Tampa had ge staan, is het toestel toch naar Cuba ver trokken, omdat geen transatlantische ma chine beschikbaar was. Aan boord bevon den zich drie piloten en zeven stewardes sen, van wie er vier geen dienst hadden. DEN HAAG. In de Haagse Heren straat is de afgelopen nacht een 30-jarige Haagse koopman met een mes doodgesto ken. Het slachtoffer schijnt in een nacht club in de omgeving ruzie te hebben gekregen met een 24-jarige stoffeerder uit Den Haag, die hem de dodelijke steek heeft toegebracht. De vermoedelijke dader is later op het plein aangehouden. Het mes is in beslag genomen. Met toenemende handel ging het brede Amerikaanse publiek tot beurszaken over en was bereid de belangrijkste aandelen tegen stijgende prijzen uit de markt te nemen. Men ziet de conjuncturele ontwik keling in 1972 voor Amerika nogal opti mistisch in. Vooral Koninklijke Petroleum en Philips waren in New York favoriet. In een dergelijk klimaat kon natuurlijk de lokale markt in Amsterdam niet ach terblijven. Hier kwamen nog talrijke no teringen voor die behoorlijk beneden de topnoteringen van 1971 gelegen waren. Hoewel hier en daar minder gunstige geluiden konden worden opgevangen, is de algemene indruk dat voor de meeste ter beurze aanwezige Nederlandse bedrij ven 1971 nog altijd vrij gunstig is verlo pen. Want ook al zijn er behoorlijk wat ontslagen gevallen in het bedrijfsleven, het gros van wat er in Amsterdam note ring vindt, behoort tot de oudere gevestig de zaken, waar een eventuele bedrijfsver- traging grotendeels wordt opgevangen door het natuurlijke personeelsverloop. Zeer vast was de verzekeringsgroep door positieve berichten van bijvoorbeeld 34% 14% 36% 4% 44% 29=% 36% 52% 21% 46% 27% 29 21% 30% 45% 26% 36% 147% 97% 64% 82% 32% 8 Enkele aandeelhouders pleitten voor het in stand houden van een katholieke pers in Nederland. „We gaan door met De Tijd en zijn vóór AUDET”, was een in dit verband sprekende exclamatie. De opposi tie gaf daarop weer partij door zich DEN HAAG. Minister Udink heeft het afgelopen jaar 2.125 vergunningen minder uitgegeven voor de bouw van woningwetwoningen dan hij volgens zijn eigen programma zou moeten. Deze ach- Uit de bij de S.E.R. in behandeling zijn de advies-aanvraag blijkt dat de regering d‘e bestaande regeling inzake de arbeids ongeschiktheid wil uitbouwen tot een volksverzekering. Met uitzondering van de huisvrouwen zullen alle personen tussen 18 en 65 jaar aanspraak kunnen maken op een uitkering op grond van deze volksver zekering. De N.G.R. is van oordeel dat de huis vrouw arbeid verricht, die, ook al wordt die niet in geld uitgedrukt, een economi sche waarde vertegenwoordigt op grond waarvan het onjuist wordt geacht de huis vrouw van het recht op uitkering inge volge de VAO uit te sluiten. Het zou voorts in hoge mate onbillijk zijn de gehuwde, niet buitenshuis werken de vrouw (de huisvrouw) geen recht op uitkering ingevolge deze wet te geven, ter wijl alle ongehuwden, ook diegenen die geen beroepsarbeid verrichten, daarvoor wel in aanmerking zullen komen. de reus Nationale Nederlanden. Dit be drijf zag zich er vier gulden door ver hoogd. Voor de andere verzekeringsaande- len kwam de stijging deze week op rond vijf gulden, maar voor Amev zelfs op circa tien gulden. Ongeveer zes gulden meer betaalde men voor Desseaux, Van der Grinten, Hagemeijer en Norit. Van Nelle schoot van 275 op 300. Een meeval lende bedrijfspublikatie van de Neder landse Dagblad Unie deed dit aandeel van 130 op 145 percent belanden. De reclame stunt van Simon de Wit in 1972 honderd artikelen op dezelfde prijs te laten of eventueel te verlagen, trok kopers naar het aandeel, dat van 270 op 285 percent kon trekken. Albert Heijn liep mee met een winst van zeven gulden. Aan de mager bezette kant met koers verliezen, trad Naarden met een verlies van vier gulden op de voorgrond en de Betonfabriek Meteoor met een daling van 365 op 345. Was de beurs deze week gunstig voor de aandelensector, ook de obligatiemarkt mocht zich in een positieve ontwikkeling verheugen. Dit werd mede in de hand gewerkt door een reeks verla gingen van het rentepeil in binnen- en buitenland. In Amerika verlaagden de banken verder de leningsrente voor hun grote cliënten. In ons land bracht de Nederlandse Bank het disconto op 4,5 percent nadat het een jaar geleden nog op 6 percent stond. De nog altijd voor buitenlanders sterk beperkte beleggingssector boekte op deze stappen een flinke koersrijzing. De stij ging van de obligatiegulden van even 100 percent tot 103,5 percent bewijst dat ook buitenlandse beleggers getracht hebben een graantje mee te pikken. Zonder deze barrière zou de vrije ruimte ook op de kapitaalmarkt waarschijnlijk al behoor lijk lager zijn dan de ruim 7,5 percent die nu nog altijd op de beurs betaald moet worden. Hoewel de slotkoersen deze week iets lager waren, sloot de beurs toch met een vaste ondergrond. ESSEN (AP). Gelsenberg A.G. en Amoco Nederland Petroleum hebben van het ministerie van Economische Zaken vergunning gekregen om in Noord-Hol land naar olie en aardgas te gaan boren, aldus heeft Gelsenberg vrijdag in Essen bekendgemaakt. Ongeveer een jaar geleden sloten deze landen met de grote internationale petro- leumondernemingen een akkoord waarin de in die landen gewonnen petroleum grotendeels in dollarprijzen was vastge legd. De waarde daarvan is sedertdien Albert Heijn. Albert Heijn is deze maand begonnen aan een geleidelijke verdere modernisering van de supermarkt-orga- nisatie. Deze operatie zal drie a vier jaar in beslag nemen en omvat als belang rijkste doelstellingen: tijdig inspelen (vooruitlopen) op de voortgaande ontwik kelingen in het moderne supermarktbe- leid en gestalte geven aan de daarmee onvermijdelijk gepaard gaande nieuwe vormen van leiderschap. Het personeel wordt nog nauwer betrokken bij de gang van zaken en het plaatselijk beleid. Het gaat erom slagvaardig en doelmatig te kunnen blijven functioneren, zowel met het steeds groeiend aantal supermarkts als geheel als met elke supermarkt op zichzelf. IBM Int Har». Int Nickel Int T. a. T. Kennecott Radio Corp Republic St Royal Dutch Sears Roeb SheU OU Soc. Vacum Stand. Br Stand. Old h Studebakei Texaco Jn Aircrafi Un. Corp Un. Brandt Un Incorp Us Steel Westingh. Woolworth Ford KXJ4. Slotkoersen Eer gisteren Gisteren 33% 14% 36% 4% 46% 30 35% 52% 20% 47 43% 16% 29 21% 29% 45% 26% 37% 146% 97% 63% 82 32% 7% terstand zou volgens een woordvoerder van het ministerie veroorzaakt zijn door „de knelpunten die zich met name in het westen in de woningbouw voordoen”. Slotkoersen Eer gisteren Gistere 338% 29% 33% 58% 26% 38% 21% 36% 103% 48 55% 46% 76% 38% 35% 34 9% 11% 18% 31% 48 46% 73% Toen van de kant van de oppositie de kreet „moord op de aandeelhouders” door de rokerige zaal schalde, antwoordde voorzitter Dobbelmann, dat het bestuur vooral heeft gelet op het identiteltsbehoud van de AUDET-bladen De Gelderlander, De Stem, De Limburger en de Nieuwe Krant en op de werkgelegenheid voor 1600 mensen. Het algemeen belang gaat voor dat van enkele aandeelhouders, aldus het bestuur. Philips personeel. De eerste elf maanden van het afgelopen jaar is het aantal per soneelsleden van de Philips-bedrijven in Nederland met 6015 personen vermin derd. Van directiezijde is meegedeeld, dat in 1972 ten aanzien van het totale produktiepersoneel geen belangrijke ver mindering is te verwachten, althans wanneer zich in de markt geen onver wachte ongunstige ontwikkelingen voor doen. De nadruk blijft liggen op een vermindering van de niet bij de produk- tie betrokken categorieën personeelsle den. Whisky-subsidie. Engeland heeft een spe ciale overeenstemming bereikt met de Euromarktlanden waardoor subsidie zal worden gegeven voor de export van whisky, gin. wodka en andere van graan gemaakte spiritualiën. Het akkoord zal opgenomen worden in een protocol dat ondertekend zal worden door eerste mi nister Edward Heath en autoriteiten uit de euromarkt, tegelijkertijd met het En gelse lidmaatschapsverdrag. De plechtige ondertekening geschiedt op 22 januari in Brussel. Ondanks deze achterstand bij de wo ningwetwoningen loopt de minister over het afgelopen jaar maar vijf woningen achter op het totaal van zijn programma. Er werden namelijk voor andere soorten woningen meer toestemmingen verleend dan was voorgenomen. Tegenover 11.000 corporatiewoningen (te bóuwen door woningcorporaties op basis van de subsidieregeling voor de particulie re bouw) stonden 12.769 afgegeven ver gunningen: tegenover de geplande 48.300 overige particuliere huur- en eigen wo ningen stonden 48.651 afgegeven toestem mingen. Een voordeel dus van 2.120 wo ningen. Volgens eerder gepubliceerde cijfers van het C.B.S. zijn vorig jaar 24.907 bouwvergunningen afgegeven voor onge subsidieerde woningen. Minister Udink had gerekend op 22.500. Door deze mee valler heeft hij toch nog een voorsprong op zijn eigen programma gekregen: 132.902 toestemmingen tegenover 130.500 geplande vergunningen. Het aantal gereedgekomen woningen zal in 1971 ongeveer 134.500 zijn. Dit valt te concluderen uit cijfers over de eerste elf maanden van vorig jaar. In die periode werden 121.147 woningen opgeleverd. Bij een gelijke december-produktie in 1971 als in 1970 (toen de feestdagen ongunstig vielen) komt het totaal op 134.500 uit. Dat zou een nieuw record betekenen in de Nederlandse woningbouw. D onb van dan ster Gei zon E een der uitj nog hac I ten vai de Ba tw< De omzet in Wall Street was 17.14 miljoen aandelen. Dow- Jonescijfers: Industrie 910.37 1.88), Sporen 245.63 0.10). Nutsbedrijven 119.34 0.22). Avondverkeer met tussen haakjes de slotkoers van gis- Chrysler Dan teren: AKZO 64.80 (65.00). Het krantenconcern Audet had een aandeelhoudersvergadering uitge schreven om goedkeuring te verkrij gen voor de uitgifte van 5 miljoen gulden preferente aandelen, in ge bouw ,JDe Vereeniging” te Nijmegen. Achter de bestuurstafel zien we hier: v.l.n.r. dr. J. van Campen, mr. J. H. Jacobs, vice-voorzitter mr. R. A. H. M. Dobbelmann, vice-voorzitter van de Raad van Commissarissen, direc teur drs. A. A. V. Tummers van Audet en jhr. A. de Wilde d’Esthael. De president van de Nederlandse Bank deed het wel heel kras om het dieptepunt van de recessie mogelijkerwijs nog naar 1973 te verschuiven. Desondanks was de beurs deze week bijna uitgelaten blij over het feit dat men zijn optimisme vrijwel onbeteugeld kon botvieren. Voor de vak bonden een welkom aangrijpingspunt ach ter alle sombere verwachtingen en voor spellingen een levensgroot vraagteken te plaatsen. Hoe dan ook, de eerste beursweek van het nieuwe jaar was niet van sensatie ontbloot. Integendeel, op vrijwel alle beursfronten gebeurde wel iets opzienba rends. Wat de aandelensector betreft, was het vooral Koninklijke Petroleum die fors uit zijn sloffen schoot en van 115 gulden op 121 gulden terechtkwam en dat, ter wijl de oliebezittende landen in Afrika en het Midden-Oosten zich opmaken om bin nenkort een hartig woordje te spreken over een vergoeding tegen de geleden devaluatieverliezen van de dollar. Fabriek over. De voormalige „Verenigde Stofzuigerfabrieken” (VSF) in Leeuwar den zijn officieel toegevoegd aan de pro- duktiecentra van NV Philips’ telecom municatie industrie. Dit betekent dat Philips Leeuwarden (500 man personeel) de stofzuigerfabricage geleidelijk gaat afbouwen en zich gaat toeleggen op de telefonietechniek, aldus Philips. Deens disconto. Het Deense bankdisconto wordt maandag van 7,5 tot 7 percent ver laagd. Op 14 april van het vorig jaar werd het van 8 tot 7,5 percent verlaagd. Voorrij-tarief PTT. De invoering van het voorrij-tarief bij de PTT zal in 1972 een opbrengst hebben van 2,1 miljoen. Mi nister Drees (Verkeer en Waterstaat) heeft meegedeeld dat het voorrij-tarief in rekening wordt gebracht bij het (op verzoek van de abonnee) verplaatsen, wijzigen, vervangen of gedeeltelijk rui men van aanwezige aansluitingen, van neventoestellen en van huisapparatuur. Het is dus niet van toepassing voor nieu we abonnees en evenmin voor verhui zingen en opzeggingen. Wèl zal het nieu we tarief berekend worden wanneer de storingsdienst moet komen en de storing het gevolg blijkt van een nalatigheid of onoordeelkundig gebruik van de appa ratuur. NIJMEGEN. Dankzij de hulptroepen die de dagbladcombinatie AUDET had laten aanrukken is het De Telegraaf gis teren in Nijmegen niet gelukt met een concern te reorganiseren. In een ruim vier .consortium” binnen te dringen om het uur durende vergadering in „De Vereni ging” werd in een nogal emotionele sfeer met ruim 30.000 stemmen meerderheid een statutenwijziging aanvaard, waardoor AUDET zich in het vervolg kan bescher men tegen „overvallen” op de aandelen van buitenaf. Om een absolute stemmenmeer derheid te krijgen, had AUDET bij zes entwintig relaties onderhands een emissie van 3,8 miljoen geplaatst. De bedoeling was die weer in te trekken als met deze hulp de plaatsing van 5 miljoen preferen te aandelen mogelijk zou worden. De Telegraaf had dit middel eerder een „schijntransactie” genoemd en beschuldi gingen geuit aan het adres van het AU DET-bestuur, dat niet met het consortium had willen praten, toen het nog „interes sant” had kunnen zijn. een heerlijke, Hollandse maaltijd. Bij de meeste stations- restaurants. len. Maar ook dit haalde het niet. De stemming gaf het volgende resultaat: 52.528 stemmen voor, 19.489 stemmen te gen en 586 stemmen blanco. W van AUDET, probeerde nog een tegenvoorstel als bevei liging tegen een overval, namelijk door het uitgeven van certificaten van aande- rond tien percent gedaald. Gevreesd moet dan ook worden dat de petroleumproduk- ten in het Westen verder nog behoorlijk in prijs zullen oplopen. Maar ondanks de nogal grote belangen die de Koninklijke Shell in het Midden-Oosten heeft, steeg het aandeel deze week krachtig. Maar ook Philips schoot met een winst van vier gulden uit zijn slof. Vergelijkenderwijs komt deze winst overeen met acht gulden voor Koninklijke Petroleum, zodat Philips in feite dus aan zienlijk meer is opgelopen. Rond vier gulden betaalde men ook meer voor Uni lever, Hoogovens en Heineken, hoewel beide laatste aandelen van de ene dag op de andere nogal schommelden. Het gun stige getij voor de Internationals werd in hoofdzaak beïnvloed door de sprongen van Wall Street, welke beurs weer over de 900 had. (Van onze redactie economie) DEN HAAG De Nederlandse Gezins raad heeft zich in een schrijven aan de ministers van Sociale Zaken en van CRM gekant tegen het voornemen van de rege ring de huisvrouw uit te sluiten van de volksverzekering arbeidsongeschiktheid (invaliditeit). UTRECHT. De Amsterdamse beurs heeft in de eerste volle week van het nieuwe jaar de vaste stemming van de laatste twee weken van het oude jaar met kracht voortgezet Het vaste slot van het oude jaar was verklaarbaar uit hoofde van de vele baisse-posities die in 1971 waren afgesloten en nog moesten worden rechtgetrokken. De hausse in het nieuwe jaar werd weliswaar krachtig gesteund door Wall Street maar doet toch enigszins merkwaardig aan nu vrijwel monetaire en economische autoriteiten van sombere economische vooruitzichten hebben ge waagd. Voordat de aandeelhouders, waarbij vooral de „ouden” zich krachtig te weer stelden tegen het „overval”-gevaar, aan de beslissende stemming toe waren, was van de zijde van de oppositiegroep de geldig heid van de vergadering in twijfel getrok ken, had hoofdredacteuir Louis Frequin van het dagblad De Gelderlander zo omstandig uit de bijbel geciteerd dat hij moest worden afgehamerd en was er gedreigd met een proces, om de „schijnvertoning” aan de kaak te stellen. Hoofdargument van de oppositie tegen de afweertechniek van AUDET was „dat de fusieregels van de SER een overval tegenwoordig onmo gelijk maken” Het kwam van de heer Posthumus Meyes, die zich een fel tegen stander van de gang van zaken betoonde. Het heeft nooit in de bedoeling gelegen op de plotselinge emissie dividend uit te ke ren, zo viel een ander hem bij. Het ging er alleen maar om opdringerige concur renten buiten tehouden. Een groep aandeelhouders van AUDET had aandelen willen verkopen, omdat de bedrijfsresultaten de laatste jaren slecht zijn. Het dividend is van 16 naar 6 percent teruggelopen. De vice-voorzitter van de raad van commissarissen, mr. R. Dobbelman, zei als voorzitter van de vergadering te verwach ten, dat de thans genomen maatregelen preventief genoeg zullen werken om „over vallers” af te schrikken. Die maatrege len waren nodig nadat het bestuur door middel van een notariële verklaring had vernomen, dat het „consortium” op dat moment de meerderheid bezat van het toen geplaatste aandelenkapitaal. Dat con sortium was tot stand gekomen nadat grootaandeelhouders van AUDET met de bedoeling hun pakket te verkopen zich tot de Amsterdamse commissionair Stroeve hadden gewend. Het AUDET-bestuur plaatste als tegenmaatregel toen eerst de 3,8 miljoen en liet De Telegraaf, die een minderheidsbelang in het consortium ver tegenwoordigde, toen weten tot een ge sprek bereid te zijn. Het consortium had op dat moment geen belangstelling meer, aldus de heer Dobbelman. De motivering van het consortium was dat er, nu het geen meerderheidsbelang meer vertegen woordigde, veel meer voor de aandelen betaald zou moeten worden, dan aanvan kelijk het plan was geweest. De concessie geldt voor een gebied van 1077 vierkante kilometer bij Bergen. Er vallen ook terreinen in het Ijsselmeer, de Noordzee en de Waddenzee onder. Gelsenberg-Amoco heeft bij Bergen al een concessie, waar de produktie van aardgas in augustus van start zal gaan. Santa Fé Ind Can Pacific Illinois Cent Penns Centr South Pac. Allied Chem Am. Can. A.C.F. Ind. Am. Smelting Am. T. a. T. Am. Brands Anaconda Beth. Steel Boeing city Bank Cons. Edison Dougl. Alrcr Hoogovens (62.30), Kon. Olie nup de Nem 118.60 gb-120.00 gl (120.50), Philips East. Kodak 36.90-37.20 gl (37.50). Unilever g®"' Motors 118.50 gb-120.00 gl (120.60), KLM Goodyear T. - (121.20). Am' Mt>tor* hardop af te vragen hoe je een identiteit kunt verdedigen als je materieel niet meer in staat bent er een op na te houden. Maar directeur Tummers van AUDET nam de twijfel daarover weg door mee te delen dat de winst over 1971 zal meevallen, vergeleken bij die van vorig jaar. Er is bijna 1,5 miljoen meer verdiend, zo zei hij, en de AUDET- nieuwsdienst die nu goed op gang komt werkt flink kostenbesparend. Oppositie-aandeelhouder dr. Gorcum, oud-commissaris van SS* B

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 10